Nowy rozkład jazdy firmy "Gryf"

poniedziałek, 20 grudnia 2010 r., 12:58
fot. internet/www.gryfkartuzy.pl

W związku z ogromnym zainteresowaniem, jakim cieszy się temat przyszłego funkcjonowania komunikacji autobusowej na terenie powiatu kartuskiego, publikujemy kompletny rozkład jazdy, jaki zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2011 roku.

Przypominamy, że właśnie z początkiem przyszłego roku z lokalnych dróg zniknie całkowicie firma PKS Gdańsk. Przejmuje ją jej dotychczasowy konkurent - Przewozy Autobusowe "Gryf" i to właśnie lokalny przewoźnik obsługiwać będzie wszystkie regionalne połączenia.

Ostatnie tygodnie obfitowały w liczne obawy i dyskusje na temat kształtu, ilości i jakości prowadzonych przez "Gryf" kursów. Teraz wszystko jest już jasne, a na stronie firmy opublikowane nowe rozkłady dla poszczególnych linii.

- Chcielibyśmy uspokoić pasażerów, że obsługiwane będą wszystkie kursy, które do tej pory prowadził PKS Gdańsk. Oczywiście spodziewać należy się pewnych zmian, głównie godzin odjazdów i jesteśmy świadomi, że początkowo może to się wiązać z małym zamieszaniem, ale liczymy że pasażerowie szybko się w tym odnajdą - mówi Paweł Misiak, specjalista ds. organizacji przewozów w firmie "Gryf".

Jak dodaje, nowy rozkład jazdy autobusów jest efektem dokładnych analiz liczby pasażerów korzystających z poszczególnych kursów, ale starano się przy tym uniknąć drastycznych modyfikacji. Najbardziej odczuwalny powinien on być dla pasażerów Miszewa i Dąbrowy Miszewskiej, gdzie z uwagi na przekierowanie autokarów linii 810 na Pępowo, dostęp do komunikacji autobusowej ulegnie pogorszeniu. Zrezygnowano też z części połączeń na linii Kartuzy-Sulęczyno, w tym weekendowych oraz całkowicie wyeliminowano trasę Sierakowice-Bącka Huta. Z drugiej jednak strony zadowoleni mogą być m.in. mieszkańcy Kamienicy Szlacheckiej, gdzie autokary pojawiać będą się znacznie częściej niż do tej pory. Zmodyfikowano też nieco na wniosek pasażerów połączenie Kartuzy-Goręczyno-Ostrzyce.

Przedstawiciele firmy "Gryf" zaznaczają przy tym, że wciąż liczą na sygnały od strony samych pasażerów, a zaproponowany rozkład w miarę możliwości będzie mógł jeszcze ulec korektom.

- Zależy nam na tym, by nasi pasażerowie dzielili się z nami swoimi uwagami jak najczęściej. Oczywiście nie wszystkie one ze względów organizacyjnych lub finansowych będą mogły zostać uwzględnione, ale wszystkie one są dla nas bardzo cenne. Przez najbliższych kilka miesięcy będziemy bacznie obserwować jak funkcjonują poszczególne linie. Zapewniam też, że odpowiemy na każdy list, mail czy telefon - zapewnia Paweł Misiak.

Z istotnych informacji należy także zwrócić uwagę na fakt, że od 1 stycznia autokary "Gryfu" odjeżdżać będą z Kartuz już nie z przystanku przy dawnym dworcu kolejowym, lecz z dotychczasowego dworca PKS. Sam obiekt na wiosnę zostanie natomiast poddany niezbędnej modernizacji.

Poniżej prezentujemy nowy rozkład jazdy:

2: Kartuzy - Kiełpino - Goręczyno - Ostrzyce

3: Kartuzy - Kiełpino - Kamela

4: Kartuzy - Sierakowice - Paczewo/Kamienica Królewska/Gowidlino

5: Kartuzy - Mirachowo/Stara Huta - Nowa Huta/Bącka Huta

7: Kartuzy - Sulęczyno/Mściszewice

8: Kartuzy - Chmielno - Zawory

9: Kartuzy - Mezowo - Żukowo

11: Kartuzy - Pomieczyno

12: Kartuzy - Kamienica Szlachecka - Sierakowice

13: Kartuzy - Stężyca

14: Kartuzy - Sierakowice - Mściszewice/Sulęczyno

800: Kartuzy - Żukowo - Leźno - Gdańsk

801: Kartuzy - Żukowo - Pępowo - Gdańsk

806: Kartuzy - Żukowo - Skrzeszewo Żukowskie - Babi Dół

810: Kartuzy - Przodkowo - Pępowo - Gdańsk

oraz schemat linii autobusowych

Bartek Gruba

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.