Kamienica Królewska. XXI Przegląd Zespołów Kolędniczych

piątek, 21 stycznia 2011 r., 10:49
fot. nadesłane

Pięćdziesięciu sześciu uczestników wzięło udział w corocznym konkursie na najlepszą grupę kolędników. Wszyscy zostali nagrodzeni upominkami.

Przeglądy kolędnicze to świąteczna tradycja w gminie Sierakowice. Pracownicy miejscowego GOK-u zorganizowali konkurs już po raz dwudziesty pierwszy.

Każdego roku w przeglądzie biorą udział grupy przebierańców tradycyjnych oraz autentyczne zespoły kolędnicze. Pokazują obrzędy kolędnicze, chodząc od domu do domu z życzeniami.

Tego roku zgłosiło się pięć zespołów kolędniczych: Grupa Teatralna "Humor" ze Szkoły Podstawowej z Mojusza, Gwiôzdka z Szopy, Gwiazdka z Tuchlina, Gwiazdka z Gowidlina, Zespół "REMUS" ze Szkoły Podstawowej z Puzdrowa.

Łącznie wystartowało 56 uczestników. Wszystkie zespoły otrzymały upominki. Po występach wszystkie zespoły zostały zaproszone na kawę, herbatę i ciasto przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Kamienica Królewska.

- Przegląd zespołów kolędniczych z pewnością przybliżył gościom i mieszkańcom bogactwo obrzędów bożonarodzeniowych ziemi kaszubskiej - mówią organizatorzy.

Impreza odbyła się w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamienicy Królewskiej. Głównymi organizatorami Przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach, Koło Gospodyń Wiejskich Kamienica Królewska, Zrzeszenie Kaszubsko -Pomorskie o/Sierakowice , OSP Kamienica Królewska oraz sołectwo Kamienica Królewska.

Daria Kaszubowska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.