Power of Trio czyli jazz w Kamienicy Królewskiej

czwartek, 14 kwietnia 2011 r., 11:29
"Power of trio" to same gwiazdu polskiego jazzu - Śmietana, Czerwiński i Ścierański "Power of trio" to same gwiazdu polskiego jazzu - Śmietana, Czerwiński i Ścierański fot. nadesłane

Takich gości i takie koncerty Kamienica Królewska nie gości zbyt często. W miniony piątek w tamtejszym "Hoteliku" usłyszeć można było trzech znakomitych jazzmanów - Jarosława Śmietanę, Krzysztofa Ścierańskiego oraz Adama Czerwińskiego we wspólnym projekcie "Power of Trio".

Tych nazwisk miłośnikom ambitnego grania przedstawiać nie trzeba. Znani i cenieni muzycy przybyli w ubiegłym tygodniu na Kaszuby na zaproszenie Urzędu Gminy Sierakowice i miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury, dając fantastyczny koncert w Kamienicy Królewskiej.

Wieczór z jazzem okazał się być znakomitym pomysłem, a publiczność bawiła się przez kilka godzin, wsłuchując się w jazzowe klasyki lat 60.

- Szczególnie gorąco przyjęty został "Albatross" z repertuaru rockowej grupy Fleetwood Mac. Zabrzmiała też muzyka amerykańskiego gitarzysty Jimmego Hendrixa oraz utwory z płyt wydanych przez muzyków w ostatnich latach - relacjonuje Barbara Gojtowska z sierakowickiego GOK-u.

Jak dodaje, poza muzyczną wirtuozerią na najwyższym poziomie, publiczność mogła też liczyć na swobodną i luźną atmosferę koncertu oraz poczucie humoru artystów.

oprac. Bartek Gruba
Info: Barbara Gojtowska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.