Podziękowanie dla przyjaciół biblioteki

piątek, 13 maja 2005 r., 14:54

12 maja w bibliotece w Przodkowie zorganizowano spotkanie dla osób wspierających w różny sposób działalność biblioteki. Odbyło się ono w ramach Tygodnia Bibliotek. Organizatorem spotkania była pani Danuta Rzepka, dyrektor placówki w Przodkowie.„Bardzo cenię sobie panią dyrektor jako bibliotekarza, współpracownika i jako koleżankę. W ten sam sposób oceniam działalność biblioteki w Przodkowie. Dzisiaj chcę życzyć pani dyrektor, tej bibliotece dalszych sukcesów, przedsięwzięć, pomysłów oraz funduszy na ich realizację” - powiedziała Kazimiera Nowicka, dyrektor MiP BP w Kartuzach zwracając się jednocześnie do wójta Andrzeja Wyrzykowskiego - „Zdaję sobie sprawę, że budowa dróg, kanalizacji i inne inwestycje są bardzo ważne, jednak uważam, że inwestowanie także w biblioteki i kulturę może nie mają widocznych efektów, ale stanowią one naszą przyszłość. Inwestujemy w dzieci i młodzież, w ludzi, którzy dzięki wiedzy zdobytej z książek będą mogli się godnie reprezentować.”

Biblioteka w Przodkowie istnieje od 1948 roku, zaś pani Danuta Rzepka pracuje tam od roku 1978r. „Byłam natrętnym czytelnikiem, bardzo dużo czytałam i rozmawiałam z paniami z biblioteki, coś próbowałam zawsze zrobić, zorganizować. Kiedy zwolniło się jedno z miejsc pracy w bibliotece, zostałam przyjęta. Były chwile bardzo trudne, gdzie zdarzało się, że wątpiłam np. nie było pieniędzy na węgiel, zepsute regały. Teraz jednak mamy takich gospodarzy, którzy dbają o nas, a szczególnie za obecnej kadencji wójta Andrzeja Wyrzykowskiego. To spotkanie dzisiejsze, które zorganizowałam z okazji Dnia Bibliotekarza jest podziękowaniem dla przyjaciół naszej placówki, za to że zawsze są ze mną, że mogę na nich liczyć. Zależy mi na tym, by biblioteka wyglądała coraz ładniej” - powiedziała pani Danuta, zapytałam, czego możemy życzyć pani dyrektor - „Pieniędzy tyle, żeby starczyło na wszystkie książki, które pragnęlibyśmy kupić, chcemy zadowolić naszych czytelników i spełniać ich oczekiwania”.

Wśród zaproszonych gości był wójt Andrzej Wyrzykowski, który podziękował pani Danucie Rzepka za dobrą pracę i życzył dalszych osiągnięć.


Ewelina Karczewska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.