Sobota, 25 kwietnia 2015 r., imieniny: Marka i Jarosława
INFORMACJA O CIASTECZKACH
Strona http://kartuzy.info używa ciasteczek (cookies).
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
Kartuzy.info
  Strona główna | Wiadomości | Wybory Samorządowe 2014 | Video | Co? Gdzie? Kiedy? | Ogłoszenia | Katalog firm | Mapa | Forum | Czat

Żukowo. Czy św. Florian może być patronem remizy?

VIII sesja Rady Miejskiej

Nasze sprawy - Piątek, 29 kwietnia 2011 r. (godz.20:28)

Żukowscy rajcy podjęli jedenaście uchwał
fot. Longina Templin
AAA

Żukowscy radni na piątkowej sesji podjęli jedenaście uchwał. Z porządku obrad "zdjęto" punkt porządkujący sprawę wysokości diet. W zamian wprowadzono uchwałę w sprawie nazwania świetlicy mieszczącej się w budynku OSP w Baninie. W trakcie obrad okazało się, że nie wszystkim przypadł do gustu pomysł w tak zredagowanej formie.

Strażacy z Banina chcą w szczególnych sposób obchodzić tegoroczne święto. Dlatego też postanowili nadać nazwę "Sala św. Floriana" świetlicy w budynku remizy OSP. Tak sformułowana nazwa nie podobała się radnemu Witoldowi Szmidtke, który proponował inną wersję - "Sala kultury św. Floriana".

Ten pomysł zdenerwował nieco radnego z Banina Tadeusza Szmytke. - Taką decyzję podjął zarząd OSP, a miejscowa rada sołecka w tym nas poparła - powiedział radny. - Obiekcje w tej kwestii ma tylko miejscowy oddział Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego.

- Przychyliliśmy się do tego wniosku - potwierdził będący na sali Paweł Koreń, członek rady sołeckiej.

W tej sytuacji Witold Szmidtke wycofał się ze swojego projektu, stwierdzając, że on tylko pytał, i że nie był to wniosek formalny. Ale kilka dobrych minut zajęła panom wymiana zdań w tej sprawie.

Przedstawiciele opozycji mieli sporo pytań dotyczących sprawozdania burmistrza oraz zmian w budżecie. Radny Albin Bychowski dociekał, dlaczego żukowski GOK otrzymał ponad 32 tys. złotych z rezerwy ogólnej. Interesowało go również, co ma wspólnego referat inwestycji z modernizacją USC. Szczególnie dużo uwagi poświęcił projektowi uchwały w sprawie nabycia nieruchomości w Chwaszczynie.

- Czy uzasadnione jest kupowanie działki, która nie będzie zagospodarowana? - pytał były burmistrz. W wątpliwościach sekundował mu radny Stanisław Szur, który nie był przekonany, czy tam, w świetle uzasadnienia uchwały, aby na pewno powstanie hydrofornia.

Kazimierz Kwidziński, kierownik referatu nieruchomości i rolnictwa tłumaczył, iż stosowną uchwałę rada podjęła już w 1998 roku. Zadecydowano wówczas, że fragment gruntu zostaje zarezerwowany pod budowę hydroforni i przepompowni. W związku z tym właściciel działki wystąpił o wykupienie gruntu.

To nie przekonało Albina Bychowskiego, który złożył wniosek o wycofanie tego projektu uchwały z porządku obrad. Wniosek przepadł, gdyż przeciwko głosowało 15 z 21 radnych.

Radni ustalili opłaty za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonych na terenie gminy. Symboliczna kwota w wysokości 1 zł ma znacząco przyczynić się do zwiększenia zainteresowania podmiotów, które zamierzają świadczyć tego typu usługi.

Zaktualizowano obwód Szkoły Podstawowej w Baninie w związku ze zmianą numeracji i nadaniem nazw ulic w miejscowości Borowiec. Ponadto wykreślono z banińskiego obwodu szkolnego dwie miejscowości - Czaple i Nowy Tuchom, gdyż uczniowie z tych terenów nie uczęszczają do podstawówki w Baninie.

Żukowscy rajcy zatwierdzili też plany odnowy trzech miejscowości - Tuchom, Otomino i Niestępowo.

Longina Templin

Opinie  3wyraź swoją opinię
ronow
30 kwietnia 2011 r. (godz. 20:07)

Nie ma takiego świętego,jak św.Florian.Jan XXXIII dokonał przeglądu świętych i usunął takich jak:Krzysztof,Hubert,Florian i jeszcze ze 20.Oni nigdy nie byli świętymi i tylko poprzez tradycje,przekazy ustne uznano ich za świętych,co jest niezgodne z kanonem kościelnym.

Leonptak
30 kwietnia 2011 r. (godz. 19:08)

Coś Tobie sie pomyliło i to mocno.

szpieg
29 kwietnia 2011 r. (godz. 21:43)

skoro urząd burmistrza jest pod wezwaniem PZPR to jaki problem z tą remizą?

zobacz wszystkie opinie»
Gorąca linia
Chcesz, abyśmy zajęli się ważnym dla Ciebie tematem?

Napisz do nas na redakcja@kartuzy.info
lub zadzwoń pod numer 58 684-07-71.
Polecamy, patronujemy
Warsztaty dla rodziców - Kartuzy
7 maja 2015 r.
od godz. 11:00

Kartuzy, ul. Gdańska 15 - Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
»więcej w kalendarzu »zgłoś imprezę
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
dla rozwoju innowacyjnej gospodarki