wczoraj, 20:06
Pomieczyno. Zbudowano ciąg pieszo - jezdny dla niepełnosprawnych
Przekazano do użytku kolejną inwestycję umożliwiającej dostęp zarówno mieszkańcom jak i turystom do infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w Pomieczynie pod nazwą : Budowa ciągu pieszo-jezdnego wraz z siłownią zewnętrzną dla osób niepełnosprawnych w Pomieczynie.

wczoraj, 19:26
Banino. Spotkanie autorskie z Wojciechem Kołyszką i Jovanką Tomaszewską
W poniedziałek, 18marca 2019r., uczniowie klas trzecich i pierwszych Szkoły Podstawowej w Baninie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z autorami książek dla dzieci - Wojciechem Kołyszką i jego żoną Jovanką Tomaszewską.

wczoraj, 19:18
Czeczewo. Najmłodszym przypomniano o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych
Problematyka zapewnienia bezpieczeństwa uczniom "w drodze do szkoły" oraz "w drodze ze szkoły" coraz częściej znajduje sie w centrum opinii publicznej. Pokazywane w mediach incydenty powodują wzmożoną czujność i ostrożność szkół, rodziców uczniów i policji. Na zaproszenie dyrekcji szkół przedstawiciele policji coraz częściej instruują dzieci o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych.

wczoraj, 13:36
Sprawdź, komu przyznano stypendium sportowe starosty
Prawie pięćdziesięciu utalentowanych sportowców otrzyma wsparcie od samorządu powiatu kartuskiego. Starosta przyznał stypendia motywacyjne dla 48 zawodników osiągających spore sukcesy w swoich dyscyplinach we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym. Będą otrzymać od 100 do 350 zł przez najbliższe dziewięć miesięcy.

wczoraj, 12:38
Powiat kartuski laureatem konkursu "Zdrowy samorząd"
Powiat kartuski doceniono za program profilaktyki zakażeń wirusem HCV. Został laureatem drugiej edycji konkursu "Zdrowy Samorząd". Zgłoszono do niego aż 179 samorządowych programów polityki zdrowotnej, kampanii edukacyjnych i akcji profilaktycznych z całego kraju.

wczoraj, 10:53
Kartuscy zapaśnicy z trzema medalmi na Mistrzostwach Polski w Radomiu
Czterech reprezentantów GKS Cartusii Kartuzy wybrało się do Radomia na Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Podopieczni Bartłomieja Pryczkowskiego do Kartuz przywieźli srebro i dwa brązy.

wczoraj, 10:40
Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach, Kościerzynie, Leźnie i Sierakowicach
Aż w czterech miejscowościach w naszym regionie odbędzie się w tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa. 5 kwietnia wyruszy z Dziemian i Leźna, tydzień później z Kościerzyny i Sierakowic. Wśród chętnych do pokonania jednej z ośmiu przygotowanych tras, jest już ponad tysiąc osób. A ty podejmiesz wyzwanie?

wczoraj, 09:14
Kartuskie ekonomistki z ZSZiO najlepsze na Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Podatkach
Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbył się etap wojewódzki VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Kartuskie licealistki z ZSZiO wykazały się najlepszą wiedzą, zajmując w konkursie trzy pierwsze miejsca oraz zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się w Katowicach.

niedziela, 24 marca 2019 r., 11:09
Kartuzy. Powiatowy konkurs recytatorski za nami
W czwartek w sali widowiskowej Centrum Kultury, odbyły się powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Prozy i Poezji Polskiej. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 54 uczestników z terenu powiatu kartuskiego.

niedziela, 24 marca 2019 r., 08:21
Sierakowice. Dzielili się płynem ratującym życie
Za nami piąta akcja oddawania krwi zorganizowana przez parafię św. Marcina w Sierakowicach. Po raz kolejny nie brakowało chętnych do podzielenia się płynem dającym nadzieję i ratującym życie. Tym drogocennym darem podzieliło się 36 osób, oddając łącznie 16,2 litrów krwi. Sobotnia akcja była dedykowana Wojewódzkiemu Centrum Onkologii w Gdańsku.