dzisiaj, 00:57
Borowo zwycięzcą tegorocznego Turnieju Sołectw
Obchodom dożynkowym gminy Kartuzy towarzyszył turniej sołectw. Dwadzieścia cztery drużyny stanęły do zaciętej rywalizacji. Zwycięzcą, podobnie jak w roku ubiegłym, zostało sołectwo Borowo.

dzisiaj, 00:56
Kartuzy. Rolnicy podziękowali za obfite zbiory
Rolnicy z gminy Kartuzy dziękowali i radowali się tegorocznymi plonami. Na parkingu przy Placu Solidarności mieszkańcy korzystali ze sprzyjającej pogody i dobrze się bawili. Rozstrzygnięto również konkurs na najładniejszy wieniec i kołacz. Nagrody powędrowały do Pomieczyńskiej Huty i Mirachowa.

wczoraj, 20:36
Druhowie z gminy Chmielno rywalizowali w sporcie pożarniczym
Piętnaście drużyn, w tym siedem zespołów członków czynnych, startowało w tegorocznych zawodach sportowo-pożarniczych jednostek OSP gminy Chmielno. Strażacy rywalizowali m.in. w sztafecie i ćwiczeniu alarmowo-bojowym.

sobota, 24 sierpnia 2019 r., 09:48
Europejskie Targi Produktów Regionalnych z kaszubskimi specjałami
W Zakopanem w dniach od 11 do 15 sierpnia odbyły się tegoroczne Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Kaszuby reprezentowała między innymi Fundacja Izby Regionalnej w Zgorzałem, która zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii najlepszy produkt spożywczy.

czwartek, 22 sierpnia 2019 r., 08:25
Gmina Somonino wyemituje obligacje o wartości 4 mln zł
Gmina Somonino zdecydowała się na emisję obligacji o łącznej wartości czterech milionów złotych. Środki te zostaną przeznaczone na spłatę zobowiązań, m.in.: inwestycji drogowych.

środa, 21 sierpnia 2019 r., 17:03
Kandydaci PiS zainaugurowali kampanię wyborczą w Kartuzach
Prawo i Sprawiedliwość zainaugurowało kampanię wyborczą na zbliżające się wielkimi krokami wybory do parlamentu. Kandydaci okręgu gdyńsko-słupskiego na czele z Marcinem Horałą przyjechali do Kartuz, by podczas konferencji prasowej przedstawić swoje hasło i program.

środa, 21 sierpnia 2019 r., 11:55
Czy mieszkanie w Kartuzach jest satysfakcjonujące? Mieszkańcy odpowiadają
Jak się mieszka w Kartuzach? Postanowiliśmy dowiedzieć się, czy mieszkańcy są zadowoleni z mieszkania w stolicy Kaszub. Opinie są podzielone. Pojawiły się też propozycje, co można by zmienić.

środa, 21 sierpnia 2019 r., 10:26
Stanisław Stefanowski i Władysław Tusk "Zasłużonymi dla gminy Somonino"
W środę, 14 sierpnia, na posiedzeniu Rady Gminy Somonino dwóm mieszkańcom nadano tytuł "Zasłużonego dla gminy Somonino". Chodzi o Stanisława Stefanowskiego i Władysława Tuska.

środa, 21 sierpnia 2019 r., 08:46
Jednostki OSP zakupią nowy sprzęt dzięki dofinansowaniu z urzędu marszałkowskiego
We wtorek w OSP w Goręczynie odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczo - gaśniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych województwa pomorskiego. Porozumienia z marszałkiem Mieczysławem Strukiem podpisali burmistrzowie oraz wójtowie gmin: Chmielno, Kartuzy, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno, Żukowo, Karsin, Kościerzyna, Nowa Karczma i Stara Kiszewa.

wtorek, 20 sierpnia 2019 r., 10:59
Kożyczkowo najpiękniejszą wsią w gminie Chmielno
Podczas zabawy dożynkowej w Chmielnie ogłoszono wyniki gminnego etapu tegorocznego konkursu Piękna Wieś. W kategorii zagród zwyciężyli Bernadeta i Henryk Dejkowie, tytuł najpiękniejszej wsi zdobyło natomiast Kożyczkowo.