wczoraj, 16:47
Gminna Orkiestra Dęta Żukowo obchodziła 15. urodziny
Żukowski zespół muzyczny ma w swoim repertuarze ponad 100 utworów - od barokowych po popularne współczesne kompozycje rozrywkowe. Podczas niedzielnej gali urodzinowej, która odbyła się w ramach obchodów 100-lecia niepodległości, muzycy pod wodzą kapelmistrza Pawła Gruby przygotowali kilkanaście różnorodnych utworów, do których dołączyli jeszcze kilka na bis po gorącej owacji widowni.

wczoraj, 15:23
Gowidlino. Morsowali dla Niepodległej
W niecodzienny sposób w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączyła się społeczność morsów z gminy Sierakowice. Gowidliński klub sympatyków tej formy aktywności zaprosił wszystkich chętnych na wspólne morsowanie dla Niepodległej.

niedziela, 11 listopada 2018 r., 20:20
Patriotyczne świętowanie ze śpiewem, happeningiem i tortem na Rynku w Kartuzach
Na wspólne świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na kartuski Rynek tłumnie przybyli mieszkańcy Kartuz i okolic. Druga część patriotycznych obchodów upłynęła pod znakiem wspólnego śpiewania hymnu, pieśni i podziwianiu happeningu przygotowanym przez młodzież. Na zakończenie wszystkich zaproszono na pyszny tort.

niedziela, 11 listopada 2018 r., 16:09
Tak w Kartuzach uczczono 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
Uroczysta msza św., przemarsz ulicami miasta, okolicznościowe przemówienie starosty i złożenie kwiatów pod pomnikiem Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej - tak w Kartuzach wyglądała pierwsza część powiatowo-gminnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po oficjalnej części licznie przybyli na uroczystości mieszkańcy przemaszerowali na Rynek, gdzie wspólnie śpiewano hymn i pieśni patriotyczne.

niedziela, 11 listopada 2018 r., 12:08
Obchody 100-lecia Niepodległości w Sierakowicach
Złożenie kwiatów pod pomnikiem Królowej Polski, Sierakowicki Marsz dla Niepodległej, odsłonięcie pomnika księdza Bernarda Łosińskiego, odtańczenie poloneza, msza św. w intencji Ojczyzny, czy wspólne śpiewanie Hymnu Narodowego - tak w wielkim skrócie przebiegały Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Sierakowicach.

sobota, 10 listopada 2018 r., 20:19
II Wieczór Wspomnień w Tuchlinie
Uczczenie jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ale też przybyliżenie rodzimej historii miał na celu II Wieczór Wspomnień w Tuchlinie. Wydarzenie w sobotni wieczór zgromadziło w szkolnej sali lokalną społeczność, która miała okazję obejrzeć wyjatkowy program artystyczny w wykonaniu uczniów, wysłuchać koncertu patriotycznego oraz włączyć się w odtworzenie najważniejszych losów szkoły, wsi i jej mieszkańców na przestrzeni minionych wieków.

sobota, 10 listopada 2018 r., 18:32
Żukowo. Uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości
Jedność narodu to jego siła - tę prawdę zna każdy Polak, każdy, kto walczył za jej wolność, kto budował po latach wojen, kto kształtuje jej państwowość i dba o dobre imię. Dzisiaj, sto lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, podczas uroczystego apelu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie oddali hołd tym, którzy budowali ją przez lata.

sobota, 10 listopada 2018 r., 17:14
Mateusz Kwidziński pokonał rowerem 100 km na 100-lecie odzyskania niepodległości
W ciągu czterech godzin i trzech kwadransów przejechał na rowerze 100 km wokół Łapalic. Aby pokonać ten dystans musiał wykonać aż dziesięć pętli wokół tej miejscowości. W ten sposób Mateusz Kwidziński, członek OSP Łapalice, postanowił uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

sobota, 10 listopada 2018 r., 16:50
Kartuzy. Piłsudczycy uczcili 100-lecie Niepodległej
Wspólne śpiewanie hymnu, spektakl aktorów z Kręgu Arasmusa, muzyczny występ uczniów ZKiW w Dzierżążnie, prezentacja o marszałku Józefie Piłsudskim i rogale św. Marcina na poczęstunek dla wszystkich - w ten sposób 100-lecie Niepodległej uczcić postanowili członkowie i sympatycy okręgu kaszubsko-pomorskiego Związku Piłsudczyków RP. Zaprosili na uroczystą akademię, która w sobotnie przedpołudnie odbyła się w Urzędzie Miejskim w Kartuzach.

sobota, 10 listopada 2018 r., 15:29
Muzycy z fińskiego Lahti w borkowskiej szkole
W Szkole Podstawowej w Borkowie zagościli wyjątkowi goście z dalekiej Północy. Emerytowani fińscy nauczyciele z Lahti - Jan Dobrowolski i Helena Parkkonen odkryli przed borkowskimi dziećmi zaczarowany świat fińskich pieśni i tańców. Opowiedzieli uczniom o życiu i zainteresowaniach ich rówieśników. O muzyce inspirowanej dziką północną przyrodą.