wczoraj, 19:22
OSP Zgorzałe triumfowało w sporcie pożarniczym jednostek gminy Stężyca
21 drużyn pożarniczych stanęło w szranki o tytuł najsprawniejszej ekipy w gminie Stężyca. Wśród druhów czynnych w tym roku triumfowali ochotnicy ze Zgorzałego, którzy nie tylko zwyciężyli w klasyfikacji generalnej w konkurencjach regulaminowych, ale także okazali się bezkonkurencyjni w pozaregulaminowym ćwiczeniu alarmowo-bojowym.

wczoraj, 18:46
90. urodziny Honorowego Prezesa OSP Somonino dha Władysława Tuska
W przeddzień 90. urodzin zarząd OSP Somonino przygotował wyjątkową niespodziankę dla swojego wieloletniego, obecnie Prezesa Honorowego jednostki dha Władysława Tuska. Spotkali się w somonińskiej sali bankietowej, by złożyć mu życzenia i odznaczyć jednym z najwyższych strażackich odznaczeń Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza.

wczoraj, 10:04
Trwa Letnia Giełda Mam w Kartuzach
Wczesnym rankiem w sobotę w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach pojawiło się kilkadziesiąt stoisk wypełnionych dziecięcymi ubrankami, zabawkami i akcesoriami. Rozpoczęła się letnia, piętnasta odsłona Giełdy Mam. Stoiska w gościnnych progach Jedynki można odwiedzać do godz. 12.

piątek, 14 czerwca 2019 r., 18:24
Żukowo obchodziło 30-lecie uzyskania praw miejskich
Z tej okazji odbyła się w zmodernizowanym spichlerzu uroczysta sesja Rady Miejskiej, na którą zaproszono prawie 90 żukowskich rajców i czterech burmistrzów. Były podziękowania dla nich oraz dla tych osób, które wspierały i współpracowały z żukowską gminą. Podczas piątkowej uroczystości wręczono też tysięczną kartę mieszkańca.

piątek, 14 czerwca 2019 r., 11:22
Kolejna edycja projektu Zdolni z Pomorza uroczyście podsumowana
We wtorek w auli ZST w Kartuzach uroczyście podsumowano kolejną edycję projektu Zdolni z Pomorza. Uczestniczyło w niej kilkudziesięciu młodych mieszkańców powiatu kartuskiego. W trakcie spotkania wręczono certyfikaty, zaprezentowano przedsięwzięcia realizowane przez młodzież oraz podziękowano Annie Dereń, wieloletniej dyrektor likwidowanego wkrótce Centrum Inicjatyw Edukacyjnych, które koordynowało "Zdolnych" w powiecie kartuskim.

piątek, 14 czerwca 2019 r., 11:08
Kilka słów o dziennikarskim fachu w Szkole Podstawowej w Baninie
W poniedziałek w sali teatralnej Szkoły Podstawowej w Baninie uczniowie V klas mieli okazję porozmawiać o pracy dziennikarza z panem Grzegorzem Kubickim, redaktorem naczelnym Gazety Wyborczej Trójmiasto.

piątek, 14 czerwca 2019 r., 10:52
Żukowo. Uczniowie SP nr 1 wzięli udział w akcji Wielka mapa Polski
Na początku roku szkolnego 2018/2019 Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne zaprosiło nauczycieli i uczniów klas 1-3 do udziału w Wielkiej mapie Polski. Akcja miała na celu wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami. Każda szkoła, która zapisała się do akcji, otrzymała Wielką mapę Polski. Klasy dostały od WSiP propozycje klas w innych częściach Polski, do których mogły wysłać pocztówki.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 22:17
Zabytkowe perełki motoryzacji pojawiły się na kartuskim Rynku
Opel Olympia, Citroen Bl czy różne modele Fiatów, Mini Coopera i Buicka podziwiać można było w czwartkowe popołudnie na Rynku w Kartuzach. Do stolicy Kaszub przybyli fani motoryzacji oraz członkowie Automobilklubu Morskiego z Gdyni, by uczcić 80. rocznicę XII Międzynarodowego Rajdu Automobilklubu Polski, ostatniej i największej przedwojennej imprezy motoryzacyjnej.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 20:53
Za nami kolejny Festyn Kaszubski w kartuskiej Dwójce
Artystyczne popisy utalentowanych uczniów, stoiska ze smakołykami, mistrzostwa w rzucie beretem i prezentacje wozów strażackich i policyjnych - to tylko część z atrakcji, które czekały na uczestników kolejnej edycji Festynu Kaszubskiego. Impreza odbyła się w czwartkowe popołudnie w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 18:54
W Kiełpinie świętowano Dzień Matki i Ojca
W czwartkowe popołudnie na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Kiełpinie świętowano Dzień Matki i Ojca. We wspaniałej atmosferze pełnej radości i wzruszeń, mamy oraz tatusiowe podziwiali swoje pociechy na scenie.