piątek, 17 lutego 2017 r., 12:41
Wspieraj swoich - zostaw 1 procent podatku w powiecie kartuskim
Trwa okres rozliczeń podatkowych. Do końca marca będziemy składać w Urzędzie Skarbowym nasze deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, ze 1 proc. naszego podatku możemy przekazać na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Podatnika to nic nie kosztuje, a może w prosty sposób wesprzeć działalność na rzecz innych.

czwartek, 16 lutego 2017 r., 13:37
Projekt "Ster na zmiany" walczy o głosy w plebiscycie "Pomorskie Sztormy"
Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sierakowicach realizuje projekt pt. "Ster na zmiany". Został on nominowany do plebiscytu "Pomorskie Sztormy", jednak aby wygrać potrzebuje głosów. Projekt może wesprzeć każdy wystarczy chwila i jedno kliknięcie.

czwartek, 16 lutego 2017 r., 13:16
Kartuzy. W SP nr 5 ma powstać kolejna klasa sportowa o profilu pływackim
W Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach powstać ma kolejna klasa sportowa o profilu pływackim. 8 marca odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców zainteresowanych zapisaniem do niej swojego dziecka.

czwartek, 16 lutego 2017 r., 11:07
Wiosenna Giełda Mam w Kartuzach - ruszyły zapisy
Znamy datę kolejnej kartuskiej Giełdy Mam. Jej wiosenna edycja odbędzie się już 1 kwietnia. To doskonała okazja, by pozbyć się rzeczy, które Waszym pociechom są już zbędne i zaopatrzyć się w ubranka i akcesoria na kolejny sezon.

czwartek, 16 lutego 2017 r., 09:55
Zgorzałki na Targach FOOD-to-GO
Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego reprezentowało gminę Stężyca na targach wyposażenia i produktów dla gastronomii FOOD-to-GO w Gdańsku. Odbyły się one w dniach 8-9 lutego. Nie zabrakło tam kaszubskich akcentów.

czwartek, 16 lutego 2017 r., 09:15
Uczennice ZSP w Sierakowicach zmieniły wygląd swojej sali językowej
Całkowicie zmieniły wygląd swojej pracowni językowej, pomalowały ściany, przygotowały ciekawe pomoce dydaktyczne, by umilić swoim kolegom i koleżankom naukę niemieckiego. Wszystko w ramach konkursu "Niemiecki ma klasę", organizowanego przez Goethe Institut. Biorą w nim udział uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach.

czwartek, 16 lutego 2017 r., 08:50
Szef sejmowej komisji ds. rolnictwa spotkał się z kaszubskimi rolnikami
Nietypowo albowiem w niedzielne przedpołudnie, 12 lutego w Grabowskiej Hucie odbyło się Posiedzenie Rady Powiatowej PIR Powiatu Kościerskiego. Powodem była wizyta Przewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, posła Jarosława Sachajko.

środa, 15 lutego 2017 r., 14:43
Tenisiści rywalizowali w turnieju "Dwie rakiety"
10 lutego w hali Zespołu Szkół w Goręczynie po raz dziewiętnasty odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego - Dwie Rakiety.

środa, 15 lutego 2017 r., 12:53
Somonino. Sprawdź, jak ma wyglądać sieć szkół po reformie
W związku z reformą systemu oświaty samorządy muszą przygotować plan nowej sieci szkół. Radni z Somonina podjęli uchwałę w tej sprawie na środowej sesji.

środa, 15 lutego 2017 r., 10:48
Wiceminister infrastruktury i budownictwa z wizytą w Żukowie
W poniedziałek Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa gościł w żukowskim magistracie. Podczas spotkania z burmistrzem Wojciechem Kankowskim poruszono temat budowy Obwodnicy Metropolitalnej, inwestycji kolejowych, czy sprawę dotyczącą planowanej budowy stacji 400/110 kV Gdańsk Przyjaźń.