wtorek, 13 lutego 2018 r., 12:11
Pełne atrakcji ferie z GOK-iem w Somoninie
Aż 830 milusińskich skorzystało z propozycji zajęć i wyjazdów feryjnych, na które zaprosił Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie. Przez dwa tygodnie przygotowano dla nich całą masę różnych atrakcji.

wtorek, 13 lutego 2018 r., 10:01
Kartëskô Skra - zgłoś kandydata do nagrody burmistrza Kartuz
Wkrótce po raz osiemnasty wręczone zostaną nagrody burmistrza Kartuz. Kartëskô Skra przyznawane są za zasługi i wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz gminy. Kandydatów do tej nagrody zgłaszać można do 2 marca.

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 20:22
Zmarł śp. ks. Wojciech Wiśniewski, wieloletni proboszcz parafii w Kiełpinie
W poniedziałek, 12 lutego zmarł śp. ks. kanonik Wojciech Wiśniewski. W latach 1983-2010 był proboszczem parafii św. Michała Archanioła w Kiełpinie. Pozostał tam również po przejściu na emeryturę. W kwietniu skończyłby 83 lata. Był kapłanem, którego parafianie ogromnie cenili i szanowali.

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 15:11
Tak minęły ferie dzieciom w Sulęczynie
Wyjazd do kina, zjazdy na oponach, zajęcia plastyczne, warsztaty perkusyjne z Adamem Czerwińskim - tak upłynęły ferie zimowe najmłodszym mieszkańcom Sulęczyna. O ciekawe zajęcia i atrakcje zadbali zarówno pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, jak i biblioteki.

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 13:56
Zgorzałki na Targach Food-to-Go w Gdańsku
Gospodynie ze Zgorzałego po raz kolejny promowały kuchnię kaszubską i gminę Stężyca na targach Food To-Go w Gdańsku. To impreza adresowana do przedstawicieli branży gastronomicznej z bardzo ciekawym programem.

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 12:56
Ostatkowe spotkanie mieszkańców Kiełpina
Muzyką, tańcem, śpiewem i słodkościami karnawał pożegnała społeczność mieszkańców Kiełpina. Stowarzyszenie Krąg Arasmusa przy współpracy z grupą integracyjną Niezwyciężeni zorganizowało wieczorem ostatkowy. Okazją do wesołego spotkania był konkurs "Świąteczne iluminacje Kiełpina".

niedziela, 11 lutego 2018 r., 15:59
Autostopem przez Maroko - pełna przygód podróż dwójki przyjaciół z Kartuz
Rok 2017 pożegnali na najwyższym szczycie Afryki Północnej. Zdobyli Tubkal. Kilkanaście dni spędzili w Maroko, przemierzając kraj m.in. autostopem. Wspólnie pokonali prawie 2000 kilometrów. Hubert Labuda i Maciej Kotłowski podzielili się z nami wrażeniami ze swojej ostatniej podróży marzeń.

niedziela, 11 lutego 2018 r., 14:02
Żukowo. Zakończyły się dwutygodniowe zimowe ferie z OKiS-em
Żukowski Ośrodek Kultury i Sportu na tegoroczne ferie przygotował dla najmłodszych bardzo ciekawy program. Dzieci "zwiedziły" kilka europejskich państw. Zapoznały się z ich tradycjami, legendami i zwyczajami. Brały udział w zajęciach plastycznych i kulinarnych. Odbyły również wycieczki do Gdańska i Chmielna. Podsumowaniem ferii było stworzenie lapbooka - kompendium wiedzy o Polsce.

sobota, 10 lutego 2018 r., 10:33
Uratowali dziadka z wnuczką narażając własne życie. Druhowie z OSP Sulęczyno nagrodzeni
Ani chwili się nie wahali. Natychmiast ruszyli z pomocą, choć warunki zdecydowanie im nie sprzyjały. Musieli przedrzeć się przez powalony przez burzę las, stawić czoło szalejącemu huraganowi i lejącym się z nieba opadom. Dzięki odwadze, ofiarności i bohaterstwu uratowali uwięzionych w domku letniskowym 70-letniego mężczyznę i jego 14-letnią wnuczkę. Mowa o druhach Robercie Rodzie i Kamilu Sylka z Sulęczyna, którzy za niezwykle niebezpieczną akcję w nocy z 11 na 12 sierpnia, jako dwaj z czterech osób z całej Polski, odznaczeni zostali medalami za uratowanie życia przyznawanych przez Fundację im. Hanki Bożyk.

piątek, 9 lutego 2018 r., 14:26
Przodkowo. Tłustoczwartkowe spotkanie z dużą dawką muzyki i rubasznymi dowcipami
Tradycyjnie, jak co roku, przodkowska biblioteka zaprosiła na tłustoczwartkowe łasuchowanie swoich czytelników i przyjaciół biblioteki. W programie była muzyka klasyczna i biesiadna. Wspólne śpiewanie i degustowanie pączków i chruścików. Uczestnicy spotkania podzielili się także swoimi "tajnymi" recepturami na dobrą nalewkę.