czwartek, 27 kwietnia 2017 r., 10:04
Chirurdzy onkolodzy z całej Polski szkolili się w Kościerzynie
Przez dwa dni trwały intensywne warsztaty dla chirurgów onkologów. Cenieni lekarze z całej Polski na kościerskim bloku operacyjnym uczestniczyli w rekonstrukcji piersi dokonywanej natychmiast po amputacji piersi chorej (tzw. rekonstrukcja jednoczasowa). Demonstrowane techniki były dobierane optymalnie w zależności od budowy piersi i lokalizacji zmian podejrzanych

czwartek, 27 kwietnia 2017 r., 08:04
Majówka 2017 - sprawdź propozycje i zaplanuj jak ją spędzić
Imprezy sportowe, koncerty, uroczystości patriotyczne, rajdy krajoznawcze i festyny - to propozycje na rozpoczynającą się w sobotę majówkę. Tegorocznym długim weekendem cieszyć się będziemy mogli aż pięć dni - od 29 kwietnia do 3 maja. Już dziś zaplanuj jak spędzisz ten czas. Sprawdź, co przygotowano w poszczególnych miejscowościach.

środa, 26 kwietnia 2017 r., 16:09
Młodzież po raz kolejny dzieliła się najceniejszym z lekarstw
Niedawno ukończyli 18 lat i osiągnęli pełnoletność. Uczą się w szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie kartuskim. Doskonale wiedzą, jak bezcennym darem dla drugiego człowieka jest krew i dzielą się nim bezinteresownie. Za swoją ofiarność zostali docenieni i wyróżnieni przez kartuski oddział PCK. W czwartkowe popołudnie w Urzędzie Miejskim w Kartuzach rozstrzygnięto kolejną edycję turnieju honorowego krwiodawstwa "Ty też możesz uratować komuś życie".

środa, 26 kwietnia 2017 r., 15:56
Św. Franciszek z Asyżu patronem Szkoły Podstawowej w Egiertowie
"Zacznij od robienia tego, co konieczne, potem zrób to, co możliwe, nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego" - ta myśl św. Franciszka z Asyżu przyświecała środowej uroczystości w Szkole Podstawowej w Egiertowie, podczas której oficjalnie nadano placówce imię założyciela zakonu franciszkanów oraz przekazano sztandar.

środa, 26 kwietnia 2017 r., 12:27
Chciał kupić kosiarkę - stracił 1700 zł. Policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami internetowymi
W ostatnim czasie policjanci odnotowali sporo zgłoszeń oszustw internetowych. W związku z tym apelują do osób robiących zakupy w sieci o zachowanie szczególnej ostrożności podczas transakcji. W Internecie możemy nie tylko łatwo zostać oszukani, ale też przypłacić to utratą większej ilości gotówki. Mieszkaniec powiatu kartuskiego stracił ostatnio w ten sposób 1700 zł.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 18:47
Żukowo. Matki z niepełnosprawnymi dziećmi bez prawa dostępu na szkolny parking?
Wyjątkowo pechowo rozpoczął się piątek dla rodziców, którzy zawozili swoje pociechy do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Żukowie. Na szkolnym parkingu czekał na nich policjant z informacją, że mają zakaz wjazdu, a miejsca parkingowe zarezerwowane są dla pracowników szkół. Zbulwersowane matki tym co je spotkało, zadzwoniły do naszej redakcji z prośbą o interwencję.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 15:26
Droga Kobysewo-Kaliska będzie wyremontowana
Już niebawem mieszkańcy gm. Przodkowo będą mogli korzystać z nowej drogi, prowadzącej z Kobysewa do Kalisk. Prace prawdopodobnie rozpoczną się pod koniec maja po wyłonieniu wykonawcy z przetargu i podpisaniu umowy.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 14:10
Natalia, Natasza i Nina - na świat przyszły pierwsze trojaczki w gminie Przodkowo
Gmina Przodkowo od marca ma trzy nowe mieszkanki - Natalię, Nataszę i Ninę. Są wyjątkowe, bo to pierwsze trojaczki, które pojawiły się na świecie w historii gminy. Radość jest tym większa, że takie narodziny - trojaczków jednojajowych - zdarzają niezwykle rzadko.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 11:26
Chmielno. W gminnym ośrodku kultury znów będzie działać kino
Jeszcze tego lata mieszkańcy Chmielna i okolic oraz turyści będą mogli cieszyć się seansami filmowymi w kameralnym kinie, które właśnie powstaje w chmieleńskim GOK-u. Przygotowania do tego przedsięwzięcia trwały prawie dwa lata, po wielu staraniach udało się zebrać niezbędne środki na adaptację sali. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze projekcje odbędą się już w czerwcu.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 10:30
Raport śmieciowy. Najtańsze odpady w Sierakowicach, najdroższe w Somoninie
Mieszkańcy których gmin wytwarzają najwięcej śmieci? Która gmina posiada najdroższy system system gospodarowania odpadami, a która najtańszy? Czy mieszkańcy korzystają z PSZOK-ów? Czy gminy osiągają odpowiednie wskaźniki recyklingu? Po ponad trzech latach funkcjonowania nowego systemu gospodarowania odpadami postanowiliśmy sprawdzić, jak gminy radzą sobie w tym zakresie.