niedziela, 14 października 2018 r., 10:53
Jest zielone światło dla kąpieliska w Sulęczynie
Choć Sulęczyno uznawane jest za gminę turystyczną, obecnie nie może pochwalić się własnym kąpieliskiem. W najbliższych latach ma się to jednak zmienić. Nadleśnictwo Lipusz wyraziło zgodę na wyłączenie terenów leśnych pod kąpielisko nad jeziorem Węgorzyno, a co więcej zamierza także odbudować zniszczoną wskutek nawałnicy ścieżkę przyrodniczą prowadzącą wzdłuż tego akwenu.

niedziela, 14 października 2018 r., 10:18
Przyjdź na niedzielny koncert i wesprzyj budowę hospicjum w Kartuzach
W niedzielny wieczór o godz. 19 w kościele pw. św. Wojciecha w Kartuzach odbędzie się koncert grupy "NIEMAGOTU". W jego trakcie będzie okazja, by wspomóc budowę kartuskiego hospicjum stacjonarnego. Warto przyjść, wesprzeć piękną ideę i spędzić czas słuchając wspaniałej muzyki.

sobota, 13 października 2018 r., 13:12
Żukowo. Modernizacja ulicy 3 Maja w ramach rewitalizacji miasta
Ruszył kolejny etap rewitalizacji, którym jest modernizacja ul. 3 Maja. Obejmuje ona odcinek od końca deptaku przy ul. Klasztornej do mostku na Raduni przy dawnym młynie. Zmieni się nawierzchnia, powstaną chodniki i mała architektura. Koszt inwestycji to około 850 tys. zł. Wykonawcą jest firma MTM z Gdyni.

sobota, 13 października 2018 r., 10:24
Rejs dla Niepodległej uczniów Szkoły Podstawowej w Gowidlinie
W ostatnią sobotę września uczniowie Szkoły Podstawowej w Gowidlinie oraz opiekunowie: Bożena Lejk, Sylwia Miszk, Aleksandra Stark i Aneta Woźniak udali się "w rejs dla Niepodległej". Wycieczka miała na celu przybliżenie uczniom ważnych momentów z historii Polski oraz zaprezentowanie miejsc związanych z wielkimi patriotycznymi przełomami i bohaterskimi działaniami Polaków.

sobota, 13 października 2018 r., 09:01
Staniszewo. Pierwszoklasiści przyjęci w poczet szkoły
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Staniszewie obchodzili swoje wielkie święto - po uroczystym ślubowaniu zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów. Z tej okazji otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

piątek, 12 października 2018 r., 16:45
Ochotnicy doposażeni w kolejny sprzęt z funduszy unijnych
Dwadzieścia jeden nowoczesnych, elektronicznych syren alarmowych, sześć motopomp i piętnaście agregatów prądotwórczych - to sprzęt, w który doposażono jednostki OSP i komendę PSP w Kartuzach dzięki funduszom unijnym. W czwartek w Szymbarku projekt został oficjalnie podsumowany.

piątek, 12 października 2018 r., 11:47
W żukowskiej gminie powstają przystanie kajakowe
W ramach Pomorskich Szlaków Kajakowych powstaną trzy obiekty na terenie żukowskiej gminy - przystań kajakowa w Żukowie i Borkowie oraz przenoska w Lniskach. Główna przystań kajakowa znajdować się będzie w centrum Żukowa nad Radunią pomiędzy ul. 3 Maja i Kościerską. Zadanie to obejmuje także wykonanie infrastruktury wokół tej przystani, czyli drogi dojazdowe, dojścia piesze, parking, piaszczyste boisko do siatkówki oraz plac zabaw.

czwartek, 11 października 2018 r., 15:57
Kartuzy. Gminne obchody Dnia Nauczyciela
Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach była gospodarzem tegorocznych gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektorom i pedagogom podziękował burmistrz Mieczysław Gołuński. Uczniowie natomiast wyrazili swoją wdzięczność pięknym przedstawieniem.

czwartek, 11 października 2018 r., 15:45
Potrójne święto społeczności szkolnej w Węsiorach
"Przedszkole i szkoła to piękne ogrody, gdzie wzrastają i skąd odfruwają najcudowniejsze motyle - dzieci" - pod takim hasłem w czwartkowe popołudnie odbyła się wyjątkowa uroczystość w Węsiorach. Nie tylko oficjalnie oddano tam do użytku budynek przedszkola, ale miejscowa szkoła otrzymała też imię Jana Tryby oraz sztandar.

czwartek, 11 października 2018 r., 13:44
Sulęczyno. Świętowali jubileusze małżeńskie
Medale przyznane przez samego prezydenta Andrzeja Dudę, kwiaty, upominki, gratulacje i życzenia - czekały na dwa małżeństwa, które miłość i wierność małżeńską przyrzekali sobie 50 lat temu. W przypadku pięciu kolejnych par wynik ten jest jeszcze lepszy, a wspólne życie trwa już 55, 60 i 65 lat.