niedziela, 19 maja 2019 r., 20:48
Żukowo. "Kocham Wieś" - Targi Zdrowej Żywności oraz Produktów Naturalnych
W niedzielne popołudnie przez kilka godzin w żukowskiej hali sportowo - widowiskowej można było uzupełnić swoją wiedzę na temat zdrowej żywności wolnej od wszelkich chemikaliów, takiej wytwarzanej powoli, ale w zgodzie z naturą. Prezentowano też produkty naturalne utalentowanych rękodzielników i rzemieślników. Dzieci mogły zaprzyjaźnić się z alpakami i lamą, a także wziąć udział w warsztatach kulinarnych.

niedziela, 19 maja 2019 r., 13:09
Jubileuszowa 20. Powiatowa Pielgrzymka Strażaków do Królowej Kaszub
W niedzielę już po raz 20. strażacy wyruszyli w pieszą pielgrzymkę do Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub. Tradycyjnie wzięli w niej udział druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu kartuskiego oraz funkcjonariusze Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. - Wasza obecność w lokalnej społeczności jest znakiem Bożej troski o potrzebującego człowieka. Dziękujemy wam za tę służbę - podkreślał ks. Ryszard Różycki.

niedziela, 19 maja 2019 r., 11:01
Pełna atrakcji Noc Muzeów w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach
Pokaz laserowy, transmisje panoramy Kartuz z drona live, prezentacja 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty, pokazy przędzenia i wiele innych atrakcji w sobotni wieczór czekało na odwiedzających Muzeum Kaszubskie w Kartuzach. Placówka po raz kolejny włączyła się w akcję Europejskiej Nocy Muzeów.

niedziela, 19 maja 2019 r., 00:20
Tłumy fanów disco polo bawiły się na Przebojowej Majówce w Stężycy
W sobotni wieczór do Stężycy przybyły tysiące miłośników muzyki disco polo. Po raz kolejny odbyła się tam jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez w roku - Przebojowa Majówka. Publiczność bawiła się przy hitach takich gwiazd jak Classic, M- Power, Boys, Andre, Mig, Defis, Power Play, Extazy, Playboys, Jorrgus, Jesika, Top Girls, Miły Pan, Czadoman czy Piękni i Młodzi.

sobota, 18 maja 2019 r., 21:50
Pępowo. Festyn Rodzinny z różnorodnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych
W sobotnie popołudnie rozpoczął się coroczny Festyn Rodzinny w Pępowie. W części artystycznej uczniowie miejscowej szkoły zaprezentowali się jako wokaliści, recytatorzy, tancerze i sportowcy. Dużą frajdę miały dzieci z przejażdżek psim zaprzęgiem. Dla milusińskich przygotowano liczne konkursy z nagrodami, a na smakoszy czekały smakowite rarytasy.

sobota, 18 maja 2019 r., 11:17
Retrospektywa Festiwalu NNW w Kartuzach
W dniach 14 - 15 maja w Kartuskim Centrum Kultury odbyła się "Retrospektywa. Festiwal Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Dwudniowemu wydarzeniu towarzyszyły liczne inicjatywy kulturalne, koncerty, wystawy, warsztaty aktywizujące środowiska lokalne oraz warsztaty dla młodzieży, prowadzone przez filmowców, w ramach projektu Młodzi dla Historii. Na zakończenie podczas uroczystej Gali uhonorowano lokalnych uczestników i ofiary masakry Grudnia 70'.

piątek, 17 maja 2019 r., 23:04
Bal Seniora w Kiełpinie za nami
140 osób wzięło udział w czwartej edycji Balu Seniora, zorganizowanego przez sołectwo Kiełpino. W piątkowe popołudnie nie zabrakło występów, wspólnie odśpiewanych "sto lat" oraz udanej zabawy do późnych godzin wieczornych.

piątek, 17 maja 2019 r., 13:49
Weekend z Przebojową Majówką, Nocą Muzeów i zdrową żywnością
Rozpoczynający się weekend będzie obfitować w interesujące wydarzenia. Stężyca w sobotę zaprasza na kolejną edycję Przebojowej Majówki i koncerty największych gwiazd disco polo. W Kartuzach, Żukowie i Przodkowie warto włączyć się do kolejnej edycji Nocy Muzeów.

piątek, 17 maja 2019 r., 09:59
Wyłoniono najlepszych recytatorów literatury kaszubskiej w gminie Chmielno
W czwartek w Domu Kultury w Chmielnie odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego literatury kaszubskiej "Rodnô Mòwa".

czwartek, 16 maja 2019 r., 12:41
Kartuzy. Nieformalna zaskakująca "sesja" po sesji - ws. wygaśnięcia mandatów radnych
Tuż po zakończeniu środowych obrad Rady Miejskiej w Kartuzach, ku zaskoczeniu części radnych i dziennikarzy, odbyła się kolejna nieformalna "sesja". Rada miała podjąć na niej decyzję w sprawie stanowiska kierowanego do wojewody dotyczącego wygaśnięcia mandatów dwóch radnych - Klaudii Kałużnej i Mirosławy Bobkowskiej. Po ostrej wymianie zdań część radnych na znak protestu opuściło salę. Pozostali odczytali wcześniej przygotowane "stanowisko" i sporządzili "notatkę" do wojewody z przebiegu "obrad".