sobota, 9 grudnia 2017 r., 17:20
Finał Szlachetnej Paczki 2017 w Kartuzach - przynoszą radość i odmieniają życie innych
W ten weekend do kilkudziesięciu domów w powiecie kartuskim zawita magia świąt, a wraz z nią radość, wzruszenia i szczęście. Wszystko za sprawą finału tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. W sobotę o poranku otwarto magazyny w Kartuzach i Somoninie. Tylko w "rejonie Kartuzy" w tym roku w akcję zaangażowało się 35 wolontariuszy. Dzięki ich zaangażowaniu oraz darczyńcom o wielkich sercach prawie pięćdziesiąt rodzin będzie miało wyjątkowe święta.

sobota, 9 grudnia 2017 r., 00:01
Koncert "Dzieci - Dzieciom" w Dwójce w Kartuzach. Uczniowie wystąpili na rzecz potrzebujących kolegów
Świąteczny koncert "Dzieci dzieciom" przyciągnął w piątkowy wieczór tłumy rodziców, sympatyków i przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach. Zgodnie z doroczną tradycją odbyła się tam wyjątkowa impreza charytatywna, z której dochód przeznaczony jest na potrzebujące dzieci.

piątek, 8 grudnia 2017 r., 17:00
Idealny prezent na święta - doradzamy, co wybrać!
Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. To czas magiczny i wyjątkowy. Pełen pięknych, radosnych i wzruszających chwil w gronie tych najbliższych. Jednym z wyjątkowych, ale też najbardziej ekscytujących momentów świąt jest rozpakowywanie prezentów. Przygotowując upominki dla naszych rodzin i przyjaciół zależy nam na tym, by wywołać uśmiech, sprawić przyjemność i zaskoczyć. Jednak znalezienie idealnego prezentu nie jest zadaniem prostym, dlatego też przychodzimy z pomocą i podpowiadamy, co podarować na święta 2017.

piątek, 8 grudnia 2017 r., 15:12
Kaszubskie Dyktando w Goręczynie
23 listopada już po raz trzynasty Szkoła Podstawowa w Goręczynie była gospodarzem i organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Jesienne dyktando. Jak co roku konkurs został wpisany do kuratoryjnego kalendarza imprez. Teksty dyktand zostały wybrane z literatury przez niezależnego językoznawcę, panią Annę Bork z Centrum Szkoleń Edukacyjnych Kruk w Tczewie.

piątek, 8 grudnia 2017 r., 14:58
Anna Drywa z Żakowa świętowała 101 urodziny
Wyjątkowe urodziny świętowała 7 grudnia mieszkanka Żakowa - Anna Drywa. Tego dnia rozbrzmiało dla niej huczne "200 lat", pani Anna skończyła bowiem 101 lat. Z okazji tak pięknej rocznicy dostojną jubilatkę z życzeniami odwiedzili przedstawiciele sulęczyńskiego samorządu.

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 14:51
Chmielno. Dzieci tłumnie przybyły na spotkanie z Mikołajem
Tańce z Mikołajem, zdobienie pierniczków, fotobudka, maraton gier planszowych, fabryka maskotek - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na najmłodszych w ośrodku kultury w Chmielnie. W środowe popołudnie odbyło się tam II Chmieleńskie Spotkanie z Mikołajem.

środa, 6 grudnia 2017 r., 20:38
Mikołaj spotkał się z milusińskimi w Kartuzach - były prezenty tańce i niespodzianki
W środowe popołudnie do Kartuskiego Centrum Kultury przybył wyjątkowy gość, na którego dzieci czekają cały rok. Na spotkanie z nim licznie przybyli najmłodsi mieszkańcy gminy Kartuzy. Święty Mikołaj nie zawiódł przywiózł z sobą wór podarków i niespodzianek.

środa, 6 grudnia 2017 r., 16:19
Święta 2017. Zyskaj czas dla rodziny. Gotowaniem mogą zająć się profesjonaliści
Boże Narodzenie to chyba najbardziej wyjątkowe święta w roku. Towarzyszy im szczególna, pełna miłości, ciepła i radości atmosfera. To czas spędzony w gronie najbliższych. Wówczas wokół świątecznego stołu zbiera się cała rodzina, dlatego też dla tych, które do niego zapraszają - mam, babć, żon, córek i ciotek najważniejsze jest, by to co się na nim znalazło było pyszne i aromatyczne. By tak mogło być, corocznie w okresie bożonarodzeniowym spędzają w kuchni kilkadziesiąt godzin. Podpowiadamy, jak tego uniknąć.

środa, 6 grudnia 2017 r., 10:54
Projekt "Metamorfoza" - osoby niepełnosprawne przeszły wyjątkowe przemiany
Prawie 100 osób z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chmielnie, Stężycy i Somoninie wzięło udział w wyjątkowym przedsięwzięciu. Zostali poddani zabiegom fryzjerskim i kosmetycznym. Wszystko po to, by przez zmianę na zewnątrz przejść też przemianę wewnętrzną i pewniej poradzić sobie na rynku pracy. Tak wyglądał wyjątkowy projekt Metamorfoza, którego gala finałowa z pokazem mody, wystawą fotografii i koncertami odbyła się w niedzielę w Kartuskim Centrum Kultury.

środa, 6 grudnia 2017 r., 10:35
Mistrzowie parkowania w akcji. "Z taką bezczelnością jeszcze się nie spotkałam"
Za sprawą naszych Czytelników po raz kolejny wracamy do tematu mistrzów parkowania. W tej odsłonie prezentujemy głównie parkujących na dwóch miejscach parkingowych oraz tradycyjnie już na chodnikach.