czwartek, 19 stycznia 2017 r., 17:00
W weekend święto Babci i Dziadka. Złóżcie im życzenia z nami!
W sobotę i w niedzielę obchodzić będziemy wyjątkowe święto - Dzień Babci i Dziadka. To szczególny dzień w roku, w którym możemy dodatkowo podziękować ukochanym rodzicom naszych rodziców, za troskę, miłość i wszelkie dobro, jakie nam okazują. Z tej okazji zapraszamy naszych Czytelników do wspólnej zabawy - zróbcie dziadkom niespodziankę - prześlijcie nam ich zdjęcia i złóżcie życzenia na łamach kartuzy.info.

czwartek, 19 stycznia 2017 r., 12:43
Kornelek w piątek leci do USA, zbiórka trwa jednak nadal
Połowiczny sukces już jest. Kornelek w piątek leci do Nowego Jorku, gdzie przejdzie wstępne badania i odbędzie wizytę u doktora Abramsona. Zbiórka na leczenie małego mieszkańca Wielkiego Klincza trwa jednak nadal. Do pełnego sukcesu brakuje jeszcze niemal pół miliona złotych.

czwartek, 19 stycznia 2017 r., 12:21
Staniszewo. Doroczne obchody Dnia Seniora za nami
W niedzielę w gimnazjum w Staniszewie odbyły się uroczyste obchody Dnia Seniora. Tradycyjnie na uroczystość przybyło wielu seniorów - w większości mieszkańców okolicznych sołectw. Na zacnych gości czekało wiele atrakcji, a wśród nich niewątpliwie najbardziej wzruszającymi były występy ich wnucząt.

środa, 18 stycznia 2017 r., 15:18
105 wykonawców śpiewało kolędy w Czeczewie
W śnieżną i mroźną niedzielę, 8 stycznia kościół p.w. św. Józefa w Czeczewie rozbrzmiewał pięknymi polskimi kolędami, kaszubskimi oraz piosenkami świątecznymi. Tegoroczny koncert, pod batutą dyrygenta Jerzego Stachurskiego,dyrektora Zespołu Szkół w Czeczewie, można by nazwać "rodzinnym śpiewaniem".

środa, 18 stycznia 2017 r., 15:05
Kartuzy. Czy możemy się zgadzać na to, aby nas truć?
Sezon grzewczy w pełni, a co za tym idzie, niektórzy do swoich pieców wrzucają co popadnie, nie przejmując się stanem środowiska. Tym samym zmuszają innych do wdychania zanieczyszczonego, niebezpiecznego dla zdrowia, powietrza. Warto jednak pamiętać, że za wrzucanie do pieca śmieci, można dostać mandat karny.

środa, 18 stycznia 2017 r., 14:36
IV Rejonowy Konkurs Kolęd i Piosenek Wielojęzycznych
10 stycznia w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy odbył się IV Rejonowy Konkurs Kolęd i Piosenek Wielojęzycznych. W tegorocznym konkursie brali udział uczniowie z siedmiu szkół, którzy prezentowali się w dwóch kategoriach - klas IV-VI oraz gimnazjum w zespołach lub indywidualnie.

środa, 18 stycznia 2017 r., 14:05
Powiat. Rusza projekt termomodernizacji za ponad trzy miliony złotych
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczego w Żukowie, Dom Pomocy Społecznej w Kobysewie i filia DPS w Sulęczynie - te obiekty zostaną poddane termomodernizacji. Samorząd powiatu pozyskał na ten cel dofinansowanie z Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

środa, 18 stycznia 2017 r., 12:44
Kolejny sukces Diany i awans na Mistrzostwa Europy
Diana Malotka-Trzebiatowska świetnie spisała się na zawodach strzeleckich w Czechach, które odbyły się w miniony weekend. Zdobywając srebro zapewniała sobie wyjazd na Mistrzostwa Europy.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 11:43
Banino. Przemek walczy o odzyskanie sprawności. Możesz pomóc przekazując mu swój 1 proc.!
Przemek z Banina ma dziewięć miesięcy. Jest wesołym, energicznym chłopcem. Lubi bawić się i każdego dnia stara się aktywnie spędzać czas, choć jego życie już od momentu narodzin jest nieustanną walką o najmniejszy ruch rączką. Podczas jego porodu zerwany został bowiem splot ramienny. Chłopiec ma już za sobą operację. Potrzebuje jednak intensywnej rehabilitacji. A to wymaga sporych nakładów finansowych. W walce o odzyskanie sprawności możesz pomóc Przemkowi i Ty, choćby przekazując na jego leczenie 1 proc. swojego podatku!

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 09:34
Wolontariusze z Banina zebrali dla WOŚP ponad 45 tys. złotych!
Już po raz dziesiąty wolontariusze z Banina zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku dzięki wielkiemu zaangażowaniu sztabu i ludzi wielkich serc udało im się zebrać aż 45.813,80 złotych.