czwartek, 19 września 2019 r., 08:33
W czwartek emisja Kuchennych Rewolucji z Nowego Klincza
W czwartek na antenie TVN-u wyemitowany zostanie odcinek "Kuchennych rewolucji" zrealizowany w jednej z kościerskich restauracji. Najsłynniejsza polska kulinarna rewolucjonistka zawitała do Zjazdu Florencja w Nowym Klinczu pod koniec marca. Po rewolucji lokal zyskał nową nazwę - Niezapominajka. Jak przebiegała rewolucja? Dowiemy się już w czwartek po emisji programu.

środa, 18 września 2019 r., 18:09
Kartuzy. Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni stypendiami burmistrza
W środę w południe w Kartuskim Centrum Kultury odbyła się gala wręczenia Stypendiów Burmistrza Kartuz. W jej trakcie nagrody za wysokie wyniki w nauce odebrało 72 młodych mieszkańców gminy - uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, absolwentów gimnazjów oraz młodzież ponadgimnazjalna.

środa, 18 września 2019 r., 11:50
"By pamięć o nich nie odeszła w mrok" - obchody Światowego Dnia Sybiraka w Szymbarku
We wtorkowe popołudnie po raz kolejny w Szymbarku upamiętniono ofiary Golgoty Wschodu. 17 września w Centrum Edukacji i Promocji Regionu odbywają się obchody Światowego Dnia Sybiraka.

środa, 18 września 2019 r., 11:33
Sierakowice otrzymają nową karetkę. Umowa o dotację na jej zakup podpisana
Kwota 400.000 zł z ministerstwa zdrowia zasili budżet Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach. We wtorek odbyło się oficjalne podpisanie umowy o dofinansowanie na zakup nowego, specjalistycznego ambulansu. Nowoczesna karetka trafi do podstacji w Sierakowicach jeszcze w tym roku.

wtorek, 17 września 2019 r., 17:06
Ewa Klein - Dyjeta nową radną Rady Miejskiej w Kartuzach
Podczas wtorkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach odbyło się zaprzysiężenie nowego członka rady. Została nim Ewa Klein - Dyjeta, która mandat radnej objęła po tragicznie zmarłym śp. Pawle Szlasie.

wtorek, 17 września 2019 r., 15:05
Czeczewo. Odpust i Dożynki Parafialne 2019
"Dziękujemy Panie za tegoroczne plony" - taki napis w kościele pw. św. Józefa w Czeczewie witał wszystkich uczestników mszy św. którą 15 września odprawił ks. Łukasz Szymański w koncelebrze księży Dekanatu Kielno.

wtorek, 17 września 2019 r., 14:54
Żukowo. Przebudowa przyszłej siedziby OKiS-u zmierza ku końcowi
Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęto przebudowę budynku, w którym swoje lokum będzie miał Ośrodek Kultury i Sportu oraz biblioteka z czytelnią. Nowa siedziba znajduje się tuż obok zrewitalizowanego spichlerza. Samorządowa instytucja kultury jaką jest OKiS będzie wreszcie miała siedzibę z prawdziwego zdarzenia. Do tej pory mieści się w niewielkim budynku na peryferiach miasta.

wtorek, 17 września 2019 r., 13:11
Ponad 9,7 mln zł na drogi dla powiatu kartuskiego i gmin w ramach FDS
Umowy o dotacje w ramach Funduszu Dróg Samorządowych zostały podpisane. We wtorkowe przedpołudnie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kartuzach wojewoda pomorski ratyfikował dokumenty wspólnie z starostą kartuskim oraz włodarzami pięciu gmin powiatu kartuskiego. Dotacja na drogi powiatowe wyniosła prawie 3,7 mln złotych. Natomiast gminy otrzymały wsparcie opiewające łącznie na kwotę ok. 6 mln złotych.

wtorek, 17 września 2019 r., 12:34
Kaliska. Oddali hołd ofiarom II wojny światowej
Tradycyjnie już pomnik na leśnej łące w Kaliskach był miejscem, w którym kombatanci, samorządowcy, delegacje służb mundurowych i szkół złożyły hołd ofiarom wojny. Uroczystość odbyła się z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość.

poniedziałek, 16 września 2019 r., 14:01
Dziewczęta MDP Sulęczyno bezkonkurencyjne w wojewódzkich zawodach pożarniczych
W niedzielę, 15 września w Jezierzycach rozegrano Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Sportowo - Pożarnicze według CTIF. W szranki o tytuł najlepszej stanęło siedem drużyn dziewczęcych oraz osiem reprezentacji chłopięcych. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjne okazał się team MDP Sulęczyno, który tym samym wywalczył przepustkę na przyszłoroczne zawody ogólnopolskie.