wtorek, 15 stycznia 2019 r., 14:18
Kartuzy. W sercu stolicy Kaszub zapłonęły znicze. Złożono hołd Pawłowi Adamowiczowi
Kilkadziesiąt zniczy zapłonęło we wtorek przed południem na Rynku w Kartuzach. W ten sposób samorządowcy oraz mieszkańcy miasta upamiętnili tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska zmarł w poniedziałek na skutek ciosów, zadanych podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. We wtorek wieczorem w kościele św. Kazimierza odbędzie się msza św. w intencji śp. Pawła Adamowicza.

wtorek, 15 stycznia 2019 r., 09:51
Kartuzy upamiętnią Pawła Adamowicza
Tragiczne wydarzenie, do którego doszło w niedzielę wieczorem w Gdańsku ogromnie poruszyły wszystkich Polaków, również mieszkańców Kaszub. Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz zmarł na skutek ran od ciosów nożem zadanych przez 27-letniego Stefana W. podczas "Światełka do nieba" na finale WOŚP. Mimo starań lekarzy prezydent odszedł w poniedziałek, 14 stycznia. W wielu miejscach w Polsce odbyły się tego dnia wiece przeciwko przemocy i nienawiści oraz marsze milczenia. Z mieszkańcami Gdańska i rodziną zamordowanego prezydenta łączą się również mieszkańcy Kaszub.

wtorek, 15 stycznia 2019 r., 09:22
Sukces Marty Goluch w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach
Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Derdowskiego w Kartuzach, Marta Goluch zakwalifikowała się do III - centralnego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 15:12
Gdzie się bawić w Karnawale?
Rozpoczęliśmy karnawał - czas wypełniony radością i hucznymi imprezami. To doskonała okazja, by miło spędzić czas w gronie przyjaciół na wspólnej zabawie. Tegoroczny karnawał będzie wyjątkowo długi - potrwa aż do drugiego marca. W wielu lokalach i restauracjach odbywać się będą w najbliższych tygodniach bale i zabawy. Przygotowaliśmy kilka propozycji dla tych, którzy zastanawiają się, gdzie się wybrać.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 12:23
Powiat kartuski z nowym rekordem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Będzie ponad 300.000 zł!
W powiecie kartuskim wciąż trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ze wstępnych informacji, które podały poszczególne sztaby wynika jednak, że już udało się pobić ubiegłoroczny rekord i to ze sporą nadwyżką. W powiecie kartuskim na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych podczas finału zebrano już 290.000 złotych! Wszystko wskazuje na to, że ostateczna suma z pewnością przekroczy 300 tys. zł, bo somoniński sztab wciąż podsumowuje zbiórkę.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 11:56
Jubileuszowy Finał WOŚP w Pomieczynie - zebrano ponad 11 tys. zł
Pomieczyno już po raz 10. zagrało dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godzin porannych na ulicach miejscowości można było spotkać kwestujących wolontariuszy, natomiast popołudniem orkiestrowe granie przeniosło się do Szkoły Podstawowej w Pomieczynie, gdzie nie brakło występów i licznych licytacji. Wspólnie udało się zebrać rekordową kwotę 11.020,34 zł i 3 Euro.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 11:11
Banino. Wolontariusze zebrali rekordową kwotę ponad 77 tys. zł
Kolejny rekord zanotował baniński sztab, który z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy gra już od 12 lat. Z roku na rok może on pochwalić się większą suma uzbieranych środków. W tym roku 60 wolontariuszom udało się ugrać kwotę aż 77.692,34 złotych! Jest to wynik prawie o 25.000 zł lepszy niż przed rokiem.

niedziela, 13 stycznia 2019 r., 23:55
Tak wyglądał 27. Finał WOŚP w Kartuzach
Koncerty, występy artystyczne, licytacje, nauka udzielania pierwszej pomocy - sporo działo się podczas finału WOŚP w Kartuzach. Za rekordową kwotę 1100 zł wylicytowano podczas imprezy olbrzymiego misia i kosz pełen specjałów z "Domowej spiżarni".

niedziela, 13 stycznia 2019 r., 22:48
Sierakowice ugrały nowy rekord dla WOŚP!
Z akcentami sportowymi i artystycznymi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach. Podczas tegorocznego finału sierakowicki sztab ustanowił nowy rekord zbiórki. Do puszek trafiło aż 43.600,27 zł.

niedziela, 13 stycznia 2019 r., 22:36
Somonino pomaga dzieciom małym i bez focha. Finał WOŚP
Do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie dołączyło Somonino. W ośrodku kultury nie zabrakło koncertów, licytacji i zabaw dla dzieci.