czwartek, 19 października 2017 r., 14:33
Bezrobocie w powiecie nadal rekordowo niskie. Ofert pracy więcej niż chętnych
We wrześniu stopa bezrobocia w kraju ukształtowała się na poziomie 6,9 proc. Jak informuje ministerstwo pracy, tak niskiego bezrobocia nie odnotowano w Polsce od 1991 roku. Sytuacja na rynku pracy dobrze rysuje się również w powiecie kartuskim, bezrobocie utrzymuje się nadal na poziomie około. 4 proc., a w lipcu Powiatowy Urząd Pracy odnotował wynik najniższy w historii swojego istnienia.

czwartek, 19 października 2017 r., 14:18
Sierakowice. Podatki od nieruchomości w górę
Znamy już wysokość podatku od nieruchomości i środków transportu na rok 2018. Nowe stawki opłat radni podjęli jednogłośnie. O ile w przypadku środków transportu wysokość podatku pozostaje bez zmian, o tyle mieszkańcy posiadający nieruchomości muszą liczyć się z podwyżkami.

czwartek, 19 października 2017 r., 11:36
Egiertowo. Pierwszoklasiści przyjęci w poczet społeczności szkolnej
Ponad 30 uczniów Szkoły Podstawowej w Egiertowie w czwartkowy poranek pasowano na członków szkolnej społeczności. Zanim pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i przeszli swój pierwszy poważny szkolny rytuał - pasowanie, zaprezentowali przybyłym na uroczystość gościom to wszystko, czego nauczyli się przez pierwsze miesiące w murach szkoły. Recytowali więc wiersze i śpiewali piosenki.

środa, 18 października 2017 r., 15:07
Sprawdź, co zmieni się w mieście dzięki Kartuskiemu Budżetowi Obywatelskiemu
Inwestycje na łączną kwotę około 200 tysięcy złotych zostaną zrealizowane w przyszłym roku w mieście w ramach Kartuskiego Budżetu Obywatelskiego. Spośród zgłoszonych propozycji, mieszkańcy w głosowaniu wybrali te, na których zależało im najbardziej. W 2018 roku wykonane zostaną cztery projekty.

środa, 18 października 2017 r., 12:00
60 tysięcy złotych - "tylko" tyle potrzeba, by uratować życie dwuletniej Julki
Julka jest uśmiechniętym i pogodnym dzieckiem. Wszędzie jej pełno. Dziewczynka różni się jednak od swoich rówieśników, a w swoim krótkim życiu przeszła już bardzo wiele. Pojawiła się na świecie ze zdeformowaną buźką i poważną wadą serca. Serduszko zoperowano. Jej życie udało się uratować. Niestety znów jest zagrożone. Brak oczka doprowadzić może m.in. do poważnych uszkodzeń mózgu. Przed Julką jeszcze wiele operacji i kosztowne leczenie, przerastające możliwości rodziny. Jej rodzice apelują o pomoc - liczy się każdy gest.

środa, 18 października 2017 r., 10:29
Sierakowice. Laureaci konkursu Piękna Wieś nagrodzeni
Choć laureatów tegorocznej edycji gminnego etapu konkursu Piękna Wieś poznaliśmy już w lipcu, to z uwagi na sierpniową nawałnicę dopiero podczas wtorkowej sesji wręczono jego zwycięzcom nagrody i dyplomy. Przypominamy też, że tytuł najładniejszej miejscowości zdobyło prężnie rozwijające się Puzdrowo, natomiast w kategoriach najbardziej zadbanych zagród najwyżej oceniono - Marię Bigus i Violettę Sawko.

środa, 18 października 2017 r., 09:42
Coraz więcej budujemy się w powiecie kartuskim
W październiku obchodzony jest Światowy Dzień Mieszkalnictwa. Z tej okazji Urząd Statystyczny w Gdańsku opublikował infografikę, która przedstawia dane dotyczące zasobów mieszkaniowych w województwie pomorskim. Przekazano do użytku mniej mieszkań niż w ubiegłym roku. Bardzo dobrze na tym tle wypadł powiat kartuski.

wtorek, 17 października 2017 r., 19:42
Kolejni przedsiębiorcy w gronie Zasłużonych dla Gminy Sierakowice
Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Sanitarne i Remontowo-Budowlane "Skibiński" oraz Ubojnia Drobiu Gosz zostali tegorocznymi laureatami nagrody "Zasłużony dla Gminy Sierakowice". Dzieci założycieli tychże firm odebrali statuetki podczas wtorkowej sesji Rady Gminy Sierakowice.

wtorek, 17 października 2017 r., 19:21
Żukowo. W Szkole Podstawowej nr 2 podczas lekcji geografii spadł z sufitu tynk
W poniedziałek około godziny 13.20 doszło do przykrego incydentu. Podczas zajęć nagle spadły z sufitu kawałki gipsowego tynku. Na szczęście nie doszło do paniki. Dwie drugoklasistki z gimnazjum trafiły do pielęgniarki. Dyrekcja placówki o zdarzeniu powiadomiła organ prowadzący, kuratorium i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Kartuzach. Sala została wyłączona z użytkowania. Sufity zostaną poddane ekspertyzie.

wtorek, 17 października 2017 r., 13:08
Chmielno. Trwa nabór wniosków o stypendia dla studentów
Mieszkańcy gminy Chmielno, którzy studiują i osiągają bardzo dobre wyniki w nauce mogą ubiegać się o stypendium w wysokości 800 zł. Nabór wniosków kończy się z ostatnim dniem października.