środa, 22 marca 2017 r., 15:08
Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach będzie uczyć w dwóch językach
Brak dwuzmianowości, oddziały z nauczaniem dwujęzycznym, dodatkowe zajęcia fakultatywne ze specjalistami z wielu dziedzin - takie korzyści dla uczniów niesie z sobą połączenie kartuskiej "Jedynki" z Gimnazjum nr 1. W związku z reformą oświaty od 1 września tego roku, placówka stanie się filią szkoły podstawowej.

środa, 22 marca 2017 r., 09:33
Żukowo. Prawie 300 gimnazjalistów przybyło na Dzień Otwarty w ZSZiO
Dla zaproszonych gości na wtorkowe spotkanie przygotowano kilkanaście stoisk, aby potencjalni uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących mogli uzyskać wszystkie niezbędne informacje o kierunkach kształcenia. Mieli w czym wybierać. Zawodówka oferuje naukę w 25 zawodach, technikum przygotowuje do pięciu zawodów, ponadto istnieje klasa bezpieczeństwa narodowego i straży granicznej.

wtorek, 21 marca 2017 r., 18:48
Sierakowice. Radni w obronie wójta. Sprzeciwiają się zmianom ordynacji wyborczej
Sierakowiccy radni niemal jednogłośnie wyrazili swój sprzeciw wobec planów reformy ordynacji wyborczej. Głównym jej założeniem ma być wprowadzenie dwukadencyjności prezydentów, burmistrzów i wójtów i zaliczenie na ich poczet kadencji, które już odbyli. Co poskutkowałoby niemożliwością ponownego startu w wyborach wójtowi Tadeuszowi Kobieli. Od głosu wstrzymał się jedynie radny Henryk Labuda, który uważa, że działania rządu w tym zakresie są słuszne.

wtorek, 21 marca 2017 r., 16:06
Druhowie z OSP Goręczyno odwiedzili Jeruzal, miejscowość, w której kręcono "Ranczo"
Kamil Ustowski, Tomasz Nikel, Szymon Lahuta - druhowie z jednostki OSP Goręczyno odwiedzili w minioną sobotę Jeruzal, miejscowość, w której powstawał kultowy już serial "Ranczo". Spotkali się tam z kolegami po fachu - członkami OSP Jeruzal.

wtorek, 21 marca 2017 r., 13:53
Anna Kaszuba może zostać Next Fitness Star - zagłosuj i pomóż jej w wygranej
Anna Kaszuba jest mieszkanką gminy Kartuzy. Jej największą pasją i jednocześnie sposobem na życie jest sport. Anna Kaszuba to trener personalny, instruktorka fitness i crossfitu. Została finalistką prestiżowego, organizowanego na całym świecie konkursu Next Fitness Star, organizowanego przez magazyn Women’s Health. O jej zwycięstwie swoimi głosami zadecydują internauci.

wtorek, 21 marca 2017 r., 12:40
Dni otwarte w ZSZiO na Wzgórzu i w ZST w Kartuzach
Tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny szkoły ponadgimnazjalne z powiatu kartuskiego otworzyły swe podwoje dla gimnazjalistów, którzy niebawem staną przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Z naszym obiektywem odwiedziliśmy Zespół Szkół Technicznych i ZSZiO na Wzgórzu w Kartuzach.

wtorek, 21 marca 2017 r., 12:11
Emisja programu "Nasz Nowy Dom" z Żukowa już w czwartek
Bohaterami czwartkowej emisji programu "Nasz Nowy Dom" będzie pięcioosobowa rodzina z Żukowa. W wykończeniu ich domu na początku grudnia pomagała im Katarzyna Dowbor z ekipą. Swój udział w akcji dla żukowian mają też tamtejsi strażacy-ochotnicy.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 13:21
Umowy na "schetynówki" podpisane. Sprawdź, gdzie będą realizowane
Aż cztery kartuskie samorządy w 2017 roku będą realizowały na terenie swojej gminy tzw. schetynówki. Spośród wszystkich zgłoszonych projektów, najlepiej oceniony został ten przygotowany przez gminę Sierakowice. Ponadto dofinansowanie trafi też do gmin Sulęczyno, Przodkowo i Kartuzy.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 13:08
Sierakowice. Kolejne dotacje dla organizacji pozarządowych - przyznano ponad 60 tys. zł
Gmina Sierakowice rozstrzygnęła kolejny konkurs na realizację zadań publicznych. W styczniu samorząd przyznał 533 tys. zł na przedsięwzięcia z zakresu sportu i edukacji. Na początku marca rozdysponowano natomiast środki na kulturę i przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 11:59
Przodkowo. Poznaliśmy gminnych mistrzów recytacji
10 marca w Gimnazjum w Przodkowie odbyły się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej.