piątek, 8 czerwca 2018 r., 13:51
Wieczorny prysznic to dla nich luksus. Mieszkańcy Karwacji bez dostępu do wody
Małe osiedle kilku domów jednorodzinnych, położone w Karwacji, na terenie gminy Sierakowice. Jego mieszkańcy od dłuższego czasu czują się tak, jakby cofnęli się w czasie, bo dostęp do wydawałoby się podstawowego dobra, jakim jest woda w kranie, jest bardzo utrudniony. Właściwie wzięcie prysznica czy wstawienie pralki, możliwe jest tylko rano. Teraz, w okresie suszy, woda znika jeszcze przed południem, a wraca po północy. Czy możliwe jest, że problemy, które od kilku lat zgłaszane są do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Sierakowicach, są tak trudne do rozwiązania?

piątek, 8 czerwca 2018 r., 10:31
Sprawdź propozycje imprez na weekend
Festyny z okazji Dnia Dziecka, Wielki Przejazd Rowerowy, zmagania triathlonistów, mistrzostwa strażaków, rywalizacja strongmanów - to tylko niektóre z propozycji na rozpoczynający się weekend. Sprawdź wszystkie i wybierz najciekawszą opcję dla siebie i rodziny.

piątek, 8 czerwca 2018 r., 09:37
Kartuzy. Kiedy zakończą się prace na deptaku?
Najprawdopodobniej upłyną jeszcze dwa miesiące zanim kartuski deptak zostanie oficjalnie oddany do użytku. Ostateczny termin ukończenia prac i wydania pozwolenia na użytkowanie upływa 10 sierpnia. Jak zapewnia magistrat, największe uciążliwości związane z remontem zakończą się wcześniej. Do końca czerwca na deptaku mają pojawić się już płytki.

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 18:55
Budowa OMT ruszy już w 2019 roku?
Wszystko wskazuje na to, że w 2019 roku może rozpocząć się budowa długo wyczekiwanej przez mieszkańców regionu obwodnicy metropolitalnej. We wtorek Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów jednogłośnie opowiedział się za przyjęciem tej inwestycji do realizacji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 12:12
Senator Waldemar Bonkowski zostanie wyrzucony z PiS?
Rzecznik dyscyplinarny PiS Karol Karski złożył wniosek wykluczający senatora z Kaszub Waldemara Bonkowski jako członka partii Prawa i Sprawiedliwości. Powodem mają być treści antysemickie, które senator zamieścił na swoim facebooku w lutym br. - Zarzut jest absurdalny. Nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę antysemitą - komentuje senator Bonkowski.

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 11:03
Projekt, który daje duże możliwości. Uczniowie ZSP w Sierakowicach podsumowali zagraniczne praktyki
Zagraniczne praktyki zawodowe pod okiem specjalistów, przełamywanie barier językowych, zwiedzanie i poznawanie kultury - tak można podsumować trzytygodniowy pobyt w Niemczech uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Kwietniowy wyjazd zakończył projekt PO WER - czyli "Kompetecje językowe kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy". W ubiegłym roku swoich możliwości próbowali uczniowie Technikum Żywienia oraz Agrobiznesu, zaś w drugiej części projektu uczestniczyli ekonomiści.

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 08:36
Przodkowo. Sołtysowanie to jego pasja
Bez żadnej przesady właśnie tak można określić działalność Alojzego Byczkowskiego, pełni bowiem funkcję sołtysa od ponad... 40 lat. Dokładnie pamięta dzień, kiedy mieszkańcy powierzyli mu pełnienie tej funkcji, ponieważ obejmował ją po swoim ojcu. Senior Byczkowski zrezygnował wówczas z pracy na rzecz lokalnej społeczności z racji swojego wieku.

środa, 6 czerwca 2018 r., 18:32
Przodkowskie przedszkolaki odwiedziły gospodarstwa rolne
W ramach Roku Zawodów, podczas którego do Przedszkola Samorządowego w Przodkowie zapraszani byli przedstawiciele różnych zawodów m.in. fryzjer, fotograf, dietetyk, kucharz, strażak, policjant dzieci z przedszkola poznały zawód rolnika, a przy okazji całe gospodarstwo rolne wraz z obejściem.

środa, 6 czerwca 2018 r., 14:09
Maria Birr z tytułem "Zwyczajny - Niezwyczajny Senior"
Maria Birr, z Kamienicy Szlacheckiej została laureatką konkursu "Pomorskie dla Seniora". Zawsze uśmiechnięta, pełna energii i zapału do działania szefowa Kaszubianek znalazła się w gronie czternastu wyróżnionych z całego województwa i otrzymała tytuł "Zwyczajny-Niezwyczajny Senior".

środa, 6 czerwca 2018 r., 10:56
Wielomilionowa dotacja na elektryfikację PKM
Kwotą 61,7 mln złotych dofinansowany ze środków unijnych zostanie projekt elektryfikacji linii PKM. Szacowany koszt całej inwestycji to około 89 mln złotych. Dzięki temu przedsięwzięciu za kilka lat koleją będziemy jeździć szybciej i bardziej komfortowo.