poniedziałek, 6 marca 2017 r., 18:21
Gm. Stężyca. Ruszyła budowa ścieżek rowerowych. Do września powstanie ich ponad 17 km
W ubiegłym tygodniu ruszyły prace przy budowie sieci ścieżek rowerowych na terenie gminy Stężyca. Do września tego roku ma powstać ich aż ponad 17 km, a budowa kolejnych kilometrów jest zaplanowana na kolejne lata. W poniedziałek rozpoczęto też pierwsze prace przy budowie węzła integracyjnego w Gołubiu.

poniedziałek, 6 marca 2017 r., 12:34
Chmielno. Rekordowe zainteresowanie konkursem dla NGO, już ogłoszono kolejny nabór
Aż 24 oferty wpłynęły w tegorocznym konkursie gminy Chmielno na realizację zadań publicznych. To o dziesięć więcej niż w roku ubiegłym. Dotacje przyznano na piętnaście przedsięwzięć m.in. festiwal Korzenie, mistrzostwa gry w Baśkę, majówkę w Kożyczkowie czy zajęcia dla sekcji żeglarskiej dzieci i młodzieży. W związku z dużym zainteresowaniem gmina ogłosiła kolejny konkurs - wnioski można składać do 22 marca.

niedziela, 5 marca 2017 r., 16:16
Dzień Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkół w Mściszewicach
"Razem zmieniamy Internet na lepsze" - takie hasło przyświecało obchodom Dnia Bezpiecznego Internetu, które zorganizowano w Zespole Szkół w Mściszewicach. Celem akcji było zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie niesie ze sobą Internet i pokazanie, jak bezpiecznie z korzystać z sieci.

niedziela, 5 marca 2017 r., 15:27
Młodzież ZSP w Sierakowicach  w półfinale ogólnopolskiego konkursu "Inwestujemy u siebie"
Katarzyna Cirocka, Ewelina Ruszkowska oraz Wiktoria Sikora uczennice drugiej klasy technikum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach uczestniczyły w ogólnopolskim konkursie pt. "Inwestujemy u siebie". Przygotowany przez dziewczęta projekt zdobył uznanie komisji i znalazł się w półfinale.

niedziela, 5 marca 2017 r., 14:32
Gołubie. Minister MONu na obchodach upamiętniających TOW "Gryf Pomorski"
W niedzielę w Gołubiu uroczyście uczczono 73. rocznicę śmierci przywódcy Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" oraz jego podkomendnych. W uroczystościach uczestniczył Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, który jak poinformował w swoim wystąpieniu, podjął decyzję o podniesieniu do stopnia kapitana porucznika Józefa Dambka.

niedziela, 5 marca 2017 r., 09:54
W środę spotkanie w sprawie utworzenia nowej klasy pływackiej
W roku szkolnym 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach ma powstać kolejna klasa sportowa o profilu pływackim. 8 marca o godz. 19 na pływalni Neczk odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców zainteresowanych zapisaniem do niej swojego dziecka.

sobota, 4 marca 2017 r., 16:26
Warsztaty "Bezpieczna Kartuzjanka" - panie uczciły Dzień Kobiet nietypowo
Podstawy samoobrony, a także zasady udzielania pierwszej pomocy - to zagadnienia, które poruszono podczas warsztatów "Bezpieczna Kartuzjanka", które w sobotę odbyły się w sali sportowej w kartuskim gimnazjum. Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet zajęcia zorganizowała Straż Miejska w Kartuzach.

piątek, 3 marca 2017 r., 14:46
Grupa JASS & ONE wydała debiutancką płytę z muzyką do wierszy ks. Twardowskiego
Pierwsza płyta zespołu JASS & ONE już się ukazała. Na krążku "Będzie jak ma być" znalazło się dwanaście utworów - aranżacji do wierszy ks. Jana Twardowskiego. Płytę udało się wydać dzięki platformie crowdfundingowej PolakPotrafi.pl. Przedsięwzięcie muzyków z Kaszub wsparło 51 osób.

piątek, 3 marca 2017 r., 13:38
Powiat. Sprawdź, komu przyznano stypendia sportowe starosty kartuskiego
Trzydziestu utalentowanym sportowcom z powiatu kartuskiego przyznano stypendia starosty za wysokie wyniki we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym. Stypendyści będą je otrzymywać przez pięć miesięcy od marca do lipca 2017.

piątek, 3 marca 2017 r., 11:14
Minister Antoni Macierewicz pojawi się na niedzielnych obchodach w Gołubiu
Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz nie tylko objął swoim patronatem wydarzenie upamiętniające 73. rocznicę śmierci porucznika Józefa Dambka, ale także weźmie udział w niedzielnych uroczystościach w Gołubiu.