czwartek, 26 października 2017 r., 09:40
Banino. Trwa budowa ulicy Tuchomskiej
Umowę z firmą budowlaną MTM w Gdyni zawarto w sierpniu br. Aktualnie ul. Tuchomska jest w trakcie budowy. Plan przewiduje wykonanie około 600-metrowowego odcinka drogi. Prace budowlane będą trwały do połowy listopada, a do końca roku przewidywane jest uzyskanie zgody na jej użytkowanie. Kwota kontraktu opiewa na ponad 2,5 mln złotych.

czwartek, 26 października 2017 r., 08:34
Kartuscy gimnazjaliści z wizytą w Duisburgu
Młodzież z oddziału dwujęzycznego Gimnazjum nr 2 w Kartuzach wzięła udział w projekcie "Budujemy Mosty" w ramach programu Erasmus+. Troje uczniów odwiedziło Duisburg w Niemczech. Dzięki temu mieli okazję nie tylko podszkolić język, a także poznać kulturę, mentalność i zwyczaje kraju sąsiadów z zachodniej granicy.

środa, 25 października 2017 r., 17:13
Gospodyni ze Zgorzałego promowała kaszubskie specjały w Łodzi
Dżem z jagody leśnej, konfitury z truskawek, drożdżówka kaszubska - to specjały, które Zyta Górna ze Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego zabrała ze sobą na Targi Natura Food w Łodzi. Wspólnie z innymi wystawcami promowała tam Kaszuby i Pomorze na stoisku województwa pomorskiego.

środa, 25 października 2017 r., 13:51
W nocy z soboty na niedzielę pośpimy godzinę dłużej
W ten weekend noc będzie dłuższa. A to dlatego, ponieważ po raz drugi w tym roku przestawiamy zegarki. Przechodzimy z czasu letniego na zimowy. W jaki sposób przesunąć wskazówki zegara? I czy w Polsce robimy to po raz ostatni?

środa, 25 października 2017 r., 12:42
W Kartuzach pojawi się tablica upamiętniająca wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego?
Podczas środowej sesji radny Andrzej Bystron wystąpił z wnioskiem, by na Rynku w Kartuzach pojawiła się płyta upamiętniająca wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który 10 kwietnia zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

wtorek, 24 października 2017 r., 21:56
Czeczewo. Stara szkoła odzyska swoją świetność
Do użytku oddano tę placówkę w 1911 r. Przez dziesiątki lat była to jedyna szkoła w tej miejscowości. Spełniała ona nie tylko funkcję edukacyjną, ale także była centrum kulturalnym wsi. Przodkowski samorząd postanowił, iż placówka z taką historią zasługuje na to, aby dzięki remontowi odzyskała swoją dawną świetność. Koszt inwestycji to około 1 mln złotych.

wtorek, 24 października 2017 r., 15:38
Sulęczyno. Pół wieku to dla nich mało - świętowali jubileusze małżeńskie
Marszem Mendelssohna, a więc melodią znaną jubilatom sprzed pół wieku rozpoczęła się uroczystość z okazji złotych godów w Sulęczynie. Poza złotymi jubilatami nie zabrakło też par, które mogą poszczycić się 55-letnim, 60-letnim, a nawet i 65-letnim stażem małżeńskim.

wtorek, 24 października 2017 r., 12:38
Przodkowo. Darmowe szczepienia przeciwko pneumokokom
Wszystkie dzieci zamieszkujące w przodkowskiej gminie, które urodziły się w 2015 r., a dotąd nie zostały zaszczepione, mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom. Zabezpieczają one przed bakteriami, które wywołują m. in. sepsę oraz zapalenie opon mózgowo - rdzeniowych. Biorąc to pod uwagę, przodkowski samorząd zdecydował się na sfinansowanie tego przedsięwzięcia.

wtorek, 24 października 2017 r., 12:00
Sezon turystyczny 2017 już za nami, jak wypadł powiat kartuski?
Kaszuby to region wyjątkowo urokliwy, który z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów zarówno z Polski jak i z zagranicy. Tegoroczny wypoczynek jednakże zakłóciła wyjątkowo niesprzyjająca aura. Sprawdziliśmy, jak pogoda wpłynęła na sezon letni i jak wypoczywali tutaj przebywający goście.

poniedziałek, 23 października 2017 r., 15:48
Dni są coraz chłodniejsze - nie bądź obojętny na los innych
Temperatury spadają, a na zewnątrz robi się coraz chłodniej. Jesień i nadchodząca zima to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych. Tylko w samych Kartuzach jest ich kilkudziesięciu. Bardzo ważne jest, by w czasie, gdy panują niskie temperatury zwracać szczególną uwagę na osoby samotne i bezdomne. Nasza reakcja może uratować komuś życie.