niedziela, 18 czerwca 2017 r., 22:48
Zawody sportowo-pożarnicze w Chmielnie - wśród członków czynnych najlepsi druhowie z Miechucina
W niedzielę na stadionie gminnym w Chmielnie o miano najsprawniejszej jednostki rywalizowało 18 zespołów członków czynnych oraz młodzieżowych drużyn pożarniczych. W klasyfikacji generalnej członków czynnych najlepsze było OSP Miechucino.

sobota, 17 czerwca 2017 r., 10:02
Uczniowie sierakowickiego ZSP zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie "Deutsch Hat Klasse"
Grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach odniosła sukces w ogólnopolskim konkursie "Deutsch hat Klasse" organizowanym przez Goethe Institut. W jego ramach młodzież sama odmieniła wygląd swojej sali do języka niemieckiego. Ciężka praca uczniów dała wspaniałe efekty - na 96 szkół z całej Polski, które wzięły udział w projekcie, sierakowicki ZSP okazał się najlepszy.

piątek, 16 czerwca 2017 r., 17:13
Rowerem do ślubu - Natalia i Robert pojechali... ku nowej drodze życia
Takiego ślubu w Kartuzach chyba jeszcze nie było. Para Młoda wraz z barwnym orszakiem weselnym przyjechała do Urzędu Miejskiego w Kartuzach na rowerach. Świeżo poślubioną parę połączyła właśnie miłość do jednośladów. Mowa o założycielach Stowarzyszenia Rowerowe Kaszuby - Robercie Lewandowskim i Natalii Bobrowskiej, która jest jednocześnie naszą redakcyjną koleżanką.

piątek, 16 czerwca 2017 r., 08:59
Sukces zespołu School Life z Kiełpnia
Grupa School Life z Zespołu Szkół w Kiełpinie zdobyła drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Muzycznym " Polska - moje miejsce, mój kraj", który w maju odbył się w Gdańsku. Wzięło w nim udział aż 400 wykonawców z całego Pomorza.

czwartek, 15 czerwca 2017 r., 13:54
Tłumy wiernych na procesji Bożego Ciała w Kartuzach
Wierni w całej Polsce wyszli w czwartek na ulice miast i wsi dając świadectwo swej wiary. W Kościele Katolickim sześćdziesiąt dni po Wielkanocy obchodzona jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W procesji w Kartuzach wzięło udział kilka tysięcy osób z trzech parafii - Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, św. Kazimierza i św. Wojciecha.

czwartek, 15 czerwca 2017 r., 09:02
Pełna atrakcji zabawa na festynie w Wyczechowie
Przejażdżki wozem konnym, rowerowe gokarty, dmuchany plac zabaw i biesiada z zespołem Next Music - to niektóre atrakcje, z których skorzystać mogli uczestnicy festynu rodzinnego w Wyczechowie.

środa, 14 czerwca 2017 r., 22:36
Pokazali, jak widzą gminę Somonino na fotografiach
W Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pod hasłem "Somonino - gmina z widokiem na...". Skierowano go do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

środa, 14 czerwca 2017 r., 16:05
Ćwiczenia obronne w Przodkowie
We wtorek, 6 czerwca na terenie Gminy Przodkowo przeprowadzone zostało gminne ćwiczenie obronne na temat: Kierowanie gminą w czasie wprowadzania wyższych stanów gotowości obronnej. Ćwiczeniu nadano kryptonim SUPINA-2017.

środa, 14 czerwca 2017 r., 16:00
II miejsce Dagmary Damps z LO "na Wzgórzu" w konkursie matematycznym w Łowiczu
Drugie miejsce w finale konkursu matematycznego wywalczyło uczennica Liceum Ogólnokształcącego na "Wzgórzu" w Kartuzach - Dagmara Damps. Z królową nauk zmagali się najlepsi w eliminacjach na szczeblu powiatowym z regionów: kartuskiego, łowickiego, świdnickiego oraz tatrzańskiego.

środa, 14 czerwca 2017 r., 13:35
Zaplanuj czas w długi weekend - zawody strażackie, sobótkowe zwyczaje, wystawy i festyny
Czerwcowy długi weekend upłynie pod znakiem rodzinnych festynów w Egiertowie i Warzenku, zabawy sobótkowej w Zgorzałem i zawodów strażackich w Chmielnie. Na Rynku w Kartuzach odbędzie się kolejny plener artystyczny, a w refektarzu wystawa. Nie zabraknie tez uroczystości o charakterze patriotycznym - w piątek odbędą się obchody 110 rocznicy urodzin Karola Kreffta, a w niedzielę - poświęcone pamięci 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty.