czwartek, 11 kwietnia 2019 r., 16:22
Młodzież solidarna z nauczycielami - strajk uczniowski w Kartuzach
"Murem za nauczycielami", "Wspieramy Was", "Razem damy radę", "Stop deformacji edukacji" - m.in. takie hasła towarzyszyły uczestnikom czwartkowej manifestacji w Parku Solidarności w Kartuzach. W geście solidarności ze strajkującymi nauczycielami młodzież zorganizowała tam strajk uczniowski. Przybyli na niego nie tylko uczniowie kartuskich szkół, ale też ich absolwenci oraz mieszkańcy, chcący wyrazić swoje poparcie dla protestujących.

czwartek, 11 kwietnia 2019 r., 15:47
Konkurs na najładniejsze stroiki i palmy wielkanocne w Somoninie rozstrzygnięty!
W środę w Somoninie wyłoniono laureatów powiatowego konkursu plastycznego na najładniejsze stroiki i palmy wielkanocne. W konkursie udział wzięło ponad 1400 dzieci z powiatu kartuskiego, przygotowując przepiękne wielkanocne dekoracje.

czwartek, 11 kwietnia 2019 r., 14:34
W centrum Riviera powstały fantazyjne, olbrzymie pisanki
Ze smokiem, kaszubskimi haftami, znakami drogowymi, Harrym Potterem, jednorożcem, pingwinem czy flamingiem - to przykłady motywów, które wybrali uczniowie pomorskich szkół na ozdobienie gigantycznych jaj w konkursie w Rivierze w Gdyni. Centrum zmieniło się w środowe popołudnie w fabrykę pisanek. Konkursowe prace zostaną nagrodzone w niedzielę, 14 kwietnia. Podziwiać je będzie można natomiast do 26 kwietnia.

czwartek, 11 kwietnia 2019 r., 13:01
Gm. Sierakowice. Wybory sołeckie zakończone. Jest czterech nowych sołtysów
Cykl zebrań wiejskich w gminie Sierakowice za nami. Głównym powodem ich zwołania był wybór nowych sołtysów oraz składu rad sołeckich. Wybory przyniosły zmiany w czterech sołectwach - Łyśniewie, Załakowie, Długim Krzu i Nowej Ameryce.

środa, 10 kwietnia 2019 r., 21:18
W Kartuzach upamiętniono ofiary katastrofy smoleńskiej
W środę wieczorem członkowie powiatowego koła partii Prawo i Sprawiedliwość uczcili w Kartuzach dziewiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej.

środa, 10 kwietnia 2019 r., 11:54
Przodkowo. Zerówkowicze z podstawówki szukali zajączka
W wtorkowe przedpołudnie najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Przodkowie wraz z wychowawczyniami szukali wielkanocnego zajączka. Z koszyczkami w rękach i piosenką "Idą święta wielkanocne" ruszyły na boisko, na którym czekały dla wszystkich dzieci świąteczne prezenty. Z odnalezieniem podarunku nie było problemów. Radości było co niemiara.

środa, 10 kwietnia 2019 r., 11:42
Uczniowie wesprą nauczycieli - w czwartek demonstracja
Młodzież z kartuskich szkół chce okazać solidarność ze strajkującymi nauczycielami. Uczniowie zapraszają w czwartek o godz. 15 do Parku im. prof. Elasa w Kartuzach na wspólną demonstrację.

środa, 10 kwietnia 2019 r., 10:38
Gimnazjaliści rozpoczęli testy. Mimo strajku egzaminy odbywają się bez przeszkód
Uczniowie klas trzecich gimnazjum w środę rozpoczęli egzaminacyjny maraton. To ostatni rocznik, który po reformie przystępuje do egzaminów na tym etapie kształcenia. W powiecie kartuskim wiedzę sprawdza ponad 1770 uczniów z 31 szkół. Egzaminy udało się zorganizować bez przeszkód mimo trwającego strajku nauczycieli.

środa, 10 kwietnia 2019 r., 10:28
Wielkanocne spotkanie dzieci z zajączkiem w Somoninie i Kiełpinie
W piątek pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Somoninie wraz z akordeonistą odwiedzili z Zajączkiem wszystkie Szkoły i Przedszkola Gminy Somonino oraz Przedszkole w Kiełpinie. Około 1700 dzieci zostało obdarowanych słodkimi upominkami.

wtorek, 9 kwietnia 2019 r., 18:18
Jan Paweł II ma być patronem Sierakowic. Tak zdecydowali parafianie i Rada Gminy
Sierakowice będą miały swojego patrona. Ma zostać nim św. Jan Paweł II. Za wyborem tego świętego opowiedziało się 2.208 sierakowickich parafian, co jak wyliczył Mirosław Kuczkowski, ma odzwierciedlać zdanie około 40 proc. wiernych uprawnionych do jego wyrażenia. Wolę ustanowienia papieża-Polaka patronem Sierakowic jednogłośnie wyrazili też radni gminy.