środa, 2 sierpnia 2017 r., 12:35
Dawne centrum Żukowa zmieni się nie do poznania
Prawie siedem milionów złotych gmina Żukowo pozyskała na rewitalizację dawnego centrum miasta oraz stworzenie Centrum Aktywności Rodzin. Okolice zespołu poklasztornego norbertanek wypięknieją. Pojawi się tam nowy park z podświetlaną fontanną, nowe ławki, mini place zabaw dla dzieci, wymienione zostaną też chodniki.

wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 18:55
W Kartuzach uczczono 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
Punktualnie o godz. 17, w "Godzinę W" w Kartuzach, tak jak i we wszystkich miastach w Polsce, rozbrzmiały syreny przypominające o wydarzeniach sprzed 73 lat - wybuchu Powstania Warszawskiego. Kartuski samorząd postanowił upamiętnić powstańców symbolicznym spotkaniem przy pomniku Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej.

wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 13:42
Rada powiatu również apeluje do NSA w sprawie OMT
Po apelach burmistrza Żukowa i Kaszubskiego Związku Pracodawców do Naczelnego Sądu Administracyjnego, własne pismo wystosowali również radni z powiatu kartuskiego. Wniosek Wojciecha Kankowskiego został rozpatrzony pozytywnie z wyznaczeniem terminu na październik br. Radni jednak postanowili zaapelować o jeszcze szybsze rozpatrzenie sprawy.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 21:53
Żukowo. Pełnoletnie Wakacje z Panem Bogiem
Po raz 18. żukowska parafia pw. Miłosierdzia Bożego zafundowała dzieciom i młodzieży szkolnej trzydniową imprezę z wieloma atrakcjami. Były gry, zabawy, kiełbaski przy ognisku, zajęcia sportowe, tańce, śpiewy, przejażdżki wozem drabiniastym, wycieczka do kina i pobyt na plaży. Zadbano także o poczęstunek, napoje i słodycze.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 16:53
Czy w Kartuzach znów będzie plaża? Rozpoczyna się I etap rekultywacji jezior
Jest szansa na to, że najbrudniejsze jeziora w Polsce wreszcie się zmienią. Gmina Kartuzy przystępuje do I etapu rekultywacji jezior na Klasztornej Strudze. W jego ramach ma zostać zamknięty dopływ zanieczyszczeń do akwenów - przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa, w planach jest także modernizacja głównej przepompowni na wody opadowe oraz zagospodarowanie Strugi. Na ten cel gmina pozyskała ponad 7,7 mln zł dofinansowania.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 14:11
Kartuzy. Protestują, bo nie chcą złomowiska pod domem
W sąsiedztwie jednorodzinnych budynków mieszkalnych, jak i bloków przy ulicy Marszałkowskiego ma powstać złomowisko. Mieszkańcy tej okolicy nie zamierzają do tego dopuścić, bo nie chcą mieszkać tuż przy źródle hałasu i wdychać pyłów. Choć plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje w tym rejonie Kartuz prowadzenie jedynie nieuciążliwej działalności usługowej, gmina nie widzi przeciwwskazań, by nie mógł tam powstać punkt skupu złomu i surowców wtórnych.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 10:45
Chcesz nadal otrzymywać 500+? Musisz złożyć nowy wniosek
Rodziny, które korzystają ze wsparcia programu Rodzina 500+, a chcą nadal otrzymywać świadczenie, będą musiały złożyć nowe wnioski o jego przyznanie. Można to uczynić już od 1 sierpnia.

niedziela, 30 lipca 2017 r., 22:34
Żukowo. Oddawali krew dla potrzebujących
Po raz dziewiąty z inicjatywy księdza Czesława Lasa, proboszcza parafii pw. Miłosierdzia w Żukowie, w niedzielne przedpołudnie wszyscy chętni mogli wzięć udział w akcji honorowego oddawania krwi. Do ambulansu zgłosiło się 31osób. Krew oddało 15. Pozostali dawcy - z różnych przyczyn - nie mogli w tym dniu oddać bezcennego leku. Przez kilka godzin zebrano prawie 7 litrów krwi. Rekordową ilość, bo 16 litrów, odnotowano trzy lata temu.

niedziela, 30 lipca 2017 r., 16:58
Somonino. Piękne czworonogi prezentowały się na I Wystawie Psów Rasowych
Ponad 60 psów prezentowało się w niedzielę w Somoninie na I Wystawie Psów Rasowych Polskiego Klubu Kynologicznego i Klubu Yorka. Wśród nich były urocze yorki, piękne owczarki niemieckie, samojedy, manchester terriery, shih tzu, buldogi francuskie i wiele innych ras.

niedziela, 30 lipca 2017 r., 09:14
Pątnicy z Kaszub na pielgrzymkowym szlaku do Czarnej Madonny
W niedzielny poranek kilkaset osób wyruszyło na pielgrzymkowy szlak na Jasną Górę z Kościerzyny. Dla pątników z powiatu kartuskiego jest to już drugi dzień wędrowania. Kaszubskich pielgrzymów pożegnał biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.