czwartek, 13 czerwca 2019 r., 15:01
Weekend ze strażakami, giełdą mam i akcją dla hospicjum
Ostatni weekend przed rozpoczęciem wakacji upłynie pod znakiem zawodów strażackich, festynu na rzecz hospicjum oraz giełdy mam. Zaplanowano też festyny i pikniki oraz zawody sportowe.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 14:52
Szykuje się reaktywacja linii kolejowej Pruszcz Gdański - Stara Piła
Przedstawiciele samorządu województwa pomorskiego, gmin powiatu gdańskiego i gminy Żukowo podpisali w Kolbudach list intencyjny w sprawie reaktywacji linii kolejowej 229. Nasz samorząd reprezentował burmistrz Wojciech Kankowski.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 11:30
Złóż życzenia na Dzień Ojca
Za dokładnie 10 dni, 23 czerwca świętujemy Dzień Ojca. Z tej okazji, tak jak w poprzednich latach zapraszamy naszych Czytelników do wspólnej zabawy - zróbcie swoim tatom niespodziankę - prześlijcie nam ich zdjęcia i złóżcie życzenia na łamach kartuzy.info.

środa, 12 czerwca 2019 r., 13:35
W sobotę letnia Giełda Mam w Kartuzach
W sobotę, 15 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach odbędzie się kolejna edycja Giełdy Mam. Na sali sportowej i placu przed szkołą raz kolejny pojawią się kolorowe stoiska wypełnione dziecięcymi akcesoriami, zabawkami, książeczkami i ubrankami.

środa, 12 czerwca 2019 r., 11:07
Uczniowie z Kamienicy Królewskiej uczestniczyli w sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kamienicy Królewskiej, 1 czerwca razem z 26 osobową grupą z Pomorza wzięli udział w sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży pn. "Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji."

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 18:08
Szkoła w Glinczu z 1 miejscem w Rowerowym Maju
W tym roku w akcji Rowerowy Maj w gminie Żukowo najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Glinczu. Właśnie w tej placówce, w maju, największy procent uczniów dojeżdżał do szkoły jednośladami.

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 17:53
Żukowo. Wsparcie finansowe dla zabytkowego kościoła św. Jana
Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej żukowski samorząd przekaże 180 tys. na prace przy zabytkowym kościele św. Jana Chrzciciela w Żukowie. Trwają tam prace konserwatorskie i restauratorskie.

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 17:01
Co dalej z Obwodnicą Metropolitalną? Przetarg opóźniony
Mimo, że na budowę Obwodnicy Metropolitalnej jest zielone światło to data ogłoszenia przetargu na jej realizację dalej nie jest znana. Przetarg zgodnie z zapowiedzią ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka miał być ogłoszony w czerwcu. Ta data jednak się zmieni. Na kiedy? Tego nie wiadomo.

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 15:41
Dzięki dronom zlikwidowano nielegalne miejsce demontażu pojazdów
Wzniosły się nad ziemią i zarejestrowały nielegalne składowisko pojazdów w Mściszewicach. Potem inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku i funkcjonariusze Policji ujawnili składowisko 30 pojazdów w różnym stopniu demontażu.

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 12:41
Kolejne rowery Mevo pojawią się na ulicach gmin
Rowery Mevo biją rekordy popularności. Tylko w czerwcu średnio każdego dnia były wypożyczane po ok. 15-16 tysięcy razy. Od dziś na ulice gmin zrzeszonych w Obszarze Metropolitalnym będą wyjeżdżać kolejne, nowe partie jednośladów. Najwięcej przybędzie ich w lipcu, tak aby do połowy sierpnia dostępna była pełna flota - 4080 sztuk.