niedziela, 22 stycznia 2017 r., 14:25
Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka
W ten weekend swoje wyjątkowe święto obchodzą najukochańsze osoby na świecie - nasze kochane Babcie i nasi kochani Dziadkowie. Z tej okazji wszystkim, którzy występują w tej szczególnej roli składamy najserdeczniejsze życzenia. Zgodnie z obietnicą publikujemy specjalną galerię życzeń przesłanych od naszych Czytelników.

niedziela, 22 stycznia 2017 r., 13:21
Uroczysty pokot w Pażęcach z udziałem 17 kół łowieckich
Po raz piąty członkowie kół łowieckich z Kaszub wzięli udział we wspólnym polowaniu na lisy. W sobotę myśliwi spotkali się w Pażęcach na uroczystym pokocie. W trakcie tegorocznych łowów ustrzelono aż 209 lisów, kunę i tchórza.

sobota, 21 stycznia 2017 r., 17:41
Kamienica Królewska. Dzielili się cząstką siebie, by pomóc Pawłowi
Mieszkańcy Kamienicy Królewskiej, jak i okolicznych miejscowości licznie odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w sobotniej akcji zbiórki krwi, która była dedykowana walczącemu z ostrą białaczką limfoblastyczną 36-letniemu Pawłowi z Mojusza. W sumie udało się zebrać blisko 33 litry płynu ratującego życie, a cząstką siebie podzieliły się 73 osoby.

sobota, 21 stycznia 2017 r., 14:19
W 2016 roku strażacy interweniowali średnio co trzy godziny
Rok 2016 pod względem ilości zdarzeń był dla strażaków o wiele bardziej pracowity od 2015 roku. W sumie interweniowali blisko 2.600 razy. Minione dwanaście miesięcy obfitowały też w tragiczne wydarzenia, w których śmierć poniosło aż 20 osób. Między innymi o podejmowanych działaniach w miniom roku debatowano podczas dorocznej narady strażaków, która w sobotę odbyła się w Szymbarku.

sobota, 21 stycznia 2017 r., 10:01
Przodkowo. Ferie z interesującymi ludźmi, ciekawymi zajęciami i niespodzianką
Biblioteka Publiczna w Przodkowie na całe zimowe ferie przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników bardzo ciekawy program. Były spotkania z interesującymi osobami, czytanie książek przez dorosłych, wspólne śpiewanie, rozwiązywanie zagadek, zajęcia plastyczne, gry planszowe, kolorowanki i minispektakl teatralny. Pierwszy tydzień ferii w bibliotece zakończył się niespodzianką.

piątek, 20 stycznia 2017 r., 14:35
Skrzeszewo. Druhowie dostali nowszy model wozu bojowego
Przez ostatnie trzy lata skrzeszewscy strażacy korzystali z wozu bojowego, którego nazywali "wiekowym staruszkiem". Auto był w bardzo złym stanie, co zagrażało bezpieczeństwu druhów podczas wyjazdów do pożarów. W sobotę żukowski samorząd uroczyście przekazał im o wiele nowszy model samochodu. Z prezentu cieszy się cała jednostka, która w tej chwili liczy 113 członków.

piątek, 20 stycznia 2017 r., 14:05
Oddaj krew i pomóż Pawłowi w walce z chorobą. W sobotę zbiórka w Kamienicy Królewskiej
W sobotę nadarzy się kolejna okazja do tego, by w walce z chorobą pomóc Pawłowi z Mojusza. 36-latek od listopada walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną.

piątek, 20 stycznia 2017 r., 13:43
I Etap III Grand Prix GKS "CARTUSIA"  w Kartuzach w biegach narciarskich szkół podstawowych i gimnazjalnych
Podobnie jak w ubiegłym roku, 14 stycznia na trasach narciarskich w Bilowie odbyły się pierwsze zawody dla dzieci i młodzieży. Pogoda dopisała, także przygotowane mechanicznie trasy, mimo dużych opadów śniegu były w dobrym stanie.

piątek, 20 stycznia 2017 r., 12:51
Maks Onasz - kolejny talent motocrossu na Kaszubach
Maks Onasz to dziewięcioletni mieszkaniec Czapli, w gminie Żukowo i kolejny na Kaszubach, dobrze zapowiadający się talent motocrossu. Chłopiec trenuje od dwóch lat. W tym roku wybiera się m.in. na Mistrzostwa Świata do Francji.

piątek, 20 stycznia 2017 r., 11:13
Zmiany na stanowisku naczelnika Urzędu Skarbowego w Kartuzach
Dotychczasowa naczelnik Urzędu Skarbowego w Kartuzach Edyta Darwicka została odwołana przez Ministra Finansów z pełnienia tejże funkcji. Obecnie obowiązki szefowej kartuskiej "skarbówki" pełni Elżbieta Mularczyk.