piątek, 15 grudnia 2017 r., 11:50
W sobotę II Kaszubska Wigilia dla Mieszkańców
Już po raz drugi w Kartuzach odbędzie się wyjątkowe świąteczne spotkanie dla mieszkańców. Na Kaszubską Wigilię w sobotę na Rynek zaprasza Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego. Będzie spotkanie z Mikołajem, dzielenie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd.

piątek, 15 grudnia 2017 r., 09:37
Goręczyno. Powiatowa wigilia strażaków-ochotników
Już niedługo wszyscy zasiądą przy wigilijnych stołach, teraz jednak okres przedświąteczny sprzyja organizowaniu przez członków różnych stowarzyszeń spotkań bożonarodzeniowych. Tradycja ta nie ominęła także strażaków z powiatu kartuskiego.

czwartek, 14 grudnia 2017 r., 22:25
Uczniowie przodkowskiego ZSP na Dniu Programisty
We wtorek uczniowie klasy II i III technik informatyk mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca programisty w firmie Kainos Gdańsk. Dzięki uprzejmości Mileny Cyganowskiej z tej firmy zobaczyli jak pracują programiści, jakie są możliwości zatrudnienia absolwentów technikum oraz jak wygląda dalsza ścieżka rozwoju zawodowego pracowników.

czwartek, 14 grudnia 2017 r., 21:29
Żukowo. Uczniowie budowali karmniki dla ptaków
Uczniowie Szkoły Podstawowa nr 1 w Żukowie nie boją się żadnych wyzwań. Tym razem zajęli się majsterkowaniem. Celem młodych rzemieślników z klas II a, II b oraz III g, było zbudowanie karmników dla ptaków. Pod okiem instruktorki Magdaleny Ułanowicz i Michała z Eco Art oraz wychowawczyń Marzeny Górskiej, Grażyny Boniec i Doroty Goszka - Stoltmann, konstruowanie i montaż szedł sprawnie.

czwartek, 14 grudnia 2017 r., 16:01
Kartuzy. Nagrodzeni za dar krwi - wyróżnienia i podziękowania dla strażackich krwiodawców
Uratowali już niejedno życie, a chęć dzielenia się tym bezcennym darem z roku na rok wzrasta. Podczas dorocznego spotkania strażackich krwiodawców podziękowano tym, którzy bezinteresownie dzielą się cząstką siebie. Cząstką, która ratuje życie i daje nadzieję. Do najbardziej zasłużonych trafiły odznaczenia "Zasłużony dla Zdrowia Narodu".

czwartek, 14 grudnia 2017 r., 10:33
Działaj z nami Seniorami - projekt Kartuskiego Stowarzyszenia Karta
Do końca listopada trwał projekt Kartuskiego Stowarzyszenia Karta, który miał na celu sportową aktywizację seniorów. W ramach zajęć mieszkańcy mieli okazję skorzystać z ćwiczeń rehabilitacyjnych czy basenu.

środa, 13 grudnia 2017 r., 22:23
Wigilia kartuskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego - był opłatek, życzenia i kolędy
Dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, śpiewanie kolęd, świąteczna kolacja - tak środowy wieczór spędzili członkowie kartuskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Na tradycyjną wspólną wigilię do Gościńca Kaszubskiego zaprosili przyjaciół z innych partów, przedstawicieli władz gminy i powiatu oraz organizacji i instytucji współpracujących z ZK-P.

środa, 13 grudnia 2017 r., 15:10
WZW typu C to cichy zabójca. Nie daj się wirusowi i zrób bezpłatne badania
Można się nim zarazić m.in. podczas robienia tatuażu, przekuwania uszu, zabiegu stomatologicznego, manicure'u, pedicure'u, a nawet w trakcie strzyżenia włosów. Wirusowe zapalenie wątroby typu C, bo o nim mowa, to choroba zakaźna, która może wywołać nawet marskość i raka wątroby. Wczesne wykrycie choroby to szansa na wyleczenie bądź zatrzymanie jej postępów. Powiat kartuski rozpoczął realizację programu profilaktycznego, w ramach którego mieszkańcy m.in. mogą skorzystać z bezpłatnych badań.

środa, 13 grudnia 2017 r., 14:31
Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Kartuzach - upamiętnili ofiary tego okresu i grudnia '70
Środa, 13 grudnia 2017 r. to już 36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Z tej okazji z inicjatywy Kazimierza Sochy-Borzestowskiego młodzież, przedstawiciele władz samorządowych spotkali się w Kartuzach przy pomniku Danuty "Inki" Sędzikówny. Pod obeliskiem złożono kwiaty i zapalono znicze. W ten sposób uczczono pamięć o ofiarach stanu wojennego i grudnia '70.

wtorek, 12 grudnia 2017 r., 18:05
Idealna choinka - doradzamy jak ją wybrać i czym ozdobić
Nieodłącznym i najbardziej charakterystycznym elementem świąt jest choinka. Drzewko, które pojawia się w naszych domach na krótko przed Bożym Narodzeniem i towarzyszy nam przez cały świąteczny okres. Ustawione w centralnym miejscu w domu, pięknie udekorowane tworzy wyjątkowy klimat. Prócz choinki, świąteczną atmosferę podkreślają w naszych domostwach również różnego rodzaju ozdoby i dekoracje. Dziś podpowiadamy, jak wybrać idealne drzewko, jak o nie dbać i jak udekorować dom na święta.