sobota, 24 lutego 2018 r., 10:15
Wyzwanie, droga, zmaganie, spotkanie - EDK w Dziemianach już 16 marca!
29, 41 lub 55 kilometrów, kilka godzin, 14 stacji, 14 rozważań, jedna noc. W piątek, 16 marca na trasie Dziemiany - Wiele odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jej uczestnicy mogą pokonać jeden z trzech odcinków: św. Rity o długości 55 km, św. Franciszka z Asyżu o długości 41 km lub św. Antoniego o długości 29 km. Chętni już mogą się zapisywać.

piątek, 23 lutego 2018 r., 18:12
Senator Bonkowski zgłoszony do prokuratury przez Nowoczesną
Klub Nowoczesnej dąży do tego, by senatora Bonkowskiego ukarano za propagowanie antysemickich treści. W związku z wpisami, jakie opublikował w mediach społecznościowych, Nowoczesna postanowiła złożyć do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez kontrowersyjnego parlamentarzystę. - Dla takich osób nie ma miejsca w polskim parlamencie - podkreślała Kamila Gasiuk-Pihowicz podczas piątkowej konferencji prasowej.

piątek, 23 lutego 2018 r., 14:08
Przetarg na pierwszy etap budowy drogi z Sulęczyna do Leman jeszcze w marcu
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w ciągu dwóch lat dziesięciokilometrowy odcinek drogi na trasie z Sulęczyna do Leman, zostanie wyremontowany. Oprócz nowej nawierzchni wybudowana zostanie ścieżka pieszo - rowerowa, która połączy się z istniejącą ścieżką w Lemanach.

piątek, 23 lutego 2018 r., 10:53
W ZST w Kartuzach powstanie Powiatowe Inteligentne Centrum Edukacyjne
Nowoczesne pracownie tynkarsko-murarska i elektryczna oraz symulator inteligentnego domu pasywnego - wkrótce takie warunki do nauki będą mieli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach. Powstanie tam Powiatowe Inteligentne Centrum Edukacyjne. Ma zostać ukończone do 30 listopada. Koszt inwestycji to 1,9 mln zł.

czwartek, 22 lutego 2018 r., 19:58
Senator Waldemar Bonkowski zawieszony w prawach członka PiS-u
Waldemar Bonkowski został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości oraz Klubu Parlamentarnego PiS-u. Tak zdecydował prezes partii Jarosław Kaczyński. Decyzja ta ma mieć związek z umieszczeniem na facebooku przez senatora Bonkowskiego filmiku, który ukazuje nazistowski materiał propagandowy "Jak Żyd Żyda gonił na śmierć".

czwartek, 22 lutego 2018 r., 15:06
Kiedy będziemy mogli kąpać się w kartuskich jeziorach?
Jest duża szansa na to, że już za cztery lata będzie można bez obaw zażywać kąpieli w Jeziorze Klasztornym Dużym. Gmina Kartuzy przystąpiła do prac nad przygotowaniem projektu II etapu rekultywacji jezior, za sprawą którego z dna akwenów zniknie szkodliwy osad. Pierwsze prace miałyby objąć Jezioro Karczemne, gdzie problem jest najpoważniejszy. To główne źródło zanieczyszczeń, które potem dostają się do wód kolejnych jezior. Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie na to zadanie, do 2020 roku osady zostaną usunięte.

czwartek, 22 lutego 2018 r., 12:06
Szkoła w Mściszewicach bez szans na rozbudowę?
Świetlica znajduje się na holu, biblioteka pełni rolę magazynu, a lekcje odbywają się w za ciasnych salach. Tak wygląda rzeczywistość Zespołu Szkół w Mściszewicach. Przetarg na rozbudowę placówki nie został rozstrzygnięty, a dyrekcja szkoły i nauczyciele nie wyobrażają sobie dłużej pracy w takich warunkach.

czwartek, 22 lutego 2018 r., 11:59
Proces ws. śmierci pięcioletniego Kacperka za zamkniętymi drzwiami
W czwartek przed Sądem Rejonowym w Kartuzach rozpoczął się proces przeciwko lekarce Ewie Ch. z kartuskiego szpitala, która została oskarżona o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia Kacperka. Pięciolatek w kwietniu 2015 roku trafił na kartuski SOR. Tam zbadano go, ale odesłano do domu. Na drugi dzień stanęło mu serce. Już się nie obudził. Sąd zdecydował, że o wyłączeniu jawności procesu.

czwartek, 22 lutego 2018 r., 10:59
3-letnia Liliana z Brzezin walczy z białaczką. Potrzebna krew!
Mała mieszkanka Brzezin w gminie Przodkowo zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Od grudnia przebywa w szpitalu. Teraz najbardziej potrzebuje krwi. Płynem ratującym życie będzie można podzielić się 3 marca w Przodkowie. Można to uczynić także codziennie w Punkcie Krwiodawstwa w Kartuzach! Podziel się krwią i pomóż Lilianie w walce z chorobą.

czwartek, 22 lutego 2018 r., 10:36
W niedzielę w Kartuzach pierwsza msza św. dla obywateli Ukrainy
W niedzielę o godz. 9 w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Kartuzach przy ul. Gdańskiej 12 odprawiona zostanie msza w obrządku grekokatolickim dla obywateli Ukrainy. Będzie to pierwsze tego typu nabożeństwo, poprowadzi je prawosławny duchowny. Msze będą się odbywać co tydzień.