niedziela, 23 kwietnia 2017 r., 14:39
Przodkowo. Kulinarny sukces uczennic z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
Patrycja Andryskowska i Paulina Okuniewska brały udział w konkursie gastronomicznym "Młode Talenty", który odbył się w czwartek w Redzie. Uczennice z przodkowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w ocenie jury w pełni zasłużyły na II miejsce za perfekcyjnie skonstruowane pod względem smaku danie.

niedziela, 23 kwietnia 2017 r., 12:58
W marcu została mamą, teraz walczy o życie. Pomóż Kasi pokonać raka - zostań dawcą
Zaledwie kilka miesięcy temu była jedną z wielu młodych kobiet, która z radością oczekiwała na swoje pierwsze maleństwo. Szczęśliwa mężatka, pełna pasji 27-latka odliczała chwile do narodzin synka. W lutym jednak usłyszała diagnozę, która wywróciła do góry nogami całe jej życie - chłoniak T-limfoblastyczny. Mimo złośliwego nowotworu, 22 marca na świecie pojawił się jej zdrowy synek. Kasia natomiast rozpoczęła trudną walkę o swoje życie. Pomóc jej w niej może każdy z nas. Nadzieją dla młodej mamy jest przeszczep szpiku. Ruszyły poszukiwania dawcy.

niedziela, 23 kwietnia 2017 r., 11:13
Budowa parkingu przy szkole w Baninie ruszy w kwietniu
W środę burmistrz Wojciech Kankowski podpisał umowę na budowę parkingu przy Szkole Podstawowej w Baninie. Wykonawcą generalnym jest firma budowlano - drogowa MTM z Gdyni. Wartość kontraktu opiewa na niespełna 450 tys. zł brutto. Przekazanie terenu budowy planowane jest na koniec kwietnia br., a roboty budowlane mają zakończyć się w lipcu br.

sobota, 22 kwietnia 2017 r., 17:16
Ratowali życie oddając krew. Strażacy dzieli się cząstką siebie
28 osób podzieliło się najcenniejszym lekarstwem, jakim jest krew. W sobotę odbyła się bowiem akcja oddawania tego dającego nadzieję i ratującego życie płynu, którą po raz kolejny zorganizowano w związku ze zbliżającym się Dniem Strażaka. Nie brakło też osób, które dodatkowo zarejestrowały się w bazie DKMS.

piątek, 21 kwietnia 2017 r., 13:54
Reforma edukacji coraz bliżej. Jak kuratorium ocenia przygotowanie gmin?
Już we wrześniu dzieci i młodzież rozpoczną naukę w nowym systemie edukacji. Wdrażanie reformy trwa, mimo licznych protestów ze strony rodziców, środowisk nauczycielskich i ekspertów. Gminy już przyjęły plany zmiany sieci szkół i rozpoczęły prace nad wdrożeniem reformy. Sprawdziliśmy, jak przygotowanie poszczególnych samorządów ocenia kuratorium oświaty, które musiało zaopiniować wszystkie projekty.

piątek, 21 kwietnia 2017 r., 11:45
Wielkanocna zbiórka żywności dla Polaków na Kresach Wschodnich II RP
Już po raz drugi Związek Piłsudczyków i Oddział Kaszubsko-Pomorski w Kartuzach zorganizował zbiórkę żywności i pieniędzy do puszek dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich II RP. Dary można było przynosić do kościołów pod wezwaniem św. Kazimierza w Kartuzach i św. Michała Archanioła w Kiełpinie.

piątek, 21 kwietnia 2017 r., 09:31
Już wkrótce budowa drogi Czeczewo-Warzno
Ponad dwa miliony złotych będzie kosztowała budowa drogi prowadzącej z Czeczewa do Warzna. Połowę tej kwoty samorząd pozyskał z tzw. "schetynówek". Lada dzień poznamy wykonawcę inwestycji. Prace rozpoczną się wkrótce i potrwają do 1 lipca.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 19:52
Banino. Świat w zasięgu ręki, czyli spotkanie z podróżnikiem Robertem Maciągiem
Dlaczego muzułmanie modlą się pięć razy dziennie, dlaczego każdy muzułmanin powinien odbyć raz w życiu pielgrzymkę do Kaby, dlaczego kobiety noszą burki, dlaczego hinduscy bogowie mają wiele rąk, dlaczego krowy spacerują po ulicach w Indiach - to tylko część pytań jakie mieli uczniowie banińskiej szkoły podczas spotkania z zaproszonym gościem.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 15:34
Chmielno. Sprawdź, co w tym roku zmieni się w Twojej miejscowości dzięki funduszowi sołeckiemu
Prawie 285 tys. zł w tym roku chmieleński samorząd wyodrębnił w swoim budżecie na tzw. fundusz sołecki. Dzięki niemu poszczególne sołectwa mogą same zadecydować na co przeznaczyć należną im pulę środków. Sprawdź, co dzięki temu zmieni się w Twojej miejscowości.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 11:43
Policjanci zachęcają do korzystania z aplikacji "Moja Komenda" i Regionalnego Systemu Ostrzegania
Regionalny System Ostrzegania (RSO) oraz Moja Komenda to mobilne narzędzia, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Dzięki pierwszej aplikacji otrzymywać można m.in. informacje o ostrzeżeniach pogodowych, alerty dla kierowców czy informacje o oszustwach metodą na wnuczka. Druga, pozwala na szybki kontakt z najbliższą jednostką policji i dzielnicowym działającym na danym obszarze. Do korzystania z obu aplikacji zachęcali w środę na ulicach Kartuz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.