środa, 18 września 2019 r., 11:33
Sierakowice otrzymają nową karetkę. Umowa o dotację na jej zakup podpisana
Kwota 400.000 zł z ministerstwa zdrowia zasili budżet Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach. We wtorek odbyło się oficjalne podpisanie umowy o dofinansowanie na zakup nowego, specjalistycznego ambulansu. Nowoczesna karetka trafi do podstacji w Sierakowicach jeszcze w tym roku.

wtorek, 17 września 2019 r., 17:06
Ewa Klein - Dyjeta nową radną Rady Miejskiej w Kartuzach
Podczas wtorkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach odbyło się zaprzysiężenie nowego członka rady. Została nim Ewa Klein - Dyjeta, która mandat radnej objęła po tragicznie zmarłym śp. Pawle Szlasie.

wtorek, 17 września 2019 r., 15:05
Czeczewo. Odpust i Dożynki Parafialne 2019
"Dziękujemy Panie za tegoroczne plony" - taki napis w kościele pw. św. Józefa w Czeczewie witał wszystkich uczestników mszy św. którą 15 września odprawił ks. Łukasz Szymański w koncelebrze księży Dekanatu Kielno.

wtorek, 17 września 2019 r., 14:54
Żukowo. Przebudowa przyszłej siedziby OKiS-u zmierza ku końcowi
Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęto przebudowę budynku, w którym swoje lokum będzie miał Ośrodek Kultury i Sportu oraz biblioteka z czytelnią. Nowa siedziba znajduje się tuż obok zrewitalizowanego spichlerza. Samorządowa instytucja kultury jaką jest OKiS będzie wreszcie miała siedzibę z prawdziwego zdarzenia. Do tej pory mieści się w niewielkim budynku na peryferiach miasta.

wtorek, 17 września 2019 r., 13:11
Ponad 9,7 mln zł na drogi dla powiatu kartuskiego i gmin w ramach FDS
Umowy o dotacje w ramach Funduszu Dróg Samorządowych zostały podpisane. We wtorkowe przedpołudnie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kartuzach wojewoda pomorski ratyfikował dokumenty wspólnie z starostą kartuskim oraz włodarzami pięciu gmin powiatu kartuskiego. Dotacja na drogi powiatowe wyniosła prawie 3,7 mln złotych. Natomiast gminy otrzymały wsparcie opiewające łącznie na kwotę ok. 6 mln złotych.

wtorek, 17 września 2019 r., 12:34
Kaliska. Oddali hołd ofiarom II wojny światowej
Tradycyjnie już pomnik na leśnej łące w Kaliskach był miejscem, w którym kombatanci, samorządowcy, delegacje służb mundurowych i szkół złożyły hołd ofiarom wojny. Uroczystość odbyła się z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość.

poniedziałek, 16 września 2019 r., 14:01
Dziewczęta MDP Sulęczyno bezkonkurencyjne w wojewódzkich zawodach pożarniczych
W niedzielę, 15 września w Jezierzycach rozegrano Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Sportowo - Pożarnicze według CTIF. W szranki o tytuł najlepszej stanęło siedem drużyn dziewczęcych oraz osiem reprezentacji chłopięcych. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjne okazał się team MDP Sulęczyno, który tym samym wywalczył przepustkę na przyszłoroczne zawody ogólnopolskie.

poniedziałek, 16 września 2019 r., 11:33
Uczniowie z Niemiec odwiedzili kartuskie szkoły w ramach polsko-niemieckiej wymiany
W dniach 9-13 września Kartuzy odwiedzili uczniowie katolickiej szkoły Marienschule w Hamm. W wymianie polsko-niemieckiej już po raz dziewiąty uczestniczyli uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II. Od trzech lat w projekcie biorą udział również młodzi ludzie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach.

sobota, 14 września 2019 r., 15:23
XXII Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu
Przez dwa weekendowe dni w Lubaniu swój dorobek prezentują firmy obsługujące rolnictwo, ogrodnicy oraz wystawcy królików, gołębi i ptactwa ozdobnego. Po raz 22. odbywa się tu bowiem Kaszubska Jesień Rolnicza. Targom towarzyszy Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych, w niedzielę również odbędzie się diecezjalne święto plonów.

piątek, 13 września 2019 r., 12:10
Powiat kartuski z nagrodą w konkursie "Pomorskie dla seniora"
Powiat kartuski został doceniony przez Marszałka Województwa Pomorskiego w konkursie "Pomorskie dla Seniora". Kapituła wyróżniła samorząd za działania, które podejmuje na rzecz najstarszych mieszkańców i nagrodziła w kategorii "Samorząd Przyjazny Seniorom".