środa, 12 lipca 2017 r., 11:55
W poniedziałek zostanie otwarta ulica Kolejowa
Trwająca ostatnie kilka miesięcy przebudowa ulicy Kolejowej dobiegła końca. W poniedziałek trasa zostanie oficjalnie otwarta i udostępniona kierowcom.

wtorek, 11 lipca 2017 r., 13:40
Rośnie popularność PKM. Przez ostatnie pół roku podróżowało nią 1,5 miliona pasażerów
Od początku 2017 roku z Pomorskiej Kolei Metropolitalnej skorzystało już półtora miliona pasażerów. Tylko w czerwcu pociągami na liniach PKM podróżowało 262,6 tysięcy osób. To o 20 procent więcej niż w analogicznym okresie w czerwcu ubiegłego roku. Największym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza połączenia z Kartuz i Kościerzyny do Trójmiasta.

wtorek, 11 lipca 2017 r., 11:41
Wielki odpust w Sianowskim Sanktuarium - sprawdź program
W sobotę w Sanktuarium Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub rozpocznie się coroczny Wielki Odpust. Do sianowskiej świątyni przybędą tysiące pielgrzymów z różnych zakątków Pomorza i nie tylko. Główne uroczystości zaplanowano na niedzielę, 16 lipca, jednak obchody trwać będą przez cały tydzień. Sprawdź szczegółowy program.

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 12:27
"Perły dla życia" w rękach rodzin wielodzietnych
Po raz czwarty w historii powiatu kartuskiego wręczono "Perły dla życia", a więc nagrody dla rodzin wielodzietnych. Laureaci - po jednej rodzinie z każdej gminy powiatu - uhonorowani zostali podczas Dni Powiatu Kartuskiego. Ponadto nagrody trafiły też do dwóch rodzin zastępczych.

niedziela, 9 lipca 2017 r., 16:35
XIV Wielka Parada Bryczek i Wozów
W niedzielne popołudnie odbyła się XIV Wielka Parada Bryczek i Wozów. Tym samym ulicami Szymbarka przejechało kilkadziesiąt bryczek konnych oraz pojazdów napędzanych końmi mechanicznymi. Po powrocie na miejsce imprezy między innymi rozegrano VIII Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w jeździe na oklep i wyścig bryczek.

sobota, 8 lipca 2017 r., 18:19
Święto organizacji pozarządowych na Dniach Powiatu Kartuskiego
Festiwal ludzie dla ludzi - pod takim hasłem po raz drugi w Kartuzach zorganizowano targi organizacji pozarządowych. Wydarzenie towarzyszyło obchodom Dni Powiatu Kartuskiego. Było okazją do tego, by mieszkańcy regionu zapoznali się z działalnością tych, którzy tak bardzo angażują się w pracę na rzecz lokalnej społeczności.

piątek, 7 lipca 2017 r., 14:10
W sobotę Festiwal "Ludzie dla Ludzi" i przyjdź i poznaj tych, którzy robią tak wiele dobrego
W najbliższą sobotę od godziny 16:00 w Parku Solidarności w Kartuzach stowarzyszenia i fundacje przygotowały dla mieszkańców powiatu kartuskiego ciekawą propozycję spędzenia popołudnia. Ma to być okazja dla mieszańców do poznania niezwykłych ludzi, którzy swój wolny czas poświęcają drugiemu człowiekowi.

piątek, 7 lipca 2017 r., 13:58
Burzliwa dyskusja z mieszkańcami w sprawie koncpecji zmian w Gaju Świętopełka
Burzliwe emocje towarzyszyły spotkaniu poświęconemu tematowi zmian w Gaju Świętopełka, które w środę odbyło się w Urzędzie Miejskim w Kartuzach. Przybyli na nie licznie zarówno przeciwnicy nowej konecpcji, jak i jej zwolennicy. Mimo wyraźnej różnicy zdań i podziału wśród mieszkańców, gmina i tak planuje zrealizować inwestycję zgodnie z wcześniejszymi zamierzeniami. Leśna ścieżka biegnąca przez ten teren pokryta zostanie mieszkanką gresu i asfaltu.

piątek, 7 lipca 2017 r., 11:27
Z XX do XXI wieku - trwa rozbudowa i modernizacja strażnicy OSP Kożyczkowo
Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Kożyczkowie z pewnością do tej pory nie zachwycał. Obiekt, przeciekającym dachem, bez toalet, ogrzewany na piec kaflowy, nosił miano najbardziej zaniedbanej strażnicy OSP w powiecie, o ile nie w regionie. Druhowie nie raz sami chcieli wyremontować budynek. Przez lata karmieni byli jednak obietnicami generalnej modernizacji strażnicy. Po latach oczekiwania, deklaracje stały się faktem. Niebawem strażacy otrzymają bowiem strażnicę na miarę XXI wieku.

czwartek, 6 lipca 2017 r., 14:51
Kaszubskie filmy wystartowały w Kartuzach
Mimo deszczowej aury niemal setka widzów przybyła do sali Kartuskiego Centrum Kultury, by wziąć udział w inauguracji VII Festiwalu Filmów Kaszubskich. Już od samego początku atmosferę znakomicie rozgrzewała kapela Klasów z Sierakowic. Niektórzy wręcz rwali się do tańca, jak na przykład David Shulist, który był wśród gości wraz z grupą Kaszubów z Kanady.