wtorek, 14 lutego 2017 r., 15:05
Nowy powiew kaszubskiej młodości
Wzorem Klubu Młodzieży Kaszubskiej "Cassubia" z Banina młodzi z Luzina także postanowili założyć własny klub. W ten sposób powstała "Òska".

wtorek, 14 lutego 2017 r., 14:28
Chmielno. Walentynki uczcili na balu karnawałowym
Ponad sto osób bawiło się na karnawałowym Balu Walentynkowym, który zorganizowano w gminnym ośrodku kultury w Chmielnie. Było wesoło, a momentami egzotycznie, rockowo i romantycznie.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 13:28
Danuta Stenka inspiracją dla Kaszub
To już po raz czternasty odbyło się w Wejherowie spotkanie w ramach cyklu "Verba Sacra - modlitwy katedr polskich" z wybitną aktorką Danutą Stenką, urodzoną i wychowaną w Gowidlinie, absolwentką kartuskiego ogólniaka.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 12:10
Chmielno. Możesz otrzymać dotację na wymianę pieca
Chmieleński urząd gminy rozpoczął nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany kotłów węglowych. Osoby, które zastanawiają się nad zmianą systemu ogrzewania na bardziej ekologiczne mogą pozyskać na ten cel nawet 5 tys. zł.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 10:14
Zbiórka na leczenie Kornelka zakończona sukcesem!
Historia dwuipółletniego Kornela pozwala wierzyć, że na świecie nie brakuje ludzi o wielkich sercach, a cuda istnieją. Jeszcze trzy miesiące temu trudno było uwierzyć, że ten scenariusz będzie możliwy do zrealizowania. Chłopiec z Wielkiego Klincza od 1,5 roku walczy z rakiem, jedyną nadzieją na wyleczenie była kosztowna kuracja w USA. Dzięki wielu wrażliwym na los innych osobom w trzy miesiące udało się zebrać aż 1,8 mln zł!

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 17:11
Kiełpino. Przedszkolaki zyskały nowoczesne warunki do nauki
Krecik, Muminki i Reksio - o sale przyozdobione w motywy z takich bajek wzbogacił się Zespół Szkół w Kiełpinie. Dodatkowo w placówce powstała sala eksperymentalna dla najmłodszych wychowanków. Tym samym tamtejsze przedszkolaki swoją przygodę z edukacją rozpoczną w nowoczesnych warunkach.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 16:17
Bajkowe sale przedszkolne w kartuskiej "Dwójce" uroczyście otwarte
O trzy nowe i dobrze wyposażone bajkowe sale przedszkolne wzbogaciła się Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach. Oficjalne oddanie do użytku Ośrodka Wychowania Przedszkolnego przy tamtejszej placówce odbyło się w poniedziałek. W sumie z nowych, kolorowych sal mogą cieszyć się aż cztery szkoły w gminie Kartuzy.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 11:14
Jeździmy za szybko? Nadmierna prędkość głównym zagrożeniem w Kartuskiem
Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie, czy zła organizacja ruchu - między innymi takie zagrożenia zgłosili mieszkańcy powiatu kartuskiego w ramach działającej od 1 lipca Krajowej Mapy Zagrożeń. Do tej pory kartuska policja weryfikowała już ponad pół tysiąca zgłoszeń.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 09:23
Staniszewo. Ośrodek Wychowania Przedszkolnego oficjalnie otwarty
10 lutego br. zapisze się w historii Zespołu Szkół w Staniszewie, jako ten, w którym po wielu staraniach, otwarto Ośrodek Wychowania Przedszkolnego. Powstanie nowych sal było możliwe dzięki projektowi "Utworzenie dodatkowych miejsc przedszkolnych w Ośrodkach Wychowania Przedszkolnego na terenie gminy Kartuzy".

niedziela, 12 lutego 2017 r., 17:44
Jak pożegnać karnawał? Sprawdź, gdzie bawić się w Ostatki
Pozostało nam już tylko kilkanaście dni karnawału. Ten radosny, pełen zabawy czas powoli dobiega końca. Przed nami okres ostatków, czyli pożegnania z karnawałem, który obfituje w różnego rodzaju bale, huczne imprezy i fantastyczną zabawę. Dziś podpowiadamy, gdzie warto się wybrać w ostatkową sobotę - 25 lutego.