wtorek, 12 września 2017 r., 19:29
Sierakowice. Szymon Ortmann najlepszym z najlepszych absolwentów gimnazjów
Już po raz dziewiąty Rada Gminy Sierakowice uhonorowała najlepszych z najlepszych absolwentów szkół z terenu gminy. W tym roku główna nagroda trafiła do Szymona Ortmanna - absolwenta Gimnazjum w Sierakowicach. Wyróżnienie otrzymała jego szkolna koleżanka - Anna Syldatk.

wtorek, 12 września 2017 r., 10:30
Piotr Szyca z Radia Kaszebe wystąpił w Milionerach
Piotr Szyca, znany i lubiany dziennikarz Radia Kaszebe wystąpił w poniedziałkowym odcinku "Milionerów". Mieszkaniec Borucina świetnie poradził sobie w grze i zakończył ją z całkiem niezłym wynikiem, odpowiadając prawidłowo na osiem pytań.

poniedziałek, 11 września 2017 r., 14:45
OSP Sulęczyno odznaczone Złotym Znakiem Związku OSP
W sobotę podczas XIV Zjazdu Krajowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP odznaczono 18 jednostek OSP, których strażacy walczyli ze skutkami nawałnicy nie szczędząc sił i czasu. Z terenu powiatu kartuskiego Złotym Znakiem Związku OSP RP odznaczona została Ochotnicza Straż Pożarna w Sulęczynie.

poniedziałek, 11 września 2017 r., 11:00
W Łapalicach padła główna wygrana Extra Pensji
Co byś zrobił, gdybyś otrzymywał wypłatę w wysokości 5 tys. zł co miesiąc przez 20 lat? To pytanie może sobie zadać osoba, która w piątkowy wieczór wypełniła kupon w punkcie Lotto w Łapalicach. Wygrała główną nagrodę Extra Pensji.

sobota, 9 września 2017 r., 20:01
Kamienica Królewska. Rozdawali nadzieję ukrytą w kroplach krwi
Ponad 20 litrów drogocennego płynu, najcenniejszego lekarstwa udało się zebrać podczas sobotniej akcji oddawania krwi w Kamienicy Królewskiej. Płynem dającym nadzieję i ratującym życie podzieliło się 45 osób, choć chętnych do podarowania daru krwi było o wiele więcej.

sobota, 9 września 2017 r., 19:07
Kartuzy. Dzielili się płynem ratującym życie
Niemal 40 osób pojawiło się w sobotni poranek w Punkcie Krwiodawstwa w Kartuzach, by podzielić się najcienniejszym lekiem, jakim jest krew. Płyn ratujący życie oddało 35 osób, a tym samym stacja krwiodawstwa wzbogaciła się o ponad 15 litrów tego drogocennego surowca.

sobota, 9 września 2017 r., 17:48
Kartuzy. Wielki jubileusz I LO - "Klasztorna" świętowała 90. urodziny
Kilkaset osób - absolwentów, pracowników i sympatyków szkoły przybyło w sobotę na uroczystości z okazji 90-lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Klasztornej w Kartuzach. Oficjalna część jubileuszowych obchodów upłynęła pod znakiem gratulacji, podziękowań, życzeń i spotkań po latach. Licznie przybyli absolwenci wieczorem wezmą udział w wielkim balu w Kartuskim Centrum Kultury.

piątek, 8 września 2017 r., 19:22
Żukowo. Przy ul. Armii Krajowej powstają zatoki autobusowe i chodnik
W połowie sierpnia br. ruszyły prace budowlane na pograniczu Żukowa i Pępowa. Zadanie obejmuje wykonanie chodnika o długości 478 mb, dwóch zatok autobusowych wraz z dojściami dla pieszych oraz budowę wjazdów w drogi wewnętrzne. Prace trwać będą do końca września. Nie przewiduje się większych utrudnień dla kierowców.

piątek, 8 września 2017 r., 15:26
W sobotę jubileusz I LO - zobacz archwialne zdjęcia z lat 90-tych
I Liceum Ogólnokształcące w sobotę świętować będzie 90-lecie swojego istnienia. Z tej okazji przez ostatnie tygodnie prezentowaliśmy cykl archiwalnych zdjęć - udostępnionych przez szkołę oraz nadesłanych przez byłych uczniów. Przedstawiamy ostatnią część - fotografie przedstawiające życie I LO z okresu lat 90-tych.

środa, 6 września 2017 r., 15:41
Jubileusz 90-lecia "Klasztornej" - kolejna porcja archiwalnych zdjęć z życia uczniów
Już tylko kilka dni dzieli nas od wielkiego Zjazdu Absolwentów z okazji 90-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach. Cykl, który przygotowaliśmy z tej okazji, prezentujący archiwalne zdjęcia, cieszy się ogromną popularnością. Do naszej redakcji nadal napływają archiwalne fotografie nadesłane przez absolwentów szkoły. Dziś prezentujemy piątą część - fotografie z lat 50. i 70.