piątek, 9 listopada 2018 r., 10:21
Kamienica Szlachecka. Patriotyczna wieczornica z okazji 100 lat Niepodległej
Wyjątkowy wieczór przepełniony historią, śpiewem i wspomnieniami - tak w wielkim skrócie można opisać czwartkową wieczornicę w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej. Społeczność szkolna zaprosiła bowiem mieszkańców na poetycko-muzyczne spotkanie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

piątek, 9 listopada 2018 r., 09:31
Sulęczyno. Gmina nie dowozi dzieci do szkoły. Wójt: winne przepisy
Od szkoły dzielą ich ponad trzy kilometry. Od lat proszą wójta gminy Sulęczyno, by zorganizował dla ich dzieci dowóz do szkoły. Wójt twierdzi jednak, że ma związane ręce, bo przepisy mu na to nie pozwalają. Problem ten nieobcy jest mieszkańcom innych gmin, jednak ich włodarze potrafili go rozwiązać.

czwartek, 8 listopada 2018 r., 16:51
Uczniowie z klasy dwujęzycznej ZSO nr 2 spędzili tydzień u kolegów w Austrii
Uczniowie klasy dwujęzycznej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach uczestniczą w projekcie Building Bridges" w ramach programu Erasmus+. W jego ramach uczniowie uczestniczyli m.in. w wyjeździe do Austrii. Tam spotkali się z rówieśnikami nie tylko z Austrii, ale także z Niemiec, Słowenii i Hiszpanii.

czwartek, 8 listopada 2018 r., 15:53
Uczniowie ZKiW Kamienica Szlachecka wśród najlepszych w wojewódzkim konkursie piosenki
Już po raz piętnasty w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku odbył się Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Wzięli w nim udział również uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej, którzy zespołowo wyśpiewali pierwsze, a indywidualnie trzecie miejsce.

czwartek, 8 listopada 2018 r., 15:45
Polska jesień oczami przedszkolaków z gminy Sulęczyno
Konkurs plastyczno- techniczny odbył się w Przedszkolu Samorządowym przy Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem wśród przedszkolaków. Łącznie napłynęło 57 prac z Przedszkola z Sulęczyna, Węsior, Mściszewic, Borku Kamiennego, Podjaz oraz klasa "0" Szkoły Podstawowej w Sulęczynie.

środa, 7 listopada 2018 r., 12:39
Sierakowice. Firm przybywa, a budżet nie rośnie. Gmina będzie ścigać biznesowych kombinatorów
Znamy już stawki podatków lokalnych, które od stycznia będą obowiązywać w gminie Sierakowice. Większość z nich wzrośnie nieznacznie. Więcej zapłacą za to przedsiębiorcy. Co więcej, gmina zamierza przeprowadzić kontrolę, bo mimo iż firm sukcesywnie przybywa, wpływy podatku do gminnej kasy z tego tytuły nie rosną.

środa, 7 listopada 2018 r., 12:04
Kartuski dworzec walczy o tytuł najlepszego w Polsce
Dworzec w Kartuzach znalazł się wśród finalistów konkursu na Dworzec Roku. Spośród 32 zgłoszonych miejsc z całej Polski, wybrano dziesięć, które zrobiły największe wrażenie na jury. Na Pomorzu wyróżniono dwa obiekty - prócz kartuskiego dworca, nominowano także ten w Gdyni. Teraz na wybraną dziesiątkę mogą głosować internauci.

środa, 7 listopada 2018 r., 11:54
Przodkowo. Polskie barwy narodowe inspiracją kuchni współczesnej
Takie hasło przyświecało Jesiennemu Piknikowi na Kaszubach, który po raz ósmy odbył się pod egidą Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Przodkowie. Tegoroczna edycja miała rekordową ilość uczestników. Do kulinarnej rywalizacji stanęło 12 drużyn. Ich zadaniem było jak najlepiej przygotować pierś z kaczki w jabłkowej osłonie. Najwyższą notę jury otrzymali uczniowie Gimnazjum im. św. Jana de La Salle w Gdańsku.

środa, 7 listopada 2018 r., 11:19
Gowidlino. Nauczycielka Bożena Lejk uhonorowana medalem
W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się Wojewódzka gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej podczas, której zostały wręczone nagrody i medale zasłużonym i wyróżniającym się nauczycielom. W gronie tym znalazła się również nauczycielka Szkoły Podstawowej w Gowidlinie, Bożena Lejk.

środa, 7 listopada 2018 r., 09:36
Kartuzy. Mieszkańcy wyrazili opinię w sprawie nazw ulic i rond w mieście
Kartuski magistrat ogłosił wyniki konsultacji prowadzonych w związku z propozycjami zmian i nadania nazw ulicom, rondom i skwerom na terenie miasta. Mieszkańcy wyrazili w nich swoją opinię na temat pomysłów, które w ostatnim czasie wpłynęły do urzędu.