środa, 13 lutego 2019 r., 10:41
Kartuzy. Uczniowie wzięli udział w "Randce w ciemno z książką"
Biblioteka szkolna w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach przygotowała nietypową akcję promującą czytelnictwo. "Randka w ciemno z książką" spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy chętnie wybierali książki nie znając ich tytułów.

wtorek, 12 lutego 2019 r., 20:52
Czytelnictwo w żukowskiej gminie ma się dobrze
Biblioteka Samorządowa w Żukowie oprócz głównej placówki w mieście ma jeszcze cztery filie - w Chwaszczynie, Baninie, Leźnie i Niestępowie. Dysponują one prawie 43 tys. woluminów. W minionym roku zarejestrowano 2844 aktywnych czytelników, to o 343 więcej niż w roku 2017. Nowych książek w 2018 roku przybyło 2138. Ta statystyka pozwala na stwierdzenie, że czytelnictwo w żukowskiej gminie ma się dobrze.

wtorek, 12 lutego 2019 r., 12:31
Ks. Arkadiusz Okroj mianowany biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej
Ks. prałat dr Arkadiusz Okroj, proboszcz parafii w Kiełpinie, został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej.

wtorek, 12 lutego 2019 r., 12:04
Kaszuby. Pogoda w ferie niestety w kratkę
W województwie pomorskim trwają ferie. To doskonały czas na aktywny wypoczynek. Niestety tegoroczna aura temu nie sprzyja. Zapytałem Edmunda Ulenberga ze Stacji Limnologicznej w Borucinie, jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach.

poniedziałek, 11 lutego 2019 r., 14:42
"Cudze chwalicie, swego nie znacie". VIII konkurs o historii Żukowa
Po raz VIII odbył się Powiatowy Konkurs "Historia Żukowa i okolic" im. Antoniego Grzędzickiego pod hasłem: "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Konkurs jest dwuetapowy. Pierwsza część jest plastyczna, a druga obejmuje wiedzę o mieście i okolicy. W tegorocznej edycji wzięło udział 47 uczniów z żukowskiej gminy oraz ze Szkoły Podstawowej w Czeczewie. Najwięcej punktów zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Żukowie.

poniedziałek, 11 lutego 2019 r., 12:03
Rozpoczęły się ferie, policjanci radzą, jak spędzić je bezpiecznie
W piątek rozpoczęły się ferie zimowe. Dla uczniów to czas wypoczynku i zabawy. Policjanci jednak przypominają, by nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, tak by po dwóch tygodniach wakacji, dzieci i młodzież wrócili do szkół cali i zdrowi.

niedziela, 10 lutego 2019 r., 11:59
Strażacy z Kożyczkowa z nowym nabytkiem - Starem 244
Ochotnicza Straż Pożarna w Kożyczkowie wzbogaciła się o nowy wóz ratowniczo-gaśniczy marki Star 244, który dotychczas służył chwaszczyńskim druhom. Uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodu odbyło się w sobotni wieczór.

niedziela, 10 lutego 2019 r., 10:12
Glincz. Dzień Seniora nieco inny niż poprzednie
Tegoroczne święto seniorów rozpoczęło się od podziękowań. Podczas ostatniego zebrania wiejskiego, które odbyło się 30 stycznia, dotychczasowa sołtys Glincza Genowefa Zasada, złożyła rezygnację z pełnienia swojej funkcji. Piątkowa uroczystość była okazją do przekazania jej podziękowań za dwunastoletnie sołtysowanie. Część główną Dnia Seniora wypełniły występy uczniów, a także smakowity poczęstunek i tańce przy dobrej muzyce.

niedziela, 10 lutego 2019 r., 09:36
Chmielno. Przyznano 80.000 dotacji dla organizacji pozarządowych
Chmieleński samorząd rozstrzygnął konkurs na realizację zadań publicznych. Na ten cel przeznaczono łącznie osiemdziesiąt tysięcy złotych. Wsparcie uzyskało dziewiętnaście przedsięwzięć, które w tym roku na terenie gminy zrealizują stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.

niedziela, 10 lutego 2019 r., 09:29
Kartuzy. Ławka Niepodległości doczekała się uroczystego uruchomienia
Podczas piątkowych obchodów 99. rocznicy powrotu Kaszub do Macierzy, burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński dokonał uroczystego uruchomienia Ławki Niepodległości, która stanęła w parku im. 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Ławka powstała dzięki dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, takie obiekty stanęły łącznie w 143 miejscach w Polsce.