piątek, 19 maja 2017 r., 12:20
Kasia walczy o zdrowie - możesz pomóc! W sobotę i w niedzielę akcje rejestracji!
Co godzinę w Polsce ktoś dowiaduje się o tym, że ma raka krwi. Kasia w lutym z radością czekała na pojawienie się na świecie ukochanego synka. Usłyszała diagnozę, która wywróciła do góry nogami całe jej życie. Ma bardzo agresywny nowotwór - chłoniaka T-limfoblastycznego. Szansą na powrót do zdrowia jest dla niej znalezienie bliźniaka genetycznego. Pomóc może każdy wystarczy przyjść w sobotę lub w niedzielę na jedną z akcji i zarejestrować się w bazie dawców szpiku DKMS-u. Może właśnie ty uratujesz życie Kasi i pomożesz jej wrócić do synka i męża!

piątek, 19 maja 2017 r., 11:29
Dzień Ekologii w Zespole Szkół w Goręczynie
We wtorek po raz kolejny w Zespole Szkół w Goręczynie odbyły się obchody Dnia Ziemi. Tym razem pod hasłem "W drodze do natury…".

czwartek, 18 maja 2017 r., 14:19
W Chmielnie prężnie rozwija się wolontariat - dołącz do Pomocnej Brygady! Zrób coś dla siebie i innych
Pomocna Brygada - taką nazwę nosi nowo powstały klub wolontariatu, który rozpoczął działalność w Chmielnie. Obecnie działa w nim około pięćdziesięciu osób, jednak osoby, które chciałyby się aktywnie włączyć w życie gminy nadal mogą dołączyć do zespołu.

czwartek, 18 maja 2017 r., 11:58
Przebojowa Majówka w Stężycy - sprawdź, jak dojechać i gdzie zaparkować
Już w sobotę dziesiątki tysięcy fanów muzyki discopolowej z całego kraju i województwa będzie bawiło się na Przebojowej Majówce w Stężycy. W związku ze zwiększonym natężeniem ruchu organizatorzy wprowadzili zmiany w organizacji ruchu i wyznaczyli miejsca parkingowe.

środa, 17 maja 2017 r., 21:20
Żukowo. "Zawodowcy z gimnazjum" po raz czwarty w turniejowych szrankach
"Nastał czas zawodowców" - pod takim hasłem odbył się tegoroczny konkurs, na który po raz czwarty zaprosił gimnazjalistów Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie. Na imprezę przybyło ponad 80 uczniów z siedmiu szkół z powiatu kartuskiego. Dzięki tej inicjatywie młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną gospodarza konkursu.

środa, 17 maja 2017 r., 13:47
Gmina Kartuzy. Nie przykładasz się do segregacji? Dostaniesz "żółtą kartkę"
W lipcu miną dokładnie cztery lata od wprowadzenia nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Mimo to wiele osób nadal nie przykłada do tego większej wagi i często deklarując segregację śmieci i nie robi tego należycie. W związku z tym pracownicy Urzędu Miejskiego w Kartuzach rozpoczęli kontrole poszczególnych posesji i sprawdzają, czy śmieci są segregowane właściwie.

środa, 17 maja 2017 r., 12:17
Diecezjalne święto poezji maryjnej w Kościerzynie
Już po raz 18. odbył się Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej. Wręczenie nagród autorom najpiękniejszych wierszy maryjnych, jak i konkurs recytatorski odbył się w sobotę, 13 maja, w 100. rocznicę Objawień Maryjnych w Fatimie, w Kościerzynie. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział aż 189 uczestników.

środa, 17 maja 2017 r., 11:01
Kartuzy. Nowa siedziba sądu już za rok
Zgodnie z planem już w pierwszym kwartale 2018 roku nowa siedziba Sądu Rejonowego w Kartuzach ma zostać oddana do użytku. Obecnie trwają prace wykończeniowe w budynku głównym. Koszt jego budowy to niemal 24 mln zł.

wtorek, 16 maja 2017 r., 16:10
Kasia z Brodnicy żyje dzięki dawcy, Kasia z Sierakowic swojego szuka! Może będziesz nim właśnie Ty!
16 marca minął rok od momentu, kiedy ktoś zdecydował się podzielić cząstką siebie i uratował życie 29-letniej Kasi Łaszewskiej z Brodnicy Górnej, która miała ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dziś może cieszyć się zdrowiem i ukochaną rodziną - mężem i dwójką synków. Teraz - inna Kasia, 27-letnia młoda mama i żona z Sierakowic potrzebuje pomocy. Nadzieją na powrót do zdrowia jest znalezienie dawcy szpiku. Kasia z Brodnicy opowiedziała nam swoją historię i zachęca wszystkich do rejestracji.

wtorek, 16 maja 2017 r., 12:37
Jest tymczasowy areszt dla 50-latka podejrzanego o zabójstwo konkubiny
Sąd Rejonowy w Kartuzach przychylił się do wniosku tutejszej prokuratury i zastosował wobec podejrzanego o zabójstwo konkubiny tymczasowy areszt. 50-latkowi grozi nawet dożywocie.