piątek, 18 maja 2018 r., 13:41
Sierakowice. Można składać wnioski o dopłatę na likwidację azbestu
Szkodliwy dla zdrowia i życia azbest, wciąż pokrywa wiele dachów, szczególnie na gospodarstwach. Gmina Sierakowice będzie się ubiegać się o środki na demontaż, zbieranie, transport oraz unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest. Mieszkańcy, którzy w najbliższym czasie planują demontaż azbestowych dachów, mogą składać wnioski o dofinansowanie przedsięwzięcia.

piątek, 18 maja 2018 r., 09:57
Żukowo. Szkoła Podstawowa nr 1 gra o Podwórko Talentów Nivea
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża postanowiła wziąć udział w konkursie na plac zabaw. Nivea zbuduje łącznie 20 Podwórek Talentów, więc jest o co walczyć. Żukowska podstawówka chciałaby stary plac zabaw przy ulicy Gdańskiej 66 (budynek filii szkoły) zamienić na nowy. Ma ono służyć nie tylko uczniom, ale również mieszkańcom. Aby wygrać, potrzebny jest udział w internetowym głosowaniu.

czwartek, 17 maja 2018 r., 13:00
Szlak Raduni z udogodnieniami dla kajakarzy. Zakończenie inwestycji coraz bliżej
Przedsięwzięcie "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Szlakiem Raduni" nabiera rozpędu. Gmina Stężyca kończy budowę przystani kajakowych, Somonino rozpoczęło swoje inwestycje w Ostrzycach i Goręczynie. Gmina Chmielno również rozstrzygnęła już przetarg, a Żukowo czeka na wykonawców. Cały szlak w nowej odsłonie dostępny będzie najpewniej od połowy września.

czwartek, 17 maja 2018 r., 10:11
Maciej Sosnowski mistrzem Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich
Maciej Sosnowski z Żukowa, aplikant Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku 6 maja wystartował w V Mistrzostwach Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich, które odbyły się podczas Maratonu Opolskiego w Opolu. Bieg na dystansie 10 km ukończył z fantastycznym wynikiem - zdobył I miejsce miejsce.

środa, 16 maja 2018 r., 17:08
Trwa nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej. 23 maja Dzień Otwarty
Już 23 maja w słupskim WKU wszyscy zainteresowani wstąpieniem w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej, będą mieli okazję zapoznać się przyszłym miejscem pełnienia służby. Po spotkaniu przyszli terytorialsi będą mieli możliwość pobrania i złożenia wniosku o powołanie do terytorialnej służby wojskowej.

środa, 16 maja 2018 r., 13:31
Trwa rekrutacja do projektu dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych
W trzech gminach powiatu kartuskiego ruszyła rekrutacja do projektu "Nestor", który realizuje powiat kartuski we współpracy z gminami Sierakowice, Stężyca i Sulęczyno. Przedsięwzięcie adresowane jest do osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. W jego ramach powstaną kluby aktywności dla seniorów. Wdrożony zostanie również nowoczesny system teleopieki. To kolejne przedsięwzięcie samorządu powiatu kartuskiego, którego celem jest wsparcie osób starszych.

środa, 16 maja 2018 r., 12:44
Żukowo. Trwają prace rewitalizacyjne starego centrum miasta
Zgodnie z przyjętym harmonogramem na początku lutego br. rozpoczęto pierwsze z trzech zadań rewitalizacyjnych. Obejmuje ono zagospodarowanie przestrzeni przy klasztorze pod przestrzeń publiczną ogólnoparkową wraz z małą architekturą. Aktualnie realizowany jest etap czyszczenia dna stawu, regulowania linii brzegowej oraz układania koszy gabionowych. Prace mają się zakończyć na przełomie czerwca i lipca.

środa, 16 maja 2018 r., 11:37
Poznaliśmy zwycięzcę konkursu na lot z Arturem Sochą
Rozstrzygnęliśmy nasz konkurs na lot z Arturem Sochą. W podniebną podróż fotograficzną ruszy w jego towarzystwie pani Magdalena Wicka.

wtorek, 15 maja 2018 r., 15:29
Chcesz lepiej poznać kulturę kaszubską i przy okazji zwiedzić świat? Zapisz się do KZPiT Sierakowice
Prawie czterdzieści lat doświadczenia na scenie, mnóstwo nagród na koncie i profesjonalizm, który doceniany jest nie tylko w kraju. Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Sierakowice", o którym mowa, rekrutuje przyszłych tancerzy i muzyków.

wtorek, 15 maja 2018 r., 12:15
Miechucino. Pół wieku w miłości - Złote Gody Bogumiły i Mariana Lemannów
Upłynęło już pół wieku od chwili, gdy przed Bogiem ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Wspólne życie na dobre i złe, w zdrowiu i w chorobie. Wytrwali w przysiędze. Dziś mogą służyć za wzór dla innych par. Bogumiła i Marian Lemannowie z Miechucina w kwietniu świętowali jubileusz Złotych Godów. Z tej okazji prezydent RP odznaczył ich medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. W poniedziałek jubilatom wręczył je wójt Chmielna Jerzy Grzegorzewski.