piątek, 12 lipca 2019 r., 09:34
Młodzież polskiego pochodzenia z Białorusi przyjedzie do Kartuz
Za niespełna dwa tygodnie do Kartuz na zaproszenie burmistrza Mieczysława Gołuńskiego przyjedzie 40 uczniów polskiego pochodzenia z Białorusi. Młodzież spędzi na Kaszubach 11 dni. Osoby, które chciałyby wesprzeć pobyt młodzieży mogą skontaktować się z Urzędem Miejskim w Kartuzach.

środa, 10 lipca 2019 r., 15:23
Kiedy wróci lato?
Początek lata zaskoczył nas słoneczną i bezchmurną pogodą, wiele osób spodziewało się, że lipiec i sierpień będą wyglądały podobnie. Niestety pogoda płata nam figle. W efekcie mamy sporo deszczy i niską temperaturę. Według porzekadeł dziś mamy Dzień Siedmiu Braci Śpiących. Czy możemy spodziewać się polepszenia pogody? O nadchodzące zmiany atmosferyczne pytaliśmy Edmunda Ulenberga ze Stacji Limnologicznej w Borucinie.

środa, 10 lipca 2019 r., 14:39
Samorządowcy walczą o przywrócenie lini 640
Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu na trasę Kartuzy-Gdynia wrócą autobusy linii 640, którą PKS Gdynia postanowił zlikwidować. Starania o reaktywację połączenia podjęły samorządy powiatów kartuskiego i wejherowskiego oraz gmin Kartuzy i Przodkowo.

środa, 10 lipca 2019 r., 14:20
Jest wizytówką naszego regionu. Haft kaszubski - możesz się go nauczyć
Zobaczymy go m.in. na obrusach, serwetach, obrazach i poduszkach. Coraz częściej zdobi też ubrania. Mowa o hafcie kaszubskim, który kojarzony jest z naszym regionem. Ty też możesz się go nauczyć. Weź udział w warsztatach organizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Przyjaźni.

wtorek, 9 lipca 2019 r., 12:13
Chcesz przywrócenia bezpośredniego drogowego połączenia Kaszub z lotniskiem? Podpisz petycję!
Modernizacja i rozbudowa lotniska w Rębiechowie przed ponad dziesięcioma laty pozbawiła mieszkańców Kaszub bezpośredniego połączenia z gdańskim portem lotniczym. Z inicjatywy radnego powiatu kartuskiego Andrzeja Bystrona powstała petycja w sprawie połączenia drogi powiatowej z ulicą Słowackiego, co spowodowałoby znaczące usprawnienie ruchu i ułatwiłoby dostęp do lotniska. Wesprzeć tę inicjatywę może każdy. Wystarczy podpisać petycję.

poniedziałek, 8 lipca 2019 r., 14:05
Somonino. "Tajemnice Afryki" Marcina Zawadzkiego
Do piątku 26 lipca w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie można oglądać wystawę Marcina Zawadzkiego "Tajemnice Afryki". Wernisaż wystawy odbył się w czwartek, 4 lipca.

niedziela, 7 lipca 2019 r., 00:49
Roksana Węgiel i Grzegorz Hyży na finał Truskawkobrania 2019
Gwiazdy tegorocznego Truskawkobrania przyciągnęły na stok Złotej Góry tłumy fanów. Tym razem na malowniczej scenie nad jeziorem Brodno Wielkie wystąpili Roksana Węgiel i Grzegorz Hyży. Pierwsza z gwiazd wzbudziła ogromne zainteresowanie zwłaszcza wśród nieco młodszej widowni.

sobota, 6 lipca 2019 r., 16:09
Truskawkobranie 2019 - relacja na żywo
Na Złotej Górze w sobotnie popołudnie rozpoczęła się 44. edycja Truskawkobrania. Święto kaszubskiej maleny rokrocznie przyciąga do Brodnicy Górnej tłumy miłośników tych słodkich owoców. Na uczestników imprezy czekają liczne atrakcje i koncerty. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Roksana Węgiel i Grzegorz Hyży.

piątek, 5 lipca 2019 r., 14:27
Spółdzielcy zdecydowali: Antyk na sprzedaż. Czy zostali zmanipulowani?
Zamieszanie, krzyki i przepychanki - tak wyglądało ostanie walne zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej "Kaszuby". Na posiedzeniu mieszkańcy podjęli decyzję o sprzedaży budynku przy ulicy Jeziornej 19, w którym mieści się działający od 16 lat ostatni z kultowych kartuskich lokali Antykvariat Cafe. Są jednak poważne wątpliwości, czy leży to w ich interesie, a prezes Grażyna Czubala uporczywie wymiguje się od wyjaśnień.

piątek, 5 lipca 2019 r., 13:51
Mściszewice. Gdzie będą się uczyć dzieci? Do września nie zdążą z remontem szkoły
Sulęczyński samorząd wciąż czeka na decyzję premiera, do którego wystąpił o dofinansowanie rozbudowy zespołu szkół w Mściszewicach. Nawet jeśli gmina pozyska dotację, to i tak inwestycja nie zostanie ukończona do końca wakacji. Gdzie więc rozpoczną rok szkolny dzieci z Mściszewic? Jak podaje wójt, rozpatrywanych jest kilka wariantów. Gmina szuka lokali zastępczych.