poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r., 14:42
Gm. Sulęczyno. Trwa naprawa dróg zniszczonych wskutek ubiegłorocznej nawałnicy
Choć od ubiegłorocznej nawałnicy mija rok, wciąż trwają naprawy i remonty wyrządzonych przez żywioł szkód. Sulęczyński samorząd realizuje obecnie trzy zadania drogowe, na wykonanie których otrzymał promesę ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na łączną kwotę 1.201.600 zł.

niedziela, 5 sierpnia 2018 r., 20:25
Ostrzyckie Lato z kolejnym rekordem - gigantyczną flagą Kaszub
Czarno-żółta flaga o długości ośmiu i wysokości pięciu metrów podziwiać można było w niedzielne popołudnie w Ostrzycach. To kolejny rekordowy "atrybut" Kaszub, który przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie. Gigantyczna kaszubska flaga trafi do Polskiej Księgi Rekordów tak jak m.in. czterometrowe diabelskie skrzypce, olbrzymi burczybas czy kaszubski alfabet.

niedziela, 5 sierpnia 2018 r., 20:22
Za nami kolejny "bezpieczny festyn" w Chmielnie
W niedzielę chmieleński stadion na kilka godzin zmienił się w strażacko-policyjne miasteczko. Odbyła się tam jubileuszowa, piętnasta już edycja festynu "Wspólnie - Bezpieczne Chmielno". Impreza jest okazją do tego, by lepiej poznać zawód policjanta i strażaka oraz przekonać się, jak na co dzień wygląda ich praca.

piątek, 3 sierpnia 2018 r., 11:39
Trwa burzenie dawnej rampy przy dworcu kolejowym w Kartuzach
W ciągu najbliższych kilku dni sąsiadujący z nowym dworcem kolejowym stary budynek rampy kolejowej zniknie. W piątek rano rozpoczęło się wyburzanie go. W jego miejscu niebawem znajdować się będą zatoczki autobusowe.

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 15:16
"Podróże uczą kochać życie" - Tomasz Plicht rusza na kolejną wyprawę. Rowerem dookoła Białorusi
Gdyby zsumować wszystkie wyprawy, jakie odbył w ciągu pięciu ostatnich lat, okazałoby się, że spędził na podróżowaniu cały rok. Przestał już liczyć kilometry, które pokonał. Można je liczyć w tysiącach. Odwiedził już większość europejskich państw, dotarł nawet na Bliski Wschód. Podróżuje głównie rowerem, choć nie brakowało też wypraw pieszych i autostopowych. Przed nim kolejna podróż i 3.000 km na dwóch kółkach. Tomek Plicht, bo o nim mowa, przygotowuje się do kolejnej wyprawy. Tym razem chce przejechać wzdłuż granic Białorusi.

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 15:15
Wyjątkowe miejsce dla osób starszych - w Garczu otwarto Klub Seniora
Przytulne wnętrza przystosowane do wspólnego spędzania czasu i zajęć aktywizujących. W Garczu powstało wyjątkowe miejsce, które będzie integrowało osoby starsze, pobudzało je do większej aktywności i nie tylko. W środę w przy Centrum Integracji Społecznej otwarto Klub Seniora.

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 12:40
Za miesiąc stracą swoją siedzibę. Pilnie poszukują nowego domu do wynajęcia!
Stworzyli wyjątkowe miejsce, przestrzeń, w której opiekę i możliwości rozwoju znaleźć mogą osoby z autyzmem. "Pomorska Farma Życia" to jedno z niewielu miejsc w województwie, które daje autykom szansę na normalne życie. Swoją przystań przez ostatnie dwa lata mieli w Dzierżążnie, niestety muszą ją opuścić. Pilnie poszukują nowego domu. Został tylko miesiąc, dlatego apelują o pomoc w znalezieniu go. Mają na ten cel fundusze, potrzebują jedynie odrobiny zrozumienia.

środa, 1 sierpnia 2018 r., 20:54
Kartuzy. Uczcili rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
Gdy wybiła siedemnasta, "Godzina W" w Kartuzach, tak jak i we wszystkich miastach w Polsce, rozbrzmiały syreny przypominające o wybuchu Powstania Warszawskiego i bohaterskiej walki sprzed 74 lat. W stolicy Kaszub burmistrz, radni, przedstawiciele związku piłsudczyków i towarzystwa upiększania Kartuz, a także członkowie koła PiS uczcili te wydarzenia składając kwiaty pod pomnikiem "Inki".

środa, 1 sierpnia 2018 r., 10:25
Kiedy kartuski szpital doczeka się nowego bloku operacyjnego?
Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach przygotowuje się do realizacji kolejnego wielkiego zadania - budowy nowego bloku operacyjnego. Na tę inwestycję czeka od lat. Istniejący blok przechodzi obecnie remont, jednak mimo to, nie spełnia wszystkich określonych przepisami wymogów, a pozwolenie na jego użytkowanie jest ważne do 2020 roku.

środa, 1 sierpnia 2018 r., 10:03
Montaż słupów pod nową linię elektroenergetyczną w gminach Kościerzyna i Somonino dobiega końca
Prace przy budowie nowej linii elektroenergetycznej Gdańsk Przyjaźń - Żydowo Kierzkowo przebiegającej przez teren powiatów kartuskiego i kościerskiego idą pełną parą. Jak informuje wykonawca inwestycji, w gminach Kościerzyna i Somonino do zamontowania pozostało już tylko 40 słupów.