wtorek, 17 stycznia 2017 r., 11:43
Banino. Przemek walczy o odzyskanie sprawności. Możesz pomóc przekazując mu swój 1 proc.!
Przemek z Banina ma dziewięć miesięcy. Jest wesołym, energicznym chłopcem. Lubi bawić się i każdego dnia stara się aktywnie spędzać czas, choć jego życie już od momentu narodzin jest nieustanną walką o najmniejszy ruch rączką. Podczas jego porodu zerwany został bowiem splot ramienny. Chłopiec ma już za sobą operację. Potrzebuje jednak intensywnej rehabilitacji. A to wymaga sporych nakładów finansowych. W walce o odzyskanie sprawności możesz pomóc Przemkowi i Ty, choćby przekazując na jego leczenie 1 proc. swojego podatku!

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 09:34
Wolontariusze z Banina zebrali dla WOŚP ponad 45 tys. złotych!
Już po raz dziesiąty wolontariusze z Banina zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku dzięki wielkiemu zaangażowaniu sztabu i ludzi wielkich serc udało im się zebrać aż 45.813,80 złotych.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 08:50
Somonino. Grali z sercem po raz dwudziesty piąty
Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie po raz kolejny włączył się w dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 25 Finału przez całe niedzielne popołudnie w GOK-u trwały występy i licytacje, wolontariusze natomiast od wczesnego rana kwestowali w różnych zakątkach gminy.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 08:49
Pomieczyno. Ugrali dla Orkiestry ponad 9600 złotych!
W Zespole Szkół w Pomieczynie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrano po raz ósmy. Festyn zorganizowano dzięki inicjatywie i wspólnej pracy rodziców, dyrekcji, nauczycieli i uczniów, a także wsparciu szkół z Czeczewa, Wilanowa i Przodkowa. Organizatorom udało się ustanowić nowy rekord. 25 Finał w Pomieczynie zakończono zebraniem 9.635,87 złotych.

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 08:49
Zdobądź stypendium sportowe starosty - trwa nabór wniosków
Do 23 stycznia sportowcy mieszkający na terenie powiatu kartuskiego mogą ubiegać się o pozyskanie stypendium starosty. Można je uzyskać m.in. za wysokie wyniki we współzawodnictwie na arenie polskiej i międzynarodowej.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 15:51
Żukowo. Biegali pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy"
25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żukowie rozpoczął się od biegu. Na starcie stanęło prawie 150 biegaczy. Oprócz mieszkańców powiatu kartuskiego wyznaczoną trasę (2 km i 4 km) pokonywali zawodnicy m. in. z Bytowa, Słupska, Redy, Starogardu Gdańskiego, Wielkiego Klincza i z wielu innych miejscowości. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a zwycięzcom wręczono puchary.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 12:25
Niebieski Poniedziałek - najbardziej depresyjny dzień roku. Czy aby na pewno?
Trzeci poniedziałek stycznia, zgodnie z twierdzeniem jednego z brytyjskich naukowców, to najbardziej depresyjny dzień roku. Zgodnie z wyjaśnieniem Cliffa Arnalla, ma to związek m.in. z tym, że w tym czasie porzucamy realizację podjętych wyzwań na kolejny rok. Na przekór temu radzimy, jak nie stracić motywacji do zmian i podpowiadamy, jakie cele możemy obrać sobie na najbliższe miesiące.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 12:22
Strażacy-ochotnicy ćwiczyli działania na lodzie
Służba strażaków jest bardzo zróżnicowana. Jednym z elementów ich pracy jest ratownictwo lodowe. Aby wciąż doskonalić umiejętności w tej dziedzinie w sezonie zimowym odbywają się specjalne szkolenia w tym zakresie. W niedzielę działania na lodzie ćwiczyli między innymi strażacy z Sierakowic, Sulęczyna i Dzierżążna.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 10:49
Dwie nietrzeźwe kobiety za kierownicą. Jedna z nich miała 3 promile!
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach udaremnili jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym. Tym razem za kółko na podwójnym gazie wsiadły kobiety. Jedna miała ponad dwa promile, w przypadku drugiej wskaźnik alkomatu pokazał aż trzy promile.

niedziela, 15 stycznia 2017 r., 23:17
Orkiestra dobrych serc rekordowo zagrała w żukowskiej gminie
Zespoły muzyczne i taneczne, pokazy akrobatyczne, występy raperskie i hiphopowe, licytacje, loteria fantowa - to tylko część atrakcji jakie przygotowali organizatorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka w Żukowie. Bogaty i różnorodny program sprawił, że zarówno na widowni jak i na parkiecie hali sportowo - widowiskowej żukowskiego gimnazjum było tłumnie, radośnie i świątecznie.