wtorek, 28 marca 2017 r., 09:22
Wójt z wójtem spotkali się w sądzie. Z. Roszkowski: "Chciano ze mnie zrobić fałszerza, przestępcę"
W kartuskim sądzie ruszył proces o zwrot niesłusznie pobranego przez byłego wójta gminy Chmielno ekwiwalentu. Chodzi o kwotę 6.970,71 zł, którą Zbigniewowi Roszkowskiemu wypłacono tytułem 12 dni niewykorzystanego wypoczynku, choć w rzeczywistości w tym czasie przebywał on na urlopie.

poniedziałek, 27 marca 2017 r., 15:29
Żukowo. Chcesz pozbyć się odpadów wielkogabarytowych? Zgłoś się do urzędu
Do końca marca mieszkańcy gminy Żukowo, którzy chcą się pozbyć odpadów wielkogabarytowych, mogą zgłosić taką potrzebę do urzędu gminy. Żukowski magistrat przygotowuje się bowiem do organizacji zbiórki odpadów wielkogabarytowych.

poniedziałek, 27 marca 2017 r., 13:51
Grypa powoli odpuszcza - zachorowalność w marcu spadła
Możemy odetchnąć z ulgą - sezon grypowy powoli się kończy. Zachorowalność na grypę i ostre infekcje górnych dróg oddechowych oraz przypadki grypopodobne w ostatnich tygodniach spada.

poniedziałek, 27 marca 2017 r., 12:36
Poznaliśmy gminnych laureatów turnieju pożarniczego
Około 300 uczestników wzięło udział w gminnych etapach eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W marcu zmagania odbyły się w ośmiu gminach powiatu kartuskiego. Młodzież, która najlepiej sobie w nich poradziła, będzie reprezentować swoje gminy w etapie powiatowym.

niedziela, 26 marca 2017 r., 17:32
W Szymbarku powstało nowe koło gospodyń wiejskich
Mają głowy pełne pomysłów i ogromne chęci do działania - w gminie Stężyca powstało kolejne koło gospodyń wiejskich. Swoje talenty kulinarne i artystyczne na rzecz promowania kultury kaszubskiej, promowania nowoczesnego wizerunku gospodyni i działań dla lokalnej społeczności postanowiły wykorzystać mieszkanki Szymbarku.

niedziela, 26 marca 2017 r., 11:02
Gm. Sierakowice. Złóż wniosek i zdobądź dotację na wymianę pieca CO
Mieszkańcy gminy Sierakowice mogą ubiegać się dofinansowanie na wymianę pieców CO na ekologiczne, a więc opalane gazem, biomasą, czy olejem opałowym. Dotacja na wymianę kotłów w budynku jednorodzinnym może wynosić maksymalnie 5.750 zł, w przypadku obiektów wielolokalowych 14.300 zł. Wnioski można składać do 10 maja.

sobota, 25 marca 2017 r., 20:54
Chwaszczyno. Rozpoczęto modernizację ul. Mickiewicza
Obecny stan nawierzchni tej drogi, jednej z głównych w tej wsi, pozostawia dużo do życzenia. Z tego powodu żukowski samorząd podjął decyzję, aby ulicę zmodernizować. Długość ul. Mickiewicza to około trzy kilometry. Remontowany będzie odcinek półkilometrowy. Koszt budowlanego przedsięwzięcia wyniesie niewiele ponad milion złotych.

sobota, 25 marca 2017 r., 10:44
W nocy z soboty na niedzielę pośpimy godzinę krócej
Pod koniec października ubiegłego roku cieszyliśmy się z tego, że pośpimy godzinę dłużej, ponieważ zaczął obowiązywać czas zimowy. Teraz przyszłą pora na "rewanż". W nocy z soboty na niedzielę przechodzimy na czas letni i - niestety - pochrapiemy sobie 60 minut krócej. Pamiętajmy więc, że o godz. 2 powinniśmy przesunąć wskazówki zegarka o godzinę do przodu.

piątek, 24 marca 2017 r., 13:39
Konkurs "Śpiewam, bo umiem" w Lisich Jamach
"Gdzie słyszysz śpiew, tam idź, tam dobre serca mają. Źli ludzie, wierz mi, ci nigdy nie śpiewają!" Tymi słowami 20 marca w Szkole Podstawowej im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach po raz siedemnasty rozpoczął się powiatowy konkurs pod hasłem "Śpiewam, bo umiem".

piątek, 24 marca 2017 r., 13:23
Sierakowice. Kierowcy jeżdżą za szybko - mieszkańcy apelują o częstsze patrole policji
W Sierakowicach odbyła się debata społeczna z udziałem przedstawicieli policji. Mieszkańcy, głównie sołtysi i radni, mieli więc okazję zgłosić nurtujące ich problemy dotyczące bezpieczeństwa w gminie. Szczególnie zwracano uwagę na newralgiczne odcinki dróg, na których najczęściej dochodzi do wypadków oraz na to, że kierowcy nie respektują ograniczeń prędkości.