sobota, 18 listopada 2017 r., 17:05
Nie żyje Gabriela Gołata - dyrektor PCPR
Nie żyje Gabriela Gołata, wieloletnia dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach. Przegrała walkę z chorobą. Miała 59 lat. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek.

sobota, 18 listopada 2017 r., 13:06
W Kartuzach polała się krew....niemal 16 litrów!
W sobotę od wczesnych godzin porannych w Punkcie Krwiodawstwa w Kartuzach ustawiały się kolejki osób chętnych do podzielenia się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew. Łącznie stację odwiedziło 37 krwiodawców, z których 35 mogło oddać płyn ratujący życie. Tym samym bank krwi wzbogacił się aż o niemal 16 litrów tego drogocennego lekarstwa.

sobota, 18 listopada 2017 r., 11:53
ORW Szklana wzbogacił się o basen rehabilitacyjny
Warunki do rehabilitacji i nauki dla podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej poprawiają się niemal z roku na rok. Przed dwoma laty byliśmy świadkami otwarcia nowego, przestronnego gmachu placówki. W piątek do dyspozycji wychowanków ośrodka oddano halę basenową. Tym samym ORW Szklana jest jedyną na Pomorzu tego typu placówką wyposażoną we własny basen rehabilitacyjny.

sobota, 18 listopada 2017 r., 08:00
Gmina Somonino. Będzie dofinansowanie na panele fotowoltaniczne?
Gmina Somonino złożyła wniosek o dofinansowanie projektu "Eko Energia od Somonina aż po Przywidz", w ramach którego ma zostać udzielone wsparcie na instalację paneli fotowoltanicznych. Do końca roku będzie wiadomo, czy projekt zostanie zrealizowany.

piątek, 17 listopada 2017 r., 19:50
Bezpłatny kurs komputerowy w Kartuskim Centrum Kultury
Podstawy pracy na komputerze i w sieci, tworzenie dokumentów tekstowych i formatowanie ich, arkusze kalkulacyjne - to przykłady zagadnień, które będą poruszane na bezpłatnym kursie komputerowym w Kartuskim Centrum Kultury. Chętni już mogą się zapisać na zajęcia.

piątek, 17 listopada 2017 r., 09:38
Konkurs rozstrzygnięty. Sprawdź, kto wygrał!
Nasz ostatni konkurs, w którym można było wygrać podwójny bilet na spektakl Mężczyzna idealny w Kartuskim Centrum Kultury, został rozstrzygnięty. Sprawdź, do kogo uśmiechnął się los.

piątek, 17 listopada 2017 r., 06:55
Pomorski Tydzień Przedsiębiorczości w Kartuzach - wiele cennych rad dla właścicieli firm
Skąd zdobyć pieniądze na założenie oraz rozwój własnej firmy, gdzie szukać środków na szkolenia dla pracowników, a także jakie są najnowsze i skuteczne formy reklamy, o tym i o wielu ważnych kwestiach dla właścicieli firm dyskutowano podczas kolejnego Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości, który odbył się w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Kartuzach. Na spotkanie przybyli nie tylko właściciele firm, ale też przyszli przedsiębiorcy, jak również uczniowie szkół.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 21:56
Skrzeszewo. Społecznikowska pasja zmieniła wizerunek sołectwa
Elżbieta Klinkosz od 14 lat zawiaduje skrzeszewskim sołectwem. Od początku przyświecało jej motto: zjednoczyć mieszkańców wsi. Jeżeli będą tworzyć jedną rodzinę, to uda im się wiele zdziałać na rzecz swojej miejscowości. Kieruje się też swoją życiową dewizą, że nie ona jest od chwalenia się, tylko od pracy, a ocenę zostawia mieszkańcom. Wraz z radą solecką wytyczyła konkretnie zadania do wykonania i konsekwentnie je realizują.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 15:10
Wiesław Dolina choruje na stwardnienie zanikowe boczne. Potrzebuje wsparcia
Przez minione trzy lata przeszedł dwie operacje. Ma za sobą sześć podań komórek macierzystych. To eksperymentalne leczenie. Narodowy Fundusz Zdrowia tego nie refunduje. Czekają go kolejne zabiegi, które są bardzo kosztowne, a rodzinę na nie stać. Zanik mięśni sprawia, że nie jest w stanie sam cokolwiek zrobić. Powinien mieć całodobową opiekę i systematyczną rehabilitację. Potrzebuje pomocy i finansowego wsparcia.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 11:39
Grypa już atakuje - to ostatni dzwonek, by się zaszczepić
Wirus grypy corocznie w sezonie zachorowań atakuje tysiące osób. Od września odnotowano już około 170 tysięcy przypadków grypy i zachorowań grypopodobnych. Jedną z najskuteczniejszych metod ochrony przed chorobą jest szczepienie. Najlepiej to zrobić jeszcze w listopadzie, przed szczytem zachorowań.