wtorek, 6 listopada 2018 r., 10:47
Policjanci masowo poszli na L4? Kartuska komenda bez funkcjonariuszy?
Protest policjantów, którzy głównie walczą o podwyżkę wynagrodzenia i zmiany przepisów emerytalnych, przybiera na sile. Po wspólnej manifestacji w stolicy, nadszedł czas na masowe przejście na L4. W kartuskiej komendzie obecnie na zwolnieniu lekarskim przebywa około 20 proc. funkcjonariuszy.

niedziela, 4 listopada 2018 r., 15:31
Tokary. Aby skutecznie rozwiązywać problemy, trzeba się dogadywać
Taka dewiza przyświeca Grzegorzowi Wilczewskiemu, który od siedmiu lat pełni funkcję sołtysa Tokar. To nie jedyna jego społeczna praca. Jest także naczelnikiem miejscowej OSP. Ponadto prowadzi swoją firmę budowlaną. Nie zapomina też o swoich obowiązkach rodzinnych. Ma swoją receptę na to, że można skutecznie łączyć wiele zadań. I to mu się udaje.

sobota, 3 listopada 2018 r., 09:31
Konkurs wiedzy "Ks. Antoni Arasmus w gronie męczenników II wojny światowej"
27 października w rocznicę zamordowania przez Niemców ks. Antoniego Arasmusa, proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Kiełpinie, miało miejsce ciekawe patriotyczne wydarzenie. Stowarzyszenie Krąg Arasmusa zrealizowało konkurs wiedzy o ks. Antonim Arasmusie, ostatnie zadanie długoterminowego projektu "O czym szumią kaszubskie lasy …, w hołdzie ofiarom II wojny światowej" współfinansowanego przez powiat kartuski.

piątek, 2 listopada 2018 r., 12:11
Kartuskie ekonomistki z ZSZiO finalistkami Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy
Uczennice ze szkoły "na Wzgórzu" uczestniczyły w ósmej edycji Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy, organizowanej przez Pracownię Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku oraz Politechnikę Białostocką.

czwartek, 1 listopada 2018 r., 18:45
Dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu w Kartuzach
Setki zniczy zapłonęły w czwartek na cmentarzach w całym kraju. Pierwszy i drugi listopada to wyjątkowe, przepełnione zadumą dni. To czas, w którym wspominamy tych, którzy już odeszli, których często zabrakło zbyt szybko. Okres ten w sposób wyjątkowy wypełniony jest refleksją nad przemijaniem. W Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny wierni ruszają na cmentarze, by oddać pamięć swoim najbliższym.

czwartek, 1 listopada 2018 r., 08:00
Wspominamy tych, którzy odeszli
Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji. Często jest to jedyny dzień w roku, kiedy stojąc nad grobami naszych bliskich mamy okazję zatrzymać się na chwilę, wspomnieć tych, których nie ma już z nami, zastanowić się nad sensem życia i przemijania. Warto również pamiętać o tych, którzy odeszli tak niedawno, a zasłużyli się dla naszej lokalnej społeczności.

środa, 31 października 2018 r., 23:38
Zabawa ze świętymi na balu w Kartuzach
Już po raz szósty salę Kartuskiego Centrum Kultury wypełniły anioły, postaci biblijne i zasłużone dla Kościoła. Tradycyjnie już w wigilię dnia Wszystkich Świętych odbył się tam Bal Wszystkich Świętych. Do wspólnej zabawy zaprosili Katolicka Szkoła Podstawowa oraz parafia św. Kazimierza.

środa, 31 października 2018 r., 19:22
I Bal Wszystkich Świętych w Sierakowicach
Przemarsz ulicami miejscowości, nabożeństwo różańcowe, a później wspaniała wspólna zabawa w rytm nie tylko religijnych piosenek - tak w wielkim skrócie można podsumować Bal Wszystkich Świętych w Sierakowicach. Zorganizowany tu po raz pierwszy "HollyWins" spotkał się ze sporym odzewem i to zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

środa, 31 października 2018 r., 14:29
Młodzież z I LO poprzez sztukę o 100-leciu niepodległości
Osiem murali ilustrujących spojrzenie młodzieży na tematykę niepodległości i odzyskania przez Polskę wolności przed stu laty podziwiać można przy I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Klasztornej w Kartuzach. To prace wykonane w ramach projektu finansowanego z programu "Godność, Wolność, Niepodległość" . W środę w południe dokonano uroczystego odsłonięcia prac.

środa, 31 października 2018 r., 11:21
"Bądź widocznym patriotą" - policjanci będą rozdawać biało-czerwone odblaski
Podczas tegorocznej akcji "Znicz" policjanci na Pomorzu rozdawać będą odblaski w biało-czerwonych barwach. Wszystko w ramach akcji "Bądź widocznym patriotą", którą Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku realizuje we współpracy z gdańskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej.