niedziela, 15 stycznia 2017 r., 21:18
Finał WOŚP w Chmielnie, Sierakowicach i Kartuzach - 25. raz zagrali z sercem dla dzieci i seniorów
Kilkuset wolontariuszy w całym powiecie włączyło się w 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zagrano m.in. w Chmielnie, Sierakowicach i Kartuzach. Były licytacje, piękne występy i koncerty. Mieszkańcy Kaszub po raz kolejny otworzyli na WOŚP swe serca i portfele, hojnie wspierając szczytny cel.

sobota, 14 stycznia 2017 r., 22:36
"Żywioły" oczarowały publiczność - premiera nowego dzieła twórców "Na psa urok"
W sobotni wieczór licznie zgromadzona w sali szkoły w Kamienicy Szlacheckiej publiczność podziwiać mogła najnowszy projekt Eweliny Karczewskiej i Piotra Zatonia. "Żywioły" to cykl pięciu dokumentalnych filmów, opowiadających pięć różnych historii o pasji, tworzeniu i radości życia. Ich bohaterami są artyści mieszkający na Kaszubach.

sobota, 14 stycznia 2017 r., 20:32
Uczniowie żukowskiego ZSZiO zobaczyli pracę lotniska od kuchni
To była wyjątkowa lekcja dla uczniów pierwszej klasy technikum eksploatacji portów i terminali Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie. Wzięli udział w wycieczce do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Mogli zajrzeć w miejsca zarezerwowane dla wąskiej grupy osób. Pobyt w strefie zastrzeżonej, spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i pirotechnikami mogą zaliczyć do niebanalnych zajęć poza szkołą.

piątek, 13 stycznia 2017 r., 15:14
Jest ślisko. Uważajcie!
W związku z opadami śniegu na drogach, jak i chodnikach panują fatalne warunki. Jest ślisko i niebezpiecznie. Mieszkańcy skarżą się też na jakość odśnieżania. Uważają, że drogowcy nie radzą sobie w tym zakresie, a poruszania się szczególnie po chodnikach można porównać do pokonywania toru przeszkód.

piątek, 13 stycznia 2017 r., 13:48
Polonez maturzystów w zimowej, kapryśnej aurze
W piątek przed południem tegoroczni maturzyści z ośmiu szkół powiatu kartuskiego zgodnie z coroczną tradycją zebrali się na kartuskim Rynku, by krokiem poloneza rozpocząć odliczanie do egzaminów dojrzałości. W tym roku tanecznemu korowodowi towarzyszyły intensywne opady śniegu.

piątek, 13 stycznia 2017 r., 09:22
Kaszubskie spotkanie świąteczne dla najmłodszych
Wspólne zdobienie pierników, nauka kaszubskich tańców, wizyta Gwiazdek i spotkanie z Mikołajem - takie atrakcje czekały na uczestników spotkania, które w czwartkowe popołudnie odbyło się w Kartuskim Centrum Kultury.

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 18:01
"Żywioły" - niezwykłe filmy o magii tworzenia i talencie kaszubskich artystów. Premiera już w sobotę!
Pięć historii o pasji, talencie i sile tworzenia. "Żywioły" to cykl krótkometrażowych filmów dokumentalnych opowiadających o artystach z Kaszub. To nowe dzieło Eweliny Karczewskiej i Piotra Zatonia z fundacji "Aby chciało się chcieć". Premierowy pokaz zobaczyć można będzie już w sobotę, 14 stycznia w Kamienicy Szlacheckiej.

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 15:19
Powiat ma do rozdania 339.000 zł dla organizacji pozarządowych
Powiat kartuski ogłosił konkurs dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Środki w wysokości 339.000 zł zostaną rozdysponowane na projekty w siedmiu obszarach działania. Największa pula funduszy ma zasilić stowarzyszenia realizujące zadania w zakresie nauki, edukacji, oświaty i wychowania.

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 11:32
Kartuzy. Zimowy tor przeszkód dla pieszych
Korzystający z chodnika biegnącego wzdłuż ulicy Prokowskiej w Kartuzach muszą liczyć się z utrudnieniami. Jeden z właścicieli odśnieżył sobie wjazd na podwórko usypując przy tym hałdę śniegu na chodniku. - Ten pan chyba zapomniał, że chodnik jest dla pieszych. Trudno przejść tędy samemu, co dopiero mają powiedzieć matki z wózkami - oburza się nasza Czytelniczka.

środa, 11 stycznia 2017 r., 15:28
Nadciąga cyklon "Dieter" - przewidywane zawieje i zamiecie śnieżne
Najbliższa doba na Kaszubach zgodnie z wydanym ostrzeżeniem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej upłynie pod znakiem silnego wiatru i zamieci śnieżnych. Jak podaje TVN Meteo, aktywny front atmosferyczny przyniesie śnieżyce wędrujące od zachodu w głąb kraju. W czwartek cała Polska będzie już w masie powietrza polarnego i w opadach. Zaleca się więc zachowanie szczególnej ostrożności.