sobota, 11 lutego 2017 r., 22:10
Leźno. Dzień Seniora z królami, muzyką, loterią i poczęstunkiem
Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Leźnie, organizator corocznego święta seniorów, przygotował program uroczystości z głównym mottem, które brzmiało: "Niech zakręci się świat, jak za dawnych lat". Szkolni artyści zrealizowali je na medal, za co otrzymali od gości gorące oklaski. Karuzela życzeń, podziękowań i komplementów dla babć i dziadków kręciła się przez całą uroczystość.

sobota, 11 lutego 2017 r., 19:11
Grzybno. Bal Seniora 2017
Jest taki dzień, jeden raz w roku, kiedy na zaproszenie gospodarzy dwóch sołectw spotykają się najstarsi mieszańcy Grzybna i Kalisk, by wspólnie świętować i bawić się. W tym roku dzień ten przypadł w sobotę, 11 lutego. Rozmów w gronie dobrych znajomych, wspólnych tańców i śpiewów nie było końca.

piątek, 10 lutego 2017 r., 20:56
Perły Kaszub 2016 - uhonorowano zasłużonych mieszkańców i prężne działające przedsiębiorstwa
Już po raz szesnasty starosta Janina Kwiecień wręczyła nagrody za wyjątkowe zaangażowanie w promocję i rozwój powiatu kartuskiego,a także działalność na rzecz sportu, kultury, społeczności lokalnej. W tym roku przyznano dziesięć Pereł Kaszub, trzy Superperły oraz siedem wyróżnień.

piątek, 10 lutego 2017 r., 19:23
Kochanej Babci, Kochanemu Dziadkowi... Seniorzy świętowali w Puzdrowie
Około 120 osób wzięło udział w dorocznym Dniu Seniora, który w piątek odbył się w Szkole Podstawowej w Puzdrowie. Dla wyjątkowych gości przygotowano wyjątkowe atrakcje. Nie zabrakło chwil wzruszenia, gdy na scenie prezentowały się wnuczęta oraz salw śmiechu, gdy kaszubskim humorem zarażał Tomasz Fopke. Popołudnie seniorom upłynęło więc w miłej atmosferze.

piątek, 10 lutego 2017 r., 15:35
Od września w Sierakowicach będą funkcjonować dwie szkoły podstawowe
Gmina Sierakowice ustaliła projekt nowej sieci szkół w związku z reformą oświaty. Szkoły podstawowe z mocy prawa staną się szkołami ośmioklasowymi. Dotychczasowe zespoły szkół również staną się szkołami ośmioklasowymi z klasami gimnazjalnymi. Gimnazjum zostanie z kolei przekształcone w szkołę podstawową, a tym samym w Sierakowicach będą funkcjonowały dwie "podstawówki". Sprawdź, do jakiej będzie uczęszczało twoje dziecko.

piątek, 10 lutego 2017 r., 13:21
ZUS będzie kontrolował osoby na zwolnieniach
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapowiada kolejne kontrole osób przebywających na zwolnieniach lekarskich. W ubiegłym roku sprawdzono w ten sposób 10 tys. osób, w prawie 400 przypadkach wykryto nieprawidłowości i pozbawiono prawa do świadczenia.

piątek, 10 lutego 2017 r., 13:03
Ubojnie drobiu - będzie bezpieczniej?
W związku z wypadkiem śmiertelnym, do którego doszło w ubiegłym roku w ubojni drobiu w Niestępowie, inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy przeprowadzili kontrole także w trzech innych ubojniach na terenie powiatu kartuskiego. Zakończyły się one wykryciem szeregu nieprawidłowości.

piątek, 10 lutego 2017 r., 10:12
Kartuzy. Zgłoś kandydatów do nagrody Kartëskô Skra
Do 28 lutego można zgłaszać kandydatów do kolejnej edycji nagród burmistrza "Kartëskô Skra". Przyznaje się ją za zasługi i wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, sportu czy przedsiębiorczości.

czwartek, 9 lutego 2017 r., 21:08
Przodkowo. Uroczystość zacząć czas. Wnuki będą bawić was
Takie hasło wybrano na tegoroczny bal karnawałowy przedszkolaków z babciami i dziadkami. Na scenie zaprezentowało się 130 milusińskich, a na widowni podziwiało ich prawie 300 osób. Dla gości przygotowano część artystyczną i okolicznościowe laurki dla seniorów. Była też "płonąca" niespodzianka - trzy olbrzymie smakowite torty.

czwartek, 9 lutego 2017 r., 16:54
Sierakowice. Około 300 osób bawiło się na dorocznym Dniu Seniora
Czas karnawału to także czas organizacji Dni Seniora. W czwartek na wspólne spotkanie najstarszych mieszkańców Sierakowic i okolicznych miejscowości zaprosił Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Na zaproszenie to odpowiedziało około 300 osób, na które czekało wiele atrakcji. Czas seniorom umilał zespół muzyczny. Uczestnicy imprezy nie stronili więc od wspólnych tańców i chętnie brali też udział w specjalnie dla nich przygotowanych konkursach.