poniedziałek, 15 maja 2017 r., 17:56
Międzynarodowy Dzień Rodziny w Kartuzach - radosne świętowanie na wspólnym pikniku
15 maja w wielu krajach na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny. Od dwóch lat z tej okazji organizowany jest również festyn w Kartuzach. Tegoroczna edycja odbyła się w poniedziałkowe popołudnie w Parku Solidarności.

poniedziałek, 15 maja 2017 r., 12:01
Letnia Giełda Mam w Kartuzach już 3 czerwca! Ruszyły zapisy
3 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach już po raz siódmy odbędzie się wielka Giełda Mam. Impreza jest okazją do tego, by przejrzeć szafy przed sezonem letnim i pozbyć się zbędnych akcesoriów i zabawek oraz ubranek, z których już wyrosły pociechy. Mamy, które chciałyby wziąć udział w giełdzie już mogą się zapisywać.

sobota, 13 maja 2017 r., 22:25
Kamienica Królewska. Dzielili się krwią i rejestrowali się w bazie DKMS, by pomóc Kasi
Aż kilkadziesiąt osób pospieszyło z pomocą i wsparciem dla 27-letniej Kasi z Sierakowic, która walczy z nowotworem. Mieszkańcy gminy Sierakowice i nie tylko w sobotnie przedpołudnie w Kamienicy Królewskiej dzielili się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew oraz rejestrowali się w bazie DKMS.

sobota, 13 maja 2017 r., 21:15
Przodkowo. Przy wspólnym stole promowano książkę kulinarną
Gołąbki z owocami, zawijasy strażackie, oponki drożdżowe, sarnina teściowej, królik w śmietanie, uda kacze w pieczarkach, ogniste kotlety, zachwyt sołtysa, bioderka pod kołderką z boczku, to tylko niewielka część rarytasów, które czekały na stole na uczestników piątkowej imprezy. I nie odbywała się ona w luksusowej restauracji tylko w sali widowiskowo - sportowej w Przodkowie. Spotkanie było ostatnim etapem realizacji projektu pod nazwą "Przy wspólnym stole przodkowska Agapa".

piątek, 12 maja 2017 r., 15:36
Reforma edukacji 2017 - zapomniano o najważniejszym - o dobru Twojego dziecka
1 września dzieci i młodzież w całej Polsce rozpoczną kształcenie w nowym systemie edukacyjnym. Wszystko wskazuje na to, że zmiany, które powinny dać uczniom jak najwięcej korzyści, wpłyną na nich bardzo negatywnie. Choć zaczną obowiązywać już za niewiele ponad trzy miesiące, nadal jest wiele niewiadomych, a ministerstwo zrzuciło cały ciężar odpowiedzialności na szkoły i samorządy. Te przygotowały się jak mogły, ale tylko od strony formalnej i proceduralnej. W praktyce we wrześniu w oświacie może zapanować chaos. Nowej reformie i przygotowaniom do niej swoje ostatnie posiedzenie poświęciła Pomorska Rada Oświatowa. Organ apeluje, by zmiany przesunąć w czasie, zajął też stanowisko w sprawie organizacji referendum.

piątek, 12 maja 2017 r., 12:50
Kobysewo. Klasyczne wyprzedzanie pod prąd
Tak filmik zatytułował jeden z internautów, który do sieci wrzucił materiał video ukazujący kierowcę Volvo, który podjął się manewru wyprzedzania autobusu najpierw pasem do lewoskrętu, a następnie stroną wysepek.

piątek, 12 maja 2017 r., 12:03
Uczniowie I LO w Kartuzach kolejny raz pojadą do Brukseli
Oliwia Pakura, Dawid Krefta i Karol Treder zostali finalistami 3. Internetowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. W nagrodę uczestniczyć będą w bezpłatnym wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

piątek, 12 maja 2017 r., 09:25
Zabawa z robotyką w Szkole Podstawowej w Baninie
Pod koniec kwietnia 2017 w Szkole Podstawowej w Baninie pojawił się mały robociK "mBot". Szkoła otrzymała go na tydzień w ramach programu "Robopaczka" organizowanego przez firmę Trobot.pl. To już kolejna edycja warsztatów z robotyki w naszej szkole, w poprzedniej testowaliśmy Ozobota. W ramach zajęć uczniowie odkrywali najnowsze technologie występujące w robotach.

czwartek, 11 maja 2017 r., 23:15
Młodzież z Wendelstein z rewizytą u żukowskich gimnazjalistów
W ramach wymiany międzyszkolnej do Żukowa przybyło na sześciodniowy pobyt 19 uczniów z Wendelstein, miasta zaprzyjaźnionego z żukowską gminą. Niemiecką młodzież gościło Publiczne Gimnazjum nr 2 w Żukowie. W programie były wycieczki do Trójmiasta i na Kaszuby. Odbywały się też wspólne zajęcia w szkole. W czwartkowy wieczór zorganizowano spotkanie podsumowujące całą wizytę.

czwartek, 11 maja 2017 r., 14:27
Żukowo. Matki z niepełnosprawnymi dziećmi mogą bez obaw korzystać ze szkolnego parkingu
W piątkowe przedpołudnie 21 kwietnia br. rodziców dowożących niepełnosprawne dzieci do żukowskiego SOSW czekała wyjątkowo niemiła niespodzianka. Zatrzymujący ich na parkingu policjant, groził mandatem, ponieważ obowiązuje tam zakaz wjazdu i parkowania. Nie dotyczy on jedynie pracowników szkół. Zdesperowane matki poprosiły naszą redakcję o interwencję.