środa, 6 września 2017 r., 15:21
Wakacyjny staż sierakowickiej młodzieży w Niemczech
Młodzież klasy I, II i III technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz II technikum w zawodzie technik agrobiznesu z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach przez cztery tygodnie lipca i sierpnia realizowała staż w Niemczech (Schkeuditz i Lipsk).

środa, 6 września 2017 r., 15:11
Chmielno. Będą przyznawać stypendia dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych
Chmieleński samorząd będzie nagradzał stypendiami wybitnie uzdolnioną młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Pieniężne nagrody motywacyjne będzie można otrzymać za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne.

wtorek, 5 września 2017 r., 11:39
Narodowe Czytanie - "Wesele" na kaszubską nutę w Kiełpinie
Krąg Arasmusa we współpracy z restauracją "Dziki Sad" , zorganizował dla mieszkańców Kiełpina Narodowe Czytanie 2017, okraszone " smakami" kaszubskiego wesela.

wtorek, 5 września 2017 r., 11:00
W sobotę poleje się krew! Dołącz do akcji i podziel się płynem ratującym życie!
W najbliższą sobotę aż w dwóch miejscach w powiecie będzie można podzielić się krwią. Czynna będzie stacja krwiodawstwa w Kartuzach. Z kolei w Kamienicy Królewskiej stanie krwiobus. Zrób przelew życia. Podziel się krwią!

poniedziałek, 4 września 2017 r., 14:06
Jubileusz 90-lecia I LO na Klasztornej - czwarta część archiwalnych zdjęć
Już w sobotę I Liceum Ogólnokształcące im. Hieronima Derdowskiego obchodzić będzie swoje 90. urodziny. Z okazji jubileuszu we współpracy ze szkołą przygotowaliśmy cykl archiwalnych zdjęć prezentujących życie "ogólniaka" na przestrzeni lat. W czwartej galerii prezentujemy zdjęcia z lat 70. nadesłane i dostarczone do redakcji przez byłych uczniów.

poniedziałek, 4 września 2017 r., 11:52
Zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie rozpoczęli naukę w zreformowanej szkole
W poniedziałek, 4 września tysiące uczniów rozpoczęło kolejny rok szkolny. Pierwszy dzwonek rozbrzmiał jednak w nowym, zreformowanym systemie z ośmioklasową szkołą podstawową, czteroletnim liceum i bez gimnazjów. Młodzież, która miała w tym roku rozpocząć naukę w klasie pierwszej gimnazjum, rozpoczęła ją w klasie siódmej szkoły podstawowej.

niedziela, 3 września 2017 r., 17:45
Kartuzy. Perełki motoryzacji zalśniły na Classówce 2017
Około 200 samochodów podziwiać można było w niedzielne popołudnie w Parku Solidarności w Kartuzach. Odbyła się tam kolejna edycja Classówki, czyli zlotu pojazdów zabytkowych i nie tylko, bo wśród motoryzacyjnych perełek podziwiać można było również "odpicowane" i młodsze modele aut.

niedziela, 3 września 2017 r., 14:42
Jak szkoły w powiecie kartuskim przygotowane są na pierwszy dzwonek?
W poniedziałek, 4 września uczniowie rozpoczną kolejny rok nauki. Ten będzie szczególny, bo zapoczątkuje nowy ustrój szkolny. Sprawdziliśmy, jak na rozpoczęcie roku szkolnego przygotowano placówki oświatowe w gminach. Informujemy, które szkoły rozbudowano, gdzie przeprowadzono większe remonty i co zmieniło się w poszczególnych obiektach.

niedziela, 3 września 2017 r., 00:29
OSP Mściszewice najlepsze w gminnych zmaganiach strażaków w Sulęczynie
Jedenaście zespołów członków czynnych i młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu gminy Sulęczyno wzięło udział w sobotnich zawodach w sporcie pożarniczym. W konkurencjach regulaminowych, jak również w ćwiczeniu alarmowo-bojowym najlepszymi wśród członków czynnych okazali się druhowie z Mściszewic. Poza konkursem, w sztafecie i w ćwiczeniu bojowym zaprezentowali się przyszli strażacy - drużyna młodzików.

piątek, 1 września 2017 r., 15:36
Premier Szydło: "Udowodniliście, że zawsze można na was liczyć"
Z poświęceniem ratowali życie i mienie poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy, nie szczędząc własnego zdrowia, sił i czasu. Po tej najtrudniejszej i najdłuższej akcji ratowniczej nadszedł czas na podziękowania im za ofiarną służbę. W piątek uczynili to premier Beata Szydło i minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak, którzy nagrodzili i uhonorowali kilkudziesięciu funkcjonariuszy PSP i strażaków-ochotników, jednocześnie dziękując wszystkim tym, którzy brali udział w usuwaniu skutków kataklizmu.