poniedziałek, 14 maja 2018 r., 17:01
Tak wygląda wnętrze dworca. Inwestycja już na ukończeniu - otwarcie za miesiąc
Już niewiele ponad miesiąc dzieli nas od otwarcia dworca w Kartuzach. Pod koniec czerwca z nowego obiektu będą już mogli korzystać pasażerowie. Prace są na ukończeniu. W niedzielę na dworcu podpisano list intencyjny w sprawie reaktywacji linii Kartuzy-Stara Piła - Gdańsk Kokoszki. Osoby, które wzięły udział w towarzyszącym wydarzeniu happeningu, miały okazję zwiedzić obiekt i zobaczyć efekty dotychczasowych prac.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 16:52
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Gdańsku
W poniedziałek przed Dworem Artusa w Gdańsku odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości odznaczono i awansowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy i ochotników. Wśród nagrodzonych nich nie brakło też strażaków z powiatów kartuskiego i kościerskiego.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 16:38
W środę kolejny etap prac na deptaku - będą utrudnienia
W środę rozpocznie się kolejny etap prac na kartuskim deptaku. Wylana zostanie na nim betonowa podbudowa. W związku z tym przez najbliższe dni jego poszczególne odcinki będą wyłączone z użytkowania.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 15:58
Katarzyna Wesółka laureatką IV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie
Katarzyna Wesółka, tegoroczna absolwentka technikum w ZSP w Sierakowicach w kwietniu reprezentowała swoją szkołę na IV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Regionie, organizowanym przez ZSHG w Gdyni. Uczennica świetnie spisała się w finale konkursu i zdobyła drugie miejsce.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 09:28
Wymiana polsko-niemiecka w szkole w Gowidlinie
W dniach od 23 do 28 kwietnia już po raz trzeci odbyła się wymiana polsko-niemiecka młodzieży Szkoły Podstawowej w Gowidlinie ze szkołą w Niemczech. Po raz pierwszy uczniowie z Niemiec gościli w 2016 roku, rok później odbyła się rewizyta. W tym roku ponownie do Polski przybyło 14 uczniów ze szkoły partnerskiej wraz z opiekunami Faustiną Tous i Sonją Kohlhaas.

niedziela, 13 maja 2018 r., 15:53
Ocalić połączenie kolejowe z Kaszub do Trójmiasta - podpisali list intencyjny i przejechali historyczną linią
W niedzielę o godz. 12.25 do Kartuz zawitał historyczny pociąg PKM, który do stolicy Kaszub przyjechał linią z Gdańska - Kokoszek przez Starą Piłę. Pociągiem podróżowali samorządowcy, przedstawiciele mediów oraz działacze i sympatycy kolei. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na potrzebę rewitalizacji tego odcinka. W Kartuzach podpisano list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz przywrócenia linii.

niedziela, 13 maja 2018 r., 15:30
Żukowo. Drzwi Otwarte dla gimnazjalistów i ich rodziców
W sobotnie przedpołudnie przez trzy godziny w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie gimnazjaliści wraz ze swoimi rodzicami mieli okazję zobaczyć wnętrze i wyposażenie szkoły, zapoznać się z ofertą kształcenia, porozmawiać z nauczycielami, pedagogami i doradcą zawodowym. Dzięki temu niezdecydowanym uczniom szukający dla siebie nowej szkoły, ułatwiono podjęcie decyzji.

niedziela, 13 maja 2018 r., 08:05
Pomorscy strażacy-ochotnicy świętowali w Szemudzie
W sobotę w Szemudzie lokalna jednostka świętowała 112-lecie działalności. Uroczystość połączono z Dniem Strażaka w województwie pomorskim, a co za tym idzie do powiatu wejherowskiego zjechali ochotnicy z całego Pomorza. Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań i odznaczeń, a wśród uhonorowanych zasłużonych strażaków z powiatu kartuskiego i kościerskiego.

sobota, 12 maja 2018 r., 18:40
Kiełpino. Śpiewano pieśni patriotyczne i zmagano się z matematyką
W piątek w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbyły się dwa gminne konkursy, nad którymi patronat objął burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński. Pierwszy konkurs "Krzepki umysł" sprawdzał wiedzę matematyczną uczniów klas III szkół podstawowych. Drugim konkursem, który odbywał się w tym samym czasie, był Konkurs Pieśni Patriotycznej.

sobota, 12 maja 2018 r., 15:28
Jubileusz 20-lecia kartuskiego "Katolika" - szkoła otrzymała sztandar i hymn
Szkoła Katolicka im. Jana Pawła II świętowała w sobotę 20-lecie swojego istnienia. Podczas obchodów jubileuszu szkole nadano sztandar, odśpiewano również po raz pierwszy nowy hymn szkoły. W związku z rozpoczętą rozbudową budynku placówki, biskup Ryszard Kasyna poświęcił również kamień węgielny, który wmurowany zostanie w fundament nowego skrzydła.