niedziela, 9 czerwca 2019 r., 19:09
Żukowo. Festyn Zdrowotny z darmowymi badaniami i poradami medycznymi
Przez ponad trzy godziny podczas Białej Soboty, można było skorzystać z darmowych badań medycznych. Obejmowały one m. in. badania ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy w surowicy, składu organizmu i określenie BMI, układu oddechowego, a także badanie oczu w kierunku zwyrodnienie plamki żółtej.

niedziela, 9 czerwca 2019 r., 14:03
Glincz. Festyn Rodzinny z uroczystym otwarciem boiska wielofunkcyjnego
Od lat uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy czekali na boisko z prawdziwego zdarzenia. Marzenie się spełniło. W sobotnie popołudnie podczas tegorocznego Festynu Rodzinnego odbyło się uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska. Po symbolicznym przecięciu wstęgi nowy sportowy obiekt poświęcił ksiądz Krzysztof Sagan, proboszcz parafii pw. WNMP w Żukowie. Był powód i okazja do wspólnego świętowania, które trwało prawie pięć godzin. Atrakcji było co niemiara.

niedziela, 9 czerwca 2019 r., 01:11
Ochotnicy z Sulmina znów najlepsi w gminnych zawodach pożarniczych
23 zespoły w różnych grupach wiekowych zmierzyły się w zawodach pożarniczych w Skrzeszewie. Wśród czynnych druhów najlepsi okazali się tak jak w roku ubiegłym - ochotnicy z Sulmina. Drużyna zajęła również I miejsce w ćwiczeniach alarmowo-bojowych.

piątek, 7 czerwca 2019 r., 14:26
Chcą posprzątać zamek w Łapalicach. Idea słuszna, ale czy rozsądna?
Mimo iż zamek w Łapalicach jest niekwestionowaną atrakcją Polski Północnej, to oficjalnie nadal jest budowlą a wstęp na jego teren wzbroniony. Nie przeszkadza to jednak turystom i miejscowym, którzy dość tłumnie rokrocznie przekraczają bramy zamczyska. Ostatnio wyszli też z inicjatywą posprzątania terenu kaszubskiego pałacu. Wielkie sprzątanie ma odbyć się w niedzielę.

piątek, 7 czerwca 2019 r., 14:24
Weeeknd pod znakiem pikników, festynów, zawodów strażackich i kajakarskich
Pikniki i festyny rodzinne, zawody strażackie i wielki przejazd rowerowy - to tylko niektóre z wydarzeń, które zaplanowano na nadchodzący weekend. Niemal w każdej gminie będzie się coś działo. Sprawdź wszystkie propozycje.

piątek, 7 czerwca 2019 r., 14:07
Uwaga! Nadciągają burze! Jak się chronić?
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla części województwa pomorskiego ostrzeżenie przed burzami z gradem i porywami wiatru do 80km/h. Ostrzeżenie obowiązuje od południa do godziny 22.

piątek, 7 czerwca 2019 r., 12:58
Mirachowo najpiękniejszą wsią gminy Kartuzy
Tegorocznym zwycięzcą pierwszego etapu konkursu "Piękna Wieś" w gminie Kartuzy zostało Mirachowo, natomiast najbardziej zadbaną zagrodą pochwalić się mogą Lucyna i Rafał Dąbrowscy z Brodnicy Górnej. Nagrody w gminnym etapie konkursu wręczono podczas spotkania z burmistrzem w czwartek w Urzędzie Miejskim w Kartuzach.

piątek, 7 czerwca 2019 r., 12:36
Organizatorzy zapraszają na Classówkę Baukrane Auto Moto Festiwal 2019. Obejrzyj zwiastun imprezy!
Już za dwa tygodnie czeka nas piąta edycja największego eventu motoryzacyjnego na Kaszubach - Classówka Auto Moto Festiwal 2019. Perełki motoryzacji ponownie zalśnią w stężyckim amfiteatrze. Podczas dwudniowej imprezy zaplanowano szereg emocjonujących motoryzacyjnych i sportowych atrakcji. Wydarzenie zainauguruje pokaz Drift Taxi. Organizatorzy zapraszają i zapewniają dawkę stężonej motoryzacji w Sercu Kaszub.

piątek, 7 czerwca 2019 r., 12:12
Cień chmury z Kaszub było widać w Terespolu!
Burzowe chmury, które znajdowały się nad Puszczą Notecką rzucały cień aż 400 kilometrów dalej! Było go widać w okolicach Tarnobrzegu. Natomiast cień chmury z Kaszub widziano w Terespolu. Zdjęcie satelitarne pokazujące ten niezwykły widok opublikował na swoim profilu na facebooku Krzysztof Drozdowski.

piątek, 7 czerwca 2019 r., 10:46
Wkrótce Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jak się przygotować?
Jest wyjątkowa, bo najdłuższa w Polsce - Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Ruszy 25 lipca z Helu i będzie trwała 19 dni. Dlaczego warto pójść, czego się spodziewać i jak przygotować? Z kierownikiem Pielgrzymki, księdzem Robertem Jahnsem rozmawiała Paulina Młotkowska.