niedziela, 14 kwietnia 2019 r., 08:03
Akcja wspólnego sadzenia lasu - dwanaście tysięcy nowych drzewek w leśnictwie Bącka Huta
Leśnicy, harcerze, uczniowie, rodzice, kuczerzy, samorządowcy i wiele innych osób włączyło się w sobotnie przedpołudnie w coroczną akcję sadzenia lasu, na którą zaprosiło mieszkańców powiatu Nadleśnictwo Kartuzy. W tym roku sadzono sosnę. Młode drzewka wyrosną na obszarze hektara w leśnictwie Bącka Huta.

sobota, 13 kwietnia 2019 r., 15:39
W czynie społecznym sprzątali Radunię już po raz kolejny
Lodówki, telewizor, opony od tira i wiele innych śmieci zebrano z brzegu, koryta i dna rzeki Radunia. W sobotę już po raz kolejny wędkarze, strażacy-ochotnicy i mieszkańcy przeprowadzili akcję sprzątania potoku. W porównaniu z rokiem ubiegłym śmieci przybyło.

sobota, 13 kwietnia 2019 r., 07:33
Prawie 900 osób uczestniczyło w EDK w Sierakowicach
W skupieniu, z modlitwą w sercach 870 osób ruszyło w pierwszej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Sierakowice. W milczeniu, nocą pokonali łącznie 43 kilometry, kończąc wędrówkę w sanktuarium w Sianowie.

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 18:22
Tłumy wiernych na drodze krzyżowej ulicami Kartuz
Tradycyjnie w przedostatni piątek Wielkiego Postu na ulicach Kartuz odbywają się nabożeństwa drogi krzyżowej. W modlitwach uczestniczyli m.in. wierni z parafii św. Wojciecha.

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 17:23
Kolorowe pisanki ozdobiły centrum Kartuz
Zdobione kaszubskimi motywami i najbardziej charakterystycznymi miejscami z gminy Kartuzy pisanki podziwiać można od piątku w centrum stolicy Kaszub. Pięknie malowane, wielkie jaja to efekt prac uczniów gminnych szkół podstawowych.

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 17:20
Żukowo. Modernizacja ulicy 3 Maja zakończona
Kiedy późną jesienią ubiegłego roku rozpoczęto przebudowę ul. 3 Maja, mieszkańcy tego rejonu miasta i zmotoryzowani użytkownicy tej drogi nie byli zachwyceni. Uważano bowiem, że prace trwają zbyt długo, a zakaz korzystania z niej utrudnia im życie. Inwestycję już zakończono. Od trzech tygodni ulica jest już przejezdna. Wczoraj odbyły się odbiory techniczne.

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 12:16
Filia wydziału komunikacji od poniedziałku będzie w Żukowie
W poniedziałek, 15 kwietnia o godz. 8 w Żukowie otwarty zostanie Zamiejscowy Punktu Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego. Filia mieścić się będzie w budynku przy ul. Prusa 49, gdzie znajduje się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 12:01
Nowy komendant w OSP Żukowo
Bartłomiej Rzepka został oficjalnie komendantem Gminnym Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie. Obowiązki komendanta przejmuje od kwietnia tego roku. Do jego zadań należeć będzie między innymi współpraca z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej, a także składanie raportów burmistrzowi gminy Żukowo ze stanu ochrony przeciwpożarowej w gminie.

czwartek, 11 kwietnia 2019 r., 16:36
Drużyna SP w Staniszewie najlepsza w Powiatowym Konkursie Mitologicznym
W I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach, odbył się kolejny Powiatowy Konkurs Mitologiczny. W środę 3 kwietnia, 16 drużyn z powiatu kartuskiego zmierzyło się z testem wiedzy dotyczącym mitologii greckiej i rzymskiej.

czwartek, 11 kwietnia 2019 r., 16:22
Młodzież solidarna z nauczycielami - strajk uczniowski w Kartuzach
"Murem za nauczycielami", "Wspieramy Was", "Razem damy radę", "Stop deformacji edukacji" - m.in. takie hasła towarzyszyły uczestnikom czwartkowej manifestacji w Parku Solidarności w Kartuzach. W geście solidarności ze strajkującymi nauczycielami młodzież zorganizowała tam strajk uczniowski. Przybyli na niego nie tylko uczniowie kartuskich szkół, ale też ich absolwenci oraz mieszkańcy, chcący wyrazić swoje poparcie dla protestujących.