piątek, 24 marca 2017 r., 10:16
Glincz. Powitanie wiosny z marzanną… na rowerze
W czwartkowe przedpołudnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Remusa niestereotypowo pożegnali zimę. Marzanna opuszczała szkołę na rowerze i to… w kawałkach. Korytarz zamieniono na wybieg dla modeli. Śpiewano wiosenne piosenki. Udział brali też goście z klubu Rowerowe Kaszuby. Powitanie wiosny zakończyła kolorowa parada z instrumentami muzycznymi.

czwartek, 23 marca 2017 r., 22:12
Ekipa programu "Nasz Nowy Dom" wyremontowała mieszkanie rodziny z Żukowa
Czwartkowy odcinek programu "Nasz Nowy Dom", hitu telewizji Polsat poświęcony był sześcioosobowej rodzinie z Żukowa. Ekipa budowlana na czele z Katarzyną Dowbor w zaledwie pięć dni zmieniła ich życie i pomogła w wykończeniu wymarzonego domu. Odcinek pełen był wzruszeń i radości.

czwartek, 23 marca 2017 r., 21:05
Żukowo. Gala Gminnej Nagrody "Sucovia" po raz ósmy
Statuetki, fanfary, gratulacje, oklaski i bukiety kwiatów otrzymali tegoroczni laureaci podczas czwartkowej imprezy, która odbyła się w restauracji Jagoda. Do tegorocznej nagrody nominowanych było 13 osób, a pięć z nich odebrało statuetki. Nagroda honorowa za mecenat trafiła do rąk Michała Bryły, prezesa firmy Siódme Niebo, a nagrodę burmistrza otrzymał Robert Regliński.

czwartek, 23 marca 2017 r., 12:39
Powiatowe Centrum Zdrowia zyskało nowe sprzęty m.in. przekazane przez WOŚP
W ciągu minionych kilku miesięcy kartuski szpital wzbogacił się o sprzęty o łącznej wartości ponad 670 tys. zł. W ostatnich dniach do placówki dotarła dostawa sprzętów przekazanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ich wartość to ok. 100 tys. zł. Jeszcze w tym roku PCZ planuje również utworzenie i wyposażenie nowej sali Intensywnego Nadzoru Medycznego.

czwartek, 23 marca 2017 r., 12:16
Kartuzy. Parking "na Wzgórzu" zostanie przebudowany. Miasto zyska też ścieżki rowerowe
Burmistrz Kartuz podpisał w czwartek umowę na przebudowę parkingu przy ul. Wzgórze Wolności w Kartuzach oraz budowę ścieżek rowerowych na obszarze miasta. Wykonawcą prac będzie firma budowlano-drogowa MTM SA. Wartość obu inwestycji to łącznie ponad 4,5 miliona zł.

czwartek, 23 marca 2017 r., 10:38
Dni Otwarte w ZSP w Somoninie, Sierakowicach i Przodkowie
We wtorek, 21 marca w szkołach ponadgimnazjalnych w całym powiecie odbywały się Dni Otwarte. Dla kończących w tym roku kolejny etap edukacji gimnazjalistów była to okazja, by poznać ofertę okolicznych placówek i zastanowić się nad dalszym kierunkiem kształcenia.

środa, 22 marca 2017 r., 15:08
Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach będzie uczyć w dwóch językach
Brak dwuzmianowości, oddziały z nauczaniem dwujęzycznym, dodatkowe zajęcia fakultatywne ze specjalistami z wielu dziedzin - takie korzyści dla uczniów niesie z sobą połączenie kartuskiej "Jedynki" z Gimnazjum nr 1. W związku z reformą oświaty od 1 września tego roku, placówka stanie się filią szkoły podstawowej.

środa, 22 marca 2017 r., 09:33
Żukowo. Prawie 300 gimnazjalistów przybyło na Dzień Otwarty w ZSZiO
Dla zaproszonych gości na wtorkowe spotkanie przygotowano kilkanaście stoisk, aby potencjalni uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących mogli uzyskać wszystkie niezbędne informacje o kierunkach kształcenia. Mieli w czym wybierać. Zawodówka oferuje naukę w 25 zawodach, technikum przygotowuje do pięciu zawodów, ponadto istnieje klasa bezpieczeństwa narodowego i straży granicznej.

wtorek, 21 marca 2017 r., 18:48
Sierakowice. Radni w obronie wójta. Sprzeciwiają się zmianom ordynacji wyborczej
Sierakowiccy radni niemal jednogłośnie wyrazili swój sprzeciw wobec planów reformy ordynacji wyborczej. Głównym jej założeniem ma być wprowadzenie dwukadencyjności prezydentów, burmistrzów i wójtów i zaliczenie na ich poczet kadencji, które już odbyli. Co poskutkowałoby niemożliwością ponownego startu w wyborach wójtowi Tadeuszowi Kobieli. Od głosu wstrzymał się jedynie radny Henryk Labuda, który uważa, że działania rządu w tym zakresie są słuszne.

wtorek, 21 marca 2017 r., 16:06
Druhowie z OSP Goręczyno odwiedzili Jeruzal, miejscowość, w której kręcono "Ranczo"
Kamil Ustowski, Tomasz Nikel, Szymon Lahuta - druhowie z jednostki OSP Goręczyno odwiedzili w minioną sobotę Jeruzal, miejscowość, w której powstawał kultowy już serial "Ranczo". Spotkali się tam z kolegami po fachu - członkami OSP Jeruzal.