środa, 31 stycznia 2018 r., 15:36
Babcie i dziadkowie świętowali w Wilanowie
Wielkie święto obchodzono kilka dni temu w szkole podstawowej w Wilanowie. Przybyli tam znamienici, najukochańsi goście - babcie i dziadkowie uczniów. Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka było pełne radości, wzruszeń i uśmiechów.

środa, 31 stycznia 2018 r., 15:01
Rada organizacji pozarządowych pracuje nad kolejnymi projektami
19 stycznia w siedzibie Fundacji Słoneczne Wzgórze w Stężycy odbyło się kolejne spotkanie Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego. Podczas spotkania sporządzono harmonogram kolejnych spotkań na 2018 roku.

środa, 31 stycznia 2018 r., 14:37
Dzień Babci i Dziadka w Mściszewicach
Styczeń to miesiąc zimowy, pełen chłodnych dni, są również w tym miesiącu dwa wyjątkowe dni kiedy każdemu robi się cieplej na sercu to dzień Babci i Dziadka. W Zespole Szkół w Mściszewicach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją, która na stałe wpisana w repertuar środowiskowych imprez szkolnych.

środa, 31 stycznia 2018 r., 13:07
Do perfekcji opanowali...parkowanie na chodnikach
Za sprawą naszych Czytelników po raz kolejny wracamy do tematu mistrzów parkowania. W tej odsłonie prezentujemy głównie kierowców parkujących na chodnikach, jak również w miejscach zakazanych i zajmujących dwa miejsca parkingowe.

środa, 31 stycznia 2018 r., 12:18
Poleje się krew. Przed nami sobotnia akcja oddawania krwi!
Przed nami pierwsza w tym roku sobotnia akcja oddawania krwi, a więc szansa na podarowanie komuś zdrowia lub nawet życia. Drogocennym płynem będzie można podzielić się w Punkcie Krwiodawstwa w Kartuzach już od wczesnych godzin porannych.

środa, 31 stycznia 2018 r., 08:06
Dzień Seniora w Szkole Podstawowej w Mojuszu
Święto "Babci i Dziadka" to dzień niezwykły nie tylko dla wnucząt, ale i dla Seniorów. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Tak też było i w tym roku 19 stycznia w Szkole Podstawowej w Mojuszu świętowano "Dzień Babci i Dziadka".

wtorek, 30 stycznia 2018 r., 15:08
Sierakowickie morsy zapraszają do wspólnych kąpieli
Połączyła ich wspólna pasja do aktywnego i zdrowego stylu życia. Spotykają się dwa razy w tygodniu i wspólnie zanurzają się w lodowato zimnej wodzie. Hartują ciało i ducha. Mowa o Sierakowickich Morsach - to nowo powstała, nieformalna grupa miłośników tej wyjątkowej formy aktywności fizycznej. Jej członkowie zapraszają do wspólnych kąpieli, zarówno osoby morsujące, jak i tych którzy chcieliby dopiero rozpocząć tę przygodę.

wtorek, 30 stycznia 2018 r., 13:26
Sukcesy licealistek LO nr 2 w Kartuzach
Aleksandra Philipp z klasy II a zajęła II miejsce w konkursie "Przyroda w mieście" w kategorii IV- konkurs fotograficzny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych, organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku oraz Polski Związek Działkowców - Okręgowy Zarząd w Gdańsku. Konkurs miał na celu ukazanie bogactwa przyrody w miastach i sposobów jej ochrony.

wtorek, 30 stycznia 2018 r., 13:18
Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Szarłacie
Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. Tradycją szkoły w Szarłacie stały się już coroczne spotkania z tej okazji. Tak też było i w tym roku. W czwartek, 25 stycznia 2018 roku do placówki licznie przybyli zaproszeni dziadkowie, aby podziwiać występy swoich wnucząt.

poniedziałek, 29 stycznia 2018 r., 16:39
Leźno. Dzień Seniora w świątecznej podróży pociągiem Seniorita
Ponad półtorej godziny trwały występy uczniów, którzy w ten sposób uhonorowali wszystkich seniorów z okazji ich święta. Szkolni aktorzy, wokaliści i tancerze zaprezentowali skecze, piosenki, tańce i scenki humorystyczne. Nie zapomniano też o życzeniach dla zaproszonych gości, jak i o poczęstunku. Wspólne świętowanie zakończyło się prezentem niespodzianką.