piątek, 2 sierpnia 2019 r., 09:57
Zawody spławikowe w Sierakowicach. Zwyciężył Tadeusz Mierski
Kolejne zawody spławikowe już za nami. W starciu nad jeziorem Okonek w Sierakowicach wzięło udział 15 zawodników. Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach powędrował do Tadeusza Mierskiego.

czwartek, 1 sierpnia 2019 r., 15:00
W Kartuzach upamiętniono 75. rocznicę Powstania Warszawskiego
W czwartek w południe w Kartuzach odbyły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Na obchody przybyli m.in. europosłanka Anna Fotyga, radni sejmiku wojewódzkiego z PiS, przedstawiciele władz powiatu i gminy Kartuzy oraz organizacji tu działających.

czwartek, 1 sierpnia 2019 r., 14:54
We wrześniu autobusy linii 640 z Kartuz do Gdyni wrócą na trasę
Z początkiem nowego roku szkolnego uczniowie kształcący się w szkołach w Przodkowie i w Gdyni nadal będą mieli zapewniony dojazd do swoich szkół. Zlikwidowana w czerwcu linia 640 dzięki staraniom samorządowców zostanie od września przywrócona. Dzięki temu Kartuzy nadal będą miały połączenie autobusowe z Gdynią.

czwartek, 1 sierpnia 2019 r., 12:01
Pełne atrakcji zajęcia wakacyjne z GOK-iem w Sulęczynie za nami
Liczne warsztaty artystyczne, wycieczki do ciekawych miejsc, spotkaniach z interesującymi ludźmi i wiele innych atrakcji przygotowano dla dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie. W dniach od 24 czerwca do 11 lipca zorganizowano tam zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży z terenu gminy.

czwartek, 1 sierpnia 2019 r., 11:04
Nowa inwestycja w Rybakach zwiększy wydajność wodociągu
Niebawem poprawi się wydajność i sposób uzdatniania wody w Rybakach, Rątach i Ostrzycach. Stacja uzdatniania wody w Rybakach przechodzi bowiem właśnie kompleksową przebudowę.

środa, 31 lipca 2019 r., 15:06
Ostatnia droga śp. Pawła Szlasa
Rodzina, przyjaciele, a także koledzy samorządowcy i sportowcy towarzyszyli w ostatniej drodze śp. Pawła Szlasa - radnego Rady Miejskiej w Kartuzach i miłośnika sportu, a w szczególności piłki ręcznej i piłki nożnej. 28-letni samorządowiec i sportowiec zginął w poniedziałkowym wypadku w Smętowie Chmieleńskim.

środa, 31 lipca 2019 r., 14:50
Samorządy mogą starać się o dotacje na drogi - do rozdania prawie 126 mln złotych
Samorządy mogą już ubiegać się o dotacje w tegorocznej edycji konkursu w ramach dawnych "schetynówek". Jest o co walczyć - z Funduszu Dróg Samorządowych w woj. pomorskim do rozdania jest niespełna 126 mln zł. Pozyskane dotacje można przeznaczyć na remonty i budowę dróg gminnych i powiatowych.

wtorek, 30 lipca 2019 r., 09:31
Sezon turystyczny 2019 w pełni. Jak wypada powiat kartuski?
Wakacje wciąż trwają, a letnia pogoda dopisuje. Tym samym nie brak więc turystów, którzy najchętniej upalne dni spędzają nad jeziorami i morzem. W tym roku zorganizowano wiele przedsięwzięć dla spędzających czas na Kaszubach. Kaszubi równie chętnie wyjeżdżają za granicę. Najchętniej podróżują do Grecji, Turcji i Hiszpanii.

wtorek, 30 lipca 2019 r., 09:01
Z błogosławieństwem bp Kasyny pątnicy z Kaszub wyruszyli z Kościerzyny na Jasną Górę
We wtorkowy poranek kilkadziesiąt osób wyruszyło na pielgrzymkowy szlak na Jasną Górę z Kościerzyny. Dla pątników z powiatu kartuskiego jest to już drugi dzień wędrowania. Kaszubskich pielgrzymów pożegnał biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

poniedziałek, 29 lipca 2019 r., 17:22
Stężyca. 59-latka wtargnęła pod samochód
W poniedziałek po południu doszło do potrącenia pieszej w Stężycy. Kobieta nie upewniła się przechodząc przez przejście.