wtorek, 31 lipca 2018 r., 12:54
Towarzystwo Miłośników Kartuz upiększa teren przy Kolegiacie
Towarzystwo Miłośników Kartuz kontynuuje prace przy tworzeniu parku w pobliżu kartuskiej Kolegiaty. Członkowie TMK w poniedziałek porządkowali skarpę, na której miesiąc wcześniej posadzono kwiaty w ramach Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców.

wtorek, 31 lipca 2018 r., 12:42
23 jednostki OSP z dotacją na zakup nowego sprzętu
Ponad pół miliona złotych samorząd województwa pomorskiego przekaże na zakup sprzętu dla ochotniczych straży pożarnych. Łącznie środki trafią do 77 jednostek z 44 pomorskich gmin. W nowy sprzęt doposażone zostaną również 23 jednostki z powiatu kartuskiego, do których trafi w sumie 137.400 zł.

poniedziałek, 30 lipca 2018 r., 13:43
Atak hakerski. Serwis już bezpieczny
W niedzielne przedpołudnie nasze serwisy zostały zhakowane przez hakera z Indonezji. Spowodowało to wyświetlanie się komunikatów o wirusach w portalu. Źródło ataku zostało już zlokalizowane, a serwery zabezpieczone na wypadek kolejnego ataku.

poniedziałek, 30 lipca 2018 r., 11:28
Borowiec. Od lat czekają na budowę drogi. Są zwodzeni pustymi obietnicami
Mieszkańcy od lat walczą o modernizację drogi Borowiec - Klukowa Huta. Wydawałoby się, że ich marzenia wreszcie się ziszczą. Powstał bowiem projekt budowlany, a remont traktu wpisano do Wieloletniej Prognozy Finansowej z realizacją do 2018 roku. Nic bardziej mylnego. Co roku słyszą, że droga będzie realizowana w roku kolejnym. Niestety działania samorządu w zakresie tego zadania od trzech lat ograniczają się do uszczuplania kwoty zabezpieczonej na jego wykonanie. Mimo iż, zgodnie z założeniami, mieszkańcy mieli jeździć już nowym asfaltem, wójt nadal nie jest w stanie wskazać terminu realizacji inwestycji.

poniedziałek, 30 lipca 2018 r., 10:56
Z Serca Kaszub wyruszyli na pielgrzymkowy szlak na Jasną Górę
W poniedziałkowy poranek kilkadziesiąt osób wyruszyło na pielgrzymkowy szlak na Jasną Górę z Kościerzyny. Dla pątników z powiatu kartuskiego jest to już drugi dzień wędrowania. Kaszubskich pielgrzymów pożegnał biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

niedziela, 29 lipca 2018 r., 10:27
Kartuzy. Pielgrzymi ruszyli na Jasną Górę
Najbliższe szesnaście dni spędzą wspólnie w drodze, modląc się, śpiewając, radując się i chwaląc Boga - w niedzielny poranek z Kartuz wyruszyła pielgrzymka do Częstochowy. Do celu kaszubscy pielgrzymi dotrzeć mają 13 sierpnia.

sobota, 28 lipca 2018 r., 16:57
Sulęczyno. Za nami pierwszy dzień festiwalu Jazz w Lesie
W piątkowy wieczór w Sulęczynie królował jazz. Rozpoczęła się 23. edycja festiwalu Jazz w Lesie. Impreza rokrocznie przyciąga do malowniczo położonego Leśnego Dworu setki miłośników gatunku. Urokliwa lokalizacja, niezwykła atmosfera tylko potęgują wspaniałe doznania muzyczne.

piątek, 27 lipca 2018 r., 15:11
IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami!
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Temperatura maksymalna może wynieść 31 stopni. Ostrzeżenie obowiązuje do niedzieli, 29 lipca do godziny 20.

piątek, 27 lipca 2018 r., 14:50
Sezon turystyczny na półmetku. Pogoda dopisuje, a jak turyści?
Wakacje wciąż trwają, a letnia pogoda dopisuje. Tym samym nie brak więc turystów, którzy najchętniej upalne dni spędzają nad jeziorami i morzem. Niestety z powodu zamknięcia niektórych kąpielisk w powiecie kartuskim mają dość ograniczony dostęp do tego typu wypoczynku. Kaszubi równie chętnie wyjeżdżają za granicę. Najchętniej podróżują do Grecji, Turcji i Hiszpanii.

piątek, 27 lipca 2018 r., 09:16
Jest wsparcie finansowe na budowę przedszkola w Sierakowicach
Budowa przedszkola samorządowego w Sierakowicach zostanie wsparta środkami z budżetu państwa. Gmina zawarła umowę z wojewodą, który na ten cel przekaże milion złotych. Przedszkole zostanie otwarte we wrześniu.