czwartek, 6 lipca 2017 r., 10:48
Będzie się działo... Weekend z gwiazdami, truskawkami, nalewkami i bryczkami
Najbliższy weekend będzie obfitował w sporo interesujących i godnych uwagi wydarzeń. W imprezowym rozkładzie jazdy na najbliższe dni znalazły się koncerty m.in. gwiazd takich jak Sarsa, Ania Wyszkoni czy Patrycja Markowska, festiwale nalewek i truskawek, targi używanej książki czy parada bryczek. Każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś interesującego.

środa, 5 lipca 2017 r., 22:17
Żukowo. Otwarcie Pokonkursowej Wystawy Haftu Kaszubskiego - Linia 2017
Wojewódzki konkurs haftu kaszubskiego w Lini odbył się już po raz 22. W tegorocznej edycji odnotowano największą ilość nadesłanych prac w historii tego konkursu. O miano najlepszej hafciarki i hafciarza rywalizowało 227 osób, w tym 83 osoby dorosłe, 36 uczniów szkół gimnazjalnych i średnich oraz 108 uczniów szkół podstawowych. Prac do oceny było 526. Bardzo liczna była reprezentacja artystów rękodzieła z żukowskiej gminy.

wtorek, 4 lipca 2017 r., 16:55
Święto powiatu z Sarsą, Patrycją Markowską i Anią Wyszkoni już w ten weekend
W sobotę rozpoczną się obchody Dni Powiatu Kartuskiego. W tym roku gospodarzem wydarzenia będą Kartuzy. Dwudniowej imprezie towarzyszyć będą koncert gwiazd, festiwal Ludzie dla Ludzi, Festiwal Nalewki Kaszubskiej, targi książki używanej, Kraina Rękodzieła i całe mnóstwo atrakcji.

wtorek, 4 lipca 2017 r., 14:14
Pomieczyńska Huta. Dzieci rozwijały swoje pasje i talenty
Publiczna Szkoła Podstawowa w Pomieczyńskiej Hucie w minionym roku szkolnym prowadziła bardzo interesujące zajęcia z tutoringu. To nowoczesna metoda dydaktyczna, która polega na rozwijaniu pasji, hobby i talentów uczniów.

wtorek, 4 lipca 2017 r., 13:18
Policja poszukuje świadków wypadku w Garczu
Policjanci z Posterunku Policji w Chmielnie poszukują świadków wypadku, do którego doszło w czwartek 22 czerwca w Garczu. Kierujący audi mężczyzna z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze, otarł się o drzewo, a następnie dachował.

wtorek, 4 lipca 2017 r., 12:10
Tomasz Juński nowym p.o. zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku powierzył pełnienie obowiązków zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach kom. Tomaszowi Juńskiemu. Do Kartuz trafił on z IX Komisariatu Policji w Gdańsku, gdzie piastował stanowisko komendanta.

poniedziałek, 3 lipca 2017 r., 13:19
Pięcioro nietrzeźwych kierowców w weekend na drogach powiatu
W miniony weekend policjanci na drogach powiatu kartuskiego zatrzymali aż pięcioro nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

poniedziałek, 3 lipca 2017 r., 11:30
Wyniki matur 2017 - jak wypadli maturzyści w powiecie kartuskim?
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. W powiecie kartuskim pozytywnie napisało je 81 proc. zdających. Maturzyści w Kartuskiem zdali egzaminy z przedmiotów obowiązkowych na podobnym poziomie, jak ich koledzy w całym województwie, wyniki były tylko nieznacznie niższe.

niedziela, 2 lipca 2017 r., 10:16
Kartuzy. Ratowali życie, oddając krew
Ponad 11 litrów płynu ratującego życie udało się pozyskać podczas sobotniej akcji oddawania krwi. Do Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kartuzach zgłosiło 31 osób, w tym 26 z nich podzieliło się darem krwi.

niedziela, 2 lipca 2017 r., 08:13
Zabawa na Maksa na pikniku przy świetlicy wiejskiej
Występy przedszkolaków, pokazy strażackie, zumba, bajkowe animacje i loteria - takie i wiele innych atrakcji czekały na uczestników pikniku pt. "Zabawa na Maksa", który w sobotę, 24 czerwca odbył się na terenie przy świetlicy wiejskiej w Maksie.