czwartek, 16 listopada 2017 r., 10:10
Integracja seniorów w Borzestowie
Kilkadziesiąt osób wzięło udział Dniu Seniora, który w środę odbył się w Szkole Podstawowej w Borzestowie. Na wyjątkowych gości czekał nie tylko poczęstunek, ale także występy artystyczne w wykonaniu uczniów miejscowej placówki.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 09:10
Gm. Sulęczyno. Zakończono termomodernizację szkoły w Podjazach i remizy OSP w Mściszewicach
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. "Inka" w Podjazach, a także przebudowa i termomodernizacja remizy OSP w Mściszewicach zostały zakończone. Aktualnie trwają prace związane z rozliczeniem tych dwóch inwestycji.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 08:05
Dzierżążno. Budowa boiska wielofunkcyjnego na ukończeniu
Uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie już od dawna czekali na nowoczesne i bezpieczne miejsce do uprawiania sportu. Znajdujące się tam wcześniej boisko nie było odpowiednio przygotowane do gry w piłkę, a dzieci po opadach deszczu tonęły wręcz w błocie.

środa, 15 listopada 2017 r., 18:56
Międzypokoleniowo i kreatywnie w Kamienicy Szlacheckiej. Projekt "Zdrowy i aktywny senior" zakończony
Wieczorem obfitującym w moc muzyczno-teatralnych wrażeń podsumowano realizację projektu "Zdrowy i aktywny senior". Uczestnicy zadania zaprezentowali bowiem zdobyte podczas dwumiesięcznych warsztatów umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami i licznymi pochwałami.

środa, 15 listopada 2017 r., 16:04
Stężyca. Świętowali złote i diamentowe gody
W 1967 roku stanęli na ślubnym kobiercu i ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. W środę przybyli do Urzędu Gminy w Stężycy, by wspólnie z innymi parami i władzami gminy świętować jubileusz złotych godów. Co najmniej półwieczną miłością mogło pochwalić się dziewięć par, w przypadku kolejnych ośmiu wynik ten jest jeszcze lepszy, a wspólne życie trwa już 60 lat.

środa, 15 listopada 2017 r., 16:03
Konkurs! Wygraj bilet na spektakl "Mężczyzna idealny"
Już 28 listopada na deskach Kartuskiego Centrum Kultury w komedii terapeutycznej "Mężczyzna idealny" wystąpią gwiazdy znane z dużych i małych ekranów: Katarzyna Cichopek, Artur Dziurman, czy Jacek Kawalec. W związku z tym przygotowaliśmy w konkurs, w którym można wygrać trzy podwójne zaproszenia na ten wyjątkowy spektakl.

wtorek, 14 listopada 2017 r., 15:25
Tak Święto Niepodległości uczciły dzieci i młodzież w szkołach w powiecie kartuskim
Święto odzyskania niepodległości przez Polskę to w naszych kalendarzach dzień szczególny. Doskonale wiedzą o tym uczniowie ze szkół powiatu kartuskiego, którzy uczcili go w sposób wyjątkowy. Swoimi relacjami z obchodów podzielili się z nami szkoły z Wilanowa, Czeczewa, Mściszewic i SP nr 2 w Kartuzach.

wtorek, 14 listopada 2017 r., 14:23
Trwa akcja "Podziel się kocykiem" - pomóż bezdomnym zwierzakom przetrwać zimę
Zima to czas szczególnie trudny dla czworonogów, które pozbawione są ciepłego i kochającego domu. Z myślą już po raz ósmy organizowana jest w Kartuzach akcja "Podziel się kocykiem". W jej ramach zbierane są m.in. karma, koce i różnego rodzaju akcesoria, które pomogą przetrwać zimę podopiecznym schroniska Ciapkowo w Gdyni oraz Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków i Małych Ssaków Ostoja w Pomieczynie.

wtorek, 14 listopada 2017 r., 13:01
Harcerze świętowali 90-lecie istnienia Hufca Kartuzy
"(...)Ramię pręż, słabość krusz/ Ducha tęż, Ojczyźnie miłej służ/ Na jej zew, w bój czy trud/ Pójdzie rad harcerzy polskich ród/ Harcerzy polskich ród! Czynem bogaci, myślą skrzydlaci/ z płomiennych serc więc uczyńmy grot./ Naprzód wytrwale! Śmiało! Zuchwale!/ W podniebne szlaki skierujmy lot." - tak brzmi fragment hymnu harcerskiego, który w poniedziałkowy wieczór rozbrzmiał w kartuskiej bibliotece. Odbyła się tam wieczornica z okazji 90-lecia istnienia Hufca ZHP Kartuzy.

wtorek, 14 listopada 2017 r., 09:14
Schetynówki 2018. Sprawdź, jakie samorządy mogą liczyć na dotację
Urząd Wojewódzki w Gdańsku opublikował wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach tzw. schetynówek. Na dotację mogą liczyć trzy gminy - Przodkowo, Sierakowice i Chmielno oraz powiat kartuski. Środków na budowę drogi nie udało się pozyskać jedynie gminie Żukowo.