niedziela, 16 kwietnia 2017 r., 09:19
Wielkanoc po strażacku, czyli świąteczne tradycje druhów
Wielkanoc to najważniejsze święto wszystkich chrześcijan. Okresowi temu towarzyszy bogata tradycja obrzędów i zwyczajów. Niektóre dziś już zapomniane, inne wciąż kontynuowane, a jeszcze inne po latach są reaktywowane. Jak się okazuje bogatą tradycję związaną ze Świętami Wielkanocnymi mają również strażacy - czuwają przy Grobach Pańskich, urządzają śmigus-dyngus, ale również organizują Misterium Męki Pańskiej.

sobota, 15 kwietnia 2017 r., 13:09
Somonino. Wielkanocny zajączek z wizytą u dzieci
Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie od lat kultywuje tradycję zajączkowych odwiedzin. Pracownicy tej placówki i biblioteki przebrani za zajączki i bajkowe postacie krążą po całej gminie i odwiedzają wszystkie szkoły i przedszkola na jej terenie.

piątek, 14 kwietnia 2017 r., 15:00
Po raz kolejny sprzątali Radunię w czynie społecznym
Około 60 worków i kontener śmieci zebrano z brzegu, koryta i dna rzeki Radunia. Przed tygodniem już po raz kolejny wędkarze i strażacy ochotnicy przeprowadzili akcję sprzątania potoku. W porównaniu z rokiem ubiegłym śmieci ubyło. Organizatorzy mają nadzieję, że ten trend utrzyma się w kolejnych latach.

piątek, 14 kwietnia 2017 r., 14:59
"Pasja oczami Marii Magdaleny" w kościele Czeczewie
Trwa Triduum Paschalne. To dla chrześcijan wyjątkowy okres przeżywania i wspominania Męki Pańskiej. Uczniowie Zespołu Szkół w Czeczewie na początku kwietnia zaprezentowali spektakl Anety Antosiak ,, Pasja oczami Marii Magdaleny". W kościele pw. św. Józefa przedstawili ostatnie godziny życia Jezusa.

piątek, 14 kwietnia 2017 r., 13:26
Sukcesy uczniów ZST w Kartuzach
Uczniowie ZST bez przerwy udowadniają, że na budowlance i energetyce odnawialnej znają się jak mało kto. W ostatnim czasie reprezentacji naszej szkoły, po wygraniu eliminacji regionalnych w swoich dziedzinach, zmierzyli z uczniami techników z całej Polski, w olimpiadach na szczeblu centralnym.

piątek, 14 kwietnia 2017 r., 13:09
Indeks na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu dla Aleksandry Walkusz
Aleksandra Walkusz uczennica technikum ekonomicznego w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach znalazła się w gronie laureatów XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych na UMK w Toruniu.

piątek, 14 kwietnia 2017 r., 12:42
By przeżyć święta spokojnie i bezpiecznie... Policjanci apelują o ostrożność
Wielkanoc to dla większości wyjątkowo radosny okres, jednak dla funkcjonariuszy pełniących wówczas służbę to czas wytężonej pracy. Na ulicach zwiększono liczbę patroli policyjnych, wszystko po to, by czuć się bezpieczniej. - Pamiętajmy jednak, że także od nas samych zależy, czy nadchodzące święta będą spokojne - podkreślają policjanci, apelując o ostrożność i dzieląc się radami, jak święta przeżyć bezpiecznie.

piątek, 14 kwietnia 2017 r., 11:54
Sierakowice. Zespół projektowy "Deutsch hat klasse" jednym z finalistów konkursu Goethe Institut
Współpracujemy, współdecydujemy, współdziałamy - to motto projektu prowadzonego przez Goethe- Institut w Warszawie. Wzięli w nim udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. W jego ramach odbył się konkurs, w którym sierakowicka drużyna musiała zmienić oblicze sali do nauki języka niemieckiego. Praca zespołu została wyróżniona i ich dzieło znalazło się w ścisłym finale wśród czterech najlepszych szkół w Polsce.

piątek, 14 kwietnia 2017 r., 11:27
Kartuzy. Gminne eliminacje konkursu recytatorskiego Rodnô Mòwa
W Kartuskim Centrum Kultury w czwartek, 6 kwietnia, odbyły się gminne eliminacje 46. edycji konkursu recytatorskiego literatury kaszubskiej "Rodnô Mòwa".

piątek, 14 kwietnia 2017 r., 09:48
Zmieniają życie. Otwierają umysły -  zagraniczne praktyki uczniów "ze Wzgórza" w Bristolu
Kolejna grupa młodzieży z kartuskiego "Wzgórza" miała okazję odbyć zagraniczne praktyki. Tym razem w sumie 32-osobowa grupa techników ekonomistów i organizacji reklamy poznawała tajniki swojego przyszłego zawodu w południowo-zachodniej części Anglii, Bristolu.