poniedziałek, 5 lutego 2018 r., 15:14
Powiat. Konkurs na dotacje dla organizacji pozarządowych
W tym roku powiat kartuski planuje przeznaczyć 345 tys. zł na realizację zadań publicznych. Organizacje pozarządowe mogą składać wnioski o przyznanie dotacji na działania w takich obszarach jak edukacja, sport czy kultura. Termin naboru wniosków upływa 23 lutego.

poniedziałek, 5 lutego 2018 r., 14:57
Mirachowo. Ostatnia droga dha Jana Skierki
W wieku 78 lat zmarł zasłużony strażak, wieloletni członek zarządu i naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirachowie - dh Jan Skierka. W sobotę na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzili go rodzina, przyjaciele oraz licznie zgromadzona brać strażacka.

niedziela, 4 lutego 2018 r., 14:49
Zostaw 1 procent podatku w powiecie kartuskim - wspieraj organizacje działające na tym terenie
Okres rozliczeń podatkowych trwa. Do końca kwietnia będziemy składać w Urzędzie Skarbowym nasze deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, ze 1 proc. naszego podatku możemy przekazać na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Podatnika to nic nie kosztuje, a może w prosty sposób wesprzeć działalność na rzecz innych. Starostwo powiatowe w Kartuzach zachęca do tego, by wesprzeć organizacje działające na terenie powiatu kartuskiego.

sobota, 3 lutego 2018 r., 16:31
Kartuzy. Rekordowa akcja oddawania krwi!
Aż 42 osoby w sobotnie przedpołudnie odwiedziły oddział terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kartuzach. 37 mogły podzielić się płynem ratującym życiem, a tym samym stacja krwiodawstwa wzbogaciła się aż o blisko 17 litrów tego najcenniejszego leku.

sobota, 3 lutego 2018 r., 15:59
Uroczysty pokot zwieńczył II Okręgowe Polowanie na Lisy
Siódme Kaszubskie i drugie Okręgowe Polowanie na Lisy za nami. Tym samym w ostatnich dniach myśliwi różnych kół zjednoczyli siły i polowali na szkodniki łowieckie, głównie lisy. W sobotnie południe spotkali się w Pażęcach na uroczystym pokocie. Podczas tegorocznego wielkiego polowania, w którym wzięło udział 19 kół, ustrzelono 173 lisy.

piątek, 2 lutego 2018 r., 15:55
Kaszubska saga jesienią na ekranach kin - premiera "Kamerdynera" odbędzie we wrześniu
21 września, niemal trzy lata od momentu rozpoczęcia zdjęć, odbędzie się premiera filmu "Kamerdyner". To opowieść, której akcja toczy się na północy Kaszub. Opowiada historię pruskiego rodu von Krauss zamieszkującego w okolicach Pucka oraz miłości między kaszubskim chłopcem Mateuszem, a niemiecką arystokratką Maritą. W filmie statystowali m.in. uczniowie z Żukowa i Sierakowic.

piątek, 2 lutego 2018 r., 15:07
Kartuzy. Ruszyły prace na deptaku - rozpoczął się kolejny etap rewitalizacji centrum
Kartuski deptak wkrótce zmieni się nie do poznania. Rozpoczął się kolejny etap prac przy rewitalizacji centrum miasta. Kostkę zastąpią granitowe płyty, pojawią się miejsca do siedzenia i więcej zieleni.

czwartek, 1 lutego 2018 r., 11:06
Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkół w Gowidlinie
W sobotę, 20 stycznia w Zespole Szkół w Gowidlinie świętowano Dzień Babci i Dziadka. W sumie na sali gimnastycznej zgromadziło się aż blisko 200 seniorów, dla których przygotowano wiele niespodzianek, a wśród nich tą najbardziej wzruszającą, jaką były występy ich wnucząt.

środa, 31 stycznia 2018 r., 15:36
Babcie i dziadkowie świętowali w Wilanowie
Wielkie święto obchodzono kilka dni temu w szkole podstawowej w Wilanowie. Przybyli tam znamienici, najukochańsi goście - babcie i dziadkowie uczniów. Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka było pełne radości, wzruszeń i uśmiechów.

środa, 31 stycznia 2018 r., 15:01
Rada organizacji pozarządowych pracuje nad kolejnymi projektami
19 stycznia w siedzibie Fundacji Słoneczne Wzgórze w Stężycy odbyło się kolejne spotkanie Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego. Podczas spotkania sporządzono harmonogram kolejnych spotkań na 2018 roku.