piątek, 17 marca 2017 r., 21:41
Żukowo. 65. urodziny Szkoły Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża
16 marca to data Święta Szkoły Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie. Wspomnienie dramatycznych wydarzeń z historii II wojny światowej uczniowie klas IV-VI przekuli w manifest współczesnego patriotyzmu. Uroczysta akademia, która odbyła się w sali gimnastycznej żukowskiej podstawówki, była spotkaniem uczniów, rodziców, nauczycieli i całej społeczności dumnej z własnego imienia, sztandaru i godła.

piątek, 17 marca 2017 r., 13:23
Dziennikarze portalu Kartuzy.info wyróżnieni w konkursie SGL Local Press
Miło nam poinformować, że dziennikarze portalu Kartuzy.info zostali wyróżnieni w prestiżowym konkursie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych - Local Press 2016. Tekst Anny Lehmann i Bartosza Kitowskiego poświęcony Domowi Seniora Wrzos znalazł się w gronie siedmiu publikacji nominowanych do nagrody głównej w kategorii "Dziennikarstwo śledcze i interwencyjne". Na konkurs wpłynęło w tym roku prawie 500 tekstów.

piątek, 17 marca 2017 r., 11:06
Zmiany w nocnej i świątecznej opiece chorych dopiero od października
Wszystko wskazuje na to, że kartuski szpital przejmie nocną i świąteczną opiekę chorych dopiero od 1 października, a nie jak wcześniej poinformowało PCZ, od 1 lipca. Okazuje się, że NFZ przedłuży kończącą się 30 czerwca umowę z NZOZ Kaszuby na kolejne trzy miesiące.

piątek, 17 marca 2017 r., 09:06
Somonino. Poznaliśmy gminnych mistrzów sztuki recytacji
We wtorek w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły się gminne eliminacje XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej. Do rywalizacji na słowa przystąpiło 20 uczniów.

czwartek, 16 marca 2017 r., 20:01
W niedzielę w Chmielnie Dzień Jedności Kaszubów
W tym roku Chmielno będzie gospodarzem obchodów Dnia Jedności Kaszubów. W niedzielę przybędą tam mieszkańcy regionu z różnych zakątków Pomorza i nie tylko. Uroczystościom tradycyjnie towarzyszyć będzie próba ustanowienia nowego rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach. Organizatorzy zadbali jednak o to, by atrakcji było znacznie więcej.

czwartek, 16 marca 2017 r., 13:16
Powiatowe Centrum Zdrowia czeka kompleksowa termomodernizacja
Spore zmiany czekają kartuski szpital. 55-letni budynek Powiatowego Centrum Zdrowia w tym roku przejdzie kompleksową metamorfozę - zostanie poddany termomodernizacji. W planach jest również całkowita wymiana systemu energetycznego.

czwartek, 16 marca 2017 r., 12:27
Święto kobiet w świetlicy wiejskiej w Maksie
Z okazji święta pań w świetlicy wiejskiej w Maksie odbyło się uroczyste spotkanie. Nie zabrakło występów artystycznych, słodkiego poczęstunku i upominków.

czwartek, 16 marca 2017 r., 12:05
Mistrzostwo Polski dla Jowita Dance Stężyca w Karczewie
W ostatni weekend 4 i 5 marca odbyły się w Karczewie Krajowe Mistrzostwa IDO Disco Dance, Freestyle, Street Dance Show oraz Mistrzostwa Polski Cheerleaders & A.D.F.P. organizowane przez Polską Federację Tańca. Stawiły się na nich kluby taneczne z całego kraju. Mistrzostwa stanowiły jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata. W turnieju świetnie spisały się tancerki ze Stężycy.

czwartek, 16 marca 2017 r., 11:31
"Nursery Rhymes" - VI Gminny Konkurs  Recytatorski  z Języka Angielskiego
7 marca w Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach odbyła się VI edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego z Języka Angielskiego "Nursery Rhymes". Konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Kartuz.

czwartek, 16 marca 2017 r., 10:54
Poznaliśmy zwycięzów gminno-powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
W czwartek, 9 marca w Kartuskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje gminno-powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zwycięzcy będą reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim.