środa, 11 stycznia 2017 r., 14:22
Ostatnie pożegnanie śp. Jacka Wrońskiego - setki osób żegnały przedsiębiorcę i filantropa o wielkim sercu
Rodzina, przyjaciele, mieszkańcy Kiełpina i okolic, pracownicy, przedsiębiorcy, samorządowcy, strażacy - setki osób towarzyszyło w środę w ostatniej drodze śp. Jackowi Wrońskiemu. Był właścicielem prężnie działającego przedsiębiorstwa, ale też wielkim społecznikiem, który bardzo angażował się w życie lokalnej społeczności. Pożegnano go w rodzinnej parafii w Kiełpinie.

środa, 11 stycznia 2017 r., 10:20
Sprawa koni z Niestępowa - jest opinia kolejnego biegłego
Prokuratora Rejonowa w Kartuzach nadal prowadzi śledztwo w sprawie koni ze stadniny w Niestępowie. Uzyskano opinię kolejnego specjalisty - tym razem biegłego z zakresu elektroinstalacji. Wynika z niej, że konie mogły paść z powodu porażenia na skutek wadliwej instalacji elektrycznej. Jest to jednak jedna z wersji wydarzeń, nadal nie wyklucza się udziału osób trzecich.

środa, 11 stycznia 2017 r., 09:19
Kościół w Mojuszu odbudowany po pożarze. Wierni powrócili do swojej świątyni
Po niemal trzech latach od pożaru, który doszczętnie strawił kościół w Mojuszu, odbyło się pierwsze nabożeństwo w nowej świątyni. Głównie dzięki środkom od parafian udało się od nowa wybudować obiekt. Teraz czas na jego wyposażanie.

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 16:18
Senator Bonkowski chce, żeby w Polsce zablokowano Facebooka
Senator Waldemar Bonkowski znów znalazł się na stronach ogólnopolskiej prasy. Tym razem za sprawą facebooka. Jego zdaniem największy portal społecznościowy na świecie należy w Polsce zablokować np. na okres miesiąca. A wszystko przez to, że moderatorzy facebooka zablokowali mu profil. Przez miesiąc reprezentant Kaszub w Senacie nie może komentować, lajkować, ani wysyłać wiadomości za pośrednictwem portalu.

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 16:13
Mieszkańcy skarżą się na fatalne warunki na drogach - drogowcy czekają na odwilż
Czytelnicy skarżą się na fatalny stan dróg, na których nadal zalega śnieg i lód, a co za tym idzie jazda nimi wciąż należy do trudnych i niebezpiecznych. Najgorzej w opinii mieszkańców sytuacja prezentuje się na drogach powiatowych i gminnych. Tymczasem zarządcy dróg zamiast usunąć stwarzający zagrożenie śnieg i lód, czekają na odwilż.

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 15:25
Uczniowie z kartuskiego ZSP pomogli czworonogom z Ciapkowa
Wychowankowie kartuskiego Zespołu Placówek Specjalnych z sukcesem zakończyli akcję "Paczka dla zwierzaczka". Zebranymi darami obdarowali schronisko "Ciapkowo" w Gdyni.

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 15:14
Glincz. "Z Remusem przez świat susem"
Szkoła Podstawowa im. Remusa w Glinczu zakwalifikowała się do udziału w programie Erasmus + Mobilność Kadry Edukacyjnej, realizując projekt "Z Remusem przez świat susem". W związku z powyższym cztery nauczycielki tejże placówki miały okazję uczestniczyć w zagranicznych kursach językowych.

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 14:27
Mikołaj odwiedził dzieci strażaków z OSP Miechucino
Zabawy, tańce, wspólne śpiewanie kolęd oraz wizyta św. Mikołaja wraz z podarunkami - to wszystko w niedzielne popołudnie czekało na pociechy strażaków z Miechucina. W tamtejszej remizie odbyły się bowiem Strażackie Mikołajki.

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 13:01
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 25! Sprawdź, co się będzie działo w powiecie
Już ćwierć wieku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kontynuuje swoje dzieło. W tym roku zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. 25. finał odbędzie się już w niedzielę, 15 stycznia. Tradycyjnie w Kartuzach, Żukowie, Somoninie, Sierakowicach i Chmielnie odbędą się imprezy, w trakcie których podziwiać można będzie występy artystyczne i licytować ciekawe fanty.

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 11:16
Żukowo. Rozbudowa Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących rusza od początku wakacji letnich
Od wielu lat w żukowskiej szkole ponadgimnazjalnej robi się coraz ciaśniej. Przybywa uczniów, bo powiększa się oferta edukacyjna. Powstają nowe, dostosowane do wymogów rynku pracy, kierunki kształcenia. Wraz z wprowadzeniem reformy oświaty szkole przybędzie pięć oddziałów. Na szczęście problem uda się rozwiązać, bo jeszcze w tym roku rozpocznie się rozbudowa szkolnego obiektu.