czwartek, 1 sierpnia 2019 r., 12:01
Pełne atrakcji zajęcia wakacyjne z GOK-iem w Sulęczynie za nami
Liczne warsztaty artystyczne, wycieczki do ciekawych miejsc, spotkaniach z interesującymi ludźmi i wiele innych atrakcji przygotowano dla dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie. W dniach od 24 czerwca do 11 lipca zorganizowano tam zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży z terenu gminy.

czwartek, 1 sierpnia 2019 r., 11:04
Nowa inwestycja w Rybakach zwiększy wydajność wodociągu
Niebawem poprawi się wydajność i sposób uzdatniania wody w Rybakach, Rątach i Ostrzycach. Stacja uzdatniania wody w Rybakach przechodzi bowiem właśnie kompleksową przebudowę.

środa, 31 lipca 2019 r., 15:06
Ostatnia droga śp. Pawła Szlasa
Rodzina, przyjaciele, a także koledzy samorządowcy i sportowcy towarzyszyli w ostatniej drodze śp. Pawła Szlasa - radnego Rady Miejskiej w Kartuzach i miłośnika sportu, a w szczególności piłki ręcznej i piłki nożnej. 28-letni samorządowiec i sportowiec zginął w poniedziałkowym wypadku w Smętowie Chmieleńskim.

środa, 31 lipca 2019 r., 14:50
Samorządy mogą starać się o dotacje na drogi - do rozdania prawie 126 mln złotych
Samorządy mogą już ubiegać się o dotacje w tegorocznej edycji konkursu w ramach dawnych "schetynówek". Jest o co walczyć - z Funduszu Dróg Samorządowych w woj. pomorskim do rozdania jest niespełna 126 mln zł. Pozyskane dotacje można przeznaczyć na remonty i budowę dróg gminnych i powiatowych.

wtorek, 30 lipca 2019 r., 09:31
Sezon turystyczny 2019 w pełni. Jak wypada powiat kartuski?
Wakacje wciąż trwają, a letnia pogoda dopisuje. Tym samym nie brak więc turystów, którzy najchętniej upalne dni spędzają nad jeziorami i morzem. W tym roku zorganizowano wiele przedsięwzięć dla spędzających czas na Kaszubach. Kaszubi równie chętnie wyjeżdżają za granicę. Najchętniej podróżują do Grecji, Turcji i Hiszpanii.

wtorek, 30 lipca 2019 r., 09:01
Z błogosławieństwem bp Kasyny pątnicy z Kaszub wyruszyli z Kościerzyny na Jasną Górę
We wtorkowy poranek kilkadziesiąt osób wyruszyło na pielgrzymkowy szlak na Jasną Górę z Kościerzyny. Dla pątników z powiatu kartuskiego jest to już drugi dzień wędrowania. Kaszubskich pielgrzymów pożegnał biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

poniedziałek, 29 lipca 2019 r., 17:22
Stężyca. 59-latka wtargnęła pod samochód
W poniedziałek po południu doszło do potrącenia pieszej w Stężycy. Kobieta nie upewniła się przechodząc przez przejście.

poniedziałek, 29 lipca 2019 r., 11:33
Ze Stolicy Kaszub na Jasną Górę - pielgrzymi z Kartuz już na szlaku
W poniedziałkowy poranek z modlitwą na ustach i intencjami w sercach z Kartuz wyruszyli uczestnicy 29. Pielgrzymki Grupy Kaszubskiej Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. We wtorek kartuska grupa połączy się z kościerską. Pątnicy do celu dotrą 13 sierpnia.

poniedziałek, 29 lipca 2019 r., 08:56
Nie żyje Paweł Szlas - radny Rady Miejskiej w Kartuzach
W nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł Paweł Szlas - sportowiec i radny Rady Miejskiej w Kartuzach.

niedziela, 28 lipca 2019 r., 23:21
Rockowe zakończenie Jarmarku Kaszubskiego - świetny koncert grupy Ira
Mocnym rockowym akcentem zakończyła się 28. edycja Jarmarku Kaszubskiego. Na finał tegorocznej imprezy wystąpił zespół Ira. Legenda polskiego rocka przyciągnęła na parking przy Parku Solidarności tłumy. Fani usłyszeli największe przeboje grupy m.in. "Nadzieja" czy "Wiara".