niedziela, 7 maja 2017 r., 14:29
Po raz 18. strażacy pielgrzymowali do Królowej Kaszub
W niedzielę już po raz osiemnasty strażacy wyruszyli w pieszą pielgrzymkę do Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub. Tradycyjnie wzięli w niej udział druhowie z 52 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu kartuskiego oraz funkcjonariusze Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach

niedziela, 7 maja 2017 r., 09:20
Tuchom. Wiosenne sprzątanie sołectwa
Przez dwie godziny w sobotnie popołudnie ponad 40 mieszkańców Tuchomia sprzątało swoje sołectwo. Poszczególne grupy wyczyściły ze śmieci m. in. teren przy boisku sportowym, ulice - Długą, Szkolną, Spacerową, Tęczową i Wczasową oraz część terenów wzdłuż Jeziora Tuchomskiego i fragmenty lasu. Prace zakończono spotkaniem przy ognisku.

sobota, 6 maja 2017 r., 11:39
Kiełpino. I Powiatowym Konkursie "Jan Brzechwa - poeta, który nieustannie zachwyca"
28 kwietnia 2017r.odbyło się uroczyste podsumowanie I Powiatowego Konkursu Poetycko - Literackiego "Jan Brzechwa - poeta, który nieustannie zachwyca". Głównym celem konkursu było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie ich uwagi na wiersze wybitnego twórcy, który w mistrzowski sposób przedstawiał bohaterów i sytuacje odnoszące się do rzeczywistości.

sobota, 6 maja 2017 r., 11:06
Trwają prace nad zmianami na "chmieleńskiej górce". Konsultacje wstępnie zaplanowano na lato
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze tego lata mieszkańcy Chmielna będą mogli zapoznać się z projektem zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu miejscowości, określanego mianem chmieleńskiej górki. Dokument powinien zostać wyłożony do wglądu dla mieszkańców i zainteresowanych na przełomie lipca i sierpnia. Wówczas będzie można zgłosić do niego swoje uwagi bądź wnioski.

piątek, 5 maja 2017 r., 16:28
Gimnazjaliści z Somonina i Żukowa posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży
Aż sześcioro uczniów z powiatu kartuskiego będzie reprezentować województwo pomorskie na obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży. Gimnazjaliści z Somonina i Żukowa znaleźli się wśród czternastu dwuosobowych zespołów, które wytypowano w konkursie rekrutacyjnym. Drużyny, które stworzyli Julia Patoka i Aleksandra Brylowska oraz Dawid Miotk i Maksymilian Rychert, zdobyły największą liczbę punktów zajmując równorzędnie pierwsze miejsca i zdobywając miejsca w sejmowej komisji problemowej.

piątek, 5 maja 2017 r., 14:18
Oliwia Jeżewska zwyciężczynią V Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego
Z gramatyką i słownictwem angielskim zmierzyli się w ubiegłym tygodniu uczestnicy V Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego - We Know English. Przystąpiło do niego 15 najlepszych uczniów, wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

piątek, 5 maja 2017 r., 12:24
Udane starty młodych kartuskich pływaków w Lęborku
Martyna Piepiórka, uczennica klasy sportowej z ZSO nr 2 w Kartuzach, zdobyła dwa medale - srebrny i brązowy na zawodach pływackich, upamiętniających Stanisława Ubę, prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

piątek, 5 maja 2017 r., 12:16
Kartuzy. Uczniowie pochwalili się wiedzą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
Test wiadomości, udzielanie pierwszej pomocy, rowerowy tor przeszkód - to niektóre z wielu konkurencji, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy Powiatowych Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach. W turnieju wzięło udział dziewięć drużyn ze szkół podstawowych i osiem ze szkół gimnazjalnych.

piątek, 5 maja 2017 r., 11:37
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie koni z Niestępowa
Prokuratura Rejonowa w Kartuzach zakończyła postępowanie w sprawie koni, które padły w czerwcu ubiegłego roku w Niestępowie. Śledztwo umorzono. Pytanie, czy ktoś mógł przyczynić się do zgonu zwierząt, pozostanie bez odpowiedzi.

czwartek, 4 maja 2017 r., 20:59
Sianowska Huta. Strażacy czterech jednostek OSP uczcili święto swojego patrona
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek" - w myśl przyświecającego strażackiej służbie motta brać strażacka z parafii w Sianowie uczciła dzień swojego patrona, św. Floriana, uroczystą mszą w Sianowskiej Hucie. Uczestniczyli w niej ochotnicy z czterech jednostek OSP.