sobota, 29 lipca 2017 r., 12:16
W żukowskiej gminnie szykuje się nowe sołectwo
Mieszkańcy wsi Czaple wystąpili do Rady Miejskiej w wnioskiem o wyłączenie ich wsi z sołectwa Leźno. Argument? Uważają, że ich miejscowość ma długa historię, cały czas się rozwija, a jej samodzielność przyczyni się do lepszego rozwoju. Ponadto dysponować będzie własnym funduszem sołeckim. Powstanie sołectwa, ich zdaniem, przyczyni się do większej integracji tej miejscowości.

sobota, 29 lipca 2017 r., 10:02
Pielgrzymi z Kartuz wyruszyli na Jasną Górę
Około 100 osób wyruszyło w sobotni poranek z Kartuz na Jasną Górę. To XXVII Pielgrzymka Grupy Kaszubskiej Diecezji Pelplińskiej. Pątnicy najbliższe szesnaście dni spędzą na wspólnej drodze modląc się, śpiewając i radując. Na Jasną Górę mają dotrzeć 13 sierpnia.

piątek, 28 lipca 2017 r., 16:56
W sobotę spotkanie poświęcone przyszłości sądów
W sobotę o godz. 11 w Gościńcu Kaszubskim w Kartuzach odbędzie się spotkanie poświęcone tematyce zmian w sądownictwie. Jego uczestnicy będą zastanawiać się nad tym, w jaki sposób reformować sądy, by służyły obywatelom a nie politykom.

piątek, 28 lipca 2017 r., 13:59
Kartuskie Inicjatywy Mieszkańców - zgłoś swój pomysł i zmieniaj miasto
Nawet sześć tysięcy złotych mogą pozyskać mieszkańcy Kartuz na przedsięwzięcia związane z upiększeniem miasta. Gmina ogłasza konkurs na pomysły i inicjatywy związane ze zmianą wizerunku miasta. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie dziesięć pomysłów.

czwartek, 27 lipca 2017 r., 16:15
Kartuski szpital zmieni się nie do poznania - jest dofinansowanie na termomodernizację
Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związane z termomodernizacją Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach. Budynki szpitala zyskają nowy estetyczny wygląd, ale też placówka zyska na efektywności energetycznej. W czwartek podczas sesji rady powiatu kartuskiego starosta Janina Kwiecień i wicestarosta Bogdan Łapa podpisali z marszałkiem Mieczysławem Strukiem i wicemarszałkiem Ryszardem Świlskim umowę na dofinansowanie tego zadania.

czwartek, 27 lipca 2017 r., 14:13
Stężyca. Stadion "Arena Radunia" uroczyście otwarty
Pełnowymiarowy stadion piłkarski z krytymi trybunami oraz bieżnią mają od czwartku do dyspozycji mieszkańcy gminy Stężyca. W ten dzień nastąpiło bowiem oficjalne otwarcie i oddanie do użytku stadionu "Arena Radunia". Tym samym Nadraduńskie Centrum Rekreacyjno-Sportowe doczekało się finalizacji ostatniego etapu budowy.

środa, 26 lipca 2017 r., 14:48
Kartuzy. Święto policji - funkcjonariusze odebrali awanse i odznaczenia
W środę w Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach odbyły się coroczne obchody Święta Policji. Uroczystość tradycyjnie była okazją do wręczenia funkcjonariuszom awansów na wyższe stopnie zawodowe.

środa, 26 lipca 2017 r., 08:30
Prezydent Andrzej Duda na Kaszubach - spotkał się  harcerzami
Wtorkowym późnym popołudniem śmigłowiec na pokładzie z prezydentem Andrzejem Dudą wylądował na lotnisku w Kornem. Głowa państwa została powitana przez harcerzy z Łubiany i Lipusza, a następnie prezydent udał się na obóz harcerski nieopodal Sulęczyna.

środa, 26 lipca 2017 r., 00:07
Spotkali się przed sądem w Kartuzach po raz ostatni - protest po sześciu dniach zawieszono
Wtorkowe spotkanie pod kartuskim sądem było ostatnim, na które przybyli mieszkańcy miasta i powiatu. Po sześciu dniach solidarnych spotkań, dzięki którym wraz z tysiącami rodaków manifestujących w całym kraju w obronie wolności, demokracji i niezależnych sądów, udało się wywalczyć podwójne weto. Do pełni szczęścia brakowało trzeciego, niestety prezydent podpisał już ustawę o sądach powszechnych. Podczas ostatniego zgromadzenia w Kartuzach, padło wiele podziękowań oraz zapowiedź kolejnego spotkania, choć już nie pod sądem, dla tych, którym los kraju nie jest obojętny.

wtorek, 25 lipca 2017 r., 18:19
Żukowo. Rejestracja w przychodni już po remoncie
Około trzech tygodni w Przychodni Rejonowej w Żukowie trwał remont rejestracji, holu oraz toalety dla osób niepełnosprawnych wraz z wyposażeniem w nowoczesny sprzęt. Zniknęło dotychczasowe okienko. Obsługa odbywa się przy ladzie, gdzie do dyspozycji pacjentów są trzy rejestratorki. W ten sposób poprawiono estetykę tego miejsca, ale przede wszystkim zmieniono organizację pracy i usprawniono obsługę.