sobota, 12 maja 2018 r., 18:40
Kiełpino. Śpiewano pieśni patriotyczne i zmagano się z matematyką
W piątek w Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbyły się dwa gminne konkursy, nad którymi patronat objął burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński. Pierwszy konkurs "Krzepki umysł" sprawdzał wiedzę matematyczną uczniów klas III szkół podstawowych. Drugim konkursem, który odbywał się w tym samym czasie, był Konkurs Pieśni Patriotycznej.

sobota, 12 maja 2018 r., 15:28
Jubileusz 20-lecia kartuskiego "Katolika" - szkoła otrzymała sztandar i hymn
Szkoła Katolicka im. Jana Pawła II świętowała w sobotę 20-lecie swojego istnienia. Podczas obchodów jubileuszu szkole nadano sztandar, odśpiewano również po raz pierwszy nowy hymn szkoły. W związku z rozpoczętą rozbudową budynku placówki, biskup Ryszard Kasyna poświęcił również kamień węgielny, który wmurowany zostanie w fundament nowego skrzydła.

sobota, 12 maja 2018 r., 09:07
Dzierżążno. Sportowy prezent z okazji Dnia Patrona
W piątkowe przedpołudnie w Zespole Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie odbyło się uroczyste otwarcie nowego boiska oraz symboliczne przecięcie wstęgi. Nowy obiekt poświęcił ksiądz Michał Mazurek, proboszcz parafii w Borowie. Uczniowie przygotowali z tej okazji krótki pokaz sportowy.

piątek, 11 maja 2018 r., 13:22
Przetarg na budowę kąpieliska w Gowidlinie nierozstrzygnięty. Nie ma wykonawcy
Przystań kajakowa i żeglarska, pomost kąpielowy i infrastruktura biwakowa - tak ma wyglądać jeszcze w tym roku plaża w Gowidlinie. Problem polega na tym, że gmina nie znalazła chętnych na wykonanie tej inwestycji. Do przetargu nie stanął żaden wykonawca, gmina musi ogłosić kolejny.

piątek, 11 maja 2018 r., 13:00
Policjanci odzyskali skradzione BMW o wartości 100 tys. zł
Dzięki czujności i szybkiej interwencji żukowskich funkcjonariuszy, udało się odzyskać warte prawie 100 tys. złotych BMW. Złodziej, który dokonał kradzieży zbiegł, jednak samochód wrócił do prawowitego właściciela.

piątek, 11 maja 2018 r., 10:16
Burze nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia
W piątkowe popołudnie na Kaszubach spodziewać się można gwałtownych burz. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia. Warto zachować szczególną ostrożność.

czwartek, 10 maja 2018 r., 15:08
Już 18 maja dowiemy się, jakie tajemnice skrywało chmieleńskie grodzisko
Już wkrótce poznamy efekty badań, które przed dwoma laty przeprowadzili na trenie wczesnośredniowiecznego grodziska w Chmielnie eksperci z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. 18 maja w chmieleńskim ośrodku kultury otwarta zostanie wystawa pt. "Wydobyte z ziemi - tajemnice chmieleńskiego grodu". Będzie można obejrzeć na niej artefakty wydobyte podczas wykopalisk.

środa, 9 maja 2018 r., 23:22
Kartuzy. Debatowali o roli transparencji w samorządzie i zaangażowaniu mieszkańców w życie gminy
W sobotę w kartuskim magistracie odbyła się debata poświęcona "wartości transparentności i partycypacji obywatelskiej dla kartuskiego samorządu". W trakcie spotkania poruszono wiele ważnych kwestii związanych z przejrzystością działań władzy publicznej, jak również dotyczących zaangażowania mieszkańców w proces decydowania o tym, co się dzieje w ich otoczeniu.

środa, 9 maja 2018 r., 15:17
Sierakowice. Śpiewali piosenki patriotyczne
Jak się okazuje, patriotyzm można wyrazić na wiele sposobów. Nawet w rapowym wydaniu. Uczniowie szkół podstawowych z gminy Sierakowice, brali udział w pierwszym gminnym Konkursie Piosenek Patriotycznych. Przesłuchania odbyły się w sierakowickiej Dwójce.

środa, 9 maja 2018 r., 11:33
Deptak zamknięty do 11 maja. Urząd "podpowiada", jak dotrzeć do lokali usługowych
Najprawdopodobniej do 11 maja przejście przez kartuski deptak będzie niemożliwe. W tym tygodniu rozpoczęły się tam prace związane z wymianą gruntu. W związku z tym dojście do znajdujących się tam lokali jest utrudnione, wykonawca został jednak zobligowany, by je zapewnić. Na stronie kartuskiego magistratu opublikowano mapki ilustrujące, jak można się dostać do poszczególnych punktów.