środa, 11 października 2017 r., 13:40
Uczniowe z Klasztornej z wizytą u kolegów z Niemiec
Grupa uczniów z I LO przy ul. Klasztornej w Kartuzach we wrześniu odwiedziła swój przyjaciół z zachodniej granicy. Młodzież miała okazję nie tylko podszkolić się językowo, ale również zwiedzić m.in. Hamburg, Lubekę i Bremę. A wszystko w ramach wymiany polsko-niemieckiej i współpracy z Gimnasium Europaschule z Schwarzenbek.

środa, 11 października 2017 r., 12:46
Żukowo z potężną dotacją na 82 kilometry sieci kanalizacycjnej
Gmina Żukowo pozyskała dofinansowanie w wysokości ponad 45,4 mln zł na uporządkowanie gospodarki wodno- ściekowej na terenie gminy, a co za tym idzie - budowę nowej sieci kanalizacyjnej. Dzięki potężnej dotacji powstanie sieć o długości ponad 82 km.

wtorek, 10 października 2017 r., 18:48
Kartuzy. Od czwartku zmiana organizacji ruchu w centrum miasta
W związku z przebudową ul. Dworcowej w ramach kolejnego etapu rewitalizacji centrum Kartuz od czwartku wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w okolicach Rynku oraz na ulicach Kościuszki i Bielińskiego. Zarówno kierowcy, jak i piesi proszeni są o ostrożność i spoglądanie na znaki.

wtorek, 10 października 2017 r., 13:39
Droga wojewódzka Kartuzy-Mojusz zostanie przebudowana. Jest dotacja
Jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w powiecie kartuskim wreszcie zostanie zrealizowana. Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych przebudowa czeka drogę wojewódzką nr 211 na odcinku Kartuzy - Mojusz.

wtorek, 10 października 2017 r., 12:02
NSA: sprawę decyzji środowiskowej OMT ponownie rozpatrzy WSA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie po raz kolejny rozpatrzy sprawę dotyczącą decyzji środowiskowej odnośnie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Takie orzeczenie we wtorek wydał Naczelny Sąd Administracyjny. A to oznacza kolejne miesiące opóźnienia inwestycji.

poniedziałek, 9 października 2017 r., 13:26
Kartuzy. Ruszyła przebudowa ulicy Dworcowej
Jeszcze w tym roku zmieni się kolejna część centrum Kartuz. Przebudowany zostanie docinek ulicy Dworcowej biegnący od Rynku do dworca. To kolejny etap prac w ramach projektu rewitalizacyjnego. Obejmie również prace na deptaku, te jednak zaplanowano na pierwszy kwartał 2018 roku.

poniedziałek, 9 października 2017 r., 12:50
Rzucają granatami, strzelają z kbks - możesz dołączyć!
Kartuski Związek Pisłsudczyków RP powołany został 15 września 2016 roku. Przez rok jego członkowie z okręgu kartuskiego podjęli wiele ciekawych inicjatyw. Między innymi uruchomiono zajęcia w ramach szkolenia wojskowego Związku Piłsudczyków RP. To podczas tych spotkań można pod okiem profesjonalisty nauczyć się strzelać z kbks, czy też dowiedzieć się, jak wygląda prawdziwa musztra wojskowa.

niedziela, 8 października 2017 r., 16:58
Kilkuset motocyklistów zakończyło sezon w Mściszewicach
Zlot motocyklowy kończący sezon w Mściszewicach to już poniekąd tradycja. W tegorocznej edycji wzięło udział kilkuset miłośników dwóch kółek i nie tylko. W sumie w Mściszewicach w niedzielne południe można było podziwiać około 250 maszyn - motocykli, jak również quadów.

niedziela, 8 października 2017 r., 12:31
Pierwszoklasiści z kartuskiej Dwójki złożyli ślubowanie
W czwartek w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Do grona braci szkolnej zostało przyjętych 50 uczniów z dwóch klas pierwszych.

sobota, 7 października 2017 r., 13:02
Pracodawcy i urzędnicy debatowali o sprawach cudzoziemców
W miniony czwartek członkowie Kaszubskiego Związku Pracodawców, pracodawcy, a także przedstawiciele samorządów i instytucji państwowych dyskutowali na temat problemów związanych z zatrudnianiem cudzoziemców.