czwartek, 26 lipca 2018 r., 21:21
Strażacy modlili się u stóp Sianowskiej Madonny
Trwają uroczystości odpustowe w sianowskim sanktuarium. Przez tydzień tysiące wiernych przyjeżdża oddać hołd "Królowej Kaszub". Nie zabrakło także druhów z 52 jednostek OSP z całego powiatu kartuskiego oraz funkcjonariuszy straży pożarnej. W czwartek wzięli oni udział w dedykowanej im mszy świętej.

czwartek, 26 lipca 2018 r., 14:55
Obchody święta policji w Kartuzach - funkcjonariusze odebrali awanse na wyższe stopnie
Podziękowania, gratulacje i życzenia popłynęły w czwartkowy poranek licznie pod adresem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Odbyły się tam obchody Święta Policji.

czwartek, 26 lipca 2018 r., 13:13
Dwa lata z programem "Rodzina 500+". W powiecie rodziny otrzymały już 275 milionów
Mijają dwa lata od wypłaty pierwszych świadczeń z programu "Rodzina 500+". W całym kraju korzysta z niego prawie dwa i pół miliona rodzin, w powiecie kartuskim ponad dwanaście tysięcy. Do końca kwietnia gminy z terenu powiatu wypłaciły świadczeniobiorcom ponad 275 milionów złotych. Rekordziści co miesiąc pobierają 4.500 złotych.

czwartek, 26 lipca 2018 r., 09:22
W sobotę zmiany organizacji ruchu w Chmielnie
Ważna informacja dla kierowców - w sobotę w okolicach Chmielnie odbywać się będzie triathlon. W związku z zawodami w godz. 12-15 część odcinków dróg zostanie wyłączona z ruchu.

środa, 25 lipca 2018 r., 11:45
Sprawdź, która szkoła średnia jest najpopularniejsza w powiecie
W nadchodzącym roku szkolnym do pierwszych klas szkół średnich powiatu kartuskiego zawita łącznie 1.141 uczniów. Mają oni możliwość kształcenia się w ośmiu placówkach w ponad 50 kierunkach. Uczniowie najchętniej wybierali szkołę na Klasztornej. Najwięcej kierunków edukacji zaoferował ZST w Kartuzach.

środa, 25 lipca 2018 r., 11:42
Trwają prace przy termomodernizacji szpitala - w październiku zakończenie robót
Za trzy miesiące zakończyć się mają prace przy termomodernizacji kartuskiego szpitala. Dzięki tej inwestycji Powiatowe Centrum Zdrowia zmieni się nie tylko z zewnątrz. W budynku placówki wymieniany jest cały system elektryki, system ocieplenia i montowane są odnawialne źródła energii.

środa, 25 lipca 2018 r., 10:31
W czwartek strażacy będą modlić się u stóp Sianowskiej Madonny
Trwają uroczystości odpustowe w sianowskim sanktuarium. Od soboty do Sianowskiej Madonny pielgrzymują tysiące wiernych, różnych stanów i zawodów. W czwartek przed tron Królowej Kaszub zawitają strażacy z całego powiatu kartuskiego. Dedykowana im msza święta odbędzie się o godzinie 19.

środa, 25 lipca 2018 r., 07:42
Nowe punkty zbiórki odpadów w gminie Kartuzy. Jeden z nich w miejscu targowiska zwierzęcego
Nowe punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych powstaną w Staniszewie, Brodnicy Górnej i na terenie dawnego targowiska zwierzęcego przy ul. Sędzickiego w Kartuzach. Na ten cel gminie udało się pozyskać 1,7 mln zł.

wtorek, 24 lipca 2018 r., 16:17
Kartuzy. Ruszyła budowa kładki pieszo-rowerowej przy ul. 3 Maja
Na początku tygodnia ruszyły prace związane z budową kładki pieszo-rowerowej nad torami przy ul. 3 Maja w Kartuzach. Inwestycja jest realizowana dzięki dotacji ze środków unijnych w ramach "Budowy węzła integracyjnego Kartuzy wraz z trasami dojazdowymi". Koszt zadania to niespełna 4 mln złotych. Prace mają zakończyć się w kwietniu 2019 roku.

wtorek, 24 lipca 2018 r., 15:30
Kaszuby nie stracą połączenia z Trójmiastem - w przyszłym roku ruszy modernizacja linii Kokoszki - Glincz
Jeszcze w tym roku PKP Polskie Linie Kolejowe planują ogłosić przetarg na modernizację linii Gdańsk-Kokoszki - Glincz. Będzie ono pełnić funkcję tzw. "bajpasa kartuskiego" i stanowić alternatywę dla połączenia Gdynia - Kościerzyna, które czeka elektryfikacja. W ramach inwestycji zmodernizowany zostanie odcinek o długości około 16 km. Szacowany koszt inwestycji to 110 mln zł.