piątek, 10 lutego 2017 r., 13:21
ZUS będzie kontrolował osoby na zwolnieniach
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapowiada kolejne kontrole osób przebywających na zwolnieniach lekarskich. W ubiegłym roku sprawdzono w ten sposób 10 tys. osób, w prawie 400 przypadkach wykryto nieprawidłowości i pozbawiono prawa do świadczenia.

piątek, 10 lutego 2017 r., 13:03
Ubojnie drobiu - będzie bezpieczniej?
W związku z wypadkiem śmiertelnym, do którego doszło w ubiegłym roku w ubojni drobiu w Niestępowie, inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy przeprowadzili kontrole także w trzech innych ubojniach na terenie powiatu kartuskiego. Zakończyły się one wykryciem szeregu nieprawidłowości.

piątek, 10 lutego 2017 r., 10:12
Kartuzy. Zgłoś kandydatów do nagrody Kartëskô Skra
Do 28 lutego można zgłaszać kandydatów do kolejnej edycji nagród burmistrza "Kartëskô Skra". Przyznaje się ją za zasługi i wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, sportu czy przedsiębiorczości.

czwartek, 9 lutego 2017 r., 21:08
Przodkowo. Uroczystość zacząć czas. Wnuki będą bawić was
Takie hasło wybrano na tegoroczny bal karnawałowy przedszkolaków z babciami i dziadkami. Na scenie zaprezentowało się 130 milusińskich, a na widowni podziwiało ich prawie 300 osób. Dla gości przygotowano część artystyczną i okolicznościowe laurki dla seniorów. Była też "płonąca" niespodzianka - trzy olbrzymie smakowite torty.

czwartek, 9 lutego 2017 r., 16:54
Sierakowice. Około 300 osób bawiło się na dorocznym Dniu Seniora
Czas karnawału to także czas organizacji Dni Seniora. W czwartek na wspólne spotkanie najstarszych mieszkańców Sierakowic i okolicznych miejscowości zaprosił Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Na zaproszenie to odpowiedziało około 300 osób, na które czekało wiele atrakcji. Czas seniorom umilał zespół muzyczny. Uczestnicy imprezy nie stronili więc od wspólnych tańców i chętnie brali też udział w specjalnie dla nich przygotowanych konkursach.

czwartek, 9 lutego 2017 r., 11:40
Tak na studniówce bawiła się młodzież z ZSP w Somoninie
Po czterech latach zmagań z nauką maturzyści mieli okazję do zabawy na studniówkowym balu. Był to długo oczekiwany moment, pozwalający zapomnieć o stresie związanym ze zbliżającą się wielkimi krokami maturą. Na wielkim balu bawili się uczniowie czwartej klasy o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych i technik hotelarstwa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im.Józefa Wybickiego w Somoninie.

czwartek, 9 lutego 2017 r., 10:59
Pomieczyno. 72. rocznica Marszu Śmierci
Mimo mroźnego niedzielnego popołudnia mnóstwo osób przybyło do Pomieczyna, by złożyć hołd ofiarom obozu koncentracyjnego Stutthof spoczywającym we wspólnej mogile na tutejszym cmentarzu. Tego dnia można też było nabyć niezwykłą książkę "Stutthof jidze", w której najstarsi mieszkańcy wspominają wydarzenia sprzed siedemdziesięciu dwóch lat.

środa, 8 lutego 2017 r., 23:13
Żukowo. Nowicjusze gry w baśkę na korepetycjach w OKiS-ie
Zolo, trumfy, fele, gran, kontra, bok, wesele, gra zwykła, baszka - to tylko część terminów, które trzeba opanować, aby po solidnej nauce móc zagrać (i wygrywać) w popularną na Kaszubach - baśkę. Kilka miesięcy temu w żukowskim OKiS-ie rozpoczęły się zajęcia dla amatorów tej gry. Niektórzy "uczniowie" debiutowali już w turnieju, a w tej chwili przygotowują się do kolejnego - Baśka Bazuna Cup w Baninie, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

środa, 8 lutego 2017 r., 15:20
OIP o przyczynach śmiertelnego wypadku w ubojni drobiu w Niestępowie
Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku zakończył już kontrolę w ubojni drobiu w Niestępowie, gdzie na początku sierpnia podczas pracy zginęła obywatelka Ukrainy. Z ustaleń tejże instytucji wynika, że do tragedii doszło wskutek braku odpowiedniego zabezpieczenia części ruchomych maszyny oraz włożenie ręki przez kobietę w miejsce niebezpieczne, przez co została pochwycona. Prokuratorskie śledztwo w tej sprawie wciąż pozostaje w toku.

środa, 8 lutego 2017 r., 14:15
Bożena Gniado poszukuje kaszubskich Bożenek
Bożena Gniado, mieszkanka Kartuz, poszukuje swoich imienniczek mieszkających na Kaszubach, aby wraz z nimi w czerwcu udać się na X Zjazd Bożen i Bożenn w Bożenkowie k. Bydgoszczy. Chcesz ruszyć się z domu i poznać swoje imienniczki? Taki wyjazd może być początkiem wielu wspaniałych znajomości!