czwartek, 27 września 2018 r., 13:55
Ośrodek Geriatryczny w Sianowie świętował jubileusz 20-lecia swojego istnienia
Stworzyli bezpieczną, pełną ciepła przystań dla osób starszych, schorowanych i samotnych. Już od dwóch dekad otaczają opieką, zapewniając potrzeby bytowe, opiekuńcze, edukacyjne, społeczne, jak również religijne. W środę Ośrodek Geriatryczny w Sianowie świętował jubileusz 20-lecia swojego istnienia.

czwartek, 27 września 2018 r., 13:11
Somonino. Od nowej kadencji zmiany w zasadach przyznawania diet radnym
Podczas środowej sesji somonińscy radni przyjęli nowe zasady przyznawania i wypłacania diet oraz zwrotu kosztów podróży służbowych dla członków Rady Gminy Somonino. W kolejnej kadencji będą oni otrzymywać zryczałtowane stawki miesięczne, a nie dietę za każdą sesję i posiedzenie komisji.

czwartek, 27 września 2018 r., 10:01
Kolizja trzech aut w Żukowie
W środowe popołudnie doszło do kolizji trzech aut w Żukowie. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń.

środa, 26 września 2018 r., 16:01
Przygoda małych mieszkańców Borowca
Ten dzień milusińscy z Borowca będą długo wspominać. Wszystko za sprawą wycieczki, na którą zaproszono najmłodszych mieszkańców. Dzieciaki najpierw przez dwie godziny oddawały się wodnemu szaleństwu, a potem zgłębiały tajniki strażackiej służby podczas odwiedzin w strażnicy OSP Sulęczyno.

poniedziałek, 24 września 2018 r., 17:01
Zbliża się jubileusz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach - kolejna część archiwalnych zdjęć
Już 19 października Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach świętować będzie dwa wielkie jubileusze - trzydziestolecie istnienia szkoły podstawowej oraz dwudziestolecie istnienia II Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach. Z tej okazji prezentujemy kolejną część archiwalnych zdjęć z tej placówki.

poniedziałek, 24 września 2018 r., 12:26
Wypadek w Sławkach - 49-letnia kobieta w szpitalu
W poniedziałkowy poranek doszło do wypadku na trasie Sławki-Somonino. Samochód marki volkswagen uderzył w drzewo. Wskutek zdarzenia ranna została kierująca pojazdem kobieta.

niedziela, 23 września 2018 r., 23:53
Rywalizowali o Mistrzostwo Kartuz na kolejnej odsłonie IV Żeglarskiego Pucharu Kaszub
Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu było gospodarzem dwunastej edycji Mistrzostw Kartuz, które w weekend odbyły się na Brodnie Wielkim. Zawody rozegrano w ramach cyklu IV Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Imprezie towarzyszył w niedzielę Samorządowy VIP Race.

niedziela, 23 września 2018 r., 09:04
Zostań lokalnym herosem. Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy
Choć do świąt pozostało trochę czasu, koordynatorzy Szlachetnej Paczki już przygotowują się do tegorocznej świątecznej akcji. Aby, tak jak w latach poprzednich, w rodzinach potrzebujących zawitała magia Bożego Narodzenia, potrzebni są wolontariusze. Osoby chętne do włączenia się do akcji już mogą się zgłaszać.

niedziela, 23 września 2018 r., 08:20
Kamienica Królewska. Dzielili się krwią dla Niepodległej
Za nami dziewiąta akcja oddawania krwi zorganizowana przez parafialny klub z Kamienicy Królewskiej. Po raz kolejny nie brakowało chętnych do podzielenia się płynem dającym nadzieję i ratującym życie. Tym drogocennym darem podzieliło się 29 osób, oddając łącznie nieco ponad 13 litrów krwi. Celem tamtejszego klubu jest oddanie 100 litrów, by uczcić tych, którzy walczyli o niepodległą Polskę.

sobota, 22 września 2018 r., 09:38
Rekordowa Jesienna Giełda Mam w Kartuzach
W sobotni poranek w Kartuzach rozpoczęła się kolejna edycja Giełdy Mam. W gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 1 zebrała się rekordowa liczba sprzedających i kupujących. Sala gimnastyczna Jedynki wypełniła się ubrankami, zabawkami, książkami i akcesoriami dziecięcymi.