piątek, 16 czerwca 2017 r., 08:59
Sukces zespołu School Life z Kiełpnia
Grupa School Life z Zespołu Szkół w Kiełpinie zdobyła drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Muzycznym " Polska - moje miejsce, mój kraj", który w maju odbył się w Gdańsku. Wzięło w nim udział aż 400 wykonawców z całego Pomorza.

czwartek, 15 czerwca 2017 r., 13:54
Tłumy wiernych na procesji Bożego Ciała w Kartuzach
Wierni w całej Polsce wyszli w czwartek na ulice miast i wsi dając świadectwo swej wiary. W Kościele Katolickim sześćdziesiąt dni po Wielkanocy obchodzona jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W procesji w Kartuzach wzięło udział kilka tysięcy osób z trzech parafii - Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, św. Kazimierza i św. Wojciecha.

czwartek, 15 czerwca 2017 r., 09:02
Pełna atrakcji zabawa na festynie w Wyczechowie
Przejażdżki wozem konnym, rowerowe gokarty, dmuchany plac zabaw i biesiada z zespołem Next Music - to niektóre atrakcje, z których skorzystać mogli uczestnicy festynu rodzinnego w Wyczechowie.

środa, 14 czerwca 2017 r., 22:36
Pokazali, jak widzą gminę Somonino na fotografiach
W Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pod hasłem "Somonino - gmina z widokiem na...". Skierowano go do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

środa, 14 czerwca 2017 r., 16:05
Ćwiczenia obronne w Przodkowie
We wtorek, 6 czerwca na terenie Gminy Przodkowo przeprowadzone zostało gminne ćwiczenie obronne na temat: Kierowanie gminą w czasie wprowadzania wyższych stanów gotowości obronnej. Ćwiczeniu nadano kryptonim SUPINA-2017.

środa, 14 czerwca 2017 r., 16:00
II miejsce Dagmary Damps z LO "na Wzgórzu" w konkursie matematycznym w Łowiczu
Drugie miejsce w finale konkursu matematycznego wywalczyło uczennica Liceum Ogólnokształcącego na "Wzgórzu" w Kartuzach - Dagmara Damps. Z królową nauk zmagali się najlepsi w eliminacjach na szczeblu powiatowym z regionów: kartuskiego, łowickiego, świdnickiego oraz tatrzańskiego.

środa, 14 czerwca 2017 r., 13:35
Zaplanuj czas w długi weekend - zawody strażackie, sobótkowe zwyczaje, wystawy i festyny
Czerwcowy długi weekend upłynie pod znakiem rodzinnych festynów w Egiertowie i Warzenku, zabawy sobótkowej w Zgorzałem i zawodów strażackich w Chmielnie. Na Rynku w Kartuzach odbędzie się kolejny plener artystyczny, a w refektarzu wystawa. Nie zabraknie tez uroczystości o charakterze patriotycznym - w piątek odbędą się obchody 110 rocznicy urodzin Karola Kreffta, a w niedzielę - poświęcone pamięci 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty.

środa, 14 czerwca 2017 r., 13:23
Szkoły w Glinczu  i Miszewie walczą o boisko - Ty też możesz pomóc, oddając głos!
Zwracam się do Państwa z pytaniem i prośbą o umieszczenie artykułu o Szkole Podstawowej w Glinczu, która walczy o nagrodę główna, czyli wielofunkcyjne boisko sportowe w konkursie Śnieżki "Kolorowe Boiska".

wtorek, 13 czerwca 2017 r., 21:34
Rozpoczął się remont w Przychodni Rejonowej w Żukowie
Inwestycja ta obejmuje remont rejestracji i holu oraz toalety dla osób niepełnosprawnych wraz z wyposażeniem w nowoczesny sprzęt. Prace potrwają do połowy lipca br. Przedsięwzięcie to wykonywana jest z własnych środków.

wtorek, 13 czerwca 2017 r., 12:33
Kolorowa zabawa w przedszkolu Tygrysek w Prokowie
W piątek, 2 czerwca, w przedszkolu Tygrysek w Prokowie zorganizowano obchody "najpiękniejszego święta na ziemi". Z okazji Dnia Dziecka na terenie placówki odbył się festyn z mnóstwem atrakcji.