czwartek, 30 listopada 2017 r., 19:06
Uczyli się szycia sieci rybackich na warsztatach Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby
Stalcowanie, kleszczka, ryf, a także niewód, żaki, wontony, to jedne z wielu terminów używanych przez kaszubskich rybaków, które poznali uczestnicy warsztatów szycia sieci rybackich. Zajęcia odbyły się w Lokalnej Grupie Rybackiej Kaszuby w Chmielnie na początku października br., a ich uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych z Klukowej Huty, Kamienicy Szlacheckiej, Pomieczyńskiej Huty, Chmielna, Kolonii i Kożyczkowa. W warsztatach udział wzięło łącznie 96 osób.

czwartek, 30 listopada 2017 r., 15:05
Policjanci rozdawali pieszym odblaski i zachęcali do ich noszenia
W środowe popołudnie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach przeprowadzili akcję "Świeć przykładem na drodze", której celem było m.in. uświadomienie pieszym tego, że dbając o swoją widoczność na drodze, dbają o swoje życie i zdrowie. W ramach działań policjanci kontrolowali, jak piesi piesi przestrzegają przepisy w tym zakresie i wręczali im elementy odblaskowe.

czwartek, 30 listopada 2017 r., 14:08
Kartuzy. Podatkowe rozgrywki na sesji - o co chodzi burmistrzowi?
Radni nie zgodzili się na podwyżkę podatków lokalnych. Burmistrz ponownie zaproponował ich zwiększenie, ale na sesji wniósł autopoprawkę w celu ich obniżenia. Radni tej propozycji również nie zaakceptowali. Burmistrz zarzuca radzie niekonsekwencję i głosowanie wg. zasady "nie, bo nie", wedle przekonań politycznych, a nie dobra gminy i jej mieszkańców. Radni jemu demagogię.

czwartek, 30 listopada 2017 r., 08:41
Wesprzyj kartuskie hospicjum domowe - przyjdź na spektakl i kiermasz świąteczny "Klasztornej"
I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach już po raz trzeci organizuje akcję charytatywną na rzecz Kartuskiego Hospicjum Domowego Caritas. Podczas kiermaszu charytatywnego będzie można wziąć udział w aukcji, nabyć ozdoby świąteczne, ale również w niecodziennej roli zobaczyć nauczycieli z Klasztornej - wystąpią w jasełkach.

środa, 29 listopada 2017 r., 18:51
Żukowo. Pół wieku wspólnego pożycia małżeńskiego na medal
Tradycyjnie już mieszkańcy żukowskiej gminy świętujący Złote Gody spotkali się na uroczystości przygotowanej przez żukowski Urząd Stanu Cywilnego. Przy stołach w restauracji Gryf zasiadło 25 par małżeńskich obchodzących swoje święto. Wszystkim jubilatom wręczono medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawane przez Prezydenta RP. Były życzenia, gratulacje, kwiaty, albumy i upominki. Lampką szampana wzniesiono symboliczny toast i odśpiewano "Sto lat".

środa, 29 listopada 2017 r., 17:14
Już w grudniu nabory na dotacje w LGD Stowarzyszeniu Turystyczne Kaszuby
Około 375 tysięcy złotych ze środków unijnych rozdysponowanych zostanie przez Lokalną Grupę Działania - Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby. Środki pozyskać będzie można na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w branżach takich jak przetwórstwo lub turystyka. Nabór wniosków rozpocznie się 18 grudnia.

środa, 29 listopada 2017 r., 14:59
Kiedy rozpocznie się termomodernizacja szpitala?
Wszystko wskazuje na to, że wygląd budynku Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach nie zmieni się tak szybko. Pojawiły się problemy z rozstrzygnięciem przetargu na tę inwestycję - w pierwszym nie zgłosiła się żadna firma, w kolejnym, którego nie rozstrzygnięto wartość ofert znacznie przekracza kwotę, jaką planowano przeznaczyć na realizację zadania.

środa, 29 listopada 2017 r., 12:05
Andrzejkowa Gwiazdka z Sercem - wsparli potrzebującą i utalentową młodzież
Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji przy ZSZiO w Kartuzach, w piątek, 24 listopada zorganizowało w Gościńcu Kaszubskim akcję charytatywną "Andrzejkowa Gwiazdka z Sercem". Odbyła się już po raz dziewiąty, a dochód z niej uzyskany przeznaczony zostanie na rzecz potrzebującej oraz utalentowanej młodzieży ZSZiO w Kartuzach.

środa, 29 listopada 2017 r., 08:05
Starania o budowę tak wyczekiwanej obwodnicy spełzną na niczym?
Budowa Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej zniknęła z wykazu projektów w ramach funduszu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiska. Tym samym szansę na jej realizację maleją. Wciąż nie ma też ostatecznego wyroku sądu odnośnie decyzji środowiskowej. Sprawę poruszono podczas sesji rady powiatu kartuskiego - radny Piotr Fikus poprosił o interwencję reprezentantów Prawa i Sprawiedliwości.

środa, 29 listopada 2017 r., 07:24
Grzegorz Mikiciuk nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach ma nowego dyrektora. Wieloletnią szefową placówki, śp. Gabrielę Gołatę na tym stanowisku zastąpi Grzegorz Mikiciuk.