niedziela, 13 stycznia 2019 r., 08:05
Powiat kartuski zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Kilkuset wolontariuszy od rana kwestowało na terenie powiatu kartuskiego na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wrzucając datki do puszek wspierano zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Moc orkiestrowych atrakcji i licytacji przygotowano w Chmielnie, Kartuzach, Sierakowicach, Somoninie i w Żukowie. Sprawdź, co się działo w poszczególnych miejscowościach.

sobota, 12 stycznia 2019 r., 15:37
Opłatek żukowskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego
Początek stycznia jest dla żukowskich członków i sympatyków ZKP czasem zatrzymania się i refleksji na spotkaniu opłatkowym. Także w tym roku, w wigilię Trzech Króli, w restauracji Gryf społeczność zrzeszeniowa przełamała się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego co dobre. Zebrani wspominali także nieobecnych i zaśpiewali kaszubskie kolędy.

sobota, 12 stycznia 2019 r., 10:33
Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo ppodczas 27. finału WOŚP
W niedzielę cała Polska grać będzie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. O bezpieczeństwo podczas Finału dbać będą policjanci, w całym kraju tego dnia na służbie będzie więcej patroli. Mundurowi przypominają też wolontariuszom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas kwestowania i apelują, by w każdej wymagającej interwencji sytuacji dzwonić pod numery alarmowe 112 i 997.

piątek, 11 stycznia 2019 r., 13:38
Maturzyści odtańczyli poloneza na Rynku w Kartuzach
Około czterystu osób w piątkowe przedpołudnie tańczyło na Rynku w Kartuzach. Do tradycyjnego poloneza stanęli maturzyści z wszystkich ośmiu szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego. Zgodnie z coroczną tradycją taniec zakończono modlitwą w kościele św. Kazimierza.

czwartek, 10 stycznia 2019 r., 16:00
Parking przy ul. Klasztornej w Kartuzach zostanie zamknięty
Najprawdopodobniej do drugiej połowy lutego nieczynny będzie parking przy ul. Klasztornej w Kartuzach (naprzeciw Kartuskiego Centrum Kultury). W piątek rozpoczną się tam prace związane z budową zbiornika buforowego.

czwartek, 10 stycznia 2019 r., 14:32
Technikum "na Wzgórzu" wysoko w rankingu Perspektywy 2019
Wpaja wartości, otwiera umysł, zapewnia udany start w dorosłe życie - takie są cechy charakterystyczne dobrej szkoły według wydawnictwa "Perspektywy". W czwartek 10 stycznia opublikowało coroczny ranking najlepszych w Polsce liceów i techników. W klasyfikacji wysoko uplasowano technikum należące do Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Bohaterów Westerplatte w Kartuzach. Pozostałe kartuskie szkoły znalazły się w rankingu znacznie dalej.

czwartek, 10 stycznia 2019 r., 08:43
Gmina Stężyca w obiektywie - konkurs fotograficzny
W środę odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom konkursu fotograficznego pt. "Gmina Stężyca w Obiektywie". Nagrodzone prace znajdą się w kalendarzu Gminy Stężyca na rok 2019.

środa, 9 stycznia 2019 r., 22:21
Śpiewali kolędy z Maciejem Miecznikowskim i dziękowali za budowę hospicjum
W środowy wieczór w kościele pw. św. Wojciecha w Kartuzach odbył się wyjątkowy koncert. Przed licznie zebraną publicznością wystąpił Maciej Miecznikowski. Świąteczny koncert z udziałem artysty był formą podziękowania za rozpoczętą już budowę hospicjum Caritas w Kartuzach.

środa, 9 stycznia 2019 r., 13:16
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 27. Sprawdź, co się będzie działo w powiecie kartuskim
"Pomaganie jest dziecinnie proste - gramy dla dzieci małych i bez focha" - pod takim hasłem w tym roku zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Środki z 27. Finału akcji przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Tradycyjnie aktywnie w grę z Orkiestrą włącza się powiat kartuski. Sprawdź, co i gdzie zaplanowano.

wtorek, 8 stycznia 2019 r., 18:31
Spór o nazwę ronda w Sierakowicach. Jest wniosek o jej zmianę
Rondo 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a nie rondo 100-lecia Niepodległości Polski - z taką propozycją korekty nazwy sierakowickiego ronda wyszedł radny Wojciech Koszałka. Jego wniosek popiera też Instytut Pamięci Narodowej. Sprawie mają przyjrzeć się teraz radni i zająć stanowisko w tej kwestii.