poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 09:13
Druh Roman Biczkowski odszedł na wieczną służbę
W niedzielę, 21 stycznia na wieczną służbę odszedł zasłużony strażak, wieloletni prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie, Honorowy Obywatel Gminy Żukowo - dh Roman Biczkowski. Msza pogrzebowa odbędzie się w środę o godz. 10. w kościele pw. WNMP w Żukowie.

niedziela, 21 stycznia 2018 r., 13:00
Życzenia dla kochanych Babć i Dziadków
W niedzielę i w poniedziałek swoje wyjątkowe święto obchodzą najukochańsze osoby na świecie - nasze kochane Babcie i nasi kochani Dziadkowie. Z tej okazji wszystkim, którzy występują w tej szczególnej roli składamy najserdeczniejsze życzenia. Zgodnie z obietnicą publikujemy specjalną galerię życzeń przesłanych od naszych Czytelników.

niedziela, 21 stycznia 2018 r., 10:53
Przedszkolaki z Grzybna o tym, za co kochają babcie i dziadków
Babcia da śniadanie, ubrać pomoże, no i gotuje jak nikt. A dziadek? Pójdzie na spacer, wszystko wytłumaczy i to cierpliwie, a poza tym - zdaniem wnuków - jest mądry jak mało kto. Takich i innych komplementów popłynęło co nie miara, ale najważniejsze, jak przyznają wnuczęta jest to, że ich babcie i dziadkowie mają wielkie serce i… dużo czasu. O swoich babciach i dziadkach opowiedziały nam przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego "Pod Grzybkiem" w Grzybnie.

niedziela, 21 stycznia 2018 r., 08:30
Brunonek Labuda z Banina - mały wojownik, który potrzebuje wsparcia w rehabilitacji
Brunon ma zaledwie dwa latka, a już bardzo wiele przeszedł w swoim krótkim życiu. Chłopczyk ma mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe i padaczkę lekooporną. Nie dowidzi i ma głęboki niedosłuch. Rodzice chłopca robią wszystko, by chłopiec mógł w przyszłości samodzielnie siedzieć i poruszać się. Potrzebna jest do tego kosztowna rehabilitacja, niestety możliwości finansowe rodziny są niewystarczające. Brunonkowi można pomóc wpłacając środki na specjalną zbiórkę.

sobota, 20 stycznia 2018 r., 18:19
Strażacy podsumowali miniony rok. Interweniowano ponad 2800 razy
Miniony rok dla strażaków powiatu kartuskiego nie był łatwy. Druhowie wyjeżdżali do akcji aż 2814 razy, to więcej o 237 interwencji niż w 2016 roku. Odnotowano 282 pożary. Miejscowych zagrożeń było 2476, a fałszywych alarmów aż 56 (to 7 więcej niż w 2016 r.). Strażacy interweniowali też przy zdarzeniach, w których zginęły 24 osoby. O wszystkich zadaniach minionego roku debatowano podczas dorocznej narady strażaków, która w tym roku odbyła się w sobotę w banińskim OSP.

sobota, 20 stycznia 2018 r., 16:37
Najmłodsi bawili się na Kaszubskiej Gwiazdce
Spotkanie z gwiazdorem, nauka tańców kaszubskich, wspólne lukrowanie pierniczków - tak sobotnie popołudnie upłynęło dzieciom w Kartuskim Centrum Kultury. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie po raz kolejny zaprosiło najmłodszych na Kaszubską Gwiazdkę.

sobota, 20 stycznia 2018 r., 16:11
Seniorzy świętowali w Łapalicach
W piątkowe popołudnie w Łapalicach odbyło się doroczne spotkanie najstarszych mieszkańców sołectwa. Z okazji Dnia Seniora bawiło się na nim kilkadziesiąt osób.

piątek, 19 stycznia 2018 r., 12:39
Pomieczyno zagrało z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Ponad 9 tys. zł udało się zebrać podczas tegorocznego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w szkole podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Pomieczynie. Tamtejszy finał zorganizowano dzięki inicjatywie rodziców, dyrekcji, nauczycieli i uczniów, a także wsparciu szkół z Czeczewa, Wilanowa i Przodkowa.

piątek, 19 stycznia 2018 r., 10:01
Skra Ormuzdowa dla Kapeli Rodzinnej Bas z Sierakowic
Znamy już pięcioro tegorocznych laureatów "Skier Ormuzdowych", czyli wyróżnień przyznawanych przez członków Kolegium Redakcyjnego "Pomeranii" i jej pracowników. Pośród nich znalazła się Kapela Rodzinna Bas, a więc kapela rodziny Klasów z Sierakowic.

czwartek, 18 stycznia 2018 r., 15:57
Charakter karnawału w Wenecji oddali na włosach - konkurs o "Złotą Szpilkę Fryzjerską"
Misterne koki, pełne fantazji upięcia, barwne maski i wyszukane stroje podziwiać można było podczas kolejnej, ósmej już edycji konkursu o Złotą Szpilkę Fryzjerską, który w czwartek odbył się w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach. Uczestniczyli w nim młodzi adepci sztuki fryzjerskiej z Kościerzyny, Słupska, Wejherowa, Somonina, Żukowa i Kartuz.