środa, 23 sierpnia 2017 r., 17:00
Przebudowa ul. Armii Krajowej w Pępowie i Żukowie
9 sierpnia 2017 r. burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski podpisał umowę na przebudowę ul. Armii Krajowej w Pępowie i Żukowie. Roboty budowlane planuje się zrealizować w terminie do końca września 2017 r. Pozwolenie na użytkowanie wykonawca jest zobowiązany uzyskać do połowy listopada 2017 r.

środa, 23 sierpnia 2017 r., 13:30
Żukowo. Ruszyło głosowanie w budżecie obywatelskim. Zdecyduj, na co gmina przeznaczy pieniądze
Mobilna scena z zadaszeniem w Parku nad Jeziorkiem, doposażenie placu zabaw na Osiedlu Nowe, budowa drogi pieszo-rowerowej na odcinku Parkowa-Gdańska lub "Psi pakiet", czyli ustawienie słupków z pojemnikami na psie nieczystości - to propozycje zadań, które mogą zostać zrealizowane przy kolejnej edycji budżetu obywatelskiego Żukowa. Głosowanie już ruszyło i potrwa do 29 września.

wtorek, 22 sierpnia 2017 r., 14:37
Powiat. W Kobysewie powstanie nowy obiekt dla osób niepełnosprawnych
Kolejne zmiany czekają w najbliższym czasie dom samopomocy Kobysewie. Na terenie placówki powstanie nowy obiekt przeznaczony na pobyt dzienny dla 50 niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kartuskiego. We wtorek Janina Kwiecień, starosta kartuski wraz z wicestarostą Bogdanem Łapą podpisali umowę z wykonawcą inwestycji.

poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r., 15:00
Jubileusz 90-lecia I LO na Klasztornej już 9 września. Zobacz archiwalne zdjęcia
Już za trzy tygodnie I Liceum Ogólnokształcące świętować będzie jubileusz 90-lecia swojego istnienia. 9 września odbędzie się wielki Zjazd Absolwentów Klasztornej. Z tej okazji przypominamy historię kartuskiego ogólniaka i prezentujemy galerię archiwalnych zdjęć. Zachęcamy byłych uczniów i pracowników do przesyłania własnych fotografii i podzielenia się wspomnieniami.

poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r., 11:50
Dwuletnia Julka potrzebuje pomocy. Pomóż małej wojowniczce w walce o zdrowie
Julka to niezwykle wyjątkowa i dzielna dziewczynka. Choć ma dopiero dwa latka przeszła więcej niż niejeden dorosły człowiek. Urodziła się z wrodzoną niedoczynnością tarczycy i wadą serca. Miała obustronny całkowity rozszczep podniebienia i wargi, niedorozwój małżowiny usznej, nie ma oczka. Przeszła już kilka operacji i ma jeszcze wiele przed sobą. Dzięki zabiegom Julka będzie mogła żyć tak, jak inne dzieci. Jednak leczenie niesie z sobą ogromne koszty, które przerastają możliwości rodziców dziewczynki. Pomóc jej może każdy z nas. Wystarczy niewielki gest.

niedziela, 20 sierpnia 2017 r., 23:33
Emocjonująca rywalizacja na gminnym turnieju sołectw w Kartuzach. Laur zwycięstwa dla Koloni
Dwadzieścia trzy drużyny zmierzyły się w tegorocznym turnieju sołectw gminy Kartuzy, który podczas zabawy dożynkowej rozegrano w Parku Solidarności w Kartuzach. Trzyosobowe zespoły rywalizowały w czterech konkurencjach. Najlepiej w nich wypadli mieszkańcy sołectwa Kolonia. To oni w tym roku odebrali nagrodę za pierwsze miejsce.

niedziela, 20 sierpnia 2017 r., 20:41
Gminne dożynki w Kartuzach - rolnicy dziękowali za plony
Rolnicy i mieszkańcy gminy Kartuzy w niedzielne popołudnie spotkali się, by podziękować za tegoroczne zbiory. Święto plonów odbyło się w kartuskim Parku Solidarności. Tradycyjnie każde sołectwo przygotowało kunsztowne wieńce i okazałe bochny chleba. W konkursie na najładniejszy wieniec zwyciężyło w tym roku Kiełpino, natomiast w konkursie na bochen - Kosy.

piątek, 18 sierpnia 2017 r., 13:51
Weekend z kartuskimi dożynkami i Muzą nad Jeziorkiem
Przedostatni weekend sierpnia upłynie pod znakiem rocka i święta plonów. W Żukowie w sobotę wystąpią Illusion i Red Lips. W Kartuzach w niedzielę odbędą się dożynki gminne połączone z emocjonującym turniejem sołectw.

piątek, 18 sierpnia 2017 r., 13:13
Osiedle XX-lecia w Kartuzach oraz ul. Wyzwolenia w Mezowie i Dzierżążnie mają nowe nazwy
Osiedle XX-lecia w Kartuzach zmieni swoją nazwę na Osiedle XX-lecia II RP, natomiast ul. Wyzwolenia w Dzierżążnie i Mezowie zmieni nazwę na "Błękitnej Armii". Taką decyzję podjęli radni na poniedziałkowej sesji. Warto przypomnieć, że zmiany są pokłosiem tzw. ustawy dekomunizacyjnej.

czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 15:59
Zbiórki dla poszkodowanych w nawałnicy. Sprawdź, jak możesz pomóc
Piątkowa nawałnica wyrządziła olbrzymie szkody również w powiecie kartuskim, najbardziej ucierpiały gminy Sierakowice i Sulęczyno. W każdej z nich zniszczeniom uległo m.in. kilkadziesiąt budynków mieszkalnych, budynki gospodarcze, hektary lasów. Strażacy, mieszkańcy cały czas usuwają skutki burzy. Szacowanie szkód nadal trwa. W wielu miejscach dotąd nie ma prądu. W związku z olbrzymimi zniszczeniami wiele organizacji i instytucji ogłosiło zbiórki na rzecz poszkodowanych nawałnicy. Pomóc można również na terenie powiatu kartuskiego.