sobota, 31 sierpnia 2019 r., 12:50
W Wieżycy trwa zlot miłośników mitsubishi
Do Wieżycy zjechali miłośnicy japońskiej marki Mitsubishi. Na terenie Centrum Wypoczynkowego "Wieżyca" trwa 17. Ogólnopolski Zlot Mitsumaniaków. Na uczestników zlotu czeka szereg motoryzacyjnych atrakcji oraz perełki wśród mitsubishi.

piątek, 30 sierpnia 2019 r., 15:04
Burzliwe spotkanie w Brodnicy Górnej ws. budowy kurnika
Krzyki i przepychanki - tak w wielkim skrócie można opisać atmosferę, która towarzyszyła czwartkowemu spotkaniu w Brodnicy Górnej, gdzie dyskutowano na temat planów budowy kurnika w tejże miejscowości. Przeciwnicy powstania inwestycji przekrzykiwali się, nie przebierając w słowa, głównie z rolnikami, którym nie przeszkadza budowa kurnika. Obecnie inwestor oczekuje na decyzję o warunkach zabudowy. Czy powstaniu inwestycji można jeszcze zapobiec?

piątek, 30 sierpnia 2019 r., 12:56
W sobotę odcinek Garcz-Miechucino będzie wyłączony z ruchu!
W związku z prowadzonymi pracami budowlanymi na drodze wojewódzkiej nr 211 w sobotę w godzinach od 7. do 18. wyłączony zostanie z ruchu odcinek między Miechucinem a Garczem. Spowoduje to również, zmianę kursów linii autobusowych.

piątek, 30 sierpnia 2019 r., 11:04
Wojewoda ws. niewygaszania mandatów kartuskim radnym: "Trzeba mieć mocne argumenty, by zmienić wolę wyborców"
- Dla mnie osoba, która uzyskała mandat z wyboru mieszkańców, ma szczególne umocowanie do tej funkcji i muszą być oczywiste, jasne przesłanki do tego, że nie może pełnić funkcji radnego. Nie jestem od tego, aby zmieniać wolę wyborców - podkreśla wojewoda pomorski Dariusz Drelich, którego dział prawny zadecydował, że nie ma podstaw do tego, by wygasić mandat dwóm kartuskim radnym.

czwartek, 29 sierpnia 2019 r., 11:39
Jak szkoły w powiecie przygotowały się na powrót uczniów?
Wakacje powoli dobiegają końca. Wygląda na to, że uczniowie szkół w powiecie kartuskim wrócą do miejsc odświeżonych i wyremontowanych. Okres letni był czasem zmian w placówkach, zarówno większych jak i mniejszych. Na realizację tych zadań wydano niemałe sumy.

środa, 28 sierpnia 2019 r., 17:35
Żukowo. Modernizacja budynku urzędu gminy zmierza do półmetka
Trzy lata temu żukowscy strażacy opuścili budynek urzędu gminy, w którym mieściła się ich remiza i przenieśli się do swojej nowej siedziby. Od tej pory miejsce to było niezagospodarowane, ale była już koncepcja na co zostanie ono przeznaczone. W tej chwili trwa kompleksowa modernizacja budynku. Na parterze będzie nowoczesny punkt obsługi klientów, metamorfozę przejdzie sala konferencyjna. Prace mają trwać do listopada tego roku.

środa, 28 sierpnia 2019 r., 16:53
Chwaszczyńskie KGW w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom"
Dzięki wielostronnej współpracy Koła Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie, Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie, sołectwa Chwaszczyno, parafii Chwaszczyno, Rejonowego Koła Pszczelarzy z Gdyni oraz burmistrza gminy Żukowo pozyskaliśmy grant w wysokości 6 400 złotych na zakup roślin sprzyjających dzikim zapylaczom w konkursie "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

środa, 28 sierpnia 2019 r., 16:44
Udany XIV Festyn Kaszubski w Baninie
Przepiękna aura, mnóstwo atrakcji, ciekawe występy sceniczne i wspaniała współpraca licznych współorganizatorów skupionych wokół Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Banino - to były główne walory XIV Festynu Kaszubskiego, który odbył się 18 sierpnia w Baninie.

środa, 28 sierpnia 2019 r., 14:22
Kartuzy. Upamiętniono Danutę Siedzikównę ps. Inka"
Minęły 73 lata od śmierci Danuty Siedzikówny ps. "Inka". W Kartuzach odbyła się uroczystość upamiętniająca młodą sanitariuszkę Armii Krajowej.

środa, 28 sierpnia 2019 r., 12:37
Kartuscy radni przeciwko sprzedaży działki. Burmistrz: "będzie trzeba ciąć wydatki na inwestycje"
Kolejne podejście władz Kartuz do sprzedaży działki po byłym przedszkolu "Muchomorek" w Kartuzach okazało się nieskuteczne. Radni większością głosów nie wyrazili zgody na zbycie nieruchomości w centrum miasta. Zaproponowali za to, aby zburzyć budynek i wybudować w tym miejscu tymczasowy parking, by nieruchomość przynosiła gminie dochody. Zdaniem burmistrza, brak zgody na sprzedaż działki poskutkuje niewykonaniem tegorocznego budżetu.