niedziela, 5 lutego 2017 r., 11:34
Kamienica Szlachecka. Strażacy odznaczeni za niesienie pomocy innym
W sobotę członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamienicy Szlacheckiej spotkali się, by podsumować miniony rok. Była to też okazja do przedstawienia planów na koleny rok działalności oraz podziękowania i odznaczenia zasłużonych strażaków.

sobota, 4 lutego 2017 r., 14:16
Blisko 200 seniorów świętowało w Gowidlinie
W sobotnie przedpołudnie w Zespole Szkół w Gowidlinie świętowano Dzień Babci i Dziadka. W sumie na sali gimnastycznej zgromadziło się aż blisko 200 seniorów, dla których przygotowano wiele niespodzianek, a wśród nich tą najbardziej wzruszającą, jaką były występy ich wnucząt.

piątek, 3 lutego 2017 r., 23:58
Glincz. Dzień Seniora z konkursami, muzyką i wspólną zabawą
Kolejny raz Rada Sołecka i Szkoła Podstawowa im. Remusa nie zapomniały o starszych mieszkańcach i z okazji ich święta zaprosiły wszystkich chętnych na Dzień Seniora. Uczniowie szkoły przygotowali część artystyczną. Goście mogli brać udział w konkursach. Panie z miejscowego KGW zaprezentowały swój turniejowy program. Seniorzy delektowali się różnorodnym poczęstunkiem i chętnie brali udział w tańcach przy muzyce na żywo.

piątek, 3 lutego 2017 r., 16:01
Kartuzy. Burmistrz o tym, jak będzie wyglądał nowy dworzec i teren wokół niego
Powstający w Kartuzach nowy dworzec będzie obsługiwać zarówno pasażerów PKM, jak i autobusów. Te będą się zatrzymywać na nowych miejscach postojowych, które będą znajdować się przy dworcu PKM. O tym, jak będzie wyglądał nowoczesny węzeł integracyjny mówił burmistrz Mieczysław Gołuński na spotkaniu z przedstawicielami mediów.

piątek, 3 lutego 2017 r., 13:35
Sąd: śledztwo ws. śmierci Marcina Szcześniaka ma być wznowione
Śledczy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku raz jeszcze przyjrzą się okolicznościom śmierci 29-letniego Marcina Szcześniaka, który został zatrzymany przez kartuskich policjantów, a trzy miesiące później jego ciało znaleziono nad jeziorem w Kartuzach. Sąd Okręgowy w Gdańsku uchylił bowiem postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa i nakazał jej uzupełnić materiał dowodowy.

piątek, 3 lutego 2017 r., 12:42
Wójtowie i burmistrzowie apelują w "obronie" demokracji lokalnej
Pomorskim samorządowcom nie spodobała się planowana reforma ordynacji wyborczej, której głównym założeniem ma być wprowadzenie dwukadencyjności prezydentów, burmistrzów i wójtów i zaliczenie na ich poczet kadencji, które już odbyli. W tym celu wystosowali apel, a w planach mają utworzenie Komitetu Obrony Samorządności. - Za chwilę Kaczyński będzie ustalać, kto ma być na listach wyborczych do samorządów - podkreślał marszałek Mieczysław Struk.

piątek, 3 lutego 2017 r., 11:35
Powiat. Policjanci podsumowali miniony rok
Najniższa od pięciu lat liczba przestępstw, zatrzymanie 264 osób ukrywających się przed organami ścigania lub wymiarem sprawiedliwości, zatrzymanie 92 osób, które posiadały środki odurzające i przebadanie stanu trzeźwości ponad 22 tysięcy kierowców - tak pokrótce wygląda podsumowanie 2016 roku w pracy funkcjonariuszy policji.

czwartek, 2 lutego 2017 r., 14:19
Tak upłynął drugi tydzień ferii w GOK-u w Somoninie
Wyprawa do kaszubskiej zagrody i warsztaty wypieku chleba, konkursy, bal karnawałowy, wyjazd do kina i bal karnawałowy - takie atrakcje czekały w drugim tygodniu ferii na uczestników zajęć zorganizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie.

czwartek, 2 lutego 2017 r., 13:34
Kartuzy. Zmiana w organizacji ruchu przy tzw. małej obwodnicy Kartuz
Od 6 lutego zamknięty zostanie biegnący przez tereny leśne odcinek łączący ul. Zamkową i z ulicą Chmieleńską, określany często mianem małej obwodnicy Kartuz.

czwartek, 2 lutego 2017 r., 11:59
Wypadek w Lniskach - nie żyje młody mężczyzna
W czwartkowe przedpołudnie doszło do wypadku na drodze krajowej nr 7 w Lniskach. Audi uderzyło w przydrożny słup. Kierowca poniósł śmierć na miejscu. Ruch na drodze odbywa się wahadłowo.