niedziela, 6 maja 2018 r., 20:06
Maciej Hirsz zwycięzcą Europa Strong Man Cup w Kartuzach
Najwięksi siłacze z sześciu krajów Europy stanęli w szranki w niedzielne popołudnie na Rynku w Kartuzach. Uczestnicy Europa Strong Man Cup zmierzyli się z sześcioma konkurencjami, w których wykazać się musieli nadludzką siłą. Najlepiej poradził sobie z nimi gospodarz mistrzostw Maciej Hirsz.

niedziela, 6 maja 2018 r., 14:37
Tuchom. Wiosenne sprzątanie sołectwa z miłą niespodzianką
W sobotnie popołudnie po raz kolejny mieszkańcy Tuchomia sprzątali swoje sołectwo. Tak jak w ubiegłym roku uczestnicy tego przedsięwzięcia zbierali śmieci wzdłuż ul. Długiej, Szkolnej, Spacerowej w kierunku jeziora, Tęczowej, Kwiatowej, Wczasowej oraz w części krajowej 20. Podczas dwugodzinnej akcji zebrano ponad 20 worków nieczystości. To zdecydowanie mniej niż poprzednio, co było dla wszystkich miłą niespodzianką.

niedziela, 6 maja 2018 r., 12:00
Kiedyś ludzie chcieli się spotykać. Irena Kulwikowska o 35 latach GOK w Sierakowicach
Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach obchodzi 35 - lecie istnienia. Od początku prowadziła go Irena Kulwikowska - energiczna, z poczuciem humoru i oddana swojej pracy Pani dyrektor. O początkach działalności, trudnych momentach, Kaszubskim Zespole Pieśni i Tańca "Sierakowice" i najlepszych wspomnieniach, opowiedziała w rozmowie z Dorotą Skierką.

niedziela, 6 maja 2018 r., 08:05
Motocykliści z Kaszub rozpoczęli sezon w Mściszewicach
Zlot motocyklowy otwierający sezon w Mściszewicach to już poniekąd tradycja. W tegorocznej edycji wzięło udział kilkuset miłośników dwóch kółek i nie tylko. W sumie w Mściszewicach w sobotnie południe można było podziwiać około trzystu maszyn - motocykli, jak również quadów.

sobota, 5 maja 2018 r., 16:37
Kartuzy. Trzeci nabór wniosków o dotacje na inicjatywy mieszkańców
Do 30 maja można ubiegać się o dofinansowanie przedsięwzięć służących zmianom w przestrzeni publicznej Kartuz. Właśnie ruszył trzeci nabór wniosków w ramach Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców. Wsparcie można uzyskać na zagospodarowanie obszaru zaniedbanego i wymagającego wsparcia, znajdującego się blisko mieszkańców, nasadzenia zieleni i ogólnodostępne miejsca spotkań.

sobota, 5 maja 2018 r., 16:16
W niedzielę czasowe utrudnienia w ruchu w centrum Kartuz
Ważna informacja dla kierowców - w związku z odbywającymi się w niedzielę na Rynku w Kartuzach zawodami strongmanów, w niedzielę wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu.

sobota, 5 maja 2018 r., 14:34
Prestiżowa nagroda dla powiatu kartuskiego
Powiat kartuski został doceniony za swoje działania i pracę w 2017 roku na arenie ogólnopolskiej. Zdobył pierwsze miejsce w rankingu powiatów, który od kilkunastu lat prowadzi Związek Powiatów Polskich. Statuetkę starosta Janina Kwiecień odebrała podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, które odbyło się w kwietniu.

sobota, 5 maja 2018 r., 10:15
Międzynarodowe doświadczenia ZST w Kartuzach
16 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach rozpoczęła się wizyta uczniów i nauczycieli z Niemiec i Grecji, realizujących wspólnie z naszą szkołą projekt pt. "Interdyscyplinarne projektowanie inteligentnego domu pasywnego sposobem na oszczędzanie energii i redukcję zanieczyszczeń środowiska" w ramach programu ERASMUS+ K2.

sobota, 5 maja 2018 r., 09:35
ZSP Sierakowice - szkoła przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu
Fair Trade, po polsku Sprawiedliwy Handel, to ruch mający na celu poprawę warunków pracy i zapewnienie godziwej płacy drobnym producentom z krajów rozwijających się. To bardzo szczytna idea, którą chcielibyśmy promować dlatego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach rozpoczął starania o tytuł "Szkoły Przyjaznej dla Sprawiedliwego Handlu".

piątek, 4 maja 2018 r., 12:12
Kartuzy. Strażacy mszą świętą uczcili dzień św. Floriana
4 maja to wyjątkowa data w kalendarzu. To dzień, któremu patronuje św. Florian, opiekun strażaków. Tego dnia świętują zarówno ci zawodowi, jak i ochotnicy. Dla społeczności to okazja, by podziękować im za ofiarność podczas akcji i wierność ideom strażackiej służby. W tym roku oficjalne obchody w Kartuzach zaplanowano na 23 maja, jednak zgodnie z coroczną tradycją strażacy w piątkowy poranek ruszyli do kościoła św. Kazimierza na mszę św.