czwartek, 19 lipca 2018 r., 11:50
Odeszła śp. Karolina Magulska ze Sławek. Przegrała walkę z rakiem
W środę zmarła Karolina Magulska ze Sławek. 29-latka przegrała walkę z nowotworem. Nabożeństwo pogrzebowe w jej intencji odbędzie się w sobotę.

czwartek, 19 lipca 2018 r., 10:34
Kamienica Królewska. Oddaj krew w ramach akcji 100 litrów dla Niepodległej
W najbliższą sobotę nadarzy się kolejna okazja do podzielenia się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew. Przy remizie OSP w Kamienicy Królewskiej z inicjatywy miejscowego klubu honorowych dawców stanie krwiobus. Celem akcji poza tym nadrzędnym, a więc ratowaniem życia, jest też uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

środa, 18 lipca 2018 r., 20:02
Strażacy dbają o bezpieczny wypoczynek na obozach harcerskich
Harcerze z obozu nad jeziorem Lubowisko w Stężycy wiedzą, jak zachować się w wypadku zagrożenia. We wtorek ze szczegółami bezpiecznego wypoczynku zapoznali ich przedstawiciele straży i policji. Strażacy z kartuskiej komendy PSP skontrolowali obóz oraz przeprowadzili w nim próbną ewakuację. Wszystko po to, by lepiej przygotować się na podobne sytuacje jak ta, która miała miejsce w sierpniu ubiegłego roku.

środa, 18 lipca 2018 r., 17:40
Mały wojownik - Brunonek Labuda potrzebuje pomocy
Brunonek Labuda z Banina to chłopiec, u którego po narodzinach zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe. Aby mógł się rozwijać niezbędna jest specjalistyczna rehabilitacja. Dzięki osobom o wielu sercach dwulatek mógł uczestniczyć w turnusie rehabilitacyjnym, który sprawił, że poczynił kolejne postępy. Teraz chłopczyk potrzebuje specjalistycznego wózka. Jego koszt przerasta możliwości rodziny Brunonka, dlatego też potrzebna jest pomoc.

środa, 18 lipca 2018 r., 10:26
Jeszcze w tym roku Ostrzyce i Somonino połączy ścieżka rowerowa
Jeszcze w tym roku miłośnicy dwóch kółek będą mogli przejechać trasę z Somonina do Ostrzyc, korzystając z nowej ścieżki rowerowej. Jej budowa jest związana z realizacją większego przedsięwzięcia - budowy węzła integracyjnego Somonino wraz z trasami dojazdowymi.

wtorek, 17 lipca 2018 r., 10:43
"Ostoja" - szpital dla dzikich zwierząt prowadzi zbiórkę na zakup sprzętu - wesprzyj akcję
Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja" w Hejtusie prowadzi zbiórkę na zakup sprzętu do narkozy wziewnej. Ten aparat ułatwi diagnozowanie i ograniczy cierpienie podopiecznych placówki. Do ośrodka codziennie trafia około 20-30 zwierzaków. Do potrzebnej kwoty brakuje niespełna 2.500 złotych. Do końca zbiórki pozostały trzy dni.

wtorek, 17 lipca 2018 r., 08:53
Jeszcze w tym roku na Pomorzu pojawią się pociągi elektryczne
Pięć fabrycznie nowych składów elektrycznych wkrótce poruszać się będzie po pomorskich torach kolejowych. Pierwsze trafią na Pomorze już w tym roku. Na początku będą kursować między Trójmiastem i Słupskiem, niewykluczone jednak, że po zakończeniu elektryfikacji trafią na linię 248 do Kartuz i Kościerzyny. Zakup był możliwy dzięki dotacji ze środków unijnych. W poniedziałek marszałek Struk oraz wicemarszałek Świlski podpisali umowę na zakup taborów.

wtorek, 17 lipca 2018 r., 07:54
W sobotę Wielki Odpust w Sanktuarium w Sianowie - sprawdź program
W sobotę, 21 lipca w sianowskim Sanktuarium rozpoczyna się odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Do Matki Boskiej Sianowskiej - Królowej Kaszub pielgrzymować będą tysiące wiernych. Główne uroczystości zaplanowano na najbliższą niedzielę, jednak przez cały tydzień po niej odbywać się będą msze święte i nabożeństwa w różnych intencjach.

niedziela, 15 lipca 2018 r., 07:55
Tysiące osób we Wdzydzach. Trwa 45. Jarmark Wdzydzki
Trwa największa plenerowa impreza folklorystyczna na Kaszubach. Na odwiedzających w niedzielę skansen czeka kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, a także liczne występy artystyczne i konkursy. Jarmark Wdzydzki odbywa się już po raz 45.

sobota, 14 lipca 2018 r., 00:24
Taneczna zabawa na "Weselnym graniu" w Ostrzycach
Kilkaset osób bawiło się w piątkowy wieczór w Ostrzycach. Już po raz piąty odbył się tam przegląd zespołów weselnych. Dla miłośników biesiadnych rytmów impreza była okazją, by porządnie się wytańczyć, a dla par planujących ślub - do poznania twórczości kapel występujących na weselach.