piątek, 5 maja 2017 r., 12:16
Kartuzy. Uczniowie pochwalili się wiedzą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
Test wiadomości, udzielanie pierwszej pomocy, rowerowy tor przeszkód - to niektóre z wielu konkurencji, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy Powiatowych Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach. W turnieju wzięło udział dziewięć drużyn ze szkół podstawowych i osiem ze szkół gimnazjalnych.

piątek, 5 maja 2017 r., 11:37
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie koni z Niestępowa
Prokuratura Rejonowa w Kartuzach zakończyła postępowanie w sprawie koni, które padły w czerwcu ubiegłego roku w Niestępowie. Śledztwo umorzono. Pytanie, czy ktoś mógł przyczynić się do zgonu zwierząt, pozostanie bez odpowiedzi.

czwartek, 4 maja 2017 r., 20:59
Sianowska Huta. Strażacy czterech jednostek OSP uczcili święto swojego patrona
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek" - w myśl przyświecającego strażackiej służbie motta brać strażacka z parafii w Sianowie uczciła dzień swojego patrona, św. Floriana, uroczystą mszą w Sianowskiej Hucie. Uczestniczyli w niej ochotnicy z czterech jednostek OSP.

czwartek, 4 maja 2017 r., 15:20
Drugie miejsce dla LO z "Klasztornej" w Finale Pomorskiej Ligi Debat
Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach zdobyła tytuł wicemistrza w Finale Pomorskiej Ligi Debat Oksfordzkich - Debaty z Energią. Sukces indywidualny osiągnęła Zofia Kobiela, otrzymując tytuł najlepszego mówcy.

czwartek, 4 maja 2017 r., 10:23
Dzień strażaka w Kartuzach
Tradycyjnie 4 maja, a więc w dzień św. Floriana, odbyły się powiatowe obchody z okazji Dnia Strażaka. Uroczystość była doskonałą okazją do podziękowania funkcjonariuszom za codzienną realizację zadań, za ofiarność podczas akcji ratowniczo - gaśniczych oraz za wierność ideom strażackiej służby.

czwartek, 4 maja 2017 r., 09:50
Maraton maturalny 2017 rozpoczęty
Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych w czwartek o godz. 9 rozpoczęli maturalne zmagania. Na pierwszy ogień w egzaminacyjnym maratonie poszedł język polski, w piątek abiturienci zmierzą się z królową nauk - matematyką. Maturalny maraton potrwa do 24 maja.

środa, 3 maja 2017 r., 14:29
Obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Kartuzach
Mieszkańcy miasta i okolic, parlamentarzyści, samorządowcy, dzieci i młodzież oraz przedstawiciele instytucji działających na terenie powiatu upamiętnili w środę w Kartuzach 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas uroczystości odsłonięto tablicę z nową nazwą parku usytuowanego przy budynku poczty. Nadano mu imię 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po oficjalnej części obchodów wszyscy przeszli na Rynek, gdzie odbył się happening, a chętni mogli zrobić sobie zdjęcie z postaciami z obrazu Jana Matejki.

wtorek, 2 maja 2017 r., 11:40
Zgłoś rodziny wielodzietne do nagrody "Perła dla życia"
Już po raz czwarty starosta kartuski uhonoruje rodziny wielodzietne i zastępcze nagrodami "Perła dla życia". To wyjątkowe wyróżnienie ma być formą uhonorowania i docenienia codziennego trudu opieki nad licznym potomstwem. Zgłoszenia do nagrody można przesyłać od 8 maja do 20 czerwca.

poniedziałek, 1 maja 2017 r., 19:03
Wiśta Wio w Ostrzycach, czyli zawody woźniców na kaszubską nutę
Slalom bryczek, rzut belotem na wóz, przewóz wody szlópą i przeciąganie opony - to konkurencje, z którymi zmierzyli się uczestnicy Turnieju Woźniców i Hodowców Koni Zimnokrwistych. Do rywalizacji przystąpiło szesnaście drużyn.

niedziela, 30 kwietnia 2017 r., 19:56
Stężyca. Żonkil 2017 - pomagali tym, dla których nie ma nadziei
Liczne występy artystyczne, konkursy dla publiczności, grill przygotowany przez Wolontariat 50+, zjeżdżalnie dla dzieci, licytacje, Rajd po życie, czy kwesty od wczesnych godzin porannych, a wszystko to po to, by pomóc osobom zmagającym się z chorobą nowotworową i przebywającym w hospicjum. Jednym słowem mieszkańcy Stężycy i nie tylko już po raz dwunasty wzięli udział w akcji "Żonkil kwiatem nadziei dla hospicjum".