poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 23:45
Kartuzy. Radni nie udzielili absolutorium burmistrzowi
Kartuscy radni w poniedziałek dyskutowali m.in. nad udzieleniem burmistrzowi Mieczysławowi Gołuńskiemu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok. Obradom towarzyszyła burzliwa dyskusja. Mimo obszernych wyjaśnień, które złożyła skarbnik, większość radnych postanowiła zagłosować przeciw udzieleniu absolutorium.

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 13:56
Nadchodzą afrykańskie upały! Jak o siebie zadbać?
Ostatni tydzień czerwca zapowiada się upalnie. W najbliższych dniach w naszym regionie temperatura w cieniu może dojść nawet do 30 stopni Celsjusza. Pamiętajmy, by zawsze mieć przy sobie butelkę wody. Warto też używać filtrów UV.

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 10:47
Druhowie z Czeczewa najlepsi w sportowo-pożarniczej rywalizacji w Przodkowie
14 zespołów członków czynnych oraz młodzieżowych drużyn pożarniczych rywalizowało w niedzielę w zawodach sportowo pożarniczych w gminie Przodkowo. Tytuł najsprawniejszej wywalczyli druhowie z OSP Czeczewo. Wygrali zarówno w ćwiczeniach regulaminowych, jak i w konkurencji alarmowo-bojowej.

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 10:06
Roszady na parafiach - sprawdź, jakie nastąpią zmiany personalne
Jak co roku, wraz z końcem czerwca do parafii w całej diecezji docierają informacje o dekretach wydanych przez biskupa w sprawie zmian personalnych w kościelnych władzach. Nie inaczej było i w powiecie kartuskim. I choć zmiany wchodzą w życie 20 sierpnia to już wiemy, którzy nowi duchowni zawitają do parafii na terenie powiatu, a którzy będą musieli zmienić miejsce pełnienia służby duszpasterskiej.

niedziela, 23 czerwca 2019 r., 18:22
Tysiące pasjonatów motoryzacji w Stężycy. Classówka 2019 za nami
Kilkaset samochodów podziwiać można było w weekend w Amfiteatrze w Stężycy. Odbyła się tam kolejna edycja Classówki, czyli zlotu pojazdów zabytkowych i nie tylko, bo wśród motoryzacyjnych perełek podziwiać można było również "odpicowane" i młodsze modele aut. Dwudniowa formuła imprezy sprawiła, że do stężyckiego amfiteatru zawitało kilka tysięcy pasjonatów motoryzacji.

niedziela, 23 czerwca 2019 r., 10:32
Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Ojca
23 czerwca obchodzimy wyjątkowe święto - Dzień Ojca. To szczególna data w kalendarzu, kiedy możemy dodatkowo podziękować ojcom za codzienną troskę, cierpliwość i opiekę. Z tej okazji publikujemy na naszych łamach życzenia, które nadesłali nam nasi Czytelnicy.

niedziela, 23 czerwca 2019 r., 10:02
Koncertowe sobótki w Żukowie. Zabawa z Baranovskim, Lato i Hyżym
Kolejna edycja żukowskich sobótek w Parku nad Jeziorem upłynęła pod znakiem dobrej zabawy i świetnej muzyki. Publiczność przez kilka godzin bawiła się na koncertach. Gwiazdą wieczoru był Grzegorz Hyży. Przed nim na scenie pojawili się Baranovsky i Filip Lato.

niedziela, 23 czerwca 2019 r., 09:35
Tak bawiono się na Kaszubskiej Sobótce w Sierakowicach
Widowisko prezentujące kaszubskie i słowiańskie obrzędy Nocy Świętojańskiej, ścinanie kani, wyplatanie wianków, występy młodych mieszkańców gminy i koncerty - tak wyglądała sobotnia odsłona Kaszubskiej Sobótki w Sierakowicach. Impreza w sobotni wieczór odbyła się w Amfiteatrze Szerokowidze.

sobota, 22 czerwca 2019 r., 23:46
Kiełpino. Pełne atrakcji Sobótki z charytatywnym akcentem
Za nami pełne atrakcji IV Sobótki na stadionie w Kiełpinie. Uczestnicy mogli wziąć udział m.in. w Turnieju Piłki Nożnej, II Mistrzostwach Kiełpina w Baśkę, I Otwartych Kiełpińskich Rozgrywkach Szachowych, zabawach i konkursach z nagrodami oraz wielu innych atrakcjach przygotowanych przez Sołectwo Kiełpino. Imprezie towarzyszyła zbiórka pieniędzy na leczenie Karoliny Treder.

sobota, 22 czerwca 2019 r., 11:25
Żukowo. Powstanie ulica łącząca ul. Kościerską z 3 Maja i parking
Pomiędzy nową i działającą już przystanią kajakową a żukowskim cmentarzem przebiega ulica łącząca ul. Kościerską z ul. 3 Maja. Ta stara droga, częściowo szutrowa, a częściowo wybrukowana, przed laty służyła do transportu konnego. Planowana modernizacja sprawi, że ma ona być przydatna dla uczestników spływów, jak i osób odwiedzających cmentarz. W trakcie opracowania jest dokumentacja projektowa.