czwartek, 5 stycznia 2017 r., 16:03
Nie żyje Jacek Wroński - zginął w wypadku
Nie żyje Jacek Wroński - lokalny przedsiębiorca i filantrop. Zginął w wypadku, do którego doszło w czwartkowe południe w Kłobuczynie. W tym roku skończyłby 54 lata

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 15:04
Program Opiekun - chcą ratować od biedy i pomagać tym, którzy potrzebują pomocy
Dotarcie do rodzin i osób samotnych, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej, materialnej czy mieszkaniowej, wsparcie ich i pomoc w wyjściu na prostą - takie są cele programu Opiekun. To nowa inicjatywa Fundacji Pomorskie Centrum Pomocy Alkoholikom i ich Rodzinom. Organizacja poszukuje darczyńców, którzy będą chcieli wcielić się w rolę opiekunów i pomogą innym odmienić swój los.

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 12:27
Zima zaatakowała. Trudne warunki na drogach w całym powiecie
W związku z intensywnymi opadami śniegu na drogach panują szczególnie trudne warunki. Jest ślisko i niebezpiecznie. W Kartuzach na ul. 3 Maja, spore problemy z przejazdem mają samochody ciężarowe. Policjanci apelują o szczególną ostrożność.

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 10:29
Klub Sportowy Gokken podsumował rok na uroczystej gali
W grudniu odbyła się II Gala Klubu Sportowego Gokken w hali widowisko-sportowej w Szemudzie. W trakcie spotkania omówiono osiągnięcia roku startowego 2016, uhonorowano zawodników w danych kategoriach wiekowych oraz przedstawiono plan na następny rok startowy.

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 10:19
Darmowa pomoc prawna w powiecie. Sprawdź, gdzie uzyskasz poradę
W powiecie kartuskim w pięciu miejscowościach można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. W tym roku zamiast punktu w Centrum Interwencji Kryzysowej powstał punkt w Chmielnie. Sprawdź, gdzie, kiedy i kto może skorzystać z darmowego wsparcia specjalistów.

środa, 4 stycznia 2017 r., 14:46
Kartuzy. Sukces Oliwii Armatowskiej w wojewódzkim konkursie o prawie pracy
"Poznaj swoje prawa w pracy" - pod takim hasłem Państwowa Inspekcja Pracy w Gdańsku zorganizowała konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. Drugie miejsce w nim zajęła uczennica Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach.

środa, 4 stycznia 2017 r., 14:29
Uczniowie ZSP w Sierakowicach wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
Trzech uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych popisało się wiedzą o wydarzeniach z Sierpnia 80 i odniosło sukces w siódmej edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Uczeń klasy III tutejszego Liceum Ogólnokształcącego zajął drugie miejsce.

środa, 4 stycznia 2017 r., 13:32
Chmielno. Zęby dzieci przebadają specjaliści z kliniki uniwersyteckiej
Chmieleński samorząd umożliwia uczniom z gminnych szkół wyjazdy na bezpłatne wizyty i leczenie w Poradni Stomatologii Dziecięcej i Rodzinnej UCS Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Gmina zapewnia dojazd oraz opiekę specjalistów. Akcja potrwa do końca roku szkolnego.

środa, 4 stycznia 2017 r., 10:12
Będzie wiało na Kaszubach. Wydano ostrzeżenia przed wichurami i zamieciami
Najbliższa doba na Kaszubach upłynie pod znakiem silnego wiatru i zamieci śnieżnych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia. O zachowanie szczególnej ostrożności na drogach apelują też policjanci.

środa, 4 stycznia 2017 r., 09:56
Przygotowania do Orszaku Trzech Króli zmierzają ku końcowi
W piątek na ulice Żukowa po raz piąty wyruszy świąteczny orszak. Przygotowania do tej religijnej i społecznej imprezy trwają w parafii pw. Miłosierdzia Bożego od początku października. Ostatnie organizacyjne spotkanie odbyło się w wtorkowy wieczór. Ustalano jeszcze szczegóły i detale tego przedsięwzięcia. Całość przygotowań zapięta jest już na ostatni guzik. W naszym powiecie Orszak Trzech Króli przejdzie także ulicami Kartuz i Sierakowic.