czwartek, 31 stycznia 2019 r., 12:16
"To będzie projekt stulecia" - jest szansa na 44 miliony dotacji na oczyszczenie jezior kartuskich
Czy już za kilka lat mieszkańcy Kartuz i przyjeżdżający do niego turyści będą mogli w pełni korzystać z wypoczynku nad kartuskimi jeziorami? Gmina ma szansę zdobyć około 44,7 mln złotych dofinansowania na oczyszczenie zbiorników, które mają miano najbrudniejszych w Polsce. O szczegółach przedsięwzięcia kartuscy radni dyskutowali na środowej sesji. Podjęli też uchwałę w sprawie zaciągnięcia pożyczki na zabezpieczenie wkładu własnego na to zadanie. - Jeśli uda się nam zrealizować ten projekt, myślę, że będzie to projekt stulecia dla tej gminy - podkreślił Mieczysław Gołuński, burmistrz Kartuz.

środa, 30 stycznia 2019 r., 20:02
Dzierżążno. "Bo babcia i dziadek to nasze są skarby"
Tak śpiewały najmłodsze przedszkolaki Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie podczas uroczystego Dnia Babci i Dziadka w środowe przedpołudnie. Życzyły im zdrowia, szczęścia, pomyślności i spełnienia wszystkich marzeń. Podziękowały im za dobroć i opiekę, prezentując wiersze, piosenki oraz tańce. Wręczyły przygotowane przez siebie upominki i zaśpiewały gromkie "Sto lat".

środa, 30 stycznia 2019 r., 14:46
Żukowo. Organizacje otrzymały blisko 700.000 złotych - sprawdź, komu przyznano dotacje
Żukowski samorząd rozstrzygnął wyniki konkursu o dotacje na realizację zadań publicznych przez organizacje samorządowe. Łącznie na ten cel przeznaczono 698.000 złotych. Największe wsparcie, bo blisko pół miliona złotych przeznaczono w tym roku na sport i upowszechnianie kultury fizycznej.

środa, 30 stycznia 2019 r., 12:19
Konkursy, fajerwerki i dobra zabawa w Kiełpinie
A wszystko za sprawą balu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Krąg Arasmusa i sołtysa Mirosława Paczoskę, który odbył się w niedzielny wieczór w lokalu sportowym przy stadionie w Kiełpinie. Podczas imprezy nagrodzono laureatów dwóch konkursów oraz uczczono święto babci i dziadka.

wtorek, 29 stycznia 2019 r., 23:15
"Jako powiat chcemy być liderem przedsiębiorczości" - samorządowcy spotkali się z właścicielami kaszubskich firm
Kaszubskich przedsiębiorców w ubiegłym tygodniu zaproszono na doroczne spotkanie z władzami samorządowymi gminy Kartuzy i powiatu kartuskiego. Była to okazja nie tylko do podziękowań i podsumowań, ale też przedstawienia planów rozwoju dla całego regionu.

wtorek, 29 stycznia 2019 r., 17:03
Pomieczyno. Uroczyście oddano do użytku rozbudowaną podstawówkę
Uroczyście z symbolicznym przecięciem wstęgi i poświęceniem obiektu przekazana została do użytku rozbudowana Szkoła Podstawowa w Pomieczynie. Dotychczas użytkowany budynek powstał na początku lat 90. Z roku na rok robiło się coraz ciaśniej. Marzeniem była rozbudowa placówki. Teraz ponad 260 uczniów może kontynuować naukę w nowoczesnej i dobrze wyposażonej szkole.

wtorek, 29 stycznia 2019 r., 15:11
Jakie imiona cieszyły się największą popularnością w powiecie w 2018 roku?
Ma wielkie serce, jest wrażliwa i subtelna, choć bywa też impulsywna i porywcza - taką osobą według "Księgi Imion" jest posiadaczka imienia Zuzanna. Energiczny, ambitny, pełny zapału - tak z kolei scharakteryzować można Jakuba. To właśnie Zuzanna i Jakub to imiona, które w 2018 roku najczęściej nadawano dzieciom urodzonym w powiecie kartuskim. Sprawdziliśmy, w jakie imiona były najmodniejszymi w poszczególnych gminach.

wtorek, 29 stycznia 2019 r., 10:51
Dzień babci i dziadka świętowano w Miechucinie
Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery jest obchodzony dzień Babci i Dziadka. We wtorek na sali bankietowej w Miechucinie dzieci uczciły to wyjątkowo święto.

poniedziałek, 28 stycznia 2019 r., 11:52
VIII Bal Seniora w Staniszewie
W niedzielę w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Staniszewie odbyły się obchody Dnia Babci i Dziadka, a w jego ramach VIII "Bal Seniora". Jak co roku na uroczystość przybyło wielu seniorów - w większości mieszkańców Staniszewa oraz okolicznych sołectw.

niedziela, 27 stycznia 2019 r., 17:16
Chmielno. Piękne kolędowanie w wykonaniu chóru parafialnego
Niedzielną mszę świętą w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie uświetnił występ chmieleńskiego chóru parafialnego. Po jej zakończeniu chórzyści pod dyrekcją Agnieszki Kowalskiej-Potrykus dali krótki koncert.