środa, 28 czerwca 2017 r., 19:55
Nad Kaszubami przejdą burze. IMiGW wydał ostrzeżenia
W nocy ze środy na czwartek nad Kaszubami przejść mają burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w tej sprawie ostrzeżenie I stopnia. Zgodnie z prognozami burze wystąpią też w czwartek, na piątek zapowiada są z kolei intensywne opady deszczu.

środa, 28 czerwca 2017 r., 16:46
Somonino. Wójt Marian Kryszewski z jednogłośnym absolutorium
Radni gminy Somonino byli jednomyślni i pozytywnie ocenili pracę wójta Mariana Kryszewskiego nad ubiegłorocznym budżetem. Na środowej sesji jednogłośnie udzielili włodarzowi absolutorium z tytułu jego wykonania. Zwrócili jednak też uwagę na kwestie, które należałoby poprawić.

środa, 28 czerwca 2017 r., 13:15
Wolontariusze ze "Wzgórza" wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie "Wolontariusz Roku"
21 czerwca wolontariusze ze szkolnego klubu " Iskierka Nadziei" wraz z dyrektor Grażyną Maczulis oraz pedagog Justyną Kluge wzięli udział w uroczystej gali finałowej konkursu MEN "Wolontariusz Roku", która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wyjątkowy charakter osiągnięcia szkolnego klubu podkreślił udział Pomorskiego Kuratora Oświaty Moniki Kończyk.

wtorek, 27 czerwca 2017 r., 20:54
Przodkowo. Projekt Skrzydła Wiedzy już na półmetku
W ramach projektu RPO Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 pn. "Skrzydła wiedzy" zakończyły się już dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów przodkowskiej gminy w roku szkolnym 2016/2017. Uczniowie uczęszczający na zajęcia rozwijające z języka angielskiego i informatyki przystąpili do egzaminu zewnętrznego.

wtorek, 27 czerwca 2017 r., 20:30
Goręczyno-Ramleje. Bal Seniora 2017
Najstarsi mieszkańcy sołectwa Goręczyno spotkali się na dorocznym balu seniora. Wspólnie przy akordach kapeli bawiło się około 120 osób. Nie brakło wspólnych śpiewów, tańców oraz wspomnień i długich rozmów przy suto zastawionym stole.

wtorek, 27 czerwca 2017 r., 13:49
Chmielno. Będą bić nowy rekord - na największy koktajl z truskawek
W ubiegłym roku przygotowali rekordowych rozmiarów zupę z truskawek. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Truskawek Kaszubskich chcą przygotować największy w Polsce koktajl truskawkowy. Z kaszubskich malen ma powstać 1500 porcji deseru.

wtorek, 27 czerwca 2017 r., 13:08
Bawili się i integrowali na festynie w Egiertowie
W niedzielę, 18 czerwca na boisku przy Szkole Podstawowej w Egiertowie odbyła się kolejna edycja festynu integracyjnego "Sprawni inaczej są obok nas". Na uczestników czekało całe mnóstwo atrakcji, a zabawę umilił występ grupy Mali Hopowianie.

wtorek, 27 czerwca 2017 r., 11:54
Sprawdź, gdzie możesz kąpać się bezpiecznie
Wakacje rozpoczęte, a jedną z najpopularniejszych form spędzania letniego czasu jest odpoczynek nad wodą. Aby był on bezpieczny, warto korzystać z kąpieli tylko w miejscach ku temu wyznaczonych. Dlatego też przedstawiamy listę miejsc wykorzystywanych do kąpieli na terenie powiatu kartuskiego.

poniedziałek, 26 czerwca 2017 r., 15:19
Chmielno. Wójt Jerzy Grzegorzewski z jednogłośnym absolutorium
Chmieleńscy radni pozytywnie ocenili ubiegłoroczną pracę wójta Jerzego Grzegorzewskiego i jednogłośnie udzielili mu absolutorium za wykonanie budżetu w 2016 roku. Nie zgłosili też większych uwag, przewodniczący rady - Marian Kwidziński zgłosił jedynie zastrzeżenia co do zbyt małej jego zdaniem ilości pozyskanych przez gminę środków ze źródeł zewnętrznych.

poniedziałek, 26 czerwca 2017 r., 13:49
Kierowcy jeżdżą za szybko - w walce z piratami drogowymi pomaga mapa zagrożeń
Na 407 potwierdzonych zgłoszeń w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aż 293 dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości. Najczęściej do tychże wykroczeń w ruchu drogowym dochodziło na terenie gmin Żukowo, Kartuzy i Sierakowice. Łącznie od momentu funkcjonowania mapy kartuscy funkcjonariusze weryfikowali już 1189 zgłoszeń.