czwartek, 16 marca 2017 r., 12:05
Mistrzostwo Polski dla Jowita Dance Stężyca w Karczewie
W ostatni weekend 4 i 5 marca odbyły się w Karczewie Krajowe Mistrzostwa IDO Disco Dance, Freestyle, Street Dance Show oraz Mistrzostwa Polski Cheerleaders & A.D.F.P. organizowane przez Polską Federację Tańca. Stawiły się na nich kluby taneczne z całego kraju. Mistrzostwa stanowiły jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata. W turnieju świetnie spisały się tancerki ze Stężycy.

czwartek, 16 marca 2017 r., 11:31
"Nursery Rhymes" - VI Gminny Konkurs  Recytatorski  z Języka Angielskiego
7 marca w Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach odbyła się VI edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego z Języka Angielskiego "Nursery Rhymes". Konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Kartuz.

czwartek, 16 marca 2017 r., 10:54
Poznaliśmy zwycięzów gminno-powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
W czwartek, 9 marca w Kartuskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje gminno-powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zwycięzcy będą reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim.

czwartek, 16 marca 2017 r., 09:50
Dominika Nowakowska: "W planach mam maraton"
Czołowa polska biegaczka, mieszkająca i trenująca w Kiełpinie, Dominika Nowakowska po ubiegłorocznym, niezbyt udanym sezonie odbudowuje formę sportową i w kwietniu zadebiutuje w maratonie.

środa, 15 marca 2017 r., 15:02
IV Turniej Szkół Budowlanych - po raz kolejny zwyciężyło ZST Kartuzy
Murowali, sprawdzali umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy i zmierzyli się w turnieju piłki nożnej - tak wyglądał IV Wojewódzki Turniej Szkół Budowlanych, który odbył się w środę w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach.

środa, 15 marca 2017 r., 13:46
Wiemy, kto w tym roku wystąpi na Truskawkobraniu! Sprawdź!
Podczas tegorocznej imprezy na Złotej Górze wystąpią gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Organizatorzy tak przygotowali program, by każdy znalazł w nim dla siebie coś interesującego. Na scenie pojawią się Michał Szpak, Fancy i Sound'n'Grace.

środa, 15 marca 2017 r., 12:30
Targi Nauka - Praca - Kariera w I LO w Kartuzach
Już po raz dwunasty w kartuskim ogólniaku zorganizowano targi pod hasłem "Nauka - Praca - Kariera" adresowane do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu. W ich trakcie uczniowie mieli okazję m.in. zapoznać się z ofertą uczelni wyższych i szkół policealnych, mogli też zasięgnąć rady u specjalistów z Powiatowego Urzędu Pracy.

środa, 15 marca 2017 r., 12:28
"Weekend za pół ceny" w Żukowie i Kartuzach
Gmina Żukowo już po raz drugi dołączyła do akcji "Rozsmakuj się w Metropolii. Weekend za pół ceny". Po raz pierwszy z usług w promocyjnych cenach będzie można skorzystać też w gminie Kartuzy. Tegoroczne edycja akcji odbędzie się 1 i 2 kwietnia.

środa, 15 marca 2017 r., 11:30
Żukowo. Odbudują dawne serce miasta
Na początku ubiegłego roku żukowska gmina zakupiła dwie działki o powierzchni 2580 m kw. wraz ze znajdującymi się na nich budynkami przy ul. 3 Maja. Jeden z obiektów to były spichlerz z końca XIX wieku. Transakcja ta daje samorządowi możliwość realizowania zadań społecznych i kulturalno - edukacyjnych w przyszłym Centrum Kultury. Do tej pory na tego typu przedsięwzięcia nie było po prostu miejsca.

środa, 15 marca 2017 r., 10:01
Żukowo. Potrzebna pomoc dla rodzeństwa, które straciło rodziców
Są bardzo młodzi, jednak życie zdążyło ich już brutalnie doświadczyć. Rodzeństwo z gminy Żukowo w krótkim czasie straciło oboje rodziców. Mieszkali w bardzo trudnych warunkach, zostali bez środków do życia. Od gminy otrzymali mieszkanie komunalne, wciąż jednak potrzebna jest pomoc. Osoby, które chciałyby się włączyć do akcji proszone są o kontakt z GOPS w Żukowie.