sobota, 3 marca 2018 r., 17:33
Gospodynie rywalizowały na turnieju powiatowym w Chmielnie - laur zwycięstwa dla KGW Chwaszczyno
Śpiewem, tańcem, poczuciem humoru i pyszną, kaszubską kuchnią ujęły publiczność uczestniczki ósmej edycji Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. Panie przystąpiły do rywalizacji w pięciu konkurencjach. W tym roku Grand Prix zdobyły gospodynie z Chwaszczyna.

sobota, 3 marca 2018 r., 13:40
Bezpieczna kartuzianka nie tylko w Dzień Kobiet
Już po raz drugi z inicjatywy Straży Miejskiej w Kartuzach odbyły się bezpłatne warsztaty dla kobiet "Bezpieczna kartuzianka". W ten sposób z okazji zbliżającego się święta pań strażnicy postanowili uświadomić im jak ważne jest ich bezpieczeństwo i ochrona przed czyhającym w różnych sytuacjach niebezpieczeństwem. Po raz kolejny zajęcia spotkały się ze sporym zainteresowaniem kobiet.

piątek, 2 marca 2018 r., 13:47
Zawodnicy Polskiej Floty Rebelii Kartuzy ze świetnymi wynikami na turnieju w Pile
Pięć medali przywieźli z zawodów w Pile zawodnicy Polskiej Floty Rebelii Kartuzy. W ramach obchodów Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych w miniony weekend zorganizowano tam IV Memoriał im. Tadeusza Pietrzykowskiego.

piątek, 2 marca 2018 r., 13:33
ZSO nr 2 rozpoczęło nabór dla szóstoklasistów do klasy dwujęzycznej
Szkoła Podstawowa nr 5, należąca do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach rozpoczyna rekrutację dla uczniów, którzy w tym roku kończą naukę w klasie szóstej i zastanawiają się, gdzie kontynuować edukację w klasie siódmej. To kolejna szkoła w Kartuzach, w której młodzież ma możliwość kształcić się w oddziale dwujęzycznym.

piątek, 2 marca 2018 r., 11:53
W hołdzie żołnierzom wyklętym pobiegną i oddadzą krew
Akcja "SpoKREWnieni służbą" oraz Bieg Żelaznego - tak w powiecie kartuskim uczczona zostanie pamięć żołnierzy wyklętych. Darem krwi można dzielić się przez cały marzec, z kolei bieg upamiętniający żołnierzy niezłomnych odbędzie się w niedzielne popołudnie w Kiełpinie. Zawodnicy będą rywalizowali na dystansie 5 km oraz 1963 metrów.

czwartek, 1 marca 2018 r., 18:33
Bierzmowanie w parafii pw. św. Józefa w Czeczewie
W parafii p. w. św. Józefa w Czeczewie odbyło się bierzmowanie. Uroczystości przewodniczył ksiądz biskup Wiesław Szlachetka. O godzinie 18 przybył do świątyni, gdzie został powitany przez proboszcza naszej wspólnoty - ks. Józefa Kuchtę oraz przez kandydatów do bierzmowania. W tym roku do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przystąpiło 65 gimnazjalistów.

czwartek, 1 marca 2018 r., 14:05
W sobotę gospodynie staną w szranki w Chmielnie
Talenty wokalne, artystyczne, taneczne i kulinarne wspaniałych mieszkanek Kaszub podziwiać będzie można w sobotę w hali sportowej w Chmielnie. Odbędzie się tam ósmy Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Jak to na imprezach, w których uczestniczą członkinie KGW, spodziewać się można widowiskowych występów, pysznej kuchni i solidnej dawki humoru w najlepszym wydaniu.

czwartek, 1 marca 2018 r., 11:59
Straż Miejska zaprasza na bezpłatne warsztaty samoobrony dla kobiet
Już po raz drugi mieszkanki Kartuz i okolic będą miały okazję zgłębić tajniki podstaw samoobrony. Z okazji Dnia Kobiet Straż Miejska zaprasza w sobotę na bezpłatne warsztaty z samoobrony kobiet.

środa, 28 lutego 2018 r., 21:24
Świetne warunki dla narciarzy na Cartusia Ski Arena w Bilowie
Mroźna zimowa aura sprzyja narciarzom. Na Cartusia Ski Arena na Bilowie panują świetne warunki do narciarstwa biegowego. Cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców Kartuz, ale też całego powiatu i województwa. Bilowskie trasy odwiedzają miłośnicy sportów zimowych z Trójmiasta, a nawet ze Słupska, Koszalina czy Lęborka.

środa, 28 lutego 2018 r., 18:09
Na stadion lekkoatletyczny w Sierakowicach trzeba będzie jeszcze poczekać
Niebawem miała ruszyć przebudowa stadionu w Sierakowicach. Mimo zabezpieczonych na ten cel środków, inwestycja w najbliższym czasie nie zostanie zrealizowana. Jaki jest powód takiej sytuacji? Nierozstrzygnięty przetarg. To problem, z którym boryka się większość samorządów.