środa, 20 czerwca 2018 r., 08:30
Plaża w Gowidlinie będzie gotowa po sezonie
Mimo problemów, gminie Sierakowice udało się podpisać umowę z wykonawcą na budowę plaży w Gowidlinie. Tym samym, do końca października powstanie tam przystań kajakowa i żeglarska, pomost kąpielowy oraz pełna infrastruktura biwakowa. To inwestycja realizowana w ramach projektu "Pomorskie Szlaki Kajakowe".

środa, 20 czerwca 2018 r., 08:10
W sobotę akcja oddawania krwi. Podziel się cząstką siebie
Przed nami trzecia w tym roku sobotnia akcja oddawania krwi, a więc szansa na podarowanie komuś zdrowia lub nawet życia. Drogocennym płynem będzie można podzielić się w Punkcie Krwiodawstwa w Kartuzach już od wczesnych godzin porannych.

wtorek, 19 czerwca 2018 r., 17:10
Przodkowo. Pierwszy konkurs fotograficzny w samorządowym przedszkolu
Rodzice wraz ze swoimi pociechami wzięli udział w konkursie fotograficznym "Cztery pory roku". To pierwszy taki konkurs w Przedszkolu Samorządowym w Przodkowie. Przez cztery pory roku wyszukiwali najbardziej urokliwe miejsca w swojej gminie i zatrzymywali je w kadrze. Autorów najciekawszych zdjęć uhonorowano nagrodami.

wtorek, 19 czerwca 2018 r., 14:11
Wielki jubileusz szkoły na Wybika - poznaj kolejną część historii, zobacz zdjęcia
W skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach wchodzi nie tylko szkoła podstawowa nr 5 wraz z gimnazjum, ale także II Liceum Ogólnokształcące. W tym roku placówka świętuje dwa jubileusze 30-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 5 i 20-lecia II Liceum Ogólnokształcącego. Z tej okazji rozpoczęliśmy cykl opowiadający o historii szkoły i prezentujący archiwalne zdjęcia. Dziś prezentujemy część trzecią.

wtorek, 19 czerwca 2018 r., 10:11
Wyniki egzaminu gimnazjalnego - jak wypadł w poszczególnych gminach w powiecie?
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wstępne wyniki egzaminów, z którymi w kwietniu zmierzyli się uczniowie klas trzecich szkół gimnazjalnych. Sprawdziliśmy, jak z testami poradzili sobie gimnazjaliści w poszczególnych gminach w powiecie kartuskim.

poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., 13:39
Usmażą gigantycznego naleśnika z truskawkami. Chcą ustanowić nowy rekord Polski
Olbrzymich rozmiarów naleśnik już 30 czerwca zostanie usmażony w Chmielnie. Ma liczyć ponad 100 metrów długości! Gigantyczny placek powstanie podczas trzeciej edycji Festiwalu Truskawek Kaszubskich. Organizatorzy imprezy chcą w jej trakcie pobić nowy rekord Polski. W poprzednich edycjach festiwalu powstały już rekordowa zupa truskawkowa i koktajl.

niedziela, 17 czerwca 2018 r., 23:43
Piłsudczycy wsparli Rodaków na Kresach
Kilkaset kilogramów różnych darów rodakom ze Wschodu przekazali członkowie okręgu kaszubsko-pomorskiego Związku Piłsudczyków RP. Zebrane dary były efektem świąteczno-wiosennej zbiórki prowadzonej w ramach akcji "Rodacy - Bohaterom".

niedziela, 17 czerwca 2018 r., 18:00
X Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych WTZ
7 czerwca 2018 Miechucinie, odbyła się X Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych WTZ woj. Pomorskiego. W rywalizacji sportowej uczestniczyły zespoły, które reprezentowały warsztaty terapii zajęciowej.

sobota, 16 czerwca 2018 r., 19:51
Rodzinna zabawa na festynie w Grzybnie
Piękne występy uczniów, trening koszykówki z zawodnikami Trefla, konkursy ze słodkimi nagrodami dla dzieci i rodziców - tak upływało sobotnie popołudnie w Grzybnie. Na placu przy szkole podstawowej odbył się festyn rodzinny pod hasłem "Zatańczmy razem".

sobota, 16 czerwca 2018 r., 19:02
Pół wieku w służbie mieszkańcom - złoty jubileusz OSP Kistowo
50 - tyle lat działa już Ochotnicza Straż Pożarna w Kistowie. W sobotnie popołudnie druhowie nie tylko miejscowej jednostki spotkali się, by wspólnie świętować złoty jubileusz aktywnej działalności na rzecz mieszkańców. Z tej okazji posypały się słowa uznania, wdzięczności i podziękowania oraz odznaczenia dla strażaków.