środa, 3 kwietnia 2019 r., 16:35
Banino. Gimnazjaliści wicemistrzami Polski w konkursie "Odyseja Umysłu"
W ostatnim dniu marca br. uczniowie gimnazjum z Banina uzyskali tytuły wicemistrzów Polski w międzynarodowym konkursie "Odyseja Umysłu". Zostali laureatami II stopnia i wezmą udział w Eurofestiwalu, który odbędzie się 25 kwietnia w Petersburgu!

środa, 3 kwietnia 2019 r., 15:12
Żukowo. Czwarte urodziny Bocianowa z sportową niespodzianką
W poniedziałek 1 kwietnia Przedszkole i Żłobek Bocianowo obchodziło swoje 4 urodziny. W tym dniu na dzieci czekała niespodzianka na samym "wejściu". Przychodzące dzieci i rodziców witał Bocian częstujący maślanymi ciasteczkami własnego wypieku. Kolejną niespodzianką czekającą na naszych milusińskich były odwiedziny zawodników reprezentujących klub Asseco Arka Gdynia.

środa, 3 kwietnia 2019 r., 14:51
Ruszyły zajęcia "Nowe perspektywy dla OWP w Gminie Przodkowo"
Rozpoczęły już się zajęcia edukacyjne w ośrodkach wychowania przedszkolnego w Przodkowie, Pomieczynie i Czeczewie. Ogólnie ze wszystkich placówek objętych projektem 168 uczniów otrzymało możliwość wzięcia udziału w zajęciach m.in. z języka angielskiego, robotyki czy logopedii. Dla 7 nauczycieli zostały zorganizowane szkolenia na okoliczność przeprowadzania zajęć.

środa, 3 kwietnia 2019 r., 10:08
Kartuzy. ZSO nr 2 gospodarzem międzynarodowej wymiany Erasmus+
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach był gospodarzem wymiany międzynarodowej w ramach programu Erasmus + building Bridges. Wśród uczestników była młodzież z Hiszpanii, Austrii, Słowenii, Niemiec oraz uczniowie dwujęzycznych klas VIII i III gimnazjum.

środa, 3 kwietnia 2019 r., 09:47
Kuchenne Rewolucje znów na Kaszubach
Magda Gessler po raz kolejny zawitała na Kaszuby. Stało się to za sprawą Kuchennych Rewolucji, które celebrytka właśnie przeprowadziła w Zajeździe Florencja w Nowym Klinczu. Nowa restauracja nosi nazwę "Niezapominajka", a wśród polecanych przez znaną restauratorkę dań można znaleźć m.in. faszerowanego indyka czy tort angielski.

środa, 3 kwietnia 2019 r., 09:44
Już w sobotę wiosenna Giełda Mam w Kartuzach
W sobotę w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach odbędzie się kolejna Giełda Mam. Tym razem na stoiskach pojawią się ciuszki i akcesoria na sezon wiosenny. Osoby, które chciałyby stworzyć własne stoisko mogą zgłaszać się do piątku.

wtorek, 2 kwietnia 2019 r., 12:37
Jest przetarg na projekt wiaduktu na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Kościerskiej
Gmina Kartuzy ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej skrzyżowania ulic Gdańskiej i Kościerskiej. Zgodnie z przyjętą koncepcją, ruch samochodowy będzie odbywał się nad torami kolejowymi, natomiast dla pieszych powstanie tunel. Szacuje się, że inwestycja ta może kosztować nawet 60 mln zł.

wtorek, 2 kwietnia 2019 r., 12:31
"To akt desperacji" - radni odpowiadają na petycję burmistrza Kartuz ws. ZMP
Jest odpowiedź radnych na petycję burmistrza Kartuz w sprawie wystąpienia gminy Kartuzy ze Związku Miast Polskich. Grupa dziesięciorga radnych uważa, że włodarz Kartuz w akcie desperacji próbuje przekonać mieszkańców do członkostwa w organizacji, co jest tylko przykrywką dla jego zaniedbań. - Przygotowaną przez burmistrza petycję odbieramy jako kolejną próbę podważenia decyzji Rady Miejskiej i próbę nacisku na radnych, którzy mają zagwarantowane ustawowe prawo do suwerennych decyzji - podkreślają radni.

wtorek, 2 kwietnia 2019 r., 11:50
Powiat. Rozstrzygnięto konkurs na dotacje dla NGO - sprawdź, kto zyskał wsparcie
Starostwo Powiatowe w Kartuzach ogłosiło wyniki konkursu na realizację zadań publicznych. Na projekty realizowane w siedmiu obszarach - od edukacji, poprzez sport, ochronę zdrowia, kulturę i ekologię przeznaczono w tym roku 336 tys. zł. Wsparcie otrzymały 92 przedsięwzięcia.

wtorek, 2 kwietnia 2019 r., 11:06
Staniszewo. Wyłoniono laureatów szachowych mistrzostw o "Złotą Miotłę"
W sobotę w Staniszewie odbyły się I Szachowe Mistrzostwa Staniszewa o "Złotą Miotłę". 52 zawodników ze Staniszewa, Kartuz i Trójmiasta rywalizowało w czterech kategoriach. Pierwsze miejsca zdobyli Piotr Wesołowski, Zofia Labuda, Nikodem Paszki i Anna Łajewska.