poniedziałek, 30 października 2017 r., 18:05
Pomorze idealnym miejscem do życia?
Województwo pomorskie - miejsce idealne do pracy, rozwoju i życia - tak brzmi motto nowego projektu, który promować ma potencjał gospodarczy Pomorza. Rozpoczynająca się kilkuletnia kampania ma przyciągać nowych pracowników i zatrzymać ich w regionie.

poniedziałek, 30 października 2017 r., 17:34
Chmielno. Nowe stawki podatków - będą niewielkie podwyżki
Podczas poniedziałkowej sesji chmieleńscy radni przyjęli nowe stawki podatków od nieruchomości. Mieszkańców w przyszłym roku czekają nieznaczne podwyżki od kilku do kilkudziesięciu groszy na metrze kwadratowym.

poniedziałek, 30 października 2017 r., 14:49
Kartuzy. W piątek ruszy rozbudowa parkingu przy ul. Wzgórze Wolności
Już w najbliższy piątek ruszy przebudowa parkingu przy ulicy Wzgórze Wolności w Kartuzach. Mieszkańcy zyskają około 100 nowych miejsc parkingowych, a także m.in. ścieżkę rowerową. Będą utrudnienia dla kierowców.

poniedziałek, 30 października 2017 r., 11:05
Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w rejonie kartuskiego cmentarza
1 listopada, a więc w Dzień Wszystkich Świętych nastąpi reorganizacja ruchu drogowego w Kartuzach w obrębie cmentarza przy ul. Wzgórze Wolności. Zmiana będzie obowiązywała od godziny 6 do godziny 22.

poniedziałek, 30 października 2017 r., 08:45
Zalania, podtopienia i powalone drzewa - strażacy mieli pracowity weekend
Bardzo pracowity weekend mieli strażacy w powiecie kartuskim. Choć orkan Grzegorz na Kaszubach na szczęście nie dał się we znaki w takim stopniu, jak w innych regionach Polski, to i tak odnotowano ponad 60 interwencji.

poniedziałek, 30 października 2017 r., 08:28
Szkoła w Kożyczkowie walczy w konkursie "Wzorowa łazienka" - pomóż i zagłosuj
Szkoła Podstawowa w Kożyczkowie bierze udział w akcji "Wzorowa Łazienka". Główną nagrodą w konkursie jest remont szkolnych toalet, na który przeznaczone zostanie 30 tys. zł. Aby szkoła mogła wygrać potrzebne są jednak głosy internautów. Kliknięcie zajmie kilka sekund.

poniedziałek, 30 października 2017 r., 07:45
Sierakowice. Po raz kolejny promowali zdrowe nawyki żywieniowe
Już po raz czwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach zorganizowano konkurs "Żyj zdrowo - daruj życie". Jest on adresowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych.

poniedziałek, 30 października 2017 r., 07:07
Szymbark. Uczniowie pomogli dziecom z Kenii
W środę, 25 października 2017 roku w Zespole Kształcenia i Wychowania w Szymbarku gościł misjonarz- Kevin Dominic Kongowea, który opowiedział o egzotycznym państwie afrykańskim, a także trudnym życiu codziennym i nauce dzieci w Kenii.

niedziela, 29 października 2017 r., 18:08
Wkrótce Andrzejki - sprawdź, gdzie się bawić
Już tylko miesiąc dzieli nas od imienin Andrzeja. Wówczas w wielu miejscach organizowane są różnego rodzaju imprezy taneczne. W tym roku większość z nich odbywać się będzie w weekend 24-25 listopada. To idealna okazja, by dobrze się wybawić przed rozpoczynającym się tuż potem okresem adwentowym. Podpowiadamy, jak spędzić andrzejkowy wieczór i gdzie warto się wybrać.

niedziela, 29 października 2017 r., 12:12
Finał sprawy Marcina Szcześniaka - prezentujemy wyniki śledztwa
Wracamy do sprawy śmierci Marcina Szcześniaka, który w lipcu 2015 roku zaginął tuż po pobycie na kartuskiej komendzie policji. Po trzymiesięcznych poszukiwaniach, jego ciało znaleziono przypadkowo nad jeziorem w Kartuzach. Prezentujemy wyniki śledztwa - ustalony przez prokuraturę przebieg wydarzeń, które miały miejsce od dnia zatrzymania 29-latka do dnia odnalezienia jego zwłok.