czwartek, 2 lutego 2017 r., 10:19
Żukowo. Zgłoś kandydatów do gminnej nagrody Sucovia
Do 28 lutego można zgłaszać kandydatów do gminnej nagrody Sucovia. To coroczna nagroda burmistrza Żukowa, którą nadaje się za szczególne zasługi na różnych polach działalności kulturalnej, społecznej, sportowej i gospodarczej.

środa, 1 lutego 2017 r., 14:36
Sulęczyno. Pełne frajdy ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury
Wyjazd do kina, muzeów czy na kręgielnie, bal karnawałowy i wiele innych atrakcji przygotowano dla dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie. W dniach od 23 do 27 stycznia zorganizowano tam zajęcia feryjne dla dzieci i młodzieży z terenu gminy.

środa, 1 lutego 2017 r., 13:50
Bawiąc się poznawali tradycję i kulturę kaszubską
Zabawa połączona z poznawaniem tradycji i kultury kaszubskiej - tak upływały ferie uczestnikom zajęć zorganizowanych w tym okresie w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach.

środa, 1 lutego 2017 r., 13:10
Ogólnopolski  sukces Marii Formella - uczennicy Technikum Ekonomicznego w Kartuzach
Uczennica Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach została finalistką II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

środa, 1 lutego 2017 r., 12:41
Powiat. Pociągiem dotrzyj na stok i skorzystaj z wyciągu za 1 grosz
PKM w tym sezonie zimowym po raz pierwszy uruchomiła połączenia na kaszubskie stoki narciarskie. Można nimi dotrzeć zarówno z Trójmiasta, jak i z Kartuz oraz Kościerzyny. Od 1 lutego dla pasażerów PKM przygotowano specjalną promocję - okazując bilet kolejowy za bilet na wyciąg zapłacimy tylko grosz.

wtorek, 31 stycznia 2017 r., 18:28
Żukowo. Pierwszy krok samorządowców do wprowadzenia reformy oświaty w gminie
Podczas wtorkowej sesji radni zatwierdzili projekt dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Wszystkie dotychczasowe szkoły sześcioklasowe od nowego roku szkolnego staną się ośmioklasowymi. Podobnie stanie się z zespołami szkół, w których prowadzone będą jeszcze klasy gimnazjalne aż do czasu ich wygaszenia. Największe zmiany czeka żukowskie gimnazjum, gdyż było one jedynym samodzielnym gimnazjum w gminie.

wtorek, 31 stycznia 2017 r., 16:01
Ostatnie pożegnanie śp. druha Jana Rzeszewicza z OSP Kłosowo
W ubiegłym tygodniu rodzina, przyjaciele i brać strażacka pożegnali druha Jana Rzeszewicza, wieloletniego prezesa OSP Kłosowo, który służył swojej jednostce od 1950 roku. Był oddanym służbie innym strażakiem, jednym z inicjatorów budowy nowej strażnicy, wielokrotnie odznaczanym i honorowanym za swe zasługi.

wtorek, 31 stycznia 2017 r., 13:55
PZŁ: "O pokocie w Pażęcach i prawdziwym łowiectwie"
Prezentujemy stanowisko Andrzeja Klamana, rzecznika prasowego Polskiego Związku Łowieckiego na temat pokotu w Pażęcach. Publikacja relacji z tego wydarzenia wzbudziła w internecie falę krytyki i hejtu. Przedstawiciel PZŁ szczegółowo opiera zarzuty i wyjaśnia na czym naprawdę polega łowiectwo i jak bardzo potrzebna jest regulacja populacji lisów.

wtorek, 31 stycznia 2017 r., 12:18
Stężyca. Skorygowali sieć szkół w związku z reformą oświaty
W związku z reformą oświaty, której głównym założeniem jest likwidacja gimnazjów i wprowadzenie ośmioletniego cyklu nauczania w szkołach podstawowych, samorządy muszą ustalić plan nowej sieci swoich placówek oświatowych. W gminie Stężyca zmiana prawa oświatowego nie spowoduje większych zmian w systemie działania szkół. Zespoły kształcenia i wychowania, w skład których wchodziły dotychczas szkoły podstawowe i gimnazja, zostaną przekształcone w ośmioklasowe szkoły podstawowe.

poniedziałek, 30 stycznia 2017 r., 14:27
Joanna Sowa nowym skarbnikiem gminy Stężyca
Joanna Sowa, dotychczasowa główna księgowa Gminnego Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Stężycy z dniem 15 lutego obejmie funkcję skarbnika w tamtejszym urzędzie. Zmiany na tym stanowisku to efekt odejścia ze stężyckiej gminy wieloletniej skarbnik Marleny Sikorskiej.