niedziela, 30 kwietnia 2017 r., 19:19
Pożegnanie absolwentów w ZSP w Somoninie
Już za cztery dni zmierzą się z egzaminem dojrzałości. 4 maja przystąpią do matury, której wyniki zadecydują o dalszej ścieżce ich edukacji. W piątek natomiast pożegnali się ze społecznością szkolną, swoimi nauczycielami i dyrekcją. Relacją z zakończenia roku szkolnego tegorocznych podzielił się z nami Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie.

niedziela, 30 kwietnia 2017 r., 18:17
Organizacje pozarządowe w Kartuskiem wzorem dla innych
W powiecie kartuskim organizacje pozarządowe prężnie działają na rzecz lokalnego środowiska i nie tylko. Działa ich w tym regionie ponad 400. Ich współpraca z samorządami powiatu i gmin układa się coraz lepiej. Podczas ostatniej sesji rady powiatu przedstawiono sprawozdanie z rocznego programu współpracy z NGO oraz podsumowano działania powiatowej rady organizacji.

sobota, 29 kwietnia 2017 r., 18:48
Żukowo. Koniec strachu o to, że powstanie betoniarnia
Kiedy pod koniec 2009 roku rozeszła się wieść, że firma WOBET zamierza na terenie byłych Zakładów Drobiarskich w Żukowie wybudować węzeł betoniarski, na osiedlu Norbertanek zawrzało. Mieszkańcy mieliby pod nosem wyjątkowo uciążliwego sąsiada. Rozpoczęły się protesty, debaty publiczne i wnioski kierowane do żukowskiego samorządu. Czyniono wszelkie starania, aby zablokować tę inwestycję. Po prawie ośmiu latach oczekiwań okazało się, że jest to możliwe.

sobota, 29 kwietnia 2017 r., 10:39
Żukowo. Absolwenci ZSZiO zakończyli naukę i odebrali świadectwa
"Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg" - takie motto autorstwa wieszcza Juliusza Słowackiego przyświecało tegorocznemu pożegnaniu żukowskich maturzystów z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie. Szkolne mury opuszcza 100 osób z czterech klas (dwie LO i dwie technikum). Podczas piątkowej uroczystości były chwile wzruszeń, gratulacji, podziękowań i wręczania nagród.

piątek, 28 kwietnia 2017 r., 19:37
Żukowo. Premierowa "Podniebna lekcja" uczniów ZSZiO
To już czwarty taki lot edukacyjny młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie. Jednak tegoroczna podróż samolotem do Warszawy dla większości z 17-osobowej grupy była pierwszym lotem w ich życiu. Emocji nie brakowało, ale po powrocie do Żukowa wszyscy zgodnie stwierdzili, że odrobina stresu nie przeszkadzała w zdobywaniu nowej wiedzy.

piątek, 28 kwietnia 2017 r., 17:36
Fonoholizm - Twoje dziecko też jest zagrożone
Dzieci zaczynają regularnie korzystać ze swojego telefonu komórkowego już w wieku 10 lat. Co czwarty maluch w wieku od 6 miesięcy do 6,5 lat już korzysta z urządzeń mobilnych, przeciętnie spędzają na bezcelowej zabawie nimi około 40 minut dziennie. Co więcej co czwarty sześciolatek ma własne urządzenie mobilne. Tymczasem ponad połowa rodziców nigdy nie rozmawiała ze swoimi pociechami o zasadach korzystania z telefonu w domu. W związku z rosnącym zjawiskiem tzw. fonoholizmu, w pięciu szkołach w powiecie przeprowadzono specjalne warsztaty na temat rozważnego korzystania z tego typu sprzętów. Odbyły się m.in. w kartuskiej Jedynce.

piątek, 28 kwietnia 2017 r., 12:01
Przedszkole i strażnice OSP czeka termomodernizacja - sprawdź, w jakich miejscowościach
Strażnice OSP w Ostrzycach i w Somoninie, przedszkole w Goręczynie oraz komunalne budynki mieszkalne w Egiertowie, Połęczynie i Goręczynie, zostaną docieplone w ramach dofinansowania ze środków unijnych. Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej komunalnych budynków mieszkalnych i użytku publicznego na terenie gminy Somonino.

piątek, 28 kwietnia 2017 r., 11:47
Jan Rompa skończył 100 lat - wyjątkowy jubileusz mieszkańca gminy Żukowo
Podwójny i bardzo wyjątkowy jubileusz świętował 28 kwietnia Jan Rompa - mieszkaniec gminy Żukowo. Tego dnia obchodził swoje setne urodziny oraz 68. rocznicę ślubu ze swoją małżonką - Anną.

piątek, 28 kwietnia 2017 r., 10:49
Żukowo. Zamiast wody z kranu leci żółta ciecz
W ciągu ostatnich tygodni kilkukrotnie z kranów części mieszkańców Żukowa zamiast czystej wody poleciała brudna ciecz. Jak zapewnia zarządzający siecią wodociągową Zakład Usług Komunalnych w Glinczu, problem ten całkowicie ma zostać rozwiązany w ciągu najbliższych dni.

piątek, 28 kwietnia 2017 r., 10:39
Jaki prezent na I Komunię Świętą? Podpowiadamy, co podarować
W maju setki dziewięciolatków w całej Polsce przystąpią do I Komunii Świętej. Ich bliscy natomiast staną przed nie lada wyzwaniem - czym z tej okazji obdarować dziecko? Dziś podpowiadamy, jakie prezenty cieszą się największą popularnością i jak wybrać podarek idealny.