niedziela, 2 czerwca 2019 r., 22:36
Przodkowo. Piknik Rodzinny z mnóstwem atrakcji i akcją charytatywną
Kolejny przodkowski Piknik Rodzinny był tak pomyślany, aby każdy uczestnik znalazł coś ciekawego dla siebie. Wyjątkowo zadbano o najmłodszych, którzy mogli wziąć udział w biegu, w przejażdżkach psim zaprzęgiem, skorzystać z darmowego wesołego miasteczka i zobaczyć występy artystyczne swoich rówieśników. Podczas niedzielnej imprezy przeprowadzono też po raz drugi akcję charytatywną na rzecz Mirka Lejkowskiego.

sobota, 1 czerwca 2019 r., 22:20
Rodno Mowa 2019 w Chmielnie - kaszubscy recytatorzy w pojedynku na słowa
W sobotni poranek w Chmielnie rozpoczęła się kolejna edycja finału konkursu recytatorskiego literatury kaszubskiej "Rodno Mowa". Po raz czterdziesty dziewiąty dzieci, młodzież i dorośli prezentowali jeden z największych skarbów kaszubskiego dziedzictwa - prozę i poezję w języku Małej Ojczyzny. W tym roku w finale udział wzięło 46 osób.

sobota, 1 czerwca 2019 r., 16:48
Szkoła Podstawowa w Baninie gospodarzem programu Erasmus+
Od 21do 24 maja br. w naszej szkole gościli uczestnicy projektu europejskiego z pięciu krajów tj. Hiszpanii Marii, Hiszpanii Sopuerty, Bułgarii, Włoch oraz Portugalii. Jest to trzecia z kolei mobilność w ramach projektu Erasmus+. Tym razem to strona Polska była gospodarzem i odpowiedzialna za wszystkie atrakcje zorganizowane podczas ich pobytu.

sobota, 1 czerwca 2019 r., 16:25
Gmina Żukowo. Umowa na asfaltowanie dróg podpisana
Dziesięć gminnych dróg do końca października tego roku przejdzie niemałą metamorfozę. To efekt podpisanej właśnie umowy między Burmistrzem Gminy Żukowo Wojciechem Kankowskim, a przedstawicielem wykonawcy zadania, spółki Eurovia Polska S.A.

sobota, 1 czerwca 2019 r., 13:34
W Lubaniu trwają XXVIII Pomorskie Agro Targi
Przez dwa weekendowe dni Lubań po raz kolejny jest rajem dla rolników, działkowców i miłośników regionalnej żywności. Trwają tam nowiem XXVIII Pomorskie Agro Targi. Kilkaset firm z różnych części Polski sprzedaje tam środki ochrony roślin, maszyny rolnicze, ekologiczną żywność, a także nasiona, kwiaty i krzewy. Bogata oferta wystawców przyciąga na pola wystawiennicze tradycyjnie tłumy.

piątek, 31 maja 2019 r., 15:05
Przodkowo. Wójt Andrzej Wyrzykowski otrzymał jednogłośne absolutorium
Podczas czwartkowej absolutoryjnej sesji podsumowano realizację budżetu za 2018 rok. Gmina wydała w ubiegłym roku niewiele ponad 66 mln zł, co stanowi 96 proc. planu, zaś dochody wykonano w 100 proc. w stosunku do planu i wyniosły one prawie 60 mln zł. Zadłużenie z tytułu pożyczek, kredytów i obligacji na koniec 2018 roku to prawie 24 mln złotych.

piątek, 31 maja 2019 r., 14:57
Zmiany w systemie rezerwacji rowerów Mevo
Minął trzeci miesiąc od momentu uruchomienia systemu Mevo. Operator systemu, Nextbike Polska wprowadza zmiany w funkcjonowaniu systemu rezerwacji rowerów MEVO dla Obszaru Metropolitarnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Na czas ich wdrażania, od 30 maja możliwość rezerwacji zostanie czasowo wyłączona. W czerwcu rozpoczną się testy nowych rozwiązań.

piątek, 31 maja 2019 r., 14:45
"Zaloguj się do życia" - młodzież na scenie o problemie uzależnienia
"Zaloguj się do życia" pod takim hasłem w piątek w Kartuskim Centrum Kultury odbył się tegoroczny Przegląd Małych Form Teatralnych. Konkurs, który ma uświadomić młodzieży, jak wielkim problemem są uzależnienia po raz osiemnasty zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział dziewięć grup ze szkół z terenu powiatu kartuskiego.

piątek, 31 maja 2019 r., 14:35
Obchody Światowego Dnia bez Tytoniu w Kartuzach
Ostatniego dnia maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. Z tej okazji pracownicy Powiatowej Stacji przy wsparciu urzędu miejskiego i kartuskiego GOPS-u zorganizowali na Rynku akcję zachęcającą palaczy do porzucenia nałogu. Papierosy wymieniali na pyszne jabłka i informowali, jakie skutki niesie z sobą palenie.

piątek, 31 maja 2019 r., 14:20
Weekend pod znakiem święta najmłodszych - sprawdź, gdzie warto się wybrać
Festyny z okazji Dnia Dziecka, triathlon i duathlon na Złotej Górze, konkurs Rodno Mowa - nadchodzący weekend będzie obfitował w interesujące wydarzenia. Z okazji Dnia Dziecka odbędą się imprezy m.in. w Przodkowie i Żukowie. Chmielno zmieni się w stolicę języka kaszubskiego, w Stężycy obserwować będzie można strażaków w akcji.