poniedziałek, 25 grudnia 2017 r., 11:00
Najpiękniejszym prezentem jest wspólne spędzanie Świąt Bożego Narodzenia
Do wigilijnego stołu zasiadają około godziny 16. Przełamują się opłatkiem. Śpiewają kolędy i degustują świąteczne potrawy. Tak jest od lat. Tak było i w tym roku w rodzinie Danuty i Henryka Drążkowskich. Obok nich miejsce przy stole zajmuje syn Ireneusz z żoną Beatą, córką, synami, synowymi i czwórką wnucząt. Pod choinką zawsze są prezenty dla wszystkich. Wigilię kończą w kościele na pasterce.

poniedziałek, 25 grudnia 2017 r., 10:20
Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe nagrodzone na konkursie w Somoninie
Tuż przed świąteczną przerwą w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie rozstrzygnięto kolejną edycję Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. W tegorocznej odsłonie zgłoszono prawie sto prac, które przygotowywało łącznie ponad 850 młodych wykonawców.

niedziela, 24 grudnia 2017 r., 13:30
Karolina walczy z rakiem. Nadal potrzebuje pomocy - spraw jej prezent na święta
Dzięki ludziom o wielkich sercach Karolina będzie mogła cieszyć się spokojnymi świętami. Spędzi je ze swoim ukochanym synkiem. Niestety do pełni szczęścia wciąż brakuje tego najważniejszego - zdrowia. Rak nie daje za wygraną, choć młoda mama walczy i nie zamierza się poddawać. Potrzebuje jednak wsparcia finansowego na leczenie. Nasi czytelnicy już raz udowodnili, że można liczyć na ich bezinteresowną pomoc. Znów jest ku temu okazja

niedziela, 24 grudnia 2017 r., 12:06
Uczniowie z kartuskiej "Jedynki" kultywują zwyczaj Gwiazdek
Uczniowie z filii Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Piłsudskiego w Kartuzach na kilka dni przed Wigilią przypomnieli mieszkańcom miasta kolędniczy zwyczaj Gwiazdek. Odwiedzili m.in. radnych powiatu podczas czwartkowej sesji.

niedziela, 24 grudnia 2017 r., 08:30
Pięknych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
Życzymy naszym Czytelnikom wspaniałych, radosnych i pięknych Świąt Bożego Narodzenia.

piątek, 22 grudnia 2017 r., 16:24
Kartuzy. Świąteczne spotkanie uczniów i nauczycieli "Katolika"
W piątek przed południem w Gościńcu Kaszubskim w Kartuzach odbyło się świąteczne spotkanie społeczności Szkoły Katolickiej im. Jana Pawła II w Kartuzach. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem oraz jasełka z pięknym przesłaniem.

piątek, 22 grudnia 2017 r., 16:22
Rodacy Bohaterom - świąteczna zbiórka żywności dla Polaków na kresach
Kolejny transport żywności dla Polaków na Kresach Wschodnich dotarł na Święta Bożego Narodzenia. Była to już trzecia zakończona sukcesem zbiórka zorganizowana przez Związek Piłsudczyków RP, Okręg Kaszubsko-Pomorski.

piątek, 22 grudnia 2017 r., 12:30
Somonino. Radni uchwalili budzet na 2018 rok
Radni gminy Somonino przyjęli w środę plan finansowy na 2018 rok. Najważniejsze inwestycje jakie w nim ujęto to m.in. budowa drogi Somonino-Goręczyno czy rozpoczęcie rozbudowy i modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej. Priorytetowe zadania związane są z polepszeniem jakości wody i poprawieniem nawierzchni dróg. Dyskusję nad budżetem zdominowała kwestia dofinansowania zakupu wozu dla OSP Goręczyno, radni zdecydowali, by środki na tel cel zwiększyć do niespełna 330 tys. zł.

piątek, 22 grudnia 2017 r., 07:55
Gdańsk na święta dla rodzin z Sulęczyna poszkodowanych w nawałnicy
Fala dobra dla poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy nie ustaje. W czwartek władze Gdańska odwiedziły aż trzy gminy, których mieszkańcy ucierpieli podczas letniego kataklizmu, by również w ich domach zapanowała magią świąt Bożego Narodzenia. Ze świątecznymi upominkami dotarli też do Sulęczyna.

czwartek, 21 grudnia 2017 r., 16:55
Biskup Ryszard Kasyna ze świąteczną wizytą u chorych w kartuskim szpitalu
W czwartkowe popołudnie Ryszard Kasyna, biskup pelpliński odwiedził chorych w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kartuzach. Podzielił się opłatkiem z pacjentami i pracownikami szpitala oraz złożył im życzenia.