wtorek, 16 października 2018 r., 16:18
Puzdrowo. Pierwszoklasiści przyjęci w poczet uczniów
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Puzdrowie we wtorek oficjalnie zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Najmłodsi złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.

wtorek, 16 października 2018 r., 15:52
Szkoła w Kiełpinie zyskała nowe piętro i łącznik ze stołówką
We wtorek w Szkole Podstawowej w Kiełpinie uroczyście otwarto nowe piętro. Placówka po latach zyskała łącznik z budynkiem stołówki, świetlicę oraz nowe piękne sale lekcyjne. Została też poddana termomodernizacji. Koszt inwestycji to około 4,5 mln zł.

wtorek, 16 października 2018 r., 10:50
Kolejny raz pobiegli wokół Ołtarza Papieskiego w Sierakowicach
Około 300 zawodników wystartowało w kolejnej edycji Biegów Ulicznych Wokół Ołtarza Papieskiego. W tym roku dopisała nie tylko frekwencja, ale też pogoda. Imprezę Gminny Klub Sportowy " Sierakowice zorganizował już po raz osiemnasty.

wtorek, 16 października 2018 r., 10:29
W piątek wielkie święto "Szkoły na Wybiku"
Podwójny jubileusz w piątek świętować będzie Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach. Wchodząca w jego skład szkoła podstawowa kończy w tym roku 30 lat, natomiast II Liceum Ogólnokształcące obchodzić będzie 20-lecie. Z okazji jubileuszu prezentujemy ostatnią część fotografii ze szkolnego archiwum.

poniedziałek, 15 października 2018 r., 21:03
Szkoła Podstawowa w Chmielnie świętowała 200-lecia swojego istnienia
Poniedziałek był wyjątkowym dniem dla społeczności Szkoły Podstawowej im. mjra Henryka Sucharskiego w Chmielnie. Tego dnia placówka świętowała jubileusz 200-lecia swojego istnienia. Z tej okazji w szkole odbyła się uroczysta akademia, jubileusz był okazją do wspomnień i podsumowań.

poniedziałek, 15 października 2018 r., 20:55
W Kartuzach powstaje grób dzieci nienarodzonych. W sobotę szczególne nabożeństwo
15 października w Kościele Katolickim to Dzień Dziecka Utraconego. To szczególna data dla tych, których dotknęła tragedia związana z utratą dziecka w trakcie ciąży. Kartuscy księża z myślą o tych rodzicach wyszli z wyjątkową inicjatywą. Na cmentarzu w Bilowie w Kartuzach powstaje grób i pomnik dzieci utraconych. Tam Ci, którzy ponieśli stratę we wczesnym i późniejszym etapie ciąży będą mogli pomodlić się i zapalić znicz. W sobotę w kościele św. Wojciecha odprawione zostanie nabożeństwo w tej intencji, a na cmentarzu odbędzie się symboliczny pochówek.

niedziela, 14 października 2018 r., 13:11
Żukowo. Ponad 200 uczniów otrzymało stypendia Rady Miejskiej i burmistrza
W piątkowe popołudnie w hali widowiskowo - sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów 210 uczniom żukowskiej gminy. Uhonorowano w ten sposób uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy w roku szkolnym 2017/2018 wykazali się niezwykłymi wynikami w nauce, w sferze artystycznej i na arenie sportowej.

niedziela, 14 października 2018 r., 10:53
Jest zielone światło dla kąpieliska w Sulęczynie
Choć Sulęczyno uznawane jest za gminę turystyczną, obecnie nie może pochwalić się własnym kąpieliskiem. W najbliższych latach ma się to jednak zmienić. Nadleśnictwo Lipusz wyraziło zgodę na wyłączenie terenów leśnych pod kąpielisko nad jeziorem Węgorzyno, a co więcej zamierza także odbudować zniszczoną wskutek nawałnicy ścieżkę przyrodniczą prowadzącą wzdłuż tego akwenu.

niedziela, 14 października 2018 r., 10:18
Przyjdź na niedzielny koncert i wesprzyj budowę hospicjum w Kartuzach
W niedzielny wieczór o godz. 19 w kościele pw. św. Wojciecha w Kartuzach odbędzie się koncert grupy "NIEMAGOTU". W jego trakcie będzie okazja, by wspomóc budowę kartuskiego hospicjum stacjonarnego. Warto przyjść, wesprzeć piękną ideę i spędzić czas słuchając wspaniałej muzyki.

sobota, 13 października 2018 r., 13:12
Żukowo. Modernizacja ulicy 3 Maja w ramach rewitalizacji miasta
Ruszył kolejny etap rewitalizacji, którym jest modernizacja ul. 3 Maja. Obejmuje ona odcinek od końca deptaku przy ul. Klasztornej do mostku na Raduni przy dawnym młynie. Zmieni się nawierzchnia, powstaną chodniki i mała architektura. Koszt inwestycji to około 850 tys. zł. Wykonawcą jest firma MTM z Gdyni.