czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 11:03
Marzysz o własnym biznesie? Wkrótce nabór wniosków o dotacje na założenie działalności
Na początku września Powiatowy Urząd Pracy będzie prowadził nabór wniosków o przyznanie środków na założenie własnej działalności gospodarczej. O wsparcie mogą ubiegać się osoby bezrobotne zarejestrowane w kartuskim urzędzie pracy.

wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 22:09
Tłumnie na Najsmaczniejszym Jarmarku Dożynkowym w Wygodzie Łączyńskiej
We wtorkowe popołudnie do Wygody Łączyńskiej ponownie licznie przybyli mieszkańcy okolicznych miejscowości. Już po raz szósty, przy okazji odpustu parafialnego zorganizowano tam Najsmaczniejszy Jarmark Dożynkowy. Tradycyjnie zabawie towarzyszyły prezentacje wieńców dożynkowych, konkurs na najlepsze kaszubskie smaki, a także występy artystyczne.

wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 12:40
Obchody Święta Wojska Polskiego w Kartuzach
We wtorek w Kartuzach uroczyście uczczono Święto Wojska Polskiego. W obchodach wzięli udział członkowie Związku Piłsudczyków, samorządowcy oraz przedstawiciele służb mundurowych, a także mieszkańcy. Pod pomnikiem Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej złożono kwiaty, przypomniano też wydarzenia związane z 90. rocznicą jego odsłonięcia.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 16:49
Pomnik Matki Boskiej w Kartuzach ma już 90 lat - muzeum przypomina jego historię
Dokładnie 90 lat temu w Kartuzach odbyła się wielka uroczystość z udziałem około 30 tysięcy osób z Kaszub i innych zakątków Polski. 14 sierpnia 1927 roku w mieście dokonano odsłonięcia pomnika Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej. Z okazji tej rocznicy jego historię przypomina Barbara Kąkol, dyrektor Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 21:34
Sulmin. Festyn Rodzinny z wielką akcją charytatywną dla Milenki
Motocykliści, rowerzyści, miłośnicy Nordic Walking, biegacze, amazonki na swoich pięknych koniach, właściciele starych aut włączyli się do wyjątkowej, innej niż do tej pory, akcji dla Milenki. Do Sulmina przyjechali ludzie z całej Polski. Byli m. in. mieszkańcy Lublina, Lęborka, Słupska, Poznania, Olsztyna czy Ustki. Niedzielna akcja odbyła się pod hasłem "Ruszamy by Poruszyć Świat Milenki". Uczestnicy chcieli wspomóc dziewczynkę. Czekają ją operacje. Potrzebuje też nowy wózek inwalidzki.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 10:36
Małkowo. Najbardziej cieszy integracja mieszkańców
Tak uważa Piotr Pakura, od trzech lat sołtys tej wsi. Kiedy dekadę temu zaczęło powstawać nowe osiedle, nie najlepiej układały się stosunki pomiędzy "starymi" i "nowymi" mieszkańcami. Powolne, ale skuteczne docieranie się, dało pozytywne efekty. Dzisiaj jest zdecydowanie więcej współpracy. Razem sprzątają swoją wieś, biorą udział w pieszych rajdach integracyjnych, razem też bawią się na pikniku. I to wszystko bardzo cieszy sołtysa.

sobota, 12 sierpnia 2017 r., 17:32
Żukowski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej zakupił ambulans
Używanemu do tej pory ambulansowi do transportu sanitarnego pacjentów stuknęła już osiemnastka. Przejechał prawie pół miliona kilometrów. Ostatnio dawał już sygnały zużycia i wymagał częstych napraw. Dlatego też zdecydowano się na zakup nowszego modelu. Czteroletnią karetkę w piątkowe przedpołudnie zaprezentowała zaproszonym gościom Joanna Komorowska, dyrektorka SPZOZ-u w Żukowie.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 20:07
Wyremontowano drogę Kobysewo - Kaliska
Kolejny odcinek drogi w gminie Przodkowo oddany został do użytku. Tym razem z kostki brukowej wykonano drogę Kobysewo - Kaliska. Na odcinku ponad 2 km ułożono kostkę wibroprasowaną w kolorze grafitowym. Na tym samym odcinku, tym razem w kolorze żółtym, ułożono chodnik. Ponadto w ramach inwestycji wykonano też 2 przystanki, odwodnienie, kanały technologiczne i zamontowano 10 lamp hybrydowych.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 19:22
Smołdzino. Modernizacja remizy OSP
W poniedziałek 31 lipca br. podpisano umowę na kompleksową modernizacje energetyczną budynków stanowiących własność gminy - modernizację remizy OSP w Smołdzinie. Koszt inwestycji to niespełna 446 tys. złotych.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 17:32
Rozbudowa i nadbudowa Szkoły Podstawowej w Pomieczynie
Gmina Przodkowo rozpoczęła kolejną ważną inwestycję, jaką jest rozbudowa Szkoły Podstawowej w Pomieczynie. Inwestycja będzie dwuetapowa. Termin realizacji pierwszego etapu przewiduje się na 15 grudnia 2017 r. Prace wykończeniowe realizowane będą w 2018 r. a w następnym roku nastąpi wyposażenie pomieszczeń w meble i potrzebny sprzęt.