poniedziałek, 26 czerwca 2017 r., 13:34
Mirachowo. Zabawa i integracja na festynie w leśniczówce
"Po kaszubsku na wesoło" - pod takim hasłem w Mirachowie już po raz czternasty odbył się piknik integracyjny dla mieszkańców i przyjaciół ziemi mirachowskiej. Zgodnie z mottem przewodnim wspólnej zabawie towarzyszyło wiele kaszubskich akcentów.

niedziela, 25 czerwca 2017 r., 01:18
Sobótki w Żukowie z Liberem, Mateuszem Ziółko i Aleksandrą Nizio na finał
Wielkie ognisko, puszczanie wianków na wodę, spotkanie ze szczypiornistami i koncerty gwiazd - tak w wielkim skrócie upłynęły sobótki w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie. Gwiazdami wieczoru byli Halina Mlynkova z zespołem oraz Liber, który wystąpił wraz z Mateuszem Ziółko i Aleksandrą Nizio.

sobota, 24 czerwca 2017 r., 19:56
Ochotnicy z Prokowa świętowali jubileusz 85-lecia działalności jednostki
85 lat służby na rzecz mieszkańców świętowali w sobotę druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Prokowie. Z okazji jubileuszu jednostki posypały się odznaczenia i wyróżnienia dla zasłużonych druhów. Nie zabrakło też licznych podziękowań i gratulacji dla strażaków, którzy na co dzień walczą z zagrożeniami i ratują ludzkie życie i mienie.

sobota, 24 czerwca 2017 r., 17:48
Tak rok szkolny pożegnali uczniowie kartuskiej Dwójki
W piątek, 23 czerwca nastał najbardziej oczekiwany przez dzieci dzień w roku - rozpoczęły się wakacje. Na całe dwa miesiące uczniowie będą mogli odłożyć w kąt książki i zeszyty i oddać się wakacyjnej labie. Fotorelacją z zakończenia roku szkolnego podzieliła się z nami społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach.

sobota, 24 czerwca 2017 r., 16:15
Roszady na parafiach - sprawdź, jakie nastąpią zmiany personalne
Jak co roku, wraz z końcem czerwca do parafii w całej diecezji docierają informacje o dekretach wydanych przez biskupa w sprawie zmian personalnych w kościelnych władzach. Nie inaczej było i w powiecie kartuskim. I choć zmiany wchodzą w życie 20 sierpnia to już wiemy, którzy nowi duchowni zawitają do parafii na terenie powiatu, a którzy będą musieli zmienić miejsce pełnienia służby duszpasterskiej.

sobota, 24 czerwca 2017 r., 13:39
Żukowo. Etap gminny konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2017" rozstrzygnięty
W piątek poznaliśmy laureatów gminnego etapu konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2017". Jurorzy oceniali w dwóch kategoriach - zagroda wiejska i wieś. Za najbardziej zadbaną i piękną wieś uznano Małkowo, które tym samym zdobyło I miejsce w konkursie.

piątek, 23 czerwca 2017 r., 21:31
Wspólna integracja dziadków z wnukami ze Szkoły Podstawowej w Przodkowie
Już tradycją stała się coroczna wycieczka wnucząt z dziadkami organizowana przez wójta gminy Przodkowo - Andrzeja Wyrzykowskiego. W tym roku na miejsce spotkania wybrano Muzeum Kaszubska Zagroda "Bielickowo". Uczestników wspólnej zabawy było ponad 700.

piątek, 23 czerwca 2017 r., 17:42
Wakacje 2017. Sprawdź, jakie gwiazdy wystąpią na imprezach w powiecie tego lata
Margaret, Sarsa, Ania Wyszkoni, Patrycja Markowska, Mesajah, De Mono, Mietek Szcześcinak, Julia Marcell, Ewa Bem - to niektóre z gwiazd, które tego lata usłyszymy na imprezach organizowanych w powiecie kartuskim. Zapoznaj się z naszym kalendarium, sprawdź, kiedy wystąpią twoje ulubione gwiazdy i zaplanuj czas na zabawę.

piątek, 23 czerwca 2017 r., 13:40
Rozpoczęły się wakacje! Zakończenie roku szkolnego w kartuskiej Jedynce
Na ten dzień uczniowie czekali całe dziesięć miesięcy. W piątek, 23 rozpoczęły się wakacje letnie, dwumiesięczna laba i odpoczynek od nauki. Z tej okazji we wszystkich szkołach odbyły się uroczyste akademie, na których podsumowywano miniony już okres nauki i wręczano uczniom świadectwa ukończenia kolejnych klas. W uroczystym zakończeniu roku towarzyszyliśmy społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach. Przybyli na nią m.in. Monika Kończyk, Pomorski Kurator Oświaty i burmistrz Kartuz - Mieczysław Gołuński.

piątek, 23 czerwca 2017 r., 12:33
Żukowo. Zerówkowicze z Kogucika dostali pierwsze w życiu dyplomy absolwenta
Odświętnie ubrani, nieco stremowani żegnali swoje przedszkole recytacją, tańcem i piosenką. 27 milusińskich perfekcyjnie przygotowanych do występu przez ponad 40 minut prezentowało zdobyte umiejętności artystyczne, za co od rodziców zebrały gorące oklaski. Nie zabrakło też wzruszeń, podziękowań i kwiatów dla wychowawczyń oraz dyrekcji przedszkola.