wtorek, 14 marca 2017 r., 16:34
Kartuzy. Masz niepotrzebne sprzęty? Oddaj je i wygraj telewizor
Mieszkańcy gminy Kartuzy, którzy posiadają w domach zbędne, ale sprawne sprzęty mogą oddać je do Punktów Ponownego Użycia, które działają przy PSZOK-ach w Kartuzach i Kiełpinie. Ci, którzy to uczynią mają szansę na wygranie jednego z pięciu 32-calowych telewizorów LED Full HD i pojemników na śmieci. Wszystko w ramach konkursu, który po raz drugi organizuje gmina Kartuzy.

wtorek, 14 marca 2017 r., 15:43
Kartuski szpital od lipca przejmuje nocną i świąteczną opiekę medyczną
Od 1 lipca br. pacjenci korzystający z usług nocnej i świątecznej opieki medycznej będą przyjmowani w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kartuzach, a nie jak dotąd w przychodni NZOZ Kaszuby na ul. Mściwoja. Zmiany związane są z nadchodzącą reformą zdrowia.

wtorek, 14 marca 2017 r., 14:09
Kartuzy. Przyszłe fryzjerki poznawały sekrety pięknego makijażu
35 uczennic z technikum usług fryzjerskich w ZST Kartuzach przez dwa dni zgłębiało tajniki sztuki makijażu. W ruch poszły więc pędzle, zalotki i beauty blendery, posypały się cienie, róże, bronzery i podkłady.

poniedziałek, 13 marca 2017 r., 14:37
Jest pomysł na oczyszczenie Jeziora Karczemnego. Wkrótce rusza pilotażowy program
Jezioro Karczemne jest najbardziej zanieczyszczonym akwenem w mieście. Corocznie w sezonie letnim mieszkańcom we znaki daje się okropny fetor wydobywający się z jeziora. Powodują go zakwitające sinice. Teraz pojawiła się szansa, by oczyścić zbiornik. Gmina przystępuje do pilotażowego programu przy zastosowaniu tzw. rezonatora. Efekty mają być widoczne po kilku miesiącach.

poniedziałek, 13 marca 2017 r., 13:04
Kartuzy. Bez jego zgody rozebrali mu garaż? Sprawę wyjaśnia policja
Wyjeżdża z własnego garażu, gdy wraca, budynek jest częściowo wyburzony. Zawiadamia policję. Dzień później garażu już nie ma. Twierdzi, że został on rozebrany bez jego zgody przez inwestora dużej inwestycji na sąsiedniej działce. Ten odpiera zarzuty i przedstawia pozwolenia i zgodę na rozbiórkę obiektu. Właściciel garażu zaznacza, że żadnej zgody nie podpisywał. Sprawę ma wyjaśnić policja.

poniedziałek, 13 marca 2017 r., 11:31
Tak uczczono Dzień Kobiet w Czeczewie
8 marca w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie pięknie uczcili święto pań - były kwiatki i występy, w których prezentowali umiejętności wokalne, aktorskie i taneczne.

niedziela, 12 marca 2017 r., 18:33
Ekonomiści ze Wzgórza odwiedzili Centrum Pieniądza
Jak powstają monety i banknoty? Skąd wzięły się pieniądze? Jak działa bankomat? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskali drugo- i czwartoklasiści z Technikum Ekonomicznego w ZSZiO w Kartuzach. Wszystko za sprawą wycieczki do Centrum Pieniądza NBP w Warszawie.

niedziela, 12 marca 2017 r., 17:25
Kartuzy. Młodzież prezentowała swoje talenty na konkursie w I LO
Piosenka, recytacja, taniec nowoczesny i gra na instrumencie - w takich kategoriach rywalizowali uczestnicy VI Powiatowego Konkursu "Talent Roku", który we wtorek odbył się w I LO w Kartuzach. Do zmagań przystąpiło 26 uczniów z sześciu ponadgimnazjalnych szkół powiatu kartuskiego.

niedziela, 12 marca 2017 r., 13:37
Kornelek wrócił do domu. Guz znika. Walka o powrót do zdrowia trwa dalej
W sobotę mały mieszkaniec Wielkiego Klincza walczący z siatkówczakiem wraz z rodzicami powrócił z Nowego Jorku do domu. To nie jedyna dobra wiadomość. Podczas ostatniej wizyty u dra Abramsona okazało się, że zamrożony guz zniknął, a ten, na którego działa płytka radioaktywna obkurcza się. Walka o zdrowie trwa jednak nadal.

niedziela, 12 marca 2017 r., 12:37
Mistrzowie parkowania w akcji
Za sprawą naszych Czytelników po raz kolejny wracamy do tematu mistrzów parkowania. W tej odsłonie prezentujemy parkujących między innymi na ścieżkach rowerowych, przy skrzyżowaniach, czy przejściach dla pieszych. Przedstawiamy też serię "katolickich" mistrzów kierownicy.