wtorek, 1 maja 2018 r., 10:34
Trwa Święto Kwiatów w Sierakowicach
Piękna i słoneczna pogoda przyciągnęła tłumy na Święto Kwiatów, które jak co roku 1 maja, odbywa się w Sierakowicach. Kwiaty, flance, nasiona, drzewka i krzewy - wszystko to można kupić jeszcze do godziny 13, na sierakowickim targowisku.

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r., 15:10
Prace na deptaku mogą potrwać nawet do końca czerwca
Prace na deptaku wydłużą się o dwa miesiące. W trakcie remontu okazało się, że grunt pod płytą nie jest nośny, w związku z tym konieczna będzie wymiana go. Wstępny termin zakończenia prac to najprawdopodobniej koniec czerwca.

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r., 12:21
Nowy parking na Wzgórzu już działa. Ma ponad 160 miejsc
Nowy parking w Kartuzach przy ul. Wzgórze Wolności już działa. Po remoncie do dyspozycji kierowców jest znacznie więcej miejsc - łącznie 164, w tym osiem dla osób niepełnosprawnych i cztery dla autobusów. Wcześniej było ich 60. Parking jest bezpłatny. Koszt inwestycji to ponad 1,2 mln zł.

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r., 10:20
Żukowo. Targi Edukacyjne z różnorodnymi ofertami dla gimnazjalistów
Tegoroczne spotkanie uczniów klas trzecich gimnazjum z reprezentantami szkół ponadgimnazjalnych odbyło się w piątek w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza. W hali widowiskowo - sportowej swoje stoiska prezentowały 24 szkoły. Najliczniej reprezentowane było Trójmiasto. Z zaproszenia skorzystały też szkoły z Kartuz, Przodkowa i Żukowa. Giełda mogła dopomóc żukowskim gimnazjalistom w podjęciu trudnej decyzji jaką jest wybór szkoły średniej.

niedziela, 29 kwietnia 2018 r., 17:28
Żukowo. Pożegnano absolwentów żukowskiego ZSZiO
To był ostatni piątek w szkolnych murach 98 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie. W tym dniu odbyło się uroczyste wręczenie świadectw a wyróżniających się w nauce obdarowano upominkami. Absolwentom gratulowano dotychczasowych sukcesów i życzono im, aby w przyszłości mogli zmieniać siebie i świat.

niedziela, 29 kwietnia 2018 r., 11:51
Leźno. Strażacy obchodzili żelazny jubileusz
Od 65 lat bezinteresownie niosą pomoc bliźnim. Z tej okazji w sobotnie popołudnie odbyła się jubileuszowa uroczystość, którą rozpoczęła mszą św. w miejscowym kościele. Po nabożeństwie pododdziały przemaszerowały na plac przy strażnicy. Tam odbył się apel oraz przekazanie i poświęcenie urodzinowego prezentu, którym był samochód ratowniczo-gaśniczy. Na ręce druhów spłynęło mnóstwo życzeń, gratulacji oraz podziękowań za oddanie, poświęcenie i niesienie pomocy.

niedziela, 29 kwietnia 2018 r., 09:42
Poznaj świat egzotyki na Kaszubach
Bajecznie kolorowe ptaki, największe węże świata, niesamowite owady, rzadkie ryby, gady i płazy... by zobaczyć egzotyczną faunę z dalekich krain, wcale nie trzeba odbywać podróży dookoła świata. Wystarczy odwiedzić Tuchlino, gdzie przed kilku laty powstało miejsce, w którym można odbyć niezwykłą lekcję przyrody. Tam weźmiesz na ręce olbrzymiego pytona, pogłaszczesz legwana czy tarantulę. Park edukacyjny Egzotyczne Kaszuby to miejsce idealne na rodzinny wypad majówkowy, niezależnie od aury.

sobota, 28 kwietnia 2018 r., 17:29
Kamienica Królewska. Dzielili się krwią - ich celem jest oddanie 100 litrów w hołdzie bohaterom Niepodległej
Za nami siódma akcja oddawania krwi zorganizowana przez parafialny klub z Kamienicy Królewskiej. Po raz kolejny nie brakowało chętnych do podzielenia się płynem dającym nadzieję i ratującym życie. Łącznie tym drogocennym darem podzieliło się 30 osób, oddając niemal 14 litrów krwi. Celem tamtejszego klubu jest oddanie 100 litrów pół roku, by uczcić tych, którzy walczyli o niepodległą Polskę.

sobota, 28 kwietnia 2018 r., 16:20
Pożegnanie maturzystów w II LO w Kartuzach
"Dopomóż dzisiaj odchodzącym chwilom, by jutro było warte wspomnień" - takie motto towarzyszyło uczniom trzecich klas II Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach podczas pożegnania z ich szkołą. Absolwenci odebrali świadectwa na uroczystej gali, która w piątek odbyła się w ZSO nr 2.

sobota, 28 kwietnia 2018 r., 10:06
Żukowo. Kiermasz upominków 2018
Pod takim hasłem po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie zorganizowano imprezę, której głównym celem było zebranie pieniędzy na nagrody dla uczniów. W czwartkowe popołudnie podczas wywiadówki rodzice mogli skorzystać z interesującej oferty. Do kupienia były upominki w formie bonów, biżuterii i galanterii. Nie zapomniano też o smakoszach. Ponadto przez cały czas trwania wywiadówki działała szkolna kawiarenka.