piątek, 10 marca 2017 r., 13:05
Pokazali zabytki Kaszub w miniaturach - konkurs Muzeum Kaszubskiego rozstrzygnięty
Kartuska kolegiata, sanktuarium w Sianowie, zamek w Bytowie, kościół w Sierakowicach, kaszubska chata w Chmielnie, przydrożna kapliczka - to przykłady obiektów, które zdecydowali się pokazać w miniaturach uczestnicy konkursu zorganizowanego przez Muzeum Kaszubskie w Kartuzach. Rozstrzygnięto go w piątek, podczas uroczystego spotkania.

piątek, 10 marca 2017 r., 11:57
Kartuzy. Sprawcy rozboju pod dozorem policji
Troje mężczyzn i kobieta, którzy w wtargnęli do mieszkania na jednym z osiedli w Kartuzach i ukradli telefony komórkowe już usłyszeli zarzuty. Za rozbój grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

piątek, 10 marca 2017 r., 09:46
Karol Okrasa gotował w Muzeum Ceramiki Neclów w Chmielnie
W sobotę na antenie TVP wyemitowany zostanie kolejny odcinek programu "Okrasa łamie przepisy". Tym razem jeden z najpopularniejszych polskich kucharzy odwiedził Szwajcarię Kaszubską i Muzeum Ceramiki Neclów w Chmielnie. Tam powstał odcinek pt. "W kaszubskim garnku".

piątek, 10 marca 2017 r., 09:15
Zbigniew Brylowski walczy z nowotworem - możesz mu pomóc go pokonać
Jest zapalonym sportowcem - biega w maratonach, uczestnicy w triathlonach. Kilka tygodni temu wykryto u niego nowotwór - glejaka mózgu. Teraz Zbigniew Brylowski z Kartuz, szczęśliwy ojciec i mąż, staje do najważniejszej z walk - o swoje zdrowie i życie. W pokonaniu nowotworu wesprzeć może go każdy - przekazując środki z 1 proc. lub wpłacając dowolną kwotę na konto specjalnej zbiórki. Liczy się każda złotówka.

czwartek, 9 marca 2017 r., 12:50
Expert Pantery Sierakowice na piłkarskich salonach województwa pomorskiego
Kobiecy zespół Expert Pantery Sierakowice od 04 lutego do 5 marca grał w Pomorskiej Lidze Halowej Kobiet w rocznika 2004 i młodszych z klubami, które są jednymi z najlepszych kobiecych zespołów na Pomorzu.

czwartek, 9 marca 2017 r., 11:35
Rozpoczyna się sezon biegowy na Kaszubach - w sobotę zawody w Chwaszczynie i Kiełpinie
Najbliższy weekend w powiecie kartuskim upłynie pod znakiem imprez biegowych. W Kiełpinie odbędzie się I Kartuski Bieg Żołnierzy Wyklętych, natomiast w Chwaszczynie prolog biegu cyklu Kaszuby Biegają. W Kiełpinie zawodnicy zmierzą się z dystansami na niespełna 2 km i na 5 km, w Chwaszczynie na 10 km.

środa, 8 marca 2017 r., 17:25
Przodkowo. Babskie Gadanie z niewygodnymi pytaniami dla panów
Corocznie Biblioteka Publiczna w Przodkowie organizuje imprezę z okazji marcowego święta pań pn. Babskie Gadanie. W tym roku była to już 23 edycja. Jak zwykle cały wieczór pełen był humoru, żartów i wesołości. Tradycyjnie wójt Andrzej Wyrzykowski do życzeń dołożył "załącznik" - koszyk pełen prezentów. Zaserwowano też poczęstunek i symboliczną lampkę szampana.

środa, 8 marca 2017 r., 15:19
Osiągnięcia energetyków odnawialnych z Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach
Łukasz Hinc i Robert Kuczkowski - uczniowie pierwszej i drugiej klasy kartuskiego technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej odnieśli sukces w regionalnym etapie II konkursu o energetyce odnawialnej.

środa, 8 marca 2017 r., 15:01
O polskich baśniach wiedzą wszystko - uczennice ze Staniszewa zwyciężyły w gminnym konkursie
W środę, 1 marca w Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach odbył się III Gminny Konkurs Czytelniczy pod patronatem Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego, burmistrza Kartuz. Uczta literacka dla najmłodszych przebiegła pod nazwą "Z baśniami za pan brat. Świat baśni polskich".

środa, 8 marca 2017 r., 14:26
Międzynarodowy Strajk Kobiet - 8 marca Polki i kobiety na całym świecie znów protestują
Tegoroczne święto kobiet przybrało w tym roku wyjątkowy wymiar. W 55 państwach na całym świecie odbywają się protesty i strajki. Polskie kobiety manifestują w kilkudziesięciu miastach m.in. w Gdańsku, Lęborku i Chojnicach. Protest przybiera różne formy, ale odbywa się pod wspólnym hasłem "Solidarność naszą bronią". W akcję włączają się również mieszkanki Kaszub.