czwartek, 27 kwietnia 2017 r., 20:32
Komendant Tadeusz Trybuś odchodzi z kartuskiej komendy
Inspektor Tadeusz Trybuś w piątek ma pożegnać się z Komendą Powiatową Policji w Kartuzach, na czele której stał przez ostatnie cztery lata. Do momentu powołania nowego komenda, obowiązki szefa kartuskiej komendy ma pełnić kom. Andrzej Kiełkowski.

czwartek, 27 kwietnia 2017 r., 16:46
Żukowscy uczniowie "testowali" najciekawsze oferty szkół ponadgimnazjalnych
Po raz czwarty Publiczne Gimnazjum nr 2 w Żukowie zorganizowało dla swoich uczniów Targi Szkół Ponadgimnazjalnych. Najliczniej reprezentowane były szkoły z Gdańska, Gdyni i Sopotu. Nie zabrakło też placówek oświatowych z powiatu kartuskiego. Takie wydarzenie na pewno ułatwia uczniom wybór przyszłej szkoły, a zaproszeni goście chętnie chwalą się swoim dorobkiem, o czym świadczy fakt, iż w tym roku w targach udział wzięło 27 szkół, to o siedem więcej niż w poprzedniej edycji.

czwartek, 27 kwietnia 2017 r., 13:25
Borzestowo. Mury sali gimnastycznej pną się do góry
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Borzestowie już wkrótce będą mogli korzystać z sali gimnastycznej. Budowa długo wyczekiwanego obiektu rozpoczęła się w lutym. Otwarcie nowej sali ma nastąpić w październiku.

czwartek, 27 kwietnia 2017 r., 10:27
Powiat. Będą przyznawać specjalne nagrody dla sportowców i trenerów
Radni powiatu kartuskiego przyjęli na czwartkowej sesji regulamin nagród Zarządu Powiatu Kartuskiego za osiągnięte wyniki sportowe. To nowa forma wyrazu uznania władz samorządowych dla zawodników biorących udział we współtworzeniu i podnoszeniu poziomu kultury fizycznej w powiecie.

czwartek, 27 kwietnia 2017 r., 10:04
Chirurdzy onkolodzy z całej Polski szkolili się w Kościerzynie
Przez dwa dni trwały intensywne warsztaty dla chirurgów onkologów. Cenieni lekarze z całej Polski na kościerskim bloku operacyjnym uczestniczyli w rekonstrukcji piersi dokonywanej natychmiast po amputacji piersi chorej (tzw. rekonstrukcja jednoczasowa). Demonstrowane techniki były dobierane optymalnie w zależności od budowy piersi i lokalizacji zmian podejrzanych

czwartek, 27 kwietnia 2017 r., 08:04
Majówka 2017 - sprawdź propozycje i zaplanuj jak ją spędzić
Imprezy sportowe, koncerty, uroczystości patriotyczne, rajdy krajoznawcze i festyny - to propozycje na rozpoczynającą się w sobotę majówkę. Tegorocznym długim weekendem cieszyć się będziemy mogli aż pięć dni - od 29 kwietnia do 3 maja. Już dziś zaplanuj jak spędzisz ten czas. Sprawdź, co przygotowano w poszczególnych miejscowościach.

środa, 26 kwietnia 2017 r., 16:09
Młodzież po raz kolejny dzieliła się najceniejszym z lekarstw
Niedawno ukończyli 18 lat i osiągnęli pełnoletność. Uczą się w szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie kartuskim. Doskonale wiedzą, jak bezcennym darem dla drugiego człowieka jest krew i dzielą się nim bezinteresownie. Za swoją ofiarność zostali docenieni i wyróżnieni przez kartuski oddział PCK. W czwartkowe popołudnie w Urzędzie Miejskim w Kartuzach rozstrzygnięto kolejną edycję turnieju honorowego krwiodawstwa "Ty też możesz uratować komuś życie".

środa, 26 kwietnia 2017 r., 15:56
Św. Franciszek z Asyżu patronem Szkoły Podstawowej w Egiertowie
"Zacznij od robienia tego, co konieczne, potem zrób to, co możliwe, nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego" - ta myśl św. Franciszka z Asyżu przyświecała środowej uroczystości w Szkole Podstawowej w Egiertowie, podczas której oficjalnie nadano placówce imię założyciela zakonu franciszkanów oraz przekazano sztandar.

środa, 26 kwietnia 2017 r., 12:27
Chciał kupić kosiarkę - stracił 1700 zł. Policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami internetowymi
W ostatnim czasie policjanci odnotowali sporo zgłoszeń oszustw internetowych. W związku z tym apelują do osób robiących zakupy w sieci o zachowanie szczególnej ostrożności podczas transakcji. W Internecie możemy nie tylko łatwo zostać oszukani, ale też przypłacić to utratą większej ilości gotówki. Mieszkaniec powiatu kartuskiego stracił ostatnio w ten sposób 1700 zł.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 18:47
Żukowo. Matki z niepełnosprawnymi dziećmi bez prawa dostępu na szkolny parking?
Wyjątkowo pechowo rozpoczął się piątek dla rodziców, którzy zawozili swoje pociechy do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Żukowie. Na szkolnym parkingu czekał na nich policjant z informacją, że mają zakaz wjazdu, a miejsca parkingowe zarezerwowane są dla pracowników szkół. Zbulwersowane matki tym co je spotkało, zadzwoniły do naszej redakcji z prośbą o interwencję.