środa, 10 października 2018 r., 11:13
Prawnik radzi: Czy można odwołać darowiznę nieruchomości?
Pan Krzysztof w 2010 r. darował swojemu synowi Zenonowi nieruchomość. W celu przekazania nieruchomości strony zawarły wymaganą przez przepisy umowę w formie aktu notarialnego. Do 2017 r. ich stosunki układały się bardzo dobrze, natomiast w ostatnim czasie uległy znacznemu pogorszeniu. Pan Krzysztof zastanawia się, czy w tej sytuacji istnieje możliwość, która zezwoliłaby mu na odwołanie darowizny, której dokonał w 2010 r.?

wtorek, 9 października 2018 r., 15:12
Przodkowo. Uroczyste otwarcie biblioteki po kompleksowej modernizacji
Biblioteka Publiczna w Przodkowie od dawna borykała się z ciasnotą. Mieszkańcy nie tylko przychodzą wypożyczać książki, ale dla nich placówka organizuje mnóstwo imprez. Odbywają się tam liczne konkursy, spotkania i imprezy okolicznościowe. Wówczas czytelnia pękała w szwach. Po modernizacji nie ma już tego problemu. W poniedziałkowe popołudnie odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi.

poniedziałek, 8 października 2018 r., 14:02
Donald Tusk złożył wizytę w Szkole Podstawowej w Chmielnie
15 października Szkoła Podstawowa w Chmielnie świętować będzie jubileusz 200-lecia swojego istnienia. Z tej okazji placówkę w poniedziałek odwiedził szczególny gość - Przewodniczący Rady Europejskiej - Donald Tusk, który wcześniej wielokrotnie Chmielno odwiedzał i przyczynił się m.in. do powstania tamtejszej hali sportowej.

poniedziałek, 8 października 2018 r., 13:00
Czeczewo. Sołtysuję, bo mam potrzebę służenia mieszkańcom
Na ostatnim wrześniowym zebraniu wiejskim po raz kolejny wybrano Zofię Toporek na sołtysa i to jednogłośnie. Od tego momentu rozpoczęła się jej czwarta już kadencja. Pełni też funkcję naczelnika kobiecej drużyny OSP. Od dzieciństwa zajmowała się pracą na roli, bez której nie wyobraża sobie życia. Kocha zwierzęta. Jej ulubieńcem jest czworonożny przyjaciel Lucek.

poniedziałek, 8 października 2018 r., 11:39
Sulęczyno. 200 mieszkańców bawiło się na dorocznym Dniu Seniora
W czwartek w Ośrodku Szkoleniowo-Rehabilitacyjnym Ostrów Mausz odbyły się doroczne obchody Dnia Seniora. W uroczystości wzięło udział około 200 osób. Nie zabrakło poczęstunku, długich rozmów w gronie znajomych, a także seniorzy mieli możliwość skorzystać z badań poziomu cukru we krwi, porad dietetyków i innych specjalistów.

niedziela, 7 października 2018 r., 11:09
Tak Hubertusa spędzono w stadninie koni w Kolanie
Zawodami woźniców w zrywce drewna, biegiem crossowym i gonitwą za lisem uczczono tegorocznego Hubertusa w stadninie koni w Kolanie. Dopisała zarówno pogoda, jak i uczestnicy.

sobota, 6 października 2018 r., 23:27
Ochotnicy ze Starej Huty świętowali 85-lecie służby na rzecz mieszkańców
85- tyle lat działa już Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Hucie. W sobotnie popołudnie druhowie nie tylko miejscowej jednostki spotkali się, by wspólnie świętować jubileusz 85-lecia aktywnej działalności na rzecz mieszkańców. Z tej okazji posypały się słowa uznania, wdzięczności i podziękowania oraz odznaczenia dla strażaków.

sobota, 6 października 2018 r., 20:41
Dzień św. Brunona w Kartuzach - uczcili patrona miasta
6 października przypada dzień św. Brunona, który od szesnastu lat jest również patronem Kartuz. Jak co roku z tej okazji złożono kwiaty pod kapliczką świętego, odprawiono też uroczystą mszę św. w Kolegiacie.

piątek, 5 października 2018 r., 14:43
Żukowo. Uczniowie z SP 2 nadrabiali "tabliczkowe" zaległości po wakacjach
Od ośmiu lat ostatni piątek września należy do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. To akcja edukacyjna, która cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów, bo to oni są tymi, którzy sprawdzają, czy dorośli znają tabliczkę mnożenia. W tym wydarzeniu uczestniczą szkoły z różnych stron świata. Dołączyli do nich uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie.

piątek, 5 października 2018 r., 14:14
Inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku
Tradycyjnie już w pierwszy czwartek października w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach społeczność studentów Akademii Umiejętności rozpoczęła kolejny rok zajęć. Czekają na nich miesiące pełne wspólnych spotkań, ciekawych wykładów, zajęć i warsztatów.