piątek, 14 czerwca 2019 r., 11:08
Kilka słów o dziennikarskim fachu w Szkole Podstawowej w Baninie
W poniedziałek w sali teatralnej Szkoły Podstawowej w Baninie uczniowie V klas mieli okazję porozmawiać o pracy dziennikarza z panem Grzegorzem Kubickim, redaktorem naczelnym Gazety Wyborczej Trójmiasto.

piątek, 14 czerwca 2019 r., 10:52
Żukowo. Uczniowie SP nr 1 wzięli udział w akcji Wielka mapa Polski
Na początku roku szkolnego 2018/2019 Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne zaprosiło nauczycieli i uczniów klas 1-3 do udziału w Wielkiej mapie Polski. Akcja miała na celu wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami. Każda szkoła, która zapisała się do akcji, otrzymała Wielką mapę Polski. Klasy dostały od WSiP propozycje klas w innych częściach Polski, do których mogły wysłać pocztówki.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 22:17
Zabytkowe perełki motoryzacji pojawiły się na kartuskim Rynku
Opel Olympia, Citroen Bl czy różne modele Fiatów, Mini Coopera i Buicka podziwiać można było w czwartkowe popołudnie na Rynku w Kartuzach. Do stolicy Kaszub przybyli fani motoryzacji oraz członkowie Automobilklubu Morskiego z Gdyni, by uczcić 80. rocznicę XII Międzynarodowego Rajdu Automobilklubu Polski, ostatniej i największej przedwojennej imprezy motoryzacyjnej.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 20:53
Za nami kolejny Festyn Kaszubski w kartuskiej Dwójce
Artystyczne popisy utalentowanych uczniów, stoiska ze smakołykami, mistrzostwa w rzucie beretem i prezentacje wozów strażackich i policyjnych - to tylko część z atrakcji, które czekały na uczestników kolejnej edycji Festynu Kaszubskiego. Impreza odbyła się w czwartkowe popołudnie w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 18:54
W Kiełpinie świętowano Dzień Matki i Ojca
W czwartkowe popołudnie na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Kiełpinie świętowano Dzień Matki i Ojca. We wspaniałej atmosferze pełnej radości i wzruszeń, mamy oraz tatusiowe podziwiali swoje pociechy na scenie.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 16:46
Wójt Sulęczyna Bernard Grucza z wotum zaufania i absolutorium
12 głosami "za" przy trzech wstrzymujących sulęczyńscy radni nie tylko przyjęli raport o stanie gminy za miniony rok, ale również udzielili z tego tytułu wójtowi Sulęczyna wotum zaufania. Bez żadnej dyskusji zaakceptowano też sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu i udzielono Bernardowi Gruczy absolutorium.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 15:01
Weekend ze strażakami, giełdą mam i akcją dla hospicjum
Ostatni weekend przed rozpoczęciem wakacji upłynie pod znakiem zawodów strażackich, festynu na rzecz hospicjum oraz giełdy mam. Zaplanowano też festyny i pikniki oraz zawody sportowe.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 14:52
Szykuje się reaktywacja linii kolejowej Pruszcz Gdański - Stara Piła
Przedstawiciele samorządu województwa pomorskiego, gmin powiatu gdańskiego i gminy Żukowo podpisali w Kolbudach list intencyjny w sprawie reaktywacji linii kolejowej 229. Nasz samorząd reprezentował burmistrz Wojciech Kankowski.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 11:30
Złóż życzenia na Dzień Ojca
Za dokładnie 10 dni, 23 czerwca świętujemy Dzień Ojca. Z tej okazji, tak jak w poprzednich latach zapraszamy naszych Czytelników do wspólnej zabawy - zróbcie swoim tatom niespodziankę - prześlijcie nam ich zdjęcia i złóżcie życzenia na łamach kartuzy.info.

środa, 12 czerwca 2019 r., 13:35
W sobotę letnia Giełda Mam w Kartuzach
W sobotę, 15 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach odbędzie się kolejna edycja Giełdy Mam. Na sali sportowej i placu przed szkołą raz kolejny pojawią się kolorowe stoiska wypełnione dziecięcymi akcesoriami, zabawkami, książeczkami i ubrankami.