piątek, 23 czerwca 2017 r., 12:31
W gminie Żukowo powstały punkty elektroodpadów
W Żukowie, Chwaszczynie i Baninie powstały gminne punkty elektroodpadów. Dzięki temu mieszkańcy jeszcze łatwiej mogą pozbyć się małogabarytowych odpadów niebezpiecznych.

piątek, 23 czerwca 2017 r., 09:52
Można inaczej - piknik osób niepełnosprawnych w Bębnach
13 czerwca Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice w ramach zadania publicznego pt. "Można inaczej" zorganizowało piknik dla osób niepełnosprawnych i wszystkich tych, którzy pragną być razem, wspólnie się integrować i być nie tylko w dobrych chwilach, ale i wtedy jak trzeba również pomóc. Piknik odbył się na terenie gospodarstwa Lucyny i Sławomira Keller w Mściszewicach-Bębny.

czwartek, 22 czerwca 2017 r., 18:13
Żukowo. Uroczyste wręczenie świadectw uczniom klas zawodowych
W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie pożegnano 77 absolwentów trzech klas zawodowych, którym wręczono świadectwa, a najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i gratulacje. Najwyższą średnią (5,14) uzyskała Sylwia Kryszewska. Był to najwyższy wynik w powiecie kartuskim wśród uczniów szkół zawodowych. Absolwentka otrzymała nagrody od starosty kartuskiego i burmistrza żukowskiej gminy.

czwartek, 22 czerwca 2017 r., 13:43
Mieszkańcy ul. Kolejowej walczyli o dojazd do swoich posesji
Trwają prace przy budowie nowego dworca i ulicy Kolejowej w Kartuzach. W jej ramach powstaje również nowa nawierzchnia na drodze prowadzącej do znajdujących się na tej ulicy kamienic. Nowo wybudowana droga jest jednak usytuowana wyżej niż stara, przez co mieszkańcy stracili dojazd do swoich posesji. Interweniowali w tej sprawie kilkukrotnie w urzędzie, bez odzewu. Z prośbą o pomoc zwrócili się do naszej redakcji, a także do kartuskich radnych na środowej sesji. Dojazd wykonano jeszcze tego samego dnia.

środa, 21 czerwca 2017 r., 20:38
Diamentowy jubileusz szkoły w Chwaszczynie
W środowe przedpołudnie chwaszczyńska placówka oświatowa uroczyście obchodziła swoje 60-lecie. Były chwile wspomnień, prezentacja dorobku sześciu dekad, życzenia dalszych sukcesów, gratulacje, kwiaty i prezenty. W urodzinowej uroczystości wzięli udział byli dyrektorzy, a wśród nich Alojzy Trela, który był pierwszym dyrektorem szkoły i pełnił tę funkcję przez 30 lat.

środa, 21 czerwca 2017 r., 16:12
Kartuzy. Poznaliśmy laureatów konkursu Piękna Wieś. Mirachowo najładniejsze
Zagroda Lucyny Dąbrowskiej z Brodnicy Górnej i wieś Mirachowo to tegoroczni laureaci konkursu "Piękna Wieś Pomorska" w gminie Kartuzy. Zwycięzcy będą reprezentować gminę w etapie powiatowym. Wyniki ogłoszono podczas środowej sesji.

środa, 21 czerwca 2017 r., 15:36
Burmistrz Kartuz z absolutorium, ale nie obyło się bez uwag
Radni Rady Miejskiej w Kartuzach ocenili na środowej sesji ubiegłoroczną pracę burmistrza Mieczysława Gołuńskiego. Szef kartuskiego magistratu otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu 2016. Za jego udzieleniem zagłosowała większość radnych, od głosu wstrzymało się trzech.

środa, 21 czerwca 2017 r., 15:14
Stężyca. Integracja w kobiecym wydaniu - na wesoło i z przytupem
Wspólne śpiewy, tańce, gry i zabawy - tak w wielkim skrócie przebiegało pierwsze spotkanie integracyjne kobiecych stowarzyszeń i kół działających na terenie gminy Stężyca. Panie po raz kolejny udowodniły, że wiek nie ma znaczenia, liczy się stan ducha, a swoimi pokładami zapału i energii mogłyby obdzielić wiele osób.

środa, 21 czerwca 2017 r., 08:52
Weekend z sobótkami, koncertami i zawodami strażackimi
Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem obchodów sobótkowych i zawodów strażackich. W Kartuzach na Rynku w piątek zobaczyć można będzie obrzęd ścinania Kani, w Żukowie w sobotę wystąpią natomiast Halina Mlynkova, Liber, Mateusz Ziółko i Aleksandra Nizio. Sprawdź wszystkie propozycje i zaplanuj czas już dziś.

środa, 21 czerwca 2017 r., 08:42
UOKiK skontrolował stacje - sprawdź, czy możesz tankować bezpiecznie
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował raport z tegorocznych kontroli, przeprowadzonych na wybranych stacjach benzynowych w całym kraju. Łącznie skontrolowano 488 punkty, w tym trzy na terenie powiatu kartuskiego.