wtorek, 10 lipca 2018 r., 15:45
Sześć osób na ławie oskarżonych ws. defraudacji pieniędzy w KPWiK-u
Dwie osoby z kierownictwa, dwie osoby z działu księgowości i dwóch inkasentów zasiądzie na ławie oskarżonych w sprawie defraudacji pieniędzy w Kartuskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Spółka w związku ze sprawą poniosła straty na łączną kwotę ponad miliona złotych. Proces będzie toczył się przed Sądem Okręgowym w Gdańsku.

niedziela, 8 lipca 2018 r., 10:21
Poznaliśmy zwycięzców truskawkowych konkursów
Tradycyjnie Truskawkobraniu towarzyszyły konkursy na najładniejsze stoisko oraz na najsmaczniejsze dania z bohaterką imprezy w roli głównej.

niedziela, 8 lipca 2018 r., 10:00
Sierakowice. Rozpoczął się Festiwal Kultury Łowieckiej
Koncertem zespołu Wolna Grupa Bukowina oraz otwarciem wystawy "Pasja? Naturalnie!", rozpoczął się XV Festiwal Kultury Łowieckiej. Drewniany Zabytkowy Kościół w Sierakowicach, w sobotni wieczór wypełnił się miłośnikami poezji śpiewanej. To jednak początek festiwalowych wydarzeń - kumulacja nastąpi 14 lipca.

sobota, 7 lipca 2018 r., 16:06
Prezydent na XX Światowym Zjeździe Kaszubów w Luzinie
Tysiące Kaszubów z różnych zakątków świata przybyło w sobotę do Luzina, gdzie odbyła się XX edycja Światowego Zjazdu Kaszubów. To jedno z najważniejszych w roku wydarzeń dla mieszkańców i sympatyków regionu. Łączy tych, którzy są dumni ze swoich kaszubskich korzeni. Wspólnie z Kaszubami świętował prezydent RP Andrzej Duda.

piątek, 6 lipca 2018 r., 22:19
Słup energetyczny już został przeniesiony na pobocze
Słynny słup energetyczny, który stał na samym środku nowo budowanej drogi Maks-Sznurki już przeniesiono na jej pobocze. Wkrótce na jezdni pojawi się nowa warstwa asfaltu i po miejscu, w którym dawniej się znajdował nie pozostanie ślad. Zostaną za to zdjęcia i materiały przygotowane przez dziennikarzy lokalnych i z ogólnopolskich stacji telewizyjnych.

piątek, 6 lipca 2018 r., 14:55
Kontrowersje wokół budowy ścieżek rowerowych w Sierakowicach
Protesty mieszkańców ulicy Wojska Polskiego w Sierakowicach, najprawdopodobniej przyniosą oczekiwany efekt. Decyzją wójta, zwężona przez budowaną ścieżkę rowerową jezdnia, zostanie poszerzona w newralgicznym miejscu. Urząd uspokaja też mieszkańców ulicy Wybickiego - tam również droga zostanie zmodernizowana.

środa, 4 lipca 2018 r., 16:08
Matura 2018: Egzamin dojrzałości w powiecie kartuskim zdało 80 proc. maturzystów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. W powiecie kartuskim pozytywnie napisało je 80 proc. zdających. Średnie wyniki maturzystów w regionie wypadły podobnie, jak średnie wyniki w województwie.

środa, 4 lipca 2018 r., 15:22
Słynny słup na środku drogi Maks-Sznurki w piątek zostanie usunięty
Najsłynniejszy słup energetyczny w Polsce, który stoi pośrodku drogi łączącej Maks i Sznurki wkrótce zniknie z jezdni. Jak poinformował wójt Jerzy Grzegorzewski, obiekt ma zostać w piątek zdemontowany.

środa, 4 lipca 2018 r., 13:00
Sierakowice. Rowerlove, czyli rowerowy projekt dla uczniów ze szkół podstawowych
Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego spędzili weekend na rowerze. Uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Sierakowice, którzy wzięli udział w projekcie Rowerlove, już planują kolejne wyprawy.

środa, 4 lipca 2018 r., 12:02
Somoniński ZSP realizuje projekt "Zawodowcy w europejskiej szkole"
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie w ramach programu Erasmus Plus realizuje projekt pod nazwą "Zawodowcy w europejskiej szkole". Projekt skierowany jest do uczniów II i III klasy kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa, żywienia i usług oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcący się w zawodach kucharz oraz branży mechanicznej, elektrycznej, usługowej oraz budowlanej.