środa, 23 stycznia 2019 r., 09:34
Gmina Sierakowice będzie inwestować na kredyt. Budżet 2019 uchwalony
119.979.554 zł po stronie dochodów, 128.357.881 po stronie wydatków, w tym 29.863.400 zł z przeznaczeniem na inwestycje - tak w wielkim skrócie przedstawia się budżet gminy Sierakowice na rok 2019. Ze środków własnych samorząd na zadania inwestycyjne wydatkuje 9.160.671 zł. Tyle samo też pozyska z emisji obligacji. - Realizacja naszego planu inwestycyjnego jest możliwa tylko przy kredytach lub pożyczkach - podkreślał wójt Tadeusz Kobiela.

środa, 23 stycznia 2019 r., 09:15
Pomieczyno. Podróżowali śladami swojego patrona
Wielkimi krokami zbliża się uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Pomieczynie imienia księdza Bronisława Szymichowskiego. Z tej okazji z inicjatywy grona pedagogicznego, po raz pierwszy uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pomieczynie mieli okazję poznać miejsca bliskie ich przyszłemu patronowi. Odwiedzili jego dom rodzinny, kościół, w którym został ochrzczony, jedną ze szkół, w której się uczył. Była też chwila na gry i zabawy, a także na moment zadumy nad grobem kapłana.

wtorek, 22 stycznia 2019 r., 19:38
Borkowo. Co by było, gdyby babcie i dziadkowie zniknęli?
Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie Szkoły Podstawowej w Borkowie podczas uroczystego wtorkowego spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wnuczki i wnukowie recytowali dla nich wiersze i śpiewali piosenki. Wręczyli upominki, które same wykonały i odśpiewały gromkie "Sto lat". Ostatnim świątecznym akcentem był słodki poczęstunek.

wtorek, 22 stycznia 2019 r., 11:37
Sprawdź, w które soboty będziesz mógł oddać krew
W tym roku w cztery soboty będzie można podzielić krwią, a więc płynem dającym nadzieję i ratującym życie. Pierwsza okazja nadarzy się w sobotę, 30 marca. Ponadto w kartuskiej stacji krwiodawstwa najcenniejszym lekiem można dzielić się od poniedziałku do piątku.

wtorek, 22 stycznia 2019 r., 10:45
"Złota Kielnia" w Toruniu z finalistą ZST z Kartuz
W sobotę 12 stycznia, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach wzięli udział w ogólnopolskim Turnieju Budowlanym "Złota Kielnia" na szczeblu okręgowym w Toruniu. W zawodzie murarz-tynkarz, uczeń Artur Dzienisz uzyskał tytuł finalisty i awansował do finału, który odbędzie się w Poznaniu.

wtorek, 22 stycznia 2019 r., 10:40
"Dwieście lat!" dla pani Heleny Konkel
Mieszkanka Brodnicy Górnej, pani Helena Konkel w poniedziałek, 21 stycznia, świętowała wyjątkowy jubileusz - 100 urodziny. Z życzeniami dostojną jubilatkę odwiedził Grzegorz Gołuński, burmistrz Kartuz.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 22:17
Uczniowie z Banina uczestniczyli w Nocy Biologów
Uczniowie z podstawówki i gimnazjum z Banina uczestniczyli w kolejnej Nocy Biologów. 90 uczniów z rodzicami i nauczycielami poznawali biologię na Wydziale Biologii i Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 22:10
Szkoły w gminie Żukowo dzielą się doświadczeniem
Szkoły podstawowe w Borkowie, Niestępowie i Skrzeszewie przygotowały projekt integracyjno - edukacyjny dla klas ósmych. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Ewa Płotka, dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. dr Stanisława Sychowskiego w Skrzeszewie. Wraz ze Stefanem Kryścińskim, dyrektorem z Niestępowa i Józefem Belgrau dyrektorem z Borkowa oraz społecznościami trzech szkół rozpoczęła wdrażanie projektu.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 22:05
Kaszubska liturgia w Żukowie
W obydwu żukowskich parafiach dzięki przychylności miejscowych kapłanów odprawiana jest cyklicznie kaszubska msza św. W kościele ponorbertańskim na kaszubskiej liturgii wierni spotykają się w każdą drugą niedzielę miesiąca. W styczniu odprawiona została ostatnia msza św. Od lutego będzie ona wpisana w stały harmonogram niedzielnych mszy św. i co miesiąc będzie odprawiana o godz. 13.00.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 21:44
Sierakowice. Bal studniówkowy 2019
Za blisko 100 dni czeka ich jeden z trudniejszych życiowych egzaminów - matura. Tej nocy myśleli jednak tylko o zabawie i tańcu. Za nami studniówka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach.