piątek, 3 listopada 2017 r., 14:12
Akcja Znicz w powiecie kartuskim - cztery wypadki, 29 kolizji
W czwartek wieczorem mundurowi zakończyli na drogach powiatu kartuskiego trwające przez tydzień działania w ramach akcji Znicz. W tym czasie doszło na tym terenie do czterech wypadków i 29 kolizji. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych czuwało łącznie 230 funkcjonariuszy.

piątek, 3 listopada 2017 r., 10:03
Adrenalina - obóz strzelecko-sportowy dla osób z mózgowym porażeniem dziecięcym
Przez pełne dwa tygodnie w szpitalu w Dzierżążnie, zamiejscowej placówce Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o., królowała "Adrenalina" - niezwykły turnus rehabilitacyjny dla starszej młodzieży i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym. Był to pierwszy w Polsce obóz strzelecko-sportowy dla osób z mózgowym porażeniem dziecięcym.

czwartek, 2 listopada 2017 r., 15:07
Żukowo. Rozkwit liturgii w języku kaszubskim
Parafie żukowskie należą do grupy ponad 20 wspólnot, gdzie regularnie odprawiana jest Msza św. kaszubska. Msze kaszubskie mają swoją bogatą oprawę, lekcje mszalne czytają dzieci miejscowych szkół w pięknych kaszubskich strojach. Także dorośli uczestnicy liturgii ubrani są w ludowe stroje.

czwartek, 2 listopada 2017 r., 08:46
Sulęczyno. Koniec z ulgą dla przedsiębiorców. Znamy wysokość przyszłorocznych podatków
Znamy już wysokość podatku od nieruchomości i środków transportu na rok 2018. Mieszkańcy i przedsiębiorcy muszą liczyć się podwyżkami. Stawki opłat od nieruchomości wzrosną średnio o 2,5 proc., z kolei w przypadku stawek od środków transportu radni zdecydowali o powrocie do tych obowiązujących w 2015 roku. - Przez dwa lata obowiązywała ulga podatkowa. Przez ten czas nie pojawił się żaden nowy przedsiębiorca. Ileż można dawać tych ulg? - argumentowali sulęczyńscy radni.

środa, 1 listopada 2017 r., 16:45
Dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu w Kartuzach
Tysiące zniczy zapłonęły w środę na cmentarzach w całej Polsce. Pierwszy i drugi listopada to wyjątkowe dni w kalendarzu, przepełnione zadumą. To czas, w którym wspominamy tych, którzy już odeszli, których często zabrakło zbyt szybko. Okres ten w sposób wyjątkowy wypełniony jest refleksją nad przemijaniem. W Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny wierni ruszają na cmentarze, by oddać pamięć swoim bliskim.

środa, 1 listopada 2017 r., 10:39
Skrzeszewo. Dawid Skierka pasjonat hodowli koni w typie sztumskim
Z końmi zaprzyjaźnił się już w dzieciństwie. Dziadek i ojciec wykorzystywali je do prac polowych, ale także w lesie przy zrywce drewna. Kilkuletni wówczas Dawid chętnie w tym pomagał. Kiedy po latach ojciec przepisał mu swoje gospodarstwo, nie bardzo wiedział co z nim zrobić. W 2012 roku wpadł na pomysł, aby zająć się hodowlą koni, która stała się jego pasją. Dzisiaj w stadzie ma źrebaki, klacze i ogiera. Jego konie na wystawach regionalnych i ogólnopolskich odnoszą duże sukcesy.

środa, 1 listopada 2017 r., 07:30
Odeszli od nas w minionym roku
Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji. Często jest to jedyny dzień w roku, kiedy stojąc nad grobami naszych bliskich mamy okazję zatrzymać się na chwilę, wspomnieć tych, których nie ma już z nami, zastanowić się nad sensem życia i przemijania. Warto również pamiętać o tych, którzy odeszli tak niedawno, a zasłużyli się dla naszej lokalnej społeczności.

wtorek, 31 października 2017 r., 18:58
Kartuzy. HollyWins - dzieci uczciły Dzień Wszystkich Świętych na balu
Aniołki, św. Jan Paweł II, św. Józef, Maryja i św. Faustyna - m.in. w takie postaci wcielili się uczestnicy Balu Wszystkich Świętych. We wtorkowe popołudnie zabawa z okazji Dnia Wszystkich Świętych odbyła się w Kartuskim Centrum Kultury.

wtorek, 31 października 2017 r., 18:55
Żukowo. Podatki pójdą w górę
Taką decyzję podjęli żukowscy radni podczas wtorkowej sesji. Uchwalono wysokość stawek od nieruchomości. Od nowego roku mieszkańcy gminy będą płacić więcej niż w 2016 roku. Tę uchwałę podjęto jednogłośnie. Ponadto wyrażono zgodę na podwyższenie kapitału zakładowego Spółki Komunalnej Żukowo o 1,5 mln złotych.

wtorek, 31 października 2017 r., 16:16
Trwa akcja Znicz - wzmożone kontrole i więcej patroli na drogach. Policjanci apelują o ostrożność
W związku z obchodami Dnia Wszystkich Świętych policjanci prowadzą coroczną akcję Znicz. Na drogach pełni służbę więcej policyjnych patroli, wzmożono również kontrole. Mundurowi zwracać będą uwagę także na stan techniczny samochodów i sposób przewożenia dzieci, a także czy kierowca i jego pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.