wtorek, 20 sierpnia 2019 r., 10:59
Kożyczkowo najpiękniejszą wsią w gminie Chmielno
Podczas zabawy dożynkowej w Chmielnie ogłoszono wyniki gminnego etapu tegorocznego konkursu Piękna Wieś. W kategorii zagród zwyciężyli Bernadeta i Henryk Dejkowie, tytuł najpiękniejszej wsi zdobyło natomiast Kożyczkowo.

wtorek, 20 sierpnia 2019 r., 08:37
Droga w Ramlejach zmodernizowana
Modernizacja odcinka drogi transportu rolnego między Ramlejami a Goręczynem jest już zakończona. Inwestycja kosztowała ponad 356 tys. złotych.

wtorek, 20 sierpnia 2019 r., 08:01
Policjanci skontrolowali obozy harcerskie
W czasie letnich wakacji kartuscy policjanci z wydziału prewencji skontrolowali, czy miejsca w których odpoczywają harcerze są prawidłowo zabezpieczone. Funkcjonariusze rozmawiali o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie. Ponadto utrzymują bieżący kontakt z komendantami obozów harcerskich.

sobota, 17 sierpnia 2019 r., 10:56
Żukowo. Konkurs "Więcej kwiatów, owoców i warzyw" rozstrzygnięty
Burmistrz Wojciech Kankowski wręczył nagrody w konkursie "Więcej kwiatów, owoców i warzyw", który od ponad 40 lat organizowany jest w gminie Żukowo. Spotkanie było również dobrą okazją do wymiany doświadczeń i dalszej edukacji.

sobota, 17 sierpnia 2019 r., 10:15
Skrzeszewo. Rozbudowana remiza OSP już po odbiorze
Zakończyły się prace budowlane przy rozbudowie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzeszewie. Za nami odbiór inwestycji. Prace wykonała firma Usługi Remontowo-Budowlane Wojciech Cyrzan z miejscowości Udorpie. Koszt inwestycji to około 1,33 mln zł. Pieniądze na ten cel w całości pochodzą z budżetu Gminy Żukowo.

piątek, 16 sierpnia 2019 r., 10:28
Wybrali najsmaczniejszy regionalny produkt dożynkowy
Już po raz ósmy plac przy kościele św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej zapełnił się tłumami świętującymi zarówno odpust, jak i dożynki. Kaszubianki tradycyjnie też zaprosiły do udziału w konkursie na Najlepszy Regionalny Produkt Dożynkowy. Tegoroczna edycja była rekordowa. Zgłoszono 26 potraw. Nagrody przyznano w czterech kategoriach.

piątek, 16 sierpnia 2019 r., 09:19
Stężyca. Kolejne remonty dróg
Kolejne drogi w gminie Stężyca zyskają nową jakość. Właśnie ruszył projekt pod nazwą "Przebudowa dróg na terenie gminy Stężyca", który ma usprawnić uczestnictwo w ruchu drogowym. Odcinki dróg aż w ośmiu miejscach w gminie zostaną wyremontowane. Wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo DROMOS.

środa, 14 sierpnia 2019 r., 12:24
Sąd Okręgowy w Gdańsku zaostrzył karę dla sprawców zdemolowania klubu w Sierakowicach
W środę przed Sądem Okręgowym w Gdańsku zapadł wyrok w sprawie apelacji odnośnie zdemolowania klubu w Sierakowicach. Sąd zaostrzył karę wobec sprawców, którzy zgodnie z orzeczeniem sądu drugiej instancji mają zapłacić nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego w wyższej kwocie po 5.000 zł każdy. Ponadto utrzymał w mocy orzeczoną przez kartuski wymiar sprawiedliwości karę bezwzględnego pozbawienia wolności.

środa, 14 sierpnia 2019 r., 11:28
Mevo bije kolejne rekordy i powraca do systemu rezerwacji
Rowery Mevo biją kolejne rekordy popularności. W pierwszej połowie sierpnia odnotowano półtora miliona wypożyczeń! Łącznie rowerzyści przejechali ponad pięć milionów kilometrów. Od środy, 14 sierpnia powraca też, na razie testowo, możliwość bezpłatnej rezerwacji jednośladów - trzy razy dziennie na pięć minut.

środa, 14 sierpnia 2019 r., 09:55
Plan zagospodarowania uchwalony. Budowa kurnika w Prokowie zablokowana
Podczas czwartkowej sesji kartuscy radni uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego dla Prokowa. Tym samym zablokowano budowę na tym terenie fermy drobiu, przeciwko powstaniu której przez ostatni rok protestowali mieszkańcy Łapalic i Prokowa. - Dziękujemy za wsparcie. Mamy nadzieję, że od tej pory będziemy mieli swój raj na ziemi, w tym miejscu, w którym mieszkamy - dziękowali mieszkańcy.