piątek, 11 sierpnia 2017 r., 13:41
Jezioranki - kaszubskie gospodynie z Gowidlina aktywnie działają na rzecz seniorów i nie tylko
Tryskają humorem, są pełne pomysłów i świetnie gotują. Poprzez swoją kuchnię i nie tylko promują swoją miejscowość w różnych zakątkach powiatu i Pomorza. Działają też na rzecz osób starszych i potrzebujących. Mowa o Jeziorankach - kaszubskich gospodyniach z Gowidlina. Panie zapraszają w niedzielę, 13 sierpnia na festyn charytatywny. Dochód z niego zostanie przeznaczony na pomoc seniorom.

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 21:41
Wycieczka dla seniorów po Szwajcarii Kaszubskiej
Trzeci tegoroczny wyjazd w ramach "Wycieczki dla Seniora" odbył się po naszym najbliższym podwórku, po naszych Kaszubach. Odwiedziliśmy miejscowości, które znamy, kojarzymy, ale być może dlatego, że mamy je na wyciągnięcie ręki traktujemy je nieco po macoszemu. A niesłusznie!

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 18:23
Zakończono budowę drogi Czeczewo - Warzno
Trzy ważne inwestycje, których realizację zaplanowano w tegorocznym budżecie Gminy Przodkowo właśnie zostały zakończone. Jedną z nich jest budowa drogi Czeczewo - Warzno. Jest to jeden z ważniejszych ciągów komunikacyjnych łączących Przodkowo z Gminą Szemud, który na odcinku 1 km zyskał nową nawierzchnię z grafitowej kostki betonowej.

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 17:36
Żukowo. Więcej Kwiatów, Owoców i Warzyw po raz 42.
W żukowskiej gminie konkurs na najpiękniejszy w gminie ogród pn. Więcej Kwiatów, Owoców i Warzyw organizowany jest od połowy lat 70. W tym roku odbyła się jego 42 edycja. Brały w niej udział panie z Kół Gospodyń Wiejskich. W piątek ogłoszono wyniki konkursu. Laureatkami zostało 16 członkiń kół z żukowskiej gminy. Zwyciężczynie w nagrodę otrzymały kompozycje kwiatowe.

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 15:02
Sierakowice z dotacją w wysokości 4,5 mln złotych na system deszczówki
Sierakowicki samorząd otrzymał dotację w wysokości ponad 4,4 mln złotych na rozbudowę i przebudowę systemu odbioru, odprowadzania i oczyszczania wód opadowych i roztopowych wraz z budową zbiorników retencyjnych w Sierakowicach. Dzięki tej inwestycji gmina będzie mogła w kolejnych latach przystąpić do rewitalizacji Parku Ośmiu Błogosławieństw.

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 10:22
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - sprawdź, jak wyglądają objazdy i gdzie zaparkować
Już w ten weekend Stężyca przeżyje prawdziwy najazd fanów muzyki tanecznej. Pełna gwiazd największa impreza na Kaszubach z pewnością przyciągnie tłumy. W związku ze zwiększonym natężeniem ruchu organizatorzy wprowadzili zmiany w organizacji ruchu i wyznaczyli miejsca parkingowe

środa, 9 sierpnia 2017 r., 15:15
"Mała obwodnica Kartuz" już oficjalnie otwarta
W środę uroczyście otwarto tzw. "małą obwodnicę Kartuz". Odcinek, będący przedłużeniem ulicy Chmieleńskiej i łączący się z ulicą Zamkową ma nową nawierzchnię, oświetlenie i ciąg pieszo-rowerowy. Droga ta łączy dwie trasy wojewódzkie i pozwala odciążyć ruch w centrum miasta. Inwestycję dofinansowano ze środków rządowych.

środa, 9 sierpnia 2017 r., 13:11
Kiełpino. Przez dwa tygodnie nie mieli dojazdu do swoich posesji
Lipcowe ulewy wyrządziły liczne szkody na bardzo wielu drogach w różnych zakątkach powiatu kartuskiego. Sporo zniszczeń odnotowano również w gminie Kartuzy. Gdy tylko pogoda uległa poprawie natychmiast zlecono naprawy uszkodzonych odcinków. Niestety mieszkańcy ul. Konopnickiej w Kiełpinie na interwencję służb czekają już dwa tygodnie. Od tego czasu ich droga jest nieprzejezdna, a do domów dostają się przez jedną z prywatnych działek.

wtorek, 8 sierpnia 2017 r., 22:05
Spotkanie ze Słowianami i kaszubskim rzemiosłem - w sobotę koniecznie odwiedź kartuskie muzeum
Pokazy przędzenia na kołowrotku, plecionkarstwa, pracy na kole garncarskim, warsztaty malowania kaszubskich wzorów na drewnie, obozowisko dawnych Słowian, niezwykły teatrzyk - to niektóre z atrakcji zaplanowanych na sobotę w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach. Już po raz trzeci odbędzie się tam "Etno-Prezentacja czyli jôrmark w mùzeùm".

wtorek, 8 sierpnia 2017 r., 11:44
Akcja "Bicykl" w Kartuzach - policjanci kontrolowali i edukowali rowerzystów
W sobotę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach prowadzili na drogach powiatu kartuskiego działania pod hasłem "Bicykl". Miały na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów, były również świetną okazją do promowania i zachęcania najmłodszych cyklistów do używania elementów odblaskowych i wyposażenia się w kask ochronny.