poniedziałek, 30 stycznia 2017 r., 13:52
Chmielno. Sprawdź, jak będzie kształtować się sieć szkół po reformie
Większość szkół podstawowych na terenie gminy Chmielno będzie działać jako placówki ośmioklasowe, jedynie ta w Reskowie będzie trzyklasową - tak kształtuje się nowy plan sieci chmieleńskich szkół po reformie systemu oświaty. Radni przyjęli go na sesji nadzwyczajnej, która odbyła się w czwartek, 26 stycznia.

sobota, 28 stycznia 2017 r., 11:16
Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu na Szlópie odwołane
Zaplanowane na niedzielę XIII Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu na Szlópie "Kaszëbskô Szlópa" w Ostrzycach nie obędą się. Impreza odwołana została ze względu na warunki, które mogłyby zagrażać uczestnikom wydarzenia.

piątek, 27 stycznia 2017 r., 14:41
Jakie imiona cieszyły się w 2016 roku największą popularnością w powiecie kartuskim?
Jakub, Antoni i Jan, a także Zofia, Zuzanna i Lena - to najmodniejsze imiona 2016 roku na Pomorzu. Sprawdziliśmy również, jakie cieszyły się największą popularnością w całym kraju oraz w poszczególnych gminach powiatu kartuskiego. W minionym roku w tej kwestii było spore zróżnicowanie. Wielu rodziców spośród mieszkańców regionu wykazało się dużą dozą oryginalności. Wybrali dla swoich pociech takie imiona jak - Bolebor, Wilkomir, Kaj, Asteria, Ramir, Alessandro, Giorgio, Lucy, Mia czy Anisa.

piątek, 27 stycznia 2017 r., 11:47
Wzrost zachorowań na grypę. Czy grozi nam epidemia?
Grypa w styczniu zaatakowała wiele regionów Polski. Z wirusem obecnie mierzą się mieszkańcy Śląska. Wzrost zachorowań odnotowano też w ostatnim tygodniu na Pomorzu, również w powiatach kartuskim i kościerskim. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w naszym regionie i czy grozi nam epidemia takich rozmiarów jak u Ślązaków.

czwartek, 26 stycznia 2017 r., 15:13
Kartuzy. Piłsudczycy podsumowali rok i omówili plany na kolejny
Mianowanie na stopnie związkowe, omówienie planów na rok 2017 i podsumowanie przedsięwzięć minionego roku - tak wyglądało styczniowe spotkanie członków Związku Piłsudczyków RP, Oddziału Kaszubsko-Pomorskiego w Kartuzach.

czwartek, 26 stycznia 2017 r., 14:45
O "Judaszu" na spotkaniu DKK w Stężycy
Amos Oz, najpoczytniejszy pisarz izraelski, wielokrotnie nominowany do Nagrody Nobla i jego książka pt. "Judasz" były tematem środowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Stężycy.

czwartek, 26 stycznia 2017 r., 14:36
Święto Babci i Dziadka w Przodkowie
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego też w ostatnim dniu przed feriami uczniowie klasy II Zespołu Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Przodkowie przygotowali dla nich przedstawienie.

czwartek, 26 stycznia 2017 r., 13:43
Koniec wojny o ciężarówki? Samorządy idą na ustępstwa
Powiat kartuski zniesie ograniczenie tonażu na drodze powiatowej w Stężycy w dzień, gmina Kościerzyna podejmie działania mające na celu przekierowanie ruchu z Gostomia w kierunku krajowej 20 przebiegającej przez Korne - tak ma wyglądać porozumienie między kartuskimi i kościerskimi samorządami w sprawie znaku, który ograniczał ciężarówkom przejazd ulicą Majkowskiego w Stężycy. Mimo iż obie strony idą na ustępstwa, sprawa znaku i tak będzie miała swój finał w sądzie.

czwartek, 26 stycznia 2017 r., 12:12
Kartuzy. Rada przyjęła budżet na 2017 rok - gminę czeka sporo inwestycji
Kartuski samorząd, jako ostatni w powiecie, w środę przyjął plan finansowy na 2017 rok. W tym roku rozpocznie się realizacja wielu przedsięwzięć, które będą kontynuowane w kolejnych latach. Zaplanowano też sporo inwestycji drogowych czy w infrastrukturę sportową.

środa, 25 stycznia 2017 r., 16:36
Kartuzy. Radni zdecydowali, jak ma wyglądać sieć szkół po reformie oświaty
Z Gimnazjum nr 1 w Kartuzach utworzona zostanie filia Szkoły Podstawowej nr 1, a szkoły podstawowe w mniejszych miejscowościach będą funkcjonować jako szkoły ośmioklasowe - tak wyglądać będzie nowa sieć szkół po wdrożeniu reformy systemu edukacji. Uchwałę w tej sprawie kartuscy radni podjęli na środowej sesji