poniedziałek, 15 stycznia 2018 r., 00:03
Chmielno zagrało dla WOŚP z przytupem
Ciekawe licytacje, loteria z rowerem jako nagrodą główną, występ kabaretu i wyjątkowej "tańczącej" orkiestry Kręgiel Band - tak wyglądał 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chmielnie. Imprezę w ośrodku kultury zakończył pokaz tańca z ogniem i fajerwerków.

niedziela, 14 stycznia 2018 r., 23:40
Orkiestra serc po raz kolejny zagrała w Somoninie
Liczne licytacje, w tym tradycyjnie cielak, koncerty, pokazy, malowanie twarzy, czy Serduszko do nieba i pokaz gotowania - tak w wielkim skrócie przebiegał finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Somoninie. Od wczesnych godzin porannych na rzecz wyrównywania szans leczenia u noworodków na terenie gminy kwestowało blisko 50 wolontariuszy.

niedziela, 14 stycznia 2018 r., 23:21
Powiat kartuski grał z WOŚP. Trwa liczenie pieniędzy. Czy padnie nowy rekord zbiórki?
Przez całą niedzielę na terenie powiatu kartuskiego setki wolontariuszy kwestowały na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Chmielnie, Kartuzach, Sierakowicach, Somoninie i w Żukowie zbiórkom tradycyjnie towarzyszyły koncerty i licytacje. W sztabach trwa wielkie liczenie zebranych pieniędzy. Sprawdźcie, jak wyglądał 26. Finał w poszczególnych miejscowościach.

niedziela, 14 stycznia 2018 r., 23:08
Sierakowice ugrały dla WOŚP ponad 37 tys. zł - to nowy rekord sztabu
Tegorocznemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sierakowicach towarzyszyło mnóstwo atrakcji - były akcenty sportowe, pokaz morsowania i "gitarowy zawrót głowy". Sztabowi Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Piłsudskiego udało się pobić kolejny rekord - uzbierano łącznie ponad 37 tys. zł.

niedziela, 14 stycznia 2018 r., 22:44
Żukowo. WOŚP-owe serce biło dla noworodków
Zespoły muzyczne i taneczne, pokazy akrobatyczne, walka sparingowa kickboksera Artura Bizona Bizewskiego z pięściarzem wagi ciężkiej Marcinem Rekowskim, licytacje, loteria fantowa, kącik dla łasuchów i wiele innych atrakcji przygotował żukowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku gra ona dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Do godziny 20 zebrano 64 tys. złotych.

niedziela, 14 stycznia 2018 r., 18:35
Kartuzy grają z Orkiestrą po raz kolejny - "Do końca świata i jeden dzień dłużej"
Jak co roku w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczestniczy również Kartuskie Centrum Kultury. Należący do sztabu KCK wolontariusze kwestują już od wczesnych godzin porannych, natomiast po południ w sali widowiskowej centrum rozpoczęły się licytacje i występy artystyczne.

niedziela, 14 stycznia 2018 r., 09:29
Trwa 26. Finał! Powiat kartuski gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - sprawdź program imprez
Kilkuset wolontariuszy od niedzielnego poranka kwestuje na terenie powiatu kartuskiego na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał dedykowany jest wyrównywaniu szans w leczeniu noworodków. Moc orkiestrowych atrakcji i licytacji przygotowano też popołudniem między innymi w Chmielnie, Żukowie, Sierakowicach, Somoninie i w Kartuzach. Sprawdź, gdzie będziesz mógł bawić się i pomagać wspólnie z WOŚP!

sobota, 13 stycznia 2018 r., 20:44
Miszewo. Bal przebierańców w stylu country
Ponad 120 uczniów miszewskiej szkoły zostało zaproszonych na coroczny bal karnawałowy, który odbył się w miejscowej remizie strażackiej. Na parkiecie pląsały postacie z bajek i filmów, strażacy policjanci, księżniczki, pielęgniarka, przedstawiciele świata zwierząt i wiele innych przebierańców. Były tańce, konkursy i poczęstunek.

sobota, 13 stycznia 2018 r., 16:26
Zadaj pytanie burmistrzowi Kartuz przez Internet - już w poniedziałek, 15 stycznia
Burmistrz Mieczysław Gołuński chce nawiązać dialog z mieszkańcami za pośrednictwem Internetu. W poniedziałek w godz. 9 - 21 mieszkańcy będą mogli zadawać mu pytania i zgłaszać najpilniejsze potrzeby za pośrednictwem fanpage'a gminy Kartuzy-Stolica Kaszub na facebooku. Wirtualne spotkania z burmistrzem mają odbywać się co miesiąc.

sobota, 13 stycznia 2018 r., 08:33
Za tydzień święto Babci i Dziadka. Zróbcie im niespodziankę i złóżcie życzenia na naszym portalu
Już za niewiele ponad tydzień wyjątkowe święto - Dzień Babci i Dziadka. To szczególny okazja, by dodatkowo podziękować ukochanym rodzicom naszych rodziców, za troskę, miłość i wszelkie dobro, jakie nam okazują. Z tej okazji po raz kolejny zapraszamy naszych Czytelników do wspólnej zabawy - zróbcie dziadkom niespodziankę - prześlijcie nam ich zdjęcia i złóżcie życzenia na łamach kartuzy.info.