wtorek, 26 września 2017 r., 12:08
Droga Czeczewo - Warzno uroczyście otwarta
W poniedziałek dokonano uroczystego otwarcia zmodernizowanej drogi Warzno-Czeczewo. Na uroczystość przybyli mi.n. wiceminister infrastruktury Kazimierz Smoliński oraz wojewoda Dariusz Drelich. Nowo otwarty odcinek to jeden z ważniejszych ciągów komunikacyjnych łączących gminę Przodkowo z gminą Szemud. Inwestycja kosztowała ponad 1,5 mln zł.

poniedziałek, 25 września 2017 r., 15:53
Sanepid skontrolował żywienie w szpitalu w Kartuzach. Są uwagi
Żywienie w szpitalach dla wielu pacjentów pozostawia dużo do życzenia. Jedni narzekają na ilość posiłków, inni na ich jakość. A jak wygląda żywienie w kartuskim szpitalu? Sanepid skontrolował posiłki w tej placówce w ubiegłym roku i miał liczne zastrzeżenia. Kontrolę przeprowadzono także w lipcu bieżącego roku. Co się zmieniło?

poniedziałek, 25 września 2017 r., 15:52
Dołącz do studentów Uniwersytetu III Wieku - trwa rekrutacja
Zajęcia z języków angielskiego i niemieckiego, profilaktyka prozdrowotna, warsztaty komputerowe, zumba gold oraz szereg interesujących wykładów z historii, kultury, nauk politycznych czy medycyny - to tylko niektóre z elementów nowej oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku na nowy rok akademicki. Seniorzy, którzy chcieliby dołączyć do studenckiej braci mogą zapisywać się do 5 października.

poniedziałek, 25 września 2017 r., 15:23
Wkrótce powstanie węzeł integracyjny w Sierakowicach - umowa podpisana
Przebudowa i remont budynku dworca, jedenaście kilometrów ścieżek rowerowych, nowe przystanki autobusowe, parking typu park & ride - tak będzie wyglądał nowy węzeł integracyjny w Sierakowicach. W czwartek wójt Tadeusz Kobiela podpisał umowę z marszałkiem Mieczysławem Strukiem na dofinansowanie tego zadania. Pierwsze przystanki, zgodnie z planem, posłużą mieszkańcom już za dwa lata - pod koniec 2019 roku.

niedziela, 24 września 2017 r., 19:25
Uczniowie ILO gościli młodzież z Ukrainy
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "Klasztorna" w Kartuzach gościła uczestników polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży realizując projekt pt. "Chcemy zostać ludźmi sukcesu" finansowany przez Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży. Uczestnikami projektu byli uczniowie z I LO w Kartuzach oraz młodzież z Secondary School of V. Stefanyk IIII levels w Sniatyniu na Ukrainie.

niedziela, 24 września 2017 r., 17:28
Tuchom. Małżeństwo z najdłuższym stażem w  żukowskiej gminie
Jadwiga i Alojzy Grothowie z Tuchomia na ślubnym kobiercu stanęli 70 lat temu. Zostali rodzicami pięciorga dzieci - trzech córek i dwóch synów. Doczekali się dziewięciu wnuków i 12 prawnuków. W połowie września obchodzili swoje kamienne gody. Szacowni jubilaci otrzymali listy gratulacyjne, upominki, kwiaty i wiele serdecznych życzeń.

niedziela, 24 września 2017 r., 15:43
Ogłoszono konkurs na nowego prezesa Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego
Fundacja Kaszubskiego Instytutu Ludowego ogłosiła konkurs na stanowisko nowego prezesa tej instytucji. Pełniący tę funkcję od wielu lat Marek Byczkowski wkrótce przechodzi na emeryturę. Osoby zainteresowane objęciem tego stanowiska mogą przesyłać swoje kandydatury do 13 października.

sobota, 23 września 2017 r., 16:09
Sulmin. Sołectwo z długą tradycją, ale z kiepskimi drogami
Pierwsze wzmianki o Sulminie sięgają pierwszej połowy XIV wieku. Najbardziej znaczącą dla wsi jest historia rodziny Gralathów. Pozostała po nich rodzinna kaplica grobowa i park. W byłym kościele ewangelickim powstała galeria sztuki. Dzisiaj prężenie działają druhowie z OSP, którym osiem lat temu zafundowano nową remizę. Sukcesami może się też pochwalić klub sportowy. Od siedmiu lat "gospodarstwem" zawiaduje sołtys Lidia Cendrowska. Jej priorytetem są drogi, które wymagają stałej troski.

sobota, 23 września 2017 r., 10:27
Jesienna Giełda Mam w Kartuzach
Sobotnie przedpołudnie w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach upłynęło pod znakiem kolejnej, ósmej już edycji Giełdy Mam. Salę sportową Jedynki wypełniły kolorowe ciuszki, zabawki i akcesoria dla dzieci w różnym wieku.

czwartek, 21 września 2017 r., 12:15
Proces ws. demolki w sierakowickim klubie znów odroczony po oświadczeniu jednego z oskarżonych o leczeniu się psychiatrycznie
Po raz kolejny proces w sprawie zdemolowania sierakowickiego klubu nie ruszył. Jeden z oskarżonych oświadczył bowiem, że leczy się psychiatrycznie. Poddany zostanie więc badaniu przez biegłego psychiatrę, który ma ocenić jego poczytalność.