środa, 31 maja 2017 r., 21:16
Glincz. Podsumowanie cyklu "Z Remusem przez świat susem"
W Szkole Podstawowej im. Remusa w Glinczu Wioleta Krause przedstawiła uczniom prezentację dotyczącą Oxfordu. Skupiła się na tym akurat mieście Wielkiej Brytanii ze względu na to, że w ramach programu Erasmus + Edukacja Szkolna, miała okazję spędzić w nim dwa tygodnie, biorąc udział w intensywnym kursie językowym.

środa, 31 maja 2017 r., 20:33
Szkoła Podstawowa w Grzybnie będzie miała swojego patrona
Leon Kąkol - wybitny pedagog i patriota, dawny nauczyciel szkoły podstawowej w Grzybnie zostanie patronem tej placówki. Uchwałę w sprawie nadania jej imienia członkowie rady miejskiej przyjęli na środowej sesji.

środa, 31 maja 2017 r., 19:01
Żukowo. II Gminny Konkurs Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty
W poniedziałek w Parafialnej Szkole Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu w Żukowie odbył się II Gminny Konkurs Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obejmował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy musieli wykazać się swoją wiedzą, pisząc trudne testy związane z historią wspomnianego pułku.

środa, 31 maja 2017 r., 12:37
Przyjaciele z niemieckiego Bergstrasse z rewizytą w Zgorzałem
W minionym tygodniu Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego gościły przyjaciół z niemieckiego Bergstrasse, którzy przybyli na Kaszuby z rewizytą. Podczas pobytu mieli oni okazję poznać zarówno uroki, jak i specjały Szwajcarii Kaszubskiej.

środa, 31 maja 2017 r., 12:26
Przy ZSP w Somoninie dzielili się najcenniejszym lekiem - krwią
Po raz kolejny przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie stanął krwiobus. Tradycyjnie nie brakło osób, które dzieliły się cząstką siebie, płynem dającym nadzieję i ratującym życiem. Najcenniejszym lekiem, jakim jest krew, podzieliło się łącznie 22 osoby. Dodatkowo 18 osób zarejestrowało się do banku dawców szpiku.

środa, 31 maja 2017 r., 08:55
Kolejna szansa, by pomóc Kasi Papce - w niedzielę rejestracja w Puzdrowie
W niedzielę, 4 czerwca na festynie rodzinnym w Puzdrowie będzie okazja, by zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpików. Można tym samym pomóc 27-letniej Kasi z Sierakowic i innym chorym.

wtorek, 30 maja 2017 r., 15:01
Problem uzależenień i dopalaczy oczami młodych aktorów - Przegląd Małych Form Teatralnych w Kartuzach
"Dopalacze biorą słabi gracze - stop dopalaczom" - takie hasło przyświecało XVII Przeglądowi Małych Form Teatralnych, który w poniedziałek odbył się w Kartuskim Centrum Kultury. Konkurs od lat organizują funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

wtorek, 30 maja 2017 r., 14:35
Zadbaj o swój ogród i stwórz z niego prawdziwy raj - podpowiadamy, jak to zrobić
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz być szczęśliwy przez rok - ożeń się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród" - głosi stare chińskie przysłowie. Ogród to miejsce wyjątkowe - tu możemy odpocząć, nacieszyć oko pięknem natury, ale też zatrzymać się na chwilę i zapomnieć o codziennej gonitwie bądź też odstresować się podczas pracy przy upiększaniu go. Każdy pasjonat ogrodnictwa chce, by jego ogród prezentował się pięknie i efektownie. Dziś podpowiadamy, jak to zrobić i ułatwić sobie pracę w ogrodzie.

poniedziałek, 29 maja 2017 r., 13:30
Wkrótce jubileusz 70-lecia Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach - przypominamy historię placówki
Muzeum Kaszubskie w Kartuzach to wyjątkowa instytucja, nie tylko dba o zachowanie dziedzictwa kulturowego i historycznego regionu, ale też pełni ważną funkcję animacji życia kulturalnego w mieście. Placówka 2 czerwca będzie świętowała jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Z tej okazji przybliżamy historię jej powstania.

poniedziałek, 29 maja 2017 r., 11:26
Rodzinna zabawa z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego
W niedzielne popołudnie w Kartuskim Centrum Kultury obchodzono Dzień Dziecka i Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Licznie zebrani uczestnicy imprezy mieli okazję zobaczyć spektakl pt. "Pchła Szachrajka w Kartuzach". Organizatorzy zadbali też o słodki poczęstunek dla wszystkich. Zabawę zakończono w wesołym miasteczku.