czwartek, 26 stycznia 2017 r., 14:45
O "Judaszu" na spotkaniu DKK w Stężycy
Amos Oz, najpoczytniejszy pisarz izraelski, wielokrotnie nominowany do Nagrody Nobla i jego książka pt. "Judasz" były tematem środowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Stężycy.

czwartek, 26 stycznia 2017 r., 14:36
Święto Babci i Dziadka w Przodkowie
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego też w ostatnim dniu przed feriami uczniowie klasy II Zespołu Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Przodkowie przygotowali dla nich przedstawienie.

czwartek, 26 stycznia 2017 r., 13:43
Koniec wojny o ciężarówki? Samorządy idą na ustępstwa
Powiat kartuski zniesie ograniczenie tonażu na drodze powiatowej w Stężycy w dzień, gmina Kościerzyna podejmie działania mające na celu przekierowanie ruchu z Gostomia w kierunku krajowej 20 przebiegającej przez Korne - tak ma wyglądać porozumienie między kartuskimi i kościerskimi samorządami w sprawie znaku, który ograniczał ciężarówkom przejazd ulicą Majkowskiego w Stężycy. Mimo iż obie strony idą na ustępstwa, sprawa znaku i tak będzie miała swój finał w sądzie.

czwartek, 26 stycznia 2017 r., 12:12
Kartuzy. Rada przyjęła budżet na 2017 rok - gminę czeka sporo inwestycji
Kartuski samorząd, jako ostatni w powiecie, w środę przyjął plan finansowy na 2017 rok. W tym roku rozpocznie się realizacja wielu przedsięwzięć, które będą kontynuowane w kolejnych latach. Zaplanowano też sporo inwestycji drogowych czy w infrastrukturę sportową.

środa, 25 stycznia 2017 r., 16:36
Kartuzy. Radni zdecydowali, jak ma wyglądać sieć szkół po reformie oświaty
Z Gimnazjum nr 1 w Kartuzach utworzona zostanie filia Szkoły Podstawowej nr 1, a szkoły podstawowe w mniejszych miejscowościach będą funkcjonować jako szkoły ośmioklasowe - tak wyglądać będzie nowa sieć szkół po wdrożeniu reformy systemu edukacji. Uchwałę w tej sprawie kartuscy radni podjęli na środowej sesji

środa, 25 stycznia 2017 r., 15:20
Powalcz o dotację na własny biznes! Wnioski można składać do 13 lutego
Do 13 lutego można składać wnioski o przyznanie dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w ramach zadania "Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach". Projekt skierowany jest miedzy innymi do mieszkańców powiatu kartuskiego będącymi osobami bezrobotnymi, czy z niepełnosprawnością. Jednorazowa dotacja może wynieść do 19.350 zł. Dodatkowo możesz liczyć na wsparcie finansowe przez okres sześciu miesięcy.

środa, 25 stycznia 2017 r., 12:56
Śledztwo ws. gwałtów i pedofilii w schronisku w Baninie umorzone. Podejrzany zmarł w areszcie
Kartuscy śledczy umorzyli śledztwo przeciwko kierownikowi schroniska dla bezdomnych w Baninie, któremu zarzucano przestępstwa przeciwko wolności seksualnej zarówno na szkodę osób dorosłych, jak i małoletniej do 15. roku życia. Podejrzewany o dokonanie tych przestępstw zmarł.

środa, 25 stycznia 2017 r., 12:05
Sierakowice. Ponad pół miliona na edukację i sport dla NGO
Ponad pół miliona złotych sierakowicki samorząd przeznaczył na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w zakresie edukacji i sportu w 2017 roku. Tradycyjnie największa pula środków, bo aż 421.000 zł, trafiła do sektora sportowego.

środa, 25 stycznia 2017 r., 11:21
Kiełpino Cup rocznika 2000. Zwycięstwo zawodników Domarosa Somonino
15 stycznia na hali sportowej w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2000 i młodszych przy współpracy Zespołu Szkół w Kiełpinie oraz Amatora Kiełpino. Był to czwarty turniej z cyklu Kiełpino Cup, który odbywa się pod patronatem Burmistrza Kartuz.

środa, 25 stycznia 2017 r., 10:57
Sani Tech liderem Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej po porażce Atomu
W sobotę, 21 stycznia odbyła się piąta kolejka Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej, która przyniosła sporo ciekawych spotkań i przetasowań w górnej części tabeli. Po porażce Atomu z WKS Koszkania samotnym liderem został team Sani Tech Kiełpino.