sobota, 13 kwietnia 2019 r., 15:39
W czynie społecznym sprzątali Radunię już po raz kolejny
Lodówki, telewizor, opony od tira i wiele innych śmieci zebrano z brzegu, koryta i dna rzeki Radunia. W sobotę już po raz kolejny wędkarze, strażacy-ochotnicy i mieszkańcy przeprowadzili akcję sprzątania potoku. W porównaniu z rokiem ubiegłym śmieci przybyło.

sobota, 13 kwietnia 2019 r., 07:33
Prawie 900 osób uczestniczyło w EDK w Sierakowicach
W skupieniu, z modlitwą w sercach 870 osób ruszyło w pierwszej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Sierakowice. W milczeniu, nocą pokonali łącznie 43 kilometry, kończąc wędrówkę w sanktuarium w Sianowie.

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 18:22
Tłumy wiernych na drodze krzyżowej ulicami Kartuz
Tradycyjnie w przedostatni piątek Wielkiego Postu na ulicach Kartuz odbywają się nabożeństwa drogi krzyżowej. W modlitwach uczestniczyli m.in. wierni z parafii św. Wojciecha.

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 17:23
Kolorowe pisanki ozdobiły centrum Kartuz
Zdobione kaszubskimi motywami i najbardziej charakterystycznymi miejscami z gminy Kartuzy pisanki podziwiać można od piątku w centrum stolicy Kaszub. Pięknie malowane, wielkie jaja to efekt prac uczniów gminnych szkół podstawowych.

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 17:20
Żukowo. Modernizacja ulicy 3 Maja zakończona
Kiedy późną jesienią ubiegłego roku rozpoczęto przebudowę ul. 3 Maja, mieszkańcy tego rejonu miasta i zmotoryzowani użytkownicy tej drogi nie byli zachwyceni. Uważano bowiem, że prace trwają zbyt długo, a zakaz korzystania z niej utrudnia im życie. Inwestycję już zakończono. Od trzech tygodni ulica jest już przejezdna. Wczoraj odbyły się odbiory techniczne.

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 12:16
Filia wydziału komunikacji od poniedziałku będzie w Żukowie
W poniedziałek, 15 kwietnia o godz. 8 w Żukowie otwarty zostanie Zamiejscowy Punktu Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego. Filia mieścić się będzie w budynku przy ul. Prusa 49, gdzie znajduje się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 12:01
Nowy komendant w OSP Żukowo
Bartłomiej Rzepka został oficjalnie komendantem Gminnym Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie. Obowiązki komendanta przejmuje od kwietnia tego roku. Do jego zadań należeć będzie między innymi współpraca z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej, a także składanie raportów burmistrzowi gminy Żukowo ze stanu ochrony przeciwpożarowej w gminie.

czwartek, 11 kwietnia 2019 r., 16:36
Drużyna SP w Staniszewie najlepsza w Powiatowym Konkursie Mitologicznym
W I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach, odbył się kolejny Powiatowy Konkurs Mitologiczny. W środę 3 kwietnia, 16 drużyn z powiatu kartuskiego zmierzyło się z testem wiedzy dotyczącym mitologii greckiej i rzymskiej.

czwartek, 11 kwietnia 2019 r., 16:22
Młodzież solidarna z nauczycielami - strajk uczniowski w Kartuzach
"Murem za nauczycielami", "Wspieramy Was", "Razem damy radę", "Stop deformacji edukacji" - m.in. takie hasła towarzyszyły uczestnikom czwartkowej manifestacji w Parku Solidarności w Kartuzach. W geście solidarności ze strajkującymi nauczycielami młodzież zorganizowała tam strajk uczniowski. Przybyli na niego nie tylko uczniowie kartuskich szkół, ale też ich absolwenci oraz mieszkańcy, chcący wyrazić swoje poparcie dla protestujących.

czwartek, 11 kwietnia 2019 r., 15:47
Konkurs na najładniejsze stroiki i palmy wielkanocne w Somoninie rozstrzygnięty!
W środę w Somoninie wyłoniono laureatów powiatowego konkursu plastycznego na najładniejsze stroiki i palmy wielkanocne. W konkursie udział wzięło ponad 1400 dzieci z powiatu kartuskiego, przygotowując przepiękne wielkanocne dekoracje.