wtorek, 22 stycznia 2019 r., 11:37
Sprawdź, w które soboty będziesz mógł oddać krew
W tym roku w cztery soboty będzie można podzielić krwią, a więc płynem dającym nadzieję i ratującym życie. Pierwsza okazja nadarzy się w sobotę, 30 marca. Ponadto w kartuskiej stacji krwiodawstwa najcenniejszym lekiem można dzielić się od poniedziałku do piątku.

wtorek, 22 stycznia 2019 r., 10:45
"Złota Kielnia" w Toruniu z finalistą ZST z Kartuz
W sobotę 12 stycznia, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach wzięli udział w ogólnopolskim Turnieju Budowlanym "Złota Kielnia" na szczeblu okręgowym w Toruniu. W zawodzie murarz-tynkarz, uczeń Artur Dzienisz uzyskał tytuł finalisty i awansował do finału, który odbędzie się w Poznaniu.

wtorek, 22 stycznia 2019 r., 10:40
"Dwieście lat!" dla pani Heleny Konkel
Mieszkanka Brodnicy Górnej, pani Helena Konkel w poniedziałek, 21 stycznia, świętowała wyjątkowy jubileusz - 100 urodziny. Z życzeniami dostojną jubilatkę odwiedził Grzegorz Gołuński, burmistrz Kartuz.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 22:17
Uczniowie z Banina uczestniczyli w Nocy Biologów
Uczniowie z podstawówki i gimnazjum z Banina uczestniczyli w kolejnej Nocy Biologów. 90 uczniów z rodzicami i nauczycielami poznawali biologię na Wydziale Biologii i Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 22:10
Szkoły w gminie Żukowo dzielą się doświadczeniem
Szkoły podstawowe w Borkowie, Niestępowie i Skrzeszewie przygotowały projekt integracyjno - edukacyjny dla klas ósmych. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Ewa Płotka, dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. dr Stanisława Sychowskiego w Skrzeszewie. Wraz ze Stefanem Kryścińskim, dyrektorem z Niestępowa i Józefem Belgrau dyrektorem z Borkowa oraz społecznościami trzech szkół rozpoczęła wdrażanie projektu.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 22:05
Kaszubska liturgia w Żukowie
W obydwu żukowskich parafiach dzięki przychylności miejscowych kapłanów odprawiana jest cyklicznie kaszubska msza św. W kościele ponorbertańskim na kaszubskiej liturgii wierni spotykają się w każdą drugą niedzielę miesiąca. W styczniu odprawiona została ostatnia msza św. Od lutego będzie ona wpisana w stały harmonogram niedzielnych mszy św. i co miesiąc będzie odprawiana o godz. 13.00.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 21:44
Sierakowice. Bal studniówkowy 2019
Za blisko 100 dni czeka ich jeden z trudniejszych życiowych egzaminów - matura. Tej nocy myśleli jednak tylko o zabawie i tańcu. Za nami studniówka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 15:09
Uczniowie z żukowskiej "Jedynki" haftowali dla dziadków
Wszyscy kochamy nasze Babcie i Dziadków i chętnie obdarowujemy ich prezentami. Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie z klasy IIa, IIIa i IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie postanowili własnoręcznie wykonać coś oryginalnego i wyjątkowego.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 13:21
Życzenia na Dzień Babci i Dziadka
W poniedziałek i wtorek swoje wyjątkowe święto obchodzą najukochańsze osoby na świecie - nasze kochane Babcie i nasi kochani Dziadkowie. Z tej okazji wszystkim, którzy występują w tej szczególnej roli składamy najserdeczniejsze życzenia. Zgodnie z obietnicą publikujemy specjalną galerię życzeń przesłanych od naszych Czytelników.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 13:21
Sulęczyno w końcu ma sekretarza. Została nim Danuta Karcz-Karczewska
Po ponad półtorarocznym wakacie, Sulęczyno ma sekretarza. Z dniem 21 stycznia pracę na tym stanowisku rozpoczęła Danuta Karcz-Karczewska, która przez blisko cztery lata pełniła taką samą funkcję w Urzędzie Gminy w Czarnej Dąbrówce.