piątek, 7 lipca 2017 r., 11:27
Z XX do XXI wieku - trwa rozbudowa i modernizacja strażnicy OSP Kożyczkowo
Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Kożyczkowie z pewnością do tej pory nie zachwycał. Obiekt, przeciekającym dachem, bez toalet, ogrzewany na piec kaflowy, nosił miano najbardziej zaniedbanej strażnicy OSP w powiecie, o ile nie w regionie. Druhowie nie raz sami chcieli wyremontować budynek. Przez lata karmieni byli jednak obietnicami generalnej modernizacji strażnicy. Po latach oczekiwania, deklaracje stały się faktem. Niebawem strażacy otrzymają bowiem strażnicę na miarę XXI wieku.

czwartek, 6 lipca 2017 r., 14:51
Kaszubskie filmy wystartowały w Kartuzach
Mimo deszczowej aury niemal setka widzów przybyła do sali Kartuskiego Centrum Kultury, by wziąć udział w inauguracji VII Festiwalu Filmów Kaszubskich. Już od samego początku atmosferę znakomicie rozgrzewała kapela Klasów z Sierakowic. Niektórzy wręcz rwali się do tańca, jak na przykład David Shulist, który był wśród gości wraz z grupą Kaszubów z Kanady.

czwartek, 6 lipca 2017 r., 10:48
Będzie się działo... Weekend z gwiazdami, truskawkami, nalewkami i bryczkami
Najbliższy weekend będzie obfitował w sporo interesujących i godnych uwagi wydarzeń. W imprezowym rozkładzie jazdy na najbliższe dni znalazły się koncerty m.in. gwiazd takich jak Sarsa, Ania Wyszkoni czy Patrycja Markowska, festiwale nalewek i truskawek, targi używanej książki czy parada bryczek. Każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś interesującego.

środa, 5 lipca 2017 r., 22:17
Żukowo. Otwarcie Pokonkursowej Wystawy Haftu Kaszubskiego - Linia 2017
Wojewódzki konkurs haftu kaszubskiego w Lini odbył się już po raz 22. W tegorocznej edycji odnotowano największą ilość nadesłanych prac w historii tego konkursu. O miano najlepszej hafciarki i hafciarza rywalizowało 227 osób, w tym 83 osoby dorosłe, 36 uczniów szkół gimnazjalnych i średnich oraz 108 uczniów szkół podstawowych. Prac do oceny było 526. Bardzo liczna była reprezentacja artystów rękodzieła z żukowskiej gminy.

wtorek, 4 lipca 2017 r., 16:55
Święto powiatu z Sarsą, Patrycją Markowską i Anią Wyszkoni już w ten weekend
W sobotę rozpoczną się obchody Dni Powiatu Kartuskiego. W tym roku gospodarzem wydarzenia będą Kartuzy. Dwudniowej imprezie towarzyszyć będą koncert gwiazd, festiwal Ludzie dla Ludzi, Festiwal Nalewki Kaszubskiej, targi książki używanej, Kraina Rękodzieła i całe mnóstwo atrakcji.

wtorek, 4 lipca 2017 r., 14:14
Pomieczyńska Huta. Dzieci rozwijały swoje pasje i talenty
Publiczna Szkoła Podstawowa w Pomieczyńskiej Hucie w minionym roku szkolnym prowadziła bardzo interesujące zajęcia z tutoringu. To nowoczesna metoda dydaktyczna, która polega na rozwijaniu pasji, hobby i talentów uczniów.

wtorek, 4 lipca 2017 r., 13:18
Policja poszukuje świadków wypadku w Garczu
Policjanci z Posterunku Policji w Chmielnie poszukują świadków wypadku, do którego doszło w czwartek 22 czerwca w Garczu. Kierujący audi mężczyzna z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze, otarł się o drzewo, a następnie dachował.

wtorek, 4 lipca 2017 r., 12:10
Tomasz Juński nowym p.o. zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku powierzył pełnienie obowiązków zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach kom. Tomaszowi Juńskiemu. Do Kartuz trafił on z IX Komisariatu Policji w Gdańsku, gdzie piastował stanowisko komendanta.

poniedziałek, 3 lipca 2017 r., 13:19
Pięcioro nietrzeźwych kierowców w weekend na drogach powiatu
W miniony weekend policjanci na drogach powiatu kartuskiego zatrzymali aż pięcioro nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

poniedziałek, 3 lipca 2017 r., 11:30
Wyniki matur 2017 - jak wypadli maturzyści w powiecie kartuskim?
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. W powiecie kartuskim pozytywnie napisało je 81 proc. zdających. Maturzyści w Kartuskiem zdali egzaminy z przedmiotów obowiązkowych na podobnym poziomie, jak ich koledzy w całym województwie, wyniki były tylko nieznacznie niższe.