piątek, 30 grudnia 2016 r., 11:18
Świąteczna akcja "Odrobinę pod choinę 2016"
Wolontariat Delfin po raz kolejny umilił święta seniorom z gminy Somonino. Wolontariusze zorganizowali zbiórkę żywności w ramach akcji "Odrobinę pod choinę".

piątek, 30 grudnia 2016 r., 10:47
Żukowski SPZOZ rozpoczął udział w akcji "Moje Zdrowie - Moje Życie"
Akcję zainaugurowano podczas imprezy "Jedzie Mikołaj święty, by ktoś był uśmiechnięty", która odbyła się 11 grudnia w Baninie. W charytatywnym koncercie brali również udział pracownicy żukowskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, oferując m. in. podstawowe badania medyczne. Tam też rozpoczęto akcję "Moje Zdrowie - Moje Życie" skierowaną do seniorów i osób samotnych.

piątek, 30 grudnia 2016 r., 10:02
Świąteczne spotkanie gospodyń z Hopów
W okresie świąt Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Gospodyń Wiejskich Hopowianki. Były życzenia, pyszny poczęstunek, kolędy i upominki.

czwartek, 29 grudnia 2016 r., 14:05
Sulęczyno. Złote i diamentowe jubileusze
Medale przyznane przez samego prezydenta RP, kwiaty, upominki, gratulacje i życzenia - to wszystko czekało na pięć wyjątkowych par małżeńskich z terenu gminy Sulęczyno. W ten sposób uhonorowano tych, którzy miłość i wierność małżeńską przyrzekali sobie 50 lat temu. W przypadku kolejnych trzech par wynik ten jest jeszcze lepszy, a wspólne życie trwa już 60 lat.

czwartek, 29 grudnia 2016 r., 13:48
Sierakowice."Ambitny budżet na trudny rok"
Nowa sala gimnastyczna i rozbudowa Zespołu Szkół w Tuchlinie, budowa przedszkola w Sierakowicach i sporo inwestycji drogowych - to przykłady najważniejszych zadań, jakie sierakowicki samorząd będzie realizował w 2017 roku. Podczas czwartkowej sesji radni przyjęli budżet na przyszły rok.

czwartek, 29 grudnia 2016 r., 13:40
Najlepsi absolwenci uczący się języka kaszubskiego z nagrodami Haliny Ewy Buchacz
"Pamiętaj, że jesteś Kaszubą i bądź z tego dumny. Świec przykładem dla wszystkich - mówiła wręczając coroczne nagrody Halina Ewa Buchacz, która już po raz dziesiąty wyróżniła najlepszych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów, uczących się języka kaszubskiego.

czwartek, 29 grudnia 2016 r., 08:31
Ostrożnie z fajerwerkami! Nowy Rok powitaj bezpiecznie!
Jak co roku, w ostatni dzień grudnia, równo o godzinie 24. całe niebo pokryte jest kolorowymi światełkami. Tak z pewnością będzie też w sobotę. Jednak, by bezpiecznie rozpocząć Nowy 2017 Rok, należy dostosować się do kilku istotnych wskazówek podczas użytkowania fajerwerków, o których przypomina zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach st. kpt. Fryderych Mach.

środa, 28 grudnia 2016 r., 13:50
Chmielno. Budżet z licznymi inwestycjami, ale też ze sporym deficytem
Podczas środowej sesji chmieleńscy radni jednogłośnie przyjęli budżet na 2017 rok. Gmina planuje przeznaczyć na inwestycje około 10,5 mln złotych. Wśród najważniejszych zadań są m.in. budowa sali gimnastycznej w Borzestowie oraz inwestycje drogowe. Zwiększy się jednak zadłużenie.

środa, 28 grudnia 2016 r., 10:21
Gminny konkurs bożonarodzeniowy w Łyśniewie rozstrzygnięty!
Tradycją Szkoły Podstawowej w Łyśniewie staje się organizacja konkursów bożonarodzeniowych. W tym roku odbyła się II edycja konkursu "Ozdoba bożonarodzeniowa" dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli z terenu gminy Sierakowice.

wtorek, 27 grudnia 2016 r., 08:34
Silny wiatr na Kaszubach - masowe awarie prądu
Od poniedziałkowego popołudnia na Kaszubach silnie wieje. Wichura spowodowała wiele szkód m.in. masowe awarie prądu. Na całym Pomorzu zasilania pozbawionych jest około 30 tys. odbiorców.