wtorek, 3 lipca 2018 r., 15:36
Nowy sprzęt dla Powiatowego Centrum Zdrowia
Kardiomonitory, ultrasonograf, mobilny monitor funkcji życiowych i centrale monitorujące, respirator - to tylko niektóre z nowych sprzętów, które trafiły do kartuskiego szpitala. Powiatowe Centrum Zdrowia zyskało sprzęt o łącznej wartości ponad 600 tysięcy złotych.

wtorek, 3 lipca 2018 r., 08:42
Ruszył nabór wniosków do programów "Dobry Start" i "Rodzina 500+"
Raz w roku, wszyscy uczniowie otrzymają wsparcie w wysokości 300 złotych. To efekt nowego programu rządowego "Dobry Start". Warunkiem pozyskania pieniędzy jest złożenie wniosku. 1 lipca ruszył nabór elektroniczny, w sierpniu będzie można składać podania w formie papierowej. Ci, którym zależy na szybkiej wypłacie środków, powinni skorzystać z możliwości wnioskowania za pośrednictwem internetu. Jednocześnie, tą samą drogą, można składać wnioski w programie "Rodzina 500+".

poniedziałek, 2 lipca 2018 r., 13:59
Zamiast sekretarza mają sekretarkę. Nepotyzm w urzędzie w Sulęczynie?
Urząd Gminy w Sulęczynie już niemal rok funkcjonuje bez sekretarza, choć zgodnie z prawem stanowisko to musi być obsadzone. Zamiast tego wójt utworzył nowe stanowisko, którego zakres obowiązków pokrywa się z obowiązkami sekretarza, z wyjątkiem braku obowiązku posiadania określonych ustawą kwalifikacji. Zajęła je jedyna kandydatka w konkursie - dotychczasowa sekretarka wójta.

poniedziałek, 2 lipca 2018 r., 13:58
Rodziny wielodzietne uhonorowane nagrodami Perły dla Życia
Dziesięć wyjątkowych rodzin wyróżniła w niedzielę starosta Janina Kwiecień. Podczas obchodów Dni Powiatu Kartuskiego wręczyła im nagrody "Perła dla życia", które dedykowane są rodzinom wielodzietnym i zastępczym z powiatu kartuskiego.

niedziela, 1 lipca 2018 r., 16:55
Jubileuszowa XV Parada Bryczek i Wozów w Szymbarku
W niedzielne popołudnie odbyła się jubileuszowa XV Wielka Parada Bryczek i Wozów. Tym samym ulicami Szymbarka przejechało kilkadziesiąt bryczek konnych oraz pojazdów napędzanych końmi mechanicznymi. Po powrocie na miejsce imprezy między innymi rozegrano IX Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w jeździe na oklep i wyścig bryczek.

sobota, 30 czerwca 2018 r., 21:10
Festiwal Truskawek Kaszubskich z nowym rekordem - w Chmielnie powstał najdłuższy naleśnik w kraju
Dokładnie 131 metrów i 60 centymetrów mierzył naleśnik z truskawkami, którego usmażono podczas trzeciej edycji Festiwalu Truskawek Kaszubskich. Stworzono go z ponad 800 mniejszych placków. To kolejny truskawkowy rekord, który padł w Chmielnie.

sobota, 30 czerwca 2018 r., 20:18
Festiwal Ludzie dla Ludzi w Kartuzach - organizacje prezentowały swoją działalność
W ramach obchodów Dni Powiatu Kartuskiego w sobotnie popołudnie odbywał się Festiwal Ludzie dla Ludzi. To wydarzenie, które daje możliwość poznania tych, którzy działają na rzecz innych w powiecie kartuskim. Na stoiskach przygotowanych przez NGO można było m.in. poznać zasady bezpieczeństwa podczas groźnych zjawisk pogodowych czy skorzystać badań kardiologicznych oraz warsztatów rękodzieła.

sobota, 30 czerwca 2018 r., 19:56
Powiat kartuski nawiązał współpracę z powiatem poznańskim
Władze powiatu kartuskiego zyskały nowego partnera. Kartuski samorząd rozpoczął współpracę z powiatem poznańskim. W sobotę starosta Janina Kwiecień podpisała umowę z Janem Grabkowskim, starostą poznańskim.

piątek, 29 czerwca 2018 r., 18:38
W Chmielnie trwa święto Piotra Patrona Rybaków
Degustacja zupy św. Piotra, warsztaty malowania na szkle, liczne występy, zabawa przy muzyce - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na święto Piotra, patrona rybaków. Piknik rodzinny od południa trwa na terenie plebanii w Chmielnie.

piątek, 29 czerwca 2018 r., 15:24
Susza bardzo daje się we znaki rolnikom w powiecie. Mogą składać wnioski o oszacowanie szkód
Tegoroczna aura jest wyjątkowo niesprzyjająca dla wszelkiego rodzaju upraw. Przez suszę bardzo ucierpią zwłaszcza rolnicy. Wiele zbóż na polach jest wręcz wypalonych. Plony w tym roku będą znacznie niższe. Na terenie całego województwa trwa szacowanie strat. Właściciele gospodarstw, którzy ponieśli szkody mogą zgłaszać się do urzędów gmin.