czwartek, 18 stycznia 2018 r., 11:06
Rozpoczyna się rewitalizacja centrum Żukowa
Centrum Żukowa jeszcze w tym roku zmieni się i wypięknieje. Wkrótce rozpoczyna się rewitalizacja tej części miasta. Wyłoniono już wykonawcę i podpisano z nim umowę. Roboty mają potrwać do końca czerwca.

środa, 17 stycznia 2018 r., 12:00
Ochotnicy z Brodnicy Górnej z nowym wozem
O nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo wzbogacili się strażacy z Brodnicy Górnej. Choć najnowszy, wymarzony nabytek druhów dotarł do nich już w połowie grudnia, uroczyste jego przekazanie odbyło się w sobotę.

środa, 17 stycznia 2018 r., 11:28
Zdobądź stypendium sportowe starosty
Do 19 stycznia sportowcy mieszkający na terenie powiatu kartuskiego mogą ubiegać się o pozyskanie stypendium starosty. Można je uzyskać m.in. za wysokie wyniki we współzawodnictwie na arenie polskiej i międzynarodowej.

wtorek, 16 stycznia 2018 r., 16:02
6-letni Nikodem ma raka i walczy o życie. Możesz pomóc!
Nikodem to uroczy, pełen energii i zawsze uśmiechnięty sześciolatek. Niestety wraz z nadejściem nowego roku musi stanąć do najtrudniejszej z walk - o swoje życie. Chłopiec w Sylwestra trafił do szpitala. Zdiagnozowano u niego jedną z najzłośliwszych odmian dziecięcego nowotworu mózgu. Leczenie będzie długotrwałe i bardzo kosztowne, dlatego też potrzebne jest wsparcie. Pomóc może każdy - liczy się nawet najmniejszy gest.

wtorek, 16 stycznia 2018 r., 14:31
W centrum Kartuz znów będzie działać targowisko
Najpóźniej w listopadzie w Kartuzach mają pojawić się dwie wiaty dla handlujących m.in. produktami rolnymi. Tym samym w centrum miasta znów funkcjonować będzie targowisko. Gmina na budowę wiat pozyskała dotację z programu "Moje Targowisko".

poniedziałek, 15 stycznia 2018 r., 16:58
Banino. Wolontariusze zebrali rekordową kwotę ponad 53 tys. złotych
To już 11 finał, w którym grała WOŚP w Szkole Podstawowej w Baninie. W tym roku 70 wolontariuszy z oryginalnym identyfikatorem Fundacji WOŚP oraz 70 wolontariuszy wspierających sztab z wewnętrznymi identyfikatorami sztabu nr 315 wraz z szefową sztabu Małgorzatą Lewińską kwestowało między innymi w Centrum Handlowym "Matarnia" w Gdańsku, przy kościele w Baninie oraz na terenie Banina.

poniedziałek, 15 stycznia 2018 r., 14:43
Sprawdź, co możesz zmienić w swoim życiu - postaw sobie wyzwania na nowy rok
Trzeci poniedziałek stycznia zyskał niechlubne miano najbardziej depresyjnego dnia roku. Tego dnia podobno mamy gorszy niż zwykle nastrój, porzucamy przyjęte postanowienia noworoczne, uświadamiając sobie, że i tak im nie sprostamy. My dziś zachęcamy do przełamania tego stereotypu i na przekór wszystkim podjęcia się nowych wyzwań i ustalenia sobie planu, który będziemy sukcesywnie realizować przez kolejne miesiące.

poniedziałek, 15 stycznia 2018 r., 11:28
WOŚP w powiecie kartuskim - padnie nowy rekord! Jest już ponad 230 tys. zł. A liczenie trwa!
W powiecie kartuskim jeszcze trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ze wstępnych informacji, które podały poszczególne sztaby wynika jednak, że już udało się pobić ubiegłoroczny rekord! W Kartuskim na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków zebrano już ponad 230 tys. zł. Wszystko wskazuje na to, że ostateczna suma z pewnością przekroczy 250 tys. zł, bo somoniński sztab wciąż podsumowuje zbiórkę.

poniedziałek, 15 stycznia 2018 r., 00:03
Chmielno zagrało dla WOŚP z przytupem
Ciekawe licytacje, loteria z rowerem jako nagrodą główną, występ kabaretu i wyjątkowej "tańczącej" orkiestry Kręgiel Band - tak wyglądał 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chmielnie. Imprezę w ośrodku kultury zakończył pokaz tańca z ogniem i fajerwerków.

niedziela, 14 stycznia 2018 r., 23:40
Orkiestra serc po raz kolejny zagrała w Somoninie
Liczne licytacje, w tym tradycyjnie cielak, koncerty, pokazy, malowanie twarzy, czy Serduszko do nieba i pokaz gotowania - tak w wielkim skrócie przebiegał finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Somoninie. Od wczesnych godzin porannych na rzecz wyrównywania szans leczenia u noworodków na terenie gminy kwestowało blisko 50 wolontariuszy.