niedziela, 19 listopada 2017 r., 15:19
Szlachetna Paczka 2017 już ruszyła. Włącz się do akcji i odmień czyjś los!
W niedzielę ulicami Kartuz przeszedł radosny tłum wolontariuszy i osób wspierających ideę Szlachetnej Paczki. Przemarszem oraz koncertami w Kartuskim Centrum Kultury zainaugurowano tegoroczną akcję. W powiecie kartuskim w tym roku jest 50 rodzin, którym wspólnymi siłami można nie tylko zaczarować święta, ale i odmienić życie.

niedziela, 19 listopada 2017 r., 12:39
Kartuzy. Monument Mnicha Kartuskiego stanął przy kolegiacie - mieszkańcy wspólnie go pomalowali
Liczy 2,5 metra. Będzie przypominać o przesłaniu, które nieśli z sobą bracia z zakonu Kartuzów. Miejsce, w którym się pojawił ma być jednocześnie strefą wyciszenia oraz plenerową czytelnią. Jak podkreślają jego twórcy, ma też przynosić szczęście mieszkańcom i turystom. Przy kartuskiej kolegiacie pojawił się Monument Mnicha Kartuskiego. Mieszkańcy Kartuz w sobotę przybyli, by wspólnie go ukończyć - pokrywając rzeźbę preparatem ochronnym i po raz ostatni go malując.

niedziela, 19 listopada 2017 r., 12:04
I Międzykongresowy Zjazd Młodych Kaszubów - upamiętniono postać Karola Kreffta
W sobotę w Chmielnie odbył się I Międzykongresowy Zjazd Młodych Kaszubów. Pojawili się na nim m.in członkowie dwóch działających aktywnie kół skupiających młodych mieszkańców kaszubskiej ziemi "Cassubia" i "Òska", a także nowo utworzonego - "Garczenicy". W trakcie spotkania m.in. odsłonięto tablicę upamiętniającą postać Karola Kreffta, zwanego królem Kaszubów.

niedziela, 19 listopada 2017 r., 12:00
Gmina Somonino, Chmielno i Żukowo. Na wiosnę zmodernizowane zostanie oświetlenie uliczne
Już na wiosnę przyszłego roku rozpoczną się prace związane z przebudową systemu oświetlenia na terenie gminy Somonino, Chmielno i Żukowo. Zainstalowane zostaną energooszczędne oprawy LED-owe, a ponadto powstanie nowoczesny system sterowania oświetleniem.

sobota, 18 listopada 2017 r., 18:30
Druhowie z OSP Miechucino świętowali 90. urodziny swojej jednostki
W sobotę miechucińska brać strażacka obchodziła wyjątkową uroczystość. Druhowie świętowali jubileusz 90-lecia istnienia swojej jednostki. Z tej okazji wręczono medale i odznaczenia, a na ręce władz jednostki posypały się podziękowania, gratulacje i życzenia.

sobota, 18 listopada 2017 r., 17:05
Nie żyje Gabriela Gołata - dyrektor PCPR
Nie żyje Gabriela Gołata, wieloletnia dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach. Przegrała walkę z chorobą. Miała 59 lat. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek.

sobota, 18 listopada 2017 r., 13:06
W Kartuzach polała się krew....niemal 16 litrów!
W sobotę od wczesnych godzin porannych w Punkcie Krwiodawstwa w Kartuzach ustawiały się kolejki osób chętnych do podzielenia się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew. Łącznie stację odwiedziło 37 krwiodawców, z których 35 mogło oddać płyn ratujący życie. Tym samym bank krwi wzbogacił się aż o niemal 16 litrów tego drogocennego lekarstwa.

sobota, 18 listopada 2017 r., 11:53
ORW Szklana wzbogacił się o basen rehabilitacyjny
Warunki do rehabilitacji i nauki dla podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej poprawiają się niemal z roku na rok. Przed dwoma laty byliśmy świadkami otwarcia nowego, przestronnego gmachu placówki. W piątek do dyspozycji wychowanków ośrodka oddano halę basenową. Tym samym ORW Szklana jest jedyną na Pomorzu tego typu placówką wyposażoną we własny basen rehabilitacyjny.

sobota, 18 listopada 2017 r., 08:00
Gmina Somonino. Będzie dofinansowanie na panele fotowoltaniczne?
Gmina Somonino złożyła wniosek o dofinansowanie projektu "Eko Energia od Somonina aż po Przywidz", w ramach którego ma zostać udzielone wsparcie na instalację paneli fotowoltanicznych. Do końca roku będzie wiadomo, czy projekt zostanie zrealizowany.

piątek, 17 listopada 2017 r., 19:50
Bezpłatny kurs komputerowy w Kartuskim Centrum Kultury
Podstawy pracy na komputerze i w sieci, tworzenie dokumentów tekstowych i formatowanie ich, arkusze kalkulacyjne - to przykłady zagadnień, które będą poruszane na bezpłatnym kursie komputerowym w Kartuskim Centrum Kultury. Chętni już mogą się zapisać na zajęcia.