sobota, 28 kwietnia 2018 r., 16:20
Pożegnanie maturzystów w II LO w Kartuzach
"Dopomóż dzisiaj odchodzącym chwilom, by jutro było warte wspomnień" - takie motto towarzyszyło uczniom trzecich klas II Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach podczas pożegnania z ich szkołą. Absolwenci odebrali świadectwa na uroczystej gali, która w piątek odbyła się w ZSO nr 2.

sobota, 28 kwietnia 2018 r., 10:06
Żukowo. Kiermasz upominków 2018
Pod takim hasłem po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie zorganizowano imprezę, której głównym celem było zebranie pieniędzy na nagrody dla uczniów. W czwartkowe popołudnie podczas wywiadówki rodzice mogli skorzystać z interesującej oferty. Do kupienia były upominki w formie bonów, biżuterii i galanterii. Nie zapomniano też o smakoszach. Ponadto przez cały czas trwania wywiadówki działała szkolna kawiarenka.

piątek, 27 kwietnia 2018 r., 15:36
Pożegnanie absolwentów Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach
Piątek w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego upłynął pod znakiem pożegnań tegorocznych maturzystów. Uczniowie ostatnich klas, na tydzień przed egzaminami dojrzałości, oficjalnie stali się absolwentami, odebrali świadectwa w swoich szkołach i podziękowali nauczycielom oraz wychowawcom za trud włożony w ich ścieżkę edukacji. Z naszym obiektywem towarzyszyliśmy młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych. Uroczystość pożegnania uczniów pełna była chwil radości i wzruszeń.

piątek, 27 kwietnia 2018 r., 14:00
Kaszuby. Majówkowa pogoda w kratkę
Zaczyna się długi majowy weekend. To doskonały czas na aktywny wypoczynek. Wielu z nas planuje wycieczki rowerowe, prace w ogrodzie i tradycyjne majówkowe grille. Sprawdziliśmy, czy pogoda na Kaszubach sprzyjać będzie realizacji weekendowych planów.

piątek, 27 kwietnia 2018 r., 12:24
Powstał komitet wsparcia budowy stacjonarnego hospicjum w Kartuzach
Budowa hospicjum stacjonarnego Caritas w Kartuzach coraz bliżej. Jest miejsce, projekt, niezbędne dokumenty i pozwolenie na budowę. Teraz potrzebne są jedynie fundusze, by rozpocząć prace nad powstaniem obiektu. W piątek przedstawiciele władz samorządowych i przedsiębiorcy podpisali Akt Powołania Komitetu Wsparcia Budowy Hospicjum Stacjonarnego w Kartuzach. Jego członkowie zobowiązali się do podjęcia działań, które pomogą w zebraniu środków na ten cel. Gdy powstaną mury obiektu pojawią się możliwości pozyskania dotacji na kolejne etapy takie jak m.in. wyposażenie obiektu.

piątek, 27 kwietnia 2018 r., 11:00
Szkoły z Miechucina i Szopy z najlepszą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym
Był test sprawdzający znajomość przepisów drogowych, jazda na rowerze i tor przeszkód, a także zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie z 16 szkół z terenu powiatu kartuskiego, rywalizowali w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tradycyjnie, eliminacje powiatowe odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach.

piątek, 27 kwietnia 2018 r., 08:09
Sara Murszewska i Łukasz Warmowski z sukcesami w ogólnopolskim konkursie z angielskiego
Dwoje uczniów I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiego w Kartuzach uzyskało fantastyczne wyniki w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego - English Ace.

czwartek, 26 kwietnia 2018 r., 11:57
Mieszkańcy Kartuz zasadzili drzewa przy kolegiacie, niebawem powstanie tam park
Okolice kartuskiej kolegiaty, to kolejny punkt, który ma stać się ważnym dla mieszkańców miejscem. Niebawem powstanie tam park "Zasłużonym dla Kartuz". W środowe popołudnie, pierwsze drzewa zasadzili sami mieszkańcy. Swoje miejsce między Kolegiatą a parkingiem, znalazło pięć długowiecznych lip i tyle samo granitowych tablic, które mają upamiętnić wyjątkowych ludzi związanych z miastem.

czwartek, 26 kwietnia 2018 r., 10:23
Długi weekend majowy 2018 - podpowiadamy, gdzie się wybrać
Na sportowo, na wesoło, patriotycznie lub pomagając - tak spędzić można ostatnie dni kwietnia i początek maja w powiecie kartuskim. Tegoroczna Majówka będzie wyjątkowo długa, bo dla niektórych potrwać może nawet dziewięć dni. Tym, którzy jeszcze nie sprecyzowali swoich planów, podpowiadamy, gdzie można się wybrać w tym czasie.

czwartek, 26 kwietnia 2018 r., 10:09
Mistrzowie parkowania w akcji - "Postawiła auto na chodniku i poszła do kiosku"
Za sprawą naszych Czytelników po raz kolejny wracamy do tematu mistrzów parkowania. W tej odsłonie prezentujemy głównie kierowców parkujących na chodnikach, tym samym uniemożliwiając korzystanie z nich pieszym.