czwartek, 6 września 2018 r., 15:59
Podczas prac przy budowie kanalizacji odkryto składowisko śmieci
Przy ul. Mściwoja II w Kartuzach trwają prace związane z budową nowej kanalizacji deszczowej. Podczas wykopów ziemnych natrafiono na sporą ilość śmieci, które przed laty ktoś zakopał w pobliżu bloków.

środa, 5 września 2018 r., 20:48
Nowa siedziba biblioteki oficjalnie otwarta
Jasne, przestronne, nowoczesne, a przy tym przytulne i przyjazne wnętrza wypełnione tysiącami książek, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - tak najkrócej można opisać nową siedzibę kartuskiej biblioteki na dworcu integracyjnym w Kartuzach. W środę została uroczyście otwarta. Będą z niej mogli korzystać nie tylko mieszkańcy powiatu, ale również pasażerowie PKM.

środa, 5 września 2018 r., 08:35
Trojaczki z Pępowa obchodziły piąte urodziny
Pięć lat temu na świat przyszły trojaczki - Robert, Karolina i Bożena. Dla Jana i Sabiny Belków była to spora niespodzianka, tym bardziej, że byli już rodzicami dwójki dzieci - Wojtka i Moniki. Pracy i obowiązków przybyło, ale radości również i to potrójnie. Wiedzieli, że muszą podołać nowym obowiązkom, ale najbardziej martwili się tym, czy niemowlęta będą zdrowe. Na szczęście, do dzisiaj nie mają takich problemów.

wtorek, 4 września 2018 r., 17:31
Akademia Przyszłości, kolegium Kartuzy poszukuje Lokalnych Herosów
Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do Akademii Przyszłości. W kolegium Kartuzy poszukiwanych jest 8 SuperW. Jeśli chcesz zmienić życie swoje oraz potrzebujących dzieci a także rozwinąć swe kompetencje i poznać wartościowych ludzi - zgłoś się na wolontariusza przez stronę www.superw.pl.

wtorek, 4 września 2018 r., 10:05
W sobotę szansa do podzielenia się cząstką siebie
Przed nami czwarta w tym roku sobotnia akcja oddawania krwi, a więc szansa na podarowanie komuś zdrowia lub nawet życia. Drogocennym płynem będzie można podzielić się w Punkcie Krwiodawstwa w Kartuzach już od wczesnych godzin porannych.

poniedziałek, 3 września 2018 r., 19:05
Tak rok szkolny powitali licealiści z Klasztornej
Po dwumiesięcznej przerwie uczniowie znów wrócili do szkół. W szkołach w całej Polsce w poniedziałek odbyły się uroczyste akademie. Sprawdziliśmy, jak wyglądało rozpoczęcie roku w I LO na Klasztornej w Kartuzach.

poniedziałek, 3 września 2018 r., 17:26
Chwaszczyno najpiękniejszą wsią w powiecie kartuskim
Ogłoszenie wyników jubileuszowej edycji konkursu "Piękna Wieś 2018" odbyło się podczas niedzielnych dożynek powiatowych w Żukowie. Po raz dwudziesty walczono o tytuł najpiękniejszej zagrody rolniczej i najpiękniejszej wsi w powiecie kartuskim. Zwycięzcami zostali - Karolina Bigus z Kamienicy Królewskiej (gm. Sierakowice) i wieś Chwaszczyno (gm. Żukowo). Laureaci otrzymali nagrody pieniężne i dyplomy.

poniedziałek, 3 września 2018 r., 16:33
Powiatowa inauguracja roku szkolnego w ZSO "Na Wzgórzu" w Kartuzach
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Kartuzach był gospodarzem tegorocznej uroczystości inauguracji roku szkolnego w szkołach ponadgimnazjalnych.

poniedziałek, 3 września 2018 r., 13:21
Zabrzmiał pierwszy dzwonek - dzieci ruszyły do szkoły
W poniedziałek, 3 września po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie uczniowie znów zasiedli w szkolnych ławach. Z naszym obiektywem towarzyszyliśmy w rozpoczęciu roku szkolnego społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach.

poniedziałek, 3 września 2018 r., 10:58
Co zmieniło się w szkołach w powiecie podczas wakacji?
W poniedziałek, 3 września uczniowie rozpoczęli kolejny rok nauki. Niemal wszystkie placówki na terenie powiatu przeszły drobne modernizacje, w niektórych natomiast inwestycje pochłonęły kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawdziliśmy, jak na rozpoczęcie roku szkolnego przygotowano placówki oświatowe w gminach. Informujemy, które szkoły rozbudowano, gdzie przeprowadzono większe remonty i co zmieniło się w poszczególnych obiektach.