niedziela, 5 marca 2017 r., 15:27
Młodzież ZSP w Sierakowicach  w półfinale ogólnopolskiego konkursu "Inwestujemy u siebie"
Katarzyna Cirocka, Ewelina Ruszkowska oraz Wiktoria Sikora uczennice drugiej klasy technikum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach uczestniczyły w ogólnopolskim konkursie pt. "Inwestujemy u siebie". Przygotowany przez dziewczęta projekt zdobył uznanie komisji i znalazł się w półfinale.

niedziela, 5 marca 2017 r., 14:32
Gołubie. Minister MONu na obchodach upamiętniających TOW "Gryf Pomorski"
W niedzielę w Gołubiu uroczyście uczczono 73. rocznicę śmierci przywódcy Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" oraz jego podkomendnych. W uroczystościach uczestniczył Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, który jak poinformował w swoim wystąpieniu, podjął decyzję o podniesieniu do stopnia kapitana porucznika Józefa Dambka.

niedziela, 5 marca 2017 r., 09:54
W środę spotkanie w sprawie utworzenia nowej klasy pływackiej
W roku szkolnym 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach ma powstać kolejna klasa sportowa o profilu pływackim. 8 marca o godz. 19 na pływalni Neczk odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców zainteresowanych zapisaniem do niej swojego dziecka.

sobota, 4 marca 2017 r., 16:26
Warsztaty "Bezpieczna Kartuzjanka" - panie uczciły Dzień Kobiet nietypowo
Podstawy samoobrony, a także zasady udzielania pierwszej pomocy - to zagadnienia, które poruszono podczas warsztatów "Bezpieczna Kartuzjanka", które w sobotę odbyły się w sali sportowej w kartuskim gimnazjum. Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet zajęcia zorganizowała Straż Miejska w Kartuzach.

piątek, 3 marca 2017 r., 14:46
Grupa JASS & ONE wydała debiutancką płytę z muzyką do wierszy ks. Twardowskiego
Pierwsza płyta zespołu JASS & ONE już się ukazała. Na krążku "Będzie jak ma być" znalazło się dwanaście utworów - aranżacji do wierszy ks. Jana Twardowskiego. Płytę udało się wydać dzięki platformie crowdfundingowej PolakPotrafi.pl. Przedsięwzięcie muzyków z Kaszub wsparło 51 osób.

piątek, 3 marca 2017 r., 13:38
Powiat. Sprawdź, komu przyznano stypendia sportowe starosty kartuskiego
Trzydziestu utalentowanym sportowcom z powiatu kartuskiego przyznano stypendia starosty za wysokie wyniki we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym. Stypendyści będą je otrzymywać przez pięć miesięcy od marca do lipca 2017.

piątek, 3 marca 2017 r., 11:14
Minister Antoni Macierewicz pojawi się na niedzielnych obchodach w Gołubiu
Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz nie tylko objął swoim patronatem wydarzenie upamiętniające 73. rocznicę śmierci porucznika Józefa Dambka, ale także weźmie udział w niedzielnych uroczystościach w Gołubiu.

czwartek, 2 marca 2017 r., 20:09
Sierakowice. Uczennice zmodernizowały salę języka niemieckiego według własnego projektu
Nauka języka niemieckiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach będzie się teraz odbywać w nowych, komfortowych warunkach. Wszystko za sprawą grupy uczennic, która uczestnicy w projekcie "Deutsch hat Klasse". W jego ramach dziewczęta podczas ferii przemalowały i ozdobiły salę lekcyjną. Efekty ich pracy można było podziwiać w czwartkowe popołudnie, kiedy dokonano uroczystego otwarcia klasy.

czwartek, 2 marca 2017 r., 15:40
Na Złotej Górze będą organizowane imprezy disco polo
Tegoroczny sezon letni przyniesie kolejną propozycję dla fanów muzyki dance i disco polo. Imprezy w tym klimacie odbywać się będą w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. Na tamtejszej scenie odbywać się będą taneczne pikniki. Pierwszą zabawę zaplanowano już na 30 kwietnia - odbędzie się pod hasłem - "Największa Majówka na Kaszubach".

czwartek, 2 marca 2017 r., 14:05
Chmielno. Gimnazjaliści mają głos - Młodzieżowa Rada Gminy rozpoczęła działalność
Mają pośredniczyć w kontaktach między uczniami a władzami gminy, inicjować działania o charakterze społecznym, edukacyjnym, kulturalnym, sportowym, rekreacyjnym i ekologicznym, a także opiniować sprawy dotyczące ludzi młodych - to niektóre z zadań, których podejmować się będzie chmieleńska Młodzieżowa Rada Gminy. Tworzy ją ośmioro gimnazjalistów, reprezentujących szkoły w Chmielnie i Miechucinie. W poniedziałek spotkali się po raz pierwszy.