czwartek, 6 kwietnia 2017 r., 10:00
Sukces gimnazjalistów z Sierakowic w Odysei Umysłu. Jadą na Eurofestiwal na Białoruś
Uczniowie gimnazjum w Sierakowicach zdobyli tytułów wicemistrzów Polski w międzynarodowym konkursie "Odyseja Umysłu". Zostali laureatami II stopnia i wezmą udział w Eurofestiwalu, który 23 kwietnia odbędzie się na Białorusi.

środa, 5 kwietnia 2017 r., 19:33
Ofert pracy więcej niż chętnych. Coraz więcej firm zatrudnia obywateli Ukrainy
Zgodnie z danymi Powiatowego Urzędu Pracy wskaźnik bezrobocia w powiecie kartuskim w ostatnich miesiącach jest rekordowo niski. Ofert pracy jest więcej niż osób chętnych do jej podjęcia. Stąd też coraz więcej pracodawców decyduje się na zatrudnianie cudzoziemców. W ciągu dwóch lat liczba osób zza wschodniej granicy podejmujących pracę w Polsce wzrosła dwukrotnie.

środa, 5 kwietnia 2017 r., 10:44
Pola Nadziei w powiecie kartuskim
Około 300 wolontariuszy w powiecie kartuskim w tym roku włączyło się w akcję Pola Nadziei. Kwestowali na rzecz kartuskiego hospicjum domowego Caritas. Wolontariusze zbierali datki m.in. w Kartuzach, Somoninie, Sulęczynie, Sierakowicach i Stężycy.

wtorek, 4 kwietnia 2017 r., 23:19
Przodkowo. Świąteczny kiermasz z ozdobami wielkanocnymi, teatrzykiem i poczęstunkiem
Palmy wielkanocne, kartki świąteczne, kolorowe stroiki, zajączki różnych wielkości, koszyczki ze słodyczami i jajeczkami oraz wiele innych ozdób przygotowali rodzice ze swoimi pociechami na drugi Kiermasz Wielkanocny, który odbył się we wtorkowe popołudnie w Przedszkolu Samorządowym w Przodkowie. Dzieciom i ich rodzinom zaprezentowano też minispektakl teatralny, a wszyscy uczestnicy imprezy mogli skorzystać z kulinarnej oferty zaserwowanej przez mamy.

wtorek, 4 kwietnia 2017 r., 16:29
Chmielno. Rozstrzygnięto drugi konkurs dla organizacji pozarządowych
Chmieleński samorząd rozstrzygnął drugi z konkursów na realizację zadań publicznych przez organizacje pożytku publicznego. Dotacje w łącznej kwocie 15 tys. zł przyznano na realizację siedmiu przedsięwzięć m.in. koncertu szant, organizację maratonu fitness i olimpiady osób niepełnosprawnych.

wtorek, 4 kwietnia 2017 r., 15:55
Natalia Latocha z Miechucina wyróżniona w prestiżowym konkursie na pracę licencjacką
Natalia Latocha, mieszkanka Miechucina, studentka Akademii Marynarki Wojennej została wyróżniona w XIII edycji Konkursu Prac Licencjackich organizowanego przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Doceniono jej pracę pt. "Istota korupcji oraz metody walki z tym zjawiskiem w Polsce i na świecie", napisaną pod kierunkiem dra Piotra Lizakowskiego.

wtorek, 4 kwietnia 2017 r., 12:11
Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby ma do rozdysponowania ponad trzy miliony złotych
Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby pod koniec kwietnia rozpocznie nabór wniosków na dotacje. Wsparcie można uzyskać m.in. na założenie lub rozwój działalności gospodarczej. Pula środków, którą LGR rozdysponuje w trzech naborach to ponad 3 mln. złotych.

poniedziałek, 3 kwietnia 2017 r., 21:00
Nauczycielki z żukowskiego gimnazjum na kursach na Malcie i w Cambridge
Technologia, Innowacja, Komunikacja, czyli TIK w szkole sfinansowany w całości ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji to projekt, który realizuje siedmioro nauczycieli z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie w roku szkolnym 2016/17. Celem projektu jest rozwój zawodowy nauczycieli poprzez udział w kursach organizowanych w zagranicznych placówkach.

poniedziałek, 3 kwietnia 2017 r., 14:30
Łukasz Narloch zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie Politechniki Łódzkiej
Łukasz Narloch, uczeń trzeciej klasy technikum informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie zdobył trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Politechnikę Łódzką. Dzięki świetnemu wynikowi zdobył indeks na uczelnię.

poniedziałek, 3 kwietnia 2017 r., 13:52
Śpiewali, grali, tańczyli i rozbawiali - konkurs "Studnia talentów" w Somoninie
W piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyła się kolejna edycja konkursu "Studnia talentów". Swoje umiejętności wokalne, gry na instrumentach i kabaretowe prezentowały zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści.