środa, 21 listopada 2018 r., 08:45
Ręboszewo. Samochód potrącił 32-latka kierującego ruchem
Mężczyzna kierujący ruchem w Ręboszewie został we wtorkowe popołudnie potrącony przez samochód w Ręboszewie.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 12:54
Mściszewice. Klub Matematyków w projekcie mPotęga
Zespół Szkół w Mściszewicach przystąpił do realizacji kolejnej edycji mPotęgi. Dzięki niemu szkoła może stworzyć ciekawe, innowacyjne metody i narzędzi edukacji matematycznej.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 11:25
Zimowa Giełda Mam w Kartuzach już 1 grudnia - ruszyły zapisy
W sobotę, 1 grudnia w gościnnych progach szkoły podstawowej nr 1 w Kartuzach odbędzie się kolejna, zimowa edycja Giełdy Mam. Grudniowa odsłona imprezy będzie okazją do przejrzenia szaf w ramach przedświątecznych porządków i zaopatrzenia się w ciuszki dla pociech na nowy sezon, nie nadszarpując przy tym zbytnio domowego budżetu.

niedziela, 18 listopada 2018 r., 17:07
Hopowo. Śpiewali, tańczyli i wspominali Jerzego Walkusza
W sobotę spotkali się w kuźni, gdzie wspólnie wykuwali figurę upamiętniającą Jerzego Walkusza, w niedzielne popołudnie licznie stawili się w miejscowej remizie OSP, gdzie śpiewali, tańczyli i wspominali jednego z najbardziej znanych i najaktywniejszych animatorów kultury kaszubskiej i twórcę ludowego. Tak w wielkim skrócie można podsumować wyjątkową dwudniową Walkuszową Kuźnię Pamięci.

niedziela, 18 listopada 2018 r., 08:26
Szlachetna Paczka 2018. Włącz się do akcji i odmień czyjś los!
W internecie dostępna jest już baza rodzin, którym każdy może zrobić świąteczny prezent. W powiecie kartuskim, w rejonie gminy Sierakowice, na to, aby magia świąt dotarła również do ich domów, czeka dziewięć rodzin. Zostań Świętym Mikołajem i odmień czyjeś życie, a na pewno święta.

sobota, 17 listopada 2018 r., 15:37
Kartuzy. Dzielili się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew
Aż 40 osób w sobotnie przedpołudnie odwiedziło oddział terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kartuzach. 34 mogły podzielić się płynem ratującym życiem, a tym samym stacja krwiodawstwa wzbogaciła się aż o nieco ponad 15 litrów tego najcenniejszego leku.

piątek, 16 listopada 2018 r., 15:30
Tak stulecie Niepodległej świętowała kartuska Dwójka
100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uroczyście uczczono również w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach. W obchody włączyli się nie tylko starsi uczniowie, ale również najmłodsi członkowie społeczności szkolnej - dzieci z oddziałów przedszkolnych.

piątek, 16 listopada 2018 r., 15:14
"...nic cenniejszego niż wolność" - patriotyczna akademia w ZSZiO na Wzgórzu w Kartuzach
"100 lat niepodległości...nie ma nic cenniejszego niż wolność" - tak brzmiało hasło przewodnie uroczystych obchodów 100-lecia powrotu Polski na mapy świata i Europy w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących "na Wzgórzu" w Kartuzach.

piątek, 16 listopada 2018 r., 13:55
Zachęcali mieszkańców Kartuz do czytania
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi przygotowali akcję zachęcającą do czytania książek. Najpierw w szkole urządzili zbiórkę lektur pod hasłem "Serce za książkę", a następnie rozdawali je na ulicach Kartuz. Akcja była elementem ogólnopolskiego konkursu #cojaczytam, który zorganizowała Fundacja Nowoczesna Polska.

piątek, 16 listopada 2018 r., 13:55
Uchroń się przed grypą - to ostatni dzwonek, by się zaszczepić
Wirus grypy co roku atakuje na Pomorzu kilkadziesiąt tysięcy osób. Choć wiele osób ją bagatelizuje, grypa może prowadzić do poważnych powikłań, dlatego też ogromnie ważne jest, by odpowiednio się przed nią chronić. Najlepszą metodą na to jest szczepienie. Sezon grypowy już się trwa - to ostatni moment, by zaszczepić siebie i swoją rodzinę.