niedziela, 26 czerwca 2016 r., 13:54
Truskawkobranie 2016. Dzień drugi
Na Złotej Górze zakończyło się tegoroczne wielkie święto na cześć truskawek - Truskawkobranie 2016. Była to już 41. edycja największej i jednej z najpopularniejszych imprez w regionie. Niedzielna zabawa rozpoczęła się wyjątkowo od koncertu sobotniej gwiazdy dnia, Danzela. Na finał wystąpili zaś Rob Tongnoni i Piersi.

sobota, 25 czerwca 2016 r., 17:14
Truskawkobranie 2016. Dzień pierwszy - impreza odwołana ze względu na burze
Na Złotej Górze rozpoczęła się właśnie 41. edycja Truskawkobrania. Pierwszego dnia imprezy miały odbyć się między innymi wybory Miss Truskawek, a na brodnickiej scenie miał wystąpić także Sławomir i Danzel. Ze względu na gwałtowne zjawiska atmosferyczne imprezę odwołano.

piątek, 24 czerwca 2016 r., 00:16
Występy, konkursy i pokazy - tak świętowano Noc Świętojańską w Sierakowicach
Kraina twórczej wyobraźni, sprawnych rączek i pomysłowych kombinacji, konkurs latania na miotle, występy taneczne i wokalne, czy pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Teatru Młodych Gotów - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników czwartkowej Nocy Świętojańskiej w Sierakowicach. Jak na sobótki przystało nie zabrakło też tradycyjnego ogniska, obrzędu ścinania kani, czy szukania kwiatu paproci. Gwiazdą wieczoru był zaś zespół Long Play.

środa, 22 czerwca 2016 r., 23:23
Żukowo. Pierwszy wielki bal szóstoklasistów
Stu trzydziestu uczniów z pięciu klas szóstych Szkoły Podstawowej w Żukowie bawiło się w środowy wieczór na swoim pierwszym prawdziwym i pożegnalnym balu. Jak tradycja nakazuje taką imprezę rozpoczyna się polonezem. Czterogodzinna zabawa z wodzirejem, tańcami i konkursami na pewno na długo zostanie w ich pamięci.

poniedziałek, 20 czerwca 2016 r., 00:02
Puzdrowo. I Festyn Rodzinny z morzem atrakcji
Zjeżdżalnie, dmuchane place zabaw, loteria fantowa z cennymi nagrodami, malowanie twarzy, możliwośći wykonania makijażu i fryzury, malowanie paznokci, pokaz strażacki, zabawy przy zespole muzycznym, gry i konkursy i wiele innych aktrakcji towarzyszyło I Festynowi Rodzinnemu, który w niedzielne popołudnie odbył się w Puzdrowie.

niedziela, 19 czerwca 2016 r., 21:36
Kolonia. "Najkrótsza noc w najdłuższej wsi"
W niedzielę na boisku przy Szkole Podstawowej w Kolonii odbył się Sobótkowy Festyn Rodzinny. Największą atrakcją była symulacja wypadku drogowego w wykonaniu druhów z OSP Kolonia, Parafialnej Grupy Pozoracyjnej i ratowników medycznych. Najmłodsi mogli również przejechać się wozem strażackim oraz wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami i loterii fantowej.

niedziela, 19 czerwca 2016 r., 21:32
Egiertowo."Sprawni inaczej są obok nas" - festyn integracyjny
"Sprawni inaczej są obok nas" - pod takim hasłem odbył się niedzielny festyn w Egiertowie. Podczas imprezy odbywały się występy artystyczne, zabawy z klaunem, dla dzieci przygotowano także dmuchańce, baseny z piłeczkami, gokarty rowerowe i przejażdżki na kucykach.

niedziela, 19 czerwca 2016 r., 20:22
Nowe logo gminy Przodkowo zaprezentowano na pikniku
Podczas czwartkowego Pikniku Babć, Dziadków i Wnucząt w "Dworku Barwik" odbyła się uroczysta prezentacja nowego logo gminy Przodkowo. Autorem zwycięskiego projektu jest Dariusz Dulian z Warzenka. To właśnie jego projekt został jednogłośnie wybrany przez komisję oceniającą spośród 32 innych prac.

niedziela, 19 czerwca 2016 r., 19:58
Mirachowo. Na trzeźwo z kolejką i kabaretem
W niedzielne popołudnie w Mirachowie odbył się trzynasty piknik integracyjny, który organizowany jest pod hasłem "Trzeźwo, na wesoło i po kaszubsku". Uczestnicy zabawy po raz kolejny udowodnili, że na trzeźwo można się dobrze bawić.

niedziela, 19 czerwca 2016 r., 01:50
Festyn rodzinny w Goręczynie
Biegi rodzinne, konkursy, loteria fantowa, grupa paramilitarna "Gryf Pomorski", malowanie twarzy, czy też przejażdżki konne dla dzieci - to tylko część z atrakcji, które przygotowano dla uczestników festynu rodzinnego. Impreza odbyła się w sobotnie popołudnie na stadionie w Goręczynie.