wtorek, 29 listopada 2016 r., 13:10
Dzień Baśniowy w Zespole Szkół w Gowidlinie
W Zespole Szkół w Gowidlinie obchodzono Dzień Postaci Baśniowych. Tego dnia wszyscy uczniowie, szczególnie ze szkoły podstawowej, przyszli przebrani za swoją ulubioną postać z baśni.

wtorek, 29 listopada 2016 r., 11:47
Wokaliści z powiatu kartuskiego podbijają Kaszubskiego Idola
Szóstą edycję konkursu Kaszubski Idol, organizowanego pod egidą Radia Kaszëbë, zdominowali młodzi artyści z powiatu kartuskiego. W gronie dwunastu finalistów wokalnych zmagań jest aż siedmioro mieszkańców powiatu kartuskiego. Koncert, podczas którego wyłoniony zostanie tegoroczny idol odbędzie się już 3 grudnia w Wejherowie. Swoich faworytów można jednak wspierać głosowaniem smsowym, zdobywca największej liczby głosów otrzyma nagrodę publiczności.

poniedziałek, 28 listopada 2016 r., 17:52
Wkrótce Mikołajki - w powiecie będzie się sporo działo. Zaplanuj czas!
Kiermasze, spektakle, spotkania z Mikołajem - najbliższe dni w powiecie kartuskim upłyną pod znakiem imprez w duchu nadchodzących świąt. Zbliżające się Mikołajki, przedsmak Bożego Narodzenia, to nie tylko okazja do spotkania z sympatycznym brodaczem w czerwonym stroju, ale również otwarcia serc na pomoc innym. Temu służyć będą liczne kiermasze zorganizowane m.in. przez kartuskie szkoły. Wśród propozycji nie zabraknie też mikołajkowych zabaw i corocznego zlotu w Szymbarku. Sprawdź, co zaplanowano w poszczególnych miejscowościach.

poniedziałek, 28 listopada 2016 r., 12:38
Żukowo. Najlepsi tancerze walczyli o turniejowy puchar burmistrza
Od wczesnego przedpołudnia przez całą niedzielę na parkiecie hali widowiskowo - sportowej żukowskiego gimnazjum walczyło o punkty i trofea 400 par tanecznych, które startowały w VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego. Prezentowano głównie tańce standardowe i latynoamerykańskie. Na tych, którzy zdobyli największą ilość punktów, czekały puchary, medale i nagrody rzeczowe.

niedziela, 27 listopada 2016 r., 19:57
Szalom - wieczór z muzyką i tradycją żydowską
W piątek w Kawiarence pod Refektarzem odbył się wieczorek muzyczny związany z judaizmem i kulturą żydowską. Karol Kołodziej zaprezentował pieśni żydowskie w języku hebrajskim, polskim i rosyjskim przy akompaniamencie skrzypiec Małgorzaty Grön. Przybyli goście mogli też zapoznać się ze zwyczajami związanymi z szabatem.

czwartek, 24 listopada 2016 r., 11:30
Młodzi muzycy z ZS w Kiełpinie na finale VII edycji konkursu "Odkrywamy Talenty na Pomorzu"
W ubiegłym tygodniu w Filharmonii Bałtyckiej odbył się finał VII edycji konkursu "Odkrywamy Talenty na Pomorzu". Dwaj uczniowie Zespołu Szkół w Kiełpinie - Paweł Laskowski i Arkadiusz Treder otrzymali tam nagrodę wyróżnienia.

wtorek, 22 listopada 2016 r., 22:34
Pępowo. Konkurs "Czy znasz baśnie i legendy kaszubskie?" po raz szesnasty
W sobotnie przedpołudnie po raz 16. w Szkole Podstawowej im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie odbył się Gminny Konkurs Literacki "Czy znasz baśnie i legendy kaszubskie? ". Wzięło w nim udział ponad 40 uczniów ze szkół podstawowych z żukowskiej gminy. Wśród uczestników byli też reprezentanci przedszkola Krasnoludek. Organizatorem konkursu jest żukowski oddział Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego.

sobota, 19 listopada 2016 r., 23:26
Borkowo. Gminny Przegląd Talentów Artystycznych po raz pierwszy
Ponad cztery godziny w sali gimnastycznej borkowskiej podstawówki trzy zespoły i prawie 30 solistów w wieku od siedmiu do dwudziestu lat prezentowali się w piosence, tańcu współczesnym, grach na instrumentach, akrobatyce i w pracach plastycznych. Taką imprezę można było zobaczyć tam po raz pierwszy dzięki organizatorom - żukowskiemu OKiS-owi i Szkole Podstawowej w Borkowie.

środa, 16 listopada 2016 r., 00:03
Dzierżążno. Wieczornica poświęcona wspólnemu czytaniu Sienkiewicza
Od sześciu lat Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie nosi imię Henryka Sienkiewicza. W tym roku w maju w 170 rocznicę urodzin pisarza uroczyście obchodzono Dzień Patrona. Rok Sienkiewiczowski zakończono wtorkową wieczornicą w setną rocznicę śmierci polskiego noblisty. Z tej okazji dorośli czytali fragmenty utworów, a uczniowie "uzupełniali" spotkanie występami artystycznymi.

piątek, 4 listopada 2016 r., 14:45
Glincz. Gminny Konkurs Mistrz Pięknego Czytania w języku kaszubskim
Szkoła Podstawowa im. Remusa w Glinczu po raz pierwszy zorganizowała eliminacje gminne konkursu "Méster bëlnégò czëtaniô" - ukłon dla Remusa. W konkursowe szranki stanęło 19 osób. Prawie dwugodzinna impreza zakończyła się wytypowaniem przez komisję siedmiu uczestników, którzy będą reprezentować żukowską gminę na szczeblu powiatowym.