piątek, 3 sierpnia 2018 r., 08:01
Sprawdź propozycje na weekend i zaplanuj czas
Ostrzyckie Lato z Gesekiem i Baciarami, festyn Bezpieczne Chmielno, wyścigi dronów i widowiskowe zawody MTB XC w Żukowie - to niektóre z propozycji na nadchodzący weekend. Warto sprawdzić program wszystkich imprez i każdy znajdzie dla siebie coś godnego uwagi.

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 14:43
Praca w Apple, życie w Kaliforni. Amerykański sen Bartosza Baranowskiego
Bartosz Baranowski z Kartuz pracuje dziś w Apple - jednej z największych na świecie i najbardziej znanych firm komputerowych, która dziś słynie również z produkcji kultowych Iphone'ów. Dzięki ciężkiej pracy z małego miasta na Kaszubach trafił do Doliny Krzemowej. Pracuje w międzynarodowym środowisku, w firmie o której marzy chyba większość programistów. O to, jak wygląda jego życie i praca w Stanach Zjednoczonych pytał Dominik Ropela.

wtorek, 31 lipca 2018 r., 12:07
Najpiękniejsze uczucia zamknęły festiwal filmów kaszubskich w Miszewie
Refleksje, wspomnienia, śpiew, radość, piękno, miłość do Kaszub - te wszystkie uczucia i reakcje towarzyszyły ostatniemu spotkaniu w ramach XIII Festiwalu Filmów Kaszubskich, jaki odbył się 26 lipca w restauracji "Mùlk" w Miszewku. Frekwencja była rekordowa, sięgała około 200 widzów, co zdumiał nawet szefa obiektu, Dariusza Labuddę, który na samym początku otrzymał piękne podziękowanie za organizacyjną pomoc, a zwłaszcza za wspieranie zespołu "Mùlczi", który niedawno śpiewał w Warszawie.

poniedziałek, 30 lipca 2018 r., 21:00
Multimedialna podróż w czasie - odwiedź wyjątkową wystawę w centrum Kartuz
Na kartuskim rynku w poniedziałek i wtorek, w sposób multimedialny można powrócić do czasu, kiedy to Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Mobilne Muzeum Multimedialne to spotkanie z historią Polski ukazaną za pomocą najnowocześniejszej techniki. Kartuzy znalazły się na liście 56 miast, w których można skorzystać z niezwykłej wędrówki w czasie i przestrzeni.

poniedziałek, 30 lipca 2018 r., 00:42
Jubileuszowy koncert grupy Big Cyc na finał Jarmarku Kaszubskiego
Tegoroczny Jarmark Kaszubski w Kartuzach zamknął koncert grupy Big Cyc, który w tym roku świętuje 30-lecie swojego istnienia. Na jubileuszowym koncercie publiczność wysłuchać mogła największych przebojów grupy, zarówno tych punkrockowych z początków, jak i późniejszych oraz z ostatniej płyty.

niedziela, 29 lipca 2018 r., 16:17
"W rodzinie siła" - festyn sołecki w Staniszewie
Na wesoło, aktywnie, a przede wszytkim rodzinnie upłynęło sobotnie popołudnie w Staniszewie, gdzie odbył się już trzeci festyn sołecki. Na wszystkich jego uczestników czekały konkurencje rodzinne, możliwość przejażdżki nietypowymi rowerami, a ku uciesze najmłdoszych także dmuchańce.

niedziela, 29 lipca 2018 r., 09:41
Finał Jazzu w Lesie z jubileuszem 60-lecia pracy Wojciecha Karolaka
Zakończyła się kolejna edycja festiwalu Jazz w Lesie. W finałowym koncercie publiczność usłyszeć mogła najwybitniejszego polskiego organistę, kompozytora i aranżera - Wojciecha Karolaka, który świętował 60-lecie swojej pracy artystycznej. Towarzyszyli mu m.in. Jan Ptaszyn Wróblewski i Adam Czerwiński.

niedziela, 29 lipca 2018 r., 01:16
Kartuzy. Świetny koncert Enej na finał pierwszego dnia jarmarku
"Kamień z napisem love", "Skrzydlate ręce", "Tak smakuje życie" czy "Radio Hello" - te i wiele innych hitów śpiewała wspólnie z zespołem Enej publiczność zgromadzona w sobotni wieczór w Parku Solidarności w Kartuzach. Energetyczny koncert Enej zamknął pierwszy dzień Jarmarku Kaszubskiego.

sobota, 28 lipca 2018 r., 19:34
Święto twórców i artystów ludowych - pierwszy dzień Jarmarku Kaszubskiego
W sobotnie popołudnie w Kartuzach rozpoczęła się kolejna edycja Jarmarku Kaszubskiego. To wielkie, dwudniowe święto twórców ludowych, kół gospodyń wiejskich i wszystkich związanych z kulturą regionu, jak również doskonała okazja do spotkania z nią. Na licznych stoiskach nie brakuje rękodzieła, a popołudnie umilają występy. Gwiazda wieczoru - zespół Enej pojawi się około godz. 21.

czwartek, 26 lipca 2018 r., 19:11
Weekend z jazzem, kulturą kaszubską i na sportowo
Jazz w Lesie, Jarmark Kaszubski, Triathlon w Chmielnie - to tylko niektóre z propozycji na nadchodzący weekend. Będzie się sporo działo. W Sulęczynie usłyszymy światowej sławy muzyków jazzowych, w Kartuzach gwiazdami będzie Enej i legenda polskiej sceny muzycznej - Big Cyc, nie zabraknie wydarzeń sportowych i koncertów muzyki klasycznej. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.