środa, 13 lipca 2016 r., 13:06
Żukowski zespół Yell_O z Grand Prix na festiwalu Naturalnie Mazury
Minione dwa tygodnie były wyjątkowo owocne dla pochodzącego z Żukowa zespołu yell_O!. Udało im się wystąpić na festiwalu Open'er w Gdyni, zdobyli główną nagrodę podczas festiwalu Naturalnie Mazury w Węgorzewie. Muzycy zapowiedzieli także prace nad pierwszą w ich historii płytą długogrającą.

niedziela, 10 lipca 2016 r., 23:57
Dni Powiatu Kartuskiego - niedziela z Organkiem i Lao Che
Rockowy finał miały tegoroczne Dni Powiatu Kartuskiego. Trzynasta Biesiada Kaszubska zakończyła się świetnymi koncertami Organa i Lao Che. Mocne gitarowe brzmienia zachwyciły zebraną w Parku Solidarności publiczność.

niedziela, 10 lipca 2016 r., 20:46
Żukowo. Neapolitańskie melodie rozbrzmiewały na scenie przy pl. Mariackim
Drugie tegoroczne spotkanie w ramach VII Żukowskiego Lata Muzycznego odbyło się w tonacji pieśni neapolitańskich. Niedzielną edycję tego festiwalu wypełnił występ sopranistki Pauliny Milczanowskiej, tenora Rafała Majznera, tria smyczkowego Baltic-String oraz pianistki Izabeli Paszkiewicz. Popisy artystów tak bardzo się podobały publiczności, że musieli bisować.

niedziela, 10 lipca 2016 r., 00:21
Dni Powiatu Kartuskiego - sobota z Anią Dąbrowską i bandem Jana Konopa
Weekend upływa w Kartuzach pod znakiem Biesiady Kaszubskiej - Dni Powiatu Kartuskiego. Gwiazdami pierwszego dnia imprezy był Jan Konop Band i Ania Dąbrowska.

piątek, 8 lipca 2016 r., 21:44
Kartuzy. Piątkowy wieczór z plenerowym kinem letnim
Piątkowym wieczorem na telebimie w kartuskim Parku Solidarności odbył się kolejny pokaz w ramach Plenerowego Kina Letniego. Zostały jeszcze tylko dwa seanse do końca cyklu, a obecnie nie wiadomo jakie filmy zostaną wyświetlone następnym razem.

piątek, 8 lipca 2016 r., 21:11
I Festiwal Nalewki Kaszubskiej w Kartuzach
Ponad czterdzieści nalewek o różnych smakach i właściwościach zgłoszono do konkursu, który odbył się w ramach I Festiwalu Nalewki Kaszubskiej zorganizowanego przez Muzeum Kaszubskie w Kartuzach. Przez całe piątkowe popołudnie na terenie placówki królowały specjały gospodyń wiejskich, atrakcje przygotowano też dla najmłodszych.

piątek, 8 lipca 2016 r., 08:37
Pełna atrakcji impreza sobótkowa w Sławkach
Po raz kolejny w Sławkach odbyła się zabawa plenerowa z okazji Nocy Świętojańskiej. Tradycyjnie zabawa zorganizowana została w "Stodole u Sołtysa". Przygotowania i porządki trwały niemal cały tydzień. Ale dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się wszystko dopiąć na ostatni guzik.

poniedziałek, 4 lipca 2016 r., 15:39
Przodkowo. Piknik Rodzinny ze strongmenami, muzyką i konkursami
Tradycyjnie pierwszą niedzielę lipca przodkowianie spędzają na Pikniku Rodzinnym. To już jego trzynasta edycja. W programie znalazł się turniej sołectw, zabawy dla dzieci, wystąpiły zespoły Skaner i Cliver. Po raz pierwszy na pikniku można było zobaczyć pokazy strongmenów, a na zakończenie odbyła się wspólna zabawa z didżejem Space Kid.

sobota, 2 lipca 2016 r., 09:38
Jubileuszowy Blues w Leśniczówce z fenomenalnym koncertem Jana Gałacha
Już po raz dziesiąty mirachowskie lasy wypełniły mocne i ciekawe bluesowe brzmienia. Fani gatunki licznie stawili się na jubileuszowej odsłonie festiwalu i cieszyć się mogli wspaniałą muzyczną ucztą, którą zaserwowali Jan Gałach Band i Dudley Taft Band.

sobota, 2 lipca 2016 r., 00:34
Sulęczyno. Bazuna zainagurowana - festiwal potrwa do niedzieli
Rozpoczął się 44. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej "Bazuna". Festiwal już po raz drugi odbywa się w Sulęczynie, a tym samym tutejszy amfiteatr w piątkowy wieczór, mimo kapryśnej aury, wypełnił się miłośnikami muzyki. Przegląd potrwa do niedzieli, a na scenie pojawią się między innym takie zespoły, jak: Zdążyć przed Północą, EKT Gdynia, czy Seta, który świętuje 40-lecie.