wtorek, 13 czerwca 2017 r., 13:34
Marta Goluch zwyciężczynią TPŚ na 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim
Marta Goluch reprezentująca Kartuskie Centrum Kultury zajęła pierwsze miejsce w Turnieju Poezji Śpiewanej na 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim we Włocławku. Okazała się najlepsza w Polsce nie tylko wg jury - zdobyła też nagrodę publiczności. Do sukcesu poprowadził Martę Mieczysław Kilarski, kartuski gitarzysta związany z KCK.

piątek, 9 czerwca 2017 r., 12:15
Czeczewo. Piknik z okazji Dnia Dziecka
Dmuchana zjeżdżalnia, skoki na euro bungee, przejażdżki kucykiem oraz bryczką i malowanie twarzy - to kilka z wielu atrakcji, przygotowanych dla uczniów Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie na festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbył się 6 czerwca.

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 18:53
Leźno. Rodzinny festyn z różnorodną ofertą dla dzieci i dorosłych
Kolejna wspaniała impreza za nami! Festyn Rodzinny, jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w naszej szkole. Dzień pełen atrakcji dla małych i dużych mieszkańców Leźna, bo przecież na tę imprezę przychodzi się całymi rodzinami. Na uczestników czekały m. in. występy artystyczne, loteria fantowa, przejażdżki konne i rozgrywki sportowe.

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 10:48
W piątek zakopany zostanie Wehikuł Czasu - przyjdź i zostaw po sobie pamiątkę
W piątek o godz. 19 w ogrodzie przy Muzeum Kaszubskim im. Franciszka Tredera w Kartuzach zakopany zostanie Wehikuł Czasu. Współcześni mieszkańcy Kartuz wyślą wiadomość do przyszłych pokoleń kartuzian. Skrzynia z pamiątkami zostanie wydobyta w 2117 roku.

poniedziałek, 5 czerwca 2017 r., 15:48
Rodzinny festyn w Dzierżążnie
Mimo kapryśnej pogody w niedzielne popołudnie w Dzierżążnie bawiono się na kolejnej edycji festynu rodzinnego. Z powodu niesprzyjającej aury zabawę przeniesiono do budynku szkoły.

niedziela, 4 czerwca 2017 r., 20:48
Deszczowy Dzień Dziecka w Stężycy z konkursem talentów i wyborami Małej Miss
Wybory Małej Miss i Małego Mistera Lata, konkursy z nagrodami, mini talent show, dmuchańce, zjeżdżalnie - to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano na niedzielny na festyn z okazji Dnia Dziecka w Stężycy. Niestety zabawę popsuła nieco kapryśna, deszczowa aura. Mimo rzęsistych opadów, ci, którzy przybyli do stężyckiego amfiteatru nie żałowali - w jednym z konkursów rozlosowano m.in. dwa rowery, a każda z dziewczynek startujących w wyborach Małej Miss otrzymała koronę i upomniek.

niedziela, 4 czerwca 2017 r., 19:36
Puzdrowo. Festyn rodzinny z mnóstwem atrakcji
Moc atrakcji czekało na wszystkich tych, którzy w niedzielne popołudnie pojawili się przy Szkole Podstawowej w Puzdrowie. Już po raz drugi odbył się tam festyn rodzinny. Dobrej zabawy nie popsuł nawet lejący się z nieba deszcz. Podczas imprezy odbyła się także akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Do bazy DKMS zapisały się 52 osoby.

niedziela, 4 czerwca 2017 r., 13:07
Glincz. Festyn z hasłem "Zdrowa rodzina" w roli głównej
W sobotniej imprezie, która odbyła się na boisku miejscowej podstawówki, prym wiodły elementy ekologiczne, gry i zabawy sportowe oraz zajęcia z trenerem. Reklamowano też "przekąski mistrzów" i "śniadanie na medal". Rodzice przygotowali festynową kawiarenkę, a dochód ze sprzedaży wypieków i smakołyków zostanie przekazane na budowę boiska. Rada Sołecka zadbała o część muzyczną i zjeżdżalnię dla najmłodszych.

sobota, 3 czerwca 2017 r., 14:57
Na Rynku trwa I Kartuski Plener Artystyczny
W sobotę na Rynku w stolicy Kaszub zainaugurowano I Kartuski Plener Artystyczny. W sercu miasta do wieczora podziwiać można prace Zenona Sapały i Grzegorza Napierały. To inicjatywa działającego przy bibliotece Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki i nowy pomysł na ożywienie centrum Kartuz. Wystawy dzieł sztuki pomorskich artystów będą się odbywać na Rynku cyklicznie.

piątek, 2 czerwca 2017 r., 14:43
Żukowo. Dzień Dziecka z występami, zabawą i poczęstunkiem
Po raz siódmy żukowskie przedszkole Kogucik przygotowało święto dzieci z wieloma atrakcjami dla milusińskich i ich rodziców. Przedszkolaki gościły mamusie i tatusiów, prezentując swoje talenty wokalne. Drugą część imprezy wypełniła wspólna zabawa, konkursy i tańce. Serwowano też poczęstunek. Były dania z grilla, lody i cukrowa wata.