niedziela, 6 sierpnia 2017 r., 00:49
Fantastyczny finał Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie
Finałowe koncerty tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie na długo pozostaną w pamięci słuchaczy. Występy artystów były prawdziwymi muzycznymi ucztami i zachwyciły licznie zebraną publiczność. Gwiazdą wieczoru był wirtuoz akordeonu Richard Galliano , a jego występ poprzedziły dwa fantastyczne występy muzyków z Białorusi i Brazylii. Były owacje na stojąco i kilkukrotne prośby o bisy.

piątek, 4 sierpnia 2017 r., 10:00
Zaplanuj weekend i sprawdź, gdzie warto się wybrać tym razem
Pierwszy weekend sierpnia upłynie pod znakiem uczty muzycznej na finale festiwalu akordeonowego w Sulęczynie, zabawy na Ostrzyckim Lecie oraz festynu z policjantami i strażakami w Chmielnie. Spośród różnorodnych propozycji każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś interesującego. Sprawdź szczegóły.

środa, 2 sierpnia 2017 r., 13:32
Koncert Dawida Kwiatkowskiego już w sobotę w Kościerzynie
Idol i bożyszcze nastolatek Dawid Kwiatkowski wystąpi w sobotni wieczór na kościerskim Rynku. Koncert, określanego polskim Justinem Bieberem, młodego artysty odbędzie się w ramach koncertowego lata.

wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 08:01
Progresywne i filmowe Kaszuby w piosence
Znakomity plon przyniósł pierwszy konkurs "Kaszëbsczé karaoke" ogłoszony przez Młodych Kaszubów związanych z klubami "Cassubia" i "Òska" wraz ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim Oddział w Baninie. I nie chodzi tu bynajmniej o ilość nadesłanych prac, których i tak było niemało, bo dziesięć. Chodzi głównie o ich jakość, a ta przerosła oczekiwania, zwłaszcza w odniesieniu do pierwszej nagrody.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 21:49
Rodzinna zabawa na pikniku w Mrozach
Wspaniała atmosfera i pełna radości zabawa towarzyszyły rodzinnemu piknikowi, który odbył się w sobotnie popołudnie w Mrozach. Zorganizowano go dzięki zaangażowaniu uczestniczek projektu "Ster na zmiany".

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 21:15
VII Festiwal Filmów Kaszubskich zakończony
Podsumowanie VII Festiwalu Filmów Kaszubskich było pięknym świętem regionu, podczas którego dominowała kaszubszczyzna w najpiękniejszej formie. Organizatorom festiwalu zawsze zależało na tym, by impreza ta łamała odwieczne stereotypy o ludowości kaszubskiej kultury, o niskim statusie rodnej mowy.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 16:17
Finałowy koncert tegorocznego Żukowskiego Lata Muzycznego
W niedzielne popołudnie na placu Mariackim przy miejscowym kościele odbył się ostatni koncert tegorocznego Żukowskiego Lata Muzycznego. W ósmej już edycji soliści, którym towarzyszył osiemnastoosobowy zespół Jana Konopa, zaprezentowali najbardziej znane przeboje z repertuaru Elli Fitzgerald i Franka Sinatry. Dwugodzinny występ zakończył się rzęsistymi brawami, na co artyści odpowiedzieli bisowaniem.

niedziela, 30 lipca 2017 r., 21:57
Festiwal Akordeonowy otwarty - na pierwszym koncercie tłumy
Fantastycznym koncertem rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Sulęczynie. Publiczność, która po brzegi wypełniła kościół św. Trójcy skosztowała prawdziwej uczty muzycznej. Sulęczyno już po raz piętnasty jest gospodarzem jednego z najciekawszych wydarzeń kulturalnych roku w regionie.

środa, 26 lipca 2017 r., 15:32
Weekend z jazzem, tabaką, traithlonem i wystawą rasowych psów
Ostatni weekend lipca w powiecie kartuskim upłynie pod znakiem muzycznych uczt na festiwalach w Sulęczynie, festiwalu tradycji kaszubskich i tabaczenia, a także wystawy rasowych psów. Wśród wielu propozycji każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

poniedziałek, 24 lipca 2017 r., 10:02
Przezabawny kabaret Jurki i fantastyczny koncert Mesajah na finał Jarmarku Kaszubskiego
Dwudziestą szóstą edycję Jarmarku Kaszubskiego należy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Niedzielne gwiazdy przyciągnęły do kartuskiego Parku Solidarności tłumy. Publiczność najpierw rozbawił kabaret Jurki, a potem w rytmach reggae rozkołysał Mesajah.