niedziela, 16 grudnia 2018 r., 10:00
Rupieciarze cz. 2 - reportaż o kolekcjonerach na Kaszubach
Detektywi historii, dla których przedmioty mają niezwykłą historię i duszę. To właśnie o nich mowa w drugiej części reportażu Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza pt. "Rupieciarze"

sobota, 15 grudnia 2018 r., 10:00
Rupieciarze cz. 2 - reportaż o kolekcjonerach na Kaszubach - zobacz zwiastun
Zwyczajne rupiecie w ich rękach zamieniają się w historyczne eksponaty - mowa o "Rupieciarzach" tytułowych bohaterach drugiej części reportażu Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza.

piątek, 14 grudnia 2018 r., 10:00
Rupieciarze - reportaż o kolekcjonerach na Kaszubach
Dlaczego niektórzy ludzie poświęcają swój czas i pieniądze na zbieranie staroci? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w reportażu pt. "Rupieciarze" odwiedzili kaszubskich kolekcjonerów.

czwartek, 13 grudnia 2018 r., 10:00
Rupieciarze - reportaż o kolekcjonerach na Kaszubach - zobacz zwiastun
Prywatne muzeum na Kaszubach? Czemu nie! Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w reportażu pt. "Rupieciarze" odwiedzą niezwykłych kolekcjonerów.

środa, 12 grudnia 2018 r., 18:16
Grzybno. Przedszkolaki z rodzicami w bajkowych jasełkach
Na niecodzienne jasełka zaprosiły swoich dziadków przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego "Pod Grzybkiem" w Grzybnie. Narodzone w ubogiej stajence Boże Dziecię witały i dary składały bajkowe postaci, w które wcieliły się przedszkolaki i ich rodzice. Był Pinokio, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Calineczka, czy Kopciuszek. Bożenarodzeniowe widowisko spotkało się z owacjami na stojąco.

środa, 12 grudnia 2018 r., 10:00
Kaszubskie NuRty cz. 2 - reportaż o muzyce na Kaszubach
Blues w połączeniu z muzyką kaszubską - czy to może się udać? Kaszubski folklor kryje w sobie wiele możliwości, które odkrywają Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w drugiej części reportażu Kaszubskie NuRty.

wtorek, 11 grudnia 2018 r., 10:00
Kaszubskie NuRty cz. 2 - reportaż o muzyce na Kaszubach - zobacz zwiastun
Czy połączenie bluesa z tradycyjnym folkiem kaszubskim jest możliwe? Czy na Kaszubach można tworzyć swoją muzykę? Druga część reportażu filmowego Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza.

wtorek, 11 grudnia 2018 r., 08:49
Kosmici na Małej Scenie w Żukowie
W piątek szkolna grupa teatralna pt. "Kurtyna w Górę", działająca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żukowie, zaprezentowała uczniom z klasy I ze Szkoły Podstawowej w Żukowie nr 1, autorskie przedstawienie " Kosmici w naszej szkole".

poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 10:00
Kaszubskie NuRty - reportaż filmowy o muzyce na Kaszubach
Czy coś stoi na przeszkodzie, aby muzyka kaszubska stała się popularna w całej Polsce? Na to pytanie starają się odpowiedzieć autorzy reportażu Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz.

niedziela, 9 grudnia 2018 r., 21:06
Chwaszczyno. Premierowa impreza mikołajowa w Sferze Kultury
Chwaszczyńska Strefa Kultury rozpoczęła swoją działalność w kwietniu br. Od tej pory miejscowe organizacje, kluby, stowarzyszenia i działające tam zespoły artystyczne mogą wreszcie przeprowadzać różnorodne imprezy. W sobotnie popołudnie dużą salę opanowały dzieci, dla których zorganizowano w nowym obiekcie po raz pierwszy mikołajkową zabawę.