czwartek, 17 maja 2018 r., 11:43
Weekend pod znakiem Nocy Muzeów i święta rodziny
Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, Noc Muzeów, Hydroaktywni 2018, czy Bieg Sierakowicka '15 między innymi takie wydarzenia czekają nas w najbliższy weekend w powiecie kartuskim.

wtorek, 8 maja 2018 r., 11:11
Chwaszczyno. Dzień Bibliotekarza i Bibliotek po raz pierwszy w nowej siedzibie
W tym roku będzie on wyjątkowy, gdyż Chwaszczyno doczekało się wreszcie biblioteki z prawdziwego zdarzenia. Od powstania w 1950 roku pierwszej biblioteki, placówka przeżyła pięć przeprowadzek i zawsze mieściła się w wynajętych pomieszczeniach. W tej chwili jako filia Biblioteki Samorządowej w Żukowie znalazła swoje miejsce w nowo otwartej Strefie Kultury.

poniedziałek, 7 maja 2018 r., 22:09
Członkinie KGW z Tuchomia na Festiwalu Kultury Kaszubskiej w Oględowie
Panie z tuchomskiego koła gospodyń zostały zaproszone do Oględowa (woj. świętokrzyskie), by tam promować kuchnie i tradycje kaszubskie. Pomysłodawczynią festiwalu była Justyna Lis wiceprzewodnicząca KGW z Oględowa. Podczas dwudniowego festiwalu, który odbywał się od 2 do 4 maja br., był czas m. in. na wspólną wycieczkę oraz na warsztaty kulinarne, podczas których panie z tuchomskiego KGW zdradzały tajniki kaszubskiej kuchni.

wtorek, 1 maja 2018 r., 17:40
Ostrzyce. Wiśta wio!, czyli zawody w powożeniu bryczkami na kaszubską nutę
Widowiskowe popisy woźniców można było podziwiać we wtorkowe popołudnie w Ostrzycach. Odbyła się tam kolejna edycja imprezy "Wiśta Wio... czyli na Kaszubską Nutę", Turnieju Woźniców i Hodowców Koni Zimnokrwistych. Kuczerzy rywalizowali w takich konkurencjach jak przewóz wody szlópą czy slalom bryczek.

wtorek, 1 maja 2018 r., 14:14
Czeczewo.  "Kulfon, Kulfon, co z ciebie wyrośnie...". Spotkanie z Andrzejem Grabowskim
W dzień po Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czeczewie spotkali się z Andrzejem Markiem Grabowskim, autorem książek dla dzieci, a także współautorem znanych programów telewizyjnych, takich jak "Budzik", "Tik- Tak" czy "Ciuchcia".

czwartek, 26 kwietnia 2018 r., 20:59
Kartuskie Centrum Kultury świętowało 25-te urodziny
Od 25 lat dba o rozwój talentów dzieci, młodzieży i nie tylko. Organizuje i współorganizuje różnego typu imprezy i wydarzenia kulturalne. Jest ważnym życia ośrodkiem życia kulturalnego nie tylko dla gminy Kartuzy, ale również całego powiatu. Kartuskie Centrum Kultury świętowało jubileusz 25-lecia swojego istnienia. Z tej okazji w czwartkowy wieczór odbyła się uroczysta gala, na której podopieczni i pracownicy placówki zaprezentowali swoje talenty. Jak to na urodzinach posypały się również życzenia i gratulacje.

wtorek, 24 kwietnia 2018 r., 10:05
Aleksandra Maciborska-Pytka: "W dobie internetu, z kulturą będzie coraz trudniej, niestety"
Organizuje około 50 imprez, wydarzeń kulturalnych i konkursów, kilkadziesiąt współorganizuje. W jego gościnnych murach swoje talenty rozwijają dzieci, młodzież i nie tylko. Jest ważnym ośrodkiem kultury dla całego powiatu. Mowa o Kartuskim Centrum Kultury, które w czwartek świętować będzie 25-lecie swojego istnienia. Z okazji jubileuszu z Aleksandrą Maciborską-Pytką, która od 15 lat kieruje placówką rozmawiała Magdalena Damps-Zdrojewska.

piątek, 20 kwietnia 2018 r., 15:46
Za nami powiatowe eliminacje konkursu "Rodno Mowa"
Prawie 60 recytatorów wzięło udział w powiatowych eliminacjach 47. edycji konkursu recytatorskiego literatury kaszubskiej "Rodno mowa". Przesłuchania odbyły się w piątek w Kartuskim Centrum Kultury.

piątek, 20 kwietnia 2018 r., 12:25
Solowa płyta wirtuoza akordeonu Pawła Nowaka zachwyca publiczność
W podróż przez historię rozrywkowej muzyki akordeonowej od początku XX wieku do czasów współczesnych zabrał swoich słuchaczy Paweł Nowak, który w Sulęczynie i Kościerzynie promował swoją pierwszą solową płytę "Accordion Virtuoso". Występ wirtuoza akordeonu spotkał się z zachwytem i gromkimi brawami obu publiczności.

wtorek, 17 kwietnia 2018 r., 10:20
Borkowo. Dzień Europejski ze starożytnymi postaciami i  hiszpańskimi tancerkami
Taniec irlandzki, hiszpański i Zorby. Fińskie Muminki, św. Mikołaj rozdający cukierki i renifery. Zaroiło się też od europejskich monarchów - holenderski król i królowa oraz brytyjska rodzina królewska... z psem. Nie zabrakło również starożytnych greckich bogów i symbolicznego zaprezentowania dyscyplin olimpijskich. Do tego jeszcze wokalne występy uczniów i dużo wiadomości na temat krajów Unii Europejskiej.