wtorek, 23 maja 2017 r., 16:24
Chmielanie na warsztatach wokalno-tanecznych w Krynicy Morskiej
Przed Kaszubskim Zespołem Pieśni i Tańca Chmielanie pracowity sezon. Grupa w najbliższych tygodniach wystąpi na scenach m.in. w Łodzi i Sopocie. Tradycyjnie podczas wakacji zespół będzie można zobaczyć również w widowisku "Wesele Kaszubskie" w Chmielnie. W ramach przygotowań do występów tancerze uczestniczyli w trzydniowych warsztatach w Krynicy Morskiej.

wtorek, 23 maja 2017 r., 14:48
Przodkowskie przedszkolaki przez cały miesiąc zaprzyjaźniały się z książkami
Miesiąc czytelniczy 2017 w Przedszkolu Samorządowym w Przodkowie upłynął milusińskim pod znakiem wielu interesujących atrakcji. Była wizyta w bibliotece, księgarni oraz udział w "wyjazdowym" przedstawieniu teatralnym w Chmielenie. Zaproszeni goście czytali przedszkolakom ulubione utwory, a na zakończenie odbył się bal z postaciami bajkowymi w roli głównej.

wtorek, 23 maja 2017 r., 13:06
Kiełpino. Ptasia bajkomania
W miesiącu "Książki i Bibliotek", filia biblioteczna w Kiełpinie zorganizowała dla dzieci "Ptasią bajkomanię". Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do obserwowania przyrody w połączeniu z bajkowym światem książki.

poniedziałek, 22 maja 2017 r., 18:48
Żukowska Noc Muzeów przywołała atmosferę czasów średniowiecza
Żukowo po raz drugi przyłączyło się do Europejskiej Nocy Muzeów, umożliwiając nocne zwiedzanie historycznego centrum miasta z przewodnikiem. Trasa powadziła deptakiem przez Plac Mariacki do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Można było poznać historię klasztoru oraz odkryć jakie zabytki skrywa żukowska świątynia. Nie zabrakło warsztatów prowadzonych przez hafciarki, a także pokazu walk rycerskich.

poniedziałek, 22 maja 2017 r., 14:30
Łyśniewo. Piknik rodzinny z morzem atrakcji
Program dla dzieci, dmuchany zamek, zjeżdżalnie, bańki mydlane, konkursy sportowe dla całych rodzin, loteria fantowa, czy poczęstunek - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników niedzielnego Pikniku Rodzinnego w Łyśniewie. Podczas festynu można było także zapisać się do bazy DKMS.

poniedziałek, 22 maja 2017 r., 09:46
Noc Muzeów w Kartuzach z Teatrem Snów i mnóstwem innych atrakcji
Już po raz dziewiąty Muzeum Kaszubskie w Kartuzach wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Noc Muzeum". Na odwiedzających placówkę czekało wiele atrakcji m.in. widowisko teatru snów, koncert, animacje dla dzieci i czerpanie papieru.

niedziela, 21 maja 2017 r., 22:16
"Jestem człowiekiem spełnionym" - Zenek Martyniuk o swych przebojach, karierze i drodze do sukcesu
Zenek Martyniuk, lider zespołu Akcent, muzyczny idol milionów Polaków był gwiazdą sobotniej Przebojowej Majówki w Stężycy. Po swoim koncercie opowiedział nam o swojej drodze do sukcesu i największych przebojach. Zdradził, co pojawi się w biografii, która ma się wkrótce ukazać i czy zdecyduje się na start w Eurowizji. Dowiedzieliśmy się również, kiedy znów pojawi się w Stężycy.

niedziela, 21 maja 2017 r., 16:38
Pępowo. Wiosenny festyn - muzycznie i sportowo
Program pięciogodzinnego festynu, który zorganizowała miejscowa Rada Sołecka i Szkoła Podstawowa, pomyślany był tak, aby uczestniczący w nim mieszkańcy znaleźli coś interesującego dla siebie. Na scenie występowały zespoły taneczne, muzyczne i wokaliści. Na boiskach i w sali gimnastycznej odbywały się rywalizacje sportowe, a smakosze mogli degustować posiłki na ciepło i na słodko.

środa, 17 maja 2017 r., 15:29
Zapowiada się weekend pod znakiem gwiazd i z okazją do pomocy!
VII Pomorska Majówka Motocyklistów z koncertem zespołu Pudelsi, Przebojowa Majówka w Stężycy, Noc Muzeów, czy festyny rodzinne - między innymi takie atrakcje zaplanowano na nadchodzący weekend. W tym czasie będzie można też podarować cząstkę siebie i zarejestrować się w bazie DKMS. Być może to Ty jesteś genetycznym bliźniakiem 27-letniej Kasi i możesz pomóc jej w walce o zdrowie.

wtorek, 16 maja 2017 r., 13:54
TMK zaprasza do udziału w konkursie literackim "Kartuzy w poezji mieszkańców Kaszub"
Towarzystwo Miłośników Kartuz zaprasza do pokazania Kartuz i opowiedzenia o mieście w nietypowy sposób - poprzez poezję. Wszystkie osoby kochające słowo pisane, ceniące jego wartość i tworzące mogą wziąć udział w konkursie. Ten adresowany jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Prace zgłaszać można do 20 czerwca.