wtorek, 24 października 2017 r., 11:41
Kamienica Szlachecka. Powiatowy Konkurs Piosenki Kaszubskiej
"Kaszebsczi spiewe u nas" - pod takim hasłem odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Kaszubskiej, którego gospodarzem była Kamienica Szlachecka. Swoje talenty wokalne i kaszubskie na scenie tamtejszej szkoły zaprezentowało łącznie 19 zespołów i 17 solistów.

poniedziałek, 23 października 2017 r., 11:10
Magia Kaszub na obrazach Stanisławy Neubauer - wernisaż w Muzeum Kaszubskim
Kilkadziesiąt zachwycających, kolorowych obrazów Stanisławy Neubauer podziwiać można w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach. Wystawa prac artystki czynna będzie tam do 20 listopada.

wtorek, 17 października 2017 r., 13:18
Emeryci i renciści pożarnictwa poznawali uroki Małopolski
Pod koniec września emeryci i renciści pożarnictwa udali się w podróż do Małopolski. Podczas wycieczki zwiedzili najpiękniejsze zakątki Lublina, Zamościa, Sandomierza i Kazimierza Dolnego.

poniedziałek, 16 października 2017 r., 19:52
Tłumy na koncercie TGD dla kartuskiego hospicjum
W niedzielny wieczór w kościele pw. św. Wojciecha w Kartuzach odbył się koncert "Dwa Światy" na rzecz kartuskiego hospicjum domowego. Na występ chóru Trzecia Godzina Dnia przybyło kilkaset osób, wnętrze świątyni wypełnione było po brzegi.

czwartek, 12 października 2017 r., 11:40
Kaszubskie śpiewy w Jelonku
Młodzi wokaliści z terenu gminy Sierakowice zjechali w środę do Jelonka, by zaprezentować swój talent wokalny i kaszubski. W tamtejszej szkole podstawowej odbył się bowiem Festiwal Piosenki Kaszubskiej.

wtorek, 3 października 2017 r., 10:18
Lisie Jamy. Święto ziemniaka
W niedzielę, 24 września na boisku przy Szkole Podstawowej im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach, odbył się już XVI festyn "Swiãto bùlwë". Na wszystkich uczestników imprezy jak zwykle czekało mnóstwo atrakcji.

piątek, 29 września 2017 r., 13:11
"Rozmowy pod drzewem zapomnienia" na spotkaniu DKK w Kartuzach
Kolejne, powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Kartuzach odbyło się 13 września w siedzibie Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki.

poniedziałek, 25 września 2017 r., 13:27
Muzeum zaprasza na wystawę "Kaszubi w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie"
Do 7 października w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach podziwiać można wystawę pt. "Kaszubi w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie 1939-1947". Pamiątki, które stanowią część ekspozycji pochodzą m.in. od mieszkańców Kartuz.

sobota, 23 września 2017 r., 12:10
Szymbarskie gospodynie świętowały półrocze swojej aktywnej działalności
Na swoim koncie mają udział w wielu wydarzeniach i imprezach, podczas których promowały swoją miejscowość, jak i gminę. Mimo iż działają zaledwie pół roku, udało im się zdziałać wiele, a głowy mają pełne kolejnych pomysłów i inicjatyw służących aktywizacji lokalnego społeczeństwa. Mowa o Kole Gospodyń Wiejskich w Szymbarku, które po półrocznej działalności spotkały się, by podsumować ten czas, a przede wszystkich by podziękować innym za wsparcie i pomoc, a tym samym motywację do dalszej pracy.

czwartek, 21 września 2017 r., 21:01
Przed nami sportowy weekend z giełdą mam
Przed nami kolejny wrześniowy już weekend. Rozpocznie się on na sportowo, a mianowicie Powiatowymi Biegami Brzegiem Raduni, w sobotę Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach zaprasza na kolejną Giełdę Mam, a UKŻ Lamelka na Mistrzostwa Kartuz w żeglarstwie. Nie zabraknie też innych propozycji na spędzenie najbliższych dni.