sobota, 25 sierpnia 2018 r., 14:39
Kolejne spotkanie ze sztuką w Kartuzach
W południe w Kartuzach rozpoczął się kolejny plener artystyczny. Bohaterką tej odsłony jest Magdalena Nowak. Ze względu na kapryśną aurę wystawę prac artystki przeniesiono do wnętrza dworca integracyjnego, na Rynku natomiast chętni mogli wziąć udział w warsztatach z cyjanotypii.

czwartek, 23 sierpnia 2018 r., 08:30
Weekend pod znakiem dożynek - sprawdź, jak będzie świętować twoja gmina
Ostatni weekend sierpnia upłynie pod znakiem podziękowań za plony. W niedzielę za tegoroczne zbiory dziękować będą rolnicy i mieszkańcy gmin Kartuzy, Chmielno, Sierakowice, Sulęczyno, Somonino i Przodkowo. Nie zabraknie dożynkowych konkursów oraz ciekawych koncertów.

środa, 22 sierpnia 2018 r., 14:26
El Cabu wraca z nowym klipem "Moi Ludzie"
Po sześcioletniej przerwie El Cabu, czyli Jakub Malinowski, pochodzący z Kartuz raper i wokalista, wraca na muzyczną scenę. W ubiegłym tygodniu ukazał się wideoklip do utworu "Moi Ludzie". O to, co robił przez ostatnie lata, jak zmienił swoją twórczość, czym się dziś inspiruje i jakie ma plany na najbliższą przyszłość pytała Magdalena Damps-Zdrojewska.

środa, 22 sierpnia 2018 r., 08:30
Zbigniew Cybulski zostanie patronem kina w Chmielnie
Kino za Rogiem w Chmielnie wkrótce będzie miało swojego patrona. 30 sierpnia otrzyma imię Zbigniewa Cybulskiego. Był jednym z najwybitniejszych i najpopularniejszych aktorów polskiej sceny powojennej. Z Chmielnem związało go wyjątkowe wydarzenie - to tam 30 sierpnia 1960 roku w restauracji Józefinka świętował swój ślub z Elżbietą Chwalibóg. Huczne wesele najstarsi mieszkańcy Chmielna wspominają do dziś.

niedziela, 19 sierpnia 2018 r., 22:17
Banino. Festyn Kaszubski z muzyką, tańcami i rozgrywkami piłkarskimi
Po raz trzynasty organizatorzy imprezy "zwabili" mieszkańców do wzięcia udziału w festynie, na którym głównie królowały akcenty kaszubskie. Na estradzie prezentowały się zespoły muzyczne, taneczne, wokaliści i gawędziarze. Nie zabrakło też konkursów i meczu piłki nożnej. Na uczestników czekały nagrody i puchary.

piątek, 17 sierpnia 2018 r., 12:55
Weekend z Muzą nad Jeziorem, dożynkami i zawodami strażackimi
Muza nad Jeziorkiem, dożynki gminy Stężyca, zawody strażackie w Chmielnie i Sulęczynie oraz festyn kaszubski w Baninie - w najbliższych dniach w powiecie kartuskim będzie się sporo działo. Warto sprawdzić wszystkie propozycje i zaplanować czas.

czwartek, 16 sierpnia 2018 r., 08:17
Żukowo. Jarmark Norbertański z gigantycznym tortem
Lekcje historii z bractwem rycerskim, olbrzymi tort, występy artystyczne i koncert średniowiecznych nieszporów, a także sporo atrakcji dla najmłodszych - tak wyglądał I Jarmark Norbertański w Żukowie.

środa, 15 sierpnia 2018 r., 17:32
Jarmark Dożynkowy w Wygodzie Łączyńskiej tradycyjnie przyciągnął tłumy
Występy artystyczne, konkursy dla dzieci i dorosłych, czy konkurs na najlepszy produkt dożynkowy - między innymi takie atrakcje przygotowano dla uczestników Najsmaczniejszego Jarmarku Dożynkowego w Wygodzie Łączyńskiej. Impreza jeszcze trwa, a zwieńczy ją występ zespołu Ranczo i pokaz żonglerki z ogniem.

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 20:07
Chwaszczyńskie "Kaszubki" na 41 Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie
Zespół Wokalny KGW Chwaszczyno "Kaszubki" przez dwa dni (4 i 5 sierpnia br.) gościł na 41 Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie (woj. warmińsko - mazurskie). Była okazja promować swój region i gminę Żukowo na największym święcie folkloru regionu Warmii i Mazur, odbywającym się z udziałem twórców i zespołów ludowych z różnych regionów Polski i krajów ościennych (Białorusi, Litwy, Rosji i Ukrainy).

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 19:43
Wystawa haftu zawitała do Żukowa
Goszczenie pokonkursowej wystawy haftu kaszubskiego z Lini na stałe wpisało się już w kalendarz imprez kulturalnych, jakie odbywają się w Żukowie w okresie wakacyjnym. Sam konkurs odbył się w czerwcu i była to jego XXIII edycja. Wzięli w niej udział hafciarze nie tylko z Pomorza, ale także np. z Warszawy.