niedziela, 30 grudnia 2018 r., 15:09
Powitaj 2019 rok pod chmurką - na imprezy zapraszają Kartuzy i Przodkowo
W poniedziałek z hukiem pożegnamy kończący się rok i z radością wejdziemy w nowy - 2019. Ci, którzy jeszcze nie mają planów na to, jak spędzić noc sylwestrową, mogą skorzystać z zaproszeń Przodkowa i Kartuz. W tych miejscowościach zaplanowano koncerty i widowiskowe pokazy fajerwerków.

sobota, 29 grudnia 2018 r., 12:16
Dzieci z Akademii Przedszkolaka wystpiły w jasełkach na sesji rady miejskiej
Piątkowe obrady Rady Miejskiej w Kartuzach rozpoczęto od świątecznego występu grupy przedszkolaków z kartuskiej Akademii Przedszkolaka. Śpiewem i wierszykami najmłodsi opowiedzieli o narodzinach Jezusa.

czwartek, 27 grudnia 2018 r., 09:57
"Pomagając innym - pomagasz i sobie" - kiermasz świąteczny w Staniszewie
"Pomagając innym - pomagasz i sobie!" - pod tym hasłem, w środę 19 grudnia odbył się zorganizowany przez nauczycieli, uczniów i rodziców kiermasz świąteczny w Staniszewie.

niedziela, 23 grudnia 2018 r., 13:46
"Bóg się rodzi" - wyjątkowe jasełka w przodkowskiej podstawówce
Takiego wydarzenia w Szkole Podstawowej w Przodkowie jeszcze nie było. W tej placówce zawsze prezentowano jasełka, ale w tegorocznej edycji zmieniły się role. Na scenie wystąpili dorośli, a uczniowie byli widzami. W spektaklu obok klasycznych postaci jasełek pojawił się wójt, policjant, lekarz i nauczycielka. Uwspółcześniona wersja zawierała dużą dawkę humoru, co bardzo przypadło do gustu publiczności.

sobota, 22 grudnia 2018 r., 10:02
Dzierżążno. Najmłodsze przedszkolaki zaprezentowały bożonarodzeniowe jasełka
W tegorocznych jasełkach pod nazwą "Witaj Jezu na tej ziemi" wystąpiły dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Najmłodsze przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały kolędy, pastorałki, piosenki o Mikołaju i zimie, wprowadzając w ten sposób uczestników wydarzenia w świąteczny nastrój. Jasełkowe przedstawienie zakończyło się najbardziej oczekiwanym przez milusińskich momentem. Mikołaj wręczył wszystkim świąteczne prezenty.

czwartek, 20 grudnia 2018 r., 10:00
Kaszëbskô Prziroda - reportaż o kaszubskiej naturze
Przyroda na Kaszubach po przejściu nawałnicy, piękno kaszubskich lasów i ich historia oraz pomoc udzielana dzikim zwierzętom w potrzebie, to temat pierwszej części reportażu Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza pt."Kaszëbskô Prziroda".

środa, 19 grudnia 2018 r., 10:00
Kaszëbskô Prziroda - reportaż o kaszubskiej naturze - zobacz zwiastun
W jaki sposób nawałnica zmieniła oblicze kaszubskiej przyrody? Jakie legendy skrywają w sobie lasy mirachowskie? Na te i inne pytania dotyczące świata roślin i zwierząt na Kaszubach odpowiedzą Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza w reportażu pt."Kaszëbskô Prziroda".

wtorek, 18 grudnia 2018 r., 10:00
Konna Stolica Polski - reportaż o związku Kaszubów z końmi
Obecność koni od zawsze były wpisana w kulturę kaszubską. Na przestrzeni wieku ich rola i znaczenie w gospodarstwach się zmieniała. Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w reportażu pt. "Konnna Stolica Polski" postanowili zbadać związki Kaszubów z końmi i odpowiedzieć na pytanie czy Kaszuby zasługują na miano konnej stolicy Polski.

poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., 10:00
Konna Stolica Polski - reportaż o związku Kaszubów z końmi - zobacz zwiastun
Czy konie mają swoje miejsce we współczesnym świecie? Czy są potrzebne? Dlaczego Kaszubi je hodują? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w reportażu pt. "Konna Stolica Polski" udali się do Szymbarka i innych okolicznych miejscowości.

niedziela, 16 grudnia 2018 r., 14:29
Jarmark Bożonarodzeniowy w Sierakowicach
W niedzielę na sierakowickim Rynku zapachniało świętami Bożego Narodzenia. Odbył się tam bowiem I Jarmark Bożonarodzeniowy. Chętni mogli zakupić świąteczne ozdoby i prezenty, jak i zaopatrzyć się na stoiskach kół gospodyń wiejskich w regionalne potrawy i słodkości. Nie zabrakło też wizyty kaszubskich kolędników, którzy nie szczędzili psot.