niedziela, 1 lipca 2018 r., 16:32
Mirachowo. Drugi dzień "Bluesa w Leśniczówce" z kaszubskim akcentem
Koncertem Trio Adama Czerwińskiego, z którym gościnnie wystąpił Krzesimir Dębski zakończyła się kolejna edycja "Bluesa w Leśniczówce". Tegoroczny festiwal był wyjątkowy, zarówno pod względem dużej frekwencji, jak i folkowych, kaszubskich akcentów.

niedziela, 1 lipca 2018 r., 12:06
Przodkowski Piknik Rodzinny z dużą dawką muzyki i akrobacjami rowerowymi
Na estradzie prezentowały się zespoły przodkowskie i gwiazdy disco polo. Najmłodsi korzystali z darmowej atrakcji jakim było wesołe miasteczko, a na smakoszy czekało ognisko z kiełbaskami. Po raz pierwszy w piętnastoletniej tradycji imprezy odbyła się promocja mięsa drobiowego pod hasłem - "Drób jedz, by szybciej biec" oraz widowiskowy pokaz akrobacji rowerowych.

sobota, 30 czerwca 2018 r., 23:40
Dni powiatu kartuskiego z koncertem Piersi na finał sobotniej odsłony imprezy
Zespół Piersi był gwiazdą pierwszego dnia XV Biesiady Kaszubskiej. Grupa zagrała swoje największe przeboje sprzed lat,a także hity z ostatniej płyty. Dwudniowe święto powiatu kartuskiego do okazja nie tylko do posłuchania dobrej muzyki, lecz również poznania bogactwa kultury kaszubskiej oraz działalności organizacji pozarządowych.

sobota, 30 czerwca 2018 r., 16:23
Prokowo. Trwa strażacki piknik pokoleniowy
Pokaz sprzętu i gaszenia pożaru, strażackie zabawy i konkurs plastyczny, a wieczorem ognisko i zabawa taneczna do samego rana - tak przedstawia się program Pikniku Pokoleniowego, który trwa w Prokowie. Do integracji tych młodszych, jak i nieco starszych mieszkańców zaprasza miejscowa straż pożarna.

sobota, 30 czerwca 2018 r., 12:55
Kartuzy. Na Rynku rozpoczął się II Kartuski Plener Artystyczny
W sobotę w południe na Rynku w Kartuzach rozpoczęto II edycję Kartuskiego Pleneru Artystycznego. Do godz. 18 w centrum miasta podziwiać można prace malarskie Anny Gross i Tomasza Gosa. Wystawie towarzyszą muzyczne akcenty. W trakcie pleneru wystąpi Tomasz Gos, którego drugą pasją jest gitara.

sobota, 30 czerwca 2018 r., 01:31
Mirachowo. Pierwszy dzień "Bluesa w Leśniczówce" przyciągnął tłumy
W piątkowy wieczór w Mirachowie już po raz dwunasty bluesowo-rockowe brzmienia. Rozpoczęła się dwunasta edycja "Bluesa w Leśniczówce". Jedna z najbardziej klimatycznych imprez w regionie przyciągnęła licznie miłośników gatunku i nie tylko. Na finał pierwszego wieczoru zagrali Łukasz Łyczkowski i 5Rano.

czwartek, 28 czerwca 2018 r., 14:01
Weekend z bluesem, truskawkowym rekordem, bryczkami, triathlonem i świętem powiatu
Blues w Leśniczówce, Święto Piotra Patrona Rybaków, Dni Powiatu Kartuskiego, Festiwal Truskawek Kaszubskich, Garmin Iron Triathlon w Stężycy, parada bryczek w Szymbarku - to tylko niektóre z propozycji imprez, jakie w najbliższy weekend odbędą się w powiecie kartuskim. Sprawdź wszystkie propozycje i wybierz najciekawszą dla siebie.

poniedziałek, 25 czerwca 2018 r., 13:09
Mirachowo. Piknik z przeciąganiem liny, alpakami i burczybasem
W niedzielne popołudnie w Mirachowie odbył się piętnasty piknik integracyjny. Spotkanie dla mieszkańców i przyjaciół ziemi mirachowskiej odbyło się pod hasłem "Na wesoło i po kaszubsku". Jak co roku nie zabrakło na nim dobrej zabawy.

niedziela, 24 czerwca 2018 r., 12:05
Sierakowice. Kaszubska Sobótka na polsko - ukraińską nutę
W duchu polsko - ukraińskim odbyła się tegoroczna Sobótka w Sierakowicach. Gminny Ośrodek Kultury na znak solidarności z licznie zamieszkującymi tereny gminy Sierakowice obywatelami Ukrainy, zaprosił na imprezę kapelę ze Lwowa. Na plakacie promującym wydarzenie umieścił też zaproszenie w języku ukraińskim.

niedziela, 24 czerwca 2018 r., 00:49
Cleo i Sarsa na finał żukowskich sobótek
Wielkie ognisko, puszczanie wianków na wodę, występy lokalnych zespołów i koncerty gwiazd - tak w wielkim skrócie upłynęły sobótki w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie. Gwiazdami wieczoru byli Future Folk, Cleo oraz Sarsa.