czwartek, 25 maja 2017 r., 08:49
Festyny, koncerty, Rodno Mowa i wielkie święto strażackie - sprawdź propozycje na weekend
Festyny z okazji Dnia Dziecka, finał konkursu Rodno Mowa, koncert Majki Jeżowskiej, rajd, maraton rowerowy, nadanie sztandaru PSP w Kartuzach - to tylko niektóre z wydarzeń, które odbędą się w najbliższy weekend. Zaplanuj czas i spędź go aktywnie. Sprawdź nasze propozycje i wybierz coś dla siebie.

środa, 24 maja 2017 r., 22:40
Przodkowski DKK obchodził swoje 10. urodziny
W wtorkowy wieczór w przodkowskiej bibliotece spotkały się, jak co miesiąc, członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki, aby podzielić się swoimi opiniami na temat powieści Andrzeja Barta, opartej na scenariuszu filmu pod tym samym tytułem. Oprócz recenzji przeczytanej książki, wspominano niedawny jubileusz, czyli 10 rocznicę powstania klubu.

środa, 24 maja 2017 r., 16:20
Kamienica Szlachecka. Danuta Stenka i prof. Alfred Majewicz rycerzami Witosława
Jedna z najwybitniejszych polskich aktorek - Danuta Stenka oraz polski językoznawca, filolog, profesor UAM i UMK, poliglota znający 10 języków biegle i 40 biernie - prof. Alfred Majewicz zostali tegorocznymi laureatami Ryngrafów Witosława. Te kaszubskie wyróżnienia przyznawane za krzewienie języka kaszubskiego zostały im wręczone podczas dorocznego Dnia Kaszubskiego w Kamienicy Szlacheckiej.

wtorek, 23 maja 2017 r., 16:24
Chmielanie na warsztatach wokalno-tanecznych w Krynicy Morskiej
Przed Kaszubskim Zespołem Pieśni i Tańca Chmielanie pracowity sezon. Grupa w najbliższych tygodniach wystąpi na scenach m.in. w Łodzi i Sopocie. Tradycyjnie podczas wakacji zespół będzie można zobaczyć również w widowisku "Wesele Kaszubskie" w Chmielnie. W ramach przygotowań do występów tancerze uczestniczyli w trzydniowych warsztatach w Krynicy Morskiej.

wtorek, 23 maja 2017 r., 14:48
Przodkowskie przedszkolaki przez cały miesiąc zaprzyjaźniały się z książkami
Miesiąc czytelniczy 2017 w Przedszkolu Samorządowym w Przodkowie upłynął milusińskim pod znakiem wielu interesujących atrakcji. Była wizyta w bibliotece, księgarni oraz udział w "wyjazdowym" przedstawieniu teatralnym w Chmielenie. Zaproszeni goście czytali przedszkolakom ulubione utwory, a na zakończenie odbył się bal z postaciami bajkowymi w roli głównej.

wtorek, 23 maja 2017 r., 13:06
Kiełpino. Ptasia bajkomania
W miesiącu "Książki i Bibliotek", filia biblioteczna w Kiełpinie zorganizowała dla dzieci "Ptasią bajkomanię". Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do obserwowania przyrody w połączeniu z bajkowym światem książki.

poniedziałek, 22 maja 2017 r., 18:48
Żukowska Noc Muzeów przywołała atmosferę czasów średniowiecza
Żukowo po raz drugi przyłączyło się do Europejskiej Nocy Muzeów, umożliwiając nocne zwiedzanie historycznego centrum miasta z przewodnikiem. Trasa powadziła deptakiem przez Plac Mariacki do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Można było poznać historię klasztoru oraz odkryć jakie zabytki skrywa żukowska świątynia. Nie zabrakło warsztatów prowadzonych przez hafciarki, a także pokazu walk rycerskich.

poniedziałek, 22 maja 2017 r., 14:30
Łyśniewo. Piknik rodzinny z morzem atrakcji
Program dla dzieci, dmuchany zamek, zjeżdżalnie, bańki mydlane, konkursy sportowe dla całych rodzin, loteria fantowa, czy poczęstunek - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników niedzielnego Pikniku Rodzinnego w Łyśniewie. Podczas festynu można było także zapisać się do bazy DKMS.

poniedziałek, 22 maja 2017 r., 09:46
Noc Muzeów w Kartuzach z Teatrem Snów i mnóstwem innych atrakcji
Już po raz dziewiąty Muzeum Kaszubskie w Kartuzach wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Noc Muzeum". Na odwiedzających placówkę czekało wiele atrakcji m.in. widowisko teatru snów, koncert, animacje dla dzieci i czerpanie papieru.

niedziela, 21 maja 2017 r., 22:16
"Jestem człowiekiem spełnionym" - Zenek Martyniuk o swych przebojach, karierze i drodze do sukcesu
Zenek Martyniuk, lider zespołu Akcent, muzyczny idol milionów Polaków był gwiazdą sobotniej Przebojowej Majówki w Stężycy. Po swoim koncercie opowiedział nam o swojej drodze do sukcesu i największych przebojach. Zdradził, co pojawi się w biografii, która ma się wkrótce ukazać i czy zdecyduje się na start w Eurowizji. Dowiedzieliśmy się również, kiedy znów pojawi się w Stężycy.