czwartek, 22 listopada 2018 r., 14:22
Natalia Wolska i Martyna Klinkosz w finale konkursu "Grudzień 70"
W ubiegłym tygodniu w gdańskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej we Wrzeszczu, 49 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego województwa pomorskiego rywalizowało na etapie międzyszkolnym Konkursu Historycznego "Grudzień 70". Biorą w nim udział również uczennice z I LO w Kartuzach.

środa, 21 listopada 2018 r., 10:22
Sierakowice. Wielbłąd na orszaku trzech króli?
Orszak trzech króli to coraz bardziej zyskujące na popularności wydarzenie, które odbywa się w całej Polsce. W tym roku Fundacja Orszak Trzech Króli ogłosiła konkurs na udział w jasełkach wielbłąda. W naszym powiecie starania o obecność tego egzotycznego zwierzęcia powzięły Sierakowice.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 12:57
Konkurs czytelniczy "Méster Bëlnégò Czëtaniô" w Węsiorach
W czwartek, 8 listopada 2018 roku, w Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach odbyły się eliminacje gminne konkursu czytelniczego "Méster Bëlnégò Czëtaniô", w których udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Stężyca - łącznie 47 uczestników.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 10:58
Pasowanie przedszkolaków w kartuskiej Dwójce
W czwartek w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka dzieci z najmłodszej grupy. W uroczystości wzięli udział między innymi rodzice, burmistrz Kartuz, dyrekcja szkoły oraz przewodnicząca rady rodziców.

niedziela, 18 listopada 2018 r., 21:15
Przeboje niezapomnianych artystów rozbrzmiały w Kartuskim Centrum Kultury
"Dni, których nie znamy", " Zacznij od Bacha", "Radość najpiękniejszych lat", "Ktoś między nami" - te i wiele innych ponadczasowych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej usłyszeć można było w niedzielne popołudnie w Kartuskim Centrum Kultury. Odbył się tam koncert "Niezapomniani artyści". Licznie zebrana publiczność mogła usłyszeć i podziwiać fantastyczne występy Anny Brzeskiej, Agnieszki Jeśmontowicz, Michała Kaczmarka i Pawła Pochyluka.

sobota, 17 listopada 2018 r., 19:40
Żukowo. Turniejowe Grand Prix dla KGW w Borkowie
Po raz szesnasty w turniejowe szranki stanęły członkinie Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie żukowskiej gminy. W tegorocznej edycji panie zbierały punkty w kategorii kulinarnej, w pokazie mody, w scence kabaretowej oraz w piosence z inscenizacją. Najwyższą ocenę podczas sobotniej imprezy uzyskało KGW w Borkowie, które zdobyło Grand Prix.

piątek, 16 listopada 2018 r., 12:15
Kamienica Szlachecka. Prezentowali swoje talenty wokalne i regionalne
W czwartek, 15 listopada w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej odbył się VIII Powiatowy Konkurs Piosenki KASZËBSCZÉ SPIÉWË Ú NAS. Uczestnicy rywalizowali zarówno indywidualnie, jak i zespołowo.

wtorek, 13 listopada 2018 r., 11:21
Pieśni patriotyczne rozbrzmiały w chmieleńskiej świątyni
W niedzielny wieczór w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbył się wyjątkowy koncert. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w pięknym koncercie pieśni patriotycznych zaprezentował się chmieleński chór parafialny.

czwartek, 8 listopada 2018 r., 16:20
100-lecie Niepodległej w powiecie kartuskim - co zaplanowano w ramach obchodów?
W niedzielę w całym kraju hucznie świętować będziemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i powrotu na mapę świata. Okolicznościowe obchody będą trwały przez kilka dni. Jak zaplanowano 100-lecie Niepodległej w powiecie kartuskim?

wtorek, 6 listopada 2018 r., 21:40
Poezja Kazimiery Iłłakowiczówny w muzycznym wydaniu
W sobotni wieczór w Kartuskim Centrum Kultury królowały wiersze Kazimiery Iłłakowiczówny oprawione we wspaniałe jazzowe melodie. Koncert pt. "Iłła" odbył się w ramach kolejnej edycji Zaduszek Jazzowych. Publiczność zachwyciły fantastyczne aranżacje Macieja Fortuny przygotowane do tekstów poetki.