wtorek, 6 września 2016 r., 18:04
Sierakowice. Nagrody i odznaczenia dla najlepszych uczniów
Konkurs "Najlepszy absolwent Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w gminie Sierakowice" w tym roku odbył się już po raz ósmy. W tegorocznej jego edycji tytuł "Najlepszego z Najlepszych" otrzymała Martyna Michalak oraz Dominik Kuczkowski.

poniedziałek, 5 września 2016 r., 14:03
W górę serca - nowy teledysk kaszubskich przedsiębiorców
Na co dzień prowadzą własne biznesy lub pracują w rodzinnych firmach. W czasie wolnym, jak sami przyznają, bawią się w muzykę. Po sukcesie ubiegłorocznego "Studenckiego Balu" nakręconego wspólnie z Norbim, nadszedł czas na kolejną piosenkę i teledysk. Tym razem klip trzech kaszubskich przedsiębiorców Roberta Rody, Michała Stromskiego i Dariusza Mielewczyka nosi nazwę "W górę serca".

niedziela, 4 września 2016 r., 21:49
Przodkowo. Dziękowali za dary ziemi i tegoroczne plony
Dożynkowe święto rozpoczęła dziękczynna msza św. w kościele św. Andrzeja celebrowana przez ks. bp Piotra Krupę. Po nabożeństwie wszyscy jego uczestnicy udali się na miejscowy stadion, aby tam wziąć udział w powiatowym święcie plonów. Było tradycyjne przekazanie chleba z tegorocznych zbiorów, rozstrzygnięcie konkursów na najpiękniejszy wieniec i kołacz dożynkowy, mnóstwo konkursów dla uczestników imprezy i dużo muzyki.

sobota, 3 września 2016 r., 19:38
Narodowe Czytanie z dziełem Henryka Sienkiewicza w roli głównej
W powiecie kartuskim Narodowe Czytanie odbyło się m. in. w Kartuzach i Żukowie. W stolicy powiatu przedpołudniowe czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza zorganizowało I LO w parku przy ul. Klasztornej oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. W Żukowie od początku cykliczną imprezą zajmuje się miejscowe gimnazjum. Tegoroczna piąta już edycja odbyła się po raz pierwszy w sali konferencyjnej nowej remizy strażackiej w Żukowie.

wtorek, 30 sierpnia 2016 r., 23:55
Małkowo. Piknik Rodzinny po raz dziewiąty
W minioną niedzielę po raz kolejny sołtys, Rada Sołecka i miejscowe KGW zaprosili wszystkich chętnych mieszkańców sołectwa na wspólną zabawę. Najwięcej powodów do zadowolenia miały dzieci, dla których przygotowano mnóstwo atrakcji, w tym konkursy z nagrodami. Panie z KGW upichciły smakowite jedzenie. Nie zabrakło też okazji do tańca. Wspólna zabawa trwała do północy.

poniedziałek, 29 sierpnia 2016 r., 17:05
Borkowo. Premierowy festyn rodzinny z mnóstwem atrakcji
Po raz pierwszy w borkowskim sołectwie zorganizowano festyn, który miał służyć przede wszystkim integracji mieszkańców. Występy na scenie, konkursy i dużo muzyki sprawiło, że od wczesnego popołudnia przybywało coraz więcej chętnych. Różnorodność programu sprawiła, że przez siedem godzin świetnie bawiły się dzieci, ich rodzice a nawet dziadkowie.

poniedziałek, 29 sierpnia 2016 r., 11:52
Brodnica Górna zwycięzcą Turnieju Sołectw Gminy Kartuzy
W rzucie beretem, przeciąganiu traktora, toczeniu oponą i rzucie bulwą - w takich konkurencjach zmierzyło 21 reprezentacji sołectw gminy Kartuzy w niedzielnych, ósmej już edycji turnieju sołectw. Niepokonany okazał się team z Brodnicy Górnej.

niedziela, 28 sierpnia 2016 r., 21:42
Powiat. Rolnicy dziękowali za tegoroczne plony
Ostatnia niedziela sierpnia w powiecie kartuskim to już tradycyjnie dzień dożynkowy. Za tegoroczne plony świętowano w Kartuzach, Sierakowicach, Chmielnie, Ramlejach (gmina Somonino) oraz Borku Kamiennym (gmina Sulęczyno). Podczas wszystkich tych imprez mogliśmy podziwiać barwne korowody, piękne korony żniwne i symboliczne bochny chleba. Nie zabrakło też muzycznych i artystycznych akcentów.

niedziela, 28 sierpnia 2016 r., 01:14
Seniorzy z żukowskiej gminy wojażowali po "Krainie w Kratę"
Kolejna wycieczka krajoznawcza z cyklu Wakacje dla seniora, którą organizuje żukowski OKiS, skusiła ponad 50 osób. Przejeżdżając przez trzy powiaty - kartuski, bytowski i słupski, pokonano ponad 260 kilometrów. Podczas dwunastogodzinnej podróży odwiedzono Kluki, Czołpino, Smołdzino i Rowokół.

piątek, 26 sierpnia 2016 r., 09:19
Żukowski zespół Massuana wydał nową płytę - promują ją dwa teledyski
Żukowski zespół Massuana występuje już od prawie 30 lat. Niedawno grupa, której liderem jest Tomasz Dorniak, wydała dwa nowe teledyski nakręcone na terenie Żukowa, Gdyni i Sopotu oraz nową płytę podsumowującą 30-lecie pracy twórczej.