sobota, 2 czerwca 2018 r., 17:44
Żukowska "Jedynka" w Dniu Dziecka na sportowo i z Indianami
Do historii przeszedł już kolejny Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie. Ponad dwustu najmłodszych uczniów po raz kolejny spotkało się w filii swojej szkoły. W turnieju piłkarskim zmierzyli się drugo i trzecioklasiści, pierwszaki zabawiły się w Indian a wszystko było urozmaicone zajęciami kreatywnymi przygotowanymi przez Magdalenę Ułanowicz.

sobota, 2 czerwca 2018 r., 15:28
Kiełpino. Przegląd Szkolnych Zespołów i Grup Tanecznych po raz czwarty
W Szkole Podstawowej w Kiełpinie 29 maja br. odbył się IV Przegląd Szkolnych Zespołów i Grup Tanecznych 2018, którego pomysłodawczynią były Kornelia Kożyczkowska. Jego celem było stworzenie nowych inicjatyw edukacyjnych w zakresie edukacji sportowej oraz popularyzacja tańca.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 18:47
Kiełpińscy uczniowie wicemistrzami Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rozrywkowej
Zespół muzyczny "School life" Szkoły Podstawowej w Kiełpinie był jednym z 38 uczestników VII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rozrywkowej, który odbył się 18 maja w Szkole Podstawowej nr 85 im. Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego w Gdańsku. Zespół zaprezentował 2 utwory: Ira "Ona jest ze snu" oraz Luis Fonsi "Despacito" i zdobył tytuł wicemistrza konkursu.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 10:50
Żukowo. Festyn Rodzinny w Bocianowie z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego
Ponad 180 przedszkolaków wzięło udział w występie przygotowanym z okazji Festynu Rodzinnego w Przedszkolu i Żłobku Bocianowo. Impreza odbyła się z kilku powodów. Obchodzono jednocześnie takie wydarzenia jak Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Dziecka, a także Światowy Dzień Bociana Białego. Ogłoszono też wyniki II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. Dzieci z bocianem, bocian z dziećmi.

czwartek, 31 maja 2018 r., 20:21
Święto mam i tatusiów w przedszkolu Gucio w Kiełpinie
23 maja w Niepublicznym Przedszkolu "Gucio" w Kiełpinie odbyło się uroczyste przedstawienie z okazji Dnia Matki i Ojca. Przedszkolaki wcieliły się w rolę kwiatuszków i przedstawiły program artystyczny.

czwartek, 31 maja 2018 r., 15:36
Przodkowski Dzień Dziecka z ekologicznym przesłaniem
"Przodkowskie dzieci segregują śmieci" pod takim hasłem przebiegało w tym roku dziecięce święto. W środowe przedpołudnie dla milusińskich przygotowano kilkanaście stanowisk, gdzie trzeba było zmierzyć się z zadaniami edukacyjnymi, sportowymi i artystycznymi. Zabawa była przednia. Uczestników imprezy pasowano na Ekodzieciaka i wręczono im drzewko szczęścia.

środa, 30 maja 2018 r., 17:07
Długi weekend pod znakiem festynów i pikników z okazji Dnia Dziecka
Nadchodzący długi weekend upłynie pod znakiem obchodów święta milusińskich. W sobotę i w niedzielę w wielu miejscach w powiecie odbędą się pikniki i festyny z okazji Dnia Dziecka. W Mirachowie natomiast podziwiać można będzie ochotników z gminy Kartuzy podczas zawodów sportowo-pożarniczych.

wtorek, 29 maja 2018 r., 08:20
Moc atrakcji na Festynie Rodzinnym w Klukowej Hucie
Festyn Rodzinny w Klukowej Hucie, jak co roku przyciągnął setki mieszkańców i nie tylko. Nie zabrakło zabawy, muzyki i uśmiechów na twarzach. Podczas festynu odbyły się eliminacje różnych konkursów a organizatorzy zaskoczyli uczestników niespodzianym gościem, który rozbawił i zszokował publiczność.

poniedziałek, 28 maja 2018 r., 11:19
Chwaszczyńskie Koło Gospodyń Wiejskich obchodziło diamentowy jubileusz
Jubileuszowa piątkowa uroczystość była okazją do wspomnień, składania gratulacji, upominków, wyrazów wdzięczności i podziękowań za wytrwałą pracę społeczną służącą rozwojowi i kształtowaniu tożsamości kulturowej mieszkańców oraz zwyczajów Kaszub. Z okazji 60-lecia chwaszczyńskiego KGW siedem członkiń koła uhonorowano orderem "Serce Matkom Wsi".

niedziela, 27 maja 2018 r., 00:38
Golden Life na finał VIII Pomorskiej Majówki Motocyklistów
Setki motocyklistów i miłośników jednośladów z całej Polski zjechało w weekend do Sycowej Huty i Kościerzyny. Odbywała się tam już po raz ósmy Pomorska Majówka Motocyklistów, czyli zlot motocyklowy organizowany przez klub motocyklowy Cruiseriders. Sobotni wieczór zwieńczył koncert zespołu Golden Life.