sobota, 30 lipca 2016 r., 11:56
Kartuzy. Zabytkowe samochody w Parku Solidarności
W sobotę kartuski Park Solidarności przez kilka godzin był miejscem, w którym można było podziwiać klasyczne samochody. Gościli tam uczestnicy rajdu Caar KASZËBË 2016.

poniedziałek, 25 lipca 2016 r., 09:26
Jazz w Lesie z jubileuszowym koncertem Jana Ptaszyna Wróblewskiego
Za nami 21. edycja najbardziej klimatycznej imprezy imprezy w regionie. Fani jazzu przez dwa dni wysłuchali kilku świetnych koncertów. Sobotnia odsłona festiwalu upłynęła pod znakiem świętowania 80. urodzin wybitnego muzyka Jana Ptaszyna Wróblewskiego.

poniedziałek, 25 lipca 2016 r., 01:14
Pielgrzymi z Ameryki Łacińskiej gościli w Chwaszczynie i Tuchomiu
W niedzielne popołudnie na placu przed Dworkiem Oleńka odbyło się kilkugodzinne spotkanie integracyjne. Wzięli w nim udział pielgrzymi, uczestnicy Światowych Dni Młodzieży oraz parafianie z Chwaszczyna i Tuchomia, którzy gościli ich przez kilka dni w swoich domach. Na scenie zaprezentowali się goście i miejscowe zespoły. W miarę upływu czasu rozkręcała się wspólna, pełna radości festynowa zabawa.

niedziela, 24 lipca 2016 r., 13:26
Żukowscy seniorzy wybrali się na Powiśle
To już czwarta wycieczka krajoznawcza z cyklu Wakacje dla seniora, którą zorganizował żukowski OKiS. Po ubiegłorocznych wyprawach na północne i południowe Kaszuby przyszedł czas na Powiśle. Prawie 60 uczestników zwiedziło w sobotę Kwidzyń, Sztum i Waplewo. Dwunastogodzinny wojaż zakończył się w Stogach Malborskich na cmentarzu mennonickim.

niedziela, 24 lipca 2016 r., 01:15
ChillOut Fest - zabawa w klimatach reggae na chmieleńskiej plaży
Plaża w Chmielnie rozbrzmiewała w sobotę rytmami reggae. Po raz pierwszy odbył się tam ChillOut Fest. Imprezie prócz ciekawych koncertów towarzyszyły pokazy ratownicze OSP, rejestracja w bazie dawców szpiku oraz dzień wcześniej - zbiórka krwi.

niedziela, 24 lipca 2016 r., 00:44
Przyjaźń. Wielki festyn w małej wsi - Power Play i Universe zagrali dla tłumów
Konkursy dla dzieci i dorosłych, kaszubski kabaret oraz spora dawka muzyki w wykonaniu takich zespołów, jak: Eratox, Power Play, czy Universe - między innymi takie atrakcje czekały na licznie przybyłych uczestników Festynu Przyjaźni. Imprezę zwieńczyła wspólna zabawa do białego rana z grupą Manijoce.

sobota, 23 lipca 2016 r., 12:59
Jazz w Lesie rozbrzmiewa po raz dwudziesty pierwszy
W piątkowy wieczór w Sulęczynie rozpoczęła się muzyczna uczta dla miłośników jazzu. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy corocznie przyciąga spore grono fanów gatunku. Impreza, dzięki swojej urokliwej lokalizacji ma wyjątkowy klimat. Każdy kto raz w niej uczestniczył, wraca na kolejne edycje.

wtorek, 19 lipca 2016 r., 23:25
Żukowo. Pokonkursowa wystawa haftu kaszubskiego
Od 4 do 15 lipca w remizie OSP w Żukowie gościła pokonkursowa wystawa haftu kaszubskiego Linia 2016. W czerwcu w Lini odbyło się podsumowanie XXI Wojewódzkiego Konkursu Haftu Kaszubskiego. Mieszkańcy Żukowa i okolic mieli niebywałą okazję zobaczenia niezwykłych prac.

sobota, 16 lipca 2016 r., 13:46
Ostrzyce. Zespoły weselne rywalizowały na "Wieselnym Graniu"
W piątek w Ostrzycach podczas przeglądu "Wieselné Granié" osiem zespołów weselnych zmagało się ze sobą o miano najlepszego. Ostatecznie tytuł ten uzyskała kapela "Long Play". Impreza cieszyła się sporą frekwencją, a wszystkie 550 miejsc siedzących zostało zajętych już w pierwszych godzinach wydarzenia.

czwartek, 14 lipca 2016 r., 12:50
Poznaj tajemnice lasu - odwiedź wystawę w somonińskim GOK-u
Piękne fotografie natury podziwiać można w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie. Otwarto tam wystawę pt. "Poznaj tajemnice lasu" w ramach festiwalu kultury łowieckiej KNIEJA 2016.