piątek, 12 kwietnia 2019 r., 08:33
Sukces karateków Gokkenu na turnieju Harasuto CUP w Łodzi
Zawodnicy KS Gokken walczyli na XV Harasuto CUP w Łodzi. W turnieju wzięło udział ponad 960 zawodników. Karatecy Gokkenu pokazali wysoki sportowy poziom zdobywając dwanaście medali w tym trzy złote.

środa, 10 kwietnia 2019 r., 21:13
Przodkowo. Wyłoniono zwycięzców gminnego konkursu "Rôdno Mòwa"
W wtorkowe przedpołudnie odbyły się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno Mòwa". Do rywalizacji przystąpiło 26 osób - przedszkolaki, zerówkowicze, uczniowie klas I - VIII i gimnazjaliści. Reprezentowali oni Przedszkole Samorządowe w Przodkowie, Szkołę Podstawową w Przodkowie oraz szkoły z Wilanowa, Pomieczyna, Szarłaty i Czeczewa.

wtorek, 9 kwietnia 2019 r., 17:56
Wkrótce premiera nowej płyty zespołu IVY
Muzyka to dla nich pasja i emocje, a inspiracją - życie. Zespół IVY, bo o nim mowa, tworzy grupa przyjaciół z Kaszub. Właśnie wydali nowy album pt. "Niespełnienia". Jego premierę zaplanowano na 26 kwietnia.

niedziela, 7 kwietnia 2019 r., 18:24
W Chmielnie królowały babki wielkanocne
Kolorowe, puchate, lukrowane i bogato zdobione baby królowały w niedzielne popołudnie w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Odbył się tam, już po raz piąty, konkurs na "Chmieleńskie Babki Wielkanocne". W tegorocznej edycji zgłoszono aż dwadzieścia trzy wypieki. Dodatkowo też można było podziwiać przepiękne palmy wielkanocne oraz zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby lokalnych twórców ludowych.

sobota, 6 kwietnia 2019 r., 09:17
Kartuzy. Za nami gminne eliminacje konkursu recytatorskiego Rodnô Mòwa
W Kartuskim Centrum Kultury w czwartek, 4 kwietnia, odbyły się gminne eliminacje 48. edycji konkursu recytatorskiego literatury kaszubskiej "Rodnô Mòwa".

wtorek, 2 kwietnia 2019 r., 10:35
W czwartek spotkanie z kartuzianinem Mariuszem Kliszewskim, autorem powieści "Bez rozgrzeszenia"
Zakazane uczucie, służba w zakonie i zagadkowa śmierć - to wątki pojawiające się w powieści "Bez rozgrzeszenia" autorstwa pochodzącego z Kartuz Mariusza Klieszewskiego. Akcja powieści rozgrywa się w klasztorze kartuzów. Spotkanie z pisarzem odbędzie się w czwartek o godz. 17 w bibliotece w Kartuzach.

sobota, 30 marca 2019 r., 19:00
Przodkowo. Panie z KGW powiatu kartuskiego walczyły o laur zwycięzcy
Przez ponad cztery godziny w hali widowiskowo - sportowej królował śpiew, muzyka, pokaz mody, a przede wszystkim wyśmienita zabawa. Publiczność mogła podziwiać kreatywność, talenty aktorskie, wokalne i kulinarne wszystkich uczestniczek turnieju. W turniejowe szranki stanęło osiem kół. W IX Powiatowym Turnieju KGW laur zwycięzcy otrzymały panie z KGW Borkowo. One też będą reprezentować powiat kartuski na turnieju wojewódzkim, który odbędzie się w Żukowie.

czwartek, 28 marca 2019 r., 10:40
W tym roku na Jarmarku Kaszubskim będzie rockowo. Sprawdź, kto wystąpi
Tegoroczny Jarmark Kaszubski upłynie pod znakiem rockowych brzmień. Gwiazdą pierwszego dnia imprezy będzie grupa Red Lips, natomiast drugiego wystąpi legenda rocka - zespół Ira.

środa, 27 marca 2019 r., 12:27
Wiemy, kto w tym roku zaśpiewa na Sobótkach w Żukowie
Na tegorocznej imprezie sobótkowej w Żukowie wysłuchać można będzie trzech ciekawych koncertów. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Filip Lato, Baranovski i Grzegorz Hyży.

niedziela, 24 marca 2019 r., 17:49
Kilkuset tancerzy rywalizowało w ogónopolskim turniej tanecznym Kaszubski Stolem
W sobotę w Kartuzach podziwiać można było umiejętności taneczne kilkuset osób. W hali widowiskowej przy ul. Piłsudskiego odbyła się trzecia edycja ogólnopolskiego turnieju formacji tanecznych Kaszubski Stolem. O miano najlepszych rywalizowały grupy z całej Polski.