piątek, 6 stycznia 2017 r., 18:12
Żukowo. Orszak Trzech Króli ze śpiewem, tańcami i niespodzianką
Po raz piąty na ulice miasta wyszli mieszkańcy, aby uczcić Dzień Objawienia Pańskiego. Kolorowy i radosny korowód przemaszerował od placu przy gimnazjum do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego, by tam złożyć pokłon nowo narodzonemu w stajence Dzieciątku. Na trasie odgrywano scenki tematyczne i śpiewano kolędy.

piątek, 6 stycznia 2017 r., 18:10
Sierakowice. Drugi Orszak Trzech Króli przyciągnął tłumy
Po raz drugi ulicami Sierakowic przeszedł Orszak Trzech Króli. Tym samym w powiecie kartuskim w ten sposób uroczystość Objawienia Pańskiego uczczono w trzech miejscowościach. Sierakowicki przemarsz spotkał się z zainteresowaniem kilkaset osób, które wyruszyły spod kościoła św. Jana, by dotrzeć do stajenki przy Ołtarzu Papieskim.

piątek, 6 stycznia 2017 r., 16:21
Barwny Orszak Trzech Króli na ulicach Kartuz
Już po raz trzeci kolorowy korowód małych i większych królów przeszedł przez miasto. Na czele z Melchiorem, Kacprem i Baltazarem maszerował śpiewając kolędy liczny tłum mieszkańców Kartuz i okolic. Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

środa, 4 stycznia 2017 r., 22:03
Niestępowo. XI Gminny Przegląd Jasełek z udziałem szkolnych aktorów
Ponad 280 uczestników z siedmiu placówek oświatowych z gminy Żukowo prezentowało swoje przedstawienia w różnej formie - wierszem, prozą, tańcem i śpiewem. Były jasełka klasyczne i uwspółcześnione. Nie mogło zabraknąć kolęd, ale pojawiły się też nowoczesne piosenki bożonarodzeniowe. Pięciogodzinna impreza zakończyła się ogłoszeniem werdyktu jury i wręczaniem nagród.

czwartek, 29 grudnia 2016 r., 16:46
Kartuzy. Samorządowcy spotkali się by podsumować miniony rok
We wtorek w sali kartuskiego hotelu "Pod Orłem" tradycyjnie już odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne. Samorządowcy, księża, przedstawiciele służb mundurowych oraz innych instytucji spotkali się tam aby złożyć sobie noworoczne życzenia.

wtorek, 27 grudnia 2016 r., 11:56
Damroka wypuściła teledysk do ballady "Znanka"
Damroka na święta przygotowała prezent dla swoich fanów - teledysk do utworu "Znanka", promujący płytę "Made in Kaszëbë". Zdjęcia do niego powstały nad morzem, a sam klip cieszy się sporą popularnością wśród internautów - obejrzało go już ponad 6.000 osób.

wtorek, 20 grudnia 2016 r., 19:48
Rozstrzygnięcie konkursu "Rola Kartuz w kształtowaniu tożsamości Kaszub" - uczniowie nagrodzeni
We wtorek w Urzędzie Miejskim w Kartuzach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów, polegającego na napisaniu pracy dotyczącej roli miasta w kształtowaniu tożsamości Kaszub. Autorką najlepszej pracy okazała się Paulina Abramowska z ZSP w Somoninie.

wtorek, 20 grudnia 2016 r., 12:07
Somonino. Autorzy najpiękniejszych bożonarodzeniowych szopek nagrodzeni
1133 wykonawców z 49 placówek oświatowych z terenu powiatu kartuskiego zgłosiło 99 prac w tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. W poniedziałek autorzy najpiękniejszych odebrali nagrody w sali ośrodka kultury w Somoninie.

niedziela, 18 grudnia 2016 r., 22:26
Miszewo. Wigilijne spotkanie z opłatkiem, kapelą i tańcami
Impreza zaczęła się dość nietypowo. Kiedy zaproszeni goście zasiedli za stołem, przywitała ich orkiestra dęta Zdzich Kapela z Wejherowa, rozpoczynając swój występ marszem Happy. Muzyka towarzyszyła uczestnikom przez cały czas trwania spotkania dla seniorów, które zorganizowała Rada Sołecka Miszewa. Przełamano się opłatkiem, wysłuchano życzeń i raczono się przygotowanym dla wszystkich poczęstunkiem.

piątek, 16 grudnia 2016 r., 11:46
Gowidlino. "Z Gwiôzdką do Waju jidzemë"
W środę, 14 grudnia uczniowie uczęszczający na język kaszubski, zasiedli wspólnie do wigilijnego stołu. Oczywiście spotkanie nie mogło się obyć bez wizyty kaszubskiej gwiazdki.