sobota, 10 listopada 2018 r., 11:04
Reprezentacja biało-czerwonych zwycięzcą gali kickboxingu Polska - Węgry
W piątkowy wieczór w Kartuzach podziwiać można było reprezentację Polski w kickboxingu kick-light w starciu z drużyną z Węgier. Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w hali przy ul. Piłsudskiego w Kartuzach zorganizowano galę sportów walki połączoną z międzynarodowym meczem "Official Match Hungary vs Poland Independence Day". Publiczność w meczu podziwiać mogła dziewięć walk, ostatecznie stosunkiem 5:4 zwycięstwo odnieśli reprezentanci Polski.

środa, 7 listopada 2018 r., 16:04
Kartuscy zapaśnicy odebrali podziękowania i gratulacje od burmistrza
We wtorkowe popołudnie w Urzędzie Miejskim w Kartuzach pojawili się utytułowani zawodnicy sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy. Zapaśnikom, którzy w ostatnim czasie odnieśli sukcesy na matach na arenie krajowej i międzynarodowej pogratulował i podziękował burmistrz Mieczysław Gołuński.

środa, 7 listopada 2018 r., 07:01
Sukcesy podopiecznych Patryka Zaborowskiego na Mistrzostwach Europy Seniorów w Kickboxingu
W październiku na Słowacji odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w Kickboxingu. W turnieju wzięło udział prawie pół tysiąca zawodników z 31 krajów. W turnieju brali też udział podopieczni trenera Rebelii, Patryka Zaborowskiego. Prowadzona przez niego drużyna w formule kick-light, świetnie wypadła w klasyfikacji medalowej plasując się na wysokiej drugiej pozycji.

piątek, 2 listopada 2018 r., 12:04
Santa run - zapisz się na bieg tysiąca Mikołajów i paradę rowerową
Już po raz trzeci 16 grudnia Kartuzy opanuje świąteczne szaleństwo. W mieście pojawią się setki mikołajów, śnieżynek, reniferów i innych kolorowych postaci. Tego dnia obędzie się największa świąteczna impreza biegowa na Pomorzu - Santa Run. Zawodnicy w czerwonych czapeczkach pokonają dystans 7 km. Dla uczestników przygotowano w tym roku aż 1500 pakierów startowych. Imprezie towarzyszyć będzie też IV Mikołajowa Parada Rowerów. Zapisy ruszają w sobotę, 3 listopada.

piątek, 2 listopada 2018 r., 10:42
Turniej Piłki Nożnej Halowej rocznika 2010 i młodsi w Somoninie
W niedzielę, 28 października na hali sportowej Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2010 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to premierowy turniej tegorocznego cyklu SOMONINO CUP.

wtorek, 30 października 2018 r., 13:46
Gevorg Sahakyan z brązowym medalem Mistrzostw Świata
Zawodnik Cartusii Gevorg Sahakyan w sobotę, 27 października odniósł wspaniały sukces na Mistrzostwach Świata Seniorów w Budapeszcie. W pięknym stylu wywalczył brązowy medal.

poniedziałek, 29 października 2018 r., 15:00
Cztery złota i worek medali dla zapaśników Cartusii w Elblągu
Dwanaście medali, w tym cztery złote przywieźli zapaśnicy GKS Cartusii Kartuzy z memoriału Tadeusza Jaworskiego i Wiesława Tańczyna, który 21 października odbył się w Elblągu. Drużynowo zespół Cartusii zdobył też puchar.

niedziela, 28 października 2018 r., 09:41
Ruszyły zapisy do Somonińskiej Ligi Piłki Halowej
Podobnie jak w ostatnich latach również tej zimy odbędzie się Somonińska Liga Piłki Nożnej Halowej seniorów ( r.2003 i starsi). Zgłoszenia przyjmowane są do 19 listopada.

niedziela, 21 października 2018 r., 20:01
Przodkowo. Bieg Małego Patrioty pokonało prawie 200 osób
Na taki pomysł wpadły nauczycielki Przedszkola Samorządowego w Przodkowie. Tę wyjątkową imprezę sportową przeprowadzono w piątkowe popołudnie. Do biegu przystąpiły przedszkolaki, ich rodzice, a nawet babcie. Udział brały także nauczycielki przedszkola i znajomi uczestników imprezy. Nie zabrakło też wójta Andrzeja Wyrzykowskiego.

czwartek, 18 października 2018 r., 09:22
Najlepsi polscy kickbokserzy trenowali pod okiem Patryka Zaborowskiego
Zawodnicy kadry narodowej w kickboxingu w wersji kick-light w ostatni weekend września gościli w Kartuzach. Najlepsi polscy zawodnicy szlifowali formę po okiem Patryka Zaborowskiego przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Słowacji.