piątek, 16 lutego 2018 r., 08:08
Narciarze z Cartusii triumfowali na wojewódzkich igrzyskach dzieci i młodzieży
W środę na Cartusia SkiArena Nordic w Kartuzach odbyły się wojewódzkie finały igrzysk dzieci i młodzieży szkolnej w narciarstwie biegowym. W czterech kategoriach w stylu dowolnym rywalizowało kilkudziesięciu uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Człuchowa, Szopy, Żukowa, Bytowa i Gdyni. Kartuscy narciarze spisali się na zawodach świetnie zajmując czołowe miejsca w każdej kategorii.

wtorek, 13 lutego 2018 r., 12:57
Matylda Cybula powołana do kadry narodowej
O kolejnych sukcesach może mówić 13-letnia Matylda Cybula z Dzierżążna. Nie tylko wygrała rundę Dzieci na Międzynarodowych Zawodach w Ujeżdżeniu, ale też została powołana do Kadry Narodowej Dyscypliny Ujeżdżenia na 2018 rok.

piątek, 9 lutego 2018 r., 09:54
Pochodzący z Kartuz Piotr Meissner komentatorem TVP w Pjongczangu
Piotr Meissner, pochodzący z Kartuz komentator TVP, znalazł się w składzie ekipy dziennikarskiej obsługującej Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Piotr będzie komentował biegi narciarskie z Jarosławem Idzim oraz prawdopodobnie kombinację norweską wraz z Sebastianem Szczęsnym.

środa, 7 lutego 2018 r., 14:52
Edgar Melkumov z Pucharem Polski Seniorów
W miniony weekend w Raciborzu odbył się Puchar Polski Seniorów w Zapasach w stylu klasycznym. Pomorscy zapaśnicy zdobyli podczas turnieju trzy medale, spośród których jeden, złoty, wywalczył Edgar Melkumov występujący w barwach klubu Morena Żukowo.

wtorek, 6 lutego 2018 r., 15:12
Pięć gwiazdek od European Athletics dla Biegu Arasmusa!
Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne European Athletics przyznało po raz kolejny certyfikat jakości znanej imprezie biegowej rozgrywanej od dwóch lat w Kiełpinie - Biegowi Arasmusa, tym razem w postaci 5 gwiazdek! Ostatnia edycja odbyła się 17 września. Wydarzenie organizowane przez Akademię Biegową Kiełpino i Gminę Kartuzy, a także Partnerów czyli miejscową Parafię oraz Stowarzyszenie Kiełpie przyciągnęło blisko 1,5 tysiąca uczestników!

wtorek, 6 lutego 2018 r., 15:04
Lam Trans Przodkowo zwycięzcą Kiełpino Cup 2001
W sobotę, 27 stycznia na hali sportowej w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2001 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to już piętnasty turniej z cyklu Somonino Cup.

niedziela, 4 lutego 2018 r., 10:00
Kaszubski stolem - Maciej Hirsz rusza na podbój Ameryki. Zmierzy się z najsliniejszymi
Jest jednym z najsilniejszych ludzi w Polsce. Bez większych problemów dźwiga ciężary o wadze nawet 400 kilogramów. Wkrótce po raz kolejny stanie do rywalizacji z największymi siłaczami na świecie. Maciej Hirsz, bo o nim mowa już w marcu wystartuje na Arnold Sport Festival w Stanach Zjednoczonych. To jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez tego typu na świecie.

środa, 31 stycznia 2018 r., 15:13
Kolejne sukcesy karateków z Gokkenu i świetna forma przed Mistrzostwami Europy
Sara Elwart i Adam Piotrkowski, reprezentanci KS Gokken odnotowali świetne starty na międzynarodowym turnieju karate w Dani. Z zawodów przywieźli dwa złote medale i brąz.

środa, 31 stycznia 2018 r., 14:06
Patryk Zaborowski asystentem trenera kadry narodowej
Trener Patryk Zaborowski z Kartuskiego Klubu Kickboxingu Rebelia odnotował w ostatnim czasie sporo sukcesów. Za swoją pracę został wyróżniony i doceniony na arenie ogólnopolskiej. Na początku stycznia zdobył tytuł mistrzowski, dzięki któremu uzyskał też uprawnienia egzaminacyjne, powołano go też na asystenta trenera kadry narodowej seniorów w kickboxingu kick light.

środa, 31 stycznia 2018 r., 12:58
Za nami kolejna kolejka Żukowskiej Ligi Futsalu
Tegoroczne rozgrywki Żukowskiej Ligi Futsalu powoli zbliżają się do końca. Zespołom z Superligi pozostały do rozegrania trzy kolejki, pierwszo- oraz drugoligowcom tylko dwie.