środa, 14 czerwca 2017 r., 14:33
Młodzi piłkarze Radunii z brązem na turnieju Legia Bart 2017
Reprezentacja uczestników programu "Piłkarska przyszłość z Lotosem" rocznika 2007 zdobyła brązowe medale w VIII Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim o Puchar Prezesa KP Legia Warszawa "Legia Bart 2017" w kategorii U 10. W drużynie grało też sześcioro zawodników klubu Radunia Stężyca.

poniedziałek, 12 czerwca 2017 r., 20:22
Banino. Gminne podsumowanie Szkolnego Roku Sportowego
Dziewczęta i chłopcy z żukowskiej gminy ze szkół podstawowych rywalizowali przez cały rok szkolny w 17 dyscyplinach w Gminnych Igrzyskach o Puchar Burmistrza Gminy Żukowo. Uczniowie gimnazjum rywalizowali w 15 dyscyplinach w Gminnej Gimnazjadzie o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie. Niektórym udało się awansować do półfinałów i finałów wojewódzkich. Zakończenie i podsumowanie odbyło się w hali sportowej w Baninie.

poniedziałek, 12 czerwca 2017 r., 17:21
Żukowo. Finał kampanii "Rowerowy Maj" z cennymi nagrodami
Żukowska gmina po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Rowerowy Maj. Wzięły w niej udział szkoły podstawowe z Glincza, Miszewa, Pępowa, Skrzeszewa i Chwaszczyna. Od 4 maja do końca miesiąca uczniowie dojeżdżali rowerami, deskorolkami i hulajnogami, aby w ten sposób zebrać jak największą ilość punktów i zasłużyć na cenne nagrody, które uroczyście wręczono w niedzielę na żukowskim stadionie po zakończeniu Turnieju Rodzinnego Piłki Nożnej.

poniedziałek, 12 czerwca 2017 r., 12:09
Żukowo. Rodzina Szutenbergów zdeklasowała rywali Turnieju Rodzinnego
Ponad 100 zawodników, 10 drużyn, 29 przeprowadzonych meczów, kary czasowe i dwa wykluczenia - tak w telegraficznym skrócie można opisać niedzielny Rodzinny Turniej Piłki Nożnej, który odbył się na stadionie przy ul. Książąt Pomorskich w Żukowie. Zawodnicy reprezentowali głównie powiat kartuski i Trójmiasto. Prawie czterogodzinna impreza sportowa zakończyła się wręczeniem medali, pucharów i dyplomów.

niedziela, 11 czerwca 2017 r., 22:07
Wielki Przejazd Rowerowy z Kartuz do Sopotu
21. wielkie święto rowerów w Sopocie za nami. Po raz drugi jedna z tras Wielkiego Przejazdu Rowerowego wiodła wprost ze stolicy Kaszub. Z samych Kartuz na Sopockie Błonia wyruszyło ponad stu miłośników jednośladów. Łącznie granice powiatu kartuskiego opuściło około 250 rowerzystów.

niedziela, 11 czerwca 2017 r., 21:16
I Festiwal Biegów Polski Północnej za nami
Sporym zainteresowaniem wśród miłośników biegów cieszył się I Festiwal Biegów Polski Północnej, który weekend odbył się we Wdzydzach. W ramach wydarzenia odbył się także Półmaraton Stolema - Bieg Kościerskiego Browaru.

niedziela, 11 czerwca 2017 r., 19:55
Reprezentanci OSP Goręczyno bezkonkurencyjni w gminnych zawodach pożarniczych
20 zespołów członków czynnych oraz młodzieżowych drużyn pożarniczych rywalizowało w niedzielę o miano najsprawniejszej w gminie Somonino. Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci OSP Goręczyno, którzy w klasyfikacji generalnej niemal w każdej z kategorii stawali na najwyższym stopniu podium.

sobota, 10 czerwca 2017 r., 17:01
Triathlon 2017 w Chmielnie - udowodnili, że są silni ciałem i niezłomni duchem
Już po raz trzeci Chmielno było gospodarzem triathlonu, organizowanego przez fundację Silni Ciałem, Niezłomni Duchem. Na listach startowych było około 100 zawodników. Zmierzyli się z jedną z najtrudniejszych dyscyplin - najpierw pływali, potem jeździli rowerem, a na końcu biegli. W tym roku zmagania odbyły się na dwóch dystansach - sprintu i olimpijskim.

piątek, 9 czerwca 2017 r., 14:01
W weekend inauguracja Żeglarskiego Pucharu Kaszub
W sobotę, 10 czerwca w Mechelinkach zainaugurowane zostaną pierwsze zawody żeglarskie cyklu Pucharu Kaszub 2017. Po raz pierwszy regaty odbywać się będą również na wodach morskich. Tegoroczny cykl odbędzie się łącznie na terenie sześciu gmin. W lipcu żeglarze ścigać się będą na wodach jezior w Gowidlinie i w Chmielnie.

środa, 7 czerwca 2017 r., 21:58
Żukowo. Dzieci i młodzież niepełnosprawna bawiły się na turnieju gier i zabaw ruchowych
Ponad 170 uczestników z dziewięciu ośrodków województwa pomorskiego wzięło udział w XXIII Wojewódzkim Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych, który odbył się w środę w hali widowiskowo - sportowej w Żukowie. Dzieci i młodzież niepełnosprawna przybyły z Trójmiasta, Słupska, Pelplina, Starogardu Gdańskiego, Kościerzyny, Bielkówka i Wejherowa.