piątek, 12 maja 2017 r., 09:03
Zawodniczka Raduni Stężyca w Akademii Piłkarskiej Grupy Lotos
Krystyna Lewna wzięła udział w ligowym meczu seniorek w drużynie Akademii Piłkarskiej Grupy Lotos. To debiut młodej zawodniczki, która na co dzień trenuje w Raduni Stężyca. Ekipa rywalizowała z załogą Mustanga Wielgie.

piątek, 12 maja 2017 r., 08:58
GKS Cartusia zwycięzcą memoriału im. Henryka Boreckiego i Edwarda Wojdy
W Żukowie odbył się 23. memoriał upamiętniający zapaśników Henryka Boreckiego i Edwarda Wojdę. Reprezentacja sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy zdobyła na nim pierwsze miejsce.

czwartek, 11 maja 2017 r., 11:33
Chmielno. Za nami I Integracyjny Turniej Warcabów
28 kwietnia w Chmielnie odbył się I Integracyjny Turniej Warcabów 100-polowych Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Żagiel" oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Chmielnie.

czwartek, 11 maja 2017 r., 11:32
Steżyca. V Mistrzostwa Tenisa Stołowego
W Stężycy odbyła się piąta edycja Mistrzostw Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Stężyca. Impreza przyciągnęła rzeszę uczestników nie tylko z Pomorza, ale także z Niemiec. Sportowcy zmierzyli się w pięciu kategoriach.

czwartek, 11 maja 2017 r., 10:39
Somonino. Test umiejętności wędkarskich - młodzież zgłębiała tajniki nowej pasji
W miniony weekend uczniowie z Zespołu Szkół w Somoninie, uczestnicy gminnego projektu pt. "Wędkarstwo - pasją młodzieży" brali udział w XXIII Okręgowej Olimpiadzie Młodzieży w sportach wędkarskich w Świbnie organizowanej przez Polski Związek Wędkarski Okręg w Gdańsku. W ramach olimpiady uczniowie uczestniczyli w różnych konkurencjach związanych z wędkarstwem.

środa, 10 maja 2017 r., 15:28
Maciej Hirsz zwycięzcą Amateur Strongman Arnold Classic Africa 2017
Maciej Hirsz z Kartuz zdobył pierwsze miejsce na Amateur Strongman Arnold Classic Africa 2017. Dzięki temu wynikowi zawodnik wywalczył sobie bilet do USA na Mistrzostwa Świata Arnold Amateur w 2018 roku i start w przyszłorocznym turnieju PRO w Afryce.

środa, 10 maja 2017 r., 14:29
Klaudia Merchel zwyciężczynią II Ski Tour w Augustowie
Klaudia Merchel zdobyła złoto w biegu na nartorolkach podczas zawodów Ski Tour, które odbyły się w Augustowie. Zawodniczka GKS Cartusii Kartuzy była najlepsza w rywalizacji uczniów szkół podstawowych. Wystartowała na dystansie 5,5 km techniką dowolną.

poniedziałek, 8 maja 2017 r., 21:53
Żukowo. 11 medali dla Moreny na Memoriale
XXIII Memoriał Henryka Boreckiego i Edwarda Wojdy w zapasach młodzików w stylu klasycznym i minizapasy był szczęśliwy dla młodych adeptów Moreny Żukowo. Dzięki dobrej postawie udało się zebrać aż 11 medali i zająć drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

niedziela, 7 maja 2017 r., 22:12
Srebro wojewódzkiej gimnazjady dla siatkarek ze Stężycy
Siatkarki ze Stężycy w tym sezonie wywalczyły kolejny już trzeci srebrny medal w województwie pomorskim. Tym razem uczennice ZKiW w Stężycy stanęły na drugim stopniu podium podczas finału XVII Wojewódzkiej Gimnazjady.

piątek, 5 maja 2017 r., 12:24
Udane starty młodych kartuskich pływaków w Lęborku
Martyna Piepiórka, uczennica klasy sportowej z ZSO nr 2 w Kartuzach, zdobyła dwa medale - srebrny i brązowy na zawodach pływackich, upamiętniających Stanisława Ubę, prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego.