sobota, 24 września 2016 r., 18:26
Kiełpino. Kilkaset osób na Biegu Arasmusa - uczcili 775-lecie wsi
Kilkuset biegaczy stanęło na starcie Biegu Arasmusa - wielkiej sportowej imprezie, która towarzyszyła obchodom 775-lecia Kiełpina. Uczestniczyli w nimzarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Zwycięzcą biegu głównego został pochodzący z Kenii Dominic Mailu Musyim, najszybszą kobieta zaś okazała się Dominika Nowakowska.

sobota, 24 września 2016 r., 01:55
Somonino. Ponad 500 biegaczy na XXI biegach "Brzegami Raduni"
Ponad 500 biegaczy pojawiło się na starcie Powiatowych Biegów "Brzegami Raduni" w Somoninie. Uczniowie rywalizowali ze sobą w kilku kategoriach wiekowych oraz w klasyfikacji szkół. Pośród nich najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Baninie, Gimnazjum w Szopie oraz I LO w Kartuzach.

czwartek, 22 września 2016 r., 14:10
Anita Formela wywalczyła brąz na Mistrzoswach Europy Juniorów w Judo
Mieszkanka Żukowa, wychowanka GKS Żukowo - judoczka Anita Formela odnotowała kolejny sportowy sukces. Wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorów, które w miniony weekend odbyły się w Maladze.

niedziela, 18 września 2016 r., 17:29
Duathlon Przodkowo. Rywalizowali w biegu i jeździe na rowerze
Ponad sto osób wzięło udział w duathlonie, który w niedzielne przedpołudnie odbył się w Przodkowie. Zawodnicy zmierzyli się na dwóch dystansach - krótkim, w którym uczestnicy musieli łącznie przebiec 7,5 km oraz pokonać 20 km na rowerze oraz długim z 15 km biegiem i 40 km trasą rowerową.

sobota, 17 września 2016 r., 20:38
Ponad 300 zawodników zmierzyło się w Biegu o Złotą Górę
Dopisała zarówno frekwencja, jak i pogoda. Ponad 300 osób pokonało liczącą niespełna 10 km trasę Biegu o Złotą Górę. Impreza odbyła się w ramach cyklu Kaszuby Biegają 2016.

sobota, 17 września 2016 r., 19:47
Żukowo. XCROSS MTB - rodzinne i indywidualne zmagania na dwóch kółkach
W sobotę w Parku nad Jeziorkiem spotkali się miłośnicy aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach, by wziąć udział w zorganizowanych tu po raz pierwszy zawodach XCROSS MTB. Rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach - Family i Xcross. Na pierwszym z nch wystartowało 41 rodzin, na drugim niemal 130 osób.

sobota, 17 września 2016 r., 18:57
Ponad stu śmiałków na trasie Kaszubskiej Poniewierki
Punktualnie o godzinie 3 w nocy kaszubskie szlaki rozświetiło ponad sto czołówek śmiałków, którym nie straszny był stukilometrowy dystans. Prawdziwi twardziele wzięli bowiem udział w ultramaratonie Kaszubska Poniewierka. Z podnóża Szczytu Wieżyca biegiem dotarli aż do Sopotu.

sobota, 10 września 2016 r., 12:14
Chmielno. Maraton zumby z akcją charytatywną
Endorfiny wypełniły w piątkowy wieczór halę sportową w Chmielnie. Energia, radość i fantastyczna zabawa królowały podczas maratonu zumby zorganizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich Ekobabki.

czwartek, 8 września 2016 r., 14:28
Lubisz biegać i jeździć na rowerze? Sprawdź się w duathlonie!
Już 18 września w Przodkowie 3athlete Sports Events zaprasza do udziału w szosowym duathlonie. Impreza składająca się z biegu i jazdy na rowerze rozgrywana będzie na dwóch dystansach. Podejmij wyzwanie, wybierz swój dystans, zapisz się i sprawdź swoje możliwości!

czwartek, 8 września 2016 r., 10:12
Nikodem Bigus na Mistrzostwach Świata w Kickboxingu
Od 27 sierpnia do 3 września w stolicy Irlandii odbywały się mistrzostwa Świata w Kickboxingu Kadetów i Juniorów. Na dublińskie mistrzostwa został powołany mieszkaniec Kartuz Nikodem Bigus, na co dzień reprezentujący PCNP Rebelia Kartuzy. Kartuski wojownik w swojej kategorii uplasował się w pierwszej dziesiątce, co jako dla debiutanta, jest dla niego wielkim sukcesem.