piątek, 30 grudnia 2016 r., 11:30
Aleksandra Ustowska gra w międzynarodowym turnieju reprezentacji Polski
Aleksandra Ustowska, zawodniczka UKS Trops Kartuzy otrzymała powołanie na Turniej Nadziei Olimpijskich.

piątek, 30 grudnia 2016 r., 11:29
Kartuski sport na wysokim poziomie w ocenie ministerstwa sportu
51. miejsce w kraju, czwarta lokata w Pomorskiem i miano najlepszego klubu w powiecie kartuskim w ocenie ministerstwa sportu w programie "Sport Dzieci i Młodzieży" zanotował Gminny Klub Sportowy Cartusia Kartuzy. - Pierwsze miejsce klubu GKS Cartusia z biegiem lat stało się tradycją. Punkty klubu są tak dobre, że znajdujemy się na czwartym miejscu w województwie pomorskim, a co za tym idzie, wysokie pozycje posiadają też gmina Kartuzy (spośród gmin naszego województwa) i podobnie powiat kartuski - komentuje Andrzej Pryczkowski. A jak wypadły inne kartuskie kluby?

piątek, 30 grudnia 2016 r., 11:00
Za nami czwarta kolejka ligi siatkówki
Przed świętami odbyła się czwarta kolejka Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Na prowadzeniu po tym spotkaniu jest zespół D&H Bytów. Piąty cykl spotkań zaplanowano na 8 stycznia.

piątek, 30 grudnia 2016 r., 10:34
Grand Prix Kartuz w Szachach Błyskawicznych
W Kartuskim Centrum Kultury zakończono cykl turniejów szachowych w ramach Grand Prix Kartuz w Szachach Błyskawicznych. Rozegrano łącznie sześć turniejów.

piątek, 30 grudnia 2016 r., 10:18
Somonińska Liga Halowej Piłki Nożnej po drugiej kolejce
W sobotę, 17 grudnia odbyła się druga kolejka Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej, która odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Somonino. W pierwszym meczu spotkały się drużyny obrońcy tytułu mistrza i aktualnego lidera Sani Tech Kiełpino oraz czwarta drużyna tabeli Domaros Somonino.

wtorek, 27 grudnia 2016 r., 10:20
VI Bieg Morsa - zapisy ruszyły
Bieg Morsa z roku na rok zyskuje coraz większa popularność. W ubiegłorocznej, piątej edycji imprezy, na starcie stanęło ponad 500 uczestników. Przed nami kolejna edycja i kolejne emocje. Dołącz do miłośników biegania i zapisz się na VI Bieg Morsa, który odbędzie się 26 lutego tradycyjnie w Garczynie.

środa, 21 grudnia 2016 r., 11:54
Za nami Wigilia Baśkarzy - Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej
18 grudnia w Małej Szkole w Szopie, odbył się turniej sportowy Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w Baśkę. Zwycięzcami turnieju zostali Ugowski Mirosław - Kaszëbë Baszka Nowa Karczma oraz zespól Baszty Bytów.

środa, 21 grudnia 2016 r., 11:33
Młodzież z Kiełpina na piątym miejscu na Pomorzu w rywalizacji w tenisie stołowym
12 grudnia uczennice gimnazjum przy ZS w Kiełpinie - Patrycja Arent, Ewelina Sikora i Julia Liedke brały udział w Wojewódzkiej XVIII Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym, która odbyła się w Gdyni.

wtorek, 13 grudnia 2016 r., 11:05
Za nami trzecia kolejka ligi siatkówki
Po trzeciej kolejce nadal liderem pozostał D & H Bytów, który pokonał Kościerzynę 3:1. Mimo dobrej gry zespół z Acrylexu nie potrafił wykorzystać błędów ze strony D & H, co doprowadziło do drugiej porażki w I rundzie.

wtorek, 13 grudnia 2016 r., 10:17
Zakończono trzecią kolejkę rozgrywek Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej
W miniony weekend rozegrano kolejną kolejkę Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W I lidze prowadzi New Look Kartuzy, w drugiej - Markbud II Grzybno.