piątek, 11 maja 2018 r., 12:28
Wiemy do kogo trafią pakiety startowe na KaszebeRunda 2018
Elżbieta Kowalewska, Grzegorz Laskowski, Krzysztof Bury i NElżbieta Bronk - to zwycięzcy naszego ostatniego konkursu. To właśnie do nich trafią pakiety startowe na maraton kolarski KaszebeRunda 2018. Kolarska Duma Kaszub odbędzie się w niedzielę, 27 maja.

środa, 9 maja 2018 r., 15:35
Kolejne sukcesy Kaszubskich Wojowników
Kolejne sukcesy mają na swoim koncie młodzi zawodnicy kartuskiej Rebelii. Podczas Mistrzostw Polski w podwarszawskim Mysiadle wywalczyli dwa medale - srebro i brąz.

poniedziałek, 7 maja 2018 r., 08:45
Brązowy medal Michaliny Grzech w finale pomorskiej ligi pływackiej dzieci
W niedzielę, 22 kwietnia w słupskiej pływalni odbyły się ligowe zawody pływackie w kategorii dzieci. Kartuscy pływacy roczników 2007 i 2008 rywalizowali z innymi drużynami pływackimi województwa pomorskiego o najwyższe lokaty na poziomie wojewódzkim.

poniedziałek, 7 maja 2018 r., 08:30
Zapaśnicy i zapaśniczki Cartusii z 11 medalami w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół Podstawowych
Młodzi zawodnicy sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy świetnie spisali się na zawodach, które odbyły się w Lubichowie. Trzynastoosobowa reprezentacja klubu zdobyła 11 medali.

piątek, 4 maja 2018 r., 12:00
Turystyczna włóczęga po szlakach Pomorza. Rajd Arkun wyruszy z Żukowa już 25 maja
Wędrówka po rzadko uczęszczanych szlakach Pomorza, w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. Trzydniowy Rajd Arkun, czyli turystyczna włóczęga pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej PTTK, rozpocznie się 25 maja w Żukowie. Chętni, aby zmierzyć się z trudem pieszej wędrówki, wciąż mogą podjąć wyzwanie i zgłosić swój udział.

czwartek, 3 maja 2018 r., 08:26
Zespół z Wygody Łączyńskiej na podium Ogólnopolskiego Turnieju w Piłkę Halową
Wielkim sukcesem dla drużyny z Wygody Łączyńskiej zakończyły się rozgrywki finałowe Ogólnopolskiego Turnieju w Piłkę Halową, które przez dwa ostatnie dni toczyły się w Rzeszowie. W finałowej walce finałowej fazy pucharowej swojej grupy odnotowali remis i to rzuty karne zadecydowały o tym, że zespół z Kaszub ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal mistrzostw.

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r., 20:38
Zespół z Wygody Łączyńskiej walczy o Mistrzostwo Polski w Piłce Halowej w Rzeszowie
Byli najlepsi wśród drużyn dekanatu stężyckiego, bezkonkurencyjni w rejonowych eliminacjach w Starej Kiszewie, stoczyli walkę w turnieju diecezjalnym, bez większych problemów pokonując swoich rywali. Teraz nadszedł czas, by podbić Polskę. Mowa o piłkarskiej drużynie parafii św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej, która przez dwa najbliższe dni w Rzeszowie, konkurując niemal z 50 teamami, powalczy o Mistrzostwo Polski w Piłce Halowej.

sobota, 28 kwietnia 2018 r., 18:43
Około pół tysiąca zawodników na trasie I Kartuskiego Półmaratonu
W sobotę około 500 osób stanęło na starcie I Kartuskiego Półmaratonu. Impreza na takim dystansie odbyła się w stolicy Kaszub po raz pierwszy. Była to kolejna odsłona cyklu Kaszuby Biegają. Najszybciej trasę pokonał Adam Głogowski.

sobota, 28 kwietnia 2018 r., 17:06
Kartuzy. Pobiegli na dystansie 5 kilometrów
Około 150 osób wzięło udział w Kartuskiej '5. Był to kolejny bieg z cyklu "Kaszuby Biegają na 5 km 2018".

sobota, 28 kwietnia 2018 r., 10:00
Kaszuby. Za miesiąc rusza Rajd "Z kompasem", wciąż możesz się zapisać
Świetna rodzinna zabawa, solidny wysiłek dla sportowców, nauka błądzenia dla początkujących i kilometry spędzone na łonie przyrody - każdy znajdzie coś dla siebie. Już za miesiąc rusza XIV edycja rajdu "Z kompasem". Tym razem miłośnicy orientacji zjadą się do Goręczyna. Wciąż można się zapisać.