środa, 23 listopada 2016 r., 12:18
Krauz Oil Szemud na czele Żukowskiej Ligi Futsalu
Za nami druga seria Żukowskiej Ligi Futsalu. W superlidze prym wiedzie drużyna Krauz Oil Szemud. Z kolej w pierwszej lidze na czele tabeli znajduje się team Kiełpino Górne, lidze drugiej na razie triumfuje Gryf Pępowo.

środa, 23 listopada 2016 r., 12:10
XIX Otwarty Turniej Szachowy "Siedmiu Gwiazd"
W sobotę, 19 listopada Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach gościła młodych pasjonatów gry w szachy. Uczestnicy przyjechali do Dwójki z różnych miast i miejscowości: Bydgoszcz, Dobrzewino, Gdańsk, Gdynia, Iwiczno, Kartuzy, Kiełpino, Kwidzyn, Łapino Kartuskie, Pruszcz Gdański, Somonino, Staniszewo, Tczew, Żukowo, a nawet z Ukrainy.

wtorek, 22 listopada 2016 r., 16:17
Patrycja Lorkowska liderką klasyfikacji Pucharu Polski
Kolejne świetne starty odnotowali reprezentanci sekcji kolarskiej Cartusii. Dzięki świetnym wynikom podczas dwóch ostatnich wyścigów plasują się w czołówce Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym w sezonie 2016/2017. Patrycja Lorkowska w swojej kategorii jest niekwestionowaną liderką.

wtorek, 22 listopada 2016 r., 14:35
Udany koniec sezonu dla Krzysztofa Niklasa
W miniony weekend w Wałbrzychu odbyły się zawody Pucharu Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. W turnieju startowała reprezentacja Cartusii. Krzysztof Niklas zakończył zmagania zwycięstwem i zdobyciem złotego medalu.

poniedziałek, 21 listopada 2016 r., 14:49
Podsumowali zawody w towarzystwie złotej olimpijskiej medalistki
Iryna Shylawa z Białorusi, złota medalistka igrzysk olimpijskich z 1988 roku gościła w Kartuzach podczas podsumowania zorganizowanych przez KS Dziesiątka zawodów strzeleckich.

piątek, 18 listopada 2016 r., 13:20
I Mistrzostwa  Pomorza Drużyn Sołeckich LZS
W niedzielę 13 listopada na obiektach GOSRiT Luzino odbyły się I Mistrzostwa Pomorza Drużyn Sołeckich LZS o Puchar Wojewody Pomorskiego w halowa piłkę nożną. Z zaproszenia Piotra Klecha- przewodniczącego Pomorskiego LZS skorzystało 13 drużyn sołeckich, które po raz pierwszy rywalizowały o tytuł najlepszej drużyny na Pomorzu. Zawody te przyniosły wiele emocji piłkarzom amatorom, którzy zostawili na luzińskiej hali wiele zdrowia walcząc o każdy kawałek boiska.

czwartek, 17 listopada 2016 r., 15:55
Karatecy z Gokkenu znów triumowali
Aż 68 medali przywieźli zawodnicy KS Gokken Chwaszczyno z turnieju Grand Prix Karate, który 12 listopada odbył się w Lęborku. Gokken zdobył też pierwsze miejsca w tabeli klubowej i w zmaganiach drużynowych

środa, 16 listopada 2016 r., 12:24
Siatkarki Wieżycy triumfowały nad Atomem Trefl Malbork
Siatkarki Wieżycy zanotowały kolejną niespodziankę w Pomorskiej Lidze Kadetek. Tym razem przed własną publicznością wygrały z zespołem Atomu Trefla Malbork 3:2.

środa, 16 listopada 2016 r., 12:19
Komplet medali dla pływaków Tropsa
Pływacy Tropsa- Martyna Piepiórka i Janek Cieśliński zostali medalistami Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w kategorii juniorów młodszych. Odbyły się one z Okazji Święta Niepodległości w Słupsku. Do rywalizacji przystąpiło prawie 300 zawodników z 11 klubów.

środa, 16 listopada 2016 r., 09:07
Andrzej Drewa Mistrzem Polski młodzików w zapasach
Ostatnie zawody w sezonie 2016 o randze Mistrzostw Polski odbyły się w Żukowie. Najmłodsi adepci sztuki zapaśniczej wyłonili mistrzów Polski w dziesięciu kategoriach. Ton rywalizacji nadawali zawodnicy województwa pomorskiego, które w punktacji ogólnej zajęło pierwsze miejsce. W punktacji klubowej najsilniejszym zespołem z naszego regionu okazała się GKS Cartusia Kartuzy, która zajęła drugie miejsce w mocnej rywalizacji czterdziestu siedmiu klubów tuż przed ZKS Granica Gdańsk. Organizator zawodów - Fundacja Morena Żukowo uplasowała się na 16-17 miejscu.