piątek, 31 maja 2019 r., 12:10
Trzy złote medale Magdaleny Malotka Trzebiatowskiej
W ubiegły weekend w Zielonej Górze odbyły się zawody o Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportu. Zawodniczka KS "Dziesiatki" Magdalena Malotka-Trzebiatowskiej trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium.

wtorek, 28 maja 2019 r., 22:28
Przodkowo. V Bieg ku czci rotmistrza Witolda Pileckiego
Po raz piąty przodkowski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizował bieg ku czci rotmistrza Witolda Pileckiego. W poprzednich edycjach brali w nim udział uczniowie szkół w Przodkowie. W tegorocznej edycji postanowiono zaprosić młodzież z całego powiatu kartuskiego. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja ZSZiO w Kartuzach, która zdobyła puchar starosty kartuskiego, pod którego patronatem odbyła się wtorkowa sportowa impreza.

wtorek, 28 maja 2019 r., 10:48
Zawodnicy Rebelii najlepsi na Pomorzu w kickboxingu
W sobotę w Miejskiej Hali sportowej w Prabutach odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kickboxingu. W zawodach pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu wzięło udział kilkadziesiąt klubów z czterech województw w łącznej liczbie 180 zawodników.

wtorek, 28 maja 2019 r., 10:04
Trzy złote medale kartuskich zapaśniczek w Pelplinie
Aurelia Godzińska, Agnieszka Stankowska i Paulina Rejter zawodniczki sekcji zapaśniczej GKS Cartusii wywalczyły w Pelplinie trzy medale na Ogólnopolskim Turnieju Mini - zapasy i Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin.

poniedziałek, 27 maja 2019 r., 12:03
Uczniowie z SP w Brodnicy Górnej najlepsi na Międzyszkolnym Turnieju Piłki Wodnej w Kartuzach
W sobotę w kartuskiej pływalni odbył się międzyszkolny turniej piłki wodnej pod patronatem Burmistrza Gminy Kartuzy. W turnieju wystartowało osiem szkół z gminy Kartuzy. Zwycięstwo odniosła drużyna Szkoły Podstawowej z Brodnicy Górnej.

poniedziałek, 27 maja 2019 r., 10:42
GKS Cartusia i Gmina Kartuzy na podium gali Ministerstwa Sportu i Turystyki
W środę 22 maja w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar w Warszawie, odbyła się gala podsumowująca wyniki współzawodnictwa Systemu Sportu Młodzieżowego za rok 2018. GKS Cartusia Kartuzy uzyskała tytuł najlepszego klubu sportowego w Polsce w klasyfikacji gmin od 20 do 50 tys. Wysoką notę uzyskały również wszystkie kluby w Gminie Kartuzy, które w kategorii gmin od 20 do 50 tys. znalazły się na trzecim miejscu.

niedziela, 26 maja 2019 r., 11:38
W Kartuzach trwają Mistrzostwa Polski w wyścigach dronów
W sobotę w Kartuzach rozpoczęły się Mistrzostwa Polski F9U 2019 w wyścigach dronów. To nowa, widowiskowa forma e-sportu. O tytuł najlepszego walczy okolo 30 zawodników. Na niedzielne popołudnie zaplanowano finały.

środa, 22 maja 2019 r., 13:04
IX Biegi Papieskie w Mściszewicach
Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice wspólnie z Zespołem Szkół w Mściszewicach im. Jana Pawła II zorganizowali Biegi Papieskie. Celem biegów jest uczczenie kolejnej rocznicy urodzin i kanonizacji patrona Jana Pawła II oraz popularyzacja biegania wśród dzieci, młodzieży i starszych oraz większe zaangażowanie w uprawianie zajęć sportowych.

środa, 22 maja 2019 r., 12:03
2 czerwca triathlon i duatlon na Złotej Górze - zapisy wciąż trwają
Już 2 czerwca na Złotej Górze odbędzie się kolejna edycja triathlonu i duathlonu. Na wydarzenie zaprasza Fundacja "Silni Ciałem i Niezłomni Duchem". Miłośnicy aktywności fizycznej mogą zapisywać się na zawody do 30 maja.

środa, 22 maja 2019 r., 11:44
Już w niedzielę I Kaszubski Piknik Motoryzacyjny i Zlot Fiatów 126 i klasyków w Wieżycy
Zapowiada się nie lada gratka dla fanów motoryzacji. Już w niedzielę na terenie Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wieżycy odbędzie się I Kaszubski Piknik Motoryzacyjny połączony z IV Zlotem Fiatów 126 p i klasyków. Całodniowy szereg atrakcji motoryzacyjnych i sportowych zwieńczy spektakularny pokaz skoku motocyklem nad fiatami 126 p, który jednocześnie będzie próbą bicia rekordu świata.