sobota, 1 września 2018 r., 20:35
Energa Cyklo Kartuzy 2018 za nami - kilkuset kolarzy ścigało się w stolicy Kaszub
Ponad 400 zawodników wystartowało w tegorocznej edycji Energa Cyklo Cup w Kartuzach. W stolicy Kaszub rozegrano finałowe zawody całej serii. Uczestnicy ścigali się na dwóch dystansach - krótkim liczącym ponad 40 km i długim - 80 km.

piątek, 31 sierpnia 2018 r., 16:10
Ostatni moment, by zapisać się na Bieg Arasmusa
Już 16 września w Kiełpinie odbędzie się trzecia edycja Biegu Arasmua. To jedna z największych imprez tego typu na Pomorzu. Na listach startowych jest już 650 osób. Osoby, które chcą wystartować w wyścigu, a jeszcze tego nie zrobiły, mają czas, by to uczynić do godziny 23:59, 31 sierpnia.

czwartek, 30 sierpnia 2018 r., 07:33
W sobotę Cyklo Kartuzy 2018 - będą  utrudnienia w ruchu
W sobotę w Kartuzach odbędzie się ostatni wyścig z serii Cyklo Szosa. Wystartuje w nim kilkuset pasjonatów dwóch kółek. W związku z zawodami wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu - drogi, przez które wiedzie trasa wyścigu zostaną zamknięte na pewien czas.

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 22:59
Maciej Hirsz zdobył złoto na Międzynarodowych Zawodach w Kijowie
Kartuski strongman Maciej Hirsz w miniony weekend uczestniczył w Międzynarodowych Drużynowych Zawodach Strongmanów na Ukrainie. Kaszubski siłacz walczył w parze z Tomaszem Lademannem. Duet świetnie się spisał i zakończył zmagania ze zwycięstwem na koncie. Do Polski zawodnicy wrócili ze złotymi krążkami.

sobota, 25 sierpnia 2018 r., 14:51
XXII Spotkania Wędkarskie "Media 2018 - Ostrzyce" za nami
Tradycyjnie na jeziorach Raduńskich odbyły się zawody wędkarskie "Media 2018 - Ostrzyce" zorganizowane w ramach Święta Ryby Jeziornej. W 22. już zmaganiach wędkarskich wzięło udział dokłanie stu uczestników. Warto zaznaczyć, że głównym celem Spotkań Wędkarskich w Ostrzycach jest ochrona środowiska, walka o czyste wody, lasy i jeziora.

piątek, 24 sierpnia 2018 r., 15:09
Gevorg Sahakyan zaliczył kolejny udany start w eliminacjach do Mistrzostw Świata
Zawodnik GKS Cartusia Kartuzy wystąpił w reprezentacji polski w Dortmudzie. Gevorg Sahakyan w swoich pięciu walkach zaprezentował się z najlepszej strony wygrywając drugą z trzech eliminacji tegorocznych Mistrzostw Świata. To kolejny międzynarodowy sukces zawodników Cartusii.

czwartek, 23 sierpnia 2018 r., 11:43
Sierakowice. Znamy pary półfinałowe Orlik Open V
Przed nami finał Turniej Tenisa Ziemnego na boiskach tartanowych w Gminie Sierakowice Orlik Open V. O miano zwycięzców walczyło czternastu zawodników. Najlepszą parę turnieju poznamy już w niedzielę, 26 sierpnia.

czwartek, 23 sierpnia 2018 r., 11:01
Zawodnicy Polskiej Floty Rebelia Kartuzy na zgrupowaniach kadr narodowych
Tegoroczne wakacje są szczególnie pracowite dla zawodników Patryka Zaborowskiego. Sześcioro zawodników z Kartuskiej Rebelii zostało powołanych przez trenerów Kadry Narodowej na zgrupowania. Kaszubscy wojownicy szlifowali formę przed Mistrzostwami Świata Kadetów i Juniorów oraz Mistrzostwami Seniorów, które w tym roku odbędą się odpowiednio we Włoszech i na Słowacji.

środa, 22 sierpnia 2018 r., 11:12
Piłkarze Cartusii zmierzyli się z Orlętami z Redy
W swoim pierwszym meczu o ligowe punkty w Kartuzach miejscowa Cartusia 1923 uległa Orlętom z Redy 1:3. Po gładkim zwycięstwie w Leźnie kartuscy piłkarze, którzy przeważali przez większość meczu, zeszli z boiska na tarczy. Honorowe trafienie dla Cartusii zaliczył Paweł Piór.

niedziela, 19 sierpnia 2018 r., 20:38
Ochotnicy z Sulęczyna najlepsi w gminnym sporcie pożarniczym
15 zespołów członków czynnych i młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu gminy Sulęczyno wzięło udział w niedzielnych zawodach w sporcie pożarniczym. W konkurencjach regulaminowych, jak również w ćwiczeniu alarmowo-bojowym bezkonkurencyjni wśród członków czynnych okazali się druhowie z Sulęczyna.