wtorek, 20 lutego 2018 r., 11:05
Pobiegną i wskoczą do jeziora - wielkie święto morsów już w niedzielę!
Już w tę niedzielę miłośnicy morsowania i zdrowego trybu życia zjadą do Garczyna na VII Bieg Morsa. To impreza, która rokrocznie przyciąga kilkuset amatorów tej formy dbania o zdrowie z różnych zakątków Pomorza. Zapisy elektroniczne trwają jedynie do środy. Póki co na liście startowej znajduje się już blisko 400 uczestników.

wtorek, 20 lutego 2018 r., 09:53
Młodzi szachiści rywalizowali w otwartych mistrzostwach gminy Somonino
Czterdzieścioro ośmioro młodych szachistów z różnych zakątków Pomorza rywalizowało o tytuły mistrzów Otwartych Mistrzostw Gminy Somonino w Szachach. Zawody zorganizowano już po raz szesnasty.

wtorek, 20 lutego 2018 r., 09:47
Julia Formela na konsultacjach Reprezentacji Polski Kobiet U-15
Zawodniczka drużyny Radunia Stężyca, Julia Formela uczestniczyła w konsultacjach Reprezentacji Polski Kobiet U-15. Zgrupowanie odbyło się w dniach 8-11 lutego w Grodzisku Wielkopolskim.

poniedziałek, 19 lutego 2018 r., 13:34
Pewne zwycięstwo FC Gowidlino w Somonino Cup 2004
Na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2004 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to już czternasty turniej z cyklu SOMONINO CUP.

piątek, 16 lutego 2018 r., 08:08
Narciarze z Cartusii triumfowali na wojewódzkich igrzyskach dzieci i młodzieży
W środę na Cartusia SkiArena Nordic w Kartuzach odbyły się wojewódzkie finały igrzysk dzieci i młodzieży szkolnej w narciarstwie biegowym. W czterech kategoriach w stylu dowolnym rywalizowało kilkudziesięciu uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Człuchowa, Szopy, Żukowa, Bytowa i Gdyni. Kartuscy narciarze spisali się na zawodach świetnie zajmując czołowe miejsca w każdej kategorii.

wtorek, 13 lutego 2018 r., 12:57
Matylda Cybula powołana do kadry narodowej
O kolejnych sukcesach może mówić 13-letnia Matylda Cybula z Dzierżążna. Nie tylko wygrała rundę Dzieci na Międzynarodowych Zawodach w Ujeżdżeniu, ale też została powołana do Kadry Narodowej Dyscypliny Ujeżdżenia na 2018 rok.

piątek, 9 lutego 2018 r., 09:54
Pochodzący z Kartuz Piotr Meissner komentatorem TVP w Pjongczangu
Piotr Meissner, pochodzący z Kartuz komentator TVP, znalazł się w składzie ekipy dziennikarskiej obsługującej Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Piotr będzie komentował biegi narciarskie z Jarosławem Idzim oraz prawdopodobnie kombinację norweską wraz z Sebastianem Szczęsnym.

środa, 7 lutego 2018 r., 14:52
Edgar Melkumov z Pucharem Polski Seniorów
W miniony weekend w Raciborzu odbył się Puchar Polski Seniorów w Zapasach w stylu klasycznym. Pomorscy zapaśnicy zdobyli podczas turnieju trzy medale, spośród których jeden, złoty, wywalczył Edgar Melkumov występujący w barwach klubu Morena Żukowo.

wtorek, 6 lutego 2018 r., 15:12
Pięć gwiazdek od European Athletics dla Biegu Arasmusa!
Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne European Athletics przyznało po raz kolejny certyfikat jakości znanej imprezie biegowej rozgrywanej od dwóch lat w Kiełpinie - Biegowi Arasmusa, tym razem w postaci 5 gwiazdek! Ostatnia edycja odbyła się 17 września. Wydarzenie organizowane przez Akademię Biegową Kiełpino i Gminę Kartuzy, a także Partnerów czyli miejscową Parafię oraz Stowarzyszenie Kiełpie przyciągnęło blisko 1,5 tysiąca uczestników!

wtorek, 6 lutego 2018 r., 15:04
Lam Trans Przodkowo zwycięzcą Kiełpino Cup 2001
W sobotę, 27 stycznia na hali sportowej w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2001 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to już piętnasty turniej z cyklu Somonino Cup.