niedziela, 9 czerwca 2019 r., 10:26
Wielki Przejazd Rowerowy - miłośnicy jednośladów wyruszyli z Kartuz do Sopotu
Trwa 23. wielkie święto rowerów w Sopocie. Po raz czwarty jedna z tras Wielkiego Przejazdu Rowerowego wiedzie wprost ze stolicy Kaszub. Z samych Kartuz na Sopockie Błonia wyruszyło blisko stu miłośników jednośladów. Szacuje się, że łącznie granice powiatu kartuskiego opuści około 300 rowerzystów.

sobota, 8 czerwca 2019 r., 22:26
Za nami jubileuszowa edycja Hydroaktywnych
Rekordowa liczba uczestników, różne dystanse dla amatorów, bardziej zaawansowanych zawodników oraz całych rodzin i fantastyczna atmosfera - tak najkrócej podsumować można jubileuszową edycję największej w regionie imprezy - Ogólnopolskich Zawodów Kajakarskich Hydroaktywni 2019. Dziesiąte, jak zwykle, świetnie przygotowane i zabezpieczone zawody niestety popsuła kapryśna pogoda. Choć uczestnicy startowali w pięknym słońcu, to już na trasie napotkali gwałtowną ulewę. Ze względu na złe warunki atmosferyczne zawody przerwano.

środa, 5 czerwca 2019 r., 10:44
Wielki Przejazd Rowerowy już 9 czerwca - jeden z peletonów ponownie wyruszy z Kartuz!
Już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca odbędzie się XXIII edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego, a więc wielkiego święta pomorskich rowerzystów. Po raz czwarty jedna z tras na miejsce wielkiego finału będzie wiodła z Kartuz! Rezerwuj więc czas i dołącz do grupy!

poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 12:56
Pływali, biegali i jeździli na rowerach - kolejny triathlon i duatlon na Złotej Górze za nami
W niedzielę u stóp Złotej Góry rywalizowali uczestnicy duathlonu i triathlonu MTB. Zawody nad jeziorem Brodno Wielkie już po raz piaty zorganizowała ekipa z EvoTriathlon. Z triathlonem w tym tym roku zmierzyło się prawie 50 osób, z duathlonem niespełna 20.

poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 09:01
Międzynarodowy Puchar Kaszub w rękach zapaśników GKS Cartusii
W sobotę w sali sportowo widowiskowej w Kiełpinie odbył się XVI Międzynarodowy Puchar Kaszub w zapasach w stylu klasycznym. Udział w zawodach wzięli m.in. młodzicy z Armenii, Danii i obwodu Kaliningradzkiego. Niekwestionowanym zwycięzcą turnieju została ekipa Cartusii.

niedziela, 2 czerwca 2019 r., 16:56
Kartuscy strażacy ponownie Mistrzami Pomorza w Sporcie Pożarniczym
Za nami XIII Mistrzostwa Pomorza w Sporcie Pożarniczym. O główne trofeum walczyło w sumie 19 drużyn z całego województwa, w tym także kartuscy i kościerscy strażacy, którzy tradycyjnie już wykazali się sprawnością i umiejętnością pracy zespołowej. Mistrzostwo Województwa Pomorskiego wywalczyli kartuscy funkcjonariusze, tym samym broniąc ubiegłoroczny tytuł.

niedziela, 2 czerwca 2019 r., 09:43
KaszebeRunda 2019 - Kolarska Duma Kaszub wystartowała
Ponad dwa tysiące kolarzy z różnych zakątków Pomorza i Polski pojawiło się na starcie tegorocznej edycji KaszebeRunda 2019. Zmagać będą się na trzech trasach o dystansie 65 km, 125 km i 200 km. Po południu wszyscy spotkają się na kościerskim Rynku, gdzie czekać będą na nich medale, nagrody i liczne atrakcje.

sobota, 1 czerwca 2019 r., 19:19
Banino. I Ogólnopolski Kaszubski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt
Do turnieju zgłosiło się dziewięć drużyn w tym jedna z województwa Kujawsko - Pomorskiego. W rywalizacji wzięło udział 135 zawodniczek. Mimo młodego wieku zawodniczki prezentowały już niezłe wyszkolenie i umiejętności. Rozegrano 27 pojedynków, rzucono 296 bramek. Łączny czas czystej gry to 6 godzin 55 minut. Cały turniej trwał 9 godzin. To był prawdziwy maraton, ale warto było dla podsumowania rocznego wyszkolenia.

sobota, 1 czerwca 2019 r., 18:49
Ostrzyce. Wędkarska rywalizacja z okazji Dnia Dziecka
Rywalizacja w łowieniu ryb, ale przede wszystkim dobra zabawa, rodzinne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, jak i edukacja w zakresie bezpieczeństwa nad wodą - to wszystko towarzyszyło sobotnim zawodom wędkarskim z okazji Dnia Dziecka w Ostrzycach. Nie lada atrakcję młodym wędkarzom sprawili też miejscowi strażacy.

piątek, 31 maja 2019 r., 12:10
Trzy złote medale Magdaleny Malotka Trzebiatowskiej
W ubiegły weekend w Zielonej Górze odbyły się zawody o Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportu. Zawodniczka KS "Dziesiatki" Magdalena Malotka-Trzebiatowskiej trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium.