środa, 30 maja 2018 r., 14:45
Sukcesy zawodniczek KS Dziesiątki i uroczysty finał Kartuskiej Ligi Strzeleckiej
Maj obfitował w sporo sukcesów zawodników KS Dziesiątki. W pierwszej połowie miesiąca czołowe zawodniczki klubu siostry Diana i Magda Malotka-Trzebiatowskie oraz Iza Frymark odnotowały bardzo udane starty w Pucharze Polski i Międzynarodowych Mistrzostwach Wybrzeża. Z kolei 23 maja nastąpiło zakończenie dziesiątej edycji Kartuskiej Ligi Strzeleckiej.

niedziela, 27 maja 2018 r., 10:48
Kolarska Duma Kaszub wystartowała
Ponad dwa tysiące kolarzy z różnych zakątków Pomorza i Polski pojawiło się na starcie tegorocznej edycji Kaszebe Runda 2018. Zamagać będą się na trzech trasach o dystansie 65 km, 125 km i 225 km. Po południu wszyscy spotkają się na kościerskim Rynku, gdzie czekać będą na nich medale, nagrody i liczne atrakcje.

czwartek, 24 maja 2018 r., 08:52
Zawodniczki KS Dziesiątki z sukcesami w Wojewódzkiej Szkolnej Lidze Strzeleckiej
W kwietniu w Starogardzie Gdańskim odbyły się zawody w ramach Wojewódzkiego Finału Szkolnej Ligi Strzeleckiej. Świetnie się na nich spisały zawodniczki KS Dziesiątki. Zdobyły medale indywidualnie oraz w klasyfikacji drużynowej.

poniedziałek, 21 maja 2018 r., 11:24
Mali Kaszubi pobiegli w Sierakowicach
Rekordowa liczba uczestników biegu dla najmłodszych i spore zainteresowanie w ramach cyklu "Małe Kaszuby Biegają". W niedzielne popołudnie po raz czwarty odbyła się Sierakowicka '15. Frekwencja w biegach dla dzieci i młodzieży była równie wysoka, jak w biegu głównym.

niedziela, 20 maja 2018 r., 18:29
Sierakowice. Zakończył się najtrudniejszy bieg na Kaszubach
Pełne słońce i największe wzniesienia na terenie gminy Sierakowice - tak można opisać to, z czym musieli zmierzyć się biegacze podczas czwartej edycji Sierakowickiej '15. Ponad 320 biegaczy z całego Pomorza i nie tylko, w niedzielne popołudnie wystartowało w najtrudniejszym biegu na Kaszubach. Był to kolejny etap z cyklu Kaszuby Biegają 2018.

wtorek, 15 maja 2018 r., 22:01
Uczniowie ze Staniszewa spotkali się z mistrzem świata
We wtorek szkołę podstawową w Staniszewie odwiedził wyjątkowy gość. Uczniowie mieli okazję poznać Szymona Sajnoka, pochodzącego z Kartuz mistrza świata w omnium w kolarstwie torowym.

wtorek, 15 maja 2018 r., 16:04
Piłkarze z Kartuz powołani do kadry Pomorza i Polski
Talenty młodych piłkarzy Cartusii 1923 Kartuzy zostały dostrzeżone na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Zawodniczka Weronika Lewandowska została powołana do kadry Polski, a jej kolegów z drużyny zaproszono do gry w Kadrze Pomorza na turnieju międzywojewódzkim.

wtorek, 15 maja 2018 r., 15:30
Nieudane derby Kaszub - przegrana SPR GKS Żukowo
W sobotę, 12 maja w Hali Widowiskowo - Sportowej w Żukowie, zmierzyły się drużyny reprezentujące Kaszuby w rozgrywkach I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. Faworytem byli goście - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna, jednak gospodarze - SPR GKS Żukowo, po kilku ostatnich, udanych występach, liczyli na sprawienie niespodzianki.

wtorek, 15 maja 2018 r., 15:19
Gevorg Sahakyan z Cartusii piąty na Mistrzostwach Europy
Zawodnik sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy, Gevorg Sahakyan reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Seniorów, które w dniach od 30 kwietnia do 6 maja odbywały się w Kaspijsku w Rosji. Zmagania zakończył na piątym miejscu.

sobota, 12 maja 2018 r., 16:52
Pępowo. Rowerowy Maj z Piotrem Wadeckim
W poniedziałek w Szkole Podstawowej w Pępowie gościł polski kolarz szosowy, selekcjoner Polskiej Kadry Kolarstwa Szosowego i Dyrektor sportowy ekipy kolarskiej CCC Sprandi Polkowice - Piotr Wadecki. W pięknej scenerii spotkał się z uczniami klasy VI a, opowiedział o swojej pasji, marzeniach, pracy i rodzinie.