sobota, 4 listopada 2017 r., 16:57
Radunia Stężyca zwycięzcą Turnieju Piłki Nożnej Halowej w Somoninie
W niedzielę, 29 października na hali w Somoninie odbył się inauguracyjny turniej piłki nożnej halowej cyklu SOMONINO CUP zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2007 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino.

czwartek, 2 listopada 2017 r., 13:53
Sukcesy mieszkanek gminy Żukowo na Mistrzostwach Świata Fit- Kid
Dziewięcioletnia Milena Nosel z Chwaszczyna oraz jedenastoletnia Natalia Chustak z Banina, zdobyły odpowiednio czwarte i trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata Fit-Kid, które odbyły się w Serbii w miejscowości Pancewo 14 października br. To niewątpliwie duży sukces mieszkanek naszej gminy.

sobota, 28 października 2017 r., 15:37
Trzy medale dla zawodniczek z kartuskiego klubu strzeleckiego
W Zielonej Górze odbyły się zawody klasyfikacyjne w strzelectwie - Memoriał Stanisława Maruchy. Wystąpiły na nich trzy zawodniczki Klubu Strzeleckiego LOK Dziesiątka Kartuzy, czyli Diana i Magdalena Malotka-Trzebiatowska, a także Izabela Frymark. Po dwóch dniach rywalizacji w konkurencji karabin pneumatyczny 40 strzałów, wróciły z trzema medalami.

sobota, 28 października 2017 r., 12:18
V Kaszuby Biegają - Wdzydze Biegową Stolicą Kaszub 2017
W tegorocznej jubileuszowej piątej edycji Kaszuby Biegają zawodnicy na starcie stawali 12 razy. Biegacze pokonywali trasę w kilkunastu miejscowościach. W piątkowy wieczór odbyła się wielka sportowa gala, podczas której podsumowano tegoroczne dokonania, wręczano puchary, statuetki, dyplomy i nagrody finansowe.

sobota, 28 października 2017 r., 09:00
Siedem złotych medali dla zapaśników Cartusii w Elblągu
Pod koniec października w Elblągu odbył się XXXI Memoriał T. Jaworskiego i W. Tańczyna w zapasach. Podczas zawodów duży sukces odnieśli zawodnicy z klubu GKS Cartusia, zdobyli kilka pierwszych miejsc, a także medal srebrny i brązowy.

piątek, 27 października 2017 r., 15:50
Uczniowie z "Dwójki" w finale wojewódzkim szachów drużynowych
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach odnoszą sukcesy w turniejach szachowych. Młodym zawodnikom udało się zająć czwarte miejsce w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

środa, 25 października 2017 r., 17:49
Dziesięć medali dla Rebelii na Polish Fighter Cup
W miniony weekend osiemnaścioro zawodników PCPN Rebelii Kartuzy wzięło udział w zawodach Pucharu Polski - Polish Fighter Cup w Szczecinie. Uczestniczyło w nich prawie trzysta osób z sześćdziesięciu klubów z całego kraju. Grupa wróciła na Kaszuby z dziesięcioma krążkami.

środa, 25 października 2017 r., 17:06
Jakub Skierka rozpoczął treningi w nowym klubie. Z Cartusią pożegnał się zdobywając 5 medali w Bremie
Jakub Skierka odnotował swój ostatni start jako zawodnik kartuskiego klubu. Utalentowany pływak rozpoczął treningi w barwach AZS AWF Warszawa. Z Cartusią pożegnał się startem na mitingu pływackim w Bremie - zdobył tam pięć medali i ustanowił nowy rekord w historii klubu.

niedziela, 22 października 2017 r., 19:22
Sierakowice. Pobiegli wokół Ołtarza Papieskiego
"Jan Paweł II orędownikiem życia rodziny w trzeźwości" - takie motto przyświecało XVII Biegom Ulicznym "Wokół Ołtarza Papieskiego". Zawody rozegrane zostały w niedzielę w Sierakowicach. Na starcie mimo niesprzyjającej, deszczowej aury pojawiło się kilkuset zawodników,

czwartek, 19 października 2017 r., 12:03
Angelika Liczberska z brązem Młodzieżowych Mistrzostw Polski
Zawodniczka GKS Cartusii Kartuzy - Angelika Liczberska, w miniony weekend wystartowała w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Osielsku. Z zawodów wróciła z brązowym medalem. Był to debiut zawodniczki w kartuskich barwach. To nie jedyny start zawodników Cartusii w ostatnim czasie. Tydzień wcześniej startem w Pucharze Polski w Radomiu sezon zakończyli kadeci. Gor Houspyan zajął tam trzecie miejsce.