środa, 5 października 2016 r., 12:28
Paweł Teclaf piąty na Mistrzostwach Świata w Rosji
Najzdolniejszy zawodnik Kartuskiego Klubu Szachowego Ormuzd świetnie spisał się na Mistrzostwach Świata w Szachach Klasycznych. Paweł Teclaf uplasował się na piątym miejscu.

środa, 5 października 2016 r., 11:59
Sukcesy Gokkenu na Euro Grand Prix w Czechach i Yamabushi Cup w Osielsku
Zawodnicy Klubu Sportowego Gokken w miniony weekend odnotowali udane starty na prestiżowych zawodach Euro Grand Prix w Czechach i ogólnopolskim turnieju Yamabushi Cup w Osielsku.

wtorek, 4 października 2016 r., 13:02
Somonino Summer Cup - rywalizowali juniorzy
W niedzielę, 11 września w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej zorganizowany dla drużyn juniorskich (rocznik 2008 i młodsi oraz 2010 i młodsi). Był to czwarty i zarazem ostatni turniej z cyklu Somonino Summer Cup, który odbywał się przy współpracy Zespołu Szkół w Somoninie oraz GPRU w Sławkach.

poniedziałek, 3 października 2016 r., 13:31
Biathlon. Sukcesy Cartusii podczas IV rundy Pucharu Pomorza
W połowie września na terenie Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdyni odbyła się IV runda Pucharu Pomorza w w biathlonie letnim. Startowało w niej ponad 60 zawodników z klubów Pomorza i Warszawy, a pośród nich reprezentacja Cartusii.

poniedziałek, 3 października 2016 r., 11:10
Żukowo. Międzywojewódzkie mistrzostwa w zapasach w stylu klasycznym
Zapaśnicy Cartusii zajęli trzecie miejsce na międzywojewódzkich mistrzostwach makroregionu młodzików w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w ostatni weekend września w Żukowie.

niedziela, 2 października 2016 r., 02:22
Puchar Kaszub w K-1 i MMA w Kartuzach
Sobotni wieczór w Kartuzach upłynął pod znakiem sportowych emocji. W hali sportowo-widowiskowej przy Gimnazjum nr 1 odbyły się zawody w ramach Pucharu Kaszub w K-1 i MMA. Publiczność podziwiać mogła dwanaście efektownych walk.

środa, 28 września 2016 r., 20:48
Przyjaźń. Turniej gry w kapsle po raz pierwszy
Zapowiada się świetna zabawa, której autorem jest Krzysztof Krasowski, sołtys Przyjaźni. Organizator przygotował ją z myślą o osobach starszych, dla których będzie to powrót do czasów dzieciństwa, a młodsi będą mogli oderwać się od komputerów, smartfonów i internetu. I Powiatowy Turniej Gry w Kapsle "Kapsel Race" odbędzie się 22 października w hali sportowej Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przyjaźni.

wtorek, 27 września 2016 r., 15:08
XIV Bieg Kaszubów im. Franciszka Rzeszewicza w Czeczewie
283 uczniów ze szkół w Pomieczynie, Szarłacie, Wilanowie, Przodkowie i Czeczewie, dobiegło w piątek do mety XIV edycji Biegu Kaszubów im. Franciszka Rzeszewicza.

poniedziałek, 26 września 2016 r., 14:24
I Bieg Kamiennych Weselników - zapisz się i sprawdź swoje możliwości
Już 22 października biegacze i miłośnicy aktywności fizycznej będą mogli się sprawdzić na dystansie 15 kilometrów w I Biegu Kamiennych Weselników w Somoninie. To ostatnia impreza w ramach cyklu "Kaszuby Biegają 2016", jednak z nową trasą i w nowym miejscu. Zapisy trwają!

poniedziałek, 26 września 2016 r., 12:04
Żeglarski Puchar Kaszub zakończony - nagrody dla zawodników i podsumowania
W niedzielę w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze podsumowano X Mistrzostwa Kartuz oraz II Żeglarski Puchar Kaszub. Impreza przyciągnęła rekordową liczbę zawodników.