sobota, 24 czerwca 2017 r., 17:42
Wysoka pozycja juniorów Cartusii 1923 Kartuzy i powołanie na Letnią Akademię Młodych Orłów
Na początku czerwca młodzi piłkarze Cartusii 1923 Kartuzy z rocznika 2004/2005 trenujący w ramach programu Piłkarska Przyszłość z Lotosem pod wodzą trenera Jerzego Meissnera zakończyli rozgrywki. Kartuski zespół gra w najwyższej, I lidze wojewódzkiej juniorów. Sezon zakończyli na wysokiej, czwartej pozycji w tabeli, ustępując jedynie takim klubom jak Lechia Gdańsk S.A., Jaguar Gdańsk oraz Chojniczanka Chojnice.

sobota, 24 czerwca 2017 r., 17:14
Rekordowe Mistrzostwa Polski w grze w Baśkę
11 czerwca 2017 roku w Szemudzie w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, odbyły się Mistrzostwa Polski. Turniej zgromadził rekordową liczbę 444 zawodników i był świętem miłośników Polskiej Baśki sportowej.

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 09:09
Dwa medale Diany na III Rundzie Pucharu Polski w Zielonej Górze
W pierwszy weekend czerwca w Zielonej Górze odbyła się III Runda Pucharu Polski. W zawodach wzięły udział trzy zawodniczki KS LOK ,,Dziesiątki" z Kartuz. Diana Malotka-Trzebiatowska odnotowała tam kolejne sukcesy - ustrzeliła dwa medale - złoty z karabinka pneumatycznego i brązowy karabinka sportowego 3x20.

sobota, 17 czerwca 2017 r., 11:03
Młodzi piłkarze ręczni GKS Żukowo najlepsi na turnieju w Mielnie
Młodzi żukowscy szczypiorniści wzięli udział w XI Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Burmistrza Mielna. Rywalizowali w nim uczniowie klas piątych ze szkół podstawowych z różnych zakątków Polski. Zawodnicy GKS Żukowo spisali się fantastycznie - rozgromili wszystkich przeciwników i zdobyli I miejsce

piątek, 16 czerwca 2017 r., 10:00
Za nami kolejna edycja Igrzysk Młodzieży w Sierakowicach
Na stadionie w Sierakowicach od 7 do 9 czerwca rozgrywano XVIII Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej, w których udział wzięli uczniowie jedenastu szkół podstawowych oraz pięciu gimnazjów z terenu całej gminy Sierakowice. W programie trzydniowych zawodów znalazły się konkurencje lekkoatletyczne oraz gry zespołowe.

czwartek, 15 czerwca 2017 r., 10:31
Szachiści z SP w Żukowie zagrali w Finale Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych
Pod koniec maja piątka szachistów ze Szkoły Podstawowej w Żukowie wzięła udział w Finale Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych, który odbył się w miejscowości Pokrzywna w województwie opolskim.

czwartek, 15 czerwca 2017 r., 09:07
Kartuscy pływacy na zawodach w wieloboju szybkościowym
Martyna Piepiórka i Janek Cieśliński - kartuscy juniorzy wzięli udział w zawodach pływackich w wieloboju szybkościowym, które 3 czerwca odbyły się w Gdańsku. W klasyfikacji generalnej Martyna zajęła czwarte miejsce, a Janek piąte.

środa, 14 czerwca 2017 r., 22:18
Sierakowickie piłkarki zagrały w finale Mistrzostw Polski Kobiet do lat 13
Cztery zawodniczki zespołu Expert Pantery Sierakowice zagrały z drużyną Olimpico Malbork w Mistrzostwach Polski Kobiet do lat 13, które odbyły się w Łodzi. Malborsko-sierakowicka drużyna zajęła w turnieju ósme miejsce.

środa, 14 czerwca 2017 r., 21:49
Młodzi pływacy sprawdzili się w III Uczniowskich Zawodach Pływackich
W sobotę 3 czerwca w kartuskiej pływalni odbyły III Uczniowskie Zawody Pływackie pod patronatem Burmistrza Kartuz. Zawody adresowano do uczniów szkół gminnych biorących udział w trakcie roku szkolnego w zajęciach nauki i doskonalenia pływania.

środa, 14 czerwca 2017 r., 16:32
Drużyna Cartusii najlepsza w Międzynarodowym Pucharze Kaszub
Zawodnicy polskiej kadry narodowej kadetów, przedstawiciele klubów województwa pomorskiego oraz reprezentacje Armenii, Białorusi, Norwegii i Rosji walczyli na kartuskich matach w Międzynarodowym Pucharze Kaszub w zapasach stylu klasycznym. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli zapaśnicy z GKS Cartusii Kartuzy.