dzisiaj, 14:10
Kartuzy. Ukradł ubrania ze sklepu i uciekł - złapała go policja
Policjanci postawili zarzuty 25-letniemu mężczyźnie, który w minioną środę z jednego ze sklepów odzieżowych w Kartuzach ukradł ubrania wartości blisko 900 złotych. Niebawem mężczyzna odpowie przed sądem. Za kradzież grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

wczoraj, 22:27
Mezowo. Gigantyczny pożar kurnika - strażacy długo zmagali się z żywiołem
Kilkudziesięciu strażaków walczy z pożarem kurnika do którego doszło w czwartek późnym wieczorem w Mezowie. Budynek spłonął niemal doszczętnie, a druhowie wciąż prowadzą działania mające na celu opanowanie zagrożenia.

środa, 19 października 2016 r., 19:21
Sławki Górne. Strażacy uratowali konie, które ugrzęzły w bagnie
Dużo szczęścia szczęścia miały konie, które w Sławkach Górnych wpadły do bagna. Gdyby nie szybka interwencja strażaków zwierzęta najprawdopodobniej utopiłyby się.

poniedziałek, 17 października 2016 r., 14:06
Akcja "Trzeźwy Poranek" na drogach powiatu kartuskiego
Prawie 500 kierujących skontrolowali policjanci w powiecie kartuskim w poniedziałek w ramach akcji "Trzeźwy poranek". Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców i przypominali o zagrożeniach, jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu.

poniedziałek, 17 października 2016 r., 12:11
Banino. Kierownik schroniska dla bezdomnych aresztowany za gwałty i pedofilię
55-letni kierownik schroniska dla bezdomnych w Baninie, jednocześnie wiceprezes stowarzyszenia, które prowadzi placówkę, został zatrzymany przez policję i tymczasowo aresztowany przez sąd. Kartuska prokuratura postawiła mu trzy zarzuty. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie gwałtów i pedofilię.

sobota, 15 października 2016 r., 13:29
Kobysewo. Pożar w budynku mieszkalnym
W sobotnie popołudnie strażacy walczyli z pożarem, do którego doszło w domu mieszkalnym w Kobysewie. Ogień powstał w kotłowni, skąd rozprzestrzenił się na garaż i dach. Zagrożenie szybko udało się jednak opanować.

czwartek, 13 października 2016 r., 16:22
Chwaszczyno. Pożar na złomowisku
W czwartkowe popołudnie doszło do pożaru na złomowisku w Chwaszczynie. Podczas prac rozbiórkowych zapalił się wrak pojazdu. Natychmiastowe i sprawne działania podjęte przez strażakow zapobiegły rozprzestrzenianiu się ognia, dzięki czemu udało się szybko zwalczyć zagrożenie.

czwartek, 13 października 2016 r., 13:50
Kamela. Rozbił samochód na drzewie - był pijany
W czwartkowe południe służby ratunkowe interweniowały w Kameli (gm. Somonino), gdzie skoda rozbiła się na drzewie. Kierujący nią mężczyzna trafił do szpitala. Jak potwierdza policja, znajdował się on pod znacznym wpływem alkoholu.

czwartek, 13 października 2016 r., 08:12
Zderzenie dwóch pojazdów na K20 - trzy osoby poszkodowane
Trzy osoby zostały poszkodowane na skutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowy poranek na trasie Kłobuczyno - Szymbark. VW Passat zderzył się ta z VW Transporterem.

środa, 12 października 2016 r., 21:40
Kobysewo. Opel wypadł z drogi
Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło sie zdarzenie drogowe, do którego doszło w środowy wieczór na drodze wojewódzkiej w Kobysewie. Samochód osobowy wypadł tam z trasy i wpadł do rowu.