54 minuty temu
Zapowiadają burze nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia
Czwartkowe popołudnie w województwie pomorskim mogą zdominować burze i dość silny wiatr. W związku z prognozami wydano ostrzeżenia I stopnia, zaleca się szczególną ostrożność.

dzisiaj, 09:57
Miał blisko dwa promile, dachował volkswagenem
W środowy wieczór policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich doprowadził do dachowania swojego samochodu.

wczoraj, 21:18
Potrącenie rowerzystki w Klukowej w Hucie
W środowe popołudnie doszło do wypadku w Klukowej Hucie. Samochód potrącił rowerzystkę. Kobietę przetransportowano do szpitala.

wczoraj, 14:24
Tragiczny wypadek w Stanisławach - nie żyje 57-letni mężczyzna przygnieciony przez ciągnik
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środowe popołudnie w Stanisławach (gm. Przodkowo). Na polu przewrócił się ciągnik i przygniótł mężczyznę. Jak wynika z uzyskanych przez nas informacji, obrażenia, których doznał były na tyle poważne, że odstąpiono od reanimacji.

wczoraj, 13:04
Pobili i okradli 18-latka. Grozi im nawet 12 lat więzienia
Kara nawet dwunastu lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi i 22-latkowi, którzy 15 czerwca zaatakowali 18-letniego chłopaka. Pobili go i ukradli mu telefon. Policjantom szybko udało się ustalić tożsamość mężczyzn i zatrzymać ich. Na wniosek prokuratora decyzją sądu zastosowano wobec jednego ze sprawców tymczasowy areszt.

wczoraj, 11:58
Podczas kontroli zatrzymano czterech mężczyzn z narkotykami. Grożą im nawet trzy lata więzienia
W miniony weekend kartuscy policjanci podczas dwóch rutynowych kontroli drogowych zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem środków odurzających. Ponadto pasażerowie obu pojazdów mieli przy sobie woreczki z amfetaminą. Całej czwórce grozi kara nawet trzech lat pozbawienia wolności.

wtorek, 19 czerwca 2018 r., 12:25
W powiecie grasuje złodziej uli - pszczelarze ostrzegają
W ciągu ostatnich dwóch tygodni na terenie powiatu kartuskiego skradziono kilka uli z rodzinami pszczelimi i miodem. Przed grasującym w okolicznych pasiekach złodziejem innych pszczelarzy postanowił ostrzec nasz czytelnik. Dochodzenie w sprawie kradzieży prowadzi też kartuska policja.

poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., 09:37
Dwie osoby ranne w wypadku w Garczu
W niedzielne popołudnie doszło do wypadku w Garczu. Motocykl uderzył w volkswagena. Wskutek zderzenia do szpitala trafiły dwie osoby.

sobota, 16 czerwca 2018 r., 18:06
Łapalice. Zderzenie dwóch peugeotów - jeden z nich dachował
Na szczęście bez osób rannych zakończyło się zdarzenie, do którego doszło w sobotnie popołudnie w Łapalicach. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe, wskutek czego jeden z nich dachował.

środa, 13 czerwca 2018 r., 09:45
Z trzema promilami za kierownicą - kolejni nietrzeźwi na drogach
W ostatnich dniach policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego kolejnych amatorów jazdy na podwójnym gazie. Rekordziści mieli około trzech promili alkoholu w swoich organizmach.