poniedziałek, 17 października 2016 r., 14:06
Akcja "Trzeźwy Poranek" na drogach powiatu kartuskiego
Prawie 500 kierujących skontrolowali policjanci w powiecie kartuskim w poniedziałek w ramach akcji "Trzeźwy poranek". Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców i przypominali o zagrożeniach, jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu.

poniedziałek, 17 października 2016 r., 12:11
Banino. Kierownik schroniska dla bezdomnych aresztowany za gwałty i pedofilię
55-letni kierownik schroniska dla bezdomnych w Baninie, jednocześnie wiceprezes stowarzyszenia, które prowadzi placówkę, został zatrzymany przez policję i tymczasowo aresztowany przez sąd. Kartuska prokuratura postawiła mu trzy zarzuty. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie gwałtów i pedofilię.

sobota, 15 października 2016 r., 13:29
Kobysewo. Pożar w budynku mieszkalnym
W sobotnie popołudnie strażacy walczyli z pożarem, do którego doszło w domu mieszkalnym w Kobysewie. Ogień powstał w kotłowni, skąd rozprzestrzenił się na garaż i dach. Zagrożenie szybko udało się jednak opanować.

czwartek, 13 października 2016 r., 16:22
Chwaszczyno. Pożar na złomowisku
W czwartkowe popołudnie doszło do pożaru na złomowisku w Chwaszczynie. Podczas prac rozbiórkowych zapalił się wrak pojazdu. Natychmiastowe i sprawne działania podjęte przez strażakow zapobiegły rozprzestrzenianiu się ognia, dzięki czemu udało się szybko zwalczyć zagrożenie.

czwartek, 13 października 2016 r., 13:50
Kamela. Rozbił samochód na drzewie - był pijany
W czwartkowe południe służby ratunkowe interweniowały w Kameli (gm. Somonino), gdzie skoda rozbiła się na drzewie. Kierujący nią mężczyzna trafił do szpitala. Jak potwierdza policja, znajdował się on pod znacznym wpływem alkoholu.

czwartek, 13 października 2016 r., 08:12
Zderzenie dwóch pojazdów na K20 - trzy osoby poszkodowane
Trzy osoby zostały poszkodowane na skutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowy poranek na trasie Kłobuczyno - Szymbark. VW Passat zderzył się ta z VW Transporterem.

środa, 12 października 2016 r., 21:40
Kobysewo. Opel wypadł z drogi
Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło sie zdarzenie drogowe, do którego doszło w środowy wieczór na drodze wojewódzkiej w Kobysewie. Samochód osobowy wypadł tam z trasy i wpadł do rowu.

środa, 12 października 2016 r., 13:33
Kartuzy. Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich
We wtorek na terenie gminy Kartuzy zatrzymano 40-latka, który jest podejrzany o prowadzenie uprawy konopi indyjskich w swoim mieszkaniu. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

wtorek, 11 października 2016 r., 15:03
Policja poszukuje świadków sierpniowej kolizji w Miechucinie
Policjanci poszukują świadków zdarzenia, do którego doszło w sierpniu w Miechucinie. Kierujący VW T4 spowodował tam kolizję z mazdą. Osoby, które widziały to zdarzenie proszone są o kontakt pod numerem telefonu (58) 685 21 96.

poniedziałek, 10 października 2016 r., 15:34
Sznurki. W jeziorze Raduńskim Dolnym znaleziono ciało starszego mężczyzny
Prokurator oraz strażacy z Kartuz i Chmielna prowadzą działania w okolicy miejscowości Sznurki nad jeziorem Raduńskim Dolnym. W akwenie znaleziono zwłoki mężczyzny.