piątek, 15 grudnia 2017 r., 14:07
Poręby. Spłonęło mieszkanie - możliwe podpalenie
W piątkowe przedpołudnie strażacy interweniowali w Porębach (gm. Sierakowice), gdzie doszło do pożaru mieszkania. Szczęśliwie w obiekcie nikt nie przebywał. Przyczynę pożaru wyjaśniają śledczy, jednak nie wyklucza się, że mogło dojść do podpalenia.

piątek, 15 grudnia 2017 r., 12:06
Sławki. Wypadek autobusu - cztery osoby poszkodowane
Cztery osoby zostały poszkodowane wskutek wypadku, do którego doszło w piątkowe przedpołudnie w Sławkach (gm. Somonino). W zaspie utknął tam autobus z młodzieżą szkolną. Na ratunek ruszyło pięć zastępów strażaków. Szczęśliwie był to tylko scenariusz ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych.

piątek, 15 grudnia 2017 r., 11:32
Kartuzy. 20-latek z narkotykami zatrzymany przez policję
Kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności grozi dwudziestolatkowi, którego w czwartkowy wieczór zatrzymali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, Mężczyzna miał przy sobie dwa zawiniątka z narkotykami.

piątek, 15 grudnia 2017 r., 09:51
Chwaszczyno. Zderzenie dwóch ciężarówek - jedna osoba w szpitalu
59-letni mężczyzna trafił w czwartek do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w godzinach rannych w Chwaszczynie. Zderzyły się tam dwa samochody ciężarowe.

czwartek, 14 grudnia 2017 r., 14:47
Policja poszuje świadków brutalnego zabicia kota. Burmistrz obiecał nagrodę
Policjanci badają okoliczności zdarzenia, do którego miało dojść w niedzielę w okolicach budynku gimnazjum przy ul. Piłsudskiego w Kartuzach. Nieznani sprawcy mieli tam skatować młodego kotka. Sprawa poruszyła setki internautów i mieszkańców Kartuz, a nawet samego burmistrza, który ufundował nagrodę dla osoby, która wskaże osoby odpowiedzialne za ten czyn.

środa, 13 grudnia 2017 r., 13:21
Gmina Sierakowice. Prokuratura bada śmierć 58-letniej kobiety
Prokuratura rejonowa w Kartuzach bada okoliczności śmierci 58-letniej mieszkanki gminy Sierakowice. Wskutek nieszczęśliwego wypadku kobieta wpadła do stawu.

wtorek, 12 grudnia 2017 r., 16:26
Kobysewo. Zderzenie trzech aut - passat dachował
Do groźnie wyglądającego zdarzenia, doszło we wtorkowe popołudnie w Kobysewie. Wskutek zderzenia trzech pojazdów, w wyniku czego jeden z nich dachował, szczęśliwie nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

wtorek, 12 grudnia 2017 r., 13:02
Silnie powieje - synoptycy ostrzegają
Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągać nawet prędkość do 70 km/h. Należy pamiętać, by przy silnym wietrze nie wychodzić bez potrzeby z domu, nie podróżować samochodem jeśli nie jest to konieczne. Warto także odpowiednio zabezpieczyć okna i drzwi oraz elementy znajdujące się na balkonach i podwórzach, które mógłby porwać wiatr.

wtorek, 12 grudnia 2017 r., 10:31
Żona zmarłego pacjenta oskarżała szpital o niewłaściwą opiekę - jest decyzja śledczych
Gdańscy śledczy umorzyli śledztwo w sprawie narażenia pacjenta kościerskiego szpitala na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci. Stwierdzili bowiem, że w przypadku mieszkańca Brodnicy Górnej, który zmarł przed dwoma laty w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie, nie doszło do tzw. błędu medycznego.

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 11:44
Jedna osoba ranna w wypadku w Węsiorach
Młody mężczyzna ucierpiał w wypadku, do którego doszło w poniedziałkowy poranek na trasie Węsiory-Sulęczyno. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe.