wtorek, 27 lutego 2018 r., 02:10
Borucino. Pożar w  kotłowni - trzy osoby poszkodowane
Trzy osoby podtruły się dymem wskutek pożaru, do którego doszło w Borucinie. Jedna z nich już trafiła do szpitala, kolejne dwie oczekują na zespół ratownictwa medycznego. Ogień pojawił się tam w kotłowni jednego z budynków mieszkalnych. Z pożarem walczą cztery zastępy strażaków, w tym z JRG Kartuzy, OSP Kamienica Szlachecka oraz OSP Stężyca.

poniedziałek, 26 lutego 2018 r., 15:00
Egiertowo. Zderzenie trzech pojazdów K20
Trzy osoby zostały poszkodowane, w tym dwie trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnia na trasie Egiertowo-Starkowa Huta. VW Jetta uderzył tam porsche, a następnie w dacię.

poniedziałek, 26 lutego 2018 r., 11:00
Bez prawa jazdy i z promilami
W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich - obywatel Mołdawii, był nie tylko nietrzeźwy, ale również nie posiadał prawa jazdy.

poniedziałek, 26 lutego 2018 r., 10:33
Zderzenie dwóch pojazdów w Warzenku
W sobotę na drogach powiatu kartuskiego policjanci odnotowali sporo kolizji. Do jednej z nich doszło w Warzenku. Na szczęście nikt nie odniósł w niej poważniejszych obrażeń.

niedziela, 25 lutego 2018 r., 09:25
Kożyczkowo. VW Transporter wypadł z wiaduktu i spadł na torowisko
Kierujący busem trafił do szpitala po tym, jak stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z wiaduktu, a następnie spadł na torowisko. Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór w Kożyczkowie.

sobota, 24 lutego 2018 r., 12:08
Trudne warunki na drogach - od sobotniego poranka odnotowano sporo kolizji
W związku z intensywnymi opadami śniegu na Kaszubach warunki na drogach są wyjątkowo niekorzystne. Tylko w sobotnie przedpołudnie doszło do czterech kolizji i jednego wypadku w powiecie kartuskim. W Goręczynie doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Warto zachować szczególną ostrożność wybierając się w trasę.

sobota, 24 lutego 2018 r., 10:31
W niedzielę policjanci będą kontrolować prędkość na drogach krajowych
W niedzielę na drogach krajowych nr 7 i 20 pomorscy policjanci prowadzić będą kaskadowe pomiary prędkości. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach województwa.

piątek, 23 lutego 2018 r., 14:42
Banino. Podczas prac ziemnych uszkodzono gazociąg
Podczas prac koparką doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia. Dzięki współpracy straży pożarnej i pogotowia gazowego szybko udało się zwalczyć zagrożenie. W związku z wyciekiem gazu nikt nie ucierpiał. 11 osób ewakuowano.

piątek, 23 lutego 2018 r., 12:39
Przy drodze znaleziono ciało kobiety. Zmarła najprawdopodobniej z wychłodzenia
W piątek rano przy jednej z dróg w Nowej Sikorskiej Hucie (gmina Stężyca) znaleziono ciało 66-letniej kobiety. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mogła ponieść śmierć wskutek wychłodzenia organizmu.

piątek, 23 lutego 2018 r., 12:22
Przywłaszczył porfel z dokumentami. Grożą mu nawet trzy lata więzienia
Kara nawet trzech lat pozbawienia wolności grozi 43-latkowi, który w ubiegłym tygodniu dokonał przywłaszczenia cudzego portfela z dokumentami. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze wydziału kryminalnego.