piątek, 11 sierpnia 2017 r., 14:29
Rozpoczyna się długi weekend. Policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach
W piątek rozpoczyna się kolejny w tym roku "długi weekend". W związku z wtorkowym świętem część osób najbliższe cztery, pięć dni spędzi na wypoczynku. Dla policjantów jednak to okres wzmożonej pracy. W piątek rozpoczęła się akcja "Bezpieczny weekend sierpniowy". Będzie więcej patroli na drogach i częstsze kontrole.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 11:51
Dzierżążno. Busem uderzył w drzewo
W czwartkowe popołudnie doszło do zdarzenia drogowego w Dzierżążnie. Kierowca busa uderzył w drzewo, na szczęście nic mu się nie stało.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 11:02
Był nietrzeźwy. Zadał cios nożem koledze. Ruszył proces 21-latka o usiłowanie zabójstwa
W czwartek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się proces wobec 21-latka, który w marcu w Gołubiu zadał cios nożem 23-letniemu koledze. Męźczyźnie, który odpowiada za usiłowanie zabójstwa, grozi nawet dożywocie.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 10:53
Kartuzy. Pożar na poddaszu kolegiaty - to tylko ćwiczenia
W piątkowe przedpołudnie strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze na poddaszu kartuskiej kolegiaty. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy straży, którym szybko udało się opanować zagrożenie. Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 10:49
Policja szuka świadków potrącenia rowerzysty w Glinczu
Funkcjonariusze z komisariatu policji w Żukowie poszukują świadków wypadku, do którego doszło 16 czerwca około godz. 10.45 przy ul. Wierzbowej w Glinczu.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 09:56
Chmielno. Toyota uderzyła w drzewo - kierowca uciekł
W piątkowy poranek służby interweniowały w Chmielnie. Toyota uderzyła tam w drzewo. Kierująca nią osobą oddaliła się z miejsca zdarzenia. Trwa ustalenie jej tożsamości.

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 08:30
Podejrzany o zabójstwo 47-latki ma zostać poddany obserwacji psychiatrycznej
Śledztwo w sprawie zabójstwa 47-letniej kobiety, do którego doszło w połowie maja na osiedlu XX-lecia w Kartuzach zmierza ku końcowi. Podejrzany o to przestępstwo 50-letni mężczyzna ma zostać jednak jeszcze poddany obserwacji psychiatrycznej. Tymczasem sąd przedłużył wobec niego tymczasowy areszt o kolejne trzy miesiące.

środa, 9 sierpnia 2017 r., 13:08
Starkowa Huta. Karambol na K20
W środowy poranek doszło do zdarzenia z udziałem pięciu samochodów na drodze krajowej nr 20 w Starkowej Hucie. Wskutek zajścia do szpitala przetransportowano dwie osoby.

środa, 9 sierpnia 2017 r., 12:40
W211 - będą wzmożone kontrole policji
Z uwagi na dużą liczbę wypadków i kolizji kartuska policja rusza ze wzmożonymi działaniami kontrolno-prewencyjnymi na terenie powiatu. Pod lupę szczególnie zostanie wzięty odcinek drogi W211, a więc przebiegający od Żukowa poprzez Kartuz do Sierakowic.

środa, 9 sierpnia 2017 r., 10:49
Z kasy KPWiK-u zniknął milion. Są nowe ustalenia w śledztwie
Nie 400.000 zł, a około milion złotych miało zniknąć z kasy Kartuskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Póki co w kręgu podejrzanych znajdują się nadal cztery osoby, ale niewykluczone, że będzie ich więcej. Śledczy powołali biegłego, którego opinia ma być kluczowa w przypisaniu winy dotychczasowych podejrzanym, bądź przedstawieniu zarzutów innym osobom.