poniedziałek, 18 września 2017 r., 11:22
Kierował pojazdem, mimo cofnięcia mu uprawnień
Za kierowanie pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień odpowie 27-latek, którego w sobotnie popołudnie zatrzymali kartuscy policjanci. Mężczyźnie cofnięto uprawnienia w lipcu.

poniedziałek, 18 września 2017 r., 11:11
Nie zatrzymał się do kontroli, podjął ucieczkę - był pijany
W sobotnią noc policjanci chcieli zatrzymać do kontroli kierującego mercedesem na szwedzkich tablicach rejestracyjnych. Kierujący pojazdem na widok radiowozu przyspieszył. Zatrzymał się dopiero na krawężniku. Miał w organizmie ponad promil alkoholu.

niedziela, 17 września 2017 r., 17:18
Patoka. Zderzenie ciągnika z audi
Dziecko trafiło do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w niedzielne popołudnie na trasie Kiełpino-Wyczechowo. Na łuku drogi czołowo-bocznie zderzył się ciągnik z audi.

sobota, 16 września 2017 r., 18:35
Ukradł strażacki samochód i spowodował kolizję. Był pijany
Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę w Kartuzach. Na ul. Gdańskiej 42-letni mężczyzna spowodował kolizję oznakowanym strażackim samochodem, a następnie zaczął uciekać. Okazało się, że ukradł samochód należący do OSP Sulęczyno. Co więcej nie posiadał prawa jazdy i był pijany.

piątek, 15 września 2017 r., 11:25
Policjanci skotrolowali 120 kierowców, wielu ukarano mandatami
120 kontroli, 58 wykroczeń, trzy sprawy skierowane do sądu i jedno zatrzymane prawo jazdy - tak w liczbach przedstawiają się wyniki policyjnych działań, które w czwartek przeprowadzono na drogach powiatu kartuskiego. W akcji "Bezpieczna Droga" uczestniczyło 30 funkcjonariuszy.

czwartek, 14 września 2017 r., 22:24
Tokary. "Czołówka" BMW z oplem
W czwartkowy wieczór służby ratunkowe interweniowały w Tokarach, gdzie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych - BMW z oplem. Szczęśliwie żaden z uczestników zajścia nie odniósł obrażeń.

czwartek, 14 września 2017 r., 12:30
Wiatr poprzewracał drzewa i uszkodził obiekty
Silny wiatr, który szalał w nocy z środy na czwartek na Kaszubach na szczęście nie wyrządził większych szkód. Kartuscy strażacy w związku z wichurami i deszczem odnotowali kilka interwencji, które dotyczyły zalań, powalonych drzew oraz uszkodzonych obiektów.

środa, 13 września 2017 r., 19:57
Silny wiatr przewraca drzewa - strażacy interweniują
Powalone drzewa na drogach i spadające dachówki z dachu kościoła w Goręczynie - to pierwsze skutki silnego wiatru, który szaleje nad Kaszubami. W związku z wichurami, służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

środa, 13 września 2017 r., 13:46
Wydano ostrzeżenia przed silnym wiatrem
W środę po południu i w nocy prognozuje się wystąpienie na terenie województwa pomorskiego silnego wiatru, który w porywach może osiągać nawet do 90 km/h. W związku z zagrożeniem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia.

wtorek, 12 września 2017 r., 12:38
Mściszewice. Pożar w kotłowni
W poniedziałkowy poranek strażacy interweniowali przy pożarze w Mściszewicach, do którego doszło w kotłowni jednego z budynków mieszkalnych. Szczęśliwie szybko udało się opanować zagrożenie.