piątek, 21 czerwca 2019 r., 11:51
Pijany kierowca BMW wjechał w budynek w Tuchomiu
Początek długiego weekendu w powiecie kartuskim rozpoczął się dość spokojnie, choć policjanci zatrzymali już dwoje nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich wjechał w budynek na prywatnej posesji w Tuchomiu.

środa, 19 czerwca 2019 r., 12:58
Policjanci rozpoczęli akcję "Bezpieczne wakacje". Rusza mapa wypadków śmiertelnych
19 czerwca w szkołach w całej Polsce zakończyły się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Rozpoczął się sezon wakacyjny. W związku z tym policjanci zainaugurowali kolejną edycję ogólnopolskich działań "Bezpieczne wakacje". W tym roku są one ukierunkowane głównie na bezpieczeństwo na drogach. Uruchomiono też interaktywną mapę wypadków śmiertelnych.

poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., 13:35
Policjanci szukają świadków wypadku w Tuchlinie
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sierakowicach poszukują świadków wypadku, do którego doszło 7 października 2018 r., około północy, w nocy z niedzieli na poniedziałek w Tuchlinie w gminie Sierakowice.

sobota, 15 czerwca 2019 r., 14:43
Uwaga! Silne burze nad Kaszubami - wydano ostrzeżenie III stopnia
Po południu i w nocy w sobotę nad Kaszubami prognozuje się burze, silny wiatr oraz intensywne deszcze. Miejscami możliwe wystąpienie trąb powietrznych. W związku z zagrożeniem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie III stopnia.

piątek, 14 czerwca 2019 r., 13:11
Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy tworzyli graffiti na dworcu
Kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności grozi 34- i 35-latkowi, którzy są podejrzani o zniszczenie wagonów kolejowych. Mężczyźni przygotowywali się do robienia graffiti. Znaleziono przy nich 30 puszek farby w sprayu, kominiarki i rękawice.

piątek, 14 czerwca 2019 r., 10:21
Wyczechowo. W stawie ujawniono ciało 55-latka
W czwartek przed północą w stawie w Wyczechowie ujawniono ciało 55-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Sprawę jego śmierci wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

środa, 12 czerwca 2019 r., 13:30
Zapowiada się burzowa noc nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia II stopnia
We środę wieczorem oraz w nocy ze środy na czwartek na Pomorzu prognozuje się wystąpienie gwałtownych burz. Najintensywniejsze wyładowania mają przejść nad Kaszubami między godz. drugą w nocy a siódmą rano.

środa, 12 czerwca 2019 r., 12:56
Kamienica Królewska. Skuterzysta potrącony przez samochód
W środę rano w Kamienicy Królewskiej doszło do wypadku z udziałem skutera. Jadącego nim mężczyznę przetransportowano do szpitala.

środa, 12 czerwca 2019 r., 07:46
Paczewo. 16-letni rowerzysta potrącony przez busa. W akcji śmigłowiec LPR
W środowy poranek doszło do wypadku w Paczewie. Idący poboczem nastolatek z rowerem został potrącony przez busa. O jego życie walczono przez kilkadziesiąt minut na miejscu zdarzenia. Po półgodzinnej reanimacji chłopca przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR.

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 13:54
Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli - grozi mu 5 lat więzienia
Kartuscy policjanci w nocy z soboty na niedzielę udali się w pościg za kierowcą toyoty, który nie zatrzymał się do kontroli. Mundurowi podejrzewali, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu.