środa, 1 marca 2017 r., 08:42
Kożyczkowo. Mężczyzna podtruł się tlenkiem węgla
W środowy poranek służby interweniowały w Kożyczkowie, gdzie w jednym z budynków ulatniał się tlenek węgla. Podtruty czadem został około 60-letni mężczyzna.

wtorek, 28 lutego 2017 r., 16:31
Przyjaźń. Bus zderzył się z golfem
Jedna osoba została poszkodowana wskutek zdarzenia, do którego doszło we wtorkowe popołudnie w Przyjaźni. Kierujący busem najechał na tył poprzedzającego go golfa.

poniedziałek, 27 lutego 2017 r., 12:16
Tuchom. Czołowe zderzenie renault z mercedesem
Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowy poranek na ulicy Gdyńskiej w Tuchomiu. Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

poniedziałek, 27 lutego 2017 r., 11:50
Policjanci zatrzymali kolejne trzy osoby z narkotykami
W miniony weekend w ciągu kilku godziny kartuscy policjanci zatrzymali troje mieszkańców powiatu kartuskiego, którzy posiadali przy sobie narkotyki. 20-latek, 22-latek i 38-latek spędzili noc w policyjnym areszcie. Każdemu z nich grozi do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających.

czwartek, 23 lutego 2017 r., 11:58
Kartuzy. Samochód potrącił babcię i wnuczkę
60-letnia kobieta wraz z 9-letnią wnuczką przechodziły przez jezdnię na os. Derdowskiego. Potrącił je włączający się do ruchu vw passat.

czwartek, 23 lutego 2017 r., 11:30
Pirat drogowy z Chwaszczyna był też złodziejem paliwa, jest w rękach policji
Nalewał paliwo do baniaków i odjeżdżał nie płacąc. W ten sposób w ciągu trzech tygodni okradł co najmniej dziewięć różnych stacji paliw. Został zatrzymany przez policjantów z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Okazało się, że mężczyzna jest również kierowcą vw passata, którego brawurową jazdę po chodniku w Chwaszczynie utrwalił na wideo inny uczestnik ruchu.

środa, 22 lutego 2017 r., 13:56
Sprawcy kradzieży w sklepie w Kiełpinie staną przed sądem
Finał sprawy kradzieży w jednym z marketów w Kiełpinie nastąpi w sądzie. Po naszej interwencji funkcjonariusze ustalili wszystkich czterech sprawców zdarzenia, przedstawili im zarzuty i skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Ponadto dwóch mężczyzn odpowie także za grożenie właścicielce sklepu.

środa, 22 lutego 2017 r., 09:30
Leszno. Miał ponad 3 promile, spowodował kolizję
Był nietrzeźwy, prowadził samochód mimo braku uprawnień i spowodował kolizję - policjanci z Kartuz zatrzymali we wtorkowe popołudnie 27-latka, który wsiadł za kółko mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

wtorek, 21 lutego 2017 r., 14:46
Przodkowo. Pożar w restuaracji
W poniedziałkowy wieczór strażacy gasili pożar w Przodkowie, gdzie zapaliła się sadza w kominie w budynku handlowo - usługowo - gastronomicznym. Szczęśliwie zdarzenie zakończyło się bez osób poszkodowanych, jak i strat.

wtorek, 21 lutego 2017 r., 09:04
Glincz. Pożar w budynku mieszkalnym
W poniedziałkowe późne popołudnie strażacy interweniowali przy pożarze, do którego doszło w jednym z budynków mieszkalnych w Glinczu. Spaleniu uległo część stropu, jak i podbitki dachowej.