poniedziałek, 11 września 2017 r., 11:51
Miał 1,8 promila, uciekał przed policją i spowodował kolizję
W miniony weekend policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego aż czterech nietrzeźwych kierowców, jeden z nich próbował uciekać przed policją i spowodował kolizję. Rekordzista miał natomiast około 2,5 promila alkoholu.

sobota, 9 września 2017 r., 19:17
Miechucino. Motocyklista przygnieciony przez balot
W sobotni wieczór doszło do wypadku w Miechucinie. Z samochodu ciężarowego przewożącego ładunek balotów jeden z nich i przygniótł motocyklistę. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń.

sobota, 9 września 2017 r., 17:47
Załakowo. Nie żyje 39-letni mężczyzna przygnięciony przez korzeń drzewa
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotnie popołudnie w Załakowie. Drzewo przygniotło tam mężczyznę. Niestety mimo reanimacji 39-latek zginął na miejscu.

piątek, 8 września 2017 r., 21:07
Udają hydraulików i okradają starsze osoby. Policja apeluje o ostrożność
W Kartuzach doszło do kolejnego oszustwa seniorów. Do mieszkania starszego małżeństwa zapukali mężczyźni, którzy podali się za hydraulików. Ukradli z niego 1600 zł. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

piątek, 8 września 2017 r., 20:21
Kartuzy. Policyjna akcja z udziałem antyterrorystów na terenie byłej komendy
Na terenie byłej komendy Policji w Kartuzach trwają działania z udziałem policjantów, jak i grupy antyterrorystycznej. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku podaje jedynie tyle, że są to ćwiczenia. Nie ujawnia jakiego rodzaju są to ćwiczenia, ani jakie służby w nich uczestniczą.

piątek, 8 września 2017 r., 16:32
Audi uderzyło w ogrodzenie - kierowca trafił do szpitala
Jedną osobę przewieziono do szpitala wskutek zderzenia, do którego doszło w czwartek na ul. Kartuskiej w Kiełpinie. Audi a3 uderzyło w ogrodzenie posesji.

piątek, 8 września 2017 r., 11:50
Łapalice. Dostawcze renault najechało na tył opla
Jedna osoba została przetransportowana do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowe przedpołudnie w Łapalicach. Dostawcze renault najechało na tył opla.

piątek, 8 września 2017 r., 11:38
Wyciek paliwa na Burchardztwie - interweniowali strażacy
W piątkowe przedpołudnie strażacy interweniowali na Burchardztwie, gdzie w wyniku nieszczelności cysterny nastąpił wyciek substancji ropopochodnej. Działania strażaków polegały między innymi na zabezpieczeniu wycieku cysterny oraz oczyszczeniu jezdni z niebezpiecznej substancji.

czwartek, 7 września 2017 r., 18:29
Kawle. Zepchnął busa na drzewo podczas wyprzedzania
W czwartkowe popołudnie doszło do wypadku dwóch pojazdów na trasie Puzdrowo-Gowidlino. Podczas manewru wyprzedzania osobowe volvo zepchnęło z trasy wyprzedzającego go busa, który następnie uderzył w drzewo. Wskutek tego do szpitala przewieziono dwie osoby.

czwartek, 7 września 2017 r., 13:13
Załakowo. 65-latek utknął na bagnach. Uratowali go policjanci
W stanie poważnej hipotermii do szpitala trafił 65-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, którego na bagnistych terenach w okolicach Załakowa odnaleźli policjanci. Mężczyzna wyszedł z domu dwa dni wcześniej.