piątek, 2 lutego 2018 r., 11:13
Staniszewo. VW Golf dachował i uderzył w drzewo
W piątkowy poranek służby interweniowały na trasie Staniszewo-Strysza Buda, gdzie dachował, a następnie w drzewo uderzył VW Golf. Kierujący nim mężczyzna trafił do szpitala.

piątek, 2 lutego 2018 r., 09:35
95-letnia mieszkanka Sulmina odnaleziona
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach poszukują zaginionej 95-latki. Osoby, które mogą znać miejsce pobytu kobiety bądź widziały ją proszone są o kontakt z policją.

czwartek, 1 lutego 2018 r., 20:25
Leźno. Ciężarówka uderzyła w drzewo
Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się zdarzenie, do którego doszło w czwartkowe popołudnie w Leźnie. Ciężarówka z naczepą uderzyła tam w drzewo.

czwartek, 1 lutego 2018 r., 20:24
Sierakowice. Mężczyzna potrącony przez opla
W czwartkowy wieczór służby interweniowały w Sierakowicach, gdzie na ulicy Lęborskiej mężczyzna został potrącony przez samochód osobowy. Wskutek zdarzenia pieszego przetransportowano do szpitala.

czwartek, 1 lutego 2018 r., 10:47
Policja szuka świadków ws. rasistowskiego napisu w Gowidlinie
Policjanci z Sierakowic pod nadzorem gdańskiej prokuratury prowadzą dochodzenie w sprawie nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym w Gowidlinie. W połowie grudnia na jednym z budynków napisano tam bowiem "jebać uchodźców". Jeśli jesteś świadkiem zdarzenia, bądź posiadasz jakiekolwiek informację na ten temat, zgłoś się na policję.

wtorek, 30 stycznia 2018 r., 12:29
Dwukrotnie więcej ofiar śmiertelnych na drogach - policja podsumowała rok
Spadek liczby rozbojów, kradzieży i przestępstw narkotykowych, więcej wypadków śmiertelnych, w których łącznie zginęło 16 osób- tak najkrócej podsumować można rok 2017 w policyjnych statystykach. W ubiegłym tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach odbyła się roczna odprawa, na której podsumowano minione dwanaście miesięcy.

poniedziałek, 29 stycznia 2018 r., 11:15
Prowadził auto pod wpływem narkotyków
W sobotę kartuscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pod wpływem środków odurzających prowadził samochód. Przy 29-latku znaleziono również woreczek z białym proszkiem.

poniedziałek, 29 stycznia 2018 r., 11:03
Żukowo. Miał w mieszkaniu amfetaminę, marihuanę i ecstasy
Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozić może 25-letniemu mieszkańcowi gminy Żukowo, u którego policjanci w środę znaleźli znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna trzymał w mieszkaniu m.in. 260 gramów amfetaminy.

poniedziałek, 29 stycznia 2018 r., 09:56
Wichury nad Kaszubami - służby ostrzegają
Nad Kaszubami ponownie szaleje wiatr. Po południu ma osiągnąć siłę nawet do 70/80 km/h. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla subregionu wewnętrznego województwa pomorskiego. Dla subregionu nadmorskiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia. Przed skutkami wichur przestrzegają też lokalni synoptycy.

sobota, 27 stycznia 2018 r., 19:50
Miszewo. Renault zderzyło się z koparką na K20
Trzy osoby zostały poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotni wieczór w Miszewie na K20. Kierujący renault najechał tam na tył koparki.