poniedziałek, 1 lipca 2019 r., 09:53
Dwie osoby ranne w wypadku w Szymbarku
68-letnia kobieta i 32-letni mężczyzna zostali przetransportowani w sobotę do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 20 w Szymbarku. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe i bus.

sobota, 29 czerwca 2019 r., 21:53
Dziesięć strażackich zastępów walczyło z pożarem hali w Chwaszczynie
W sobotnie popołudnie doszło do pożaru hali magazynowej przy ul. Telewizyjnej w Baninie. Znajdował się w niej sprzęt służb drogowych. Z ogniem walczyło dziesięć zastępów straży pożarnej.

sobota, 29 czerwca 2019 r., 09:22
Czołowe zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu w Kiełpinie
W piątkowy wieczór na skrzyżowaniu w Kiełpinie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

piątek, 28 czerwca 2019 r., 10:48
Kiełpino. Pożar garażu
W czwartkowe przedpołudnie strażacy interweniowali w Kiełpinie, gdzie doszło do pożaru w garażu. Ogień powstał na skutek prowadzonych w warsztacie prac przy pomocy szlifierki stołowej.

czwartek, 27 czerwca 2019 r., 18:28
Stężyca. Pożar w Domu Pomocy Społecznej
W czwartkowe popołudnie strażacy interweniowali w Domu Pomocy Społecznej w Stężycy. Na piętrze budynku doszło do pożaru. Ogień strawił jedno z pomieszczeń. Na szczęście nikt nie ucierpiał. 30 pensjonariuszy ewakuowano do pobliskiego Środowiskowego Domu Samopomocy.

środa, 26 czerwca 2019 r., 11:24
Bezpieczne wakacje nad wodą. Ratownik WOPR radzi
Pierwszy tydzień wakacji już za nami. W tym roku nie możemy narzekać na brak słońca i niskie temperatury. W tak pogodne dni nie marzy się nic innego jak wypoczynek nad wodą. Ludzie licznie gromadzą się nad jeziorami i stawami. Nie wszystkie jednak zbiorniki wodne w powiecie kartuskim są strzeżone, dlatego warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

wtorek, 25 czerwca 2019 r., 14:39
Kiełpino. Samochód osobowy spłonął doszczętnie
W poniedziałkowe popołudnie na parkingu przy ul. Długiej w Kiełpinie doszło do pożaru samochodu. Doszczętnie spłonął vw golf.

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 15:34
Wypadek w Borku - nie żyje kierująca, trójka dzieci w szpitalu
W poniedziałkowe popołudnie doszło do wypadku w Borku, w okolicach Sulęczyna. Samochód, którym podróżowała kobieta z trójką dzieci, uderzył w drzewo. Mimo podjętej na miejscu reanimacji, kobieta zmarła. Dzieci trafiły do szpitala.

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 12:58
Nowe Pole. Pożar ściółki leśnej
W poniedziałkowe przedpołudnie strażacy interweniowali w Nowym Polu (gm. Sulęczyno). Doszło tam do pożaru ściółki leśnej. Ogień strawił też stertę gałęzi. Działania na miejscu zostały już zakończone.

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 12:45
Nowa Huta. Płonęło dzikie wysypisko śmieci
Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, do którego doszło w sobotnią noc w Nowej Hucie. Płonęło tam dzikie wysypisko śmieci. Działania trwały niemal siedem godzin. Wstępnie jako przyczynę zaistnienia pożaru podaje się podpalenie.