środa, 1 sierpnia 2018 r., 13:50
Byli poszukiwani listami gończymi - są w rękach policji
Kartuscy policjanci zatrzymali w środę dwóch mężczyzn - 27-latka i 51-latka. Obaj poszukiwani byli listami gończymi m.in. za jazdę w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z mężczyzn spędzi w więzieniu prawie trzy lata, drugi - pół roku.

środa, 1 sierpnia 2018 r., 08:33
Kartuzy. Zatrzasnęli się w windzie w szpitalu - pomogli strażacy
W środowy poranek strażacy interweniowali w kartuskim szpitalu. W windzie na pierwszym piętrze zatrzasnęły się tam trzy osoby.

wtorek, 31 lipca 2018 r., 12:09
26-latek ranny w wypadku w Tokarach
Helikopterem do szpitala przetransportowano 26-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował BMW - takie są skutki wypadku, do którego doszło w poniedziałek w Tokarach. Jego samochód uderzył w drzewo.

poniedziałek, 30 lipca 2018 r., 11:50
W porzuconym wiadrze nie było szczeniaków, tylko skóra dzika
W niedzielę na trasie Prokowo - Pomieczyńska Huta znaleziono plastikowe wiadro. Wypełnione było martwymi szczeniętami. To kolejny w ostatnim czasie przypadek okrutnego traktowania zwierząt. Kilkanaście dni temu w lesie w pobliżu Kiełpina znaleziono porzuconego pieska, przywiązanego do drzewa.

niedziela, 29 lipca 2018 r., 11:05
Będzie burzowo. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia
Upał i burze z gradem mają towarzyszyć niedzielnej aurze na Kaszubach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w tym zakresie ostrzeżenie drugiego stopnia. Warto więc zachować szczególną ostrożność, przede wszystkim wypoczywając nad wodą.

sobota, 28 lipca 2018 r., 18:56
Kartuzy. Na 31-latka przewróciło się drzewo
Wizytą w szpitalu zakończyła się dla 31-latka przechadzka Gajem Świętopełka w Kartuzach. O mężczyznę zahaczyło tam spadające drzewo.

piątek, 27 lipca 2018 r., 17:20
Policja szuka świadków potrącenia rowerzysty
Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach poszukuje świadków poszukuje świadków wypadku, do którego doszło w sobotę, 21 lipca w Kartuzach. Nieznany sprawca potrącił rowerzystę i zbiegł z miejsca zdarzenia. 84-latek w stanie ciężkim trafił do szpitala.

piątek, 27 lipca 2018 r., 14:33
Kobysewo. Matiz najechał na tył mercedesa
76-letni mężczyzna i dziecko trafili do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowe popołudnie na trasie Kobysewo-Przodkowo. Matiz najechał tam na tył mercedesa.

piątek, 27 lipca 2018 r., 01:56
Nocna interwencja strażaków w Ostrzycach
Pięć zastępów straży pożarnej interweniowały w nocy z czwartku na piątek w Ostrzycach. Według zgłoszenia palić miał się tam domek letniskowy. Na szczęście okazało się, że ogniem objęta była trawa i znajdujące się na niej gałęzie.

czwartek, 26 lipca 2018 r., 13:30
W Chwaszczynie znaleziono niewybuch. Ewakuowano sześć osób
W czwartek przy ul. Ceynowy w Chwaszczynie odkryto sporych rozmiarów niewypał. Na miejsce wezwano patrol saperski. Dla bezpieczeństwa ewakuowano mieszkańców pobliskiego budynku mieszkalnego i z pawilonu handlowego.