środa, 2 stycznia 2019 r., 15:41
Noworoczna noc spokojna na drogach w powiecie kartuskim
Sylwester i Nowy Rok upłynęły bardzo spokojnie na drogach powiatu kartuskiego. Obyło się bez poważniejszych wypadków. Od poniedziałku policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę.

wtorek, 1 stycznia 2019 r., 16:04
Wietrzny początek Nowego Roku - wydano ostrzeżenia
Nowy Rok na Kaszubach powitała niezbyt korzystna aura. Noworoczna noc przyniosła z sobą deszcz i silny wiatr. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia.

poniedziałek, 31 grudnia 2018 r., 09:34
Dwie osoby ranne w wypadku w Stężycy
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w niedzielny wieczór w Stężycy. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

sobota, 29 grudnia 2018 r., 09:34
Uważaj na fajerwerki! Bezpiecznie powitaj Nowy Rok
Jak co roku, w ostatni dzień grudnia, równo o godzinie 24. całe niebo pokryte jest kolorowymi światełkami. Tak z pewnością będzie też w poniedziałek. Jednak, byśmy zarówno my, jak i nasze czworonogi bezpiecznie i w spokoju rozpoczęli Nowy Rok 2019, należy dostosować się do kilku istotnych wskazówek podczas użytkowania fajerwerków.

piątek, 28 grudnia 2018 r., 16:59
Kartuzy. Potrącenie na ul. Zamkowej - nie żyje kobieta
Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować życia kobiecie, która w piątkowe popołudnie została potrącona na przejściu dla pieszych na ul. Zamkowej w Kartuzach. Na miejscu trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności i przyczyny wypadku.

piątek, 28 grudnia 2018 r., 08:42
Egiertowo. Spłonął domek letniskowy - ofiarą pies
Cztery jednostki straży pożarnej walczyły w czwartkowy wieczór z pożarem domku letniskowego typu holenderskiego w Egiertowie. Osoby przebywające wewnątrz obiektu zdążyły opuścić go jeszcze przed przybyciem strażaków. W pożarze zginął jednak pies.

czwartek, 27 grudnia 2018 r., 08:59
Dwie osoby poszkodowane w wypadku w Glinczu
Tegoroczne święta na drogach powiatu kartuskiego upłynęły bardzo spokojnie. Sporo kolizji i zdarzeń drogowych odnotowano w miniony weekend, natomiast Boże Narodzenie upłynęło spokojnie. W Wigilię tuż przed północą doszło do wypadku w Glinczu. Poszkodowane zostały w nim dwie osoby, na szczęście nie odniosły poważniejszych obrażeń.

poniedziałek, 24 grudnia 2018 r., 10:34
Za kierownicą z trzema promilami. Zatrzymał go policjant poza służbą
W piątkowy wieczór w odstępie kilkunastu minut na drogach powiatu kartuskiego zatrzymano kolejnych nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał prawie trzy promile. Dalszą jazdę udaremnił mu policjant poza służbą.

niedziela, 23 grudnia 2018 r., 16:47
Dwie osoby poszkodowane w wypadku w Kosowie. Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie
Przedświąteczna niedziela na drogach powiatu kartuskiego upływa bardzo niespokojnie. Warunki do jazdy są niezwykle trudne, przez co dochodzi do wielu kolizji. Około godziny 15 doszło wypadku w Kosowie. W jego skutek do szpitala na obserwację przetransportowano dwie osoby.

niedziela, 23 grudnia 2018 r., 14:56
Wypadek na trasie Sulęczyno-Zdunowice - dwie osoby w szpitalu
Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w niedzielę przed południem na trasie Sulęczyno-Zdunowice. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe.