środa, 12 lipca 2017 r., 11:04
IMGiW ostrzega przed ulewami. Mają przejść także nad Kaszubami
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku wydały ostrzeżenia o prognozowanych w województwie pomorskim silnych ulewach.

środa, 12 lipca 2017 r., 10:15
Kartuzy. Włamali się do piwnicy i ukradli sprzęty o wartości 10 tysięcy złotych
Kartuscy policjanci poszukują sprawców, którzy z soboty na niedzielę włamali się do piwnicy w jednym z budynków na ul. Sambora i ukradli z niej m.in. rower i deski snowboardowe.

wtorek, 11 lipca 2017 r., 11:40
Smętowo Chmieleńskie. Dachował peugeot boxer
Kierujący busem mężczyzna został poszkodowany w zdarzeniu, do którego doszło we wtorkowe przedpołudnie na drodze wojewódzkiej w miejscowości Smętowo Chmieleńskie. Dachował tam dostawczy peugeot.

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 22:29
Wieżyca. Mercedes wypadł z drogi i wpadł do bagna
W poniedziałkowy wieczór służby interweniowały na K20 w miejscowości Wieżyca. Kierujący mercedesem stracił tam panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na pobocze, kończąc podróż w bagnie. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało trzech mężczyzn. Dwóch z nich przetransportowano do szpitala w Kartuzach, trzeciego do placówki w Kościerzynie.

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 21:09
Barniewice. Zderzenie seata z oplem - poszkodowane dziecko
Warunki atmosferyczne dają się we znaki kierowcom. W poniedziałkowe popołudnie doszło już do kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem w Barniewicach czołowo zderzył się seat z oplem. Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano dziecko oraz dwie kobiety. Służby apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 21:05
Szklana. "Czołówka" opla z passatem
Dwie kobiety trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie w Szklanej. Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe - Opel Vectra i VW Passat.

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 20:25
Zalania i podtopienia - strażacy walczyli ze skutkami ulewy
Burza i ulewa daje się we znaki mieszkańcom powiatu. Zalane ulice, place, posesje - to tylko niektóre skutki ulewnych deszczy, z którymi walczą strażacy. Łącznie odnotowali już ponad 20 interwencji, a wciąż napływają nowe zgłoszenia.

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 18:49
Burze nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia. Sprawdź prognozę
W poniedziałkowy wieczór i nocą nad Kaszubami, tak jak i nad całą Polską przejdą burze o różnym natężeniu. Województwo pomorskie obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia, warto zachować szczególną ostrożność.

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 11:34
Sprawca śmiertelnego wypadku w Żukowie zatrzymany - był pijany
Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał kierujący Renault Scenic, które w nocy z piątku na sobotę skasowało słup energetyczny i dachowało na trasie Żukowo-Miszewo. Wskutek wypadku śmierć na miejscu poniósł 37-letni pasażer. Drugi trafił do szpitala w Gdańsku. Sprawca zdarzenia został zatrzymany, z uwagi jednak na doznane obrażenia, przebywa w szpitalu.

sobota, 8 lipca 2017 r., 11:06
Łapalice. Zderzenie mazdy  VW Passatem
W sobotnie przedpołudnie strażacy interweniowali w Łapalicach, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe. Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano oboje kierujących pojazdami.