poniedziałek, 8 maja 2017 r., 22:09
Rębiechowo-Banino. Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę
W poniedziałkowy wieczór doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Na odcinku pomiędzy Rębiechowem a Baninem pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę. Ruch kolejowy został wstrzymany. Uruchomiono komunikację zastępczą.

poniedziałek, 8 maja 2017 r., 12:43
Wyjeżdżał z posesji i potrącił rowerzystę
Z poważnym urazem głowy trafił do szpitala 77-letni rowerzysta, którego w sobotę potrącił kierowca mercedesa sprintera.

poniedziałek, 8 maja 2017 r., 11:57
Włamywał się do domów i samochodów. Trafił w ręce policji
Pod koniec ubiegłego roku grasował na terenie Miechucina. Włamywał się do domów i samochodów, kradnąc to, co znalazł wartościowego. Zatrzymali go funkcjonariusze wydziału kryminalnego. 29-letni złodziej najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

poniedziałek, 8 maja 2017 r., 11:40
Kartuzy. Sprawcy rozboju na ul. Jeziornej w rękach policji
Zaatakowali 52-letniego mężczyznę i zabrali mu portfel z pieniędzmi. Kilka godzin po tym zdarzeniu siedzieli już w policyjnym areszcie. 18-latek i 49-latek odpowiedzą za rozbój. Wobec starszego z mężczyzn sąd zastosował dwumiesięczny areszt. Sprawcom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

poniedziałek, 8 maja 2017 r., 11:24
Somonino. VW Golf wypadł z trasy i dachował
Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się zdarzenie, do którego doszło w niedzielne przedpołudnie na trasie Somonino - Egiertowo. VW Golf wypadł tam z trasy, spadł ze skarpy i dachował.

czwartek, 4 maja 2017 r., 15:21
Podczas majówki zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał 3,4 promila!
Tegoroczny długi weekend majowy na drogach powiatu kartuskiego upłynął dość spokojnie. Doszło do dwóch wypadków, w tym jeden z udziałem pieszego. Policjanci zatrzymali również pięcioro amatorów jazdy na podwójnym gazie. Rekordzista miał aż 3,4 promila.

środa, 3 maja 2017 r., 20:45
Szarłata. Spłonął budynek mieszkalny z garażem
Najprawdopodobnie na skutek zwarcia instalacji elektrycznej w garażu doszło do pożaru pomieszczenia garażowego, a następnie poddasza budynku mieszkalnego w Szarłacie. Obiekt nie nadaje się do zamieszkania.

wtorek, 2 maja 2017 r., 11:19
Jak upływa majówka na drogach powiatu kartuskiego?
Dwa wypadki, w tym jeden z udziałem pieszego i dwóch nietrzeźwych kierujących - tak przedstawia się dotychczasowy bilans długiego weekendu na drogach powiatu kartuskiego. Jak informują policjanci mimo tych zdarzeń, majówka w Kartuskiem upływa dość spokojnie.

poniedziałek, 1 maja 2017 r., 21:19
Kartuzy-Grzybno. BMW skasowało słup oświetleniowy i dachowało
Trzy osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór na trasie Kartuzy - Grzybno. BMW wypadło tam z trasy, skasowało słup oświetleniowy, a następnie dachowało w przydrożnym rowie. Pojazdem podróżowało pięć osób.

sobota, 29 kwietnia 2017 r., 20:38
Sierakowice. Płonął budynek mieszkalny - ranny mężczyzna
Zakończyła się akcja gaśnicza w Sierakowicach, gdzie w płomieniach stanął budynek gospodarczy zaadaptowany na mieszkalny. Do szpitala trafił 31-letni mężczyzna, który początkowo samodzielnie próbował ugasić ogień.