poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r., 09:49
Dwóch nietrzeźwych zatrzymanych - 20-latek wydmuchał ponad 2 promile!
Kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali w niedzielę kartuscy funkcjonariusze. Zatrzymany w Chwaszczynie 20-latek wydmuchał dwa promile alkoholu, z kolei 29-latek, który wpadł w Kartuzach miał w wydychanym powietrzu około 1,5 promila alkoholu.

poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r., 09:39
Chwaszczyno. Zahaczył o motocyklistę i odjechał. Sprawca zdarzenia poszukiwany
Do szpitala w Gdyni został przetransportowany kierujący motocyklem 50-letni mężczyzna, którego podczas wykonywania manewru wyprzedzania zahaczył inny samochód. Kierujący pojazdem odjechał z miejsca zdarzenia.

piątek, 23 sierpnia 2019 r., 12:14
Przerażająca jazda BMW na zakazie. Śledczy sprawdzą, czy mógł spowodować katastrofę
Ci, którzy w sobotę 10 sierpnia podróżowali trasą Brodnica Górna - Kartuzy przeżyli chwile grozy. Zafundował im ją kierujący BMW 49-latek, który jechał wężykiem środkiem jezdni lub lewym pasem. Jak się okazało mężczyzna był trzeźwy, ale miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec powiatu bytowskiego odpowie za złamanie sądowego zakazu. Śledczy sprawdzą też, czy swoją jazdą mógł spowodować katastrofę w ruchu lądowym.

piątek, 23 sierpnia 2019 r., 11:12
Kartuzy. Wypadł z drogi i uderzył w latarnię
W czwartkowy wieczór służby interweniowały w Kartuzach, gdzie kierujący audi z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w przydrożną latarnię. Na szczęście całe zajście zakończyło się bez osób poszkodowanych.

czwartek, 22 sierpnia 2019 r., 09:39
Kartuzy. Włamał się do pubu - 39-latek zatrzymany
Kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mieszkańcowi powiatu kartuskiego, który w nocy z wtorku na środę włamał się do jednego z pubów w Kartuzach i ukradł z niego m.in. napoje alkoholowe.

środa, 21 sierpnia 2019 r., 09:02
Miszewko. Zderzenie czterech pojazdów i motocykla
Kierujący motocyklem 63-latek został przetransportowany do szpitala, po tym jak najechał na niego kierujący volkswagenem 52-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. To uderzenie spowodowało serię zderzeń kolejnych trzech pojazdów.

poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., 19:04
Grzebieniec. Wypadek na gospodarstwie - ranny 67-latek
Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańsku został przetransportowany 67-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Mężczyzna został przygnieciony przez balot słomy.

piątek, 16 sierpnia 2019 r., 09:43
Nietrzeźwy czwartek na drogach powiatu kartuskiego
Aż pięciu nietrzeźwych kierujących minionej doby wyeliminowali z ruchu kartuscy policjanci. Rekordziści wydmuchali blisko 3 promile alkoholu. Do zatrzymań doszło w Klukowej Hucie, Kiełpinie, Baninie, Sierakowicach i Kartuzach.

środa, 14 sierpnia 2019 r., 11:35
Sierakowice. Siedmiolatek wbiegł pod busa
Z ogólnymi potłuczeniami ciała do szpitala został przetransportowany siedmioletni chłopiec, który wbiegł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór w Sierakowicach.

środa, 14 sierpnia 2019 r., 10:53
Wypadł z trasy, przebił ogrodzenie i wjechał na posesję - był kompletnie pijany
Najprawdopodobniej wskutek nadmiernej prędkości zjechał z jezdni, przebił ogrodzenie czyjeś posesji i uszkodził drzewka. Mowa o 34-letnim kierującym oplem, który poddany badaniu alkomatem wydmuchał dwa promile alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed sądem.