czwartek, 9 marca 2017 r., 11:51
Małkowo. Pożar budynku mieszkalnego
Najprawdopodobniej nieszczelność przewodu kominowego była przyczyną pożaru, do którego doszło w czwartkowe przedpołudnie w Małkowie. Ogień objął tam dach budynku mieszkalnego.

wtorek, 7 marca 2017 r., 16:48
Kistowo. Nie żyje 56-latek - jego ciało znaleziono na podwórku
Sekcja zwłok ma wykazać przyczynę śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono we wtorek w godzinach porannych na jednej z posesji w Kistowie (gm. Sulęczyno). Wstępnie wykluczono działanie osób trzecich.

wtorek, 7 marca 2017 r., 12:21
Gołubie. 21-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa 23-latka
Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotni wieczór w Gołubiu. 21-latek ugodził ostrym przedmiotem 23-latka. Ten między innymi z raną kłutą klatki piersiowej został przetransportowany do kościerskiego szpitala, gdzie przeszedł operację. 21-latke usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. We wtorek sąd ma zdecydować, że zostanie tymczasowo aresztowany.

wtorek, 7 marca 2017 r., 12:02
Babi Dół. Zderzenie czterech pojazdów na K20
We wtorkowe przedpołudnie na krajowej "20" w miejscowości Babi Dół doszło do zderzenia czterech pojazdów - dwóch samochodów osobowych i dwóch ciężarowych. Szczęśliwie żaden z uczestników zajścia nie odniósł obrażeń.

wtorek, 7 marca 2017 r., 11:02
Żukowo. Miał prawie dwa promile, spowodował kolizję z dwoma pojazdami
W poniedziałkowe popołudnie policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który prowadził samochód mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Jego skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mogło zakończyć się tragicznie, gdyż kierowca doprowadził do kolizji z dwoma samochodami. Szczęśliwie jednak nikt w zdarzeniu nie ucierpiał.

wtorek, 7 marca 2017 r., 08:39
Zajechał drogę rowerzyście - 18-latek stanie przed sądem
Przed sądem stanie 18-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, który w połowie lutego kierując fordem zajechał drogę rowerzyście na trasie Kartuzy - Dzierżążno. Nastolatek usłyszał zarzut spowodowania niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.

poniedziałek, 6 marca 2017 r., 15:00
Powiat. Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców
W miniony weekend policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego kolejnych amatorów jazdy na podwójnym gazie. Rekordzista miał 1,4 promila alkoholu w organizmie.

sobota, 4 marca 2017 r., 20:20
Żukowo. Nie żyje dwóch 56-latków. Zatruli się alkoholem?
Mimo reanimacji nie udało się uratować życia dwóm mieszkańcom powiatu kartuskiego, którzy w piątkowy wieczór po zakończonej pracy pili alkohol, a następnie stracili przytomność. Prokuratura nie wyklucza, że dwaj 56-latkowie mogli zatruć się alkoholem.

sobota, 4 marca 2017 r., 08:50
Hopowo - Egiertowo. Czołowe zderzenie citroena z golfem na K20
Wczesnym sobotnim rankiem służby ratunkowe interweniowały na trasie Hopowo - Egiertowo, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń.

piątek, 3 marca 2017 r., 19:36
Łapalice. Zderzenie audi z autobusem
Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się zdarzenie drogowe, do którego doszło w piątkowy wieczór na drodze wojewódzkiej w Łapalicach. Audi zderzyło się tam z autobusem.