piątek, 28 kwietnia 2017 r., 14:13
Więcej policyjnych kontroli i patroli, by majówka minęła spokojnie i bezpiecznie
Rozpoczynamy majówkę. Przed nami czas wyjazdów, wycieczek, spotkań z przyjaciółmi, imprez i wspólnego biesiadowania. Długi weekend dla policjantów to okres wzmożonej pracy, podejmują szereg działań służących zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Zapowiadają m.in. wzmożone kontrole na drogach. Aby majówka upłynęła bez przykrych niespodzianek, warto pamiętać o kilku prostych zasadach.

piątek, 28 kwietnia 2017 r., 11:14
Mieszkaniec powiatu kartuskiego członkiem szajki zajmującej się handlem anabolikami
Sześć osób zajmujących się praniem brudnych pieniędzy, które pochodziły z handlu sterydami i środkami na potencję zatrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Wśród nich jest 47-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Całej szóstce grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

piątek, 28 kwietnia 2017 r., 06:04
Śmiertelna "czołówka" na trasie Kartuzy - Dzierżążno. Nie żyje 60-latek
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek wczesnym rankiem na trasie Kartuzy-Dzierżążno. Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe Opel Vectra i Renault Scenic. Śmierć na miejscu poniósł 60-letni kierowca opla. Drugi z kierowców został ranny. Na miejscu trwają czynności wyjaśniające. Droga jest zablokowana w obu kierunkach.

czwartek, 27 kwietnia 2017 r., 18:40
Hopowo-Egiertowo. Zderzenie trzech pojazdów na K20
W czwartkowe popołudnie służby ratunkowe interweniowały na krajowej "20", gdzie na odcinku pomiędzy Hopowem a Egiertowem zderzyły się trzy samochody osobowe. Wskutek zdarzenia poszkodowana została jedna osoba.

środa, 26 kwietnia 2017 r., 20:45
Kartuzy. Zostawiła garnek na kuchence. Interweniowali strażacy
W środowy wieczór służby interweniowały na osiedlu Wybickiego w Kartuzach. Mieszkańcy powiadomili strażaków o wydobywającym się dymie z jednego z mieszkań. Okazało się, że powodem zadymienia był pozostawiony na gazie garnek.

środa, 26 kwietnia 2017 r., 14:18
Stężyca. Zderzenie VW T5 z toyotą
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowe przedpołudnie na drodze wojewódzkiej w miejscowości Stężycy. Kierujący VW T5 wymusił tam pierwszeństwo na jadącej prawidłowo toyocie.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 21:37
Stężyca-Gołubie. Golf wypadł z drogi i dachował
Jedna osoba została poszkodowana wskutek zdarzenia, do którego doszło we wtorkowy wieczór na trasie Stężyca - Gołubia. Golf wypadł tam z drogi i dachował.

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., 18:52
Somonino. Seat najechał na tył peugeota
Dwie osoby zostały poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej w Somoninie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., 15:13
Sierakowice. W ciężarówce pękła opona - doszło do pożaru
W poniedziałkowe przedpołudnie strażacy z Sierakowic interweniowali na ulicy Lęborskiej, gdzie w ciężarówce pękła opona, a następnie uległa zapaleniu. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał w zdarzeniu.

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., 11:54
Hopowo. Pożar budynku mieszkalnego - poszkodowany mężczyzna
W niedzielny wieczór sześć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem domu jednorodzinnego w Hopowie. Spaleniu uległy pomieszczenia kotłowni i garażu oraz dach. Starty wstępnie oszacowano na około 150.000 zł. Wskutek pożaru poszkodowany został 35-letni mężczyzna, który próbował samodzielnie ugasić pożar.