środa, 24 kwietnia 2019 r., 10:00
Stężyca. Skoda wpadła pod ciężarówkę - w akcji LPR
29-letni mężczyzna śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala po tym, jak kierując skodą fabią wjechał wprost pod samochód ciężarowy. Do zdarzenia doszło w środowy poranek w Stężycy. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Droga jest zablokowana.

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 12:58
Pożar restauracji w Babim Dole
We wtorkowy poranek strażacy interweniowali przy pożarze, do którego doszło w jednym z lokali gastronomicznych w Babim Dole. Na miejsce zadysponowano siedem zastępów straży.

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 12:43
Silny wiatr na Kaszubach - strażacy interweniowali kilkanaście razy
Wtorek w powiecie kartuskim upływa bardzo wietrznie. Strażaków od godzin porannych wzywano kilkanaście razy do powalonych drzew i uszkodzonych dachów. W związku z prognozami wydano ostrzeżenia I stopnia.

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 11:01
Z Raduni wyłowiono kolejne zwierzęce kości
Służby ponownie interweniowały na rzece Raduni. Tym razem w poniedziałkowy wieczór w Wyczechowie ujawniono kości zwierzęce, wyłowiono je z wody i zabezpieczono przez Powiatowego Lekarza Weterynarii.

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 10:48
Pościg za kierowcą opla - doprowadził do kolizji, próbował uciekać pieszo
Święta na drogach powiatu kartuskiego upłynęły dość spokojnie. W wielkanocny poniedziałek policjanci ujęli 34-letniego kierowcę opla, który nie zatrzymał się do kontroli i podjął próbę ucieczki. W jej trakcie doprowadził do kolizji.

poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r., 10:38
Audi uderzyło w drzewo w Amalce - kierowca wypadł z auta
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Amalce. Kierujący audi uderzył w drzewo.

poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r., 10:23
Jedna osoba ranna w wypadku w Borkowie
W niedzielne, świąteczne popołudnie doszło do wypadku w Borkowie. W jego skutek do szpitala przetransportowano jedną osobę.

piątek, 19 kwietnia 2019 r., 20:50
Udawał policjanta, chciał wyłudzić pieniądze
Po raz kolejny na terenie powiatu kartuskiego doszło do próby oszustwa metodą na policjanta. Jego ofiarami omal nie padły dwie mieszkanki powiatu kartuskiego. Jedna z nich wykonała przelewy w wysokości 100.000 złotych, nie straciła pieniędzy dzięki czujności pracownika banku.

czwartek, 18 kwietnia 2019 r., 15:19
Policjanci sprawdzili 1192 kierowców. Trojgu zatrzymali prawo jazdy
Kartuscy policjanci w środę prowadzili akcję "Trzeźwy poranek". W jej ramach przebadali na obecność alkoholu prawie 1200 kierujących. Trojgu zatrzymano prawo jazdy, za jazdę pod wpływem odpowie też rowerzysta, który miał w organizmie 1,3 promila.

czwartek, 18 kwietnia 2019 r., 12:09
Seria włamań w gminie Sierakowice. Zachowaj czujność!
Tylko od początku roku na terenie gminy Sierakowice doszło aż do ośmiu włamań z kradzieżą lub prób włamania do domów oraz do trzech sklepów i firm. Porównywalna ilość tego typu zdarzeń miała miejsce też w sąsiedniej gminie Stężyca. Zachowaj czujność. Jeśli zauważyłeś podejrzane osoby lub pojazdy w twojej okolicy, powiadom policję.