poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., 19:04
Grzebieniec. Wypadek na gospodarstwie - ranny 67-latek
Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańsku został przetransportowany 67-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Mężczyzna został przygnieciony przez balot słomy.

piątek, 16 sierpnia 2019 r., 09:43
Nietrzeźwy czwartek na drogach powiatu kartuskiego
Aż pięciu nietrzeźwych kierujących minionej doby wyeliminowali z ruchu kartuscy policjanci. Rekordziści wydmuchali blisko 3 promile alkoholu. Do zatrzymań doszło w Klukowej Hucie, Kiełpinie, Baninie, Sierakowicach i Kartuzach.

środa, 14 sierpnia 2019 r., 11:35
Sierakowice. Siedmiolatek wbiegł pod busa
Z ogólnymi potłuczeniami ciała do szpitala został przetransportowany siedmioletni chłopiec, który wbiegł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór w Sierakowicach.

środa, 14 sierpnia 2019 r., 10:53
Wypadł z trasy, przebił ogrodzenie i wjechał na posesję - był kompletnie pijany
Najprawdopodobniej wskutek nadmiernej prędkości zjechał z jezdni, przebił ogrodzenie czyjeś posesji i uszkodził drzewka. Mowa o 34-letnim kierującym oplem, który poddany badaniu alkomatem wydmuchał dwa promile alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed sądem.

wtorek, 13 sierpnia 2019 r., 10:39
26-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego zginął od ciosów maczetą
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek w jednym z mieszkań w Starogardzie Gdańskim. Podczas libacji alkoholowej dwóch młodych mężczyzn miało zaatakować trzeciego kompana. 26-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego zginął od zadanych mu ciosów maczetą. Pod zarzutem zabójstwa zatrzymano 19-letniego i 33-letniego mieszkańców powiatu starogardzkiego.

wtorek, 13 sierpnia 2019 r., 10:27
Był nietrzeźwy i pod wpływem amfetaminy. Wjechał do tunelu dla pieszych
Mowa o 27-letnim mieszkańcu powiatu kartuskiego, który nad ranem w poniedziałek w Sopocie wjechał do tunelu dla pieszych kierowaną przez siebie toyotą. Jak się okazało, mężczyzna nie tylko miał w wydychanym powietrzu promil alkoholu, ale również znajdował się pod silnym wpływem środka odurzającego - amfetaminy.

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r., 09:36
Pięciu nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych - rekordzista wydmuchał 4,5 promila!
Aż pięciu nietrzeźwych kierujących wyeliminowali z ruchu kartuscy policjanci w miniony weekend. Rekordzista wydmuchał 4,5 promila alkoholu, a w ręce stróżów prawa wpadł dzięki obywatelskiej postawie innych uczestników ruchu. Dodatkowo jak się okazało, 34-latek miał już orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

sobota, 10 sierpnia 2019 r., 19:55
Połęczyno. Ford rozbił się na drzewie - nie żyje 63-latek
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotnie popołudnie na trasie Połęczyno - Grabowska Huta. Ford Mondeo, kierowany przez 63-letniego mężczyznę uderzył tam w przydrożne drzewo. Kierowca poniósł śmierć na miejscu.

sobota, 10 sierpnia 2019 r., 17:13
Somonino. Czołowo-boczne zderzenie skody z volvo
W sobotnie przedpołudnie służby interweniowały w Somoninie, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Wskutek zdarzenia jedną osobę przetransportowano do szpitala.

czwartek, 8 sierpnia 2019 r., 13:49
Mieszkanka Rębiechowa odnaleziona
W środę po południu policjanci z kartuskiej komendy odnaleźli zaginioną 49-latkę z Rębiechowa. Kobieta cała i zdrowa.