sobota, 27 stycznia 2018 r., 10:41
Sierakowice. Pożar w piwnicy - poszkodowany strażak
W sobotnie przedpołudnie strażacy interweniowali w Sierakowicach, gdzie w pomieszczeniu piwnicznym jednego z budynków mieszkalnych doszło do pożaru. Podczas akcji poszkodowany został strażak-ochotnik. Został przetransportowany do szpitala.

piątek, 26 stycznia 2018 r., 12:05
Gdy pęka tafla lodu...
Śmierć czyha pod lodem. Rokrocznie kilkadziesiąt osób traci życie tonąc w zimnej wodzie. Dlatego u progu ferii zimowych, a więc czasu, kiedy dzieci chętnie wykorzystują zamarznięte akweny do zabawy, służby przestrzegają przed skutkami takiego postępowania i instruują, co zrobić, gdy tafla lodu już pod nami pęknie.

środa, 24 stycznia 2018 r., 11:12
Tuchlino. Kompletnie pijany 24-latek za kierownicą
W poniedziałek policjanci zatrzymali w Tuchlinie mężczyznę, który prowadził samochód mając około 3,6 promila alkoholu w organizmie.

środa, 24 stycznia 2018 r., 09:34
Żukowo. Pożar garażu - spłonął VW Golf
Między innymi samochód marki VW Golf plus uległ spaleniu wskutek pożaru, do którego doszło we wtorkowy wieczór w Żukowie. Ogień pojawił się tam wewnątrz garażu zaadaptowanego na warsztat samochodowy.

wtorek, 23 stycznia 2018 r., 20:26
IMGW ostrzega przed gołoledzią
W nocy na Pomorzu prognozowane są marznące opady deszczu. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Przed skutkami gołoledzi przestrzegają też lokalni synoptycy.

wtorek, 23 stycznia 2018 r., 10:36
Zatrzymany za rozbój 18-latek skaleczył się na komendzie
Samookaleczenie nie uchroniło 18-latka przed umieszczeniem go w areszcie. Nastolatka po tym, jak ranił sobie lewe przedramię gilotynką podczas wykonywania z nim czynności na kartuskiej komendzie, opatrzono i przetransportowano do aresztu w Gdańsku. Młody mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju na 45-latku.

wtorek, 23 stycznia 2018 r., 08:40
Bącka Huta. "Czołówka" passata z busem
Szczęśliwie bez osób rannych zakończyło się poranne zdarzenie, do którego doszło w Bąckiej Hucie (gm. Sierakowice). VW Transporter zderzył się tam czołowo z VW Passatem.

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 14:26
Pijany kierowca zatrzymany dzięki interwencji mieszkanki
Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie kierowca subaru zatrzymany przez policję w piątek. Dalszą jazdę uniemożliwiono mu dzięki interwencji jednej z czujnych obywatelek.

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 13:22
Wypadek na kuligu w Wieżycy
W sobotę po południu doszło do nieszczęśliwego wypadku podczas kuligu w Wieżycy. Jedne z sanek w zaprzęgu uderzyły w słup. Do szpitala przewieziono jedną osobę.

piątek, 19 stycznia 2018 r., 13:59
Narkotyki schował w reklamówce pod siedzeniem auta
Amfetaminę, marihuanę i extasy miał przy sobie 27-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Mężczyznę zatrzymano w środę w Mirachowie.