wtorek, 31 października 2017 r., 14:07
Miechucino. Dachowanie volkwagena T5 - jedna osoba w szpitalu
56-letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło we wtorek rano na trasie Kartuzy-Sierakowice.

wtorek, 31 października 2017 r., 13:47
Grzybno. Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych
Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła kobieta, którą we wtorkowy poranek potrącono na przejściu dla pieszych w Grzybnie. W związku z warunkami na drodze policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

poniedziałek, 30 października 2017 r., 15:08
Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policję - rekordzista miał 2,5 promila
Od 1,5 do 2,5 promila alkoholu w organizmie mieli kierujący zatrzymani przez policję na drogach powiatu w miniony weekend. Grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów - takie sankcje ponieść mogą zgodnie z przepisami osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

poniedziałek, 30 października 2017 r., 14:10
Pijany, półnagi wandal awanturował się w jednym z ośrodków wczasowych
Kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 39-latkowi, który w nocy z soboty na niedzielę awanturował się w jednym z ośrodków wczasowym w gminie Stężyca. Był agresywny i pijany. Chcąc dostać się do recepcji ośrodka powybijał gaśnicą szyby.

sobota, 28 października 2017 r., 11:06
IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa pomorskiego ostrzeżenie I i II stopnia w związku z silnymi wiatrami i intensywnymi opadami deszczu. Na Kaszubach wiatr może osiągnąć prędkość nawet do 75 km.

środa, 25 października 2017 r., 20:32
Cysterna przewróciła się na trasie Kartuzy-Dzierżążno
W środę wieczorem doszło do niecodziennego zdarzenia na trasie Kartuzy-Dzierżążno. Na drodze przewróciła się cysterna przewożąca popiół do produkcji betonu.

środa, 25 października 2017 r., 09:42
Zderzenie trzech aut w Somoninie - sprawca wypadku pijany
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło we wtorkowy wieczór w Somoninie. 30-latek, który go spowodował miał w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyznę obowiązywał też zakaz prowadzenia pojazdów do lipca 2019 roku.

wtorek, 24 października 2017 r., 12:56
Spod szkoły w Sierakowicach skradziono BMW
Do niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek w Sierakowicach. Spod budynku szkoły podstawowej nr 2 skradziono BMW X1.

czwartek, 19 października 2017 r., 13:47
Przodkowo. Stłuczka fiata z BMW
Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się zdarzenie, do którego doszło w czwartkowe popołudnie w Przodkowie. Na wąskiej drodze czołowo zderzyły się dwa samochody - BMW i fiat.

wtorek, 17 października 2017 r., 17:49
Ewakuacja I LO w Kartuzach
We wtorek, o godzinie 12, w I Liceum Ogólnokształcącym w Kartuzach rozbrzmiał dzwonek, był to sygnał do ewakuacji. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami opuścili sale lekcyjne, a następnie szkołę. Na szczęście były to tylko ćwiczenia. Nad wszystkim czuwali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.