czwartek, 23 lutego 2017 r., 11:30
Pirat drogowy z Chwaszczyna był też złodziejem paliwa, jest w rękach policji
Nalewał paliwo do baniaków i odjeżdżał nie płacąc. W ten sposób w ciągu trzech tygodni okradł co najmniej dziewięć różnych stacji paliw. Został zatrzymany przez policjantów z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Okazało się, że mężczyzna jest również kierowcą vw passata, którego brawurową jazdę po chodniku w Chwaszczynie utrwalił na wideo inny uczestnik ruchu.

środa, 22 lutego 2017 r., 13:56
Sprawcy kradzieży w sklepie w Kiełpinie staną przed sądem
Finał sprawy kradzieży w jednym z marketów w Kiełpinie nastąpi w sądzie. Po naszej interwencji funkcjonariusze ustalili wszystkich czterech sprawców zdarzenia, przedstawili im zarzuty i skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Ponadto dwóch mężczyzn odpowie także za grożenie właścicielce sklepu.

środa, 22 lutego 2017 r., 09:30
Leszno. Miał ponad 3 promile, spowodował kolizję
Był nietrzeźwy, prowadził samochód mimo braku uprawnień i spowodował kolizję - policjanci z Kartuz zatrzymali we wtorkowe popołudnie 27-latka, który wsiadł za kółko mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

wtorek, 21 lutego 2017 r., 14:46
Przodkowo. Pożar w restuaracji
W poniedziałkowy wieczór strażacy gasili pożar w Przodkowie, gdzie zapaliła się sadza w kominie w budynku handlowo - usługowo - gastronomicznym. Szczęśliwie zdarzenie zakończyło się bez osób poszkodowanych, jak i strat.

wtorek, 21 lutego 2017 r., 09:04
Glincz. Pożar w budynku mieszkalnym
W poniedziałkowe późne popołudnie strażacy interweniowali przy pożarze, do którego doszło w jednym z budynków mieszkalnych w Glinczu. Spaleniu uległo część stropu, jak i podbitki dachowej.

poniedziałek, 20 lutego 2017 r., 17:37
Łapalice. Zderzenie VW Polo z fiatem
Jedna osoba została przetransportowana do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło poniedziałkowym popołudniem w Łapalicach. VW Polo czołowo zderzył się tam z dostawczym fiatem.

poniedziałek, 20 lutego 2017 r., 10:07
Sikorzyno. Kierowca audi miał przy sobie amfetaminę i marihuanę
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali w sobotę 32-latka, który miał przy sobie środki odurzające. Mężczyzna kierował audi, niewykluczone, że prowadził pod wpływem narkotyków.

poniedziałek, 20 lutego 2017 r., 09:35
O włos od tragedii. Kierujący fordem zajeżdża drogę rowerzyście
O wielkim szczęściu może mówić rowerzysta, którego obecność na drodze, najwyraźniej nie spodobała się kierowcy Forda Focusem. Ten, jak widać na załączonym filmiki, po wyprzedzeniu rowerzysty zajechał mu drogę. Szczęśliwie rowerzysta nie stracił równowagi i nie przewrócił się.

sobota, 18 lutego 2017 r., 13:48
Kartuzy. Wędkarz pod lodem - ratowali go strażacy
W sobotnie popołudnie służby ratunkowe interweniowały na jeziorze Klasztornym Małym w Kartuzach, gdzie do wody wpadł wędkarz. 67-latek częściowo znajdował się pod lodem. Szczęśliwie dzięki szybkiej reakcji innego mężczyzny i strażaków, wędkarza udało się wydostać spod wody.

piątek, 17 lutego 2017 r., 08:13
Kawle. Opel uderzył w drzewo i stanął w płomieniach
Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się nocne zdarzenie na trasie Puzdrowo - Gowidlino. W miejscowości Kawle Opel Astra uderzył tam w drzewo, po czym stanęło w płomieniach. Kierowca pojazdu w porę zdążył oddalić się od płonącego samochodu.