poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 12:26
Potrącił rowerzystkę i uciekł z miejsca zdarzenia
54-letnia kobieta trafiła w sobotę do szpitala, wskutek wypadku do którego doszło w Kosach. Jadąc rowerem, została potrącona przez samochód. Sprawca zbiegł.

niedziela, 15 lipca 2018 r., 19:03
Pożar budynku mieszkalnego w Żukowie
W niedzielne popołudnie doszło do pożaru na ul. Tuwima w Żukowie. Ogień objął budynek mieszkalny. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że żadnego z domowników nie było wówczas w obiekcie. Z pożarem walczyło kilka zastępów straży.

piątek, 13 lipca 2018 r., 09:00
Kartuzy. Miał 1,5 promila, doprowadził do kolizji
Kartuscy policjanci zatrzymali w czwartek 59-letniego mężczyznę, który kierując skodą doprowadził do kolizji na parkingu. Okazało się, że kierujący był pod wpływem alkoholu.

czwartek, 12 lipca 2018 r., 18:25
Wypadek podczas regat. Kilkanaścioro dzieci pod wodą (ćwiczenia)
Podczas odbywających się w czwartkowe popołudnie na jeziorze Brodno Wielkie regat doszło do wywrócenia się kilku żaglówek. W konsekwencji pod wodą znalazło się aż kilkanaścioro młodych osób, w tym niektóre z nich zostały ciężko ranne. Na pomoc poszkodowanym ruszyli strażacy z OSP Brodnica Górna, Łapalice i Dzierżążno. Na szczęście był to tylko scenariusz strażackich manewrów z zakresu ratownictwa wodnego.

czwartek, 12 lipca 2018 r., 13:18
Wygoda Sierakowska. Pożar sadzy w kominie
Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały w czwartkowe południe w Wygodzie Sierakowskiej, gdzie doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. Zapaleniu uległa sadza w przewodzie kominowym.

środa, 11 lipca 2018 r., 18:36
Kamienica Królewska. Zderzenie volkswagena z oplem
Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się zdarzenie, do którego doszło w środowe popołudnie w Kamienicy Królewskiej VW Vento zderzył się tam z oplem.

środa, 11 lipca 2018 r., 16:22
Ustalono właścicielkę porzuconego psiaka. Sprawa trafiła na policję
Sprawą pieska, którego znaleziono we wtorek rano w lesie na trasie Kartuzy-Kiełpino zajmie się policja. Po nagłośnieniu sprawy w mediach do komendanta straży miejskiej zgłosiło się kilka osób, które rozpoznały czworonoga, dzięki czemu ustalono jego właścicielkę. Porzucenie zwierzaka traktowane jest jak znęcanie. Za czyn ten grozi kara nawet dwóch lat więzienia.

wtorek, 10 lipca 2018 r., 14:42
Porzucili psa na pewną śmierć - ktoś przywiązał go do drzewa w lesie
We wtorek przed południem w lesie między Kiełpinem i Kartuzami spacerująca kobieta znalazła przywiązanego do drzewa pieska. Wszystko wskazuje na to, że ktoś w ten okrutny sposób chciał się pozbyć czworonoga.

wtorek, 10 lipca 2018 r., 11:27
32-latek zatrzymany za kradzież złomu. Miał przy sobie narkotyki
Kartuscy policjanci rozwiązali sprawę kradzieży złomu i części samochodowych, do której doszło w czerwcu. Podczas zatrzymania okazało się, że 32-letni sprawca miał przy sobie narkotyki.

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 16:21
Babi Dół. Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych z osobówką - nie żyje kobieta
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałkowe popołudnie na K20 w miejscowości Babi Dół. Zderzyły się tam trzy pojazdy, w tym dwa ciężarowe i osobowy citroen. Kierująca citroenem kobieta poniosła śmierć na miejscu. Pozostali dwaj kierowcy nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Droga jest zablokowana.