piątek, 28 lipca 2017 r., 16:35
Leszno. Rowerzysta potrącony przez samochód
W piątkowe popołudnie doszło do wypadku w lesie na trasie Kartuzy-Somonino. Samochód osobowy potrącił na tym odcinku rowerzystę.

piątek, 28 lipca 2017 r., 12:06
Była pijana, spowodowała wypadek. 23-latka przez nią trafiła do szpitala
Prawie 1,4 promila alkoholu miała w swoim organizmie kobieta, która w czwartkowy wieczór spowodowała wypadek w Gowidlinie. W jego skutek do szpitala trafiła młoda kobieta.

czwartek, 27 lipca 2017 r., 17:12
Strażacy nadal walczą ze skutkami ulew - odnotowali około 130 interwencji
Deszcz nie odpuszcza i nadal intensywnie pada na Kaszubach. Strażacy mają ręce pełne roboty od środy odnotowali już około 130 interwencji. Najwięcej ich dotyczy gminy Żukowo, w szczególności rejonu Banina i Chwaszczyna. Nadal na Pomorzu obowiązują ostrzeżenia III stopnia.

czwartek, 27 lipca 2017 r., 13:01
Poręby. VW Lupo wypadł z trasy
W środowe popołudnie służby interweniowały na trasie Sierakowice-Poręby. VW Lupo wypadł tam z drogi i wpadł do rowu. Poszkodowana została kierująca pojazdem kobieta.

czwartek, 27 lipca 2017 r., 11:56
Skontrolowano punkty z automatami do gier. Skonfiskowano sześć maszyn
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Gdyni co pewien czas prowadzą w powiecie działania, których celem jest zwalczanie nielegalnego procederu gier na automatach, bez wymaganego zezwolenia. Na terenie gminy Kartuzy podczas ostatniej kontroli zabezpieczono sześć automatów do gier.

czwartek, 27 lipca 2017 r., 11:47
W samochodzie miał amfetaminę. Zatrzymała go policja
W nocy z wtorku na środę policjanci z patrolu z Żukowa zatrzymali 24-latka. W jego samochodzie znaleźli amfetaminę. Noc spędził w areszcie. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

czwartek, 27 lipca 2017 r., 10:32
Intensywnie pada na Kaszubach. Wydano III stopień zagrożenia, strażacy interweniowali ponad sto razy
Na Kaszubach wciąż intensywnie pada. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa pomorskiego meteorologiczne i hydrologiczne ostrzeżenia III stopnia. W związku z nasilonymi opadami mnóstwo pracy mają też strażacy. Na Pomorzu interweniowano już ponad 330 razy, w powiecie kartuskim ponad 100. Zgodnie z prognozami na Kaszubach intensywnie padać ma do wieczora, choć niewykluczone, że potrwa to dłużej.

środa, 26 lipca 2017 r., 11:24
Ulewy nad Kaszubami. Wydano ostrzeżenia
Na całym Pomorzu we znaki dają się intensywne opady deszczu. Wydano ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne, natomiast strażacy na terenie województwa odnotowali już ponad pięćdziesiąt interwencji w związku zalaniami i podtopieniami.

wtorek, 25 lipca 2017 r., 14:19
Policjanci poszukują świadków wypadku
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach prowadzą postępowanie w sprawie potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych w Kartuzach. Do zdarzenia doszło 18 maja około godz. 18. Policjanci proszą o kontakt osoby, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

poniedziałek, 24 lipca 2017 r., 14:05
Był pijany i zasnął za kierownicą - 27-latek z zarzutami za śmiertelny wypadek w Mojuszu
Minimum dwa lata pozbawienia wolności grozi 27-latkowi, który będąc w stanie nietrzeźwości spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym w sobotnie popołudnie w Mojuszu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Jak wyjaśniał, zasnął za kierownicą.