czwartek, 1 lutego 2018 r., 10:47
Policja szuka świadków ws. rasistowskiego napisu w Gowidlinie
Policjanci z Sierakowic pod nadzorem gdańskiej prokuratury prowadzą dochodzenie w sprawie nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym w Gowidlinie. W połowie grudnia na jednym z budynków napisano tam bowiem "jebać uchodźców". Jeśli jesteś świadkiem zdarzenia, bądź posiadasz jakiekolwiek informację na ten temat, zgłoś się na policję.

wtorek, 30 stycznia 2018 r., 12:29
Dwukrotnie więcej ofiar śmiertelnych na drogach - policja podsumowała rok
Spadek liczby rozbojów, kradzieży i przestępstw narkotykowych, więcej wypadków śmiertelnych, w których łącznie zginęło 16 osób- tak najkrócej podsumować można rok 2017 w policyjnych statystykach. W ubiegłym tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach odbyła się roczna odprawa, na której podsumowano minione dwanaście miesięcy.

poniedziałek, 29 stycznia 2018 r., 11:15
Prowadził auto pod wpływem narkotyków
W sobotę kartuscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pod wpływem środków odurzających prowadził samochód. Przy 29-latku znaleziono również woreczek z białym proszkiem.

poniedziałek, 29 stycznia 2018 r., 11:03
Żukowo. Miał w mieszkaniu amfetaminę, marihuanę i ecstasy
Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozić może 25-letniemu mieszkańcowi gminy Żukowo, u którego policjanci w środę znaleźli znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna trzymał w mieszkaniu m.in. 260 gramów amfetaminy.

poniedziałek, 29 stycznia 2018 r., 09:56
Wichury nad Kaszubami - służby ostrzegają
Nad Kaszubami ponownie szaleje wiatr. Po południu ma osiągnąć siłę nawet do 70/80 km/h. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla subregionu wewnętrznego województwa pomorskiego. Dla subregionu nadmorskiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia. Przed skutkami wichur przestrzegają też lokalni synoptycy.

sobota, 27 stycznia 2018 r., 19:50
Miszewo. Renault zderzyło się z koparką na K20
Trzy osoby zostały poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotni wieczór w Miszewie na K20. Kierujący renault najechał tam na tył koparki.

sobota, 27 stycznia 2018 r., 10:41
Sierakowice. Pożar w piwnicy - poszkodowany strażak
W sobotnie przedpołudnie strażacy interweniowali w Sierakowicach, gdzie w pomieszczeniu piwnicznym jednego z budynków mieszkalnych doszło do pożaru. Podczas akcji poszkodowany został strażak-ochotnik. Został przetransportowany do szpitala.

piątek, 26 stycznia 2018 r., 12:05
Gdy pęka tafla lodu...
Śmierć czyha pod lodem. Rokrocznie kilkadziesiąt osób traci życie tonąc w zimnej wodzie. Dlatego u progu ferii zimowych, a więc czasu, kiedy dzieci chętnie wykorzystują zamarznięte akweny do zabawy, służby przestrzegają przed skutkami takiego postępowania i instruują, co zrobić, gdy tafla lodu już pod nami pęknie.

środa, 24 stycznia 2018 r., 11:12
Tuchlino. Kompletnie pijany 24-latek za kierownicą
W poniedziałek policjanci zatrzymali w Tuchlinie mężczyznę, który prowadził samochód mając około 3,6 promila alkoholu w organizmie.

środa, 24 stycznia 2018 r., 09:34
Żukowo. Pożar garażu - spłonął VW Golf
Między innymi samochód marki VW Golf plus uległ spaleniu wskutek pożaru, do którego doszło we wtorkowy wieczór w Żukowie. Ogień pojawił się tam wewnątrz garażu zaadaptowanego na warsztat samochodowy.