czwartek, 12 kwietnia 2018 r., 19:06
Pożar poszycia leśnego w Sulęczynie
W czwartkowe popołudnie doszło do pożaru poszycia leśnego w Sulęczynie. Ogień objął powierzchnię około połowy hektara.

czwartek, 12 kwietnia 2018 r., 14:14
Policja poszukuje podejrzanych w sprawie kradzieży u jubilera
Kartuscy policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży w sklepie jubilerskim w Sierakowicach. Śledczy poszukują świadków, którzy pomogą ustalić tożsamość trzech osób podejrzanych o to przestępstwo. Osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia tożsamości sprawców proszone są o kontakt z policją.

czwartek, 12 kwietnia 2018 r., 09:06
Załęże. Czołówka hyundai'a z mitsubishi
Dwie osoby zostały poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowy poranek na trasie Przodkowo-Pomieczyno. Hyundai zderzył się tam czołowo z mitsubishi.

środa, 11 kwietnia 2018 r., 14:59
Policjanci z wydziału kryminalnego z Kartuz najlepsi w województwie
Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zdobyli pierwsze miejsce w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Służby Kryminalnej roku 2018", który w dniach 9-10 kwietnia odbył się w Słupsku. Kartuska drużyna zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej, ale jej członkowie zajęli też czołowe miejsca w konkurencjach indywidualnych. Kryminalni z Kartuz będą reprezentować Pomorze w finale krajowym, który zaplanowano na czerwiec.

środa, 11 kwietnia 2018 r., 14:22
Przywłaszczył łódź wartą prawie 110.000 zł. Grozi mu pięć lat więzienia
Kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu mieszkańcowi Gdańska, którego zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Żukowie. Mężczyzna przywłaszczył motorówkę z przyczepą o łącznej wartości 109 tys. zł.

środa, 11 kwietnia 2018 r., 13:00
Policjanci podsumowali działania "Alkohol i narkotyki"
Ponad 420 pojazdów skontrolowali policjanci we wtorek. Przez cały dzień na drogach powiatu kartuskiego prowadzili działania "Alkohol i narkotyki". Wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących.

wtorek, 10 kwietnia 2018 r., 17:00
Wypadek w Kosach - jedna osoba w szpitalu
We wtorkowe popołudnie doszło do wypadku w Kosach. Samochód osobowy marki ford uderzył w drzewo. Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano jedną osobę.

wtorek, 10 kwietnia 2018 r., 13:44
Jeździmy za szybko i nie umiemy parkować - kartuski kierowca oczami internautów
Przekraczanie dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowe parkowanie - to nadal dwa największe zagrożenia w powiecie kartuskim, jakie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zaznaczają internauci. W pierwszym tegorocznym kwartale zgłoszono łącznie aż 553 zagrożeń.

wtorek, 10 kwietnia 2018 r., 12:52
Leźno. Czołowo-boczne zderzenie BMW z hondą
Dwie osoby zostały poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło we wtorkowe południe na Al. Lipowej w Leźnie. Czołowo-bocznie zderzyło się tam BMW z hondą. Jeden z pojazdów zahaczył też o opla.

wtorek, 10 kwietnia 2018 r., 11:04
Miał 2,6 promila i kierował vw transitem. Zatrzymali go policjanci
W poniedziałek policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego kolejnych nietrzeźwych kierujących. Mimo wysokich kar, wielu apelów policji, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy po spożyciu alkoholu decydują się wsiąść za kółko, stwarzając zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.