wtorek, 20 listopada 2018 r., 09:10
Widlino. Bulwersujący incydent. Mężczyzna próbował wciągnąć do auta gimnazjalistkę
W piątek dotarła do dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie informacja, że na przystanku w Widlinie mężczyzna próbował wciągnąć do samochodu gimnazjalistkę, uczennicę tej szkoły. Dyrektorka placówki natychmiast skontaktowała się z matką dziewczynki i powiadomiła o szokującym zdarzeniu policję.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 15:59
Czujka na straży twojego bezpieczeństwa - kosztuje niewiele, a może uratować życie!
Rokrocznie kilka tysięcy osób ulega zatruciu czadem, z czego kilkaset ze skutkiem śmiertelnym. Zatrważające są też statystyki pożarów kominów. Strażacy wraz z początkiem sezonu grzewczego apelują więc do mieszkańców o czyszczenie kominów i sprawdzanie instalacji grzewczych. Wystarczy tak niewiele, by uratować swój dobytek, a co ważniejsze ocalić życie własne i swoich najbliższych. Komenda Główna PSP zainaugurowała też akcję "Czujka na straży twojego bezpieczeństwa", która ma na celu zachęcanie do montażu czujek dymu i czadu.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 09:49
Jedna osoba ranna w wypadku w Glinczu
31-letnia kobieta trafiła w niedzielę do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w Glinczu. W prowadzony przez nią samochód uderzył Chrysler wyjeżdżający z drogi leśnej.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 10:16
Kczewo. Wypadek z udziałem policyjnego VW T6
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowe przedpołudnie na trasie Kczewo-Miszewo. Kierujący VW Golfem doprowadził tam do zdarzenia z policyjnym VW T6 i MAN-em.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 09:58
Przyjaźń. Volkswagen zderzył się z ciężarówką - ranna 19-latka
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w środowe popołudnie na trasie Przyjaźń-Lniska. Samochód osobowy zderzył się tam z ciężarówką.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 08:59
Pijany 40-latek za kierownicą - miał w organizmie prawie cztery promile alkoholu
Około 3,7 promila alkoholu miał w organizmie 45-latek, którego w środę po południu zatrzymali policjanci z Lisich Jamach. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. W ciągu minionych 48 godzin w ręce funkcjonariuszy trafiło łącznie troje amatorów jazdy na podwójnym gazie.

środa, 14 listopada 2018 r., 15:57
Gmina Stężyca. Obchody 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
Gmina Stężyca obchodziła 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Szymbarku. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.15 w kościele parafialnym. Celebrze przewodniczył ksiądz proboszcz Grzegorz Fąferko, sprawując mszę świętą w intencji Ojczyzny i Szymbarskich Zakładników.

środa, 14 listopada 2018 r., 14:14
Zderzenie ciężarówki z osobówką w Glinczu
W środę po południu doszło do wypadku w Glinczu. Ciężarówka zderzyła się tam z osobówką. Jedna osoba została ranna.

środa, 14 listopada 2018 r., 10:33
Zderzenie czterech aut w Lesznie - jedna osoba w szpitalu
We wtorkowe popołudnie doszło do wypadku na trasie Kartuzy-Leszno. Zderzyły się tam cztery auta osobowe. Jedną osobę przetransportowano do szpitala.

wtorek, 13 listopada 2018 r., 14:25
Kartuzy. Pożar w starym budynku Policji
Trwają działania strażaków w budynku dawnej Komendy Powiatowej Policji przy ulicy Kościuszki w Kartuzach. We wtorkowe popołudnie strażacy otrzymali zgłoszenie o wydobywającym się z obiektu dymie. Trwa lokalizacja źródła pożaru.