niedziela, 20 stycznia 2019 r., 09:19
Internauci walczą z piratami drogowymi - interweniowali aż 850 razy!
Aż 850 zgłoszeń dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości przyjęli w minionym roku kartuscy policjanci w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Potwierdzono z nich aż 679 przypadków. Walka internautów z piratami drogowymi zdecydowanie wiodła prym wśród wszystkich zagrożeń, których łącznie w 2018 roku zgłoszono 1661, w tym potwierdzono 900. Na jakie jeszcze niebezpieczne zjawiska zwracali uwagę stróżom prawa mieszkańcy powiatu kartuskiego?

sobota, 19 stycznia 2019 r., 11:19
Rozpylił gaz pieprzowy w szkole. 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym
Policji udało się ustalić, kto odpowiada za rozpylenie gazu pieprzowego w piątek w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach. W związku ze zdarzeniem ewakuowano z budynku 120 osób, czworo dzieci trafiło do szpitala. Gaz rozpylił 16-letni mieszkaniec gminy Sierakowice. Nastolatek nie był uczniem szkoły. Odpowie przed sądem rodzinnym.

sobota, 19 stycznia 2019 r., 11:19
Ukradli kilkadziesiąt puszek piwa. Zatrzymał ich policjant poza służbą
Dzięki czujności funkcjonariusza wydziału dochodzeniowo-śledczego z kartuskiej komendy odpowiedzialności nie uniknie trzech mężczyzn, którzy postanowili ukraść piwo z jednego ze sklepów na terenie Kartuz. Łupem złodziei padło kilkadziesiąt puszek.

piątek, 18 stycznia 2019 r., 15:47
Nieznana substancja w szkole w Sierakowicach. Ewakuowano 120 osób
W piątkowe popołudnie w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach rozpylono nieznaną substancję. Na miejsce wezwano straż, policję i zespół ratownictwa medycznego. Ewakuowano około 120 osób. Szesnaścioro dzieci i dwoje dorosłych skarży się na złe samopoczucie, jednak jak informuje policja, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

piątek, 18 stycznia 2019 r., 12:09
Policjanci poszukują Marcina Konkola z Kobysewa
25-letni Marcin Konkol z Kobysewa wyszedł z domu w niedzielę, 13 stycznia i dotąd nie wrócił ani nie skontaktował się z rodziną. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach proszą o pomoc w poszukiwaniach.

piątek, 18 stycznia 2019 r., 10:05
30-latka trafiła do szpitala po zatruciu tlenkiem węgla
Jest niezwykle niebezpieczny - nie da się go wyczuć ani zobaczyć. Zatrucie tlenkiem węgla, potocznie zwanym czadem może doprowadzić do śmierci. W czwartek strażacy interweniowali w związku z ulatnianiem się tej substancji w Chwaszczynie. Do szpitala trafiła jedna osoba.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 13:35
Okradał myjnie samochodowe - grozi mu nawet 10 lat więzienia
Kradł pieniądze m.in. z automatów w myjniach samochodowych. Działał na terenie gmin Żukowo, Przodkowo i Kolbudy. Zatrzymanemu przez policję 31-latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 09:41
27-latek ranny w wypadku w Przodkowie
27-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego w sobotni poranek trafił do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w Przodkowie. Samochód, który prowadził wpadł w poślizg i uderzył w betonowy słup ogrodzenia.

piątek, 11 stycznia 2019 r., 14:52
W Raduni po raz kolejny znaleziono szczątki zwierząt
W tym tygodniu już po raz trzeci służby interweniowały w związku z ujawnieniem w rzece Raduni szczątków zwierząt. W piątkowe przedpołudnie natrafiono na kolejne zwierzęce truchła i wnętrzności.

piątek, 11 stycznia 2019 r., 11:49
Trwa wyjaśnianie przyczyn katastrofy budowlanej w Rutkach
Trwa wyjaśnianie przyczyny katastrofy budowlanej, do której doszło w czwartkowe popołudnie w Rutkach. Podczas prac energetycznych osunęła się skarpa, zabierając z sobą samochód dostawczy i zrywając drogę. Ziemia osunęła się do Raduni, tamując bieg rzeki. Z kolei wraz z drogą runął też słup energetyczny, upadając na ciężarówkę. Droga jest nieprzejezdna do odwołania.