wtorek, 9 kwietnia 2019 r., 12:55
Rowerzysta potrącony przez samochód
14-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego trafił w piątek do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w Przodkowie. Nastolatek wpadł rowerem wprost pod koła nadjeżdżającego auta.

czwartek, 4 kwietnia 2019 r., 14:39
Był dilerem? 27-letni mieszkaniec powiatu zatrzymany z ponad kilogramem amfetaminy
Ponad kilogram marihuany, kilkadziesiąt porcji suszu konopi i 35 tabletek MDMA - to środki odurzające, które policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej w Sopocie znaleźli u 27-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. W środę mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet kara 10 lat pozbawienia wolności.

poniedziałek, 1 kwietnia 2019 r., 16:06
Prokowo-Kolonia. Opel wypadł z trasy i dachował
Dwie osoby zostały poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie na trasie Prokowo-Kolonia. Opel wypadł tam z trasy i dachował.

poniedziałek, 1 kwietnia 2019 r., 14:53
Zidentyfikowano ciało mężczyzny znalezionego w Kowalach
Mężczyzna, którego ciało w miniony wtorek znaleziono w okolicach Kowal w gminie Sierakowice to zaginiony w listopadzie ubiegłego roku 44-letni mieszkaniec Załakowa.

poniedziałek, 1 kwietnia 2019 r., 09:07
Policyjne kontrole z lotu ptaka? Powstała komórka rozpoznania powietrznego
Wyposażony w podczerwień, kamerę termowizyjną, czy wideorejestrator balon już od kilku dni patroluje ulice Kartuz i okolic. To pilotażowy program Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, która utworzyła wydział rozpoznania powietrznego. Ma ona nie tylko na celu zwiększenie wykrywalności przestępstw, ale ograniczenie emisji spalin.

niedziela, 31 marca 2019 r., 18:15
Pożar w lombardzie w Kartuzach
Sześć zastępów straży pożarnej walczyło w niedzielne popołudnie z pożarem, do którego doszło przy ul. Kościuszki w Kartuzach. Płonął budynek, w którym znajdował się lombard i obiekty mieszkalne.

sobota, 30 marca 2019 r., 16:22
Motocyklista ranny w wypadku w Borczu
W sobotę po południu doszło do wypadku w Borczu. 32-letni motocyklista zderzył się z borsukiem, a następnie uderzył w betonowy przepust. Śmigłowcem zabrano go do szpitala.

piątek, 29 marca 2019 r., 10:57
Alarmy bombowe na terenie gminy Żukowo - ewakuowano uczniów kilku szkół
W kilku placówkach na terenie gminy Żukowo w piątkowy poranek ogłoszono alarmy bombowe. Policja potwierdza, że otrzymano informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych m.in. w szkołach i w urzędzie gminy. Uczniów szkół ewakuowano. Do żukowskiego magistratu nie są na razie wpuszczani petenci. Na miejscu działa policja i straż.

środa, 27 marca 2019 r., 16:23
Podczas prac na drodze W211 odkryto niewybuchy
W środowe popołudnie podczas prac budowlanych na drodze wojewódzkiej nr 211 na trasie Kartuzy-Sierakowice ujawniono niewybuchy pochodzące z okresu II Wojny Światowej.

wtorek, 26 marca 2019 r., 22:01
W Kowalach (gm. Sierakowice) znaleziono ciało mężczyzny
We wtorek w Kowalach w gminie Sierakowice jeden z mieszkańców pobliskiej miejscowości podczas spaceru znalazł ciało mężczyzny. Znajdowało się już częściowo w stanie rozkładu. W związku z tym jeszcze go nie zidentyfikowano. Nie wiadomo, czy to jeden z zaginionych w ostatnim czasie mieszkańców powiatu.