sobota, 7 kwietnia 2018 r., 20:35
Powiat. Płonęły łąki, pastwiska i młody las
Strażacy niemal w całym powiecie walczyli w sobotę z pożarami traw. Łącznie odnotowano dziesięć tego typu interwencji. W jednym przypadku ogniem objęty był młody las iglasty. Głównie przyczyną tychże pożarów było celowe podpalenie. Strażacy przypominają, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne dla środowiska, mienia, a nawet życia, ale jest też niezgodne z prawem.

piątek, 6 kwietnia 2018 r., 13:38
Nie żyje mężczyzna, który podczas awantury postrzelił się w głowę
Nie żyje 43-latek, który podczas kłótni w Wielkanoc najpierw miał uderzyć swoją 36-letnią partnerkę, a potem postrzelił się w głowę. W ciężkim stanie trafił do szpitala. W czwartek zadecydowano o odłączeniu go od aparatury podtrzymującej funkcje życiowe. 36-latka opuściła szpital.

piątek, 6 kwietnia 2018 r., 12:35
Gowidlino. Audi rozbiło się na drzewie
20-letni kierujący audi trafił do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowe przedpołudnie w Gowidlinie. Na drodze gruntowej audi wypadło z trasy i uderzyło w drzewo.

wtorek, 3 kwietnia 2018 r., 11:51
Lniska. Dachował Land Rover
Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się niedzielne zdarzenie, do którego doszło na trasie Żukowo-Leźno. Dachował tam Land Rover.

wtorek, 3 kwietnia 2018 r., 10:38
Świąteczny weekend w policyjnych statystykach
Dwa wypadki, kilka kolizji i jeden nietrzeźwy kierowca - tak najkrócej podsumować można świąteczny weekend na drogach powiatu kartuskiego. Wskutek wypadków ranne zostały trzy osoby. Policjanci w nocy z niedzieli na poniedziałek interweniowali też przy tragicznej w skutkach awanturze domowej.

wtorek, 3 kwietnia 2018 r., 09:44
Pępowo. Mężczyzna podczas awantury domowej postrzelił się z pistoletu
W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do tragicznej w skutkach awantury domowej. Mieszkaniec Pępowa pokłócił się ze swoją partnerką. Doszło do rękoczynów. W pewnym momencie mężczyzna wyciągnął broń i strzelił z niej w swoim kierunku.

poniedziałek, 2 kwietnia 2018 r., 11:53
Wypadek w Gołubiu. Do szpitala trafiła 20-letnia kobieta
W Niedzielę Wielkanocną doszło do wypadku w Gołubiu na terenie gminy Stężyca. Wskutek zdarzenia poszkodowana została jedna osoba - przetransportowano ją do szpitala.

sobota, 31 marca 2018 r., 14:28
Wypadek w Gowidlinie - jedna osoba ranna
W Wielką Sobotę około południa doszło do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 211 w Gowidlinie. Jedną osobę przewieziono do szpitala.

piątek, 30 marca 2018 r., 18:47
Kradzież w jednym ze sklepów jubilerskich
Policja poszukuje trzech osób, które w piątkowe popołudnie okradły jeden ze sklepów jubilerskich na terenie powiatu kartuskiego. Łupem złodziei padł złoty łańcuszek.

piątek, 30 marca 2018 r., 17:08
Wypadek w Smokowie - dwie osoby w szpitalu
Dwóch mężczyzn przetransportowano do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło w piątkowe popołudnie w Smokowie w gminie Stężyca. Na trasie Zgorzałe-Gołubie zderzyły się dwa samochody.