poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 16:21
Babi Dół. Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych z osobówką - nie żyje kobieta
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałkowe popołudnie na K20 w miejscowości Babi Dół. Zderzyły się tam trzy pojazdy, w tym dwa ciężarowe i osobowy citroen. Kierująca citroenem kobieta poniosła śmierć na miejscu. Pozostali dwaj kierowcy nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Droga jest zablokowana.

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 13:34
Z dwoma promilami fordem i na motorowerze
Kolejnych dwóch amatorów jazdy na podwójnym gazie w niedzielę zatrzymali policjanci na drogach powiatu kartuskiego. Obaj kierujący mieli ponad dwa promile alkoholu w organizmach.

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 13:14
Robisz zakupy w sieci? Strzeż się oszustów
W związku z rosnącą liczbą oszustw dokonywanych drogą internetową, policjanci apelują, by podczas zakupów w sieci zachować szczególną ostrożność. Podzielili się wskazówkami, które pomogą uniknąć oszustów.

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 12:23
Przekraczanie prędkości wciąż największym zagrożeniem w Kartuskiem
Tradycyjnie przekraczanie prędkości, ale też nieprawidłowe parkowanie i niewłaściwa infrastruktura drogowa - to główne bolączki zgłaszane przez mieszkańców zagrożenia w powiecie kartuskim w minionym kwartale. Łącznie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w tym czasie odnotowano 418 zgłoszeń, w tym 164 zostało potwierdzonych.

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 09:10
Wypadek w Brodnicy Górnej - motocyklista w szpitalu
W niedzielę rano doszło do wypadku w Brodnicy Górnej. Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 09:03
Jedna osoba ranna w wypadku w Żukowie
W niedzielę w Żukowie samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Wskutek wypadku do szpitala trafiła jedna osoba.

piątek, 6 lipca 2018 r., 14:33
W weekend wzmożne kontrole policyjne na drogach
W najbliższych dniach funkcjonariusze policji będą prowadzić na drogach województwa pomorskiego działania "Prędkość". W ramach akcji kierowcy spodziewać się mogą wzmożonych kontroli prędkości. Mundurowi sprawdzać będą także stosowanie pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.

środa, 4 lipca 2018 r., 08:50
Jest wyrok ws. usiłowania zabójstwa w Gołubiu, ale prokurator domaga się surowszej kary
Na karę ośmiu lat pozbawienia wolności Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Tomasza W., który w marcu 2017 roku w Gołubiu będąc w stanie nietrzeźwości zadał cios nożem o dwa lata starszemu koledze. Prokuratura domaga się z kolei surowszej kary dla 22-latka, w związku z czym złożyła apelację do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

wtorek, 3 lipca 2018 r., 16:19
Kiełpino. 18-latek pod wpływem narkotyków za kierownicą
W miniony weekend kartuscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego kolejnych kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem środków odurzających. Grożą im nawet dwa lata pozbawienia wolności.

wtorek, 3 lipca 2018 r., 12:48
Kolejny niewypał przy budowie drogi Prokowo-Łapalice
We wtorek przed południem pracownicy remontujący drogę Prokowo-Łapalice odkryli kolejny niewypał pochodzący z okresu II wojny światowej.