sobota, 19 sierpnia 2017 r., 15:38
Trwają poszukiwania Dariusza Uziębły. Widziałeś go? Zgłoś to na policję
Kartuscy policjanci poszukują mieszkańca miejscowości Lniska. Dariusz Uziębło w piątkowy poranek wyjechał z miejsca zamieszkania Oplem Astrą i do tej chwili nie ma z nim kontaktu.

piątek, 18 sierpnia 2017 r., 18:48
Nad Kaszuby ponownie nadciąga burza. Wydano ostrzeżenia
W nocy nad Kaszubami przejść mają burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w tej sprawie ostrzeżenie I stopnia. Obowiązuje ono od piątku od godziny 20. do soboty do godziny 6.

piątek, 18 sierpnia 2017 r., 18:36
Maks. Mercedesem w drzewo
Kierujący mercedesem kobieta została przetransportowana do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowe popołudnie na trasie Maks-Borucino. Mercedes uderzył tam w przydrożne drzewo.

piątek, 18 sierpnia 2017 r., 13:34
Poszukiwania zakańczone - 20-latka odnaleziona
Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach zakończyła poszukiwania zaginionej w lipcu 2017r. Małgorzaty K. zam. Kartuzy. Zaginiona pod koniec lipca opuściła miejsce zamieszkania i do piątkowe południa nie nawiązała kontaktu z rodziną. 20-latka została odnaleziona w pobliżu Kościerzyny.

piątek, 18 sierpnia 2017 r., 12:45
MSWiA pominęło Sierakowice i Sulęczyno w wykazie gmin poszkodowanych przez nawałnicę
Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadziło uproszczone procedury w przypadku rozbiórki i odbudowy budynków. Obowiązują jednak one mieszkańców tych gmin, które ministerstwo wymieniło w swoim wykazie. Próżno szukać na nim jednak gmin Sierakowice i Sulęczyno. Apel w tej sprawie wystosował już marszałek Mieczysław Struk.

piątek, 18 sierpnia 2017 r., 10:43
Sulęczyno. Płonął autobus
Cztery zastępy strażaków wzięło udział w porannej akcji gaszenia autobusu w Sulęczynie. Na szczęście pożar pojawił się, gdy autokar stał na postoju, a wewnątrz pojazdu nikt nie przebywał. Straty wstępnie oszacowano na około 60.000 zł.

czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 11:14
Poszukiwania 35-letniego Marcina zakończone
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Kartuzach zakończyli poszukiwania Marcina K. Mężczyzna jest mieszkańcem Redzikowa w gminie Słupsk. W sobotę, 12 sierpnia około godz. 7 rano wyszedł z mieszkania swojej przyjaciółki na Nowym Osiedlu w Kartuzach, miał pójść na dworzec PKP i wrócić do domu.

czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 10:04
Policjanci skontrolowali obóz harcerski w Stężycy
W poniedziałek jedna z funkcjonariuszek Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach wspólnie z pracownikami kuratorium oświaty odwiedziła uczestników obozu w stanicy harcerskiej w Stężycy. Było to jedno z wielu spotkań z młodzieżą, które w ostatnim czasie zorganizowali policjanci w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo". Połączono je z kontrolą prawidłowego przebiegu wypoczynku przeprowadzoną przez kuratorium.

środa, 16 sierpnia 2017 r., 10:50
Policjanci pomagają poszkodowanym przez nawałnicę
Kartuscy policjanci od soboty pracują w rejonach najbardziej poszkodowanych przez nawałnicę, a więc głównie na terenie gmin Sierakowice i i Sulęczyno. Odwiedzają mieszkańców, by pozyskać informację o potrzebnej dla nich pomocy.

środa, 16 sierpnia 2017 r., 08:56
Mieszkańcy nadal bez prądu - w Sulęczynie zasilanie ma powrócić w sobotę
Bez prądu w powiatach kościerskim i kartuskim pozostaje nadal 10.000 odbiorców. Jeszcze w środę zasilanie energią elektryczną ma zostać przywrócone w gminie Sierakowice. Mieszkańcy rejonu gmin Stężyca i Sulęczyna muszą poczekać do soboty.