sobota, 31 marca 2018 r., 14:28
Wypadek w Gowidlinie - jedna osoba ranna
W Wielką Sobotę około południa doszło do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 211 w Gowidlinie. Jedną osobę przewieziono do szpitala.

piątek, 30 marca 2018 r., 18:47
Kradzież w jednym ze sklepów jubilerskich
Policja poszukuje trzech osób, które w piątkowe popołudnie okradły jeden ze sklepów jubilerskich na terenie powiatu kartuskiego. Łupem złodziei padł złoty łańcuszek.

piątek, 30 marca 2018 r., 17:08
Wypadek w Smokowie - dwie osoby w szpitalu
Dwóch mężczyzn przetransportowano do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło w piątkowe popołudnie w Smokowie w gminie Stężyca. Na trasie Zgorzałe-Gołubie zderzyły się dwa samochody.

piątek, 30 marca 2018 r., 10:59
Sprawca napadu w Żukowie w rękach policji - grozi mu 15 lat więzienia
Mężczyzna, który 8 marca dokonał napadu na bank w Żukowie jest już w rękach policji. Zatrzymano go w Gdyni dzięki wspólnym działaniom kartuskich kryminalnych i policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego w Gdańsku. Sprawcy grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

środa, 28 marca 2018 r., 11:26
Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu
Drugi tydzień wiosny, Wielkanoc za pasem, a za oknem prószy śnieg. Co więcej synoptycy przewidują załamanie pogody i intensywne opady śniegu, które mogą w znaczący wpłynąć na warunki drogowe.

poniedziałek, 26 marca 2018 r., 13:14
Miał ponad trzy promile. Dalszą jazdę udaremnili mu mieszkańcy
Dzięki interwencji mieszkańców, w Smołdzinie w niedzielny wieczór zatrzymano pijanego 38-latka. Mężczyzna kierował vw passatem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

poniedziałek, 26 marca 2018 r., 12:34
Kartuzy. Pięcioro nastolatków w szpitalu. Zatruli się tabletkami
Wychowankowie jednej z placówek wychowawczych znajdujących się na terenie Kartuz trafili w sobotę do szpitala, po tym jak zażyli tabletki wykradzione z apteczki wychowawcy.

piątek, 23 marca 2018 r., 14:15
Oszuści mają nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy - policja ostrzega
Włamują się na cudze konta na portalach społecznościowych i wysyłają do znajomych ich właścicieli wiadomości z prośbą o pomoc - zrobienie przelewu za zakupy internetowe. Krótko po tym okazuje się, że osoby, które chciały pomóc przyjaciołom padły ofiarą oszustwa. Kartuscy policjanci prowadzą w tego typu sprawach już trzy postępowania i apelują o ostrożność.

czwartek, 22 marca 2018 r., 11:27
Miechucino. BMW uderzyło w opla
Jedna osoba została poszkodowana wskutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowe przedpołudnie w Miechucinie. Kierujący BMW najechał tam na tył opla.

czwartek, 22 marca 2018 r., 10:21
15 mandatów za przekroczenie prędkości
Przez dwa dni na drogach województwa pomorskiego policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, polegające na kaskadowych pomiarach prędkości. W akcji brało udział również 13 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, którzy skontrowali 65 kierowców i wystawili łącznie 15 mandatów.