wtorek, 26 marca 2019 r., 11:55
Policjanci wciąż poszukują Leszka Mejny i Henryka Winczewskiego
Kartuscy policjanci nadal poszukują dwóch zaginionych mieszkańców powiatu kartuskiego - Leszka Mejny z Załakowa i Henryka Winczewskiego z Cieszenia. Pierwszy z mężczyzn zaginął w listopadzie ubiegłego roku, drugi 24 lutego. Żaden z nich do chwili obecnej nie skontaktował się z rodziną.

wtorek, 26 marca 2019 r., 10:11
Ktoś zniszczył nagrobki na kartuskim cmentarzu
Kartuscy policjanci wyjaśniają sprawę zniszczenia nagrobków, do którego doszło na cmentarzu w Kartuzach. Nieznani sprawcy uszkodzi tam cztery nagrobne płyty.

poniedziałek, 25 marca 2019 r., 20:18
Spłonął domek letniskowy, w którym mieszkali pracownicy z Ukrainy
Strażacy z czterech jednostek walczyli we poniedziałkowe popołudnie z pożarem, do którego doszło w Kłosowie. Spłonął tam domek letniskowy, w którym mieszkali pracujący na Kaszubach obywatele Ukrainy. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było podpalenie.

poniedziałek, 25 marca 2019 r., 11:12
Policyjny pościg za pijanym skuterzystą
Prawie trzy promile alkoholu w organizmie miał 55-latek, którego niedzielę zatrzymali policjanci w Żukowie. Nietrzeźwy mężczyzna jechał skuterem i nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze musieli ruszyć za nim w pościg.

sobota, 23 marca 2019 r., 16:13
Stężyca-Kościerzyna. Mercedes najechał na tył fiata
Trzy osoby zostały poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotnie popołudnie na trasie Stężyca-Kościerzyna. Kierujący mercedesem najechał tam na tył fiata punto.

piątek, 22 marca 2019 r., 19:57
Węsiory. Spłonęła skoda
W piątkowe popołudnie strażacy interweniowali w Węsiorach, gdzie podczas jazdy zapaliła się skoda octavia. Na szczęście podróżującym pojazdem osobom i psu nic się nie stało, a strażakom szybko udało się opanować zagrożenie.

piątek, 22 marca 2019 r., 15:44
Gowidlino. Zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu - dwie osoby w szpitalu
Dwaj kierujący pojazdami mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala po tym, jak jeden z nich wymusił pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu. Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie tuż za Gowidlinem.

czwartek, 21 marca 2019 r., 10:21
Piesza potrącona przez samochód w Chwaszczynie. Za kierownicą 84-latka
W środę w południe doszło do wypadku w Chwaszczynie. Na przejściu dla pieszych samochód potrącił 26-latkę. Kobietę przetransportowano do szpitala.

poniedziałek, 18 marca 2019 r., 14:12
Policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących
W miniony weekend mundurowi zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał aż 2,2 promila. Udało się go zatrzymać dzięki innemu obywatelowi. Ponadto w ręce policjantów wpadł też 60-latek, który wsiadł za kółko mimo zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo był poszukiwany przez sąd.

sobota, 16 marca 2019 r., 11:39
Do pojemnika na odpady wyrzucono kilkadziesiąt żywych kurczaków
Podczas spaceru z psem w Kiełpinie jedna z mieszkanek natrafiła na kontener na odpady, w którym znajdowało się kilkadziesiąt żywych kurcząt. Sytuację przedstawiła na filmiku, który opublikowała w sieci. O sprawie powiadomiła też policję.