czwartek, 7 września 2017 r., 11:32
Intensywne opady deszczu - wydano ostrzeżenia
Deszczowa aura zdominowała pierwsze dni września. Na czwartek prognozowane są intensywne opady deszczu. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia.

środa, 6 września 2017 r., 19:28
Sulęczyno. Zderzenie dwóch dostawczaków
W środę tuż przed godziną 18. w Sulęczynie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów dostawczych. W wyniku czołowego zderzenia pojazdów dwie osoby zostały poszkodowane.

wtorek, 5 września 2017 r., 13:55
W weekend zatrzymano dziesięcioro amatorów jazdy na podwójnym gazie
W miniony weekend policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego dziesięć osób, które wsiadły za kierownicę, mimo iż wcześniej spożywały alkohol. Rekordzistka miała 2,8 promila alkoholu w organizmie.

poniedziałek, 4 września 2017 r., 13:01
Kczewo. Zderzenie trzech pojazdów - kobieta w ciąży w szpitalu
Kobieta w ciąży została przetransportowana do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe południe w Kczewie. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe.

poniedziałek, 4 września 2017 r., 09:33
Mrozy. Honda rozbiła się na drzewie - nie żyje 40-latek
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałkowy poranek w Mrozach (gm. Sierakowice). Honda z wyjaśnianych obecnie przyczyn zjechała na pobocze i czołowo uderzyła w drzewo. Śmierć na miejscu poniósł 40-letni kierowca pojazdu. Pasażer został ranny.

piątek, 1 września 2017 r., 10:33
Miała 2,8 promila i prowadziła samochód. Zatrzymał ją policjant w drodze na służbę
Ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie miała 32-letnia kobieta, którą w piątkowy poranek zatrzymano w Kartuzach. Mimo swojego stanu, wsiadła za kółko i prowadziła samochód. Dalszą jazdę udaremnił jej funkcjonariusz policji, który właśnie zmierzał na służbę.

czwartek, 31 sierpnia 2017 r., 10:11
Wydano ostrzeżenia przed burzami i ulewami
W czwartek nad Kaszubami prognozowane są opady deszczu i burze z gradem. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

wtorek, 29 sierpnia 2017 r., 23:15
Mirachowo-Bącz. Motocykl uderzył w opla
Motocyklista z urazem ręki trafił do szpitala po tym, jak kierując suzuki uderzył w stojący na jezdni samochód. Pasażerce jednośladu szczęśliwie nic się nie stało.

wtorek, 29 sierpnia 2017 r., 09:51
Przekraczanie prędkości wciąż największym zagrożeniem w Kartuskiem
Przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz nieprawidłowe parkowanie - to główne zagrożenia, jakie mieszkańcy najczęściej zaznaczają na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku jej funkcjonowania na mapę naniesiono ponad 1400 zgłoszeń, z czego ponad 540 zostało potwierdzonych.

poniedziałek, 28 sierpnia 2017 r., 17:59
Sulęczyno. Renault uderzyło w drzewo - dwie osoby w szpitalu
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej w Sulęczynie. Renault uderzyło tam w drzewo.