czwartek, 30 maja 2019 r., 14:17
Pożar domku letniskowego w Kamienicy Królewskiej
Cztery zastępy straży pożarnej walczyły z pożarem, do którego doszło w jednym z domków letniskowych w Kamienicy Królewskiej. Straty oszacowano na około 50 tys. zł.

wtorek, 28 maja 2019 r., 11:10
Wydano ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu
Najbliższe dni na Kaszubach upłyną pod znakiem dość intensywnych opadów deszczu. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia.

poniedziałek, 27 maja 2019 r., 11:07
Uciekał motocyklem przed policją. Był pod wpływem narkotyków
Prowadził motocykl pod wpływem narkotyków, miał przy sobie amfetaminę, a do tego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 31-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciekać przed policją. Funkcjonariusze ujęli go po krótkim pościgu.

piątek, 24 maja 2019 r., 13:29
Legionella w kościerskim szpitalu - pacjenci mają zakaz korzystania z pryszniców
Kościerski sanepid wydał decyzję administracyjną nakazującą wyłączyć z eksploatacji urządzenia i instalacje wody ciepłej na Oddziale Onkologii Klinicznej szpitala oraz zakazał używania pryszniców w całym budynku szpitalnym. Ma to związek z wykryciem bakterii Legionella, która może wywoływać ostrą chorobę zakaźną, wieloukładową, najczęściej z dominującymi objawami zapalenia płuc.

piątek, 24 maja 2019 r., 04:27
Tragiczny pożar w Leźnie - nie żyje jedna osoba
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w nocy z czwartku na piątek w Leźnie. Ogień strawił tam przyczepę kempingową oraz znajdujący się w bliskim sąsiedztwie budynek gospodarczy. Jedna osoba, znajdująca się w przyczepie kempingowej, zginęła w płomieniach.

czwartek, 23 maja 2019 r., 10:55
Sulęczyno. Jechał motorowerem mając ponad trzy promile
Policjanci wraz z jednym z mieszkańców zatrzymali w środę mieszkańca powiatu kartuskiego, który jechał motorowerem mając w organizmie około 3,3 promila alkoholu.

czwartek, 23 maja 2019 r., 10:48
Zderzenie motocykla z passatem - ranna kobieta
Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło w środę po południu w Chwaszczynie. Volkswagen passat zderzył się tam z motocyklem.

czwartek, 23 maja 2019 r., 10:41
Kompletnie pijany 26-latek wtargnął pod koła autobusu
W środowy wieczór doszło do wypadku w Chwaszczynie. Pijany mężczyzna wtargnął pod autobus.

wtorek, 21 maja 2019 r., 12:52
Kobysewo. Pijany 72-latek za kółkiem spowodował kolizję
W poniedziałkowy wieczór żukowscy policjanci zatrzymali 72-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który doprowadził do kolizji. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

poniedziałek, 20 maja 2019 r., 18:53
Zalania i podtopienia - strażacy walczą ze skutkami ulewy
Burza i ulewa daje się we znaki mieszkańcom powiatu. Zalane ulice, place, posesje - to tylko niektóre skutki ulewnych deszczy, z którymi walczą strażacy. Dotychczas najwięcej strażackich interwencji odnotowano w rejonie gmin Żukowo i Przodkowo.