czwartek, 20 lipca 2017 r., 09:24
Są decyzje śledczych ws. zawiadomień sekretarza i wójta gminy Somonino
Ani Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Oliwa, która rozpatrywała zawiadomienie wójta gminy Somonino, ani Prokuratura Rejonowa w Wejherowie zajmująca się sprawą z zawiadomienia byłego sekretarza nie dopatrzyła się przestępstwa w działaniach Jerzego Kowalewskiego i Mariana Kryszewskiego. Obie prokuratury odmówiły wszczęcia postępowania w tych sprawach.

czwartek, 20 lipca 2017 r., 08:57
Były ksiądz Andrzej S. ma przeprosić byłego ministranta. Zapadł wyrok ws. o molestowanie w kartuskiej parafii
W środę przed Sądem Okręgowym w Gdańsku zapadł wyrok z powództwa cywilnego Marka Mielewczyka przeciwko byłemu księdzu Andrzejowi S., parafii św. Kazimierza w Kartuzach oraz diecezji pelplińskiej. Sąd nakazał byłemu duchownemu przeprosić byłego ministranta. Oddalił natomiast żądanie zadośćuczynienia.

środa, 19 lipca 2017 r., 14:20
Puzdrowo-Gowidlino. Zderzenie trzech pojazdów - siedem osób w szpitalu
W środowe popołudnie doszło do poważnego wypadku na odcinku między Puzdrowem a Gowidlinem. Zderzyły się tam trzy samochodowy osobowe. Siedem osób trafiło do szpitala, w tym dwuletnie dziecko do placówki medycznej zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

wtorek, 18 lipca 2017 r., 12:05
Sierakowice. Dokonał zniszczeń w amfiteatrze. Jest w rękach policji
Funkcjonariusze policji zatrzymali 23-letniego mieszkańca Sierakowic, który dokonał dewastacji w amfiteatrze Szerokowidze. Zniszczył kamerę i pergolę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

wtorek, 18 lipca 2017 r., 10:42
Zajechał drogę rowerzyście - 18-latek ukarany przez sąd
Grzywną w wysokości 600 zł ukarany został 18-letni kierujący fordem, który w połowie lutego na trasie Dzierżążno-Kartuzy o mały włos nie spowodował wypadku rowerzysty, któremu zajechał drogę. Nastolatek będzie musiał też ponieść koszty postępowania sądowego.

wtorek, 18 lipca 2017 r., 10:23
Stężyca. Opel rozbił się na drzewie - ranny kierowca
We wtorkowe przedpołudnie służby interweniowały w Stężycy, gdzie opel corsa rozbił się na drzewie. W wyniku zdarzenia ranny został kierujący pojazdem mężczyzna.

wtorek, 18 lipca 2017 r., 08:05
Karambol pod Kartuzami
Trzy samochody dostawcze oraz dwa osobowe zderzyły się we wtorkowy poranek na trasie Łapalice - Kartuzy. Wskutek zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Ruch na czas wykonania czynności odbywał się wahadłowo.

poniedziałek, 17 lipca 2017 r., 20:07
Bukowo. Zderzenie skutera z samochodem osobowym
W poniedziałkowe popołudnie służby interweniowały w Bukowie, gdzie skuter zderzył się z samochodem osobowym. Wskutek zdarzenia ranny został 60-letni skuterzysta.

poniedziałek, 17 lipca 2017 r., 13:41
Somonino. Stracił panowanie nad motocyklem podczas wyprzedzania - ranny 17-latek
17-letni mężczyzna śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala po tym, jak jadąc motocyklem stracił nad nim panowanie i uderzył w przydrożne barierki.

poniedziałek, 17 lipca 2017 r., 13:21
Kistowo. Płonął pustostan
W niedzielny wieczór strażacy walczyli z pożarem, do którego doszło w nieużytkowanym budynku mieszkalnym w Kistowie (gm. Sulęczyno). Jako wstępną przyczynę podaje się zwarcie instalacji elektrycznej. Nie wyklucza się jednak również podpalenia.