wtorek, 16 stycznia 2018 r., 10:14
Smołdzino. Mercedesem w drzewo
Na szczęście bez osób poszkodowanych zakończyło się poniedziałkowe zdarzenie, do którego doszło późnym popołudniem w Smołdzinie. Mercedes uderzył tam w drzewo.

wtorek, 16 stycznia 2018 r., 09:36
Pada śnieg. Synoptycy zapowiadają też silny wiatr
Nad obszarem powiatów kościerskiego i kartuskiego prognozowane są silne porywy wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 70 km/h oraz opady śniegu, co może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

poniedziałek, 15 stycznia 2018 r., 12:51
Policjanci zatrzymali w Kiełpinie dwóch nastolatków z narkotykami
Kartuscy policjanci zatrzymali w piątek dwóch młodych mężczyzn, którzy mieli przy sobie środki odurzające. 18-latek miał przy sobie woreczek z marihuaną, natomiast 17-latek kilkanaście porcji amfetaminy. W domu drugiego z nastolatków policjanci znaleźli wagi elektroniczne i łącznie ponad 100 gramów amfetaminy.

sobota, 13 stycznia 2018 r., 14:13
Kolano. Quad uderzył w drzewo - dwie osoby ranne
Dwie osoby zostały ranne wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotnie popołudnie w Kolanie k. Wieżycy. Quad uderzył tam w drzewo. Na miejscu trwa akcja ratownicza.

piątek, 12 stycznia 2018 r., 11:31
Mieszkańcy skarżą się na złe parkowanie i zbyt szybką jazdę
Tradycyjnie przekraczanie prędkości, ale też nieprawidłowe parkowanie i niewłaściwa infrastruktura drogowa - to główne bolączki zgłaszane przez mieszkańców zagrożenia w powiecie kartuskim w minionym miesiącu. Łącznie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa odnotowano 154 zgłoszeń, w tym 106 zostało potwierdzonych.

czwartek, 11 stycznia 2018 r., 11:54
Lniska. Zderzenie BMW z audi na K7
W czwartkowe przedpołudnie służby interweniowały na K7 w miejscowości Lniska. Doszło tam do bocznego zderzenia BMW z audi, w wyniku czego BMW wylądowało na przydrożnej łące. Wskutek zdarzenia obaj kierujący pojazdami zostali przetransportowani do szpitala.

czwartek, 11 stycznia 2018 r., 07:40
Dzierżążno. 28-letnia kobieta została potrącona przez pociąg
W czwartek po godzinie 7. służby zostały poinformowane o potrąceniu kobiety przez pociąg PKM relacji Gdańsk-Kartuzy. Kobieta przeżyła uderzenie, ale jej stan jest ciężki. W związku ze zdarzeniem ruch kolejowy został wstrzymany. Trwa organizowanie komunikacji zastępczej.

wtorek, 9 stycznia 2018 r., 19:55
Miszewo. Kolizja na skrzyżowaniu z K20
We wtorkowy wieczór służby interweniowały w Miszewie, gdzie na skrzyżowaniu zderzyły się dwa samochody. Szczęśliwie wskutek zdarzenia żaden z jego uczestników nie odniósł obrażeń.

wtorek, 9 stycznia 2018 r., 17:40
Będzie ślisko - uważajcie na drogach i chodnikach!
Nad ranem w Pomorskiem ma padać marznący deszcz. W zwiąku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Komunikat obowiązuje od godziny 3. do 21 w środę. Uważajcie zarówno poruszając się po drogach, jak i chodnikach!

wtorek, 9 stycznia 2018 r., 17:26
Egiertowo. Renault zderzyło się z jeleniem
Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się zdarzenie, do którego doszło we wtorkowe popołudnie na K20 między Hopowem a Egiertowem. Dostawczy peugeot zderzył się tam z jeleniem. Ranne zwierzę trafiło pod opiekę koła łowieckiego.