poniedziałek, 26 listopada 2018 r., 09:49
Motocyklista ranny w wypadku w Kiełpinie
Jedna osoba ranna została w wypadku, do którego doszło w sobotę w Kiełpinie. Motocykl zderzył się tam z volkswagenem.

poniedziałek, 26 listopada 2018 r., 09:26
Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu na drogach powiatu kartuskiego
Czterech nietrzeźwych kierujących w miniony weekend zatrzymano na drogach powiatu kartuskiego. Jeden z nich, w piątkowy wieczór w Kartuzach, doprowadził do wypadku, który mógł się skończyć tragicznie. Miał w organizmie około 2,5 promila alkoholu.

poniedziałek, 26 listopada 2018 r., 09:14
Kartuzy. Nie żyje 63-latek - 36-letni Łotysz z zarzutem zabójstwa
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek na osiedlu XX-lecia w Kartuzach. Śledczy zostali powiadomieni tam o znajdujących się w jednym z mieszkaniach zwłokach 63-letniego mężczyzny. W toku podjętych działań zatrzymano 36-letniego obywatela Łotwy, któremu postawiono zarzut zabójstwa.

sobota, 24 listopada 2018 r., 13:32
Borek. Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym
w piątkowe popołudnie strażacy interweniowali w Borku (gm. Sulęczyno), gdzie doszło do pożaru w pomieszczeniu kotłowni budynku mieszkalnego. Wstępnie jako przyczynę zaistnienia ognia podaje się nieprawidłowe składowanie materiałów palnych.

piątek, 23 listopada 2018 r., 20:30
Kartuzy. Zderzenie toyoty z oplem - kobieta ranna, sprawca pijany
Kobieta trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowy wieczór na ulicy Chmieleńskiej w Kartuzach. Toyta zderzyła się tam z oplem. Sprawca zdarzenia był pijany. Na miejscu trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności wypadku.

piątek, 23 listopada 2018 r., 13:25
Wypadek w Glinczu - do szpitala trafiło dziecko i kobieta w ciąży
31-letnia kobieta w ciąży i siedmioletnie dziecko zostali przetransportowani do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w piątek rano w Glinczu.

piątek, 23 listopada 2018 r., 11:53
Chciał wysłać w paczce do Wielkiej Brytanii dwa kilogramy marihuany - jest w areszcie
Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 45-letniemu mieszkańcowi powiatu kartuskiego. Mężczyzna próbował wysłać do Wielkiej Brytanii paczkę, w której umieścił ponad dwa kilogramy narkotyków. Zatrzymali go funkcjonariusze z wydziału narkotykowego z gdańskiej komendy. 45-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz próby ich przemytu za granicę. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

piątek, 23 listopada 2018 r., 10:39
Szarpał nastolatki. "Chciał tylko nawiązać znajomość". Jest więcej ofiar 31-latka
15-latka, którą przed tygodniem zaczepił na przystanku w Widlinie i próbował wciągnąć do samochodu, nie jest jedyną ofiarą 31-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego. Do podobnych zachowań z jego strony miało dochodzić jeszcze trzykrotnie, także w Baninie. Mężczyzna przyznał się jedynie do szarpania, a jak tłumaczył śledczym, chciał nawiązać tylko nowe znajomości. Prokuratura wnioskuje o tymczasowy areszt dla napastnika.

czwartek, 22 listopada 2018 r., 12:14
W Żukowie słychać strzały i eksplozje. To tylko ćwiczenia GROM-u
Jak donoszą nam czytelnicy, na terenie Żukowa od dwóch dni słychać głośne eksplozje oraz strzały. Huk wystrzałów niepokoi mieszkańców miasta. Sprawdziliśmy, co się dzieje. Okazało się, że trwają tam ćwiczenia wojsk specjalnych, czyli GROM-u.

środa, 21 listopada 2018 r., 15:59
Chciał wciągnąć nastolatkę do samochodu - 31-latek z zarzutami
Kara nawet trzech lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, który jest podejrzany o zmuszanie piętnastolatki do określonego zachowania. Mężczyzna miał w piątek zaczepić dziewczynę na przystanku w Widlinie i próbować wciągnąć ją do auta. Dzięki działaniom policjantów z wydziału kryminalnego, udało się go zatrzymać. W środę 31-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego usłyszał zarzuty.