czwartek, 9 lutego 2017 r., 13:51
Banino. Pożar garażu na terenie jednej z posesji
Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, do którego doszło w czwartkowe popołudnie na jednej z posesji przy ul. Kubusia Puchatka w Baninie. Ogień pojawił się tam na zewnątrz garażu i szybko rozprzestrzeniał się do jego wnętrza, jak i sąsiedniego budynku mieszkalnego. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej szybko udało się opanować zagrożenia i uratować zarówno wyposażenie garażu, jak i domy mieszkalne.

czwartek, 9 lutego 2017 r., 12:19
Przemycał narkotyki przez granicę. Ukrywał się w powiecie kartuskim
W okresie od października 2015 roku do września 2016 roku miał przemycić z Holandii i Belgii na teren Niemiec 52 kg amfetaminy, którą później sprzedawał. Część z tych narkotyków miała trafić także do Polski. 32-letni mężczyzna był poszukiwany przez niemiecką policję. Został zatrzymany na terenie powiatu kartuskiego, gdzie ukrywał się w jednym z mieszkań.

środa, 8 lutego 2017 r., 18:21
Mezowo - Kiełpino. Zderzenie VW Polo z oplem
Trzy osoby zostały poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło na trasie Mezowo - Kiełpino. Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

środa, 8 lutego 2017 r., 17:45
Leszno. Czołowe zderzenie dwóch pojazdów
W środowe popołudnie na drodze wojewódzkiej w Lesznie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Poszkodowane zostały cztery osoby. Droga jest zablokowana w obu kierunkach.

środa, 8 lutego 2017 r., 11:59
Stężyca. Wybuch pieca w domu jednorodzinnym - poparzony 34-letni mężczyzna
W środowe przedpołudnie doszło do wybuchu pieca w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Świętopełka w Stężycy. Wskutek zdarzenia poparzony został 34-letni mężczyzna, którego przetransportowano do szpitala.

wtorek, 7 lutego 2017 r., 19:25
Czaple. Ciężarowy man wpadł do rowu
We wtorkowe popołudnie strażacy interweniowali w Czaplach (gm. Żukowo), gdzie ciężarowy man wpadł do rowu. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał w zdarzeniu.

sobota, 4 lutego 2017 r., 18:07
Kamienica Królewska. Spłonął samochód osobowy
W sobotni poranek strażacy interweniowali przy pożarze samochodu w Kamienicy Królewskiej. Ogień pojawił się w komorze silnika, a najprawdopodobniej powstał wskutek zwarcia instalacji elektrycznej.

sobota, 4 lutego 2017 r., 16:35
Szymbark. Zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu
W sobotnie popołudnie służby ratunkowe interweniowały na skrzyżowani drogi krajowej nr 20 z drogą prowadzącą do miejscowości Szymbark. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została poszkodowana.

sobota, 4 lutego 2017 r., 15:01
Kobysewo. Zderzenie opla z peugeotem
Trzy osoby zostały poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotnie popołudnie na drodze wojewódzkiej w Kobysewie. Opel najechał tam na tył peugeota.

piątek, 3 lutego 2017 r., 20:14
Żukowo. Dwie osoby podtrute tlenkiem węgla
W piątkowe popołudnie strażacy interweniowali w Żukowie, gdzie w jednym budynków dwie osoby podtruły się czadem. W ich mieszkaniu miernik tlenku węgla wskazał stężenie w wysokości około 440 ppm tego wysoce trującego gazu. Kobieta i mężczyzna trafili do szpitala. A strażacy ponownie przypominają, co zrobić, by nie stać się ofiarą cichego zabójcy.