środa, 20 września 2017 r., 20:12
Trzebno. Balon miał wpaść do wody - interweniowali strażacy
Do nietypowej interwencji w środowy wieczór wezwane zostały służby ratunkowe. Według zgłoszenia do akwenu wodnego między Goręczynem a Ostrzycami miał wpaść balon. Na szczęście okazało się, ż podróżujący balonem szczęśliwie wylądowali na trawie.

środa, 20 września 2017 r., 16:34
Kiełpino. Wymusiła pierwszeństwo. Samochód uderzył w wiatę przystankową
W środę o godzinie 10. w Kiełpinie doszło do nietypowego wypadku. Na drodze wojewódzkiej nr 224 samochód osobowy zderzył się najpierw z innym samochodem, po czym wjechał z impetem w wiatę przystankową. Poszkodowana została jedna osoba.

środa, 20 września 2017 r., 15:22
Policja poszukuje zaginionej 16-latki
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie poszukują zaginionej Julii Góreckiej lat 16 z miejscowości Podłęcze (powiat gryficki). Dziewczyna 17 sierpnia 2017 r. podczas pobytu z ojcem w Kwidzynie oddaliła się i do chwili obecnej nie powróciła oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu zaginionej, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.

wtorek, 19 września 2017 r., 09:27
Pomieczyno. Z rodzicami o bezpieczeństwie ich pociech
"Profilaktyka = bezpieczeństwo" - to temat przewodni spotkania kartuskiej funkcjonariuszki z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Pomieczynie. Policjantka przekazała opiekunom najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa, w szczególności bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

wtorek, 19 września 2017 r., 09:23
Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny
W powiecie kartuskim rusza akcja informacyjno-edukacyjna "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jest ona elementem kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo" Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

poniedziałek, 18 września 2017 r., 15:40
Kawle. Seatem pod ciężarówkę - ranny kierowca
Kierujący seatem mężczyzna został przetransportowany do szpitala po tym, jak na trasie Kawle-Gowidlino najpierw zahaczył o VW Golfa, a następnie wjechał pod scanię. Ruch na czas wykonywania czynności był zablokowany w obu kierunkach.

poniedziałek, 18 września 2017 r., 11:22
Kierował pojazdem, mimo cofnięcia mu uprawnień
Za kierowanie pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień odpowie 27-latek, którego w sobotnie popołudnie zatrzymali kartuscy policjanci. Mężczyźnie cofnięto uprawnienia w lipcu.

poniedziałek, 18 września 2017 r., 11:11
Nie zatrzymał się do kontroli, podjął ucieczkę - był pijany
W sobotnią noc policjanci chcieli zatrzymać do kontroli kierującego mercedesem na szwedzkich tablicach rejestracyjnych. Kierujący pojazdem na widok radiowozu przyspieszył. Zatrzymał się dopiero na krawężniku. Miał w organizmie ponad promil alkoholu.

niedziela, 17 września 2017 r., 17:18
Patoka. Zderzenie ciągnika z audi
Dziecko trafiło do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w niedzielne popołudnie na trasie Kiełpino-Wyczechowo. Na łuku drogi czołowo-bocznie zderzył się ciągnik z audi.

sobota, 16 września 2017 r., 18:35
Ukradł strażacki samochód i spowodował kolizję. Był pijany
Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę w Kartuzach. Na ul. Gdańskiej 42-letni mężczyzna spowodował kolizję oznakowanym strażackim samochodem, a następnie zaczął uciekać. Okazało się, że ukradł samochód należący do OSP Sulęczyno. Co więcej nie posiadał prawa jazdy i był pijany.