sobota, 26 stycznia 2019 r., 14:42
Garcz. Czołowe zderzenie peugeota z dostawczym volkswagenem
W sobotni poranek służby interweniowały na trasie Garcz-Chmielno, gdzie doszło do czołowego zderzenia osobowego peugeota z dostawczym volkswagenem. Wskutek zdarzenia poszkodowana została jedna osoba.

piątek, 25 stycznia 2019 r., 18:00
Gołubie. Płonął domek letniskowy
Kilka zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, do którego doszło w piątkowe popołudnie Gołubiu. Wskutek rozszczelnienia przewodu kominowego zapalił się dach domku letniskowego.

piątek, 25 stycznia 2019 r., 07:35
Mniej wypadków i kolizji - jaki był rok 2018 w policyjnych statystykach?
Mniej wypadków drogowych i kolizji, ale więcej nietrzeźwych kierujących, lepsza wykrywalność kradzieży i rozbojów oraz przestępstw gospodarczych - tak miniony rok można najkrócej podsumować w policyjnych statystykach. W środę w kartuskiej komendzie podsumowano ubiegłoroczną pracę funkcjonariuszy policji i omówiono plany na kolejny rok.

czwartek, 24 stycznia 2019 r., 17:25
Trwa proces byłego policjanta ws. obrotu narkotykami. "Gdy wróciłem do domu, siatka z marihuaną już tam była"
Przed kartuskim sądem trwa proces przeciwko Wojciechowi F., byłemu policjantowi gdańskich oddziałów prewencji, który odpowiada za obrót narkotykami. Podczas środowej rozprawy zeznawali jego koledzy - Adam F. i Szymon L., którzy zostali już skazani w tej sprawie. Jako świadkowie złożyli odmienne zeznania od tych składanych przed trzema laty. Stwierdzili, że nie wiedzą skąd pochodziły narkotyki. - Pamiętam tylko tyle, że przyszedłem do domu i siatka z marihuaną już tam była. Nie widziałem żadnego Wojtka z narkotykami. Widziałem już tylko siatkę z narkotykami - zeznawał Szymon L.

środa, 23 stycznia 2019 r., 18:11
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami
Kara nawet trzech lat pozbawienia wolności grozi trójce mężczyzn, których w ostatnich dniach zatrzymali policjanci. Wszyscy trzej posiadali przy sobie narkotyki.

środa, 23 stycznia 2019 r., 12:48
Pożar wiaty z sianem w Sulminie
We wtorek wieczorem strażacy z pięciu jednostek interweniowali przy pożarze, do którego doszło w Sulminie. Ogień objął tam wiatę, pod którą składowana była słoma.

środa, 23 stycznia 2019 r., 12:03
W piątek policjanci przeprowadzą akcję "Telefony"
W piątek na drogach w całym kraju policjanci będą prowadzić ogólnopolskie dziania pod hasłem telefony. Mają one na celu m.in. zwrócenie uwagi na to, jakie zagrożenia niesie z sobą używanie telefonów komórkowych podczas jazdy zarówno za kierownicą samochodu, jak i roweru.

środa, 23 stycznia 2019 r., 11:08
Zaginął Dawid Barzowski - policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
26-letni Dawid Barzowski z Osowej Góry wyszedł z domu w niedzielę rano, 13 stycznia i do tej pory nie wrócił ani nie skontaktował się z rodziną. Możliwe, że mężczyzna znajduje się w towarzystwie kolegi, Marcina Konkola, który także zaginął i jest poszukiwany przez policję. Mundurowi proszą o kontakt osoby, które mogą posiadać informacje pomocne w odnalezieniu zaginionych.

wtorek, 22 stycznia 2019 r., 20:21
Klukowa Huta. Zderzenie VW Passata z seatem
Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło we wtorkowy wieczór na trasie Klukowa Huta - Stężyca. VW Passat zderzył się tam z seatem. Wskutek zajścia poszkodowane zostały trzy osoby. Ruch na odcinku, na którym doszło do zdarzenia, na czas wykonywania czynności odbywał się wahadłowo.

wtorek, 22 stycznia 2019 r., 15:16
Stężyca. Ukradł sprzęt za 40 tys. zł. Grozi mu nawet 10 lat więzienia
37-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego w sobotę po południu włamał się do garażu na terenie gminy Stężyca i ukradł z niego elektronarzędzia i traktor o wartości ponad 40 tysięcy złotych. Ponadto znaleziono przy nim amfetaminę, a w miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili około sześćdziesięciu sztuk innych sprzętów. Mężczyźnie grozi około 10 lat więzienia.