poniedziałek, 25 czerwca 2018 r., 09:29
Stracił panowanie nad quadem - trafił do szpitala
39-latek stracił panowanie nad quadem, wskutek czego przewrócił się. Kilka godzin później sam zgłosił się do kościerskiego szpitala z urazem głowy i odmą płucną. Do zdarzenia doszło w piątek w Mściszewicach.

czwartek, 21 czerwca 2018 r., 18:23
Smętowo Chmieleńskie. Citroen uderzył w drzewo
Prawdopodobnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, było przyczyną wypadku, do którego doszło w czwartkowe popołudnie w Smętowie Chmieleńskim. W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba.

czwartek, 21 czerwca 2018 r., 11:16
Zapowiadają burze nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia
Czwartkowe popołudnie w województwie pomorskim mogą zdominować burze i dość silny wiatr. W związku z prognozami wydano ostrzeżenia I stopnia, zaleca się szczególną ostrożność.

czwartek, 21 czerwca 2018 r., 09:57
Miał blisko dwa promile, dachował volkswagenem
W środowy wieczór policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich doprowadził do dachowania swojego samochodu.

środa, 20 czerwca 2018 r., 21:18
Potrącenie rowerzystki w Klukowej w Hucie
W środowe popołudnie doszło do wypadku w Klukowej Hucie. Samochód potrącił rowerzystkę. Kobietę przetransportowano do szpitala.

środa, 20 czerwca 2018 r., 14:24
Tragiczny wypadek w Stanisławach - nie żyje 57-letni mężczyzna przygnieciony przez ciągnik
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środowe popołudnie w Stanisławach (gm. Przodkowo). Na polu przewrócił się ciągnik i przygniótł mężczyznę. Jak wynika z uzyskanych przez nas informacji, obrażenia, których doznał były na tyle poważne, że odstąpiono od reanimacji.

środa, 20 czerwca 2018 r., 13:04
Pobili i okradli 18-latka. Grozi im nawet 12 lat więzienia
Kara nawet dwunastu lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi i 22-latkowi, którzy 15 czerwca zaatakowali 18-letniego chłopaka. Pobili go i ukradli mu telefon. Policjantom szybko udało się ustalić tożsamość mężczyzn i zatrzymać ich. Na wniosek prokuratora decyzją sądu zastosowano wobec jednego ze sprawców tymczasowy areszt.

środa, 20 czerwca 2018 r., 11:58
Podczas kontroli zatrzymano czterech mężczyzn z narkotykami. Grożą im nawet trzy lata więzienia
W miniony weekend kartuscy policjanci podczas dwóch rutynowych kontroli drogowych zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem środków odurzających. Ponadto pasażerowie obu pojazdów mieli przy sobie woreczki z amfetaminą. Całej czwórce grozi kara nawet trzech lat pozbawienia wolności.

wtorek, 19 czerwca 2018 r., 12:25
W powiecie grasuje złodziej uli - pszczelarze ostrzegają
W ciągu ostatnich dwóch tygodni na terenie powiatu kartuskiego skradziono kilka uli z rodzinami pszczelimi i miodem. Przed grasującym w okolicznych pasiekach złodziejem innych pszczelarzy postanowił ostrzec nasz czytelnik. Dochodzenie w sprawie kradzieży prowadzi też kartuska policja.

poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., 09:37
Dwie osoby ranne w wypadku w Garczu
W niedzielne popołudnie doszło do wypadku w Garczu. Motocykl uderzył w volkswagena. Wskutek zderzenia do szpitala trafiły dwie osoby.