wtorek, 26 grudnia 2017 r., 12:32
30-latek ucierpiał w pożarze piwnicy w Baninie
W poniedziałek przed południem doszło do pożaru piwnicy w Baninie. W jego skutek ranna została jedna osoba. Do szpitala przewieziono 30-letniego właściciela domu.

wtorek, 26 grudnia 2017 r., 12:25
Leźno. Land Rover wjechał do rowu
Strażacy oraz policja interweniowali w poniedziałkowy wieczór w związku ze zdarzeniem, do którego doszło na krajowej siódemce. Samochód osobowy wjechał do rowu.

poniedziałek, 25 grudnia 2017 r., 11:38
Samochód wpadł do rowu na trasie Mojusz-Miechucino
W wigilijne przedpołudnie strażacy interweniowali w związku ze zdarzeniem, do którego doszło na trasie Mojusz-Miechucino.

niedziela, 24 grudnia 2017 r., 09:45
Wietrzna noc w powiecie kartuskim - strażacy interweniowali ponad 50 razy
Około 57 interwencji odnotowali strażacy w powiecie kartuskim w związku z wyjątkowo wietrzną pogodą. Zdarzenia dotyczyły m.in. powalonych na drogi drzew i konarów. Zgodnie z prognozami wiatr w porywach osiągał prędkość nawet 90 km/h.

sobota, 23 grudnia 2017 r., 20:34
Silny wiatr nad Kaszubami - strażacy interweniują
Świąteczna aura w tym roku jest wyjątkowo niesprzyjająca. Silny wiatr przez cały dzień dawał się we znaki mieszkańcom powiatu kartuskiego. W godzinach wieczornych przybrał na sile i się wzmaga. W związku z sytuacją wydano ostrzeżenia II stopnia, strażacy w związku z pogodą interweniowali już trzynaście razy.

sobota, 23 grudnia 2017 r., 17:44
Klukowa Huta. Zderzenie dwóch pojazdów - trzy osoby w szpitalu
W sobotnie popołudnie doszło do wypadku w Klukowej Hucie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Wskutek zderzenia ranne zostały trzy osoby.

sobota, 23 grudnia 2017 r., 09:22
IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Wydano ostrzeżenie drugiego stopnia
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa pomorskiego ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z silnymi wiatrami. Na Kaszubach wiatr może osiągnąć prędkość w porywach nawet do 100 km. Ostrzeżenie obowiązuje do wigilijnego poranka. Przed skutkami wichur ostrzegają też lokalni synoptycy.

piątek, 22 grudnia 2017 r., 14:43
Kartuzy. Przed śmiercią uratowali go policjanci
Nasza czytelniczka powiadomiła nas o porzuconym na mrozie psie. Dzięki szybkiej interwencji kartuskich policjantów zziębniętemu psiakowi udało się szybko wrócić do domu.

piątek, 22 grudnia 2017 r., 10:09
Łapalice. Fiat przeleciał nad rowem i zatrzymał się na łące
Najprawdopodobniej zaśnięcie kierującej fiatem było przyczyną porannego zdarzenia w Łapalicach. Pojazd zjechał ze skarpy. Poszkodowane zostały dwie osoby.

wtorek, 19 grudnia 2017 r., 13:14
"Przystanek Łosoś" w Egiertowie spłonął doszczętnie. Trwa dogaszanie pogorzeliska
Ponad 20 zastępów, około stu strażaków z powiatu kartuskiego, Kościerzyny, Gdańska i Gdyni walczyło z pożarem restauracji w Egiertowie. Po prawie trzech godzinach udało się opanować żywioł. Obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska. Działania na miejscu potrwają jeszcze kilka godzin. W związku z działaniami zablokowany jest jeden pas krajowej "20". Ruch odbywa się wahadłowo.