środa, 21 listopada 2018 r., 10:11
Policjanci przesłuchują 31-letniego gdańszczanina w związku ze sprawą z Widlina
Kartuscy policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Gdańska. Weryfikują jego związek z incydentem, do którego doszło w piątek w Widlinie. Nieznany sprawca usiłował tam wciągnąć do samochodu nastolatkę czekającą na autobus.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 21:58
Strażacy z siedmiu jednostek walczyli z pożarem w Somoninie
Dziesięć zastępów straży pożarnej z siedmiu jednostek walczyło z pożarem, do którego doszło we wtorek wieczorem w Somoninie. Ogień zajął m.in. kotłownię budynku produkcyjnego, w którym znajdowała się stolarnia. Dzięki sprawnej akcji udało się uratować mienie o szacunkowej wartości około 300 tys. zł.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 15:27
Policjanci poszukują Leszka Mejny z Załakowa
Kartuscy policjanci poszukują 43-letniego mieszkańca Załakowa. Leszek Mejna wyszedł z domu rankiem, 13 listopada i do tej pory nie skontaktował się z rodziną. Policjanci proszą o pomoc osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu mężczyzny bądź posiadają informacje na temat jego miejsca pobytu.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 09:43
Kolejni nietrzeźwi kierujący w rękach policji
W ostatnich dniach policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych dwóch amatorów jazdy na podwójnym gazie. Pierwszy zatrzymany w niedzielę w Kiełpinie miał w organizmie około 1,3 promila, drugi ujęty w poniedziałek w Sierakowicach - 0,7 promila alkoholu.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 09:10
Widlino. Bulwersujący incydent. Mężczyzna próbował wciągnąć do auta gimnazjalistkę
W piątek dotarła do dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie informacja, że na przystanku w Widlinie mężczyzna próbował wciągnąć do samochodu gimnazjalistkę, uczennicę tej szkoły. Dyrektorka placówki natychmiast skontaktowała się z matką dziewczynki i powiadomiła o szokującym zdarzeniu policję.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 15:59
Czujka na straży twojego bezpieczeństwa - kosztuje niewiele, a może uratować życie!
Rokrocznie kilka tysięcy osób ulega zatruciu czadem, z czego kilkaset ze skutkiem śmiertelnym. Zatrważające są też statystyki pożarów kominów. Strażacy wraz z początkiem sezonu grzewczego apelują więc do mieszkańców o czyszczenie kominów i sprawdzanie instalacji grzewczych. Wystarczy tak niewiele, by uratować swój dobytek, a co ważniejsze ocalić życie własne i swoich najbliższych. Komenda Główna PSP zainaugurowała też akcję "Czujka na straży twojego bezpieczeństwa", która ma na celu zachęcanie do montażu czujek dymu i czadu.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 09:49
Jedna osoba ranna w wypadku w Glinczu
31-letnia kobieta trafiła w niedzielę do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w Glinczu. W prowadzony przez nią samochód uderzył Chrysler wyjeżdżający z drogi leśnej.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 10:16
Kczewo. Wypadek z udziałem policyjnego VW T6
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowe przedpołudnie na trasie Kczewo-Miszewo. Kierujący VW Golfem doprowadził tam do zdarzenia z policyjnym VW T6 i MAN-em.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 09:58
Przyjaźń. Volkswagen zderzył się z ciężarówką - ranna 19-latka
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w środowe popołudnie na trasie Przyjaźń-Lniska. Samochód osobowy zderzył się tam z ciężarówką.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 08:59
Pijany 40-latek za kierownicą - miał w organizmie prawie cztery promile alkoholu
Około 3,7 promila alkoholu miał w organizmie 45-latek, którego w środę po południu zatrzymali policjanci z Lisich Jamach. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. W ciągu minionych 48 godzin w ręce funkcjonariuszy trafiło łącznie troje amatorów jazdy na podwójnym gazie.