czwartek, 4 lipca 2019 r., 21:49
Borowo. Skoda najechała na tył toyoty
W czwartkowy wieczór służby interweniowały w Borowie, gdzie doszło do zdarzenia drogowego w rejonie przejścia dla pieszych. Kierujący skodą najechał tam na tył toyoty. Wskutek zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

czwartek, 4 lipca 2019 r., 15:28
Wydano ostrzeżenia przed ulewami
Czwartkowy wieczór i noc upłynąć mają na Kaszubach pod znakiem intensywnych opadów deszczu. W związku z tym IMGiW wydał ostrzeżenie I stopnia.

czwartek, 4 lipca 2019 r., 12:43
Dwie osoby ranne w wypadku w Gowidlinie
Dwaj mężczyźni trafili do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w środę późnym wieczorem w Gowidlinie. Zderzyły się tam dwa osobowe volkswageny.

poniedziałek, 1 lipca 2019 r., 10:10
Kartuzy. Pobili i okradli niepełnosprawnego 58-latka
Kara nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Kartuz, którzy pobili i okradli 58-letniego, niepełnosprawnego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na ul. Jeziornej.

poniedziałek, 1 lipca 2019 r., 09:53
Dwie osoby ranne w wypadku w Szymbarku
68-letnia kobieta i 32-letni mężczyzna zostali przetransportowani w sobotę do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 20 w Szymbarku. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe i bus.

sobota, 29 czerwca 2019 r., 21:53
Dziesięć strażackich zastępów walczyło z pożarem hali w Chwaszczynie
W sobotnie popołudnie doszło do pożaru hali magazynowej przy ul. Telewizyjnej w Baninie. Znajdował się w niej sprzęt służb drogowych. Z ogniem walczyło dziesięć zastępów straży pożarnej.

sobota, 29 czerwca 2019 r., 09:22
Czołowe zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu w Kiełpinie
W piątkowy wieczór na skrzyżowaniu w Kiełpinie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

piątek, 28 czerwca 2019 r., 10:48
Kiełpino. Pożar garażu
W czwartkowe przedpołudnie strażacy interweniowali w Kiełpinie, gdzie doszło do pożaru w garażu. Ogień powstał na skutek prowadzonych w warsztacie prac przy pomocy szlifierki stołowej.

czwartek, 27 czerwca 2019 r., 18:28
Stężyca. Pożar w Domu Pomocy Społecznej
W czwartkowe popołudnie strażacy interweniowali w Domu Pomocy Społecznej w Stężycy. Na piętrze budynku doszło do pożaru. Ogień strawił jedno z pomieszczeń. Na szczęście nikt nie ucierpiał. 30 pensjonariuszy ewakuowano do pobliskiego Środowiskowego Domu Samopomocy.

środa, 26 czerwca 2019 r., 11:24
Bezpieczne wakacje nad wodą. Ratownik WOPR radzi
Pierwszy tydzień wakacji już za nami. W tym roku nie możemy narzekać na brak słońca i niskie temperatury. W tak pogodne dni nie marzy się nic innego jak wypoczynek nad wodą. Ludzie licznie gromadzą się nad jeziorami i stawami. Nie wszystkie jednak zbiorniki wodne w powiecie kartuskim są strzeżone, dlatego warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.