piątek, 15 września 2017 r., 11:25
Policjanci skotrolowali 120 kierowców, wielu ukarano mandatami
120 kontroli, 58 wykroczeń, trzy sprawy skierowane do sądu i jedno zatrzymane prawo jazdy - tak w liczbach przedstawiają się wyniki policyjnych działań, które w czwartek przeprowadzono na drogach powiatu kartuskiego. W akcji "Bezpieczna Droga" uczestniczyło 30 funkcjonariuszy.

czwartek, 14 września 2017 r., 22:24
Tokary. "Czołówka" BMW z oplem
W czwartkowy wieczór służby ratunkowe interweniowały w Tokarach, gdzie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych - BMW z oplem. Szczęśliwie żaden z uczestników zajścia nie odniósł obrażeń.

czwartek, 14 września 2017 r., 12:30
Wiatr poprzewracał drzewa i uszkodził obiekty
Silny wiatr, który szalał w nocy z środy na czwartek na Kaszubach na szczęście nie wyrządził większych szkód. Kartuscy strażacy w związku z wichurami i deszczem odnotowali kilka interwencji, które dotyczyły zalań, powalonych drzew oraz uszkodzonych obiektów.

środa, 13 września 2017 r., 19:57
Silny wiatr przewraca drzewa - strażacy interweniują
Powalone drzewa na drogach i spadające dachówki z dachu kościoła w Goręczynie - to pierwsze skutki silnego wiatru, który szaleje nad Kaszubami. W związku z wichurami, służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

środa, 13 września 2017 r., 13:46
Wydano ostrzeżenia przed silnym wiatrem
W środę po południu i w nocy prognozuje się wystąpienie na terenie województwa pomorskiego silnego wiatru, który w porywach może osiągać nawet do 90 km/h. W związku z zagrożeniem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia.

wtorek, 12 września 2017 r., 12:38
Mściszewice. Pożar w kotłowni
W poniedziałkowy poranek strażacy interweniowali przy pożarze w Mściszewicach, do którego doszło w kotłowni jednego z budynków mieszkalnych. Szczęśliwie szybko udało się opanować zagrożenie.

poniedziałek, 11 września 2017 r., 14:34
Hodował marihuanę - plantację zlikwidowali strażnicy graniczni
34-letni mężczyzna prowadził w jednym z domów na terenie powiatu kartuskiego plantację marihuany. Uprawę odkryli i zlikwidowali funkcjonariusze ze Straży Granicznej w Gdańsku.

poniedziałek, 11 września 2017 r., 11:51
Miał 1,8 promila, uciekał przed policją i spowodował kolizję
W miniony weekend policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego aż czterech nietrzeźwych kierowców, jeden z nich próbował uciekać przed policją i spowodował kolizję. Rekordzista miał natomiast około 2,5 promila alkoholu.

sobota, 9 września 2017 r., 19:17
Miechucino. Motocyklista przygnieciony przez balot
W sobotni wieczór doszło do wypadku w Miechucinie. Z samochodu ciężarowego przewożącego ładunek balotów jeden z nich i przygniótł motocyklistę. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń.

sobota, 9 września 2017 r., 17:47
Załakowo. Nie żyje 39-letni mężczyzna przygnięciony przez korzeń drzewa
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotnie popołudnie w Załakowie. Drzewo przygniotło tam mężczyznę. Niestety mimo reanimacji 39-latek zginął na miejscu.