wtorek, 22 stycznia 2019 r., 09:37
Była pijana. Dachowała fordem. Jest akt oskarżenia wobec byłej policjantki
W najbliższych dniach do Sądu Rejonowego w Kartuzach trafi akt oskarżenia wobec Jarosławy K., byłej funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Pod koniec sierpnia mając w organizmie ponad dwa promile miała dachować fordem. Oskarżona nie przyznaje się do winy. Administracyjnie została wydalona też ze służby w Policji.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 17:03
Stężyca. Wtargnęła na jezdnię wprost pod samochód - 62-latka w szpitalu
62-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, jak wtargnęła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie w rejonie skrzyżowania ulic Majkowskiego z Sobieskiego w Stężycy.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 09:38
Pałubice. Trzy osoby ranne w wypadku - sprawca miał dwa promile
Trzy osoby trafiły do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w Pałubicach. Samochód marki Honda zderzył się czołowo z renaultem. Okazało się, że 24-latek siedzący za kierownicą hondy miał w organizmie dwa promile alkoholu.

niedziela, 20 stycznia 2019 r., 09:19
Internauci walczą z piratami drogowymi - interweniowali aż 850 razy!
Aż 850 zgłoszeń dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości przyjęli w minionym roku kartuscy policjanci w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Potwierdzono z nich aż 679 przypadków. Walka internautów z piratami drogowymi zdecydowanie wiodła prym wśród wszystkich zagrożeń, których łącznie w 2018 roku zgłoszono 1661, w tym potwierdzono 900. Na jakie jeszcze niebezpieczne zjawiska zwracali uwagę stróżom prawa mieszkańcy powiatu kartuskiego?

sobota, 19 stycznia 2019 r., 11:19
Rozpylił gaz pieprzowy w szkole. 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym
Policji udało się ustalić, kto odpowiada za rozpylenie gazu pieprzowego w piątek w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach. W związku ze zdarzeniem ewakuowano z budynku 120 osób, czworo dzieci trafiło do szpitala. Gaz rozpylił 16-letni mieszkaniec gminy Sierakowice. Nastolatek nie był uczniem szkoły. Odpowie przed sądem rodzinnym.

sobota, 19 stycznia 2019 r., 11:19
Ukradli kilkadziesiąt puszek piwa. Zatrzymał ich policjant poza służbą
Dzięki czujności funkcjonariusza wydziału dochodzeniowo-śledczego z kartuskiej komendy odpowiedzialności nie uniknie trzech mężczyzn, którzy postanowili ukraść piwo z jednego ze sklepów na terenie Kartuz. Łupem złodziei padło kilkadziesiąt puszek.

piątek, 18 stycznia 2019 r., 15:47
Nieznana substancja w szkole w Sierakowicach. Ewakuowano 120 osób
W piątkowe popołudnie w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach rozpylono nieznaną substancję. Na miejsce wezwano straż, policję i zespół ratownictwa medycznego. Ewakuowano około 120 osób. Szesnaścioro dzieci i dwoje dorosłych skarży się na złe samopoczucie, jednak jak informuje policja, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

piątek, 18 stycznia 2019 r., 12:09
Policjanci poszukują Marcina Konkola z Kobysewa
25-letni Marcin Konkol z Kobysewa wyszedł z domu w niedzielę, 13 stycznia i dotąd nie wrócił ani nie skontaktował się z rodziną. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach proszą o pomoc w poszukiwaniach.

piątek, 18 stycznia 2019 r., 10:05
30-latka trafiła do szpitala po zatruciu tlenkiem węgla
Jest niezwykle niebezpieczny - nie da się go wyczuć ani zobaczyć. Zatrucie tlenkiem węgla, potocznie zwanym czadem może doprowadzić do śmierci. W czwartek strażacy interweniowali w związku z ulatnianiem się tej substancji w Chwaszczynie. Do szpitala trafiła jedna osoba.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 13:35
Okradał myjnie samochodowe - grozi mu nawet 10 lat więzienia
Kradł pieniądze m.in. z automatów w myjniach samochodowych. Działał na terenie gmin Żukowo, Przodkowo i Kolbudy. Zatrzymanemu przez policję 31-latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.