środa, 9 sierpnia 2017 r., 10:49
Z kasy KPWiK-u zniknął milion. Są nowe ustalenia w śledztwie
Nie 400.000 zł, a około milion złotych miało zniknąć z kasy Kartuskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Póki co w kręgu podejrzanych znajdują się nadal cztery osoby, ale niewykluczone, że będzie ich więcej. Śledczy powołali biegłego, którego opinia ma być kluczowa w przypisaniu winy dotychczasowych podejrzanym, bądź przedstawieniu zarzutów innym osobom.

wtorek, 8 sierpnia 2017 r., 18:07
Pożar papy na dachu budynku mieszkalnego w Chmielnie
We wtorkowe popołudnie na jednym z budynków mieszkalnych w Chmielnie zapaliła się papa dachowa. Dzięki szybkiej interwencji strażaków ogień szybko udało się opanować i nie odnotowano większych strat.

poniedziałek, 7 sierpnia 2017 r., 16:58
Banino. Zderzenie motocykla z busem. Nie żyje 37-letni mężczyzna
W poniedziałkowe popołudnie doszło do tragicznego w skutkach wypadku w Baninie. Zderzył się bus i motocykl. Niestety śmierć na miejscu poniósł 37-letni kierowca jednośladu. Droga jest zablokowana. Utrudnienia potrwają jeszcze dwie godziny.

poniedziałek, 7 sierpnia 2017 r., 11:54
Kolejni nietrzeźwi w weekend na drogach powiatu kartuskiego
w miniony weekend policjanci na drogach powiatu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu.

niedziela, 6 sierpnia 2017 r., 16:20
Nowe Czaple. Pożar budynku gospodarczego i ciągnika
Sześć zastępów strażaków walczyło w niedzielne popołudnie z pożarem budynku gospodarczego w Nowych Czaplach (gm. Stężyca). Spaleniu uległo poddasze obiektu, jak i zaparkowany w jego sąsiedztwie ciągnik.

piątek, 4 sierpnia 2017 r., 13:43
Widzisz dziecko pozostawione w pojeździe? Reaguj!
W piątek na kartuskim Rynku stanął samochód pułapka. Wewnątrz zamkniętego pojazdu zamontowano termometry, by pokazać, jak szybko wzrasta w nim temperatura. Mimo iż na zewnątrz temperatura wynosiła zaledwie 21 stopni, w samochodzie szybko wzrosła do niemal 40 stopni, co dla pozostawionej w pojeździe osoby byłoby śmiertelnie niebezpieczne. W ten sposób Straż Miejska wraz z kartuskim magistratem chcieli uzmysłowić mieszkańcom zagrożenie płynące z pozostawienia w samochodzie dziecka bądź zwierzaka.

czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 22:50
Sznurki. Pożar w budynku gospodarczym
Czwartkowym późnym wieczorem strażacy interweniowali w sznurkach (gm. Chmielno), gdzie doszło do pożaru w budynku gospodarczym. Zagrożenie szybko udało się opanować.

czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 18:48
Nadchodzą burze - wydano ostrzeżenia II stopnia
W czwartkowy wieczór i noc na Pomorzu prognozowane są burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w związku z tym ostrzeżenia II stopnia.

czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 10:37
O krok od wypadku - toyotą pod prąd
Jeden z naszych czytelników był świadkiem niebezpiecznej sytuacji na drodze, którą zarejestrował na kamerze, zamontowanej w swoim samochodzie. Tylko jego czujność i ostrożność spowodowała, że uniknął zderzenia z jadącą pod prąd toyotą.

środa, 2 sierpnia 2017 r., 10:50
Policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców
We wtorek na drogach powiatu kartuskiego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.