wtorek, 7 maja 2019 r., 14:38
Golica. 39-latek wtargnął pod samochód
W poniedziałkowe popołudnie doszło do wypadku w Golicy. Samochód potrącił 39-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego.

wtorek, 7 maja 2019 r., 14:23
Dwie osoby ranne w wypadku na trasie Somonino-Egiertowo
Dwóch młodych mężczyzn trafiło do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w poniedziałkowy poranek na trasie Somonino-Egiertowo. Na drodze wojewódzkiej nr 224 zderzyły się dwa samochody osobowe.

wtorek, 7 maja 2019 r., 08:07
Alarmy bombowe w szkołach ponadgimnazjalnych
We wtorkowy poranek służby otrzymały informację o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie. Z placówki ewakuowano pedagogów. Przed godziną 8. podobne wiadomości napłynęły ze szkoły średniej w Sierakowicach i zespołu szkół na osiedlu Wybickiego w Kartuzach. Na miejscu działają służby.

poniedziałek, 6 maja 2019 r., 14:18
Podczas Majówki zatrzymano czworo nietrzeźwych kierujących
Długi weekend na drogach powiatu kartuskiego upłynął dość spokojnie, choć w ostatnich dniach policjanci zatrzymali czworo nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał około 2,4 promila alkoholu w organizmie.

poniedziałek, 6 maja 2019 r., 13:37
Kartuzy. 78-latek ranny w wypadku
Podczas tegorocznej majówki policjanci odnotowali kilka kolizji oraz wypadek, w którym ranny został 78-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego.

sobota, 4 maja 2019 r., 22:32
Zgorzałe. Spłonęła stodoła - możliwe podpalenie
Kilka zastępów strażaków walczy z pożarem, do którego doszło w Zgorzałem. W centrum miejscowości płonie stodoła. W momencie przybycia pierwszych jednostek straży obiekt cały znajdował się już w ogniu.

czwartek, 2 maja 2019 r., 12:04
Wietrzna Majówka na Kaszubach - wydano ostrzeżenia
Kolejny dzień długiego weekendu majowego przyniósł mniej korzystną aurę. Czwartek na Kaszubach ma upłynąć pod znakiem opadów deszczu i silnego wiatru. Na kolejne dni zapowiada się nawet przymrozki. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.

poniedziałek, 29 kwietnia 2019 r., 16:47
Kiełpino. Bus wpadł pod pociąg
Z urazem głowy, ale w stanie przytomnym do szpitala został przetransportowany kierujący busem, po tym jak na przejeździe kolejowym w Kiełpinie Fiatem Ducato zderzył się z pociągiem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Pasażerom PKM nic się nie stało. Ruch pociągów na tej trasie został tymczasowy wstrzymany.

poniedziałek, 29 kwietnia 2019 r., 11:20
21-latek poważnie ranny w wypadku w Dubowie
W sobotnie popołudnie doszło do wypadku w Dubowie. Samochód marki Daewoo Lanos uderzył w drzewo. Kierowca pojazdu w stanie ciężkim trafił do szpitala.

poniedziałek, 29 kwietnia 2019 r., 10:31
Reskowo. 9-letni chłopiec wjechał rowerem pod samochód
W piątkowe popołudnie do szpitala przetransportowano dziewięciolatka, który rowerem wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód.