sobota, 3 marca 2018 r., 15:56
Chróstowo. Kolejny wypadek podczas wycinki drzew
W sobotnie popołudnie służby interweniowały w Chróstowie (gm. Stężyca), gdzie podczas wycinki drzew, spadający konar uderzył w głowę mężczyznę. Poszkodowany był przytomny. Trafił do szpitala. To już kolejny wypadek podczas usuwanie skutków nawałnicy. Mimo iż właścicieli lasów obowiązują termin, przede wszystkim warto jednak zadbać o własne bezpieczeństwo.

piątek, 2 marca 2018 r., 19:16
Miszewo. Citreon stanął w płomieniach
W piątkowe popołudnie strażacy interweniowali w Miszewie, gdzie zapalił się samochód dostawczy. Szczęśliwie nikt z uczestników zajścia nie odniósł obrażeń.

czwartek, 1 marca 2018 r., 13:43
Czad i ogień zbierają żniwo. Strażacy przestrzegają
Od 1 października 2017 roku wskutek zatrucia tlenkiem węgla w Polsce śmierć poniosły już 53 osoby. W powiecie kartuskim jedynie w tym tygodniu trzy osoby trafiły do szpitala wskutek podtrucia gazami spalinowymi. Aby ograniczyć zgubne skutki działania cichego zabójcy, jak i pożarów straż pożarna kontynuuje kampanię "Czad i ogień - obudź czujność".

czwartek, 1 marca 2018 r., 12:47
Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policję
W środę na drogach powiatu kartuskiego policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał 0,8 promila, drugi prawie 1,4 promila. Obaj stracili prawo jazdy.

środa, 28 lutego 2018 r., 16:52
Kamela. Pożar budynku gospodarczego - ewakuowano zwierzęta
Kilka zastępów strażaków walczy z pożarem, do którego doszło w środowe popołudnie w Kameli (gm. Somonino). Ogień pojawił się tam w budynku gospodarczym, wktórym znajdowały się zwierzęta, jak i i magazynowano w nim słomę. Zwierzęta ewakuowano.

środa, 28 lutego 2018 r., 10:41
Policjanci uratowali życie choremu na cukrzycę mężczyźnie
Mijający go ludzie sądzili, że jest pijany. Okazało się, że chorował na cukrzycę i poszukuje go rodzina. Życie uratowali mu dzielnicowi - st. asp. Artur Socha i mł. asp. Marcin Pióro. Funkcjonariusze apelują, by ze względu na niskie temperatury nie pozostawać obojętnym na los innych i reagować. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować życie.

wtorek, 27 lutego 2018 r., 12:58
Sulęczyno. 37-letni mężczyzna przygnieciony przez drzewo
We wtorkowe przedpołudnie służby interweniowały w Sulęczynie, gdzie podczas wycinki drzewo przygniotło mężczyznę. 37-latek trafił do szpitala. Jest przytomny.

wtorek, 27 lutego 2018 r., 02:10
Borucino. Pożar w  kotłowni - trzy osoby poszkodowane
Trzy osoby podtruły się dymem wskutek pożaru, do którego doszło w Borucinie. Jedna z nich już trafiła do szpitala, kolejne dwie oczekują na zespół ratownictwa medycznego. Ogień pojawił się tam w kotłowni jednego z budynków mieszkalnych. Z pożarem walczą cztery zastępy strażaków, w tym z JRG Kartuzy, OSP Kamienica Szlachecka oraz OSP Stężyca.

poniedziałek, 26 lutego 2018 r., 15:00
Egiertowo. Zderzenie trzech pojazdów K20
Trzy osoby zostały poszkodowane, w tym dwie trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnia na trasie Egiertowo-Starkowa Huta. VW Jetta uderzył tam porsche, a następnie w dacię.

poniedziałek, 26 lutego 2018 r., 11:00
Bez prawa jazdy i z promilami
W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich - obywatel Mołdawii, był nie tylko nietrzeźwy, ale również nie posiadał prawa jazdy.