poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 09:41
27-latek ranny w wypadku w Przodkowie
27-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego w sobotni poranek trafił do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w Przodkowie. Samochód, który prowadził wpadł w poślizg i uderzył w betonowy słup ogrodzenia.

piątek, 11 stycznia 2019 r., 14:52
W Raduni po raz kolejny znaleziono szczątki zwierząt
W tym tygodniu już po raz trzeci służby interweniowały w związku z ujawnieniem w rzece Raduni szczątków zwierząt. W piątkowe przedpołudnie natrafiono na kolejne zwierzęce truchła i wnętrzności.

piątek, 11 stycznia 2019 r., 11:49
Trwa wyjaśnianie przyczyn katastrofy budowlanej w Rutkach
Trwa wyjaśnianie przyczyny katastrofy budowlanej, do której doszło w czwartkowe popołudnie w Rutkach. Podczas prac energetycznych osunęła się skarpa, zabierając z sobą samochód dostawczy i zrywając drogę. Ziemia osunęła się do Raduni, tamując bieg rzeki. Z kolei wraz z drogą runął też słup energetyczny, upadając na ciężarówkę. Droga jest nieprzejezdna do odwołania.

czwartek, 10 stycznia 2019 r., 18:52
W Rutkach zarwała się droga. "Ziemia osuwała się nam spod nóg"
Podczas prac ziemnych w Rutkach osunęła się skarpa, zabierając z sobą samochód dostawczy i zrywając drogę. Ziemia osunęła się do Raduni, tamując bieg rzeki. Z kolei wraz z drogą runął też słup energetyczny, upadając na ciężarówkę. Na szczęście nikomu nic się stało. Na miejscu wciąż działają służby.

czwartek, 10 stycznia 2019 r., 13:02
Dwie osoby zatrzymane z narkotykami
W krótkim czasie kartuscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Obojgu grozi kara nawet trzech lat pozbawienia wolności.

czwartek, 10 stycznia 2019 r., 11:10
Poszukiwany owczarek niemiecki - na znalazcę czeka nagroda!
W sobotę w Zblewie zaginął owczarek niemiecki o imieniu Caley. Ma czarną obrożę z zawieszką kliniki weterynaryjnej oraz smycz. Posiada chip. Ostatnio widziany był na terenie powiatu kościerskiego. Jeśli ktoś posiada informacje o tym, gdzie może przebywać pies, proszony jest o kontakt pod numer telefonu 536-310-979. Czeka nagroda.

środa, 9 stycznia 2019 r., 12:12
Jedna osoba ranna w wypadku w Wyczechowie. Kierowca zbiegł z miejsca
Pasażer opla został ranny wskutek wypadku, do którego doszło w nocy z wtorku na środę w Wyczechowie. Kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo i dachował, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

środa, 9 stycznia 2019 r., 09:12
Jest areszt dla sprawców usiłowania rozboju na trzech dziewczynkach
Zagrozili użyciem noża i kazali oddać skarbonkę. Mowa o dwóch nastolatkach, którzy w sobotni wieczór usiłowali dokonać rozboju na trzech dziewczynkach przebranych za trzech króli. 18-latkowi i 19-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. We wtorek sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

poniedziałek, 7 stycznia 2019 r., 18:41
Somonino. W rzece Raduni znaleziono szczątki zwierząt
Na nietypowe znalezisko natknęłi się w poniedziałkowe popołudnie wędkarze na rzece Raduni. W rzece znaleziono szczątki zwierząt leśnych i ich wnętrzności. Z akwenu zostały wyłowione przez strażaków, a następnie zabezpieczone przez Powiatowego Lekarza Weterynarii.

poniedziałek, 7 stycznia 2019 r., 09:49
Kartuzy. Próbowali okraść dziewczynki przebrane za trzech króli. Grozi im 12 lat więzienia
Kara nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 18- i 19-latkowi, którzy w sobotni wieczór grozili nożem i chcieli ukraść skarbonkę nastolatkom, które w przebraniach trzech króli chodziły po Kartuzach. Policjanci zatrzymali podejrzanych godzinę po zajściu.