wtorek, 12 grudnia 2017 r., 16:26
Kobysewo. Zderzenie trzech aut - passat dachował
Do groźnie wyglądającego zdarzenia, doszło we wtorkowe popołudnie w Kobysewie. Wskutek zderzenia trzech pojazdów, w wyniku czego jeden z nich dachował, szczęśliwie nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

wtorek, 12 grudnia 2017 r., 13:02
Silnie powieje - synoptycy ostrzegają
Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągać nawet prędkość do 70 km/h. Należy pamiętać, by przy silnym wietrze nie wychodzić bez potrzeby z domu, nie podróżować samochodem jeśli nie jest to konieczne. Warto także odpowiednio zabezpieczyć okna i drzwi oraz elementy znajdujące się na balkonach i podwórzach, które mógłby porwać wiatr.

wtorek, 12 grudnia 2017 r., 10:31
Żona zmarłego pacjenta oskarżała szpital o niewłaściwą opiekę - jest decyzja śledczych
Gdańscy śledczy umorzyli śledztwo w sprawie narażenia pacjenta kościerskiego szpitala na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci. Stwierdzili bowiem, że w przypadku mieszkańca Brodnicy Górnej, który zmarł przed dwoma laty w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie, nie doszło do tzw. błędu medycznego.

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 11:44
Jedna osoba ranna w wypadku w Węsiorach
Młody mężczyzna ucierpiał w wypadku, do którego doszło w poniedziałkowy poranek na trasie Węsiory-Sulęczyno. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 09:30
Bukowo. Pożar budynku drewnianego
Strażacy z czterech jednostek walczyli w niedzielny wieczór z pożarem w Bukowie. Ogień zajął tam nieużytkowany budynek mieszkalny.

niedziela, 10 grudnia 2017 r., 12:13
Pałubice. Daewoo uderzyło w drzewo - ranny kierowca
Śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala kierujący daewoo po tym, jak wpadł w poślizg i bokiem pojazdu uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek w Pałubicach (gm. Sierakowice).

sobota, 9 grudnia 2017 r., 21:40
Pożar lasu w Zdunowicach - w akcji 14 zastępów strażaków z trzech powiatów
14 zastępów straży pożarnej z gmin: Sulęczyno, Lipusz i Studzienice wzięło udział w corocznych ćwiczeniach organizowanych na granicy powiatów: kartuskiego, kościerskiego i bytowskiego. W tym roku scenariusz przewidywał ugaszenie pożaru lasu nieopodal Zdunowic. Strażacy po raz kolejny spisali się na medal.

piątek, 8 grudnia 2017 r., 14:34
Hopowo. Piracki rajd kompletnie pijanego kierowcy
Dzięki czujności dwóch mieszkańców Gdyni, policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 50-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego jechał seatem ibizą poruszając się całą szerokością jezdni, zjeżdżając z jednego pasa na drugi. Przykuł tym uwagę dwóch jadących za nim mężczyzn, którzy udaremnili mu dalszą jazdę i wezwali policję. 50-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 12:40
Mojusz. Dachowanie volkswagena T4
W środę przed południem na trasie Mojusz - Miechucino dachował volkswagen T4. Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Policjanci apelują, by w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zachować wyjątkową ostrożność na drodze.

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 12:14
Mirachowo ponownie pod wodą. Interweniują strażacy
Od wczesnych godzin porannych strażacy pompują wodę przy ulicy Spacerowej w Mirachowie, gdzie z uwagi na ulewne deszcze powstał zbiornik wody o powierzchni 40x60 metrów. Obecnie ze skutkami żywiołu walczą cztery zastępy strażaków.