środa, 2 listopada 2016 r., 10:43
Zderzenie trzech samochodów na K20
W środowy poranek służby ratunkowe interweniowały na krajowej "20" na odcinku między Tuchomiem a Chwaszczynem. Doszło tam do zderzenia trzech samochodów. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala.

poniedziałek, 31 października 2016 r., 13:00
Gołubie. Uderzył Jelczem w drzewo - był pijany
Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymano w miniony weekend. Jeden z nich mając ponad 1,6 promila alkoholu spowodował wypadek w Gołubiu. Drugi zaś miał ponad pół promila i kierował Volkswagenem Golfem.

niedziela, 30 października 2016 r., 12:50
Kartuzy. Lekarz zmarł podczas dyżuru - miał 74 lata
W sobotę wieczorem w przychodni przy ulicy Mściwoja w Kartuzach znaleziono nieprzytomnego lekarza w wieku 74-lat. Lekarz z wezwanego na miejsce pogotowia stwierdził jego zgon.

piątek, 28 października 2016 r., 19:39
Mezowo. Pożar w budynku mieszkalnym
W piątkowe popołudnie strażacy zostali wezwani do pożaru w budynku mieszkalnym w Mezowie. Po przybyciu na miejsce okazało się, że od kanałów rozprowadzających ciepło w urządzeniu grzewczym zapalił się drewniany strop. Dzięki sprawnej akcji strażaków szybko udało się opanować zagrożenie, a tym samym zminimalizować straty.

piątek, 28 października 2016 r., 19:13
Gołubie. Ciężarówka uderzyła w drzewo - kierowca w szpitalu
Kierujący samochodem ciężarowym mężczyzna trafił do szpitala po tym, jak prowadzony przez niego pojazd zjechał na pobocze, uderzył w drzewo, ostatecznie zatrzymując się kilkadziesiąt metrów dalej na polu. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej w Gołubiu.

piątek, 28 października 2016 r., 18:57
Żukowo. Kolizja z udziałem czterech samochodów
W piątkowe popołudnie służby ratunkowe interweniowały przy zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Żukowie. Zderzyły się tam cztery samochody osobowe. Szczęśliwie żaden z uczestników kolizji nie odniósł obrażeń, a podróżujące pojazdami dzieci zostały przebadane przez zespół ratownictwa medycznego na miejscu zajścia.

poniedziałek, 24 października 2016 r., 13:15
Kartuzy. Przewoził samochodem 140 gramów narkotyków - 34-latek z zarzutami
Do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi 34-latkowi, którego w niedzielne popołudnie zatrzymali kartuscy funkcjonariusze. W samochodzie, którym podróżował, policjanci znaleźli w sumie 140 gramów narkotyków. Mieszkaniec Gdańska usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

piątek, 21 października 2016 r., 14:10
Kartuzy. Ukradł ubrania ze sklepu i uciekł - złapała go policja
Policjanci postawili zarzuty 25-letniemu mężczyźnie, który w minioną środę z jednego ze sklepów odzieżowych w Kartuzach ukradł ubrania wartości blisko 900 złotych. Niebawem mężczyzna odpowie przed sądem. Za kradzież grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

czwartek, 20 października 2016 r., 22:27
Mezowo. Gigantyczny pożar kurnika - strażacy długo zmagali się z żywiołem
Kilkudziesięciu strażaków walczy z pożarem kurnika do którego doszło w czwartek późnym wieczorem w Mezowie. Budynek spłonął niemal doszczętnie, a druhowie wciąż prowadzą działania mające na celu opanowanie zagrożenia.

środa, 19 października 2016 r., 19:21
Sławki Górne. Strażacy uratowali konie, które ugrzęzły w bagnie
Dużo szczęścia szczęścia miały konie, które w Sławkach Górnych wpadły do bagna. Gdyby nie szybka interwencja strażaków zwierzęta najprawdopodobniej utopiłyby się.