niedziela, 28 kwietnia 2019 r., 22:35
Puzdrowo-Gowidlino. Czołówka golfa z passatem - cztery osoby w szpitalu
Cztery osoby trafiły do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w niedzielny wieczór na trasie Puzdrowo-Gowidlino. Kierujący VW Golfem podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z VW Passatem. Droga jest zablokowana.

niedziela, 28 kwietnia 2019 r., 14:01
Szymbark. Czołówka kii z volkswagenem na K20
W niedzielne przedpołudnie służby interweniowały na K20 na wysokości miejscowości Szymbark. Doszło tam do zderzenia kii z volkswagenem. Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano cztery osoby.

piątek, 26 kwietnia 2019 r., 19:12
Borkowo. Zderzenie trzech pojazdów
Kobieta w ciąży z córką zostały przetransportowane do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowe popołudnie w Borkowie. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe - BMW i dwa fordy.

czwartek, 25 kwietnia 2019 r., 21:34
Leźno. Infiniti uderzyło w rozbite na drzewie BMW
Na szczęście bez poważniejszych obrażeń dla uczestników zajścia zakończyło się zdarzenie, do którego doszło w czwartkowy wieczór na trasie Leźno-Pępowo. Kierujący BMW uderzył tam w drzewo, a następnie w BMW uderzyło infiniti.

środa, 24 kwietnia 2019 r., 17:09
Garcz. Zderzenie renault z autobusem
W środowe popołudnie służby interweniowały w Garczu, gdzie na skrzyżowaniu osobowe renault zderzyło się z autobusem. Wskutek zdarzenie poszkodowane zostało dwuletnie dziecko.

środa, 24 kwietnia 2019 r., 10:00
Stężyca. Skoda wpadła pod ciężarówkę - w akcji LPR
29-letni mężczyzna śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala po tym, jak kierując skodą fabią wjechał wprost pod samochód ciężarowy. Do zdarzenia doszło w środowy poranek w Stężycy. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Droga jest zablokowana.

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 12:58
Pożar restauracji w Babim Dole
We wtorkowy poranek strażacy interweniowali przy pożarze, do którego doszło w jednym z lokali gastronomicznych w Babim Dole. Na miejsce zadysponowano siedem zastępów straży.

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 12:43
Silny wiatr na Kaszubach - strażacy interweniowali kilkanaście razy
Wtorek w powiecie kartuskim upływa bardzo wietrznie. Strażaków od godzin porannych wzywano kilkanaście razy do powalonych drzew i uszkodzonych dachów. W związku z prognozami wydano ostrzeżenia I stopnia.

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 11:01
Z Raduni wyłowiono kolejne zwierzęce kości
Służby ponownie interweniowały na rzece Raduni. Tym razem w poniedziałkowy wieczór w Wyczechowie ujawniono kości zwierzęce, wyłowiono je z wody i zabezpieczono przez Powiatowego Lekarza Weterynarii.

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 10:48
Pościg za kierowcą opla - doprowadził do kolizji, próbował uciekać pieszo
Święta na drogach powiatu kartuskiego upłynęły dość spokojnie. W wielkanocny poniedziałek policjanci ujęli 34-letniego kierowcę opla, który nie zatrzymał się do kontroli i podjął próbę ucieczki. W jej trakcie doprowadził do kolizji.