wtorek, 2 grudnia 2014 r., 10:48
Sulęczyno. Kazimierz Gliniecki nowym przewodniczącym rady
Funkcję przewodniczącego Rady Gminy Sulęczyno powierzono Kazimierzowi Glinieckiemu. Jego zastępcą będzie Bogdan Malek.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 10:20
W Sierakowicach bez zmian - Suchta szefem rajców
Zbigniew Suchta i Mirosław Kuczkowski nadal zasiadają w prezydium Rady Gminy Sierakowice - tak zdecydowali nowi rajcy podczas pierwszej, inauguracyjnej sesji.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 19:50
Stanowiska w powiecie obsadzone
Znamy już skład zarządu i prezydium rady. Niemal w stu procentach prezentuje się on tak jak dotychczas. Różnicą jest jedynie Piotr Leszczyński, który zasiadł w zarządzie za Andrzeja Pryczkowskiego. Stanowisko starosty wciąż należy do Janiny Kwiecień.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 19:00
Kartuzy. Andrzej Pryczkowski na czele kartuskich rajców
W poniedziałek nowi radni odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego gminy Kartuzy, złożyli ślubowanie oraz wybrali spośród siebie prezydium. Na czele Rady Miejskiej stanął Andrzej Pryczkowski. Wiceprzewodniczącymi zostali zaś Halina Steinka, Jacek Wesołowski i Ryszard Duszyński.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 18:12
Chmielno. Marian Kwidziński przewodniczącym rady gminy
Od godziny 14 w chmieleńskim Urzędzie Gminy odbywała się pierwsza sesja rady gminy kadencji 2014-2018. Analogicznie jak w latach ubiegłych, przewodniczyć radzie będzie Marian Kwidziński. Po raz drugi wiceprzewodniczącą wybrano Hannę Grzenię, współsprawować z nią tę funkcję będzie Leszek Formela.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 17:45
Gmina Kartuzy. Powyborcze komentarze po II turze
Znane są już oficjalne wyniki na burmistrza Kartuz. Z wynikiem 59,10 proc. wygrał Mieczysław Gołuński, który po dwóch kadencjach przerwy wraca na stanowisko. Tym samym po ośmiu latach z urzędem żegna się Mirosława Lehman. Jak wyniki wyborów komentują główni bohaterowie niedzielnego głosowania?

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 17:33
Żukowo. Radni ślubowali i wybrali przewodniczącego
Nowa rada podczas poniedziałkowej sesji złożyła uroczyste ślubowanie. Pierwszą część obrad prowadził radny - senior Jerzy Formela. Pozostałą część sesji wypełniły wybory przewodniczącego rady i jego trzech zastępców.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 17:28
Somonino. Andrzej Sołtysek przewodniczącym rady gminy
Tym razem oficjalnie już ukonstytuowała się władza, która przez najbliższe cztery lata będzie stanowić o losie gminy Somonino. Od godziny 14 w somonińskim Urzędzie Gminy odbywała się pierwsza sesja rady gminy kadencji 2014-2018, podczas jej trwania przewodniczącym rady gminy wybrano Andrzeja Sołtyska, zaś wiceprzewodniczącymi: Romana Potrykusa i Kazimierza Reglińskiego

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 12:28
Chmielno. Głos za alkohol - policja sprawdza, czy nie doszło do przestępstwa
Kartuska policja prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie domniemanego kupowania głosów za alkohol. Zawiadomienie w tym zakresie złożył jeden z mieszkańców gminy Chmielno. To jednak nie jedyne przypadki naruszenia ciszy wyborczej.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 12:22
Gmina Żukowo. Powyborcze komentarze po II turze
Znane są już oficjalne wyniki wyborów na burmistrza gminy Żukowo. Jerzy Żurawicz nie uzyskał reelekcji. Większe poparcie mieszkańców uzyskał jego kontrkandydat Wojciech Kankowski, na którego zagłosowało 58,77 proc wyborców. Jak wyniki wyborów komentują najwięksi bohaterowie niedzielnego głosowania?