wtorek, 2 grudnia 2014 r., 15:39
Stężyca. Skład prezydium rady wciąż takie samo
Choć w Radzie Gminy Stężyca 2014-2018 pojawiły się nowe twarze, prezydium rady nie uległo zmianie. Funkcję przewodniczącego nadal będzie pełnił Stefan Literski. U jego boku ponownie zasiądą zaś Kazimierz Gruchała i Andrzej Hinc.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 12:49
Przodkowo. Dariusz Toporek przewodniczącym rady gminy
Dobiegła końca pierwsza sesja Rady Gminy Przodkowo w kadencji 2014-2018. Nowo wybrani rajcy podzielili się już rolami w samorządzie. Fotel przewodniczącego uzyskał Dariusz Toporek, wiceprzewodniczącymi zostali: Tadeusz Pupacz i Maria Stasik.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 10:48
Sulęczyno. Kazimierz Gliniecki nowym przewodniczącym rady
Funkcję przewodniczącego Rady Gminy Sulęczyno powierzono Kazimierzowi Glinieckiemu. Jego zastępcą będzie Bogdan Malek.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 10:20
W Sierakowicach bez zmian - Suchta szefem rajców
Zbigniew Suchta i Mirosław Kuczkowski nadal zasiadają w prezydium Rady Gminy Sierakowice - tak zdecydowali nowi rajcy podczas pierwszej, inauguracyjnej sesji.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 19:50
Stanowiska w powiecie obsadzone
Znamy już skład zarządu i prezydium rady. Niemal w stu procentach prezentuje się on tak jak dotychczas. Różnicą jest jedynie Piotr Leszczyński, który zasiadł w zarządzie za Andrzeja Pryczkowskiego. Stanowisko starosty wciąż należy do Janiny Kwiecień.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 19:00
Kartuzy. Andrzej Pryczkowski na czele kartuskich rajców
W poniedziałek nowi radni odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego gminy Kartuzy, złożyli ślubowanie oraz wybrali spośród siebie prezydium. Na czele Rady Miejskiej stanął Andrzej Pryczkowski. Wiceprzewodniczącymi zostali zaś Halina Steinka, Jacek Wesołowski i Ryszard Duszyński.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 18:12
Chmielno. Marian Kwidziński przewodniczącym rady gminy
Od godziny 14 w chmieleńskim Urzędzie Gminy odbywała się pierwsza sesja rady gminy kadencji 2014-2018. Analogicznie jak w latach ubiegłych, przewodniczyć radzie będzie Marian Kwidziński. Po raz drugi wiceprzewodniczącą wybrano Hannę Grzenię, współsprawować z nią tę funkcję będzie Leszek Formela.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 17:45
Gmina Kartuzy. Powyborcze komentarze po II turze
Znane są już oficjalne wyniki na burmistrza Kartuz. Z wynikiem 59,10 proc. wygrał Mieczysław Gołuński, który po dwóch kadencjach przerwy wraca na stanowisko. Tym samym po ośmiu latach z urzędem żegna się Mirosława Lehman. Jak wyniki wyborów komentują główni bohaterowie niedzielnego głosowania?

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 17:33
Żukowo. Radni ślubowali i wybrali przewodniczącego
Nowa rada podczas poniedziałkowej sesji złożyła uroczyste ślubowanie. Pierwszą część obrad prowadził radny - senior Jerzy Formela. Pozostałą część sesji wypełniły wybory przewodniczącego rady i jego trzech zastępców.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 17:28
Somonino. Andrzej Sołtysek przewodniczącym rady gminy
Tym razem oficjalnie już ukonstytuowała się władza, która przez najbliższe cztery lata będzie stanowić o losie gminy Somonino. Od godziny 14 w somonińskim Urzędzie Gminy odbywała się pierwsza sesja rady gminy kadencji 2014-2018, podczas jej trwania przewodniczącym rady gminy wybrano Andrzeja Sołtyska, zaś wiceprzewodniczącymi: Romana Potrykusa i Kazimierza Reglińskiego