środa, 3 grudnia 2014 r., 17:55
Najwięksi przegrani wyborów samorządowych 2014
Wybory samorządowe 2014 za nami. Czas więc na podsumowania. Kto okazał się największym przegranym, negatywnie zweryfikowanym przez wyborców? Na naszej liście znalazło się aż kilkanaście nazwisk. Prym wiodą jednak włodarze gmin Jerzy Żurawicz, Mirosława Lehman i Zbigniew Roszkowski. Nie ma wątpliwości, że każdy z trojga wymienionych liczył na wygraną. Co zawiodło? Dlaczego mieszkańcy postawili na innych kandydatów, niekoniecznie doświadczonych w samorządzie?

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 16:42
Prezydium sejmiku wojewódzkiego i marszałek wybrani!
Bez większego zaskoczenia zakończył się wybór marszałka województwa pomorskiego. Ponownie został nim Mieczysław Struk. Nowe twarze pojawiły się za to w składzie prezydium sejmiku.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 15:39
Stężyca. Skład prezydium rady wciąż takie samo
Choć w Radzie Gminy Stężyca 2014-2018 pojawiły się nowe twarze, prezydium rady nie uległo zmianie. Funkcję przewodniczącego nadal będzie pełnił Stefan Literski. U jego boku ponownie zasiądą zaś Kazimierz Gruchała i Andrzej Hinc.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 12:49
Przodkowo. Dariusz Toporek przewodniczącym rady gminy
Dobiegła końca pierwsza sesja Rady Gminy Przodkowo w kadencji 2014-2018. Nowo wybrani rajcy podzielili się już rolami w samorządzie. Fotel przewodniczącego uzyskał Dariusz Toporek, wiceprzewodniczącymi zostali: Tadeusz Pupacz i Maria Stasik.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 10:48
Sulęczyno. Kazimierz Gliniecki nowym przewodniczącym rady
Funkcję przewodniczącego Rady Gminy Sulęczyno powierzono Kazimierzowi Glinieckiemu. Jego zastępcą będzie Bogdan Malek.

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 10:20
W Sierakowicach bez zmian - Suchta szefem rajców
Zbigniew Suchta i Mirosław Kuczkowski nadal zasiadają w prezydium Rady Gminy Sierakowice - tak zdecydowali nowi rajcy podczas pierwszej, inauguracyjnej sesji.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 19:50
Stanowiska w powiecie obsadzone
Znamy już skład zarządu i prezydium rady. Niemal w stu procentach prezentuje się on tak jak dotychczas. Różnicą jest jedynie Piotr Leszczyński, który zasiadł w zarządzie za Andrzeja Pryczkowskiego. Stanowisko starosty wciąż należy do Janiny Kwiecień.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 19:00
Kartuzy. Andrzej Pryczkowski na czele kartuskich rajców
W poniedziałek nowi radni odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego gminy Kartuzy, złożyli ślubowanie oraz wybrali spośród siebie prezydium. Na czele Rady Miejskiej stanął Andrzej Pryczkowski. Wiceprzewodniczącymi zostali zaś Halina Steinka, Jacek Wesołowski i Ryszard Duszyński.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 18:12
Chmielno. Marian Kwidziński przewodniczącym rady gminy
Od godziny 14 w chmieleńskim Urzędzie Gminy odbywała się pierwsza sesja rady gminy kadencji 2014-2018. Analogicznie jak w latach ubiegłych, przewodniczyć radzie będzie Marian Kwidziński. Po raz drugi wiceprzewodniczącą wybrano Hannę Grzenię, współsprawować z nią tę funkcję będzie Leszek Formela.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 17:45
Gmina Kartuzy. Powyborcze komentarze po II turze
Znane są już oficjalne wyniki na burmistrza Kartuz. Z wynikiem 59,10 proc. wygrał Mieczysław Gołuński, który po dwóch kadencjach przerwy wraca na stanowisko. Tym samym po ośmiu latach z urzędem żegna się Mirosława Lehman. Jak wyniki wyborów komentują główni bohaterowie niedzielnego głosowania?