środa, 21 listopada 2018 r., 09:55
Pierwsze obrady Rady Miejskiej w Kartuzach - przewodniczącym Mariusz Treder
W środę po raz pierwszy w nowej kadencji spotkali się członkowie Rady Miejskiej w Kartuzach. W trakcie obrad wybrano nowego przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących. Przez najbliższe pięć lat radą kierować będzie Mariusz Treder.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 15:12
Radni gminy Sulęczyno ślubowali - sesja inauguracyjna za nami
Sulęczyńscy radni złożyli ślubowanie, odebrali zaświadczenia o wyborze oraz wybrali skład prezydium Rady Gminy Sulęczyno. Na czele rajców ponownie stanie Kazimierz Gliniecki, którego kandydaturę w tajnym głosowaniu poparło jedenastu radnych. Jego zastępcą będzie z kolei Dariusz Kulas.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 15:01
Stefan Literski ponownie na czele Rady Gminy Stężyca
W prezydium Rady Gminy Stężyca bez zmian. Na czele stężyckich rajców ponownie stanie Stefan Literski, z kolei skład prezydium uzupełnią Andrzej Hinc i Kazimierz Gruchała. Pierwsza, inauguracyjna sesja stężyckich radnych za nami.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 12:40
Chmielno. Pierwsze obrady rady nowej kadencji - przewodniczącym Stanisław Klimowicz
We wtorek po raz pierwszy w kadencji 2018-2023 spotkali się członkowie Rady Gminy Chmielno. W trakcie pierwszej sesji radni złożyli uroczyste ślubowanie, wybrano też przewodniczącego i jego zastępców. Zaprzysiężono też nowego wójta gminy Chmielno - Michała Melibrudę.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 12:04
Somonino. Nowy wójt złożył ślubowanie. Na czele rady ponownie Andrzej Sołtysek
We wtorek odbyła się pierwsza sesja rady gminy Somonino. W jej trakcie ślubowanie złożyli radni oraz nowy wójt - Marian Kowalewski. W trakcie obrad radni wybrali m.in. skład nowego prezydium. Na czele rady tak, jak w poprzedniej kadencji stanie Andrzej Sołtysek.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 15:58
Jan Kleinszmidt przewodniczącym Sejmiku Województwa Pomorskiego
Sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Pomorskiego za nami. Na czele wojewódzkich rajców stanie Jan Kleinszmidt. Skład prezydium uzupełnili Hanna Zych-Cisoń, Grzegorz Grzelak oraz Józef Sarnowski.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 14:39
Kuczkowski i Makurat na czele Rady Gminy Sierakowice
Sierakowiccy radni złożyli ślubowanie, odebrali zaświadczenia o wyborze oraz wybrali skład prezydium Rady Gminy Sierakowice. Na czele rajców stanie Mirosław Kuczkowski, któremu funkcję tę powierzono jednogłośnie. Jego zastępcą będzie z kolei Rafał Makurat.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 12:31
Bogdan Łapa nowym starostą powiatu kartuskiego
Po dwudziestu latach Janinę Kwiecień na stanowisku starosty zastąpi Bogdan Łapa. Funkcję wicestarosty pełnić będzie natomiast Piotr Fikus. Wyboru dokonano w poniedziałek podczas pierwszej sesji rady powiatu kartuskiego kadencji 2018-2023. W trakcie obrad wybrano też zarząd powiatu, przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady oraz szefów poszczególnych komisji. Przewodniczącym po raz trzeci został Mieczysław Woźniak.

sobota, 17 listopada 2018 r., 10:00
Pierwsza sesja rady miejskiej w Żukowie. Przewodniczącym Witold Szmidtke
W sobotni poranek rada miejska w Żukowie kadencji 2018-2023 po raz pierwszy obradowała w nowym składzie. Podczas sesji inauguracyjnej ci, których zaufaniem w minionych wyborach obdarzyli mieszkańcy, złożyli uroczyste ślubowanie. Oficjalnie zaprzysiężono też burmistrza Wojciecha Kankowskiego. W trakcie pierwszych obrad wybrano też przewodniczącego, wiceprzewodniczących oraz członków komisji stałych.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 11:00
Dariusz Męczykowski werbuje radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em?
W poniedziałek odbędzie się sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Pomorskiego. I choć aż 18 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, która mogłaby samodzielnie rządzić w sejmiku, jak informuje Gazeta Wyborcza nie jest to wcale takie pewne. Dariusz Męczykowski ma bowiem werbować radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em.