poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 15:58
Jan Kleinszmidt przewodniczącym Sejmiku Województwa Pomorskiego
Sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Pomorskiego za nami. Na czele wojewódzkich rajców stanie Jan Kleinszmidt. Skład prezydium uzupełnili Hanna Zych-Cisoń, Grzegorz Grzelak oraz Józef Sarnowski.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 14:39
Kuczkowski i Makurat na czele Rady Gminy Sierakowice
Sierakowiccy radni złożyli ślubowanie, odebrali zaświadczenia o wyborze oraz wybrali skład prezydium Rady Gminy Sierakowice. Na czele rajców stanie Mirosław Kuczkowski, któremu funkcję tę powierzono jednogłośnie. Jego zastępcą będzie z kolei Rafał Makurat.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 12:31
Bogdan Łapa nowym starostą powiatu kartuskiego
Po dwudziestu latach Janinę Kwiecień na stanowisku starosty zastąpi Bogdan Łapa. Funkcję wicestarosty pełnić będzie natomiast Piotr Fikus. Wyboru dokonano w poniedziałek podczas pierwszej sesji rady powiatu kartuskiego kadencji 2018-2023. W trakcie obrad wybrano też zarząd powiatu, przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady oraz szefów poszczególnych komisji. Przewodniczącym po raz trzeci został Mieczysław Woźniak.

sobota, 17 listopada 2018 r., 10:00
Pierwsza sesja rady miejskiej w Żukowie. Przewodniczącym Witold Szmidtke
W sobotni poranek rada miejska w Żukowie kadencji 2018-2023 po raz pierwszy obradowała w nowym składzie. Podczas sesji inauguracyjnej ci, których zaufaniem w minionych wyborach obdarzyli mieszkańcy, złożyli uroczyste ślubowanie. Oficjalnie zaprzysiężono też burmistrza Wojciecha Kankowskiego. W trakcie pierwszych obrad wybrano też przewodniczącego, wiceprzewodniczących oraz członków komisji stałych.

czwartek, 15 listopada 2018 r., 11:00
Dariusz Męczykowski werbuje radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em?
W poniedziałek odbędzie się sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Pomorskiego. I choć aż 18 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, która mogłaby samodzielnie rządzić w sejmiku, jak informuje Gazeta Wyborcza nie jest to wcale takie pewne. Dariusz Męczykowski ma bowiem werbować radnych KO, by stworzyć koalicję z PiS-em.

wtorek, 13 listopada 2018 r., 15:02
Znamy terminy sesji inauguracyjnych
Komisarz Wyborczy w Słupsku II wydał postanowienie w sprawie zwołania pierwszych sesji nowo wybranych rad gmin oraz rad powiatów. Sprawdź, kiedy odbędzie się sesja inauguracyjna w twojej gminie.

środa, 7 listopada 2018 r., 07:30
Podziękowania od Michała Melibrudy
Michał Melibruda, nowo wybrany wójt gminy Chmielno dziękuje mieszkańcom za udział w wyborach i oddane głosy.

niedziela, 4 listopada 2018 r., 21:03
Michał Melibruda nowym wójtem gminy Chmielno
Wszystko wskazuje na to, że gminą Chmielno przez najbliższe pięć lat będzie kierował Michał Melibruda. Mamy pierwsze nieoficjalne wyniki. Nowy wójt zdobył 1767 głosów, a jego konkurentka Maria Piotrowiak 1170 głosów.

niedziela, 4 listopada 2018 r., 10:15
II tura wyborów w Chmielnie
4 listopada w wielu miastach i gminach w Polsce upływa pod znakiem II tury wyborów. Polacy wybierają nowych wójtów, burmistrzów i prezydentów w miejscach, gdzie żaden z kandydatów w I turze nie zyskał poparcia powyżej progu 50 proc. W powiecie kartuskim ponownie do urn muszą udać się tylko mieszkańcy gminy Chmielno.

sobota, 3 listopada 2018 r., 00:05
Trwa cisza wyborcza przed II turą wyborów w Chmielnie
Od piątku od północy aż do momentu zakończenia głosowania w niedzielę, trwa cisza wyborcza. W tym czasie czynna agitacja jest niedozwolona. Przypomnijmy, że w niedzielę w II turze wyborów o fotel wójta gminy Chmielno powalczą Michał Melibruda i Maria Piotrowiak.