poniedziałek, 27 października 2014 r., 17:19
Gmina Sierakowice. Podsumowanie kadencji 2010-2014
W naszym rankingu na drugim miejscu ex aequo z Chmielnem uplasowała się gmina Sierakowice, która jest powiatowym liderem w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych. Obowiązki wójta pełnił w niej przez ostatnie cztery lata Tadeusz Kobiela. W minionej kadencji pieniądze przeznaczano na inwestycje z wielu różnych kategorii.

piątek, 24 października 2014 r., 21:46
Kandydatka na wójta Somonina spotkała się z mieszkańcami
Od Goręczyna Iwona Formela - pretendentka do objęcie fotela włodarza Somonina - rozpoczęła cykl spotkań z mieszkańcami. Podczas debaty zaprezentowała nie tylko swój program wyborczy i kandydatów na radnych, ale również swojego zastępcę, gdyby to właśnie ją mieszkańcy obdarzyli największym zaufaniem 16 listopada.

piątek, 24 października 2014 r., 19:23
Gmina Sulęczyno. Podsumowanie kadencji 2010-2014
Rozpoczynamy cykl podsumowań kadencji poszczególnych samorządów od najmniejszej gminy w powiecie. Obowiązku wójta pełnił w niej przez ostatnie cztery lata Bernard Grucza. W minionej kadencji gmina dużo zainwestowała, jednak kosztem znacznego zadłużenia.

czwartek, 23 października 2014 r., 16:30
Ranking samorządów - sprawdź, który jest najlepszy!
W związku ze zbliżającymi się wyborami postanowiliśmy sporządzić ranking podsumowujący skuteczność działania władz samorządowych w mijającej kadencji. Oceniliśmy zarówno kondycję finansową samorządów jak też efektywność pozyskania i wydatkowania środków na inwestycje.

poniedziałek, 20 października 2014 r., 20:31
Kartuska PO zaprezentowała program i kandydatów
Nowoczesny powiat szanujący tradycje - pod takim hasłem kartuska Platforma Obywatelska startuje w najbliższy wyborach samorządowych. Podczas poniedziałkowego spotkania zaprezentowano kandydatów na burmistrzów oraz do sejmiku województwa, powiatu i gmin.

piątek, 17 października 2014 r., 14:54
Kto na wójta, kto na burmistrza? Zobacz listę kandydatów!
Choć komitety mogą zgłaszać swoich kandydatów na wójtów i burmistrzów do piątku do północy, w większości kwestia ich przedstawicieli na włodarzy poszczególnych gmin jest już przesądzona. O reelekcję powalczą wszyscy dotychczasowi gospodarze. Najwięcej konkurentów będzie miała burmistrz Kartuz Mirosława Lehman.

piątek, 17 października 2014 r., 14:04
Kandydaci do Rady Miejskiej w Żukowie
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Miejskiej w Żukowie. Do zdobycia jest w sumie 21 miejsc w dwudziestu jeden, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem 118, co daje po 5,6 chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy listy zgłoszone przez jedenaście zarejestrowanych komitetów.

piątek, 17 października 2014 r., 12:31
Kandydaci do Rady Miejskiej w Kartuzach
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Miejskiej w Kartuzach. Do zdobycia jest w sumie 21 miejsc w dwudziestu jeden, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem 137, co daje po 6,5 chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy listy zgłoszone przez dziewięć zarejestrowanych komitetów.

piątek, 17 października 2014 r., 07:49
Kandydaci do Rady Powiatu Kartuskiego
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Powiatu Kartuskiego. Od tej kadencji w radzie zasiadać będzie nie 23, a 25 rajców. Choć do "wzięcia" są dwa mandaty więcej, liczba potencjalnych radnych sięgnęła dokładnie tyle samo, co przed czterema laty. Mamy więc 196 kandydatów, co daje średnio niemal ośmiu chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy kompletne listy zgłoszone przez pięć zarejestrowanych komitetów.

czwartek, 16 października 2014 r., 10:01
Chmielno. Kandydat na wójta Jerzy Grzegorzewski spotkał się z mieszkańcami
Promocja, rozwój gminy, w tym głównie pod względem przedsiębiorczości, a przede wszystkim nawiązanie dialogu z mieszkańcami i ich aktywizacja - to główne punkty programu wyborczego Jerzego Grzegorzewskiego. Pretendent do objęcia fotela wójta gminy Chmielno od kilku dni spotyka się z mieszkańcami, by poznać ich potrzeby i odpowiedzieć na ich pytania. W środę spotkał się z lokalną społecznością w Chmielnie.