poniedziałek, 20 października 2014 r., 20:31
Kartuska PO zaprezentowała program i kandydatów
Nowoczesny powiat szanujący tradycje - pod takim hasłem kartuska Platforma Obywatelska startuje w najbliższy wyborach samorządowych. Podczas poniedziałkowego spotkania zaprezentowano kandydatów na burmistrzów oraz do sejmiku województwa, powiatu i gmin.

piątek, 17 października 2014 r., 14:54
Kto na wójta, kto na burmistrza? Zobacz listę kandydatów!
Choć komitety mogą zgłaszać swoich kandydatów na wójtów i burmistrzów do piątku do północy, w większości kwestia ich przedstawicieli na włodarzy poszczególnych gmin jest już przesądzona. O reelekcję powalczą wszyscy dotychczasowi gospodarze. Najwięcej konkurentów będzie miała burmistrz Kartuz Mirosława Lehman.

piątek, 17 października 2014 r., 14:04
Kandydaci do Rady Miejskiej w Żukowie
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Miejskiej w Żukowie. Do zdobycia jest w sumie 21 miejsc w dwudziestu jeden, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem 118, co daje po 5,6 chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy listy zgłoszone przez jedenaście zarejestrowanych komitetów.

piątek, 17 października 2014 r., 12:31
Kandydaci do Rady Miejskiej w Kartuzach
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Miejskiej w Kartuzach. Do zdobycia jest w sumie 21 miejsc w dwudziestu jeden, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem 137, co daje po 6,5 chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy listy zgłoszone przez dziewięć zarejestrowanych komitetów.

piątek, 17 października 2014 r., 07:49
Kandydaci do Rady Powiatu Kartuskiego
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Powiatu Kartuskiego. Od tej kadencji w radzie zasiadać będzie nie 23, a 25 rajców. Choć do "wzięcia" są dwa mandaty więcej, liczba potencjalnych radnych sięgnęła dokładnie tyle samo, co przed czterema laty. Mamy więc 196 kandydatów, co daje średnio niemal ośmiu chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy kompletne listy zgłoszone przez pięć zarejestrowanych komitetów.

czwartek, 16 października 2014 r., 10:01
Chmielno. Kandydat na wójta Jerzy Grzegorzewski spotkał się z mieszkańcami
Promocja, rozwój gminy, w tym głównie pod względem przedsiębiorczości, a przede wszystkim nawiązanie dialogu z mieszkańcami i ich aktywizacja - to główne punkty programu wyborczego Jerzego Grzegorzewskiego. Pretendent do objęcia fotela wójta gminy Chmielno od kilku dni spotyka się z mieszkańcami, by poznać ich potrzeby i odpowiedzieć na ich pytania. W środę spotkał się z lokalną społecznością w Chmielnie.

czwartek, 16 października 2014 r., 08:47
Kandydaci do Rady Gminy Stężyca
Znani są już kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Gminy Stężyca. Do zdobycia jest w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem 27, co daje średnio po niespełna dwóch chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy kompletne listy zgłoszone przez siedem zarejestrowanych komitetów.

czwartek, 16 października 2014 r., 06:48
Kandydaci do Rady Gminy Sierakowice
Znani są już wszyscy kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Gminy Sierakowice. Do zdobycia jest w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem 36, co daje po 2,4 chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy kompletne listy zgłoszone przez sześć zarejestrowanych komitetów.

środa, 15 października 2014 r., 19:31
Kartuzy. Porozumienie Samorządowe zaprezentowało swój program i kandydatów
Komitet wyborczy Porozumienie Samorządowe dla Kaszub, którego kandydatem na burmistrza Kartuz jest Andrzej Pryczkowski, zaprezentował swoich kandydatów do rady gminy i rady powiatu. Współpraca, doświadczenie i szacunek dla człowieka to jego ogólne założenia programowe.

środa, 15 października 2014 r., 15:07
Kandydaci do Rady Gminy Chmielno
Znani są już kandydaci ubiegający się o mandat w Radzie Gminy Chmielno. Do zdobycia jest w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem aż 37, co daje średnio po 2,46 chętnych na jeden mandat. Przedstawiamy kompletne listy zgłoszone przez cztery zarejestrowane komitety.