wtorek, 13 listopada 2018 r., 15:02
Znamy terminy sesji inauguracyjnych
Komisarz Wyborczy w Słupsku II wydał postanowienie w sprawie zwołania pierwszych sesji nowo wybranych rad gmin oraz rad powiatów. Sprawdź, kiedy odbędzie się sesja inauguracyjna w twojej gminie.

środa, 7 listopada 2018 r., 07:30
Podziękowania od Michała Melibrudy
Michał Melibruda, nowo wybrany wójt gminy Chmielno dziękuje mieszkańcom za udział w wyborach i oddane głosy.

niedziela, 4 listopada 2018 r., 21:03
Michał Melibruda nowym wójtem gminy Chmielno
Wszystko wskazuje na to, że gminą Chmielno przez najbliższe pięć lat będzie kierował Michał Melibruda. Mamy pierwsze nieoficjalne wyniki. Nowy wójt zdobył 1767 głosów, a jego konkurentka Maria Piotrowiak 1170 głosów.

niedziela, 4 listopada 2018 r., 10:15
II tura wyborów w Chmielnie
4 listopada w wielu miastach i gminach w Polsce upływa pod znakiem II tury wyborów. Polacy wybierają nowych wójtów, burmistrzów i prezydentów w miejscach, gdzie żaden z kandydatów w I turze nie zyskał poparcia powyżej progu 50 proc. W powiecie kartuskim ponownie do urn muszą udać się tylko mieszkańcy gminy Chmielno.

sobota, 3 listopada 2018 r., 00:05
Trwa cisza wyborcza przed II turą wyborów w Chmielnie
Od piątku od północy aż do momentu zakończenia głosowania w niedzielę, trwa cisza wyborcza. W tym czasie czynna agitacja jest niedozwolona. Przypomnijmy, że w niedzielę w II turze wyborów o fotel wójta gminy Chmielno powalczą Michał Melibruda i Maria Piotrowiak.

środa, 31 października 2018 r., 11:01
Michał Melibruda: "Razem rozwiniemy naszą gminę"
Michał Melibruda kandydat na wójta gminy Chmielno w liście do mieszkańców zaprasza do udziału w II turze wyborów i zachęca do oddania głosu na jego kandydaturę.

wtorek, 30 października 2018 r., 13:19
Debata wyborcza w Chmielnie - zobacz relację
Debata wyborcza w Chmielnie za nami. Wziął w niej udział tylko jeden kandydat na wójta - Michał Melibruda. Jego kontrkandydatka Maria Piotrowiak nie tylko nie odpowiedziała na nasze zaproszenie do udziału w debacie, ale również nie pojawiła się na niej.

wtorek, 30 października 2018 r., 11:04
Sesje inauguracyjne między 19 a 23 listopada
Mimo iż ustawa mówi jasno, że zaprzysiężenie burmistrzów i wójtów musi odbyć się w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów, sesje podczas których nowi włodarze złożą ślubowanie odbędą się dopiero między 19 a 23 listopada. Taką decyzję podjął komisarz wyborczy.

piątek, 26 października 2018 r., 14:16
Podziękowanie za oddane głosy i gratulacje dla wójta
Szanowni Państwo, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którzy w niedzielę tak licznie udali się do lokali wyborczych i oddali głosy w wyborach samorządowych 2018.

piątek, 26 października 2018 r., 13:27
Debata kandydatów na wójta Chmielna. 30 października, wtorek, godz. 17.
We wtorek, 30 października w Chmielnie odbędzie się debata wyborcza przed drugą turą wyborów na wójta gminy Chmielno. Pretendenci do objęcia najważniejszego stanowiska w gminie Chmielno zmierzą się z pytaniami dziennikarzy, mieszkańców, jak również będą mieli okazję zadać pytanie swojemu kontrkandydatowi.