poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 12:28
Chmielno. Głos za alkohol - policja sprawdza, czy nie doszło do przestępstwa
Kartuska policja prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie domniemanego kupowania głosów za alkohol. Zawiadomienie w tym zakresie złożył jeden z mieszkańców gminy Chmielno. To jednak nie jedyne przypadki naruszenia ciszy wyborczej.

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 12:22
Gmina Żukowo. Powyborcze komentarze po II turze
Znane są już oficjalne wyniki wyborów na burmistrza gminy Żukowo. Jerzy Żurawicz nie uzyskał reelekcji. Większe poparcie mieszkańców uzyskał jego kontrkandydat Wojciech Kankowski, na którego zagłosowało 58,77 proc wyborców. Jak wyniki wyborów komentują najwięksi bohaterowie niedzielnego głosowania?

poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., 10:22
Gmina Chmielno. Powyborcze komentarze po II turze
Znane są już oficjalne wyniki wyborów na wójta gminy Chmielno. Przez kolejne cztery lata samorządem zarządzać będzie Jerzy Grzegorzewski, który uzyskał 54,84 proc. poparcie. Zbigniew Roszkowski odchodzi po niemal 24 latach rządów. A jak komentują wynik wyborów głowni bohaterowie II tury wyborów?

niedziela, 30 listopada 2014 r., 22:05
Jerzy Grzegorzewski wójtem gminy Chmielno - to już pewne
Po 24 latach rządów Zbigniewa Roszkowskiego, w gminie Chmielno nastąpi zmiana władz samorządu. Oficjalnie wybór Jerzego Grzegorzewskiego na wójta gminy Chmielno potwierdziła już Państwowa Komisja Wyborcza. Nowy gospodarz gminy uzyskał 54,84 proc. poparcie.

niedziela, 30 listopada 2014 r., 22:02
OFICJALNIE: Wojciech Kankowski burmistrzem gminy Żukowo
Państwowa Komisja Wyborcza potwierdza informacje, które znane były już zaledwie godzinę po zakończonym głosowaniu. W gminie Żukowa nastąpi zmiana na stanowisku burmistrza. Obecnie urzędujący włodarz Jerzy Żurawicz w niedzielnym głosowaniu otrzymał mniejszą ilość głosów od swojego kontrkandydata. Tym samym to Wojciech Kankowski przez kolejne cztery lata będzie rządził w żukowskim magistracie.

niedziela, 30 listopada 2014 r., 21:59
OFICJALNIE: Mieczysław Gołuński wygrywa w Kartuzach - znamy rozkład głosów
Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Kartuz. Z wynikiem 59,10 proc. (6 527 głosów) wygrał Mieczysław Grzegorz Gołuński. Urzędująca burmistrz uzyskała jedynie 40,90 proc. (4 517 głosów) ważnych głosów.

niedziela, 30 listopada 2014 r., 08:40
II tura wyborów zakończona - frekwencja 37,02 proc. do godziny 17.30
Dokładnie o godz. 21 lokale wyborcze zostały zamknięte. Komisje wyborcze rozpoczęły już liczenie głosów. Czy na stanowiskach gospodarzy samorządów Kartuz, Żukowa i Chmielna zajdą jakieś zmiany? Pierwsze, nieoficjalne wyniki powinny być znane już za kilka godzin.

sobota, 29 listopada 2014 r., 00:00
Trwa cisza wyborcza - w niedzielę II tura wyborów
Od piątku od północy aż do momentu zakończenia głosowania w niedzielę, trwa cisza wyborcza. W tym czasie czynna agitacja jest niedozwolona. Mieszkańcy gmin Kartuzy, Żukowo i Chmielno w najbliższą niedzielę ponownie udadzą się bowiem do urn i ostatecznie zdecydują, kto będzie rządził ich samorządem przez najbliższe cztery lata.

czwartek, 27 listopada 2014 r., 15:04
Żukowo. Spotkanie wyborcze Wojciecha Kankowskiego
W środę o godzinie 18, w żukowskiej restauracji "Gryf", spotkać się mogli wszyscy zaaferowani programem wyborczym Wojciech Kankowskiego. Spotkanie cieszyło się mniejszą popularnością niż analogiczne, zorganizowane w Baninie. Wyborcy pytali o to, kto obejmie posadę wiceburmistrza, propozycje udogodnień dla przedsiębiorców, budowę stadionu w Żukowie a także o... ukończone przez kandydata na burmistrza, kursy socjotechniczne.

czwartek, 27 listopada 2014 r., 14:04
Finanse gminy Kartuzy - sytuacja jest krytyczna!
Zgodnie z obietnicą wracamy do tematu zadłużenia gminy Kartuzy. Burmistrz Mirosława Lehman w swoim oświadczeniu opublikowanym w przeddzień wyborów na gminnej stronie internetowej zarzuciła nam manipulowanie opinią publiczną poprzez podawanie nieprawdziwych danych, powtarzanie kłamstw i działanie zgodnie z goebbelsowskimi zasadami. Wobec takich zarzutów poprosiliśmy Panią Burmistrz, aby odszukała i ujawniła dokumenty pokazujące prawdziwy stan finansów gminy.