środa, 31 października 2018 r., 11:01
Michał Melibruda: "Razem rozwiniemy naszą gminę"
Michał Melibruda kandydat na wójta gminy Chmielno w liście do mieszkańców zaprasza do udziału w II turze wyborów i zachęca do oddania głosu na jego kandydaturę.

wtorek, 30 października 2018 r., 13:19
Debata wyborcza w Chmielnie - zobacz relację
Debata wyborcza w Chmielnie za nami. Wziął w niej udział tylko jeden kandydat na wójta - Michał Melibruda. Jego kontrkandydatka Maria Piotrowiak nie tylko nie odpowiedziała na nasze zaproszenie do udziału w debacie, ale również nie pojawiła się na niej.

wtorek, 30 października 2018 r., 11:04
Sesje inauguracyjne między 19 a 23 listopada
Mimo iż ustawa mówi jasno, że zaprzysiężenie burmistrzów i wójtów musi odbyć się w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów, sesje podczas których nowi włodarze złożą ślubowanie odbędą się dopiero między 19 a 23 listopada. Taką decyzję podjął komisarz wyborczy.

piątek, 26 października 2018 r., 14:16
Podziękowanie za oddane głosy i gratulacje dla wójta
Szanowni Państwo, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którzy w niedzielę tak licznie udali się do lokali wyborczych i oddali głosy w wyborach samorządowych 2018.

piątek, 26 października 2018 r., 13:27
Debata kandydatów na wójta Chmielna. 30 października, wtorek, godz. 17.
We wtorek, 30 października w Chmielnie odbędzie się debata wyborcza przed drugą turą wyborów na wójta gminy Chmielno. Pretendenci do objęcia najważniejszego stanowiska w gminie Chmielno zmierzą się z pytaniami dziennikarzy, mieszkańców, jak również będą mieli okazję zadać pytanie swojemu kontrkandydatowi.

czwartek, 25 października 2018 r., 11:57
Komentarze powyborcze radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego
O siedem mandatów radnego województwa pomorskiego w naszym okręgu ubiegało się 74 kandydatów z dziewięciu ugrupowań. Mieszkańców powiatów kartuskiego i kościerskiego w Sejmiku Województwa Pomorskiego reprezentować będą: Dariusz Męczykowski (KW PSL), Sylwia Laskowska-Bobula (PO), Danuta Rek (PO) oraz Piotr Karczewski (PiS).

czwartek, 25 października 2018 r., 11:39
Podziękowanie od Danuty Rek
Dziękuję wszystkim mieszkańcom mojego okręgu wyborczego, którzy mnie wsparli w kampanii wyborczej do Sejmiku Województwa Pomorskiego, w szczególności Marszałkowi Województwa Pomorskiego Mieczysławowi Strukowi, samorządowcom, przedsiębiorcom, organizacjom społecznym, rodzinie, przyjaciołom, znajomym oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się zdobycia mandatu zaufania mieszkańców wyrażonego przez oddanie aż 9529 głosów.

czwartek, 25 października 2018 r., 11:36
Mieczysław Gołuński - podziękowania dla wyborców
Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy! Według oficjalnych wyników Wyborów Samorządowych w Gminie Kartuzy 52,98 proc. z Państwa zadecydowało, że to moja skromna osoba w latach 2019-2023 będzie sprawować funkcję Burmistrza Kartuz. Wybór nastąpił więc już w pierwszej turze.

czwartek, 25 października 2018 r., 08:59
Radni Sejmiku Województwa Pomorskiego
W Pomorskiem nadal rządzić będzie Platforma Obywatelska, która uzyskała aż 18 mandatów. 13 radnych do Sejmiku Województwa Pomorskiego wprowadził KW Prawo i Sprawiedliwość, natomiast dwóch KW Polskie Stronnictwo Ludowe. Sprawdź, kto będzie reprezentował nasz region w samorządzie województwa pomorskiego.

środa, 24 października 2018 r., 12:27
Bogdan Łapa będzie nowym starostą kartuskim?
Znamy już oficjalne wyniki głosowania na radnych Rady Powiatu Kartuskiego. To spośród nich wybrany zostanie starosta, członkowie zarządu i skład prezydium rady. O ile na stanowisku szefa rady nie ma dojść do żadnych zmian, to na pewno szykują się one w zarządzie. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że nowym starostą zostanie Bogdan Łapa.