środa, 26 listopada 2014 r., 17:41
Żukowo. Żurawicz vs Kankowski - co zamierzają po wygranej?
Do ostatecznej rozgrywki o fotel burmistrza żukowskiej gminy staną - urzędujący szef magistratu Jerzy Żurawicz i wieloletni radny, w tym przewodniczący dwóch kadencji, Wojciech Kankowski. Obu kandydatom zadaliśmy pytanie: jakie zadania do wykonania potraktują priorytetowo, jeżeli zostaną wybrani na burmistrza. W I turze Jerzy Żurawicz otrzymał 28,94 proc. głosów, a Wojciech Kankowski - 21,7 proc.

poniedziałek, 24 listopada 2014 r., 22:05
Kartuzy. Mieczysław Grzegorz Gołuński spotkał się z wyborcami
W poniedziałek o godzinie 17, odbyło się spotkanie wyborcze Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego z mieszkańcami. Świetlica "SM Kaszuby" pękała w szwach - momentami liczba zgromadzonych osób sięgała osiemdziesięciu. Kandydat na burmistrza Kartuz poruszał między innymi kwestię imprez organizowanych przez gminę, oczyszczania jezior czy też powrotu do dawnej świetności rynku w Kartuzach.

poniedziałek, 24 listopada 2014 r., 20:02
Chmielno. Debata Roszkowski vs Grzegorzewski
W poniedziałek w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chmielnie odbyła się debata zorganizowana przez Dziennik Bałtycki i Telewizję Wybrzeże z udziałem dwóch kandydatów na wójta gminy Chmielno. Jerzy Grzegorzewski i Zbigniew Roszkowski odpowiadali na pytania dziennikarzy, jak i mieszkańców.

piątek, 21 listopada 2014 r., 11:02
Kto będzie decydował w Kartuzach? Jest koalicja w radzie
Cztery ugrupowania doszły do porozumienia i zawiązały koalicję. W sumie znalazło się w niej 16 radnych z takich ugrupowań, jak Porozumienie Samorządowe dla Kaszub, Checz, PO i Ruch Odnowy Gminy Kartuzy.

czwartek, 20 listopada 2014 r., 16:35
Sprawdź, kto będzie reprezentował nas w sejmiku wojewódzkim!
Choć na oficjalne wyniki będziemy musieli jeszcze poczekać, znamy już nazwiska osób, które będą reprezentowały nasz region w sejmiku województwa pomorskiego.

wtorek, 18 listopada 2014 r., 15:54
Gmina Sierakowice: komentarz powyborczy
Ogłoszenie oficjalnych wyników wyborów jeszcze nie nastąpiło, ale wszystkie rozstrzygnięcia znane są już praktycznie od wczesnych godzin poniedziałkowego poranka. Na obecnego wójta zagłosowało aż 5562 wyborców, przeciw opowiedziało się zaś 1072. Jak efekty głosowania w gminie Sierakowice komentuje Tadeusz Kobiela, który uzyskał 84 proc. poparcie mieszkańców?

wtorek, 18 listopada 2014 r., 15:43
Gmina Żukowo: komentarze powyborcze
Ogłoszenie oficjalnych wyników wyborów jeszcze nie nastąpiło, ale wszystkie rozstrzygnięcia znane są już praktycznie od wczesnych godzin poniedziałkowego poranka. Jak efekty głosowania w mieście Żukowa oceniają główni jego bohaterowie?

wtorek, 18 listopada 2014 r., 15:32
Gmina Somonino: komentarze powyborcze
Ogłoszenie oficjalnych wyników wyborów jeszcze nie nastąpiło, ale wszystkie rozstrzygnięcia znane są już praktycznie od wczesnych godzin poniedziałkowego poranka. Jak efekty głosowania w gminie Somonino oceniają główni jego bohaterowie?

wtorek, 18 listopada 2014 r., 14:21
Gmina Chmielno: powyborcze komentarze
Ogłoszenie oficjalnych wyników wyborów jeszcze nie nastąpiło, ale wszystkie rozstrzygnięcia znane są już praktycznie od wczesnych godzin poniedziałkowego poranka. Jak efekty głosowania w gminie Chmielno oceniają główni jego bohaterowie?

wtorek, 18 listopada 2014 r., 13:29
Kto będzie rządził powiatem? Znamy pełen skład rady
O 25 mandatów w radzie powiatu ubiegało się w sumie aż 195 kandydatów. Znamy nazwiska wszystkich radnych. Jak wynika z nieoficjalnych jeszcze informacji, w radzie pojawią się nowe twarze.