czwartek, 25 października 2018 r., 11:57
Komentarze powyborcze radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego
O siedem mandatów radnego województwa pomorskiego w naszym okręgu ubiegało się 74 kandydatów z dziewięciu ugrupowań. Mieszkańców powiatów kartuskiego i kościerskiego w Sejmiku Województwa Pomorskiego reprezentować będą: Dariusz Męczykowski (KW PSL), Sylwia Laskowska-Bobula (PO), Danuta Rek (PO) oraz Piotr Karczewski (PiS).

czwartek, 25 października 2018 r., 11:39
Podziękowanie od Danuty Rek
Dziękuję wszystkim mieszkańcom mojego okręgu wyborczego, którzy mnie wsparli w kampanii wyborczej do Sejmiku Województwa Pomorskiego, w szczególności Marszałkowi Województwa Pomorskiego Mieczysławowi Strukowi, samorządowcom, przedsiębiorcom, organizacjom społecznym, rodzinie, przyjaciołom, znajomym oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się zdobycia mandatu zaufania mieszkańców wyrażonego przez oddanie aż 9529 głosów.

czwartek, 25 października 2018 r., 11:36
Mieczysław Gołuński - podziękowania dla wyborców
Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy! Według oficjalnych wyników Wyborów Samorządowych w Gminie Kartuzy 52,98 proc. z Państwa zadecydowało, że to moja skromna osoba w latach 2019-2023 będzie sprawować funkcję Burmistrza Kartuz. Wybór nastąpił więc już w pierwszej turze.

czwartek, 25 października 2018 r., 08:59
Radni Sejmiku Województwa Pomorskiego
W Pomorskiem nadal rządzić będzie Platforma Obywatelska, która uzyskała aż 18 mandatów. 13 radnych do Sejmiku Województwa Pomorskiego wprowadził KW Prawo i Sprawiedliwość, natomiast dwóch KW Polskie Stronnictwo Ludowe. Sprawdź, kto będzie reprezentował nasz region w samorządzie województwa pomorskiego.

środa, 24 października 2018 r., 12:27
Bogdan Łapa będzie nowym starostą kartuskim?
Znamy już oficjalne wyniki głosowania na radnych Rady Powiatu Kartuskiego. To spośród nich wybrany zostanie starosta, członkowie zarządu i skład prezydium rady. O ile na stanowisku szefa rady nie ma dojść do żadnych zmian, to na pewno szykują się one w zarządzie. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że nowym starostą zostanie Bogdan Łapa.

środa, 24 października 2018 r., 11:16
Podziękowania od KWW Nasza Gmina Żukowo
Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w niedzielę udali się do lokali wyborczych i oddali głosy w wyborach samorządowych 2018.

środa, 24 października 2018 r., 10:50
Wojciech Kankowski - podziękowania dla wyborców
Szanowni Państwo, Serdecznie Dziękuję wszystkim Mieszkańcom Gminy Żukowo za liczny udział w wyborach i głos na mnie i Kandydatów Kaszubskiego Zrzeszenia Wyborczego. Wysoki, bo ponad 8500 głosów wynik świadczy, że Jesteście dobrymi obserwatorami tego, co dzieje się w naszej gminie.

środa, 24 października 2018 r., 10:30
Będą dwie sesje inauguracyjne?
Wkrótce powinniśmy poznać oficjalne wyniki wyborów. Zgodnie z przepisami w ciągu siedmiu dni po ich ogłoszeniu zaprzysiężeni powinni zostać nowi burmistrzowie i wójtowie. Wszystko wskazuje na to, że ślubowanie złożą przed starymi składami rad, bo tych kadencja upływa dopiero 16 listopada.

środa, 24 października 2018 r., 09:22
Podziękowanie od Edmunda Kwidzińskiego
Serdecznie dziękuję wszystkim wyborcom z Powiatu Kartuskiego za ponowne obdarzenie mnie swoim zaufaniem. Dziękuję za bardzo wysokie poparcie mojej kandydatury, jest to dla mnie motywacja do jeszcze lepszej pracy dla naszej całej społeczności. Dołożę wszelkich starań, aby was nie zawieść.

środa, 24 października 2018 r., 08:38
Sulęczyno. KWW Samorządne Kaszuby: "Dziękujemy za zaufanie"
Pragnę serdecznie podziękować w imieniu własnym oraz nowo wybranej Rady Gminy wszystkim mieszkańcom Gminy Sulęczyno, którzy wzięli udział w tegorocznych wyborach samorządowych. Wysoka frekwencja świadczy o tym, że są Państwo szczególnie zaangażowani w los naszej małej Ojczyzny i jej przyszłość jest dla Was bardzo ważna.