czwartek, 27 listopada 2014 r., 15:04
Żukowo. Spotkanie wyborcze Wojciecha Kankowskiego
W środę o godzinie 18, w żukowskiej restauracji "Gryf", spotkać się mogli wszyscy zaaferowani programem wyborczym Wojciech Kankowskiego. Spotkanie cieszyło się mniejszą popularnością niż analogiczne, zorganizowane w Baninie. Wyborcy pytali o to, kto obejmie posadę wiceburmistrza, propozycje udogodnień dla przedsiębiorców, budowę stadionu w Żukowie a także o... ukończone przez kandydata na burmistrza, kursy socjotechniczne.

czwartek, 27 listopada 2014 r., 14:04
Finanse gminy Kartuzy - sytuacja jest krytyczna!
Zgodnie z obietnicą wracamy do tematu zadłużenia gminy Kartuzy. Burmistrz Mirosława Lehman w swoim oświadczeniu opublikowanym w przeddzień wyborów na gminnej stronie internetowej zarzuciła nam manipulowanie opinią publiczną poprzez podawanie nieprawdziwych danych, powtarzanie kłamstw i działanie zgodnie z goebbelsowskimi zasadami. Wobec takich zarzutów poprosiliśmy Panią Burmistrz, aby odszukała i ujawniła dokumenty pokazujące prawdziwy stan finansów gminy.

środa, 26 listopada 2014 r., 23:59
Chwaszczyno. Spotkanie Jerzego Żurawicza z wyborcami i… niechcianym gościem
Wyjątkowo burzliwe było wyborcze spotkanie, które odbyło się w środowy wieczór w miejscowej szkole. Urzędujący burmistrz zdążył przedstawić swój program, w tym te elementy, które dotyczą Chwaszczyna. Podał też, kto będzie jego zastępcą, jeżeli wywalczy reelekcje. Po drugim pytaniu z sali zaczęła się ostra wymiana zdań.

środa, 26 listopada 2014 r., 18:57
Kartuzy. Lehman vs Gołuński - na ringu po raz czwarty
W niedzielę ostateczne starcie w walce o fotel burmistrza Kartuz. W II turze zmierzą się Mirosława Lehman i Mieczysław Gołuński, którzy o to stanowisko konkurują już po raz czwarty. Przeanalizowaliśmy dotychczasową działalność obojga kandydatów. Zadaliśmy też pytania dotyczące wizji rozwoju gminy Kartuzy w najbliższych latach.

środa, 26 listopada 2014 r., 17:41
Żukowo. Żurawicz vs Kankowski - co zamierzają po wygranej?
Do ostatecznej rozgrywki o fotel burmistrza żukowskiej gminy staną - urzędujący szef magistratu Jerzy Żurawicz i wieloletni radny, w tym przewodniczący dwóch kadencji, Wojciech Kankowski. Obu kandydatom zadaliśmy pytanie: jakie zadania do wykonania potraktują priorytetowo, jeżeli zostaną wybrani na burmistrza. W I turze Jerzy Żurawicz otrzymał 28,94 proc. głosów, a Wojciech Kankowski - 21,7 proc.

poniedziałek, 24 listopada 2014 r., 22:05
Kartuzy. Mieczysław Grzegorz Gołuński spotkał się z wyborcami
W poniedziałek o godzinie 17, odbyło się spotkanie wyborcze Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego z mieszkańcami. Świetlica "SM Kaszuby" pękała w szwach - momentami liczba zgromadzonych osób sięgała osiemdziesięciu. Kandydat na burmistrza Kartuz poruszał między innymi kwestię imprez organizowanych przez gminę, oczyszczania jezior czy też powrotu do dawnej świetności rynku w Kartuzach.

poniedziałek, 24 listopada 2014 r., 20:02
Chmielno. Debata Roszkowski vs Grzegorzewski
W poniedziałek w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chmielnie odbyła się debata zorganizowana przez Dziennik Bałtycki i Telewizję Wybrzeże z udziałem dwóch kandydatów na wójta gminy Chmielno. Jerzy Grzegorzewski i Zbigniew Roszkowski odpowiadali na pytania dziennikarzy, jak i mieszkańców.

piątek, 21 listopada 2014 r., 11:02
Kto będzie decydował w Kartuzach? Jest koalicja w radzie
Cztery ugrupowania doszły do porozumienia i zawiązały koalicję. W sumie znalazło się w niej 16 radnych z takich ugrupowań, jak Porozumienie Samorządowe dla Kaszub, Checz, PO i Ruch Odnowy Gminy Kartuzy.

czwartek, 20 listopada 2014 r., 16:35
Sprawdź, kto będzie reprezentował nas w sejmiku wojewódzkim!
Choć na oficjalne wyniki będziemy musieli jeszcze poczekać, znamy już nazwiska osób, które będą reprezentowały nasz region w sejmiku województwa pomorskiego.

wtorek, 18 listopada 2014 r., 15:54
Gmina Sierakowice: komentarz powyborczy
Ogłoszenie oficjalnych wyników wyborów jeszcze nie nastąpiło, ale wszystkie rozstrzygnięcia znane są już praktycznie od wczesnych godzin poniedziałkowego poranka. Na obecnego wójta zagłosowało aż 5562 wyborców, przeciw opowiedziało się zaś 1072. Jak efekty głosowania w gminie Sierakowice komentuje Tadeusz Kobiela, który uzyskał 84 proc. poparcie mieszkańców?