poniedziałek, 22 października 2018 r., 03:06
Wiemy, kto będzie sprawował mandat radnego gminy Stężyca
Znane są już nazwiska osób, które zasiądą w Radzie Gminy Stężyca 2018-2023. Łącznie o o 15 miejsc w radzie walczyło 27 kandydatów. Z uwagi na to, że w siedmiu okręgach zgłoszono tylko po jednym kandydacie, głosowanie przeprowadzono jedynie w ośmiu okręgach.

poniedziałek, 22 października 2018 r., 02:52
Marian Kowalewski nowym wójtem gminy Somonino
Wszystko wskazuje na to, że gmina Somonino ma nowego włodarza. Po dwóch kadencjach na stanowisku wójta Mariana Kryszewskiego zastąpi Marian Kowalewski, dotychczasowy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że miażdżącą przewagą głosów Marian Kowalewski wygrał w obwodzie Somonino.

poniedziałek, 22 października 2018 r., 01:28
Wojciech Kankowski ponownie burmistrzem Żukowa
Są znane wyniki głosowania na burmistrza gminy Żukowo w poszczególnych obwodach. Z zebranych przez nas danych wynika, że największym poparciem ponownie obdarzono Wojciecha Kankowskiego.

poniedziałek, 22 października 2018 r., 01:24
Sulęczyno. Mieszkańcy wybrali nowy skład Rady Gminy
Znamy już nazwiska osób, które zasiądą w Radzie Gminy Sulęczyno 2018-2023. Do zdobycia było w sumie 15 miejsc w piętnastu, jednomandatowych okręgach wyborczych. Liczba potencjalnych rajców sięgnęła tym razem aż 52. Ci, którzy zyskali zaufanie wyborców, będą sprawować mandat radnego przez pięć lat.

poniedziałek, 22 października 2018 r., 01:00
Kartuzy. Mieczysław Gołuński wygrywa w pierwszej turze
Po zakończeniu liczenia głosów wszystko wskazuje na to, że to obecnego burmistrza Mieczysława Gołuńskiego wyborcy obdarzyli największym zaufaniem. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że urzędujący włodarz gminy wygrywa w pierwszej turze.

poniedziałek, 22 października 2018 r., 00:47
Tomasz Brzoskowski ponownie wybrany na wójta Stężycy
W gminie Stężyca mieszkańcy ponownie obdarzyli zaufaniem Tomasza Brzoskowskiego. Dotychczasowy wójt Stężycy uzyskał 82,21 proc. poparcia.

niedziela, 21 października 2018 r., 13:35
Trwają wybory - mieszkańcy Kartuz przy urnach
Do godz. 21 mieszkańcy miast i wsi w całej Polsce wybierać będą tych, którzy przez kolejne pięć lat będą decydować o rozwoju gmin, miast, powiatów i województw. Z naszym obiektywem towarzyszyliśmy m.in. mieszkańcom Kartuz głosującym w lokalu wyborczym przy SP nr 1 w Kartuzach.

niedziela, 21 października 2018 r., 13:15
Głosowanie na wyborach samorządowych w Chmielnie
Trwają wybory samorządowe. 21 października to dzień, w którym Polacy wybierają nowych wójtów, burmistrzów, kandydatów do rad gmin, miast, powiatu i sejmiku wojewódzkiego. Z naszym obiektywem odwiedziliśmy komisję wyborczą nr 1 w Chmielnie.

niedziela, 21 października 2018 r., 07:15
Lokale wyborcze zamknięte - trwa liczenie głosów
Dokładnie o godz. 21. lokale wyborcze zostały zamknięte. Komisje wyborcze rozpoczęły już liczenie głosów. Czy na stanowiskach gospodarzy kartuskich samorządów zajdą jakieś zmiany? Których kandydatów na radnych obdarzyli zaufaniem mieszkańcy powiatu kartuskiego? Pierwsze, nieoficjalne wyniki powinny być znane już za kilka godzin.

sobota, 20 października 2018 r., 00:01
Trwa cisza wyborcza - w niedzielę wybory samorządowe!
Od piątku od północy aż do momentu zakończenia głosowania w niedzielę, trwa cisza wyborcza. W tym czasie czynna agitacja jest niedozwolona. Przypomnijmy, że w niedzielę wybierzemy burmistrzów, wójtów oraz radnych gmin, powiatu i sejmiku wojewódzkiego.