poniedziałek, 17 listopada 2014 r., 00:26
Chmielno. Roszkowski z Grzegorzewskim w II turze
Wybory na wójta gminy Chmielno nie zostały rozstrzygnięte w pierwszej turze. 30 listopada mieszkańcy będą musieli wybrać pomiędzy Zbigniewem Roszkowskim a Jerzym Grzegorzewskim. W niedzielnych wyborach wygrał ten drugi.

niedziela, 16 listopada 2014 r., 08:04
Wybory zakończone - frekwencja 44,49 proc. o godz. 17.30
Dokładnie o godz. 21 lokale wyborcze zostały zamknięte. Komisje wyborcze rozpoczęły już liczenie głosów. Czy na stanowiskach gospodarzy samorządów powiatu kartuskiego zajdą jakieś zmiany? Jaki skład przybiorą rady gmin na najbliższe cztery lata? Pierwsze, nieoficjalne wyniki powinny być znane już za kilka godzin.

sobota, 15 listopada 2014 r., 12:27
"Prawda Kaszub" - ostatni akcent kampani wyborczej
W ostatnim dniu kampanii wyborczej ukazała się gazetka podsumowująca działalność władz gmin i powiatu kartuskiego. Doręczana była mieszkańcom modną ostatnio metodą bezpośrednią - do skrzynek pocztowych.

sobota, 15 listopada 2014 r., 00:01
Trwa cisza wyborcza. Wybory już w niedzielę
Od piątku od północy aż do momentu zakończenia głosowania w niedzielę, trwa cisza wyborcza. W tym czasie czynna agitacja jest niedozwolona. Przypomnijmy, że w niedzielę wybierzemy burmistrzów, wójtów oraz radny gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach od 7 do 21.

piątek, 14 listopada 2014 r., 22:36
Uderz w stół, a nożyce się odezwą! - burmistrz Kartuz Mirosława Lehman odpowiada
Mirosława Lehman odpowiedziała na nasz artykuł pt. "Gminy Kartuzy nie stać na kolejną zmarnowaną kadencję" podsumowujący ostatnie cztery lata, przez które pełniła funkcję burmistrza Kartuz.

piątek, 14 listopada 2014 r., 21:44
Relacja z czatu z Mieczysławem Gołuńskim
Naszym i Państwa gościem na czacie był dziś Mieczysław Grzegorz Gołuński - kandydat na burmistrza Kartuz. W elektronicznym spotkaniu z mieszkańcami odpowiadał m.in. na pytania dotyczące prowadzonej polityki inwestycyjnej, zadłużenia samorządów oraz najbliższych planów.

piątek, 14 listopada 2014 r., 21:15
Czy nasze samorządy potrafią być transparentne? Sprawdziliśmy
Jawność życia publicznego w Polsce gwarantuje ustawa zasadnicza. Kandydaci do objęcia władzy obiecują, że za ich rządów nie będzie tajemnic. Niestety wielu z nich zapomina o tym już po przekroczeniu progu urzędu. Sprawdziliśmy jak z obowiązków informacyjnych wywiązują się samorządy powiatu kartuskiego.

piątek, 14 listopada 2014 r., 20:16
Henryka Antczak spotkała się z wyborcami
W piątek odbyło się spotkanie wyborcze Henryki Antczak z mieszkańcami. Zgromadzeni w budynku "SM Kaszuby" w Kartuzach. Początkowo duża część pytań dotyczyła spółdzielni, później zaś wyborcy pytali o kierunek rozwoju gminy, obietnice wyborcze, kwestię zadłużenia gminy Kartuzy i pożyczki "Jessica".

piątek, 14 listopada 2014 r., 13:37
Dzisiaj czat z Mieczysławem Grzegorzem Gołuńskim
W piątek o godzinie 20 rozpocznie się czat z Mieczysławem Grzegorzem Gołuńskim, kandydatem na burmistrza Kartuz. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa, to wspaniała okazja do zadania pytań i bliższego poznania ubiegającego się o fotel burmistrza. Rozmowa z internautami potrwa jedną godzinę.

piątek, 14 listopada 2014 r., 11:34
Radni gminy Kartuzy 2010-2014 - tak ich zapamiętamy!
Najbarwniejszą radą kadencji 2010-2014 naszym zdaniem była rada gminy Kartuzy. Dostarczyła ona mediom najwięcej pracy. Obrady były gorące. Często dyskusje nie miały nic wspólnego z merytoryczną wymianą zdań. W trakcie kadencji nastąpił przewrót i zmieniła się koalicja rządzącą.