piątek, 14 listopada 2014 r., 09:23
Borzestowo. Zbigniew Roszkowski spotkał się z mieszkańcami
W czwartek odbyły się kolejne spotkania obecnie urzędującego wójta z mieszkańcami. Zbigniew Roszkowski przedstawił swój program oraz kandydatów do rady gminy ze swojego komitetu Samorządne Kaszuby - Nasze Sprawe społeczności w Chmielnie i Borzestowie.

czwartek, 13 listopada 2014 r., 17:45
Papier zniesie wszystko - czyli rzecz o materiałach promocyjnych gmin
Im bliżej wyborów, tym częściej w lokalnej prasie pojawiają się przeróżne peany na cześć samorządowców. Najciekawsze są jednak tak zwane teksty promocyjne. Naprędce poskładane w urzędach gmin i zaprzyjaźnionych drukarniach, bogato ilustrowane materiały sławiące dokonania poszczególnych gmin. Niektórzy ludzie pytają o granicę pomiędzy materiałem promocyjnym, a kampanią wyborczą poszczególnych samorządów.

czwartek, 13 listopada 2014 r., 17:30
Gminy Kartuzy nie stać na kolejną zmarnowaną kadencję
Kontynuując ocenę gospodarzy samorządów powiatu kartuskiego przeanalizowaliśmy dokonania burmistrza Kartuz Mirosławy Lehman. Zarządzana przez nią gmina zajęła przedostatnie miejsce w naszym rankingu, ustępując jedynie gminie Somonino. Ostatnie cztery lata nie dorównują udanej kadencji 2006-2010. Czy stoimy już na krawędzi upadku?

czwartek, 13 listopada 2014 r., 15:51
Żukowo. Kandydaci na radnych spotkali się z mieszkańcami
To była prawdziwa premiera. Po raz pierwszy bowiem zdarzyło się, aby to rada osiedla zorganizowała spotkanie z kandydatami ze swojego okręgu. Na taki pomysł wpadł Jarosław Tutkowski, a Rada Osiedla Dolnego zajęła się organizacją debaty, na którą zaprosiła sześciu potencjalnych radnych.

czwartek, 13 listopada 2014 r., 09:36
Zapraszamy na czat z Mieczysławem Grzegorzem Gołuńskim
W piątek od godziny 20 na naszym portalu odbywać się będzie czat z Mieczysławem Grzegorzem Gołuńskim, kandydatem na burmistrza Kartuz. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa, to wspaniała okazja do zadania pytań i bliższego poznania ubiegającego się o fotel burmistrza.

środa, 12 listopada 2014 r., 15:37
Województwo Pomorskie. Podsumowanie kadencji 2010-2014
W tym miejscu dobiega końca cykl podsumowań kadencji 2010-2014. Na sam koniec postanowiliśmy zaprezentować szereg inwestycji zrealizowanych z udziałem Urzędu Marszałkowskiego.

poniedziałek, 10 listopada 2014 r., 21:26
Antywójt 2010-2014 - wybraliśmy najgorszego wójta tej kadencji
Na ten tytuł naszym zdaniem zasłużył sobie bezapelacyjnie wójt gminy Somonino. Nieumiejętność komunikacji, niskie kompetencje i emocjonalny analfabetyzm - to cechy, którymi w naszej opinii wyróżnił się na tle pozostałych włodarzy Marian Kryszewski.

poniedziałek, 10 listopada 2014 r., 15:22
Brodnica Górna. Nie będzie debaty, bo poszło o 100 zł?
W czwartek w Brodnicy Górnej z inicjatywy miejscowej rady sołeckiej miała odbyć się debata z udziałem kandydatów na burmistrza Kartuz. W miejscowości zawisły nawet plakaty obwieszczające tę informację. Debaty jednak nie będzie, a przyczyną tego ma być 100 zł, które zdaniem Ryszarda Duszyńskiego, miała uiścić rada za wynajem sali w OSP.

czwartek, 6 listopada 2014 r., 23:01
Garcz. Spotkanie wyborcze J. Grzegorzewskiego. W ogniu pytań szef obecnej rady
W czwartek odbyło się kolejne spotkanie wyborcze Jerzego Grzegorzewskiego z mieszkańcami. Zgromadzeni w Centrum Inegracji Społecznej w Garczu zamiast zadawać pytania kandydatowi na wójta, skupili się na rozliczeniu z minionych lat obecnej władzy. W większości na pytania odpowiadał obecny na spotkaniu przewodniczący rady Marian Kwidziński.

czwartek, 6 listopada 2014 r., 22:30
Gmina Kartuzy. Podsumowanie kadencji 2010-2014
W naszym rankingu na przedostatnim uplasowała się gmina Kartuzy. Obowiązki burmistrza pełniła w niej przez ostatnie cztery lata Mirosława Lehman. Do niskiej pozycji tego samorządu przyczynił się spadek dochodów i wydatków na przestrzeni czterech lat, oraz wysokie zadłużenie w przeliczeniu na mieszkańca.