piątek, 14 listopada 2014 r., 21:15
Czy nasze samorządy potrafią być transparentne? Sprawdziliśmy
Jawność życia publicznego w Polsce gwarantuje ustawa zasadnicza. Kandydaci do objęcia władzy obiecują, że za ich rządów nie będzie tajemnic. Niestety wielu z nich zapomina o tym już po przekroczeniu progu urzędu. Sprawdziliśmy jak z obowiązków informacyjnych wywiązują się samorządy powiatu kartuskiego.

piątek, 14 listopada 2014 r., 20:16
Henryka Antczak spotkała się z wyborcami
W piątek odbyło się spotkanie wyborcze Henryki Antczak z mieszkańcami. Zgromadzeni w budynku "SM Kaszuby" w Kartuzach. Początkowo duża część pytań dotyczyła spółdzielni, później zaś wyborcy pytali o kierunek rozwoju gminy, obietnice wyborcze, kwestię zadłużenia gminy Kartuzy i pożyczki "Jessica".

piątek, 14 listopada 2014 r., 13:37
Dzisiaj czat z Mieczysławem Grzegorzem Gołuńskim
W piątek o godzinie 20 rozpocznie się czat z Mieczysławem Grzegorzem Gołuńskim, kandydatem na burmistrza Kartuz. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa, to wspaniała okazja do zadania pytań i bliższego poznania ubiegającego się o fotel burmistrza. Rozmowa z internautami potrwa jedną godzinę.

piątek, 14 listopada 2014 r., 11:34
Radni gminy Kartuzy 2010-2014 - tak ich zapamiętamy!
Najbarwniejszą radą kadencji 2010-2014 naszym zdaniem była rada gminy Kartuzy. Dostarczyła ona mediom najwięcej pracy. Obrady były gorące. Często dyskusje nie miały nic wspólnego z merytoryczną wymianą zdań. W trakcie kadencji nastąpił przewrót i zmieniła się koalicja rządzącą.

piątek, 14 listopada 2014 r., 09:23
Borzestowo. Zbigniew Roszkowski spotkał się z mieszkańcami
W czwartek odbyły się kolejne spotkania obecnie urzędującego wójta z mieszkańcami. Zbigniew Roszkowski przedstawił swój program oraz kandydatów do rady gminy ze swojego komitetu Samorządne Kaszuby - Nasze Sprawe społeczności w Chmielnie i Borzestowie.

czwartek, 13 listopada 2014 r., 17:45
Papier zniesie wszystko - czyli rzecz o materiałach promocyjnych gmin
Im bliżej wyborów, tym częściej w lokalnej prasie pojawiają się przeróżne peany na cześć samorządowców. Najciekawsze są jednak tak zwane teksty promocyjne. Naprędce poskładane w urzędach gmin i zaprzyjaźnionych drukarniach, bogato ilustrowane materiały sławiące dokonania poszczególnych gmin. Niektórzy ludzie pytają o granicę pomiędzy materiałem promocyjnym, a kampanią wyborczą poszczególnych samorządów.

czwartek, 13 listopada 2014 r., 17:30
Gminy Kartuzy nie stać na kolejną zmarnowaną kadencję
Kontynuując ocenę gospodarzy samorządów powiatu kartuskiego przeanalizowaliśmy dokonania burmistrza Kartuz Mirosławy Lehman. Zarządzana przez nią gmina zajęła przedostatnie miejsce w naszym rankingu, ustępując jedynie gminie Somonino. Ostatnie cztery lata nie dorównują udanej kadencji 2006-2010. Czy stoimy już na krawędzi upadku?

czwartek, 13 listopada 2014 r., 15:51
Żukowo. Kandydaci na radnych spotkali się z mieszkańcami
To była prawdziwa premiera. Po raz pierwszy bowiem zdarzyło się, aby to rada osiedla zorganizowała spotkanie z kandydatami ze swojego okręgu. Na taki pomysł wpadł Jarosław Tutkowski, a Rada Osiedla Dolnego zajęła się organizacją debaty, na którą zaprosiła sześciu potencjalnych radnych.

czwartek, 13 listopada 2014 r., 09:36
Zapraszamy na czat z Mieczysławem Grzegorzem Gołuńskim
W piątek od godziny 20 na naszym portalu odbywać się będzie czat z Mieczysławem Grzegorzem Gołuńskim, kandydatem na burmistrza Kartuz. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa, to wspaniała okazja do zadania pytań i bliższego poznania ubiegającego się o fotel burmistrza.

środa, 12 listopada 2014 r., 15:37
Województwo Pomorskie. Podsumowanie kadencji 2010-2014
W tym miejscu dobiega końca cykl podsumowań kadencji 2010-2014. Na sam koniec postanowiliśmy zaprezentować szereg inwestycji zrealizowanych z udziałem Urzędu Marszałkowskiego.