czwartek, 18 października 2018 r., 08:15
Gmina Sulęczyno. Podsumowanie kadencji 2014-2018
Wysokie wydatki i inwestycje oraz największy wzrost zadłużenia cechuje minioną kadencję gminy Sulęczyno, która w głównej mierze inwestowała na kredyt. Gmina ma najniższe zatrudnienie i najmniejszą liczbę podmiotów gospodarczych w powiecie.

czwartek, 18 października 2018 r., 08:00
Gmina Przodkowo. Podsumowanie kadencji 2014-2018
Gmina Przodkowo wiedzie prym w wydatkowaniu środków na remonty i budowę dróg oraz jest liderem w rozliczaniu środków unijnych. Wysoki poziom inwestowania przełożył się na wzrost zadłużenia. Gminę cechuje też wysoki poziom przedsiębiorczości i zatrudnienia. Pod tym względem plasuje się od razu za gminami miejskimi.

środa, 17 października 2018 r., 22:58
Wyborcze zarybianie - niecodzienna akcja kandydatów na radnych nad jeziorem Junno
Barbara Gojtowska i Włodzimierz Siemieniuk to kandydaci do Rady Powiatu Kartuskiego z Sierakowic. Reprezentują Koalicję Obywatelską. Postanowili zachęcić do udziału w wyborach w nietypowy sposób - zaprosili przyjaciół i bliskich do akcji zarybienia Jeziora Junno w Kamienicy Królewskiej. Dzięki niecodziennej kampanii do wód akwenu trafiło 200 karpi, pięć karpi koi i jesiotr. W akcji wzięli udział również poseł Stanisław Lamczyk i Tadeusz Kobiela, wójt Sierakowic.

środa, 17 października 2018 r., 16:12
KWW "Checz" - dla Gminy i Mieszkańców [sprawdź kandydatów na radnych!]
Wybory samorządowe zdecydują o przyszłości naszej gminy. Kartuski samorząd musi być miejscem, w którym ludziom żyje się wygodnie i bezpiecznie. Nasze miasto powinno posiadać przemyślaną strategię rozwoju, być dobrze zorganizowane i dobrze zarządzane. Musimy otworzyć się na ludzi i wykorzystać swój potencjał turystyczny. Tworzymy Komitet Wyborczy "Checz" - Dla gminy i Mieszkańców, ponieważ chcemy, aby w naszej małej ojczyźnie nastąpiły realne zmiany.

środa, 17 października 2018 r., 16:06
Danuta Rek - kandydatka do Sejmiku Województwa Pomorskiego
O inwestycjach wojewódzkich, tych już zrealizowanych oraz tych, które wciąż przed nami, rozmawiamy z Danutą Rek, kandydatką do Sejmiku Województwa Pomorskiego.

środa, 17 października 2018 r., 15:55
Tomasz Belgrau. Odpowiedzi na pytania mieszkańców
Szanowni Państwo podczas debaty na Burmistrza Kartuz, regulamin stanowił, że w trzeciej rundzie wylosowane zostanie zaledwie jedno z Państwa pytań do poszczególnych kandydatów. By żadne z nich nie umknęło, postanowiłem ze swojej strony odpowiedzieć na wszystkie pytania, które miały trafić do mnie, a nie zostały wylosowane.

środa, 17 października 2018 r., 15:45
KWW Otwarte Kaszuby - młodzi i dynamiczni kandydaci z ciekawą wizją rozwoju
Otwarte Kaszuby to najmłodszy komitet wystawiający kandydatów do Rady Powiatu Kartuskiego. Stawiamy sobie za cel prawdziwą dyskusję o wizji rozwoju regionu. Kampania wyborcza może polegać wyłącznie na oplakatowaniu kaszubskich miejscowości, ale czy to coś wniesie? Chcemy zachęcić wszystkich do rozmowy o funkcjonowaniu samorządu, rozwoju turystyki, przyciąganiu inwestorów, edukacji i kulturze.

środa, 17 października 2018 r., 10:35
Kandydaci z KWW Otwarte Kaszuby dyskutowali o rozwoju przedsiębiorczości
We wtorek w restauracji Checz u Kaszebe odbyła się ostatnia już konferencja programowa kandydatów z listy Otwartych Kaszub do Rady Powiatu Kartuskiego. Temat spotkania była przedsiębiorczość.

wtorek, 16 października 2018 r., 17:41
Porozumienie Samorządowe dla Kaszub zaprezentowało kandydatów i program wyborczy
Przed nami ostatnie dni kampanii wyborczej. Ten czas postanowił wykorzystać KW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub, który we wtorek podczas spotkania zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miejskiej w Kartuzach oraz program wyborczy. Kandydaci zapytani o to, kogo będą popierać w wyborach na burmistrza Kartuz, odparli, że kontrkandydata obecnie urzędującego włodarza gminy.

wtorek, 16 października 2018 r., 12:34
Marek Trepczyk kandydatem na burmistrza gminy Żukowo
Burmistrz jest dla ludzi, a nie ludzie dla burmistrza. Mieszkańców trzeba widzieć przez całą kadencję, a nie tylko przed wyborami. Urząd ma być dla nich, mają się w nim czuć pewnie, dobrze i bezpiecznie.