poniedziałek, 3 listopada 2014 r., 21:53
Debata z udziałem kandydatów na burmistrza Kartuz
Dziewięcioro kandydatów do objęcia fotela burmistrza Kartuz wzięło udział w poniedziałkowej debacie. Odpowiadali na pytania dziennikarzy, mieszkańców, a także mieli szanse zadać pytanie swoim konkurentom. Między innymi padły zapytania o rynek, czy kolej. Konkurenci obecnej burmistrz podkreślali zaś potrzebę współpracy na linii gmina - powiat i gmina - sąsiednie samorządy.

poniedziałek, 3 listopada 2014 r., 15:21
Przyjdź na debatę z kandydatami na burmistrza!
W poniedziałek w Centrum Kultury w Kartuzach odbędzie się debata z udziałem kandydatów na burmistrza Kartuz, we wtorek w Szkole Podstawowej w Żukowie z pretendentami do objęcia fotela burmistrza Żukowa. Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jakie wizje rozwoju Twojej gminy mają osoby ubiegające się o Twój głos.

poniedziałek, 3 listopada 2014 r., 13:36
Miechucino. Ksiądz z ambony "nie wierzcie pismakom - głosujcie na wójta"
Zaczęło się tradycyjnie od podziękowań dla parafian za pomoc w remontach, potem podziękowania dla urzędującego wójta i długa lista jego zasług, a na koniec apel, by w nadchodzących wyborach samorządowych głosować tak, jak trzeba, czyli...na obecnego wójta - takie ogłoszenia parafialne mieli wysłuchać ci, którzy w Dzień Wszystkich Świętych uczestniczyli we mszy w kościele w Miechucinie. Czy po to mamy księży by robili kampanię wyborczą? - pytają parafianie.

poniedziałek, 3 listopada 2014 r., 12:04
Gmina Somonino. Podsumowanie kadencji 2010-2014
W naszym rankingu na ostatnim uplasowała się gmina Somonino. Obowiązki wójta pełnił w niej przez ostatnie cztery lata Marian Kryszewski. Do porażki tego samorządu przyczynił się niski wskaźnik inwestycyjny i równie niska ilość pozyskanych środków zewnętrznych w przeliczeniu na mieszkańca. Procentowo jednak wskaźnik ten kształtuje się całkiem wysoko.

piątek, 31 października 2014 r., 18:33
Gmina Stężyca. Podsumowanie kadencji 2010-2014
W naszym rankingu na szóstym miejscu uplasowała się gmina Stężyca. Obowiązki wójta pełnił w niej przez ostatnie cztery lata Tomasz Brzoskowski. Sytuacja tego samorządu przedstawiałaby się znacznie lepiej gdyby nie duży wzrost zadłużenia w ostatnim roku. Jej dochody bowiem i wydatki systematycznie się podnosiły na przestrzeni lat, a wraz z nimi wskaźnik inwestycyjny.

czwartek, 30 października 2014 r., 21:40
KWW Samorządne Kaszuby zaprezentował program i kandydatów
Powiat kartuski partnerem metropolii - z takim hasłem KWW Samorządne Kaszuby - Nasze Sprawe startuje w nadchodzących wyborach samorządowych. Podczas czwartkowego spotkania poznaliśmy program wyborczy ugrupowania oraz pretendujących do kierowania powiatem oraz czterema gminami naszego regionu.

czwartek, 30 października 2014 r., 13:54
Gmina Chmielno. Podsumowanie kadencji 2010-2014
Gmina Chmielno w naszym rankingu uplasowała się na drugim miejscu ex aequo z gminą Sierakowice. Obowiązki wójta pełnił w niej przez ostatnie cztery lata Zbigniew Roszkowski. Chmieleński samorząd tak wysoką pozycję zawdzięcza wskaźnikowi zewnętrznego finansowania inwestycji, który wyniósł średnio 44,62%. Drugim czynnikiem, który przyczynił się do sukcesu gminy, jest bardzo niski współczynnik zadłużenia przypadający na jednego mieszkańca.

wtorek, 28 października 2014 r., 19:09
Żukowo. Jerzy Żurawicz przedstawił swoją "drużynę" i program
Niespełna godzinę zajęło wyborcze spotkanie burmistrza Jerzego Żurawicza z przedstawicielami mediów. Podczas wtorkowego zebrania zaprezentował swój 22-punktowy program, który zamierza realizować w nowej kadencji, jeżeli ponownie zostanie szefem żukowskiego magistratu. Adam Okrój przywitał kandydatów na radnych startujących z Porozumienia Samorządowego dla Kaszub.

wtorek, 28 października 2014 r., 18:30
Gmina Przodkowo. Podsumowanie kadencji 2010-2014
W naszym rankingu na pierwszym miejscu uplasowała się gmina Przodkowo. Obowiązki wójta pełnił w niej przez ostatnie cztery lata Andrzej Wyrzykowski. Na sukces tej gminy złożył się przede wszystkim duży wzrost dochodów, spadek zadłużenia i wysoki stopień zewnętrznego finansowania inwestycji.

wtorek, 28 października 2014 r., 11:41
Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze rozpoczęło kampanię wyborczą
Wojciech Kankowski, radny gminy Żukowo i kandydat na burmistrza z ramienia Kaszubskiego Zrzeszenia Wyborczego rozpoczął cykl spotkań z mieszkańcami. W poniedziałek odbyły się dwa pierwsze, w Sulminie i Łapinie. Tym samym oficjalnie rozpoczęła się jego kampania wyborcza.