piątek, 31 października 2014 r., 18:33
Gmina Stężyca. Podsumowanie kadencji 2010-2014
W naszym rankingu na szóstym miejscu uplasowała się gmina Stężyca. Obowiązki wójta pełnił w niej przez ostatnie cztery lata Tomasz Brzoskowski. Sytuacja tego samorządu przedstawiałaby się znacznie lepiej gdyby nie duży wzrost zadłużenia w ostatnim roku. Jej dochody bowiem i wydatki systematycznie się podnosiły na przestrzeni lat, a wraz z nimi wskaźnik inwestycyjny.

czwartek, 30 października 2014 r., 21:40
KWW Samorządne Kaszuby zaprezentował program i kandydatów
Powiat kartuski partnerem metropolii - z takim hasłem KWW Samorządne Kaszuby - Nasze Sprawe startuje w nadchodzących wyborach samorządowych. Podczas czwartkowego spotkania poznaliśmy program wyborczy ugrupowania oraz pretendujących do kierowania powiatem oraz czterema gminami naszego regionu.

czwartek, 30 października 2014 r., 13:54
Gmina Chmielno. Podsumowanie kadencji 2010-2014
Gmina Chmielno w naszym rankingu uplasowała się na drugim miejscu ex aequo z gminą Sierakowice. Obowiązki wójta pełnił w niej przez ostatnie cztery lata Zbigniew Roszkowski. Chmieleński samorząd tak wysoką pozycję zawdzięcza wskaźnikowi zewnętrznego finansowania inwestycji, który wyniósł średnio 44,62%. Drugim czynnikiem, który przyczynił się do sukcesu gminy, jest bardzo niski współczynnik zadłużenia przypadający na jednego mieszkańca.

wtorek, 28 października 2014 r., 19:09
Żukowo. Jerzy Żurawicz przedstawił swoją "drużynę" i program
Niespełna godzinę zajęło wyborcze spotkanie burmistrza Jerzego Żurawicza z przedstawicielami mediów. Podczas wtorkowego zebrania zaprezentował swój 22-punktowy program, który zamierza realizować w nowej kadencji, jeżeli ponownie zostanie szefem żukowskiego magistratu. Adam Okrój przywitał kandydatów na radnych startujących z Porozumienia Samorządowego dla Kaszub.

wtorek, 28 października 2014 r., 18:30
Gmina Przodkowo. Podsumowanie kadencji 2010-2014
W naszym rankingu na pierwszym miejscu uplasowała się gmina Przodkowo. Obowiązki wójta pełnił w niej przez ostatnie cztery lata Andrzej Wyrzykowski. Na sukces tej gminy złożył się przede wszystkim duży wzrost dochodów, spadek zadłużenia i wysoki stopień zewnętrznego finansowania inwestycji.

wtorek, 28 października 2014 r., 11:41
Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze rozpoczęło kampanię wyborczą
Wojciech Kankowski, radny gminy Żukowo i kandydat na burmistrza z ramienia Kaszubskiego Zrzeszenia Wyborczego rozpoczął cykl spotkań z mieszkańcami. W poniedziałek odbyły się dwa pierwsze, w Sulminie i Łapinie. Tym samym oficjalnie rozpoczęła się jego kampania wyborcza.

poniedziałek, 27 października 2014 r., 17:19
Gmina Sierakowice. Podsumowanie kadencji 2010-2014
W naszym rankingu na drugim miejscu ex aequo z Chmielnem uplasowała się gmina Sierakowice, która jest powiatowym liderem w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych. Obowiązki wójta pełnił w niej przez ostatnie cztery lata Tadeusz Kobiela. W minionej kadencji pieniądze przeznaczano na inwestycje z wielu różnych kategorii.

piątek, 24 października 2014 r., 21:46
Kandydatka na wójta Somonina spotkała się z mieszkańcami
Od Goręczyna Iwona Formela - pretendentka do objęcie fotela włodarza Somonina - rozpoczęła cykl spotkań z mieszkańcami. Podczas debaty zaprezentowała nie tylko swój program wyborczy i kandydatów na radnych, ale również swojego zastępcę, gdyby to właśnie ją mieszkańcy obdarzyli największym zaufaniem 16 listopada.

piątek, 24 października 2014 r., 19:23
Gmina Sulęczyno. Podsumowanie kadencji 2010-2014
Rozpoczynamy cykl podsumowań kadencji poszczególnych samorządów od najmniejszej gminy w powiecie. Obowiązku wójta pełnił w niej przez ostatnie cztery lata Bernard Grucza. W minionej kadencji gmina dużo zainwestowała, jednak kosztem znacznego zadłużenia.

czwartek, 23 października 2014 r., 16:30
Ranking samorządów - sprawdź, który jest najlepszy!
W związku ze zbliżającymi się wyborami postanowiliśmy sporządzić ranking podsumowujący skuteczność działania władz samorządowych w mijającej kadencji. Oceniliśmy zarówno kondycję finansową samorządów jak też efektywność pozyskania i wydatkowania środków na inwestycje.