niedziela, 17 lutego 2019 r., 16:10
Rowerem przemierza świat - Kamil Bobkowski o swojej pasji i podróżach w samotności
Dzięki swoim wysiłkom i wytrwałości z małej wioski na Kaszubach trafił do Azji i Ameryki. Był m.in. w Brazylii, Kambodży i Urugwaju. Choć podróżuje głównie rowerem, na jego koncie jest też kilka wypraw autostopowych. Kamil Bobkowski z Bąckiej Huty, bo to o nim mowa, obecnie zmierza do wybrzeży Pacyfiku. O miłość do podróżowania i rowerową pasję pytał Dominik Ropela.

niedziela, 17 lutego 2019 r., 13:03
Jazz Bass Days - fantastyczne jazzowe brzmienia zachwyciły kartuską pubilczność
Fani muzyki jazzowej licznie zebrani w sobotni wieczór w Kartuskim Centrum Kultury spędzili wieczór wypełniony wspaniałymi dźwiękami. Pierwszy dzień Jazz Bass Days upłynął na spotkaniu w z dwoma zupełnie różnymi gatunkami jazzu. Najpierw w świat brzmień latynoskich i afroperuwiańskich przeniósł publiczność Marita Albán Juárez Quartet. W drugiej części koncertu słuchaczy uwiodły dźwięki saksofonu Macieja Obary, który ze swoim kwartetem zaserwował publiczności kilkadziesiąt minut niezapomnianych muzycznych przeżyć.

środa, 13 lutego 2019 r., 12:43
Marta Goluch: "Człowiek to paradoks, a muzyka pozwala mu wybrzmieć"
Marta Goluch to 18-letnia piosenkarka i autorka tekstów poetyckich, obdarzona nieprzeciętną wrażliwością i talentem. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej, obecnie uczennica I LO w Kartuzach. Mimo tak młodego wieku wydała już swój pierwszy tomik poezji. O warsztat poetycki, muzyczną pasję i plany na przyszłość pytał Dominik Ropela.

sobota, 9 lutego 2019 r., 09:42
Żukowo. Karnawałowy bal z postaciami z bajek i filmów
Kowboje, spidermany, policjanci, strażacy, księżniczki i królowie oraz ulubione zwierzęta. W takie postacie wcielili się uczniowie klas I -III Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie. Ponad dwugodzinny karnawałowy bal przebierańców odbył się w sali gimnastycznej filii żukowskiej placówki. O poczęstunek zadbali rodzice uczniów.

poniedziałek, 4 lutego 2019 r., 12:03
Chwaszczyno. Kolejna płyta w dorobku zespołu "Kaszubki"
Z tej okazji w niedzielny wieczór odbył się koncert promujący najnowsze fonograficzne dokonanie tego zespołu, który w ubiegłym roku obchodził swoje piętnastolecie. Trzecia już płyta w dorobku "Kaszubek" nosi tytuł "Piosenki z Kaszub - Nasz swiata dzél". Nagrano dwadzieścia dwa utwory. Większość z nich zaprezentowano podczas koncertu.

niedziela, 3 lutego 2019 r., 08:06
XIV Bal Seniora w Kamienicy Szlacheckiej za nami
Tradycji stało się zadość. Już po raz 14. Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej zaprosiły seniorów na wspólny bal. Jak co roku organizatorki zadbały o to, by ich goście nie mogli narzekać na nudę, a jedna z sobót karnawału upłynęła pod znakiem szampańskiej zabawy i wspólnych niekończących się tańców i śpiewów.

sobota, 2 lutego 2019 r., 21:24
Uczennica SP w Baninie laureatką konkursu pieśni bożonarodzeniowej w Szemudzie
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Gimnazjalnymi w Szemudzie odbył się XIV Pomorski Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej. Współorganizatorem tej imprezy było Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. W konkursie mogli brać udział soliści lub zespoły w kilku grupach wiekowych. Małgorzata Laskowska, uczennica banińskiej podstawówki zajęła III miejsce w kategorii wiekowej I-III.

piątek, 1 lutego 2019 r., 10:10
Sztuka widziana oczami podopiecznych Zenona Sapały
Powiat kartuski skrywa wielu utalentowanych młodych ludzi, o których na co dzień nie słyszymy. Z inicjatywy urzędników wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Kartuzach podopieczni Zenona Sapały z I liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach, opowiedzieli o sobie i pokazali tworzoną przez siebie sztukę.

czwartek, 31 stycznia 2019 r., 16:49
Szopa. Wnuczęta dla swoich babć i dziadków
Babcia od samego rana, chodzi tak uradowana, bo do wnucząt dzisiaj jedzie na występy. Dziadek ma szczęśliwe oczy, na imprezę chętnie wkroczy, bo dla nich najważniejsze wnuki są - śpiewali uczniowie "Małej Szkoły" w Szopie, podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Główni bohaterowie nie zawiedli i tłumnie przybyli do placówki, by na scenie ujrzeć swoje wnuczęta śpiewające, recytujące i prezentujące swoje talenty aktorskie w specjalnie przygotowanym właśnie dla nich programie artystycznym.

czwartek, 31 stycznia 2019 r., 10:58
Czarodzieje z Kaszub wystąpią w programie "Mamma Mia" telewizji Polsat
Znany i lubiany przez kaszubską społeczność zespół Czarodzieje z Kaszub, 2 lutego wystąpi w programie "Mamma Mia", który emitowany jest w telewizji Polsat. Czarodzieje opowiedzą o swojej nowej trzeciej autorskiej płycie.