piątek, 20 kwietnia 2018 r., 15:46
Za nami powiatowe eliminacje konkursu "Rodno Mowa"
Prawie 60 recytatorów wzięło udział w powiatowych eliminacjach 47. edycji konkursu recytatorskiego literatury kaszubskiej "Rodno mowa". Przesłuchania odbyły się w piątek w Kartuskim Centrum Kultury.

piątek, 20 kwietnia 2018 r., 12:25
Solowa płyta wirtuoza akordeonu Pawła Nowaka zachwyca publiczność
W podróż przez historię rozrywkowej muzyki akordeonowej od początku XX wieku do czasów współczesnych zabrał swoich słuchaczy Paweł Nowak, który w Sulęczynie i Kościerzynie promował swoją pierwszą solową płytę "Accordion Virtuoso". Występ wirtuoza akordeonu spotkał się z zachwytem i gromkimi brawami obu publiczności.

wtorek, 17 kwietnia 2018 r., 10:20
Borkowo. Dzień Europejski ze starożytnymi postaciami i  hiszpańskimi tancerkami
Taniec irlandzki, hiszpański i Zorby. Fińskie Muminki, św. Mikołaj rozdający cukierki i renifery. Zaroiło się też od europejskich monarchów - holenderski król i królowa oraz brytyjska rodzina królewska... z psem. Nie zabrakło również starożytnych greckich bogów i symbolicznego zaprezentowania dyscyplin olimpijskich. Do tego jeszcze wokalne występy uczniów i dużo wiadomości na temat krajów Unii Europejskiej.

wtorek, 17 kwietnia 2018 r., 09:37
Pochwalili się wiedzą o Franciszku Trederze - konkurs w Muzeum Kaszubskim
Znajomością życia i działalności założyciela kartuskiego muzeum chwalili się uczestnicy IV Gminnego Konkursu Wiedzy o Franciszku Trederze, który odbył się 13 kwietnia. Uczestniczyły w nim drużyny z ośmiu szkół gminy Kartuzy.

poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., 10:10
Wiemy, kto wystąpi na Przebojowej Majówce w Stężycy
Kordian, Classic, Defis, Piekni i Młodzi, Milano, Łobuzy, Basta, Playboys, M-Power, Andre, Eratox, Jagoda, Mejk, Soleo, News, Markus P, Bayera, Exaited, Shantel oraz Lider Dance zagrają podczas tegorocznej Przebojowej Majówki w Stężycy. Jedna z największych imprez regionu odbędzie się w sobotę, 26 maja.

niedziela, 15 kwietnia 2018 r., 14:41
Chwaszczyno. Oficjalne otwarcie Strefy Kultury
W sobotnie popołudnie uroczyście przecięto wstęgę, otwierając tym samym obiekt, na który mieszkańcy Chwaszczyna czekali od lat. Strefa Kultury, bo tak nazwano nową placówkę, będzie służyć wszystkim miejscowym organizacjom, klubom, stowarzyszeniom i działającym tam zespołom artystycznym. Znalazła tam też miejsce biblioteka z prawdziwego zdarzenia. Obiekt poświęcił ks. Piotr Gruba, proboszcz chwaszczyńskiej parafii.

niedziela, 8 kwietnia 2018 r., 22:00
Przodkowo. Turniej sołectw na wesoło i z ambitną walką o Grand Prix
W niedzielne popołudnie w sali widowisko - sportowej o punkty i nagrody walczyło czternaście przodkowskich sołectw. Rywalizacja obejmowała prezentację swojego sołectwa oraz udział w przygotowanych dla nich konkurencjach sportowych. Najwięcej punktów wywalczyło sołectwo Smołdzino, zdobywając w ten sposób Grand Prix.

sobota, 7 kwietnia 2018 r., 20:24
Żukowo. Panie z KGW Skowarcz wywalczyły jubileuszowe Grand Prix
W żukowskiej hali widowiskowo - sportowej odbył się w sobotę XV jubileuszowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego. Znana i lubiana impreza obchodziła swój kryształowy jubileusz. Z tego też powodu zanim rozpoczęły się turniejowe zmagania burmistrz żukowskiej gminy Wojciech Kankowski podjął uczestniczki konkursu i zaproszonych gości wielkim urodzinowym tortem.

piątek, 6 kwietnia 2018 r., 20:44
Nagrody Kartesko Skra w rękach lareatów
Już po raz siedemnasty burmistrz Kartuz uhonorował postaci zasłużone dla świata kultury, sportu, gospodarki, a także tych, którzy pomagają innym oraz przyczyniają się do promocji gminy Kartuzy. W tym roku Mieczysław Gołuński wręczył osiem statuetek, dziesięć wyróżnień i jedną nagrodę specjalną. Galę uświetnił występ chórów "Cartusia" i "Kakofonia" pod dyrekcją dr Małgorzaty Kuchtyk.

piątek, 6 kwietnia 2018 r., 16:11
Wojewódzki finał potyczek gospodyń w sobotę w Żukowie
Taniec, śpiew, moda, kabaret i kulinaria w sobotę królować będą w hali widowiskowo-sportowej w Żukowie. Odbędzie się tam wojewódzki finał Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. W szranki staną reprezentantki piętnastu powiatów.