poniedziałek, 15 października 2018 r., 11:24
"Dwa światy" na rzecz kartuskiego hospicjum - poruszający koncert grupy Niemagotu
W niedzielny wieczór w kościele pw. św. Wojciecha w Kartuzach zgromadziły się tłumy. Wszystko za sprawą koncertu grupy "Niemagotu" w ramach akcji "Dwa światy" dedykowanej Kartuskiemu Hospicjum Domowemu Caritas. Spotkanie z muzyką i modlitwą było okazją, by podziękować wolontariuszom i osobom wspierającym tę piękną ideę, jak również wspomóc ją darowizną.

środa, 10 października 2018 r., 11:54
Lisie Jamy. Święto ziemniaka
W niedzielę, 30 września na boisku przy Szkole Podstawowej im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach, odbył się już XIX festyn "Swiãto bùlwë". Na początku Anna Reiter i Żanetta Penkowska przywitały wszystkich zebranych, wymieniły atrakcje, które czekają na przybyłych gości i omówiły co będzie działo się na scenie.

poniedziałek, 8 października 2018 r., 07:30
Kartuzy. Widowiskowa rekonstrukcja historyczna na święto miasta
W niedzielne popołudnie mieszkańcy Kartuz i pasjonaci historii mieli okazję odbyć krótką podróż w czasie i zobaczyć zarys tego, co działo się na kartuskiej ziemi na początku września 1939 roku. Rekonstrukcję przypominającą losy Kartuskiego Batalionu Obrony Narodowej przygotowano w ramach obchodów święta miasta oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

czwartek, 4 października 2018 r., 18:51
Żukowo. Kaszubska Lilia 2018 dla hafciarki Bernadety Reglińskiej
Po raz kolejny żukowski oddział Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego przyznał Kaszubską Lilię. W tym roku wyróżnienie wręczono Bernadecie Reglińskiej, jednej z najbardziej znanych, docenianych i utytułowanych hafciarek żukowskiej gminy. Nagrodę tę otrzymują osoby szczególnie zasłużone dla miejscowej kultury i tradycji.

środa, 3 października 2018 r., 15:01
Widowiskowa rekonstrukcja z okazji święta miasta w Kartuzach
6 października to dzień św. Brunona, patrona Kartuz. W tym roku święto to zostanie uczczone w nieco inny sposób. Już w niedzielę z tej okazji zaplanowano widowiskową rekonstrukcję historyczną oraz ciekawy program dla dzieci.

środa, 3 października 2018 r., 14:11
Wyprawa emerytów i rencistów pożarnictwa na Sulwaszczyznę
Od 6 do 9 września Zarząd Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Kartuzach zorganizował czterodniową wycieczkę autokarową na Sulwaszczyznę. Bogaty program wspólnej wyprawy sprawił, że wszyscy jej uczestnicy powrócili do swoich domów z pełnym bagażem wspaniałych wspomnień i wrażeń.

niedziela, 30 września 2018 r., 16:49
Leźno. Taneczna podróż po świecie na 20-lecie zespołu Perełki
W piątkowy wieczór w wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej Szkoły Podstwowej w Leźnie uroczyście obchodzono porcelanowy jubileusz Zespołu Tanecznego Perełki. Przez dwie dekady zespół prezentował swój kunszt taneczny nie tylko na szkolnych imprezach, ale także zdobywał laury na różnego rodzaju przeglądach, festiwalach i turniejach. Wszystkie te wydarzenia odbywały się pod okiem założycielki, choreografki i opiekunki Ireny Stoppy.

czwartek, 27 września 2018 r., 13:04
Rejs żaglowcem uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żukowie
Uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żukowie po raz kolejny przeżyli niezapomnianą, żeglarską przygodę wyruszając na morze. Popłynęli na dwudniowy rejs po wodach Zatoki Gdańskiej żaglowcem "Bryza H", jednym z najstarszych polskich, drewnianych oldtimerów.

wtorek, 25 września 2018 r., 15:32
"Kamerdyner" już w kinach. Gdzie zobaczymy go w powiecie kartuskim?
W piątek do kin trafił "Kamerdyner". Ten długo wyczekiwany przez publiczność film opowiada o historii pruskiego rodu von Krauss zamieszkującego w okolicach Pucka oraz miłości między kaszubskim chłopcem Mateuszem, a niemiecką arystokratką Maritą. To jak podkreślają twórcy, historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. "Kamerdynera" będzie można zobaczyć m.in. w Kartuzach, Żukowie i Chmielnie.

niedziela, 16 września 2018 r., 10:04
Sławomir Bronk o muzyce, która chwyta za duszę
Przez wielu zawód ten uważany jest za jeden z najtrudniejszych w świecie muzyki. To on wydobywa z artystów to, co najlepsze i prowadzi ich przez koncert. O tajnikach pracy dyrygenta, początkach chóru Discantus i Festiwalu Muzyki Kameralnej ze Sławomirem Bronkiem rozmawiał Dominik Ropela.