poniedziałek, 13 marca 2017 r., 20:14
Sławki. Panie świętowały z okazji Dnia Kobiet
Poniedziałkowy wieczór szczególnie tej piękniejszej części sołectwa Sławki upłynął w wyjątkowo miłej atmosferze. A to za sprawą zorganizowanego tam po raz pierwszy przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich spotkania z okazji Dnia Kobiet.

poniedziałek, 13 marca 2017 r., 15:01
Mieszkanki Węsior po raz kolejny wspólnie uczciły Dzień Kobiet
Jak co roku, mieszkanki sołectwa Węsiory wspólnie uczciły Dzień Kobiet. Na wszystkie panie czekały nie lada atrakcje. Poza życzeniami, kwiatkami, poczęstunkiem dla świętujących wystąpiły mistrzynie powiatu kartuskiego - Kaszubianki.

piątek, 10 marca 2017 r., 23:14
Żukowo. Wybrali najlepszych recytatorów w gminie
Do tegorocznego gminnego etapu XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej przystąpiło 37. uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Dzieci oraz młodzież zaprezentowały zróżnicowany dobór utworów. Najbardziej "kolorowe" wiersze deklamowały najmłodsi uczestnicy. Młodzież gimnazjalna potraktowała konkurs bardzo poważnie, deklamując m. in. Kamila Baczyńskiego, Edwarda Stachurę czy naszego narodowego wieszcza Adama Mickiewicza.

piątek, 10 marca 2017 r., 22:26
Banino. Uczniowie spotkali się z pisarką Wiolettą Piasecką
W Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Baninie odbyło się 2 marca br. spotkanie z autorką wielu bajek i baśni - Wiolettą Piasecką. Pisarka opowiadała licznie zgromadzonym czytelnikom z klas drugich i trzecich o losach wielkiego duńskiego baśniopisarza H.Ch. Andersena.

piątek, 10 marca 2017 r., 21:59
Żukowo. Czeremuchy w kabarecie na Dzień Kobiet
Corocznej tradycji stało się zadość. Grupa teatralna Czeremuchy wraz z muzycznym kwartetem zaprosiła na występ z okazji Dnia Kobiet. W tym roku zebranym popłynęły łzy... ze śmiechu! Instruktor grupy Robert Redlicki przedstawił zebranym studium kobiety z przymrużeniem oka.

piątek, 10 marca 2017 r., 20:55
Przodkowo. Tydzień Kaszubski - edukacyjnie, zabawowo i z humorem
Od ponad 20 lat Przedszkole Samorządowe w Przodkowie organizuje dni kaszubskie. Milusińscy spotykają się z osobami, które w przystępny i interesujący sposób przekazują dzieciom wiedzę o Kaszubach. Program jest tak pomyślany, aby znalazły się w nim m. in. elementy muzyczne, literackie i plastyczne. W ten sposób połączono edukację z zabawą, dzięki czemu maluchy nie mają czasu na nudę.

poniedziałek, 6 marca 2017 r., 12:09
Znamy gwiazdy Przebojowej Majówki w Stężycy
Akcent, Piękni i Młodzi, Andre, Boys, Classic, Long & Junior, Extazy, Exaited, Power Play, Top Girls, Jorrgus oraz inne zespoły disco polo zagrają podczas tegorocznej Przebojowej Majówki w Stężycy, którą zaplanowano na 20 maja. To jednak nie koniec muzycznych atrakcji tego lata w Stężycy.

niedziela, 5 marca 2017 r., 08:05
Prokowo. Dzień Kobiet w strażackim wydaniu
Życzenia, kwiaty i słodkie niespodzianki czekały na panie, które odpowiedziały na zaproszenie zarządu OSP Prokowo. W sobotę w tamtejszej strażnicy już po raz drugi świętowano bowiem Dzień Kobiet.

sobota, 4 marca 2017 r., 22:05
Żukowo. Turniejowe trofeum wywalczyły Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej
Panie z ośmiu kół z naszego powiatu stanęły w sobotnie przedpołudnie do rywalizacji, aby wywalczyć Grand Prix VII Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. Punkty zdobywały w pięciu kategoriach - kulinarnej, modowej, wokalnej, tanecznej i edukacyjnej. Główne trofeum trafiło do rąk pań ze Stowarzyszenia Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej.

sobota, 18 lutego 2017 r., 22:04
Żukowo. Ponad 400 seniorów obchodziło swoje święto
Po raz ósmy seniorzy z miasta i sołectwa Żukowo zostali zaproszeni po to, aby mogli wspólnie spędzić czas przy poczęstunku, muzyce, ciekawych rozmowach i tańcach. Specjalnie dla nich wystąpili uczniowie z żukowskiej podstawówki. Goście delektowali się smakowitym tortem i wielu innymi smakołykami. Opuszczając halę widowiskowo - sportową żukowskiego gimnazjum, każdy z seniorów otrzymał upominek.