poniedziałek, 26 czerwca 2017 r., 14:10
Borek Kamienny. Sobótki z uhonorowaniem najlepszych uczniów w tle
Rozpalenie ogniska, smażenie kiełbasek, tance przy dźwiękach muzyki, czy przejażdżka konikami - między innymi takie atrakcje towarzyszyły imprezie z okazji sobótek w sołectwie Borek. W tym roku obchody Nocy Świętojańskiej połączone zostały też z uroczystym wręczeniem nagród uczniom, którzy mogą poszczycić się wysokimi wynikami w nauce. Nagrodzenie najlepszych wychowanków tamtejszej placówki było możliwe dzięki sołtysowi sołectwa Borek, który pozyskał środki od sponsorów na zakup nagród.

poniedziałek, 26 czerwca 2017 r., 11:56
Świętojańska zabawa w Sławkach
Sobótki 2017 w Sławkach przeszły do historii. W sobotę, 24 czerwca w "Stodole u Sołtysa" po raz kolejny "pito, żarto i gyrą darto". Jak w ubiegłych latach dla gości przygotowano mnóstwo atrakcji.

piątek, 23 czerwca 2017 r., 23:31
Sierakowice. Kaszubska Sobótka z przeglądem orkiestr dętych
Obrzęd ścinania kani, rozpalenie ogniska, czy szukanie kwiatu paproci - między innymi takie kaszubskie tradycje towarzyszyły imprezie z okazji sobótek w Sierakowicach. W tym roku obchody Nocy Świętojańskiej połączone zostały też z I Powiatowym Przeglądem Orkiestr Dętych. Wspólne świętowanie zwieńczyła zabawa z zespołem Long Play.

piątek, 23 czerwca 2017 r., 21:37
Ścięli łeb kani - sobótkowy zwyczaj w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach
W piątkowy wieczór, podczas Nocy Świętojańskiej w Kartuzach odbyło się niecodzienne widowisko. Zebrał się sąd. Przedstawiono długą listę win, za które odpowiedziała kania. Za wszelkie nieszczęścia, jakie spotkały Kaszubów ucięto jej łeb. W ten sposób przypomniano dawny kaszubski obrzęd sobótkowy. Inscenizację przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Kiełpinie. Podczas widowiska nie ucierpiało żadne zwierzę - kanię, objętą dziś ścisłą ochroną zastępuje się specjalnie przygotowaną na tę okazję kukłą.

środa, 21 czerwca 2017 r., 18:26
Do Truskawkobrania zostało 10 dni - sprawdź program imprezy
Michał Szpak, Fancy i Sound’n’Grace to gwiazdy tegorocznego Truskawkobrania. Największa w regionie impreza dedykowana kaszubskiej malenie w tym roku odbędzie się w nowej, jednodniowej formule. Tradycyjnie jednak będą towarzyszyć jej konkursy na najładniejsze stoisko oraz na najsmaczniejsze truskawkowe danie.

niedziela, 18 czerwca 2017 r., 21:15
Warzenko. Jubileuszowy piknik rodzinny z atrakcjami dla uczestników w każdym wieku
Piknik zorganizowano po raz piąty. W tegorocznym programie czterogodzinnej imprezy były propozycje zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Najmłodsi mogli cieszyć się udziałem w wielu konkursach, które kończyły się słodkimi nagrodami. Mogły też bez limitu korzystać z karuzeli i dmuchanej zjeżdżalni. Strażacy prezentowali sprzęt pożarniczy, a panie z KGW zadbały o słodki poczęstunek.

czwartek, 15 czerwca 2017 r., 20:41
Żukowo. Gminny Festiwal Młodzieży integrował licealistów i uczniów gimnazjów
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących po raz jedenasty zorganizował Gminny Festiwal Młodzieży. Z zaproszenia skorzystali gimnazjaliści z Chwaszczyna, Leźna, Przyjaźni i Żukowa. W czterogodzinnej imprezie towarzyszyła im reprezentacja gospodarzy. W tym roku hasłem przewodnim był sport. Szkoły otrzymały nagrody, a wszystkich uczestników obdarowano upominkami.

wtorek, 13 czerwca 2017 r., 13:34
Marta Goluch zwyciężczynią TPŚ na 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim
Marta Goluch reprezentująca Kartuskie Centrum Kultury zajęła pierwsze miejsce w Turnieju Poezji Śpiewanej na 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim we Włocławku. Okazała się najlepsza w Polsce nie tylko wg jury - zdobyła też nagrodę publiczności. Do sukcesu poprowadził Martę Mieczysław Kilarski, kartuski gitarzysta związany z KCK.

piątek, 9 czerwca 2017 r., 12:15
Czeczewo. Piknik z okazji Dnia Dziecka
Dmuchana zjeżdżalnia, skoki na euro bungee, przejażdżki kucykiem oraz bryczką i malowanie twarzy - to kilka z wielu atrakcji, przygotowanych dla uczniów Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie na festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbył się 6 czerwca.

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 18:53
Leźno. Rodzinny festyn z różnorodną ofertą dla dzieci i dorosłych
Kolejna wspaniała impreza za nami! Festyn Rodzinny, jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w naszej szkole. Dzień pełen atrakcji dla małych i dużych mieszkańców Leźna, bo przecież na tę imprezę przychodzi się całymi rodzinami. Na uczestników czekały m. in. występy artystyczne, loteria fantowa, przejażdżki konne i rozgrywki sportowe.