dzisiaj, 09:27
Weekend pod znakiem gminnych dożynek
Ostatnia niedziela sierpnia tradycyjnie upłynie pod znakiem gminnych dożynek. Za tegoroczne plony będą dziękować mieszkańcy gmin Kartuzy, Przodkowo, Sierakowice i Sulęczyno. Z kolei na chmieleńskim stadionie w sporcie pożarniczym zmierzą się strażacy-ochotnicy z terenu gminy Chmielno.

wtorek, 20 sierpnia 2019 r., 10:42
Festyn sołecki w Staniszewie za nami
Radośnie, aktywnie, a przede wszytkim rodzinnie upłynął już czwarty festyn sołecki w Staniszewie. Uczestnicy bawili się podczas ciekawych konkurenci rodzinnych, mieli możliwość przejażdżki nietypowymi rowerami, a także zabawy do późnych godzin wieczornych.

poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., 12:34
Festiwal Tradycji Kaszubskich w Chmielnie - Robert Jakubek Mistrzem Polski w zażywaniu tabaki
W niedzielne popołudnie w Chmielnie odbyła się kolejna edycja Festiwalu Tradycji Kaszubskich. Imprezie towarzyszyły siedemnaste Mistrzostwa Polski w zażywaniu tabaki. Złotą Tabakierę w tym roku zdobył Robert Jakubek.

niedziela, 18 sierpnia 2019 r., 16:22
Rolnicy z gminy Somonino świętują w Borczu
Msza święta dziękczynna polowa, przekazanie bochna chleba na ręce wójta przez starostów dożynek, podziękowania i życzenia dla rolników, liczne występy artystyczne oraz konkursy dożynkowe - tak w wielkim skrócie przebiega doroczne święto plonów gminy Somonino. W tym roku gospodarzem uroczystości jest Borcz.

niedziela, 18 sierpnia 2019 r., 16:14
Szymbark. VII Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich
Paradny przejazd zabytkowych konnych sikawek strażackich, pokazy gaszenia pożarów z ich udziałem oraz przy użyciu gaśnicy proszkowej oraz wspólna biesiada przy kapeli kaszubskiej - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników VII Wielkiej Parady Konnych Sikawek Strażackich.

niedziela, 18 sierpnia 2019 r., 16:05
Gminne święto plonów w Chmielnie
Uroczystą mszą świętą dziękczynną i barwnym korowodem dożynkowym zainaugurowano w niedzielne południe w Chmielnie gminne święto plonów, któremu towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Tradycyjnie nie zabrakło przekazania bochna chleba przez starostów dożynek na ręce włodarza gminy oraz dzielenia się chlebem upieczonym z tegorocznych zbiorów z mieszkańcami.

piątek, 16 sierpnia 2019 r., 23:48
Kasia Kowalska na finał Nocy pod Gwiazdami w Sierakowicach
Mind Seekersach, Tabu, Ania Karwan i Kasia Kowalska - takie zespoły wystąpiły podczas tegorocznej Nocy pod Gwiazdami w Sierakowicach. Mimo iż pogoda plotła momentami figla, w sierakowickim amfiteatrze bawiły się tłumy.

piątek, 16 sierpnia 2019 r., 20:45
Eksplozja kolorów w Sierakowicach
Eksplozja kolorów zainaugurowała doroczną Noc pod Gwiazdami w Sierakowicach. W sierakowickim amfiteatrze nie brakło chętnych, którzy wyrzucali w niebo kolorowe proszki. Wielobarwny pył pokrywał uczestników zabawy od stóp do głów.

czwartek, 15 sierpnia 2019 r., 19:53
Muzyka gospel zabrzmiała na kartuskim Rynku
W niedzielne popołudnie w centrum Stolicy Kaszub odbył się koncert muzyki gospel. Kartuska publiczność miała okazję posłuchać pełnej energii i radości chrześcijańskiej muzyki w wykonaniu zespołu John Tillery & Living Sacrifice.

czwartek, 15 sierpnia 2019 r., 17:39
Rolnicy z gminy Stężyca dziękują za tegoroczne plony
Uroczysta msza święta dziękczynna, barwny dożynkowy korowód, dzielenie się chlebem, konkurs na najpiękniejszą koronę żniwną, uhonorowanie rolników, liczne występy, czy turniej sołectw - tak rolnicy z gminy Stężyca świętują tegoroczne święto plonów. Mieszkańców gminy w tym roku gości Wygoda Łączyńska. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret K2..