wczoraj, 15:17
Diecezjalne święto plonów w Lubaniu
Rolnicy z całej diecezji pelplińskiej w niedzielę zjechali do Lubania. Odbyły się tam bowiem diecezjalne dożynki połączone ze świętem plonów gminy Nowa Karczma. Uroczystości dożynkowe były okazją do podziękowania rolnikom za ich trudną pracę na roli.

piątek, 13 września 2019 r., 11:55
Czarodzieje z Kaszub wystąpią w "Pytaniu na śniadanie"
Znany i lubiany przez kaszubską społeczność dziecięcy zespół rockowy "Czarodzieje z Kaszub" we wtorek, 17 września wystąpi w programie "Pytanie na śniadanie". Młodzi artyści opowiedzą o zespole, planach na przyszłość i najnowszej płycie "Chodzą strachy".

wtorek, 10 września 2019 r., 08:23
Narodowe Czytanie w Kiełpinie
W sobotę, 7 września odbył się finał tegorocznej akcji Narodowego Czytania Nowel pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Do akcji, już po raz kolejny włączyło się również Kiełpino. Mieszkańcy wraz z lokalnymi samorządowcami odczytali "Katarynkę" Bolesława Prusa.

czwartek, 5 września 2019 r., 10:17
Weekend ze zmaganiami KGW i strażaków, Festiwalem Ludzie dla Ludzi i Biegiem o Złotą Górę
Festiwal Ludzie dla Ludzi z I Pomorską Spartakiadą Kół Gospodyń Wiejskich, Bieg o Złotą Górę, Odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sianowie, Powiatowe Zawody w Sporcie Pożarniczym, Rajd Rowerowy Arkun, czy Dożynki Parafialne i X Festyn Kaszubski w Tuchomiu między innymi takie propozycje na spędzenie czasu w pierwszy wrześniowy weekend przygotowano w powiecie kartuskim.

niedziela, 1 września 2019 r., 15:30
Święto Pstrąga i Lipienia
Degustacje potraw z pstrąga, zabawy dla dzieci, jubileuszowy koncert zespołu Tomasz Dorniak Massuana i gwiazda wieczoru Bernard Dornowski - Ex Czerwone Gitary - tak w wielkim skrócie przedstawia się program Święta Pstrąga i Lipienia, które trwa w Żukowie.

sobota, 31 sierpnia 2019 r., 21:03
Bazuna Independent - koncert Pawła Gruby i Gedymina Grubby w Sierakowicach
W sobotni wieczór w Drewnianym Zabytkowym Kościele w Sierakowicach odbył się wyjątkowy koncert Bazuna Independent. Tym samym publiczność miała okazję usłyszeć Pawła Grubę - autora i wykonawcę pierwszej na świecie Bazuny koncertowej oraz Gedymina Grubbę - światowej sławy organistę, improwizatora, kompozytora i dyrygenta.

sobota, 31 sierpnia 2019 r., 16:13
Piknik z Ekonomią Społeczną z oddaniem do użytku sprzętu wodnego
W końcu nastąpiło oficjalnie otwarcie wypożyczalni sprzętu wodnego na Jeziorze Klasztornym. Wszystko przy głośnej muzyce, bańkach mydlanych, smacznych lodach i sprzyjającej pogodzie. Mieszkańcy Kartuz mogli miło spędzić czas na Pikniku z Ekonomią Społeczną na Wyspie Łabędziej.

czwartek, 29 sierpnia 2019 r., 10:20
Ostatni wakacyjny weekend ze Zlotem MitsuManiaków i sportowymi emocjami
V Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w Skokach Przez Przeszkody, XVII Ogólnopolski Zlot Mitsumaniaków, Piknik na Wyspie Łabędziej w Kartuzach, Święto Pstrąga i Lipienia w Żukowie, Trigar.pl MTB Challenge na Złotej Górze czy targi zdrowej żywności w Żukowie - to tylko niektóre propozycje na spędzenie ostatniego wakacyjnego weekendu w powiecie kartuskim.

czwartek, 29 sierpnia 2019 r., 09:56
Chmielno. Dzieci spędziły weekend z nauką ścisłą
Nauka w wakacje? Czemu nie! Przekonała się o tym grupa dzieci z Chmielna i okolic, która w miniony weekend uczestniczyła w warsztatach z nauk ścisłych. Najmłodsi poszerzali swoje horyzonty ucząc się kryptografii i programowania.

niedziela, 25 sierpnia 2019 r., 21:26
Przodkowianie dziękowali za dary ziemi i tegoroczne plony
W ostatnią niedzielę sierpnia rolnicy i mieszkańcy gminy Przodkowo dziękowali za tegoroczne zbiory. Dożynkowe uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej koncelebrowanej przez ks. Wacława Mielewczyka, proboszcza parafii św. Andrzeja. Po zakończeniu nabożeństwa barwny korowód przemaszerował ulicami wsi na przodkowski stadion. Tam odbyło się tradycyjne przekazanie bochna chleba. Rozstrzygnięto też konkurs na najpiękniejszy wieniec i kołacz dożynkowy.