niedziela, 16 czerwca 2019 r., 22:24
Żukowo. Zespół Taneczny Rapsodia obchodził swój porcelanowy jubileusz
W niedzielny wieczór hala widowiskowo - sportowa przez kilka godzin rozbrzmiewała muzyką, w rytm której młode artystki czarowały widzów magią tańca. Podczas uroczystej gali z okazji 20-lecia Rapsodii zespół zaprezentował niemal cały dotychczasowy repertuar. Tancerki i twórczynię zespołu Beatę Stoppę obdarowano podziękowaniami, gratulacjami, kwiatami i olbrzymim aplauzem publiczności. Były też dwa duże torty i gromkie "Sto lat".

poniedziałek, 10 czerwca 2019 r., 08:13
IX Festyn Rodzinny nad Jeziorem Wielkim w Miechucinie
Już po raz dziewiąty społeczność Miechucina i okolicznych miejscowości bawiła się na wielkim festynie rodzinnym. Moc atrakcji i wspaniała pogoda zgromadziły wielu uczestników. Organizatorzy zadbali, by nie zabrakło konkursów dla całych rodzin i niespodzianek dla najmłodszych.

niedziela, 9 czerwca 2019 r., 18:23
Pełen zabawy, uśmiechu i atrakcji Festyn Rodzinny w Klukowej Hucie
Kącik przedszkolaka, konkursy dla dzieci i ich rodziców, liczne występy artystyczne, wystawa prac dzieci, pokazy straży pożarnej, czy wielki dmuchany plac zabaw - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników szesnastego już Festynu Rodzinnego w Klukowej Hucie. Tym samym popołudnie upłynęło im pod znakiem dobrej, rodzinnej zabawy oraz prezentacji talentów dzieci i młodzieży.

sobota, 8 czerwca 2019 r., 20:32
Społeczność kartuskiej Jedynki po raz kolejny bawiła się na festynie
W sobotnie popołudnie uczniowie, rodzice, nauczyciele i sympatycy Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach po raz kolejny spotkali się na dorocznym festynie rodzinnym. Niestety tym razem wspólną zabawę popsuła kapryśna aura. Przez rzęsistą ulewę w połowie imprezy piknik trzeba było przenieść w mury szkoły.

wtorek, 4 czerwca 2019 r., 09:04
49. Finał Konkursu Rodno Mowa - poznaliśmy najlepszych kaszubskich recytatorów
W niedzielne popołudnie w Chmielnie nagrodzono i wyróżniono najlepszych tegorocznych kaszubskich recytatorów. Już po raz 49. w stolicy kaszubskiego języka odbył się finał konkursu Rodno Mowa.

poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 10:44
Udany Strażacki Dzień Dziecka w Stężycy
W niedzielne popołudnie w Amfiteatrze w Stężycy odbyła się druga edycja Strażackiego Dnia Dziecka. Jego uczestnicy nie mogli narzekać na nudę, bo w każdym zakątku amfiteatru czekały na nich nie lada atrakcje. Gaszenie pożarów, wspinaczka, przejście zadymionym pomieszczeniem, udzielanie pierwszej pomocy, cięcie pojazdu przy pomocy nożyc hydraulicznych, czy przejażdżka strażacką łodzią - to tylko niektóre z nich.

niedziela, 2 czerwca 2019 r., 20:43
Rodzinny festyn z morzem atrakcji w Żukowie
Za nami pełen atrakcji Dzień Dziecka w Żukowie. Tegoroczna edycja była istną bombą atrakcji, która przyciągnęła tłumy. Nad Jeziorkiem nie zabrakło festynu zorganizowanego przez SOSW w Żukowie, zawodów Strongman o Puchar Burmistrza, V Rodzinnych Mistrzostw Auto Miras, Strefy Tiktokerów oraz koncertów Magdy Beredy i zespołu Felivers.

niedziela, 2 czerwca 2019 r., 10:00
Pełen atrakcji Dzień Dziecka w Żakowie
Działka gminna w Żakowie w sobotni wieczór szczególnie ku uciesze najmłodszych mieszkańców sołectwa zamieniła się w wielki plac zabaw. Odbył się tam bowiem festyn z okazji Dnia Dziecka. Na wszystkich milusińskich czekało mnóstwo atrakcji.

piątek, 24 maja 2019 r., 12:27
Sprawdź, co będzie się działo w weekend
Festyny, zawody wędkarskie, koncerty, wyścigi dronów i zlot motocyklistów - to tylko niektóre atrakcje czekające w ten weekend w powiecie kartuskim i nie tylko. Warto sprawdzić wszystkie propozycje i wybrać najbardziej interesującą dla siebie.

wtorek, 21 maja 2019 r., 12:11
Rodzinna zabawa na pikniku integracyjnym w Mirachowie
"Na wesoło i po kaszubsku" - pod takim hasłem po raz szesnasty w leśniczówce w Mirachowie odbył się festyn organizowany przez Stowarzyszenie Ziemi Mirachowskiej. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. Każdy z uczestników znalazł dla siebie coś interesującego.