wczoraj, 09:27
Pomieczyno. Z rodzicami o bezpieczeństwie ich pociech
"Profilaktyka = bezpieczeństwo" - to temat przewodni spotkania kartuskiej funkcjonariuszki z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Pomieczynie. Policjantka przekazała opiekunom najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa, w szczególności bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

wczoraj, 09:23
Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny
W powiecie kartuskim rusza akcja informacyjno-edukacyjna "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jest ona elementem kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo" Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

poniedziałek, 18 września 2017 r., 15:40
Kawle. Seatem pod ciężarówkę - ranny kierowca
Kierujący seatem mężczyzna został przetransportowany do szpitala po tym, jak na trasie Kawle-Gowidlino najpierw zahaczył o VW Golfa, a następnie wjechał pod scanię. Ruch na czas wykonywania czynności był zablokowany w obu kierunkach.

poniedziałek, 18 września 2017 r., 11:22
Kierował pojazdem, mimo cofnięcia mu uprawnień
Za kierowanie pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień odpowie 27-latek, którego w sobotnie popołudnie zatrzymali kartuscy policjanci. Mężczyźnie cofnięto uprawnienia w lipcu.

poniedziałek, 18 września 2017 r., 11:11
Nie zatrzymał się do kontroli, podjął ucieczkę - był pijany
W sobotnią noc policjanci chcieli zatrzymać do kontroli kierującego mercedesem na szwedzkich tablicach rejestracyjnych. Kierujący pojazdem na widok radiowozu przyspieszył. Zatrzymał się dopiero na krawężniku. Miał w organizmie ponad promil alkoholu.

niedziela, 17 września 2017 r., 17:18
Patoka. Zderzenie ciągnika z audi
Dziecko trafiło do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w niedzielne popołudnie na trasie Kiełpino-Wyczechowo. Na łuku drogi czołowo-bocznie zderzył się ciągnik z audi.

sobota, 16 września 2017 r., 18:35
Ukradł strażacki samochód i spowodował kolizję. Był pijany
Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę w Kartuzach. Na ul. Gdańskiej 42-letni mężczyzna spowodował kolizję oznakowanym strażackim samochodem, a następnie zaczął uciekać. Okazało się, że ukradł samochód należący do OSP Sulęczyno. Co więcej nie posiadał prawa jazdy i był pijany.

piątek, 15 września 2017 r., 11:25
Policjanci skotrolowali 120 kierowców, wielu ukarano mandatami
120 kontroli, 58 wykroczeń, trzy sprawy skierowane do sądu i jedno zatrzymane prawo jazdy - tak w liczbach przedstawiają się wyniki policyjnych działań, które w czwartek przeprowadzono na drogach powiatu kartuskiego. W akcji "Bezpieczna Droga" uczestniczyło 30 funkcjonariuszy.

czwartek, 14 września 2017 r., 22:24
Tokary. "Czołówka" BMW z oplem
W czwartkowy wieczór służby ratunkowe interweniowały w Tokarach, gdzie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych - BMW z oplem. Szczęśliwie żaden z uczestników zajścia nie odniósł obrażeń.

czwartek, 14 września 2017 r., 12:30
Wiatr poprzewracał drzewa i uszkodził obiekty
Silny wiatr, który szalał w nocy z środy na czwartek na Kaszubach na szczęście nie wyrządził większych szkód. Kartuscy strażacy w związku z wichurami i deszczem odnotowali kilka interwencji, które dotyczyły zalań, powalonych drzew oraz uszkodzonych obiektów.