wczoraj, 15:47
Nieznana substancja w szkole w Sierakowicach. Ewakuowano 120 osób
W piątkowe popołudnie w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach rozpylono nieznaną substancję. Na miejsce wezwano straż, policję i zespół ratownictwa medycznego. Ewakuowano około 120 osób. Szesnaścioro dzieci i dwoje dorosłych skarży się na złe samopoczucie, jednak jak informuje policja, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

wczoraj, 12:09
Policjanci poszukują Marcina Konkola z Kobysewa
25-letni Marcin Konkol z Kobysewa wyszedł z domu w niedzielę, 13 stycznia i dotąd nie wrócił ani nie skontaktował się z rodziną. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach proszą o pomoc w poszukiwaniach.

wczoraj, 10:05
30-latka trafiła do szpitala po zatruciu tlenkiem węgla
Jest niezwykle niebezpieczny - nie da się go wyczuć ani zobaczyć. Zatrucie tlenkiem węgla, potocznie zwanym czadem może doprowadzić do śmierci. W czwartek strażacy interweniowali w związku z ulatnianiem się tej substancji w Chwaszczynie. Do szpitala trafiła jedna osoba.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 13:35
Okradał myjnie samochodowe - grozi mu nawet 10 lat więzienia
Kradł pieniądze m.in. z automatów w myjniach samochodowych. Działał na terenie gmin Żukowo, Przodkowo i Kolbudy. Zatrzymanemu przez policję 31-latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 09:41
27-latek ranny w wypadku w Przodkowie
27-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego w sobotni poranek trafił do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w Przodkowie. Samochód, który prowadził wpadł w poślizg i uderzył w betonowy słup ogrodzenia.

piątek, 11 stycznia 2019 r., 14:52
W Raduni po raz kolejny znaleziono szczątki zwierząt
W tym tygodniu już po raz trzeci służby interweniowały w związku z ujawnieniem w rzece Raduni szczątków zwierząt. W piątkowe przedpołudnie natrafiono na kolejne zwierzęce truchła i wnętrzności.

piątek, 11 stycznia 2019 r., 11:49
Trwa wyjaśnianie przyczyn katastrofy budowlanej w Rutkach
Trwa wyjaśnianie przyczyny katastrofy budowlanej, do której doszło w czwartkowe popołudnie w Rutkach. Podczas prac energetycznych osunęła się skarpa, zabierając z sobą samochód dostawczy i zrywając drogę. Ziemia osunęła się do Raduni, tamując bieg rzeki. Z kolei wraz z drogą runął też słup energetyczny, upadając na ciężarówkę. Droga jest nieprzejezdna do odwołania.

czwartek, 10 stycznia 2019 r., 18:52
W Rutkach zarwała się droga. "Ziemia osuwała się nam spod nóg"
Podczas prac ziemnych w Rutkach osunęła się skarpa, zabierając z sobą samochód dostawczy i zrywając drogę. Ziemia osunęła się do Raduni, tamując bieg rzeki. Z kolei wraz z drogą runął też słup energetyczny, upadając na ciężarówkę. Na szczęście nikomu nic się stało. Na miejscu wciąż działają służby.

czwartek, 10 stycznia 2019 r., 13:02
Dwie osoby zatrzymane z narkotykami
W krótkim czasie kartuscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Obojgu grozi kara nawet trzech lat pozbawienia wolności.

czwartek, 10 stycznia 2019 r., 11:10
Poszukiwany owczarek niemiecki - na znalazcę czeka nagroda!
W sobotę w Zblewie zaginął owczarek niemiecki o imieniu Caley. Ma czarną obrożę z zawieszką kliniki weterynaryjnej oraz smycz. Posiada chip. Ostatnio widziany był na terenie powiatu kościerskiego. Jeśli ktoś posiada informacje o tym, gdzie może przebywać pies, proszony jest o kontakt pod numer telefonu 536-310-979. Czeka nagroda.