wczoraj, 11:28
Kobieta wypadła z czwartego piętra w Kartuzach
W środę rano doszło do nieszczęśliwego wypadku na Osiedlu XX-lecia w Kartuzach. Z czwartego piętra w jednym z bloków wypadła kobieta. Przetransportowano ją do szpitala.

wczoraj, 10:53
Chwaszczyno. Rowerzysta potrącony przez samochód
W środowe popołudnie doszło do wypadku z udziałem rowerzysty w Chwaszczynie. Jadącego jednośladem mężczyznę potrącił samochód. Przewieziono go do szpitala.

wczoraj, 09:57
Dwie osoby ranne w wypadku w Wygodzie Sierakowskiej
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło we wtorek po południu na trasie Mojusz-Sierakowice. W Wygodzie Sierakowskiej zderzyły się trzy samochody.

środa, 18 lipca 2018 r., 16:36
Nad Kaszubami przejdą burze - wydano ostrzeżenia
W środowe popołudnie i wieczór nad Kaszubami mogą przejść burze z gradem. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia.

wtorek, 17 lipca 2018 r., 07:29
Jedna z firm budowlanych w powiecie nielegalnie zatrudniała cudzoziemców
W jednej z firm budowlanych w powiecie kartuskim nielegalnie zatrudniono dziesięcioro cudzoziemców. Nieprawidłowości wykryli podczas kontroli funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 12:26
Potrącił rowerzystkę i uciekł z miejsca zdarzenia
54-letnia kobieta trafiła w sobotę do szpitala, wskutek wypadku do którego doszło w Kosach. Jadąc rowerem, została potrącona przez samochód. Sprawca zbiegł.

niedziela, 15 lipca 2018 r., 19:03
Pożar budynku mieszkalnego w Żukowie
W niedzielne popołudnie doszło do pożaru na ul. Tuwima w Żukowie. Ogień objął budynek mieszkalny. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że żadnego z domowników nie było wówczas w obiekcie. Z pożarem walczyło kilka zastępów straży.

piątek, 13 lipca 2018 r., 09:00
Kartuzy. Miał 1,5 promila, doprowadził do kolizji
Kartuscy policjanci zatrzymali w czwartek 59-letniego mężczyznę, który kierując skodą doprowadził do kolizji na parkingu. Okazało się, że kierujący był pod wpływem alkoholu.

czwartek, 12 lipca 2018 r., 18:25
Wypadek podczas regat. Kilkanaścioro dzieci pod wodą (ćwiczenia)
Podczas odbywających się w czwartkowe popołudnie na jeziorze Brodno Wielkie regat doszło do wywrócenia się kilku żaglówek. W konsekwencji pod wodą znalazło się aż kilkanaścioro młodych osób, w tym niektóre z nich zostały ciężko ranne. Na pomoc poszkodowanym ruszyli strażacy z OSP Brodnica Górna, Łapalice i Dzierżążno. Na szczęście był to tylko scenariusz strażackich manewrów z zakresu ratownictwa wodnego.

czwartek, 12 lipca 2018 r., 13:18
Wygoda Sierakowska. Pożar sadzy w kominie
Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały w czwartkowe południe w Wygodzie Sierakowskiej, gdzie doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. Zapaleniu uległa sadza w przewodzie kominowym.