wczoraj, 12:14
Przerażająca jazda BMW na zakazie. Śledczy sprawdzą, czy mógł spowodować katastrofę
Ci, którzy w sobotę 10 sierpnia podróżowali trasą Brodnica Górna - Kartuzy przeżyli chwile grozy. Zafundował im ją kierujący BMW 49-latek, który jechał wężykiem środkiem jezdni lub lewym pasem. Jak się okazało mężczyzna był trzeźwy, ale miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec powiatu bytowskiego odpowie za złamanie sądowego zakazu. Śledczy sprawdzą też, czy swoją jazdą mógł spowodować katastrofę w ruchu lądowym.

wczoraj, 11:12
Kartuzy. Wypadł z drogi i uderzył w latarnię
W czwartkowy wieczór służby interweniowały w Kartuzach, gdzie kierujący audi z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w przydrożną latarnię. Na szczęście całe zajście zakończyło się bez osób poszkodowanych.

czwartek, 22 sierpnia 2019 r., 09:39
Kartuzy. Włamał się do pubu - 39-latek zatrzymany
Kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mieszkańcowi powiatu kartuskiego, który w nocy z wtorku na środę włamał się do jednego z pubów w Kartuzach i ukradł z niego m.in. napoje alkoholowe.

środa, 21 sierpnia 2019 r., 09:02
Miszewko. Zderzenie czterech pojazdów i motocykla
Kierujący motocyklem 63-latek został przetransportowany do szpitala, po tym jak najechał na niego kierujący volkswagenem 52-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. To uderzenie spowodowało serię zderzeń kolejnych trzech pojazdów.

poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., 19:04
Grzebieniec. Wypadek na gospodarstwie - ranny 67-latek
Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańsku został przetransportowany 67-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Mężczyzna został przygnieciony przez balot słomy.

piątek, 16 sierpnia 2019 r., 09:43
Nietrzeźwy czwartek na drogach powiatu kartuskiego
Aż pięciu nietrzeźwych kierujących minionej doby wyeliminowali z ruchu kartuscy policjanci. Rekordziści wydmuchali blisko 3 promile alkoholu. Do zatrzymań doszło w Klukowej Hucie, Kiełpinie, Baninie, Sierakowicach i Kartuzach.

środa, 14 sierpnia 2019 r., 11:35
Sierakowice. Siedmiolatek wbiegł pod busa
Z ogólnymi potłuczeniami ciała do szpitala został przetransportowany siedmioletni chłopiec, który wbiegł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór w Sierakowicach.

środa, 14 sierpnia 2019 r., 10:53
Wypadł z trasy, przebił ogrodzenie i wjechał na posesję - był kompletnie pijany
Najprawdopodobniej wskutek nadmiernej prędkości zjechał z jezdni, przebił ogrodzenie czyjeś posesji i uszkodził drzewka. Mowa o 34-letnim kierującym oplem, który poddany badaniu alkomatem wydmuchał dwa promile alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed sądem.

wtorek, 13 sierpnia 2019 r., 10:39
26-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego zginął od ciosów maczetą
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek w jednym z mieszkań w Starogardzie Gdańskim. Podczas libacji alkoholowej dwóch młodych mężczyzn miało zaatakować trzeciego kompana. 26-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego zginął od zadanych mu ciosów maczetą. Pod zarzutem zabójstwa zatrzymano 19-letniego i 33-letniego mieszkańców powiatu starogardzkiego.

wtorek, 13 sierpnia 2019 r., 10:27
Był nietrzeźwy i pod wpływem amfetaminy. Wjechał do tunelu dla pieszych
Mowa o 27-letnim mieszkańcu powiatu kartuskiego, który nad ranem w poniedziałek w Sopocie wjechał do tunelu dla pieszych kierowaną przez siebie toyotą. Jak się okazało, mężczyzna nie tylko miał w wydychanym powietrzu promil alkoholu, ale również znajdował się pod silnym wpływem środka odurzającego - amfetaminy.