wczoraj, 17:18
Policyjna akcja "Piesi" - sporo mandatów dla kierowców
Łącznie 63 mandaty, w tym 52 dla kierowców nałożyli policjanci w ramach działań "Piesi". Prowadzono je w dniach 16-19 marca na drogach powiatu kartuskiego. W czterodniowej akcji wzięło udział 34 mundurowych.

wczoraj, 09:27
Amalka. Peugeot zderzył się ze scanią
37-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, jak kierowany przez nią peugeot zderzył się z ciężarową scanią. Do zdarzenia doszło we wtorkowy wczesny poranek na trasie Amalka-Podjazy.

poniedziałek, 19 marca 2018 r., 13:18
Strażacy z gminy Chmielno szkolili się z zakresu ratownictwa lodowego
Służba strażaków jest współcześnie bardzo wymagająca. Pożary stanowią tylko ułamek ich działań. Muszą sobie radzić z różnego rodzaju zagrożeniami. Niebezpieczeństwo czyha nie tylko na lądzie, ale również na wodzie. Jednym z elementów ich pracy jest ratownictwo lodowe. Aby wciąż doskonalić umiejętności w tej dziedzinie, w sezonie zimowym odbywają się więc specjalne szkolenia. W niedzielę działania na lodzie ćwiczyli strażacy z gminy Chmielno.

poniedziałek, 19 marca 2018 r., 12:02
Kamienica Królewska. Pijany 42-latek po raz kolejny za kierownicą
W miniony weekend policjanci zatrzymali kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie. Jak się okazało zatrzymany w Kamienicy Królewskiej 42-latek, nie tylko prowadził samochód mając w organizmie 1,4 promila alkoholu, ale uczynił to już po raz kolejny. Od lutego miał bowiem zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

poniedziałek, 19 marca 2018 r., 11:51
Wypadek w Łapalicach - młody kierowca uderzył w drzewo
W niedzielny wieczór doszło do wypadku w Łapalicach. 19-latek kierujący golfem uderzył samochodem w drzewo. Wskutek zderzenia do szpitala trafiła jedna osoba.

poniedziałek, 19 marca 2018 r., 11:48
Zderzenie osobówki z autobusem. Jedna osoba w szpitalu
W piątek przed południem w Tuchomiu doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem. Wskutek tego ranna została jedna osoba - 39-letnia mieszkanka Gdyni.

poniedziałek, 19 marca 2018 r., 11:42
Chciał ominąć zwierzę, wjechał do rowu
Dwie osoby doznały obrażeń ciała wskutek zdarzenia, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w Łapalicach. Kierowca skody chcąc ominąć zwierzę na drodze, wjechał do rowu.

poniedziałek, 19 marca 2018 r., 10:48
We wtorek i środę więcej kontroli policyjnych na drogach
Przez dwa dni, 20 i 21 marca, policjanci będą prowadzić na drogach powiatu kartuskiego działania kontrolno-prewencyjne pn. "Kaskadowy pomiar prędkości". Policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.

piątek, 16 marca 2018 r., 11:11
Z promilami i pod wpływem narkotyków
W czwartkowy wieczór policjanci na drogach powiatu kartuskiego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich prowadził auto mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu, drugi był pod wpływem środków odurzających.

czwartek, 15 marca 2018 r., 14:28
Kiełpino. Zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu
Jedna osoba została poszkodowana wskutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowe popołudnie na skrzyżowaniu w Kiełpinie. Opel zderzył się tam z dostawczym nissanem.