wczoraj, 12:52
Kobysewo. Pijany 72-latek za kółkiem spowodował kolizję
W poniedziałkowy wieczór żukowscy policjanci zatrzymali 72-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który doprowadził do kolizji. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

poniedziałek, 20 maja 2019 r., 18:53
Zalania i podtopienia - strażacy walczą ze skutkami ulewy
Burza i ulewa daje się we znaki mieszkańcom powiatu. Zalane ulice, place, posesje - to tylko niektóre skutki ulewnych deszczy, z którymi walczą strażacy. Dotychczas najwięcej strażackich interwencji odnotowano w rejonie gmin Żukowo i Przodkowo.

poniedziałek, 20 maja 2019 r., 18:47
Borkowo. Zderzenie trzech pojazdów - trzy osoby poszkodowane
Trzy osoby zostały poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie w Borkowie. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe. W związku ze zdarzeniem kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

poniedziałek, 20 maja 2019 r., 14:47
Wsiadł za kierownicę mając 1,65 promila. Stracił prawo jazdy
Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Mężczyzna prowadził audi mając w organizmie 1.65 promila alkoholu.

poniedziałek, 20 maja 2019 r., 14:13
Sierakowicka '15 - ponad 300 osób zmierzyło się z najtrudniejszą trasą na Kaszubach
W niedzielne popołudnie wystartowała kolejna odsłona cyklu Kaszuby Biegają. Tym razem gospodarzem imprezy były Sierakowice. Ponad 300 zawodników zmierzyło się z 15-kilometrową trasą, określaną mianem, jednej z najbardziej wymagających na Kaszubach. Bieg najszybciej ukończyli - Maciej Kwarta z Bolszewa wśród mężczyzn, z kobiet najszybsza była Agnieszka Czoska z Gdańska.

poniedziałek, 20 maja 2019 r., 13:50
Burze nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia
Poniedziałkowe popołudnie nad Kaszubami zapowiada się bardzo burzliwe. W związku z prognozami wydano ostrzeżenia I stopnia m.in. dla całego województwa pomorskiego.

czwartek, 16 maja 2019 r., 17:07
Policja szuka świadków potrącenia w Mezowie
Kartuscy policjanci poszukują świadków potrącenia mężczyzny, do którego doszło 6 maja w Mezowie. Czarny golf potrącił idącego poboczem mężczyznę. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Pieszy doznał złamania ręki.

poniedziałek, 13 maja 2019 r., 12:48
Miał prawie półtora promila. Zatrzymał go policjant poza służbą
W nocy z soboty na niedzielę funkcjonariusz policji po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę citroena. Okazało się, że obywatel Indii wsiadł za kierownicę mając w organizmie około 1,4 promila alkoholu.

poniedziałek, 13 maja 2019 r., 12:36
Puzdrowo. Był pijany, wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję
W sobotę policjanci zatrzymali 64-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Mężczyzna kierował samochodem marki volvo i doprowadził do kolizji. Miał w organizmie 1,6 promila alkoholu.

sobota, 11 maja 2019 r., 20:57
Brodnica Dolna. Pożar domku letniskowego
W sobotni wieczór strażacy interweniowali w Brodnicy Dolnej przy ulicy Jeziornej. Doszło tam do pożaru domku letniskowego. Ogień częściowo objął dach obiektu. Dzięki sprawnym i szybkim działaniom strażaków, szybko udało się opanować zagrożenie.