dzisiaj, 13:15
Skradziono BMW
We wtorek w godzinach popołudniowych spod Galerii Rumia skradziono BMW. Osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje w tej sprawie, zaobserwowały coś niepokojącego w okolicy proszone są o kontakt.

wczoraj, 20:50
Jedna osoba ranna w wypadku w Kistowie
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w środowe popołudnie w Kistowie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe i samochód dostawczy.

wczoraj, 13:06
O bezpieczeństwie podczas ferii z uczniami kartuskiej "Jedynki"
"Bezpieczny w czasie ferii", a więc drugi obszar wojewódzkiego projektu edukacyjnego "Uczę się bezpieczeństwa" zainaugurowano w środę w kartuskiej "Jedynce". Pierwszoklasiści i ich młodsi koledzy nie tylko dowiedzieli się, jak bezpiecznie spędzić zimową przerwę w szkole, ale zostali także wyposażeni w latarki ledowe.

wtorek, 16 stycznia 2018 r., 13:34
Podrabiał bilety na saunę - grozi mu nawet osiem lat więzienia
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zatrzymali 51-letniego mieszkańca Kartuz, który próbował dostać się na saunę używając podrobionego biletu. Okazało się, że miał takowych znacznie więcej. Grozi mu kara nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.

wtorek, 16 stycznia 2018 r., 10:14
Smołdzino. Mercedesem w drzewo
Na szczęście bez osób poszkodowanych zakończyło się poniedziałkowe zdarzenie, do którego doszło późnym popołudniem w Smołdzinie. Mercedes uderzył tam w drzewo.

wtorek, 16 stycznia 2018 r., 09:36
Pada śnieg. Synoptycy zapowiadają też silny wiatr
Nad obszarem powiatów kościerskiego i kartuskiego prognozowane są silne porywy wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 70 km/h oraz opady śniegu, co może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

poniedziałek, 15 stycznia 2018 r., 12:51
Policjanci zatrzymali w Kiełpinie dwóch nastolatków z narkotykami
Kartuscy policjanci zatrzymali w piątek dwóch młodych mężczyzn, którzy mieli przy sobie środki odurzające. 18-latek miał przy sobie woreczek z marihuaną, natomiast 17-latek kilkanaście porcji amfetaminy. W domu drugiego z nastolatków policjanci znaleźli wagi elektroniczne i łącznie ponad 100 gramów amfetaminy.

sobota, 13 stycznia 2018 r., 14:13
Kolano. Quad uderzył w drzewo - dwie osoby ranne
Dwie osoby zostały ranne wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotnie popołudnie w Kolanie k. Wieżycy. Quad uderzył tam w drzewo. Na miejscu trwa akcja ratownicza.

piątek, 12 stycznia 2018 r., 11:31
Mieszkańcy skarżą się na złe parkowanie i zbyt szybką jazdę
Tradycyjnie przekraczanie prędkości, ale też nieprawidłowe parkowanie i niewłaściwa infrastruktura drogowa - to główne bolączki zgłaszane przez mieszkańców zagrożenia w powiecie kartuskim w minionym miesiącu. Łącznie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa odnotowano 154 zgłoszeń, w tym 106 zostało potwierdzonych.

czwartek, 11 stycznia 2018 r., 11:54
Lniska. Zderzenie BMW z audi na K7
W czwartkowe przedpołudnie służby interweniowały na K7 w miejscowości Lniska. Doszło tam do bocznego zderzenia BMW z audi, w wyniku czego BMW wylądowało na przydrożnej łące. Wskutek zdarzenia obaj kierujący pojazdami zostali przetransportowani do szpitala.