wczoraj, 19:58
Senator Waldemar Bonkowski zawieszony w prawach członka PiS-u
Waldemar Bonkowski został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości oraz Klubu Parlamentarnego PiS-u. Tak zdecydował prezes partii Jarosław Kaczyński. Decyzja ta ma mieć związek z umieszczeniem na facebooku przez senatora Bonkowskiego filmiku, który ukazuje nazistowski materiał propagandowy "Jak Żyd Żyda gonił na śmierć".

wczoraj, 15:06
Kiedy będziemy mogli kąpać się w kartuskich jeziorach?
Jest duża szansa na to, że już za cztery lata będzie można bez obaw zażywać kąpieli w Jeziorze Klasztornym Dużym. Gmina Kartuzy przystąpiła do prac nad przygotowaniem projektu II etapu rekultywacji jezior, za sprawą którego z dna akwenów zniknie szkodliwy osad. Pierwsze prace miałyby objąć Jezioro Karczemne, gdzie problem jest najpoważniejszy. To główne źródło zanieczyszczeń, które potem dostają się do wód kolejnych jezior. Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie na to zadanie, do 2020 roku osady zostaną usunięte.

wczoraj, 12:06
Szkoła w Mściszewicach bez szans na rozbudowę?
Świetlica znajduje się na holu, biblioteka pełni rolę magazynu, a lekcje odbywają się w za ciasnych salach. Tak wygląda rzeczywistość Zespołu Szkół w Mściszewicach. Przetarg na rozbudowę placówki nie został rozstrzygnięty, a dyrekcja szkoły i nauczyciele nie wyobrażają sobie dłużej pracy w takich warunkach.

wczoraj, 11:59
Proces ws. śmierci pięcioletniego Kacperka za zamkniętymi drzwiami
W czwartek przed Sądem Rejonowym w Kartuzach rozpoczął się proces przeciwko lekarce Ewie Ch. z kartuskiego szpitala, która została oskarżona o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia Kacperka. Pięciolatek w kwietniu 2015 roku trafił na kartuski SOR. Tam zbadano go, ale odesłano do domu. Na drugi dzień stanęło mu serce. Już się nie obudził. Sąd zdecydował, że o wyłączeniu jawności procesu.

wczoraj, 10:59
3-letnia Liliana z Brzezin walczy z białaczką. Potrzebna krew!
Mała mieszkanka Brzezin w gminie Przodkowo zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Od grudnia przebywa w szpitalu. Teraz najbardziej potrzebuje krwi. Płynem ratującym życie będzie można podzielić się 3 marca w Przodkowie. Można to uczynić także codziennie w Punkcie Krwiodawstwa w Kartuzach! Podziel się krwią i pomóż Lilianie w walce z chorobą.

wczoraj, 10:36
W niedzielę w Kartuzach pierwsza msza św. dla obywateli Ukrainy
W niedzielę o godz. 9 w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Kartuzach przy ul. Gdańskiej 12 odprawiona zostanie msza w obrządku grekokatolickim dla obywateli Ukrainy. Będzie to pierwsze tego typu nabożeństwo, poprowadzi je prawosławny duchowny. Msze będą się odbywać co tydzień.

środa, 21 lutego 2018 r., 17:31
Żukowo. Ruszyła rewitalizacja starego centrum Żukowa
Pierwszym planowanym zadaniem w ramach odbudowy dawnego serca miasta jest rozpoczęta już adaptacja przestrzeni przy kościele WNMP w Żukowie. Istniejący tam stawek zostanie oczyszczony. Nad zbiornikiem wodnym powstanie drewniany pomost z ozdobną balustradą, a na kamiennym placu stanie drewniana wolnostojąca altana. Powstanie też mała architektura. Teren będzie pełnił funkcję miejskiego parku.

środa, 21 lutego 2018 r., 15:30
Szkoły średnie kusiły swoją ofertą przyszłych absolwentów gimnazjów
W Stężycy już po raz drugi odbyły się targi szkolne. Tym samym w środowe przedpołudnie aż dziesięć szkół średnich z terenu powiatów kościerskiego i kartuskiego kusiło swoją ofertą przyszłych absolwentów klas gimnazjalnych.

środa, 21 lutego 2018 r., 14:15
Gmina Sierakowice zadłuża się, by móc realizować inwestycje
Gmina Sierakowice zwiększyła swoje zadłużenie, aby móc zrealizować zaplanowane na ten rok inwestycje. Emisja obligacji na łączną kwotę 9,5 mln złotych ma dofinansować m.in. budowę przedszkola, przystani kajakowej oraz budowę dwóch dróg gminnych.

środa, 21 lutego 2018 r., 12:38
Dzieci spędziły w Chmielnie ferie z wyobraźnią
Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców gminy cieszyły się zajęcia feryjne odbywające się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. Spotkanie z iluzjonistą, policjantem, warsztaty plastyczne,taneczne, fotograficzne, wspólne budowanie budek dla ptaków, zajęcia kulinarne, spektakl teatralny czy turniej gry w Fifę - to tylko niektóre z atrakcji, które GOKSiR przygotował w tym czasie.