dzisiaj, 15:48
Dni są coraz chłodniejsze - nie bądź obojętny na los innych
Temperatury spadają, a na zewnątrz robi się coraz chłodniej. Jesień i nadchodząca zima to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych. Tylko w samych Kartuzach jest ich kilkudziesięciu. Bardzo ważne jest, by w czasie, gdy panują niskie temperatury zwracać szczególną uwagę na osoby samotne i bezdomne. Nasza reakcja może uratować komuś życie.

dzisiaj, 12:27
Chwaszczyno. Rozbudowa budynku OSP zmierza ku końcowi
Na początku kwietnia br. rozpoczął się drugiego etap rozbudowy budynku OSP. W tej chwili trwają prace wykończeniowe. Po ich zamknięciu obiekt powiększy się o około 2800 metrów kwadratowych. Od tej pory mieszkańcy będą mieli tam do dyspozycji bibliotekę z czytelnią, salę komputerową oraz salę wielofunkcyjną. Koszt inwestycji przekroczy 2 mln złotych. Wykonawcą jest Zakład Usług Remontowo - Budowlanych Apollo z Kościerzyny.

dzisiaj, 11:24
Tydzień Kodowania w Szkole Podstawowej nr 2 w Żukowie
CodeWeek jest inicjatywą społeczną w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. W październiku wielu krajach odbywały się wydarzenia z zakresu nauki programowania, które poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia wprowadzają uczniów już od najmłodszych lat w podstawy programowania. W tym roku CodeWeek odbył się już po raz piąty, a w Szkole Podstawowej nr 2 w Żukowie po raz trzeci. Tegoroczny Tydzień Kodowania odbywał się pod hasłem "My friendScottie".

wczoraj, 21:03
Zgłoś swojego kandydata do nagrody Perła Kaszub 2017
Wyróżnienie organizacji pozarządowych, firm, instytucji, samorządów oraz osób, które w sposób szczególny przyczyniają się do promocji i rozwoju powiatu kartuskiego - taki jest cel przyznawania corocznych nagród starosty kartuskiego Janiny Kwiecień - Pereł Kaszub. Kandydatów do kolejnej edycji nagrody można już zgłaszać.

wczoraj, 17:34
Kiełpino. Trwa rozbudowa i termomodernizacja szkoły
Kiełpińska szkoła składa się z trzech części. Najstarsza powstała w 1964 r. Kolejną rozbudowaną część oddano do użytki w 1999 r. w momencie utworzenia gimnazjów. Najnowszy obiekt to sala widowiskowo - sportowa, która działa od 2014 r. Teraz przyszedł czas na rozbudowę i termomodernizację całego obiektu. Przybędzie sal lekcyjnych i wreszcie szkoła zostanie połączona ze stołówką. O zlikwidowaniu tego problemu dyrekcja marzyła od lat.

sobota, 21 października 2017 r., 19:39
Banino. Budowa ulicy Borowieckiej ma się ku końcowi
Ul. Borowiecka jest długą ulicą. Zaczyna się od ul. Lotniczej, przechodzi przez osiedle domków jednorodzinnych i dalej ciągnie się przez las w stronę Borowca. Prace podzielono na dwa odcinki, od ul. Lotniczej do skrzyżowania z ul. Klonową oraz od skrzyżowania z ul. Świerkową aż za ul. Wodnika. Wykonawcą robót była firma budowlana MTM w Gdyni. Koszt inwestycji to około 1,5 mln złotych.

sobota, 21 października 2017 r., 17:21
Nowa strażnica, wóz i sztandar dla ochotników z Kożyczkowa
Dzień 21 października br. bez wątpienia zapisze się w historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Kożyczkowie złotymi zgłoskami. Po wieloletnich staraniach i oczekiwaniach spełniły się bowiem marzenia tamtejszych druhów o nowej strażnicy. Poza nowym budynkiem, strażacy otrzymali też wóz i sztandar jako symbol ofiarności i męstwa, zaś zasłużeni członkowie odznaczeni zostali medalami.

sobota, 21 października 2017 r., 12:51
Patron, który budzi wrażliwość uczniów - 110. rocznica urodzin Jana Trepczyka
Około 150 osób przybyło w czwartkowy wieczór do restauracji Mulk w Miszewku, gdzie w sposób szczególny upamiętniono postać Jana Trepczyka. Spotkanie zorganizowano z okazji 110 rocznicy urodzin tego wybitnego kaszubskiego poety, działacza i nauczyciela.

piątek, 20 października 2017 r., 23:42
Kiełpino. W szkole po raz pierwszy obchodzono Światowy Dzień Godności
Od dziesięciu lat organizowany jest w trzecią środę października Światowy Dzień Godności, którego inicjatorem jest ruch Global Dignity. Po raz pierwszy do tej akcji włączyła się kiełpińska podstawówka. Podjętym działaniom przyświecało hasło: "Różni, ale równi". W klasach odbyły się warsztaty, prezentacje multimedialne, wykonano plakaty. Zwieńczeniem Dnia Godności był apel, podczas którego wszyscy uczniowie wystąpili w błękitnych strojach.

piątek, 20 października 2017 r., 19:37
Przodkowo. Najmłodsi zostali pasowani na przedszkolaków
W czwartkowej uroczystości, która odbyła się w przodkowskiej hali widowiskowo - sportowej, w pasowaniu na przedszkolaka wzięło udział 29 dziewczynek i tyleż samo chłopców. Trzy- i czterolatki po raz pierwszy w swoim życiu złożyły ślubowanie. Otrzymały dyplomy i upominki.