2 minuty temu
Trzy tysiące osób sadziło las dla Niepodległej
Około trzy tysiące osób, w tym leśnicy, harcerze, strażacy, myśliwi, uczniowie szkół, czy przedstawiciele Energii wzięli udział w sobotniej akcji sadzenia lasu dla Niepodległej na terenie Leśnictwa Kłodno. Nowo zasadzony las z lotu ptaka ma tworzyć wizerunek orła.

dzisiaj, 16:02
Żukowo. Ślubowanie na 100-lecia świętowanie
Takie motto przyświecało piątkowej uroczystości, którą obchodziła Szkoła Podstawowa nr 1 w Żukowie. Sześćdziesięciu pierwszoklasistów zostało pasowanych na uczniów i złożyło uroczyste ślubowanie. Program tego wyjątkowego wydarzenia zawierał także akcent patriotyczny. Pełnoprawni już uczniowie otrzymali prezenty od swoich starszych koleżanek i kolegów.

wczoraj, 16:45
W Sulęczynie podsumowano kadencję - były podziękowania, kwiaty i awantura
Jak to zazwyczaj bywa, po czterech latach sejmikowania i nie jednej różnicy zdań, ostatnia sesja rady gminy przebiega w dziękczynnych tonach. Tak samo było w czwartek, w Urzędzie Gminy Sulęczyno, gdzie ostatnie w tej kadencji obrady rozpoczęły się od podsumowań, uścisków dłoni i podziękowań. Samorządowcy nie wytrwali jednak w miłej atmosferze do końca posiedzenia.

wczoraj, 15:10
Podziękowania na ostatniej sesja rady powiatu kartuskiego w tej kadencji
Członkowie Rady Powiatu Kartuskiego spotkali się w czwartek na ostatniej w kadencji 2014-2018 sesji. Była to okazja nie tylko do podjęcia ostatnich uchwał, ale też podziękowań i podsumowań.

wczoraj, 14:36
"Szkoła na Wybiku" świętowała podwójny jubileusz
Społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach w piątek miała podwójną okazję do świętowania. W szkole obchodzono dwa jubileusze 30-lecie istnienia Szkoły Podstawowej nr 5 oraz 20-lecoe II Liceum Ogólnokształcącego. Z tej okazji odbyła się przepiękna uroczystość z wzruszającym programem artystycznym przygotowanym przez uczniów, posypały się tez gratulacje i życzenia.

wczoraj, 12:35
Będą sadzić las w kształcie orła dla Niepodległej
Leśnicy, harcerze, ale też wszyscy chętni w sobotę w nietypowy sposób uczczą 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Na terenie Nadleśnictwa Lipusz, leśnictwa Kłodno będą bowiem sadzić las w kształcie orła.

wczoraj, 10:55
Stanisław Klimowicz i Mirosław Szutenberg odznaczeni przez prezydenta
Dwóch nauczycieli z powiatu kartuskiego zostało wyróżnionych jednym z najwyższych odznaczeń przyznawanych przez prezydenta RP. Stanisław Klimowicz z Chmielna otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, natomiast Mirosław Szutenberg Srebrny Krzyż Zasługi.

czwartek, 18 października 2018 r., 16:52
Żukowo. Warto ze sobą rozmawiać. Nietypowa lekcja mediacji
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Heweliusza po raz pierwszy uczestniczyła w Tygodniu Mediacji, który trwa od 15 do 19 października. Udział wzięli uczniowie klas siódmych, ósmych i ostatni rocznik gimnazjalistów oraz klasy mundurowe ZSZiO w Żukowie. Młodzież miała okazję przyjrzeć się mediacji rówieśniczej, na czym ona polega i jakie wynikają z niej korzyści.

czwartek, 18 października 2018 r., 09:46
Bezpłatne szczepienia dla seniorów w wieku 65+ w powiecie kartuskim
Mieszkańcy powiatu kartuskiego, którzy ukończyli 65 lat mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciw pneumokokom. Do końca roku zaszczepić może się w Kartuzach łącznie 106 osób. Akcja odbywa się w ramach programu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kartuzach we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Gdańsku.

środa, 17 października 2018 r., 16:08
Borkowo. Wieczornica poświęcona patronowi szkoły Janowi Pawłowi II
Po raz trzynasty w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie odbyła się wieczornica poświęcona patronowi szkoły. W tym roku przypadła ona w 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki tematycznie związane z postacią wielkiego Polaka. Szkolne obchody połączone były z borkowskim Dniem Seniora.