dzisiaj, 21:52
Znamy nazwiska posłów - to oni będą reprezentować nas w Sejmie
Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już oficjalne wyniki głosowania do Sejmu oraz podała nazwiska nowych posłów. Sprawdź, kto będzie reprezentował nasz region w parlamencie przez najbliższe cztery lata.

dzisiaj, 16:16
Parada Rowerowa w Przyjaźni
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w drugiej edycji parady rowerowej w Przyjaźni. Impreza odbyła się w ramach VI Festiwalu Zdrowia i towarzyszyła biegom cyklu Kaszuby Biegają na dystansach 5 i 10 kilometrów.

dzisiaj, 15:57
Sprawdź, ile głosów otrzymali poszczególni kandydaci w Kartuskiem
Jak już informowaliśmy w powiecie kartuskim w wyborach do Sejmu wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Poniżej prezentujemy rozkład głosów na poszczególnych kandydatów. Sprawdź, który z kandydatów uzyskał największe poparcie mieszkańców powiatu kartuskiego.

dzisiaj, 14:49
Tak głosował powiat kartuski! Do Sejmu PIS, do Senatu Stanisław Lamczyk
Znane są już wyniki głosowania ze wszystkich komisji obwodowych z terenu powiatu kartuskiego. Mieszkańcy powiatu w wyborach do sejmu postawili na Prawo i Sprawiedliwość. Z kolei w wyborach do Senatu postawili na kandydata Koalicji Obywatelskiej - Stanisława Lamczyka.

dzisiaj, 14:01
Już oficjalnie - Stanisław Lamczyk senatorem!
Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już wyniki ze wszystkich komisji obwodowych w okręgu nr 63 w wyborach do Senatu. Tym samym znamy już naszego przedstawiciela w wyższej izbie parlamentu. Został nim kandydat Koalicji Obywatelskiej Stanisław Lamczyk.

dzisiaj, 11:58
O konsumpcjonizmie i jedzeniu. Spotkanie autorskie z Martą Sapałą
Oglądaliśmy, co jest w kontenerach pod domami, pod restauracjami, pod ośrodkami zdrowia. Zaglądałam też wszędzie tam, gdzie mogłam, po prostu do śmietników. Z tego, co zobaczyłam, uszyłam tę opowieść - opowiadała Marta Sapała na czwartkowym spotkaniu, które odbyło się w kartuskiej bibliotece. Dziennikarka pochodząca z Kartuz odwiedziła swoje rodzinne miasto, by przedstawić najnowszy reportaż "Na marne" poruszający kwestię marnotrawstwa jako jednego z głównych grzechów polskiego społeczeństwa.

dzisiaj, 11:56
Gminne obchody Dnia Nauczyciela w Staniszewie
Tegoroczne gminne uroczystości Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w piątek w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Staniszewie. Dyrektorom i pedagogom podziękował burmistrz Mieczysław Gołuński. Spotkanie uświetniły występy uczniów ze szkoły w Staniszewie.

dzisiaj, 10:12
Powstanie dokumentacja projektowa drogi Żukowo - Przyjaźń
Żukowski samorząd przymierza się do realizacji kolejnej inwestycji drogowej. W planach jest wykonanie nawierzchni bitumicznej na drodze Żukowo - Przyjaźń. Podpisano już umowę na wykonanie dokumentacji projektowej. Wykonawca, którym będzie Firma Wanit Projektowanie Dróg Krzysztof Wiecki z Przodkowa, w ramach tego zadania musi również uzyskać decyzję o zezwoleniu na realizację tej inwestycji.

dzisiaj, 08:40
W Niestępowie powstaje nowe boisko
Istniejące w tej wsi boisko trudno nazwać obiektem sportowym z prawdziwego zdarzenia, ale to się wkrótce zmieni. Ma tam powstać wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 25 na 40 metrów. Znajdzie się ono obok remizy OSP, gdzie jest już plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Koszt tego przedsięwzięcia to niespełna 387 tys. zł.

wczoraj, 15:06
Tak głosowano w Żukowie
Niedziela w kraju upływa pod znakiem wyborów parlamentarnych. Wybieramy tych, którzy przez najbliższe cztery lata będą nas reprezentować i sprawować władzę w Polsce. Z naszym obiektywem towarzyszyliśmy głosującym w lokalu wyborczym w Szkole Podstawowej nr 2 w Żukowie.