dzisiaj, 16:36
Jutro przestanie kursować linia 640 na trasie Gdynia-Kartuzy
Od jutra przestaną kursować autobusy linii 640 na trasie Kartuzy - Gdynia przez m.in. Przodkowo, Czeczewo, Tokary, Warzno i Chwaszczyno. Co ciekawe, nie zostaną one wznowione po wakacjach. Co to oznacza dla mieszkańców tych miejscowości?

dzisiaj, 16:19
Żukowo. Pożegnanie z ostatnimi gimnazjalistami i pierwszymi ósmoklasistami
Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza było inne niż poprzednie. Swoją edukację zakończyli bowiem ostatni gimnazjaliści i pierwsi uczniowie klas ósmych. Wszystkich tegorocznych absolwentów opuszczających szkolne mury było 365. Podczas środowej uroczystości najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody rzeczowe. Uhonorowano też laureatów konkursów ogólnopolskich i powiatowych.

dzisiaj, 12:32
W szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek - rozpoczęły się wakacje
W środowy poranek, po kolejnym roku wytężonej pracy i nauki wreszcie nadszedł czas wakacji. Na ten moment uczniowie czekali cały rok. W szkołach w całej Polsce rozbrzmiał w środę ostatni dzwonek, odbyły się uroczyste akademie, wręczono świadectwa i podziękowano nauczycielom. Z naszym aparatem towarzyszyliśmy w uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniom klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach.

wczoraj, 16:18
Przodkowski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych będzie miał salę gimnastyczną
Budynek szkoły powstał 20 lat temu, ale do tej pory placówka nie posiadała sali gimnastycznej. To jedyna placówka ponadgimnazjalna w powiecie kartuskim, która nie miała takiego obiektu sportowego. Długo oczekiwana inwestycja wreszcie ruszyła. Na początku kwietnia br. w Starostwie Powiatowy w Kartuzach podpisano umowę z firmą Elwoz na budowę nowego obiektu.

wczoraj, 14:25
Koncerty, imprezy sobótkowe i moto show - sprawdź propozycje na długi weekend
W środę kończy się rok szkolny i jednocześnie rozpoczyna długi, czerwcowy weekend. Upłynie on pod znakiem licznych wydarzeń i imprez sobótkowych, choć nie tylko. W Stężycy w sobotę odbędzie się największa impreza motoryzacyjna w tej części kraju - Classówka Baukrane Auto Moto Festiwal. Z kolei Żukowie odbędą się tradycyjnie, największe w powiecie Sobótki. Wśród gwiazd m.in. Grzegorz Hyży.

wczoraj, 12:10
Żukowo. Wkrótce modernizacja urzędu. Będą tymczasowe zmiany organizacyjne
Jeszcze w czerwcu rozpoczną się prace modernizacyjne budynku Urzędu Gminy w Żukowie. W związku z tym od 1 lipca do listopada br. pojawią się niewielkie zmiany organizacyjne niezbędne do przeprowadzenia kompleksowego remontu.

poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., 12:58
Classówka Baukrane Auto Moto Festiwal 2019. "Każdy, kto ma trochę benzyny we krwi, znajdzie coś dla siebie"
Już w sobotę do Stężycy zjadą niesamowite pojazdy, unikatowe perełki motoryzacji, które zachwycą nie tylko fanów motoryzacji. Odbędzie się tam 5. edycja największej imprezy motoryzacyjnej w północnej części kraju - Classówka Baukrane Auto Moto Festiwal 2019. O historii imprezy i atrakcjach, które w tym roku czekają na uczestników ze Sławomirem Belą, pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia rozmawiała Ania Lehmann.

poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., 11:42
Kartuzy. Kuriozalna sytuacja na posiedzeniu komisji gospodarczej
Konflikt między radnymi a burmistrzem eskaluje. Coraz trudniej dostrzec szanse na nawiązanie jakiegokolwiek porozumienia. W środę odbyło się posiedzenie komisji gospodarczej, której celem było wyjaśnienie trzech spraw nurtujących mieszkańców. Na spotkanie przybyli więc zainteresowani przedstawiciele lokalnej społeczności. Nie pojawił się za to ani burmistrz ani żaden z przedstawicieli urzędu.

niedziela, 16 czerwca 2019 r., 22:11
Druhowie z gminy Somonino rywalizowali w zawodach sportowo-pożarniczych
23 zespoły członków czynnych oraz młodzieżowych drużyn pożarniczych rywalizowało w niedzielę w Egiertowie o tytuł najlepszego zespołu w gminie Somonino. W ćwiczeniach regulaminowych najlepiej spisało się OSP Ostrzyce, natomiast w alarmowo-bojowym OSP Goręczyno.

niedziela, 16 czerwca 2019 r., 18:06
Stężyca. Żonkil 2019 - pomagali tym, dla których nie ma nadziei
Miasteczko westernowe z szeryfem, tańce kowbojskie i występy z Dzikiego Zachodu, parada motocyklistów, balony do nieba dla tych, którzy odeszli, Rajd Rowerowy "Po Życie", Bieg dla Życia, kabaretowy wieczór w wykonaniu m.in. aktorów Ranczo oraz kwesty do puszek, a wszystko to po to, by pomóc osobom zmagającym się z chorobą nowotworową i przebywającym w hospicjum. Jednym słowem mieszkańcy Stężycy i nie tylko już po raz kolejny wzięli udział w akcji "Żonkil kwiatem nadziei dla hospicjum".