dzisiaj, 10:45
Marcin Szreder zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu "Moja Zajawka"
Uczeń techniku z ZSZiO w Kartuzach został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu pt. "Moja Zajawka". Jego film promujący kształcenie zawodowe zdobył największe uznanie wśród jurorów.

dzisiaj, 10:08
Jest akt oskarżenia dla lekarki kartuskiego szpitala ws. śmierci Kacperka
Do pięciu lat pozbawiania wolności grozi lekarce z kartuskiego szpitala, wobec której do kartuskiego sądu trafił akt oskarżenia. Ewa Ch. została oskarżona o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia Kacperka. Pięciolatek w kwietniu 2015 roku trafił na kartuski SOR. Tam zbadano go, ale odesłano do domu. Na drugi dzień stanęło mu serce. Już się nie obudził.

wczoraj, 22:29
Spotkania dziergane w przodkowskiej bibliotece
Spotykają się raz w miesiącu. Przynoszą materiały, wzory, nici, a nawet fachowe czasopisma, aby wspólnie zasiąść przy stole i haftować. Wymieniają doświadczenia, podrzucają nowe pomysły na przeróżne robótki ręczne. Na ostatnim tegorocznym spotkaniu dzierganym, tak nazwano bowiem nową ofertę przodkowskiej biblioteki, panie wykonywały prace związane z bożonarodzeniowymi ozdobami.

wczoraj, 14:18
Natalia Chustak nastoletnia Mistrzyni Świata w  Fit - Kid
Ma dopiero 11 lat. Swoją przygodę z fitnessem rozpoczęła zaledwie pięć lat temu. Pracowitość i talent sprawiły, że na swoim koncie w rywalizacji indywidualnej ma już najwyższe trofea. Dwa złote medale zdobyła na Mistrzostwach Świata w 2014 r. w Słowacji w kategorii Fit-Kid do lat 8 oraz w 2016 w Serbii do lat 11. W tym roku z Mistrzostw Świata w Serbii wróciła z brązowym medalem. A to dopiero początek jej kariery.

wczoraj, 13:42
Uhonorowani za niesienie pomocy - Pomorska Gala PCK
Dzielą się tym, co najcenniejsze, krwią. Nie pozostali także obojętni na los osób poszkodowanych przez sierpniową nawałnicę. I właśnie za dar krwi i pomoc ofiarom żywiołu, a więć osobom ratującym życie i dającym nadzieję na lepsze jutro dziękowano podczas sobotniej Pomorskiej Gali Polskiego Czerwonego Krzyża. Wśród grona odznaczonych i wyróżnionych osób nie zabrakło też mieszkańców powiatu kartuskiego i kościerskiego.

wczoraj, 11:32
Nowy rozkład PKM - sprawdź zmiany w godzinach odjazdów pociągów
Od niedzieli, 10 grudnia zmienia się rozkład pociągów PKM kursujących na trasach Kartuzy-Gdańsk Główny oraz Kościerzyna-Gdynia. Ruszając w podróż koleją na tych odcinkach, warto sprawdzić, o której będzie odjeżdżał nasz skład.

sobota, 9 grudnia 2017 r., 19:00
Żukowo. Teatr bez barier ze smerfami, gumisiami i Gargamelem
Przygotowanie cyklu warsztatów i ich przeprowadzenie odbywało się od maja do połowy listopada br. Zwieńczeniem projektu Teatr bez barier był piątkowy spektakl, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Żukowie. W ramach tego przedsięwzięcia były też wyjazdy do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, Teatru Miniatura i Teatru Miejskiego w Gdyni. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

sobota, 9 grudnia 2017 r., 17:20
Finał Szlachetnej Paczki 2017 w Kartuzach - przynoszą radość i odmieniają życie innych
W ten weekend do kilkudziesięciu domów w powiecie kartuskim zawita magia świąt, a wraz z nią radość, wzruszenia i szczęście. Wszystko za sprawą finału tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. W sobotę o poranku otwarto magazyny w Kartuzach i Somoninie. Tylko w "rejonie Kartuzy" w tym roku w akcję zaangażowało się 35 wolontariuszy. Dzięki ich zaangażowaniu oraz darczyńcom o wielkich sercach prawie pięćdziesiąt rodzin będzie miało wyjątkowe święta.

sobota, 9 grudnia 2017 r., 00:01
Koncert "Dzieci - Dzieciom" w Dwójce w Kartuzach. Uczniowie wystąpili na rzecz potrzebujących kolegów
Świąteczny koncert "Dzieci dzieciom" przyciągnął w piątkowy wieczór tłumy rodziców, sympatyków i przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach. Zgodnie z doroczną tradycją odbyła się tam wyjątkowa impreza charytatywna, z której dochód przeznaczony jest na potrzebujące dzieci.

piątek, 8 grudnia 2017 r., 17:00
Idealny prezent na święta - doradzamy, co wybrać!
Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. To czas magiczny i wyjątkowy. Pełen pięknych, radosnych i wzruszających chwil w gronie tych najbliższych. Jednym z wyjątkowych, ale też najbardziej ekscytujących momentów świąt jest rozpakowywanie prezentów. Przygotowując upominki dla naszych rodzin i przyjaciół zależy nam na tym, by wywołać uśmiech, sprawić przyjemność i zaskoczyć. Jednak znalezienie idealnego prezentu nie jest zadaniem prostym, dlatego też przychodzimy z pomocą i podpowiadamy, co podarować na święta 2017.