dzisiaj, 13:01
Od soboty weekend za pół ceny
Przed nami weekend odkrywania kulinarnych i rekreacyjnych walorów Kartuz i Żukowa obfitujących w wiele atrakcji dla ducha i ciała. W sobotę i niedzielę odbędzie się bowiem kolejna edycja akcji "Rozsmakuj się w Metropolii. Weekend za pół ceny". Tym razem do skorzystania z promocyjnej oferty zaprasza po 11 podmiotów w każdej z gmin.

dzisiaj, 11:40
Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Sierakowice" laureatem prestiżowej nagrody
Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Sierakowice" otrzyma bardzo ważną nagrodę im. Oskara Kolberga. To prestiżowe wyróżnienie za zasługi dla kultury ludowej. To pierwszy kaszubski zespół, który wpisany zostanie na listę laureatów.

dzisiaj, 09:02
Jezioro Tuchomskie tonie w śmieciach?  Mieszkańcy reagują
Zamiast odpoczywać w pięknej scenerii jeziora Tuchomskiego, udający się nad akwen mieszkańcy napotykają się na śmieci. Zaśmiecanie terenu zgłosili do żukowskiego magistratu, jednak odpowiedzi nie uzyskali, a odpadów, jak dodają, przybywa.

wczoraj, 20:18
Dyskutowali o tym, jak będzie wyglądał nowy skatepark w Kartuzach
W czwartkowe popołudnie w budynku Kartuskiego Centrum Kultury odbyły się konsultacje projektu nowego skateparku, który stanąć ma na terenie Parku Solidarności. Wzięli w nim udział twórcy projektu inwestycji, przedstawiciele władz samorządowych oraz ci najbardziej zainteresowani - skaterzy, którzy będą z obiektu korzystać.

wczoraj, 12:53
Uwaga konkurs! Wygraj lot samolotem z Arturem Sochą!
Podniebny fotograf Artur Socha, autor przepięknych albumów ze zdjęciami z Kaszub z lotu ptaka, zaprasza naszych czytelników do wyjątkowej zabawy. Główną nagrodą w konkursie będzie lot samolotem. Zwycięzca będzie miał okazję przyjrzeć się pracy latającego fotoreportera i wcielić się w jego rolę.

wczoraj, 10:46
Kartuzy. Zmierzyli się z zasadami ruchu drogowego
Test wiadomości, udzielanie pierwszej pomocy, rowerowy tor przeszkód - to niektóre z wielu konkurencji, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach. Gminę Kartuzy na etapie powiatowym reprezentować będą drużyny ze SP Nr 2 w Kartuzach i Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach.

wczoraj, 10:11
Stężyckie inwestycje w gronie najlepszych w Polsce
Gmina Stężyca znalazła się wśród takich miast jak Warszawa, Gdańsk, Rzeszów, Sosnowiec czy Katowice. To wszystko za sprawą nominacji do konkursu Top Inwestycje Komunalne 2018. Kompleksowa rewitalizacja gminy może zostać nagrodzona prestiżową nagrodą. Przyczynić się mogę do tego również internauci.

środa, 18 kwietnia 2018 r., 15:43
Przygotuj auto na wiosnę - popraw komfort i bezpieczeństwo jazdy
Nadeszła wiosna. Dni są dłuższe, temperatury wyższe, a aura coraz bardziej sprzyjająca. Początek nowej pory roku to idealny moment, by zadbać o przygotowanie samochodu do nowego sezonu. Auta po okresie jesienno-zimowym wymagają szczególnej troski i kilku zabiegów, dzięki którym użytkowanie ich będzie nie tylko bezpieczniejsze, ale poprawi też komfort jazdy.

środa, 18 kwietnia 2018 r., 12:31
Gmina Sierakowice. Ruszyła budowa drogi z Jelonka do Tuchlina
Gmina Sierakowice przetarg na budowę drogi z Jelonka do Tuchlina rozstrzygnęła na początku kwietnia. Tak, jak pierwszy etap budowy drogi ze Szklanej do Jelonka, prace wykona firma Dromos. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie także ulica Kopernika w Sierakowicach, gdzie powstanie również kanalizacja deszczowa.

środa, 18 kwietnia 2018 r., 10:59
Karolina walczy o życie - pilnie potrzebuje pomocy
Karolina ma 29 lat. Jest młodą mamą. Od 1,5 roku walczy ze złośliwym nowotworem. Nie poddaje się. Niestety mimo tego, że tak dzielnie walczy, choroba cały czas postępuje. W ostatnich tygodniach stan Karoliny bardzo się pogorszył. Jest pod opieką hospicjum domowego. Potrzebuje wsparcia na leki, konsultacje u innych specjalistów i środki higieniczne.