dzisiaj, 10:46
Tak minął pierwszy tydzień ferii w gminie Sulęczyno
Zajęcia artystyczne, spotkanie z policjantem, zjazdy na oponach, kręgle, kino, pokaz karate, spektakle teatralne - z takich atrakcji w pierwszym tygodniu ferii mogły skorzystać dzieci z gminy Sulęczyno.

wczoraj, 12:37
Skrzeszewo. Sołtys Elżbietę Klinkosz wybrano na kolejną kadencję
W żukowskiej gminie od 21 stycznia odbywają się zebrania wiejskie, podczas których wybierani są sołtysi. W środowy wieczór spotkanie sołeckie przeprowadzono w Skrzeszewie. Było ono 14. w żukowskiej gminie. Mieszkańcy zdecydowali w głosowaniu kto zostanie sołtysem i jaki będzie skład rady sołeckiej. Po raz piąty funkcję tę pełnić będzie Elżbieta Klinkosz. W niezmienionym składzie pozostała też rada sołecka.

wczoraj, 12:08
Niebawem modernizacja drogi Sulęczyno-Lemany
Niebawem ruszy budowa drogi powiatowej z Sulęczyna w kierunku Leman. Przetarg na wykonanie tej inwestycji za kwotę niema, 2,2 mln zł wygrała firma Dromos. W ramach zadania jezdnia zostania poszerzona, powstanie też chodnik i ścieżka rowerowa.

wczoraj, 10:03
Sierakowice. Młodzież dzieliła się płynem ratującym życie
"Żyj zdrowo, daruj życie" - pod takim hasłem już po raz piąty uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Branżowej Szkoły Pierwszego Stopnia w Sierakowicach wzięli udział w akcji oddawania krwi. Drogocennym płynem podzieliły się 33 osoby oddając łącznie 6,300 litrów krwi.

środa, 20 lutego 2019 r., 14:42
Trwa rozbudowa OSP w Skrzeszewie
Skrzeszewscy strażacy mają powód zadowolenia. Rozpoczęto bowiem rozbudowę ich remizy. Przekazanie placu budowy nastąpiło pod koniec grudnie ubiegłego roku, a pierwsze prace ruszyły pod koniec stycznie br. Zakończenie inwestycji planowane jest na lipiec br. Koszt inwestycji to około 1,15 mln zł.

środa, 20 lutego 2019 r., 14:35
Żukowo. Zgłoś kandydata do gminnej nagrody Sucovia
Żukowski samorząd w tym roku po raz kolejny uhonoruje wybitne postaci, instytucje i organizacje działające oraz mogące się poszczycić szczególnymi dokonaniami w takich sferach życia jak kultura, gospodarka, edukacja czy sport. Kandydatów do kolejnej edycji gminnej nagrody Sucovia można zgłaszać do 15 marca.

wtorek, 19 lutego 2019 r., 15:50
Ruszył nabór wniosków o stypendia sportowe starosty
Do 5 marca kluby i stowarzyszenia sportowe mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów sportowych starosty kartuskiego. Zawodnik odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej może uzyskać miesięczne wsparcie wynoszące nawet 1.500 zł brutto.

wtorek, 19 lutego 2019 r., 15:47
Sulęczyno. Są pieniądze dla NGO. Organizacje mogą pozyskać 63.000 zł
Wójt gminy Sulęczyno ogłosił konkurs ofert na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. Do pozyskania jest łącznie 63.000 zł w czterech obszarach działania. Wnioski można składać do czwartku, 7 marca.

wtorek, 19 lutego 2019 r., 13:37
Kartuzy. Kontrowersyjne zarządzenie. O tym, co może wiedzieć radny, zadecyduje burmistrz
Mieczysław Grzegorz Gołuński opracował dla radnych gminy Kartuzy specjalny tryb dostępu do informacji znajdujących się w urzędzie. Dzięki wydanemu zarządzeniu może nie tylko dozować informacje, ale także dowolnie je ograniczać i przedłużać odpowiedź w czasie. Radni protestują.

wtorek, 19 lutego 2019 r., 13:09
Artur Dzienisz jednym z najlepszych murarzy w Polsce
Artur Dzienisz uczeń Zespołu Szkól Technicznych w Kartuzach znalazł się w czołówce najlepszych młodych fachowców w kraju zajmując trzecie miejsce w kategorii murarz na ogólnopolskim turnieju "Złota Kielnia".