dzisiaj, 08:25
Gmina Somonino wyemituje obligacje o wartości 4 mln zł
Gmina Somonino zdecydowała się na emisję obligacji o łącznej wartości czterech milionów złotych. Środki te zostaną przeznaczone na spłatę zobowiązań, m.in.: inwestycji drogowych.

wczoraj, 17:03
Kandydaci PiS zainaugurowali kampanię wyborczą w Kartuzach
Prawo i Sprawiedliwość zainaugurowało kampanię wyborczą na zbliżające się wielkimi krokami wybory do parlamentu. Kandydaci okręgu gdyńsko-słupskiego na czele z Marcinem Horałą przyjechali do Kartuz, by podczas konferencji prasowej przedstawić swoje hasło i program.

wczoraj, 11:55
Czy mieszkanie w Kartuzach jest satysfakcjonujące? Mieszkańcy odpowiadają
Jak się mieszka w Kartuzach? Postanowiliśmy dowiedzieć się, czy mieszkańcy są zadowoleni z mieszkania w stolicy Kaszub. Opinie są podzielone. Pojawiły się też propozycje, co można by zmienić.

wczoraj, 10:26
Stanisław Stefanowski i Władysław Tusk "Zasłużonymi dla gminy Somonino"
W środę, 14 sierpnia, na posiedzeniu Rady Gminy Somonino dwóm mieszkańcom nadano tytuł "Zasłużonego dla gminy Somonino". Chodzi o Stanisława Stefanowskiego i Władysława Tuska.

wczoraj, 08:46
Jednostki OSP zakupią nowy sprzęt dzięki dofinansowaniu z urzędu marszałkowskiego
We wtorek w OSP w Goręczynie odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczo - gaśniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych województwa pomorskiego. Porozumienia z marszałkiem Mieczysławem Strukiem podpisali burmistrzowie oraz wójtowie gmin: Chmielno, Kartuzy, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno, Żukowo, Karsin, Kościerzyna, Nowa Karczma i Stara Kiszewa.

wtorek, 20 sierpnia 2019 r., 10:59
Kożyczkowo najpiękniejszą wsią w gminie Chmielno
Podczas zabawy dożynkowej w Chmielnie ogłoszono wyniki gminnego etapu tegorocznego konkursu Piękna Wieś. W kategorii zagród zwyciężyli Bernadeta i Henryk Dejkowie, tytuł najpiękniejszej wsi zdobyło natomiast Kożyczkowo.

wtorek, 20 sierpnia 2019 r., 08:37
Droga w Ramlejach zmodernizowana
Modernizacja odcinka drogi transportu rolnego między Ramlejami a Goręczynem jest już zakończona. Inwestycja kosztowała ponad 356 tys. złotych.

wtorek, 20 sierpnia 2019 r., 08:01
Policjanci skontrolowali obozy harcerskie
W czasie letnich wakacji kartuscy policjanci z wydziału prewencji skontrolowali, czy miejsca w których odpoczywają harcerze są prawidłowo zabezpieczone. Funkcjonariusze rozmawiali o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie. Ponadto utrzymują bieżący kontakt z komendantami obozów harcerskich.

poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., 11:40
Francais i Natalia Lubrano wystąpili z francuskim repertuarem na kartuskim Rynku
W niedzielę kartuski Rynek zamienił się we francuską oazę muzyki. W ramach cyklu Muzyka Świata na Rynku odbył się kolejny koncert. Na scenie wystąpiło duo Francais wspólnie z Natalią Lubrano.

sobota, 17 sierpnia 2019 r., 13:08
Janina Kwiecień powalczy o mandat posła na Sejm RP
Janina Kwiecień, była starosta kartuski, a obecnie członek Zarządu Powiatu Kartuskiego, wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych. Będzie ubiegała się o mandat poselski jako samorządowiec, niezależny kandydat z listy Koalicji Obywatelskiej. Jeśli uda się jej zdobyć mandant, zamierza zająć się sprawami z zakresu rolnictwa, ochrony zdrowia, samorządu, czy polityki senioralnej.