wczoraj, 15:15
"Pielgrzymowanie uzależnia" - uczestnicy Kaszubskiej Pielgrzymki wrócili z Jasnej Góry
Pokonali pieszo około 560 km, a w drodze spędzili 16 dni. Rankiem 13 sierpnia dotarli do obranego celu - Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Wrócili już do domów, ale emocje towarzyszące ich wędrówce są wciąż żywe, a wspomnienia, które zdobyli pozostaną w ich sercach na lata. Uczestnicy Kaszubskiej Pielgrzymki podzielili się z nami swoimi wrażeniami i przeżyciami.

środa, 15 sierpnia 2018 r., 19:27
W gminie Somonino powstają nowe pomosty
Na terenie gminy Somonino trwa realizacja projektu "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Szlakiem Raduni". W ramach zadania ma powstać sieć kajakowa, która umożliwi turystom i mieszkańcom sprawne pływanie po jeziorach Kółka Raduńskiego i rzece Raduni.

środa, 15 sierpnia 2018 r., 13:46
Obchody Święta Wojska Polskiego w Kartuzach
Uroczysta msza święta, okoliczne przemówienia i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej - tak w Kartuzach w środę uczczono Święto Wojska Polskiego. Zorganizowano je z inicjatywy kaszubsko-pomorskiego okręgu Związku Piłsudczyków RP.

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 20:16
Co z rozbudową szkoły w Mściszewicach? Dotacja przepadła, mury do rozbiórki?
Na tę inwestycję mieszkańcy Mściszewic czekają od lat, zwłaszcza przedszkolaki. We wrześniu miały rozpocząć naukę w nowych, pięknych salach w rozbudowanej szkole. Miała to być jedna z najważniejszych inwestycji tej kadencji. Gmina otrzymała na nią 1.8 mln zł dotacji. Niestety wszystko wskazuje na to, że kolejny rok rozbudowa szkoły pozostanie w sferach marzeń. Gmina musiała zwrócić dotację, a zamiast nowych pomieszczeń przy szkole stoją gołe mury. Tyle dotąd udało się zrobić. Okazuje się jednak, że nawet gotowe ściany być może trzeba będzie usunąć.

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 14:48
Kartuzy. Nowa biblioteka na dworcu będzie czynna już od czwartku
Od 16 sierpnia czytelnicy będą już mogli odwiedzać kartuską bibliotekę w nowej siedzibie na dworcu. Choć oficjalne otwarcie nowej biblioteki zaplanowano na 5 września, to książki będzie można zwracać i wypożyczać już od czwartku.

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 11:31
Leszek Formela nowym zastępcą komendanta PSP w Kartuzach
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach ma nowego zastępcę. Na to stanowisko komendant wojewódzki, we wtorek, 14 sierpnia mianował mł. bryg. Leszka Formelę.

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 11:03
Sprawdź, co zaplanowano w powiecie na 15 sierpnia
Patriotyczne obchody Święta Wojska Polskiego, koncerty, Najsmaczniejszy Jarmark Dożynkowy, Jarmark Norbertański, półmaraton wrotkarski czy konkurs pływania na byle czym - to niektóre z propozycji na świąteczną środę. Dla tych, którzy czwartek i piątek mają wolny, rozpocznie się długi weekend. Warto rozpocząć go w ciekawy sposób.

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 09:12
Mieszkańcy gminy Sierakowice otrzymają dofinansowanie na usunięcie azbestu
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku wyznaczył środki na dofinansowanie demontażu i utylizację pokryć azbestowych dla gmin poszkodowanych nawałnicą, w tym też gminy Sierakowice. Co ważne, dotacje trzeba wykorzystać w tym roku

poniedziałek, 13 sierpnia 2018 r., 15:54
Podróże to jej sposób na życie - Patrycja Górlikowska o swojej pasji, wyprawach i blogu
Zwiedziła już 27 krajów na pięciu kontynentach. Podróże to jej największa pasja. Doświadczeniami ze swoich podróży dzieli się na blogu "Wyjechawszy". Mowa o Patrycji Górlikowskiej z Goręczyna, która swoimi wpisami nie tylko inspiruje do zwiedzania świata, ale też udziela praktycznych porad, które przydadzą się każdemu początkującemu włóczykijowi. O miłość do podróżowania, przygody w USA i podróżniczym blogu pytała Magdalena Damps-Zdrojewska.

poniedziałek, 13 sierpnia 2018 r., 10:06
Sanepid skontrolował kartuski szpital. Jak wypadła kontrola żywności?
Odpowiednie żywienie to jeden z pięciu czynników współdecydujących o poprawie zdrowia pacjenta. W szpitalach niestety dla wielu chorych pozostawia ono jeszcze dużo do życzenia. Jedni narzekają na jakość, inni z kolei na ilość podawanych posiłków. Sanepid corocznie kontroluje żywienie w PCZ w Kartuzach. Podczas ubiegłorocznej nie obyło się bez zastrzeżeń. Jak wypadła w tym roku?