dzisiaj, 17:54
Olimpiada Noblowska- Ariel Grala finalistą konkursu
8 grudnia w Czersku odbył się II etap Olimpiady o Noblistach, w której uczestnicy musieli się wykazać ogromną wiedzą dotyczącą Noblistów w XX wieku. Ariel Grala zwycięzcą eliminacji okręgowych.

dzisiaj, 17:12
Na drogach może być bardzo ślisko - wydano ostrzeżenia przed oblodzeniem
W nocy ze środy na czwartek na drogach powiatu kartuskiego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Na trasach może być bardzo ślisko. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem.

dzisiaj, 11:24
Kiermasz świąteczny w Szkole Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie
W niedzielę społeczność Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie zorganizowała kiermasz świąteczny. Podczas imprezy przeprowadzono sprzedaż, przygotowanych uprzednio przez uczniów i ich rodziców, przepięknych ozdób świątecznych.

dzisiaj, 09:42
Powstaną zamiejscowe filie wydziału komunikacji starostwa powiatowego?
Władze powiatu kartuskiego rozważają utworzenie dwóch punktów zamiejscowych wydziału komunikacji starostwa powiatowego. Pierwszy miałby powstać w Żukowie, niewykluczone, że kolejny może powstać w Sierakowicach. Takie rozwiązanie ma przyczynić się do usprawnienia pracy jednostki i obsługi mieszkańców.

wczoraj, 22:00
Somonino. Uhonorowano złotych, diamentowych i żelaznych jubilatów
Serce, które kocha, jest zawsze młode. Tak mówi greckie przysłowie. Prawdziwość tego powiedzenia potwierdzają pary małżeńskie z gminy Somonino, które spędziły ze sobą pięćdziesiąt, sześćdziesiąt i sześćdziesiąt pięć lat. Z tej okazji odbyło się we wtorek uroczyste wręczenie medali za "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Były życzenia, gratulacje, upominki i dyplomy.

wczoraj, 17:27
Kiełpino. Znaleziona psa!
Jedna z naszych czytelniczek zwróciła się do nas z prośbą o pomoc. Znaleziono psa, który od wczoraj błąkał się w okolicach Ośrodka Zdrowia w Kiełpinie. Jest spokojny, lubi dzieci, miał na sobie czerwoną obrożę. Właściciel proszony o kontakt pod numerem telefonu 508 100 968, 798 920 439.

wczoraj, 16:16
Akademia Piłkarska Kartuzy Jedynka - nowa inicjatywa pasjonatów sportu z myślą o najmłodszych
Są pełni pasji i chęci do działania na rzecz rozwoju sportowego dzieci. Zjednoczyli siły, by robić to, jak najlepiej. Akademia Piłkarska Kartuzy Jedynka - to nowa inicjatywa powstała z połączenia sił trenerów i działaczy sportowych z Kartuz i okolic. Utworzono ją na bazie szkółki piłkarskiej Jedyneczka. Jej założyciele planują zapewnić najmłodszym, jak najpełniejszy rozwój, więc w planach jest również ścisła współpraca ze szkołą.

wczoraj, 11:46
Kartuzy. Pracownicy kartuskiego sądu dołączyli do protestu
Pracownicy kartuskiego sądu we wtorkowe przedpołudnie wyszli przed gmach wymiaru sprawiedliwości, by dołączyć do ogólnopolskiego protestu. - Przyszliśmy się solidaryzować z innymi urzędnikami sądowymi w Polsce, aby zasygnalizować niezadowolenie z naszych wynagrodzeń, które nie są adekwatne do naszej jakże odpowiedzialnej pracy - podkreślają.

wczoraj, 10:31
Sukces uczniów z kartuskiej dwójki w konkursie wojewódzkim - "Bo w pamięci jest siła zaklęta"
W sobotę uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 2 w Kartuzach jako jedni z pięciu nagrodzonych szkół w województwie pomorskim uczestniczyli w koncercie dla laureatów V edycji konkursu historycznego pt."Bo w pamięci jest siła zaklęta", który odbył się w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

wczoraj, 10:19
Trwa zbiórka darów dla schroniska w Kościerzynie
Podopieczni Fundacji Animalsi ze Schroniska w Kościerzynie potrzebują pomocy. Okres przedświąteczny oraz Boże Narodzenie to wyjątkowy czas wypełniony magią, dobrocią i chęcią pomagania. Warto teraz pamiętać też o tych, którzy sami nie potrafią o pomoc prosić. Zima dla czworonogów ze schronisk to szczególnie trudny czas, dlatego też nawet najmniejszy gest jest cenny. W kościerskim schronisku do 19 grudnia trwa zbiórka darów. Potrzebne są koce, ręczniki, obroże, smycze, zabawki i karma.