25 minut temu
Uczniowie z kartuskiego "Wzgórza" uczyli się zawodu w Irlandii
Kolejna grupa młodzieży z kartuskiego "Wzgórza" miała okazję odbyć zagraniczne praktyki. Tym razem w sumie 16-osobowa grupa techników ekonomistów i organizacji reklamy poznawała tajniki swojego przyszłego zawodu w Irlandii.

dzisiaj, 11:06
Borkowo. Mieszkańcy ulic Karlikowskiej i Leśnej nie chcą zmian "na lepsze"
W środowy wieczór w sali gimnastycznej miejscowej szkoły odbyło się spotkanie informacyjne z mieszkańcami na temat realizacji projektu Kaszubskie Trasy Rowerowe obejmujący ulice Karlikowską i Leśną w Borkowie. Obie drogi będą na tyle poszerzone, aby swobodnie mogły się tam poruszać samochody i rowery. Wydawać by się mogło, że taka inwestycja powinna być przyjęta z uznaniem. Nic bardziej mylnego. Duża część mieszkańców nie wyraża na to zgody. Dlaczego?

wczoraj, 12:28
Kamienica Szlachecka. Uczniowie stanęli w obronie nauczyciela
"My się na to nie godzimy, Pana Mateusza obronimy!", "Murem za panem Mateuszem", "Pana Mateusza wspierajmy, zastraszyć się nie dajmy", "Bez Pana Mateusza, historia nas nie rusza!" - wyposażeni w te i inne hasła uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej strajkowali w środę przeciwko zwolnieniu ich nauczyciela historii. Dyrektor placówki podkreśla, że zwolnienia są nieuniknione ze względu na reformę oświaty, dodając przy tym, że jeszcze nic nie jest przesądzone.

wczoraj, 12:17
Leśnicy apelują o ostrożność - coraz więcej pożarów lasów
Od początku kwietnia strażacy odnotowali łącznie 46 pożarów traw, nieużytków oraz poszycia leśnego. Aż 15 z nich dotyczyło terenów leśnych, zarówno w lasach państwowych, jak i prywatnych. W związku z panującą suszą i wysokim zagrożeniem pożarowym leśnicy i strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania na terenach leśnych.

wczoraj, 10:53
Magdalena Malotka Trzebiatowska - reprezentantka polskiej drużyny awansowała do finału Ligi Europejskiej
W dniach 18 - 21 kwietnia w Danii odbywały się eliminacje do finałów Ligi Europejskiej w strzelectwie. Jedną z reprezentantek z Polski jest Magdalena Malotka - Trzebiatowska - zawodniczka kartuskiego klubu "Dziesiątka". Drużyna z Polski wywalczyła awans do finału.

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 13:22
W piątek koncert Łyko w Kościerzynie - wygraj bilety
Nazywają się Łyko. Jak sami podkreślają, grają o tęsknotach, bolączkach i planach, o otaczającej nas wszystkich rzeczywistości i o marzeniach małych i dużych. Czasem zabawnie i zjadliwie, czasem zupełnie poważnie, zawsze szczerze i z sercem. Miesiąc temu wydali debiutancką płytę. Piosenek, które się na niej ukazały będzie można posłuchać już w piątek podczas koncertu w Starym Browarze w Kościerzynie.

poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r., 08:50
Rozlicz się z sercem - pamiętaj o przekazaniu 1 proc. w rozliczeniu PIT
Do końca kwietnia trwa okres rozliczeń podatkowych. Podczas wypełniania formularzu PIT pamiętajmy, że możemy wesprzeć tych, którzy działają na rzecz innych w powiecie kartuskim. Wystarczy przekazać 1 proc. podatku organizacji pożytku publicznego. W regionie taki status posiadają 32 stowarzyszenia, jak również poszczególne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

niedziela, 21 kwietnia 2019 r., 10:04
Wielkanoc ze świątecznym stołem zastawionym specjałami oraz lanym poniedziałkiem
W niedzielny poranek uczestniczymy w mszy rezurekcyjnej, którą obwieszczają kościelne dzwony. A to oznacza, że skończył się Wielki Post. Po nabożeństwie większość z nas zasiądzie przy świątecznym stole, przy którym podzielimy się święconym jajkiem. W drugi dzień świąt Wielkiej Nocy czeka nas - w zależności od regionu - tęgie lanie wodą lub smaganie jałowcem. Tę tradycję kultywujemy od pokoleń.

niedziela, 21 kwietnia 2019 r., 00:01
Radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!
Życzmy cudownych, rodzinnych i pięknych świąt!

sobota, 20 kwietnia 2019 r., 16:10
Kiełpino. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę
Tradycyjne w Wielką Sobotę idziemy do kościołów, by poświęcić pokarmy na świąteczny stół, które błogosławią kapłani. Z tej okazji kiełpińska świątynia zapełniła się tłumem wiernych.