dzisiaj, 11:49
Umowa na rozbudowę ZSZiO w Żukowie podpisana
Do końca sierpnia br. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie zyska dodatkowe piętro. Od czerwca 2018 roku uczniowie tamtejszej placówki będą mogli już korzystać z dodatkowych sal dydaktycznych i wyposażonych w specjalistyczny sprzęt pracowni. W czwartek powiat kartuski podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Firma Elwoz zrealizuje projekt w systemie "zaprojektuj i wybuduj".

wczoraj, 21:57
Banino. Ulicę Borowiecką czeka przebudowa
Od kwietnia ekipa drogowców z firmy budowlanej MTM w Gdyni będzie zajmować się przebudową ul. Borowieckiej od skrzyżowania z ul. Lotniczą do skrzyżowania z ul. Klonową. Powstanie tam sześciometrowa jezdnia asfaltowa wraz z dwustronnymi chodnikami i ścieżką rowerową z kostki brukowej. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie ma nastąpić w połowie sierpnia br.

wczoraj, 16:23
Wsparcie dla seniorów i osób niepełnosprawnych - powiat przystępuje do realizacji nowego projektu
Stworzenie Banku Usług Społecznych, Klubów Aktywności, teleopieka i świadczenie mobilnych usług opiekuńczych - to przedsięwzięcia, które będą realizowane w ramach projektu pt. "Rozwój usług społecznych na terenie Powiatu Kartuskiego". Ma on wspierać m.in. osoby starsze i niepełnosprawne.

wczoraj, 15:55
Somonino. Wójt poświadczył nieprawdę - sekretarz zawiadomił prokuraturę
Sekretarz gminy Jerzy Kowalewski zawiadomił prokuraturę o poświadczeniu nieprawdy w dokumentach przez wójta Mariana Kryszewskiego. Miał on zatrudnić pracownika na nieistniejące stanowisko, a potem by zalegalizować jego zatrudnienie - antydatował dokumenty.

wczoraj, 15:05
Poznaliśmy najlepszych recytatorów w powiecie
W czwartek, 23 marca w Kartuskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Do konkursu przystąpiło 52 recytatorów, którzy okazali się najlepsi w etapach gminnych.

wczoraj, 14:19
Turniej Matematyczny w ZSP w Przodkowie - najlepsza młodzież z I LO
Już po raz ósmy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie odbył się Turniej Matematyczny. W finale konkursu spotkało się jedenaście drużyn z różnych szkół powiatu kartuskiego.

wczoraj, 14:07
Chwaszczyno. Rusza rozbudowa budynku OSP
Siedziba jednostki strażackiej składa się z dwóch części - starszej z połowy lat 70. i nowszej, wybudowanej trzy lata temu. Teraz przyszedł czas na kolejny etap. W rozbudowanym obiekcie znajdzie się biblioteka, czytelnia, sala komputerowa i wielofunkcyjna. Planowane jest także utwardzenie terenu, mała architektura i ogrodzenie. Koszt przedsięwzięcia nie przekroczy 2 mln złotych.

wczoraj, 13:56
Wystawa poświęcona "Ince" w bibliotece w Kartuzach
20 marca w bibliotece w Kartuzach otwarto wystawę poświęconą żołnierzom wyklętym i Dance Sędzikównie. Spotkanie odbyło się w ramach III Kartuskich Dni Żołnierzy Wyklętych.

wczoraj, 13:11
"Tydzień zajęć dla gimnazjalistów" w I LO w Kartuzach
Na przełomie lutego i marca w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiego w Kartuzach zorganizowano "Tydzień zajęć dla gimnazjalistów". Przez pięć dni szkołę odwiedziło ok. 400 osób.

wczoraj, 12:46
Międzyszkolny Turnieju Językowy dla Gimnazjalistów w Sierakowicach
14 marca z inicjatywy nauczycieli języków obcych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach odbył się III Międzyszkolny Turniej Językowy dla gimnazjalistów "English und Deutsch Masters". Tegoroczna edycja konkursu dedykowana była ekologii.