52 minuty temu
Kartuski szpital z ogólnopolską nagrodą "Perły Medycyny". Doceniono oddział ginekologiczno-położniczy
W ciągu trzech lat liczba porodów w Powiatowym Centrum Zdrowia wzrosła od 800 do 1500 rocznie. Coraz więcej kobiet, również spoza powiatu, decyduje się na rodzenie dziecka w kartuskim szpitalu. Placówka cieszy się w środowisku mam sporym uznaniem. Wysoką jakość usług świadczonych przez oddział ginekologiczno-położniczy doceniają nie tylko pacjentki. Oddział uhonorowano ogólnopolską nagrodą "Perły medycyny".

dzisiaj, 14:02
V Multimedialny Konkurs z Języka Angielskiego "The World of English"
Po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach odbył się powiatowy konkurs języka angielskiego dla klas 5 i 6 - "The World of English". W konkursie uczestniczyło dziesięć szkół z terenu powiatu kartuskiego.

dzisiaj, 13:16
Mirachowo. Dzień Kaszubski z recytacją wierszy Jana Trepczyka
W Szkole Podstawowej w Mirachowie już po raz trzeci odbył się Dzień Kaszubski połączony z Konkursem Recytatorskim Wierszy Jana Trepczyka.

dzisiaj, 11:59
Toniemy w długach? Mieszkańcy pow. kartuskiego zadłużeni na ponad 24,5 mln zł
24,5 mln zł - to łączna wartość zadłużenia mieszkańców powiatu kartuskiego na koniec pierwszego kwartału 2017 roku. Jak wynika z raportu ERIF BIG S.A, przeterminowane płatności posiadało aż 1250 konsumentów. Rekordzistą pod względem zadłużenia jest 34-latek, który ma do spłaty ponad 100.000 zł.

wczoraj, 14:47
Jednogłośne absolutorium dla wójta gminy Przodkowo
Sporo pochwał, gratulacji i podziękowań usłyszał w poniedziałkowy poranek wójt Przodkowa, Andrzej Wyrzykowski. Radni podczas sesji jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia włodarzowi absolutorium za wykonanie budżetu 2016.

wczoraj, 14:43
Sprostowanie Beaty Szwichtenberg
Publikujemy sprostowanie przesłane przez Beatę Szwichtenberg odnoszące się do artykułu "Śmiertelna "czołówka" na trasie Kartuzy - Dzierżążno. Nie żyje 60-latek" opublikowanego na łamach portalu Kartuzy.info w dniu 28 kwietnia 2017 roku.

wczoraj, 12:31
Prawie 1000 osób zarejestrowało się bazie dawców szpiku podczas akcji dla Kasi!
Sukcesem zakończyła się przeprowadzona w miniony weekend akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku dla Kasi Papki z Sierakowic. Do bazy DKMS dołączyło łącznie 995 nowych osób. Kasia z całego serca dziękuje wszystkim za wsparcie.

niedziela, 21 maja 2017 r., 11:31
Trwa akcja rejestracji szpiku dla Kasi! Przyjdź i pomóż - możesz uratować komuś życie
W Miechucinie, w Kartuzach i w Łyśniewie w niedzielę można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Trwa akcja rejestracji. Przyjdź, poświęć pięć minut i daj szansę Kasi i innym chorym na powrót do zdrowia. Nie bądź obojętny, twój gest może komuś uratować życie.

sobota, 20 maja 2017 r., 18:22
Przebojowa Majówka w Stężycy - zabawa z Zenkiem Martyniukiem i wielkimi gwiazdami disco polo
Kilkudziesięciotysięczny tłum przyciągnęła do stężyckiego amfiteatru kolejna odsłona Przebojowej Majówki. Gwiazdą tegorocznej edycji jest król gatunku - Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, na scenie podziwiać można też takie gwiazdy jak Piękni i Młodzi, Boys, Classic, Jorgus czy Andre.

sobota, 20 maja 2017 r., 14:26
Trwa VII Pomorska Majówka Motocyklistów
Kilkuset miłośników dwóch kółek z Pomorza i nie tylko od piątku stacjonuje na terenie gminy Kościerzyna. Motyckliści już po raz siódmy biorą bowiem udział w Pomorskiej Majówce. Tradycyjnie w sobotnie przedpołudnie opuścili ośrodek w Sycowej Hucie, by pojawić się na kościerskim Rynku. Motocyklową paradą przejechało około 400 maszyn.