dzisiaj, 09:37
Wojewoda karze właścicielkę Wrzosu. RPO: tortury. Prokuratura: nie ma przestępstwa
Gehenna mieszkańców Domu Seniora "Wrzos" trwa nadal. Wojewoda karze właścicielkę ośrodka za nierealizowanie jego zaleceń. Urzędnicy nie wierzą, że sytuacja mieszkańców się poprawi. Rzecznik Praw Obywatelskich nie ma wątpliwości, że sposób traktowania pensjonariuszy to tortury. Tymczasem dla prokuratury zjawiska, do których dochodzi we Wrzosie, nie są przestępstwem.

wczoraj, 21:48
Żukowo. Wiedza o historii Żukowa i zdolności plastyczne nagrodzone
W VI Powiatowym Konkursie "Historia Żukowa" im. Antoniego Grzędzickiego wzięło udział 45 uczniów z żukowskiej gminy oraz z Kartuz. Konkurs był dwuetapowy. Składał się z części plastycznej oraz wiedzy o mieście i okolicy. Dla uczestników przygotowano ponad 80 pytań. Najsolidniejszą wiedzą wykazały się dzieci z klas piątych i szóstych.

wczoraj, 16:12
Spółka Komunalna Żukowo w nowej siedzibie
Niespełna rok temu wprowadzono "rewolucyjne" zmiany w funkcjonowaniu Spółki Komunalnej Żukowo. Odwołano dotychczasową i powołano nową radę nadzorczą, a prezesem zarządu został urzędnik żukowskiego magistratu - Michał Sirocki. Grudniową uchwałą rady miejskiej zdecydowano, że spółka przejmie sieć wodno - kanalizacyjną na terenie gminy. Od niedawna zmieniła się też siedziba spółki, która mieści się teraz przy ul. Pod Otomino 44.

piątek, 17 lutego 2017 r., 20:20
Konflikt na linii burmistrz - radni ws. węzła przesiadkowego. Głos mają zabrać mieszkańcy
Radni Porozumienia Samorządowego krytykują koncepcję powstania tzw. węzła przesiadkowego w centrum Kartuz. Ich zdaniem zatoki autobusowe powinny być zlokalizowane przy ulicy Węglowej. Burmistrz Mieczysław Gołuński odpiera zarzuty klubu i apeluje do mieszkańców, by zabrali głos w dysusji. Szczególnie ci, którzy korzystają z komunikacji publicznej.

piątek, 17 lutego 2017 r., 15:33
Żukowo. Pierwszy w powiecie kartuskim bon opiekuńczy
Żukowski samorząd wprowadził nową formę pomocy dla rodzin, których dzieci korzystają ze żłobków lub klubów dziecięcych. Finansowe wsparcie będą mogły otrzymać osoby pracujące, zamieszkujące na terenie gminy Żukowo i płacące tu podatki. Bon opiekuńczy dotyczy dzieci do lat trzech.

piątek, 17 lutego 2017 r., 14:55
Najsilniejszy Kaszub podbije Amerykę? - Maciej Hirsz rusza do USA
Maciej Hirsz, strongman z Kartuz, już na początku marca stanie do rywalizacji w zawodach Arnold Amateur Strongman World Championships w Stanach Zjednoczonych. To jeden z najbardziej prestiżowych turniejów sportów siłowych na świecie.

piątek, 17 lutego 2017 r., 14:48
"Pomagam, bo lubię" - wyniki konkursu organizowanego przez klub wolontariatu Warto
Klub Wolontariatu Warto rozstrzygnął Powiatowy Konkurs Fotograficzny pod hasłem "Pomagam, bo lubię". Zgłoszono do niego trzydzieści trzy prace poruszające tematykę szeroko pojętej pomocy.

piątek, 17 lutego 2017 r., 13:15
Padłeś ofiarą przestępstwa? Skorzystaj z pomocy
W dniach od 20 do 26 lutego odbywać się będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W ramach prowadzonej już po raz kolejny akcji, w komendach Policji, sądach i prokuraturach będą trwały dyżury. Tam osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień.

piątek, 17 lutego 2017 r., 12:41
Wspieraj swoich - zostaw 1 procent podatku w powiecie kartuskim
Trwa okres rozliczeń podatkowych. Do końca marca będziemy składać w Urzędzie Skarbowym nasze deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, ze 1 proc. naszego podatku możemy przekazać na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Podatnika to nic nie kosztuje, a może w prosty sposób wesprzeć działalność na rzecz innych.

czwartek, 16 lutego 2017 r., 13:37
Projekt "Ster na zmiany" walczy o głosy w plebiscycie "Pomorskie Sztormy"
Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sierakowicach realizuje projekt pt. "Ster na zmiany". Został on nominowany do plebiscytu "Pomorskie Sztormy", jednak aby wygrać potrzebuje głosów. Projekt może wesprzeć każdy wystarczy chwila i jedno kliknięcie.