wczoraj, 15:54
Gdy tafla lodu pęka - strażacy ćwiczyli działania z zakresu ratownictwa lodowego
Służba strażaków jest bardzo zróżnicowana. Jednym z elementów ich pracy jest ratownictwo lodowe. Aby wciąż doskonalić umiejętności w tej dziedzinie w sezonie zimowym odbywają się specjalne szkolenia w tym zakresie. W sobotę działania na lodzie ćwiczyli między innymi strażacy z Miechucina, w poniedziałek z kolei funkcjonariusze KP PSP w Kartuzach.

wczoraj, 14:25
Wójtowie do odstrzału. PiS szykuje pogrom
PiS planuje zmiany w ordynacji wyborczej w wyborach samorządowych. Zgodnie z nowelizacją prawa wyborczego wójtowie i burmistrzowie będą mogli pełnić funkcję nie dłużej niż dwie kadencje. A to oznacza, że w powiecie kartuskim o reelekcję będą mogli ubiegać się jedynie wójt gminy Chmielno Jerzy Grzegorzewski oraz burmistrzowie Wojciech Kankowski i Mieczysław Gołuński.

niedziela, 22 stycznia 2017 r., 21:08
Żukowo. Plastyczne, kulinarne i teatralne ferie z OKiS-em
Pierwszy tydzień zimowych ferii w żukowskim Ośrodku Kultury i Sportu upłynął pod hasłem "Dzień Babci i Dziadka świętuje nasza gromadka". Dla kilkudziesięcioosobowej grupy dzieci przygotowano m. in. zajęcia plastyczne, kulinarne, wizytę w bibliotece oraz wycieczkę do Gdańska. Przed uczestnikami jeszcze cały tydzień feryjnej laby pod hasłem "Zaczytani - zaczarowani".

niedziela, 22 stycznia 2017 r., 14:25
Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka
W ten weekend swoje wyjątkowe święto obchodzą najukochańsze osoby na świecie - nasze kochane Babcie i nasi kochani Dziadkowie. Z tej okazji wszystkim, którzy występują w tej szczególnej roli składamy najserdeczniejsze życzenia. Zgodnie z obietnicą publikujemy specjalną galerię życzeń przesłanych od naszych Czytelników.

niedziela, 22 stycznia 2017 r., 13:21
Uroczysty pokot w Pażęcach z udziałem 17 kół łowieckich
Po raz piąty członkowie kół łowieckich z Kaszub wzięli udział we wspólnym polowaniu na lisy. W sobotę myśliwi spotkali się w Pażęcach na uroczystym pokocie. W trakcie tegorocznych łowów ustrzelono aż 209 lisów, kunę i tchórza.

sobota, 21 stycznia 2017 r., 17:41
Kamienica Królewska. Dzielili się cząstką siebie, by pomóc Pawłowi
Mieszkańcy Kamienicy Królewskiej, jak i okolicznych miejscowości licznie odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w sobotniej akcji zbiórki krwi, która była dedykowana walczącemu z ostrą białaczką limfoblastyczną 36-letniemu Pawłowi z Mojusza. W sumie udało się zebrać blisko 33 litry płynu ratującego życie, a cząstką siebie podzieliły się 73 osoby.

sobota, 21 stycznia 2017 r., 14:19
W 2016 roku strażacy interweniowali średnio co trzy godziny
Rok 2016 pod względem ilości zdarzeń był dla strażaków o wiele bardziej pracowity od 2015 roku. W sumie interweniowali blisko 2.600 razy. Minione dwanaście miesięcy obfitowały też w tragiczne wydarzenia, w których śmierć poniosło aż 20 osób. Między innymi o podejmowanych działaniach w miniom roku debatowano podczas dorocznej narady strażaków, która w sobotę odbyła się w Szymbarku.

sobota, 21 stycznia 2017 r., 10:01
Przodkowo. Ferie z interesującymi ludźmi, ciekawymi zajęciami i niespodzianką
Biblioteka Publiczna w Przodkowie na całe zimowe ferie przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników bardzo ciekawy program. Były spotkania z interesującymi osobami, czytanie książek przez dorosłych, wspólne śpiewanie, rozwiązywanie zagadek, zajęcia plastyczne, gry planszowe, kolorowanki i minispektakl teatralny. Pierwszy tydzień ferii w bibliotece zakończył się niespodzianką.

piątek, 20 stycznia 2017 r., 14:35
Skrzeszewo. Druhowie dostali nowszy model wozu bojowego
Przez ostatnie trzy lata skrzeszewscy strażacy korzystali z wozu bojowego, którego nazywali "wiekowym staruszkiem". Auto był w bardzo złym stanie, co zagrażało bezpieczeństwu druhów podczas wyjazdów do pożarów. W sobotę żukowski samorząd uroczyście przekazał im o wiele nowszy model samochodu. Z prezentu cieszy się cała jednostka, która w tej chwili liczy 113 członków.

piątek, 20 stycznia 2017 r., 14:05
Oddaj krew i pomóż Pawłowi w walce z chorobą. W sobotę zbiórka w Kamienicy Królewskiej
W sobotę nadarzy się kolejna okazja do tego, by w walce z chorobą pomóc Pawłowi z Mojusza. 36-latek od listopada walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną.