sobota, 12 października 2019 r., 20:43
Finał cyklu Kaszuby Biegają w Przyjaźni
W sobotnie przedpołudnie kilkaset osób zakończyło sezon biegowy cyklu Kaszuby Biegają. Tradycyjnie zamknęły go biegi w Przyjaźni. Miłośnicy sportu mogli zmierzyć się z dystansami 10 i 5 kilometrów. Imprezie towarzyszyły też biegi dla dzieci i młodzieży, rajd nordic walking oraz bieg dla wszystkich chętnych na 1200 m.

sobota, 12 października 2019 r., 09:25
Sukcesy karateków Gokkenu na rozpoczęcie nowego sezonu
Doskonały początek sezonu mają za sobą karatecy KS Gokkenu. W trzeci weekend września uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Uni Karate w Środzie Wielkopolskiej skąd przywieźli pięć złotych, dwa srebrne i pięć brązowych medali. Z dwoma srebrnymi krążkami z Czech wrócili również Dominika Szatkowska i Adam Piotrkowski.

piątek, 11 października 2019 r., 12:54
21 medali dla kartuskich pływaków na międzynarodowych zawodach w Bremen
W miniony weekend doskonały początek sezonu pływackiego zainaugurowała najstarsza grupa kartuskich pływaków. Startując w międzynarodowym mitingu pływackim w niemieckim Bremen zdobyli 20 medali w tym 5 złotych. 5 srebrnych i 10 brązowych medali

piątek, 11 października 2019 r., 11:55
Somonino. Szachiści rywalizowali o tytuł mistrza powiatu kartuskiego
W sobotę w Somoninie odbyły się XVIII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kartuskiego w szachach. O tytuł szachowego mistrza rywalizowało 53 szachistów w pięciu kategoriach.

piątek, 11 października 2019 r., 10:16
Rusza turniej Somonino CUP i Kiełpino CUP. Sprawdź terminarz rozgrywek!
Klub Sportowy Amator Kiełpino oraz Szkoły Podstawowe w Somoninie i Kiełpinie zapraszają drużyny na turnieje piłki nożnej halowej Somonino CUP oraz Kiełpino CUP, które będą odbywać się na halach sportowych przy Szkole Podstawowej w Somoninie oraz przy Szkole Podstawowej w Kiełpinie. Pierwszy turniej już 27 października.

wtorek, 8 października 2019 r., 12:27
Sukces kartuskich pływaków na ogólnopolskich zawodach w Gdyni
W środę, 28 września w gdyńskiej pływalni odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie "Gdyńskie Delfinarium" pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka. W zawodach udział wzięło 504 zawodników i zawodniczek z 31 klubów Polski. Reprezentanci Cartusii zajęli 11 miejsc medalowych.

wtorek, 8 października 2019 r., 11:19
Dwa zwycięstwa i jedna porażka piłkarzy Cartusii 1923 Kartuzy
Za nami kolejny piłkarski weekend. W sobotę drużyna IV ligowej Cartusii1923 Kartuzy uległa na własnym boisku Lechii II Gdańsk 0:2. Juniorzy na własnym boisku gładko pokonali ekipę GKS Kolbudy aż 11:0 (5:0). W niedzielę dobry mecz zanotowała druga drużyna Cartusii 1923, która pewnie pokonała na własnym boisku Koronę Rywałd aż 6:0 (2:0).

poniedziałek, 7 października 2019 r., 13:06
Zawodnicy Rebeli z szeregiem zwycięstw na wojewódzkich mistrzostwach w kickboxingu
W sobotę w Gminnym Ośrodku Sportu w Luzinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Kickboxingu. Fenomenalny występ na turnieju zaprezentowali zawodnicy Rebelii Kartuzy, Przodkowa i Sierakowic, którzy pod wodzą Mikołaja Krause wyszli zwycięsko z dziesięciu walk, zgarniając tytuł dla najlepszych zawodników.

poniedziałek, 7 października 2019 r., 11:03
Sierakowice. Finał projektu "Seniorzy na Orliki"
We wtorek, 1 października w Sierakowicach zakończył się trwający od czerwca do października projekt pn. "Seniorzy na Orliki". Sierakowicki Orlik jako jeden z dwóch w województwie pomorskim prowadził cykliczne zajęcia dla seniorów 60+. W ramach programu seniorzy mieli okazję odbyć zajęcia rekreacyjno-sportowe oraz dwa spotkania z dietetykiem.

piątek, 4 października 2019 r., 08:22
300 motocyklistów zakończyło sezon w Mściszewicach
Setki fanów jednośladów w niedzielę przyjechało do Mściszewic na Zlot motocyklowy kończący sezon. Mimo deszczowej aury w imprezie udział wzięło ponad 300 miłośników dwóch kółek i nie tylko. Podczas uroczystej mszy świętej motocykliści upamiętnili niedawno zmarłego Czesława Birra.