wczoraj, 11:43
Trwają zapisy na Trigar MTB Challenge
Już we wrześniu odbędzie się druga edycja wyścigu Trigar MTB Challenge Kartuzy. To emocjonujące zawody dla pasjonatów dwóch kółek. Zawodnicy mogą spróbować swoich sił na jednym z dwóch dystansów - około 28 km lub około 51 km. Warto zapisać się jak najszybciej - do końca czerwca obowiązuje niższa opłata startowa.

poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., 14:07
Kolonijne Euro 2018 - za nami turniej mini piłki nożnej
Szkoła Podstawowa w Koloni we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Sołectwa Kolonia realizuje projekt "Aktywnie spędzamy czas wolny - treningi, mecze sparingowe i Turniej Mini Piłki Nożnej - Kolonijne Euro 2018".

poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., 13:19
Piotr Rzeszutek mimo kontuzji trzeci na morderczym wyścigu we Włoszech
Hero Sellaronda Dolomites był to dla niego kolejny cel na ten sezon. Pięć tygodni temu uległ groźnemu wypadkowi, więc start w Włoszech stał pod wielkim znakiem zapytania. Ostatecznie wystartował na najdłuższym dystansie 86km, gdzie suma przewyższenia wynosiła 4600m. Z racji, że nie posiada licencji kolarskiej, startował w kategorii amator. Mimo, że w wyścigu amatorskim, wystartował wśród bardzo dobrych zawodników. To najcięższy wyścig świata, zatem nie ma tutaj przypadków. Na mecie był trzeci.

niedziela, 17 czerwca 2018 r., 22:59
Świetne starty pływaków Cartusii na mistrzostwach województwa dzieci
Osiem medali, w tym dwa zdobyte w sztafecie drużynowej przywieźli młodzi pływacy Cartusii z Mistrzostw Województwa Pomorskiego Dzieci, które odbyły się w ramach Ogólnopolskich Drużynowych Mistrzostw Polski Dzieci 10-11 lat. W klasyfikacji drużynowej Cartusia uplasowała się na trzecim miejscu.

niedziela, 17 czerwca 2018 r., 18:53
OSP Goręczyno najlepsze w gminnym sporcie pożarniczym
18 zespołów członków czynnych oraz młodzieżowych drużyn pożarniczych rywalizowało w niedzielę o miano najsprawniejszej w gminie Somonino. Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci OSP Goręczyno, którzy w klasyfikacji generalnej niemal w każdej z kategorii stawali na najwyższym stopniu podium.

niedziela, 17 czerwca 2018 r., 16:03
Leźno. Druhowie z Sulmina zwycięzcami gminnych zawodów sportowo - pożarniczych
Ponad 200 strażaków z 27 drużyn w sobotnie popołudnie walczyło o laur zwycięstwa w gminnych zawodach pożarniczych, które odbyły się na stadionie w Leźnie. W ponad czterogodzinnych zmaganiach najlepszymi wśród członków czynnych okazali się druhowie z Sulmina. W ćwiczeniu alarmowo-bojowym zwyciężyło OSP Banino. Druhowie otrzymali puchary i dyplomy, a od burmistrza pamiątkowe medale z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

czwartek, 14 czerwca 2018 r., 14:21
Weronika Lewandowska powołana do Kadry Pomorza
Kolejna z podopiecznych trenera Jerzego Meissnera- Weronika Lewandowska rocznik 2004 powołana została na konsultację szkoleniową dziewczęcej kadry Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Będzie to kolejne powołanie tej zawodniczki do kadry, w której jest ona czołową postacią. Zgrupowanie rozpoczyna się w czwartek w Gdyni.

czwartek, 14 czerwca 2018 r., 14:15
Natan, Andrzej i Oliver w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w zapasach
W Gyor na Węgrzech w czwartek rozpoczynają się Mistrzostwa Europy Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Wśród reprezentantów Polski znalazło się troje zawodników GKS Cartusii Kartuzy - Natan Wolski, Oliver Godziński i Andrzej Drewa.

czwartek, 14 czerwca 2018 r., 14:09
Zawodnicy Fantomu MMA Kartuzy z sukcesami na Baltic Cup w Gdyni
Mateusz Elas i Kamil Smętoch świetnie spisali się na turnieju Baltic Cup, który federacja Time of Masters zorganizowała w dniach 2-3 czerwca w Gdyni. Podopieczni Zbigniewa Hormańskiego przywieźli ze zmagań dwa medale złoty i srebrny.

środa, 13 czerwca 2018 r., 09:11
Tak milusińscy spędzili Dzień Dziecka na pływalni Neczk w Kartuzach
1 czerwca kartuska pływalnia gościła tłumy najmłodszych. Z okazji Dnia Dziecka czekało tam na nich mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Tego dnia basen w Kartuzach odwiedziło ponad 300 dzieci.