wczoraj, 19:39
Banino. Budowa ulicy Borowieckiej ma się ku końcowi
Ul. Borowiecka jest długą ulicą. Zaczyna się od ul. Lotniczej, przechodzi przez osiedle domków jednorodzinnych i dalej ciągnie się przez las w stronę Borowca. Prace podzielono na dwa odcinki, od ul. Lotniczej do skrzyżowania z ul. Klonową oraz od skrzyżowania z ul. Świerkową aż za ul. Wodnika. Wykonawcą robót była firma budowlana MTM w Gdyni. Koszt inwestycji to około 1,5 mln złotych.

wczoraj, 17:21
Nowa strażnica, wóz i sztandar dla ochotników z Kożyczkowa
Dzień 21 października br. bez wątpienia zapisze się w historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Kożyczkowie złotymi zgłoskami. Po wieloletnich staraniach i oczekiwaniach spełniły się bowiem marzenia tamtejszych druhów o nowej strażnicy. Poza nowy budynkiem, strażacy otrzymali też wóz i sztandar jako symbol ofiarności i męstwa, zaś zasłużeni członkowie odznaczeni zostali medalalami.

wczoraj, 12:51
Patron, który budzi wrażliwość uczniów - 110. rocznica urodzin Jana Trepczyka
Około 150 osób przybyło w czwartkowy wieczór do restauracji Mulk w Miszewku, gdzie w sposób szczególny upamiętniono postać Jana Trepczyka. Spotkanie zorganizowano z okazji 110 rocznicy urodzin tego wybitnego kaszubskiego poety, działacza i nauczyciela.

wczoraj, 10:12
Odwiedź Instytut Urody Prestige - zyskaj piękną i zdrową opaleniznę
Jak można uzyskać ładną i trwałą opaleniznę bez słońca czy wizyty w solarium? Wystarczy odwiedzić Instytut Urody Prestige i skorzystać z zabiegu opalania natryskowego. Tą metodą zyskamy piękny odcień skóry zdrowo i bezpiecznie, bez narażania jej na działanie szkodliwych promieni UV. Polecana jest kobietom w ciąży, osobom o delikatnej karnacji, przyszłym pannom młodym, jak i dla panów.

piątek, 20 października 2017 r., 23:42
Kiełpino. W szkole po raz pierwszy obchodzono Światowy Dzień Godności
Od dziesięciu lat organizowany jest w trzecią środę października Światowy Dzień Godności, którego inicjatorem jest ruch Global Dignity. Po raz pierwszy do tej akcji włączyła się kiełpińska podstawówka. Podjętym działaniom przyświecało hasło: "Różni, ale równi". W klasach odbyły się warsztaty, prezentacje multimedialne, wykonano plakaty. Zwieńczeniem Dnia Godności był apel, podczas którego wszyscy uczniowie wystąpili w błękitnych strojach.

piątek, 20 października 2017 r., 19:37
Przodkowo. Najmłodsi zostali pasowani na przedszkolaków
W czwartkowej uroczystości, która odbyła się w przodkowskiej hali widowiskowo - sportowej, w pasowaniu na przedszkolaka wzięło udział 29 dziewczynek i tyleż samo chłopców. Trzy- i czterolatki po raz pierwszy w swoim życiu złożyły ślubowanie. Otrzymały dyplomy i upominki.

piątek, 20 października 2017 r., 18:09
W weeekend będą utrudnienia na linii PKM - na odcinku Gdańsk Matarnia - Gdańsk Rębiechowo
Od piątku od godz. 20 do poniedziałku do godz. 4 rano zaplanowano prace na jednym z torów linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Zostanie wyłączony z tor nr 1 na odcinku między stacjami Gdańsk Matarnia - Gdańsk Rębiechowo. W związku z tym, jak informuje PKM, pojawić się mogą niewielkie utrudnienia w ruchu pociągów, również tych jadących w kierunku Kartuz i Kościerzyny.

piątek, 20 października 2017 r., 16:20
Debatowali o sztuce mediacji z młodzieżą
Mediacje sporów wyzwaniem dla lokalnej społeczności Kartuz - konferencja pod takim tytułem zwieńczyła kartuskie obchody Tygodnia Mediacji. O możliwości rozwiązywania konfliktów poprzez mediacje miała okazję dowiedzieć się młodzież, która w piątkowe przedpołudnie zasiadła na sali sądowej Sądu Rejonowego w Kartuzach.

piątek, 20 października 2017 r., 15:22
Stanisław Klimowicz z nominacją do tytułu Nauczyciel Pomorza
Od ponad trzech dekad przekazuje wiedzę na temat tego, jaki jest najwyższy szczyt w Tatrach, gdzie jest środek Polski, z czego słyną Kaszuby i które miasto jest stolicą San Marino. Uczy przyrody i geografii, jednocześnie zarażając pasją do wędrówek i wycieczek po kraju i regionie. Mowa o Stanisławie Klimowiczu nauczycielu ze szkoły w Chmielnie, którego wieloletnią pracę pedagogiczną wyróżniono nominacją do tytułu Nauczyciel Pomorza.

piątek, 20 października 2017 r., 14:49
Na rower metropolitalny wsiądziemy już w 2018 roku
Coraz bliżej do roweru metropolitalnego. Projekt w ostatnich dniach otrzymał dofinansowanie unijne, które wyniesie 17,5 mln. Do Kartuz trafi 30 rowerów, do Żukowa 10, a do Sierakowic 10, Somonina 5. Najprawdopodobniej pod koniec roku 2018 dostępne będą pierwsze jednoślady.