25 minut temu
Uczniowie z kartuskiego "Wzgórza" uczyli się zawodu w Irlandii
Kolejna grupa młodzieży z kartuskiego "Wzgórza" miała okazję odbyć zagraniczne praktyki. Tym razem w sumie 16-osobowa grupa techników ekonomistów i organizacji reklamy poznawała tajniki swojego przyszłego zawodu w Irlandii.

dzisiaj, 11:15
Bonusowo: bukmacherskie kody promocyjne w jednym miejscu
Wszyscy lubimy zaoszczędzić lub dodatkowo coś zyskać. Gdy kupujemy przez Internet szukamy kodu rabatowego, dzięki któremu uzyskamy zniżkę. Co robimy gdy rejestrujemy konto u legalnego bukmachera? Rozglądamy się za kodem promocyjnym, który pozwoli zyskać bonus na start.

dzisiaj, 11:06
Borkowo. Mieszkańcy ulic Karlikowskiej i Leśnej nie chcą zmian "na lepsze"
W środowy wieczór w sali gimnastycznej miejscowej szkoły odbyło się spotkanie informacyjne z mieszkańcami na temat realizacji projektu Kaszubskie Trasy Rowerowe obejmujący ulice Karlikowską i Leśną w Borkowie. Obie drogi będą na tyle poszerzone, aby swobodnie mogły się tam poruszać samochody i rowery. Wydawać by się mogło, że taka inwestycja powinna być przyjęta z uznaniem. Nic bardziej mylnego. Duża część mieszkańców nie wyraża na to zgody. Dlaczego?

dzisiaj, 11:06
4 porady dla osób, które chcą jechać na wakacje last minute
Wyjazd na wakacje last minute jest okazją do naładowania akumulatorów i cieszenia się słońcem, nawet gdy ma się nieplanowany urlop. Wczasy na ostatnią chwilę można zarezerwować nawet na dzień przed rozpoczęciem wycieczki, dlatego warto poznać kilka porad, dzięki którym przygotujesz się szybko do nieplanowanego wyjazdu.

dzisiaj, 11:03
Ekskluzywna łazienka potrafi spełnić wszystkie marzenia
Ekskluzywna łazienka potrafi niezwykle szybko zmienić szare życie w spełnienie najskrytszych marzeń. Chwila relaksu po ciężkim dniu w pracy często jest punktem kulminacyjnym, dzięki któremu naprawdę możemy poczuć się szczęśliwi. Jak jednak znaleźć sklep proponujący takie wyposażenie łazienek, by zachwyceni byli nawet ci najbardziej wymagający?

dzisiaj, 10:00
Ugo Projekt - piękne i stylowe meble do kuchni na każdą kieszeń
Marzysz o nowoczesnej, pięknej, dobrze zaprojektowanej i funkcjonalnej kuchni? Szafie? Meblach do łazienki? Domu bądź biura? Sprawdź ofertę Ugo Projekt. Firma zajmuje się nie tylko projektowaniem i produkcją mebli, ale również sprzedażą okuć meblowych.

dzisiaj, 10:00
Wspólnie stwórzmy Strategię Rozwoju Gminy Kartuzy na kolejne 20 lat!
Zaproszenie na spotkanie w sprawie opracowania strategii rozwoju gminy Kartuzy na lata 2020-2040.

wczoraj, 17:09
Garcz. Zderzenie renault z autobusem
W środowe popołudnie służby interweniowały w Garczu, gdzie na skrzyżowaniu osobowe renault zderzyło się z autobusem. Wskutek zdarzenie poszkodowane zostało dwuletnie dziecko.

wczoraj, 12:28
Kamienica Szlachecka. Uczniowie stanęli w obronie nauczyciela
"My się na to nie godzimy, Pana Mateusza obronimy!", "Murem za panem Mateuszem", "Pana Mateusza wspierajmy, zastraszyć się nie dajmy", "Bez Pana Mateusza, historia nas nie rusza!" - wyposażeni w te i inne hasła uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej strajkowali w środę przeciwko zwolnieniu ich nauczyciela historii. Dyrektor placówki podkreśla, że zwolnienia są nieuniknione ze względu na reformę oświaty, dodając przy tym, że jeszcze nic nie jest przesądzone.

wczoraj, 12:17
Leśnicy apelują o ostrożność - coraz więcej pożarów lasów
Od początku kwietnia strażacy odnotowali łącznie 46 pożarów traw, nieużytków oraz poszycia leśnego. Aż 15 z nich dotyczyło terenów leśnych, zarówno w lasach państwowych, jak i prywatnych. W związku z panującą suszą i wysokim zagrożeniem pożarowym leśnicy i strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania na terenach leśnych.