Tabletki na odchudzanie - czy warto jest stosować?
Tabletki na odchudzanie to najpopularniejsze suplementy diety letniego sezonu. Osoby chcące zrzucić parę kilogramów mogą znaleźć bardzo wiele produktów, dzięki którym pozbędą się nawet kilku kilogramów miesięcznie. Ulegając reklamie wydawać by się mogło, że schudniemy łatwo i szybko, bez żadnych ćwiczeń i konieczności przestrzegania diety. Lecz czy tabletki te są skuteczne i działają tak jak tego oczekujemy?

Bonifikaty i odszkodowania za brak prądu. Sprawdź czy ci się należy!
Setki tysięcy odbiorców w ostatnim czasie zostało w wyniku nawałnic pozbawionych dostaw energii elektrycznej. Czy mają oni prawo domagać się od dystrybutora prądu wypłaty bonifikat lub odszkodowań?

Zobacz przykładowe aranżacje oświetlenia w kuchni, salonie, sypialni i łazience
Oświetlenie wpływa nie tylko na atmosferę i klimat w pomieszczeniu. Może również optycznie zmieniać proporcje wnętrza oraz… wpływać na nastrój domowników. Chcesz wiedzieć, jak poprawnie oświetlić kuchnię, salon, sypialnię i łazienkę? Sprawdź, jak to zrobić.

dzisiaj, 13:51
Weekend z kartuskimi dożynkami i Muzą nad Jeziorkiem
Przedostatni weekend sierpnia upłynie pod znakiem rocka i święta plonów. W Żukowie w sobotę wystąpią Illusion i Red Lips. W Kartuzach w niedzielę odbędą się dożynki gminne połączone z emocjonującym turniejem sołectw.

dzisiaj, 13:34
Policjanci poszukują zaginionej Małgorzaty Kuchta
Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach poszukuje zaginionej w lipcu 2017r. Małgorzaty Kuchta zam. Kartuzy. Zaginiona pod koniec lipca 2017r opuściła miejsce zamieszkania i do tej pory nie powróciła jak również nie nawiązała kontaktu z rodziną.

dzisiaj, 13:13
Osiedle XX-lecia w Kartuzach oraz ul. Wyzwolenia w Mezowie i Dzierżążnie mają nowe nazwy
Osiedle XX-lecia w Kartuzach zmieni swoją nazwę na Osiedle XX-lecia II RP, natomiast ul. Wyzwolenia w Dzierżążnie i Mezowie zmieni nazwę na "Błękitnej Armii". Taką decyzję podjęli radni na poniedziałkowej sesji. Warto przypomnieć, że zmiany są pokłosiem tzw. ustawy dekomunizacyjnej.

dzisiaj, 12:45
MSWiA pominęło Sierakowice i Sulęczyno w wykazie gmin poszkodowanych przez nawałnicę
Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadziło uproszczone procedury w przypadku rozbiórki i odbudowy budynków. Obowiązują jednak one mieszkańców tych gmin, które ministerstwo wymieniło w swoim wykazie. Próżno szukać na nim jednak gmin Sierakowice i Sulęczyno. Apel w tej sprawie wystosował już marszałek Mieczysław Struk.

dzisiaj, 12:25
Kolejne sukcesy Matyldy Cybuli w siodle
Piąte miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie w Ujeżdżaniu wywalczyła niespełna 13-letnia Matylda Cybula z Dzierżążna. To jednak nie jedyne sukcesy reprezentantki Klubu Jeździeckiego AS Dream Łapino Kartuskie. Na swoim koncie ma także zwycięstwa w mistrzostwach Pomorza i Polski Północnej.

dzisiaj, 10:43
Sulęczyno. Płonął autobus
Cztery zastępy strażaków wzięło udział w porannej akcji gaszenia autobusu w Sulęczynie. Na szczęście pożar pojawił się, gdy autokar stał na postoju, a wewnątrz pojazdu nikt nie przebywał. Straty wstępnie oszacowano na około 60.000 zł.

wczoraj, 19:19
Materace - dla osób z nadwagą
Materace dla osób z nadwagą to temat wymagający specjalnego podejścia i fachowej wiedzy. W przeciwnym razie użytkownik będzie cierpiał z powodu dyskomfortu i dolegliwości ze strony układu ruchowego, które z czasem mogą się zmienić w poważniejsze schorzenia. Zastanówmy się zatem, jakie powinny być materace dla cięższych osób?