10 minut temu
Mikołajkowe upominki dla dzieci z Sulęczyna
W Mikołajki, a więc 6 grudnia dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sulęczynie oraz miejscowego przedszkola odwiedzili wyjątkowi goście. Dzięki Robertowi Rodzie milusińscy mogli cieszyć się z upominków od Fundacji Invictus.

wczoraj, 18:05
Idealna choinka - doradzamy jak ją wybrać i czym ozdobić
Nieodłącznym i najbardziej charakterystycznym elementem świąt jest choinka. Drzewko, które pojawia się w naszych domach na krótko przed Bożym Narodzeniem i towarzyszy nam przez cały świąteczny okres. Ustawione w centralnym miejscu w domu, pięknie udekorowane tworzy wyjątkowy klimat. Prócz choinki, świąteczną atmosferę podkreślają w naszych domostwach również różnego rodzaju ozdoby i dekoracje. Dziś podpowiadamy, jak wybrać idealne drzewko, jak o nie dbać i jak udekorować dom na święta.

wczoraj, 18:00
Glincz. Akcja charytatywna dla dzieci z gdańskiego hospicjum
W listopadzie w Szkole Podstawowej im. Remusa w Glinczu upłynął pod hasłem "I Ty zostań św. Mikołajem". Dzieci wraz ze swoimi rodzicami przynosiły "dary serca" w postaci pluszowych maskotek, które miały sprawić choć troszkę radości dzieciom z Pomorskiego Hospicjum Dla Dzieci w Gdańsku.

wczoraj, 16:26
Kobysewo. Zderzenie trzech aut - passat dachował
Do groźnie wyglądającego zdarzenia, doszło we wtorkowe popołudnie w Kobysewie. Wskutek zderzenia trzech pojazdów, w wyniku czego jeden z nich dachował, szczęśliwie nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

wczoraj, 16:11
Rozpoczął się Kartuski Jarmark Świąteczny
We wtorek w południe na Rynku w Kartuzach rozpoczął się Jarmark Świąteczny. na stoiskach można nabyć m.in. ręcznie robione świąteczne ozdoby, różne dekoracje, a także specjały kół gospodyń wiejskich. Sporo atrakcji czeka też na najmłodszych - ciuchcia, karuzele oraz malowanie bombek.

wczoraj, 16:11
Poznaliśmy laureatów konkursu "Moje Kaszuby"
Ponad sto prac ilustrujących dzieła Hieronima Derdowskiego i Aleksandra Majkowskiego, jak również przedstawiających ryby z kaszubskich jezior oraz przydrożne krzyże i kapliczki zgłoszono do tegorocznej edycji konkursu plastycznego "Moje Kaszuby". We wtorek w południe w Kartuskim Centrum Kultury uroczyście go podsumowano i wręczono nagrody laureatom.

wczoraj, 15:21
Canicross w Sierakowicach! Zapisz się i przyjdź na trening!
Lubisz biegać? Kochasz psy? Ta dyscyplina jest właśnie dla Ciebie! Mowa oczywiście o canicrossie, a więc bieganiu z psem. Tej aktywności będzie mógł spróbować już w sobotę w Sierakowicach! Zapisz się i dołącz do grupy!

wczoraj, 14:55
Borowo z Sitnem połączone nową drogą asfaltową
Dziura na dziurze - tak jeszcze przed rokiem wyglądała droga od Borowa do Sitna. Mieszkańcy przez dekadę interweniowali u władz gminy Kartuzy. Przez wiele lat nieskutecznie. W ubiegłym roku pojawiło się zielone światło i padły zapewnienia o remoncie tej drogi. Obietnice stały się faktem. We wtorkowe przedpołudnie oficjalnie oddano do użytku nową, ponad kilometrową drogę do Sitna.

wczoraj, 13:38
Glincz. V Powiatowy Konkurs "Méster Bëlnégò Czëtaniô" rozstrzygnięty
W Szkole Podstawowej im. Remusa w Glinczu zorganizowano powiatowy etap konkursu "Méster Bëlnégò Czëtaniô". Gościliśmy uczestników z 8 gmin kartuskiego powiatu. W konkursie wzięło udział 74 uczestników, którzy prezentowali się w 5 kategoriach wiekowych. Nad całością i zgodnością z regulaminem czuwała komisja, w skład której weszła Krystyna Rogalewska, przewodnicząca, Hanna Gruba i Józef Belgrau.

wczoraj, 13:02
Silnie powieje - synoptycy ostrzegają
Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągać nawet prędkość do 70 km/h. Należy pamiętać, by przy silnym wietrze nie wychodzić bez potrzeby z domu, nie podróżować samochodem jeśli nie jest to konieczne. Warto także odpowiednio zabezpieczyć okna i drzwi oraz elementy znajdujące się na balkonach i podwórzach, które mógłby porwać wiatr.