dzisiaj, 19:11
II Otwarty Międzyszkolny Turniej Szachowy w Mściszewicach
W niedzielę, 9 grudnia Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice w ramach zadania publicznego pt. "Szachy w szkole 2018" zorganizowało "II Otwarty Międzyszkolny Turniej Szachowy" w Zespole Szkół w Mściszewicach. W turnieju wzięło udział 46 zawodników w tym dzieci od 6 lat i osoby dorosłe, z terenu całego powiatu kartuskiego.

dzisiaj, 18:16
Grzybno. Przedszkolaki z rodzicami w bajkowych jasełkach
Na niecodzienne jasełka zaprosiły swoich dziadków przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego "Pod Grzybkiem" w Grzybnie. Narodzone w ubogiej stajence Boże Dziecię witały i dary składały bajkowe postaci, w które wcieliły się przedszkolaki i ich rodzice. Był Pinokio, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Calineczka, czy Kopciuszek. Bożenarodzeniowe widowisko spotkało się z owacjami na stojąco.

dzisiaj, 17:54
Olimpiada Noblowska- Ariel Grala finalistą konkursu
8 grudnia w Czersku odbył się II etap Olimpiady o Noblistach, w której uczestnicy musieli się wykazać ogromną wiedzą dotyczącą Noblistów w XX wieku. Ariel Grala zwycięzcą eliminacji okręgowych.

dzisiaj, 17:12
Na drogach może być bardzo ślisko - wydano ostrzeżenia przed oblodzeniem
W nocy ze środy na czwartek na drogach powiatu kartuskiego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Na trasach może być bardzo ślisko. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem.

dzisiaj, 16:48
Zachowaj szczególną ostrożność! Policjanci apelują do pieszych, rowerzystów i kierowców
W ostatnich tygodniach na drogach powiatu kartuskiego odnotowano sporo wypadków z udziałem pieszych oraz rowerzystów. W związku z pogarszającą się aurą i coraz trudniejszymi warunkami na drogach policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominają też o obowiązku noszenia odblasków.

dzisiaj, 11:24
Kiermasz świąteczny w Szkole Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie
W niedzielę społeczność Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie zorganizowała kiermasz świąteczny. Podczas imprezy przeprowadzono sprzedaż, przygotowanych uprzednio przez uczniów i ich rodziców, przepięknych ozdób świątecznych.

dzisiaj, 10:24
Kaszubskie NuRty cz. 2 - reportaż o muzyce na Kaszubach - zobacz zwiastun
Czy połączenie bluesa z tradycyjnym folkiem kaszubskim jest możliwe? Czy na Kaszubach można tworzyć swoją muzykę? Druga część reportażu filmowego Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza.

dzisiaj, 10:15
Żukowo. Ewakuacja w UG - wszystko przez środek do odstraszania dzików
W środowe przedpołudnie służby interweniowały w Żukowie, gdzie w jednym z biur urzędu gminy wyczuwalny był drażniący, nieprzyjemny zapach. W związku ze zdarzeniem ewakuowano cztery pracownice. Strażackie mierniki nie wskazały jednak żadnych niebezpiecznych substancji w powietrzu, a jak się okazało, przyczyną całej sytuacji był środek do odstraszania dzików, którym jedna z pracownic w drodze do pracy pobrudziła odzienie wierzchnie.

dzisiaj, 10:00
Rębiechowo. Zderzenie dwóch pojazdów - w akcji LPR
W środowy poranek służby interweniowały w Rębiechowie. Seat zderzył się tam z audi. Wskutek zdarzenia do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia przetransportowano 71-letniego kierującego audi.

dzisiaj, 09:42
Powstaną zamiejscowe filie wydziału komunikacji starostwa powiatowego?
Władze powiatu kartuskiego rozważają utworzenie dwóch punktów zamiejscowych wydziału komunikacji starostwa powiatowego. Pierwszy miałby powstać w Żukowie, niewykluczone, że kolejny może powstać w Sierakowicach. Takie rozwiązanie ma przyczynić się do usprawnienia pracy jednostki i obsługi mieszkańców.