dzisiaj, 19:56
Stężyca. Żonkil 2017 - pomagali tym, dla których nie ma nadziei
Liczne występy artystyczne, konkursy dla publiczności, grill przygotowany przez Wolontariat 50+, zjeżdżalnie dla dzieci, licytacje, Rajd po życie, czy kwesty od wczesnych godzin porannych, a wszystko to po to, by pomóc osobom zmagającym się z chorobą nowotworową i przebywającym w hospicjum. Jednym słowem mieszkańcy Stężycy i nie tylko już po raz dwunasty wzięli udział w akcji "Żonkil kwiatem nadziei dla hospicjum".

dzisiaj, 19:19
Pożegnanie absolwentów w ZSP w Somoninie
Już za cztery dni zmierzą się z egzaminem dojrzałości. 4 maja przystąpią do matury, której wyniki zadecydują o dalszej ścieżce ich edukacji. W piątek natomiast pożegnali się ze społecznością szkolną, swoimi nauczycielami i dyrekcją. Relacją z zakończenia roku szkolnego tegorocznych podzielił się z nami Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie.

dzisiaj, 18:17
Organizacje pozarządowe w Kartuskiem wzorem dla innych
W powiecie kartuskim organizacje pozarządowe prężnie działają na rzecz lokalnego środowiska i nie tylko. Działa ich w tym regionie ponad 400. Ich współpraca z samorządami powiatu i gmin układa się coraz lepiej. Podczas ostatniej sesji rady powiatu przedstawiono sprawozdanie z rocznego programu współpracy z NGO oraz podsumowano działania powiatowej rady organizacji.

dzisiaj, 10:00
www.szwichtenberg.com.pl
Mury i ścianki oporowe to innowacyjny sposób tworzenia hal, wiat, magazynów, czy boksów do oddzielania składów materiałów sypkich. Zastosowanie ich jest o wiele szersze, a cechuje je wysoka wytrzymałość i funkcjonalność. Aby jednak uzyskać zamierzony efekt i mieć pewność wyboru odpowiednich bloków oraz ich wysokiej jakości, warto wybrać zaufanego dostawcę. Taką firmą jest przedsiębiorstwo Szwichtenberg, które oferuje szeroki wybór bloków oporowych, jak i formy do ich produkcji.

wczoraj, 20:38
Sierakowice. Płonął budynek mieszkalny - ranny mężczyzna
Zakończyła się akcja gaśnicza w Sierakowicach, gdzie w płomieniach stanął budynek gospodarczy zaadaptowany na mieszkalny. Do szpitala trafił 31-letni mężczyzna, który początkowo samodzielnie próbował ugasić ogień.

wczoraj, 18:48
Żukowo. Koniec strachu o to, że powstanie betoniarnia
Kiedy pod koniec 2009 roku rozeszła się wieść, że firma WOBET zamierza na terenie byłych Zakładów Drobiarskich w Żukowie wybudować węzeł betoniarski, na osiedlu Norbertanek zawrzało. Mieszkańcy mieliby pod nosem wyjątkowo uciążliwego sąsiada. Rozpoczęły się protesty, debaty publiczne i wnioski kierowane do żukowskiego samorządu. Czyniono wszelkie starania, aby zablokować tę inwestycję. Po prawie ośmiu latach oczekiwań okazało się, że jest to możliwe.

wczoraj, 15:39
Kartuskie Biegi Uliczne 2017 prawie 500 zawodników na starcie zawodów cyklu Kaszuby Biegają
Z liczącą dziesięć kilometrów trasą w dość trudnych, przez padający deszcz warunkach, zmierzyli się uczestnicy kolejnej odsłony cyklu Kaszuby Biegają. Na Kartuskie Biegi Uliczne przybyło prawie 500 zawodników z różnych zakątków Pomorza i kraju.

wczoraj, 10:39
Żukowo. Absolwenci ZSZiO zakończyli naukę i odebrali świadectwa
"Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg" - takie motto autorstwa wieszcza Juliusza Słowackiego przyświecało tegorocznemu pożegnaniu żukowskich maturzystów z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie. Szkolne mury opuszcza 100 osób z czterech klas (dwie LO i dwie technikum). Podczas piątkowej uroczystości były chwile wzruszeń, gratulacji, podziękowań i wręczania nagród.

piątek, 28 kwietnia 2017 r., 19:37
Żukowo. Premierowa "Podniebna lekcja" uczniów ZSZiO
To już czwarty taki lot edukacyjny młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie. Jednak tegoroczna podróż samolotem do Warszawy dla większości z 17-osobowej grupy była pierwszym lotem w ich życiu. Emocji nie brakowało, ale po powrocie do Żukowa wszyscy zgodnie stwierdzili, że odrobina stresu nie przeszkadzała w zdobywaniu nowej wiedzy.

piątek, 28 kwietnia 2017 r., 17:36
Fonoholizm - Twoje dziecko też jest zagrożone
Dzieci zaczynają regularnie korzystać ze swojego telefonu komórkowego już w wieku 10 lat. Co czwarty maluch w wieku od 6 miesięcy do 6,5 lat już korzysta z urządzeń mobilnych, przeciętnie spędzają na bezcelowej zabawie nimi około 40 minut dziennie. Co więcej co czwarty sześciolatek ma własne urządzenie mobilne. Tymczasem ponad połowa rodziców nigdy nie rozmawiała ze swoimi pociechami o zasadach korzystania z telefonu w domu. W związku z rosnącym zjawiskiem tzw. fonoholizmu, w pięciu szkołach w powiecie przeprowadzono specjalne warsztaty na temat rozważnego korzystania z tego typu sprzętów. Odbyły się m.in. w kartuskiej Jedynce.