dzisiaj, 13:48
Kamienica Szlachecka. Ryngrafy Witosława w rękach laureatów
Franciszkanin o. Adam R. Sikora, Tomasz Wicherkiewicz oraz Wanda Lew-Kiedrowska zostali tegorocznymi laureatami Ryngrafów Witosława. Te kaszubskie wyróżnienia przyznawane za krzewienie języka kaszubskiego zostały im wręczone podczas dorocznego Dnia Kaszubskiego w Kamienicy Szlacheckiej.

dzisiaj, 12:56
Zakończył się V Puchar Kaszub w Żeglarstwie
W miniony weekend na wodach jeziora Brodno Wielkie odbyły się XIII Mistrzostwa Kartuz. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba ponad 180 zawodników. Zawody były jednocześnie finałem piątej edycji Pucharu Kaszub w Żeglarstwie.

dzisiaj, 11:32
W Podjazach świętowano Dzień Kropki
We wtorek, 17 września odbył się Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym roku po raz pierwszy w akcji udział wzięli uczniowie z oddziałów przedszkolnych i klas O-II Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. "Inka" w Podjazach.

dzisiaj, 11:15
Kolejny nietrzeźwy zatrzymany w Żukowie
W nocy z soboty na niedzielę policjanci zatrzymali kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie. Kierujący w volvo miał w organizmie 1,8 promila.

dzisiaj, 10:31
Zmarł Czesław Birr - znany i ceniony kaszubski rzeźbiarz
W środę o godz. 11 w kościele w Mściszewicach odbędzie się pogrzeb śp. Czesława Birra. Był znanym i cenionym artystą ludowym - rzeźbiarzem. Stworzył m.in. dwie stacje drogi krzyżowej w Sanktuarium Maryjnym w Sianowie oraz rekordowe atrybuty Kaszub - tabakierę i najdłuższą fajkę.

dzisiaj, 10:18
Sierakowice. Zderzenie osobówki z motorowerem - ranna 45-latka
W piątkowy wieczór doszło do wypadku w Sierakowicach. Samochód osobowy zderzył się z motorowerem. Do szpitala przetransportowana została 45-letnia kobieta.

dzisiaj, 10:03
Sebastian Bir mistrzem Polski w zapasach. Dominika Konkel mistrzynią Makroregionu
W miniony weekend w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23. Na sali KS Sobieski Poznań o tytuły najlepszych do lat 23 walczyli zapaśnicy stylu klasycznego z całego kraju. Popisowe walki w kategorii do 67kg stoczył zawodnik GKS Cartusii, Sebastian Bir, który wywalczył tytuł Mistrza Polski. Mistrzowski tytuł zdobyła również Dominika Konkel na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Żarach.

dzisiaj, 10:00
Najlepsze tynki na Kaszubach - Vernitex w Kartuzach
Vernitex to najlepszy na Kaszubach specjalista w mieszaniu farb, lakierów i tynków. Tu znajdziesz farby i lakiery na każdą powierzchnię. Firma ma w swojej ofercie m.in. doskonałej jakości produkty marki Barlet, która wytwarza tynki, farby fasadowe i tynki mozaikowe.

dzisiaj, 09:22
Odcinek Kartuzy - Łapalice wyłączony z ruchu.  Zmiany także w kursach autobusów
Od poniedziałki przez około miesiąc całkowicie wyłączona z ruchu zostanie droga wojewódzka nr 211 na odcinku Kartuzy - Łapalice Dolne. W związku z tym zmiany nastąpią także w kursach autobusów.

wczoraj, 22:17
Kiełpino. 550 zawodników wystartowało w czwartej edycji Biegu Arasmusa
Niedziela w Kiełpinie upłynęła pod znakiem biegania. Po raz czwarty odbył się tam Bieg Arasumsa. Na głównym dystansie na pięć kilometrów ścigało się 550 osób. Imprezie towarzyszyły także m.in. bieg dla par, biegi dziecięce i bieg rodzinny.