dzisiaj, 20:20
Żukowo. Konkurs Piękna Wieś. Dbałość o posesje zaowocowała nagrodami
Po raz 26. Odbył się w żukowskiej gminie konkurs "Piękna Wieś Pomorska 2019". Do rywalizacji stanęło 19 zagród wiejskich rolniczych oraz wsie Borkowo i Glincz. Najwięcej punktów otrzymali, podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, Gertruda i Andrzej Walderowie z Sulmina. Miano najładniejszej wsi zdobyło Borkowo. Laureaci odebrali bony towarowe oraz kwiaty.

dzisiaj, 17:57
Wicepremier Jarosław Gowin z wizytą w Kartuzach
W piątkowe popołudnie do stolicy Kaszub przybył wicepremier Jarosław Gowin. Podczas spotkania w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości zaapelowano do zastępcy prezesa Rady Ministrów między innymi o interwencję w sprawie budowy obwodnicy metropolitalnej i Kartuz, jak również wsparcie budowy kartuskiego hospicjum i realizacji programu Czyste powietrze.

dzisiaj, 16:36
Jutro przestanie kursować linia 640 na trasie Gdynia-Kartuzy
Od jutra przestaną kursować autobusy linii 640 na trasie Kartuzy - Gdynia przez m.in. Przodkowo, Czeczewo, Tokary, Warzno i Chwaszczyno. Co ciekawe, nie zostaną one wznowione po wakacjach. Co to oznacza dla mieszkańców tych miejscowości?

dzisiaj, 16:19
Żukowo. Pożegnanie z ostatnimi gimnazjalistami i pierwszymi ósmoklasistami
Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza było inne niż poprzednie. Swoją edukację zakończyli bowiem ostatni gimnazjaliści i pierwsi uczniowie klas ósmych. Wszystkich tegorocznych absolwentów opuszczających szkolne mury było 365. Podczas środowej uroczystości najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody rzeczowe. Uhonorowano też laureatów konkursów ogólnopolskich i powiatowych.

dzisiaj, 15:07
Promocje i bonusy w LVbet zakłady bukmacherskie
LVbet zakłady bukmacherskie to firma, która w maju 2016 roku otrzymała licencję numer PS4.6831.9.2016.EQK, wydawaną przez Ministra Finansów, na oferowanie zakładów sportowych na terenie Polski, zarówno przez internet jak i w lokalach stacjonarnych. Firma ta jest już bardzo rozpoznawalna w naszym kraju, ponieważ w bardzo dużym stopniu angażuje się w sponsorowanie czy to różnego rodzaju imprez sportowych czy też, przede wszystkim drużyn piłkarskich występujących w Ekstraklasie. Można zatem i na koszulkach i na stadionach piłkarskich zaobserwować logo tego bukmachera.

dzisiaj, 12:58
Policjanci rozpoczęli akcję "Bezpieczne wakacje". Rusza mapa wypadków śmiertelnych
19 czerwca w szkołach w całej Polsce zakończyły się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Rozpoczął się sezon wakacyjny. W związku z tym policjanci zainaugurowali kolejną edycję ogólnopolskich działań "Bezpieczne wakacje". W tym roku są one ukierunkowane głównie na bezpieczeństwo na drogach. Uruchomiono też interaktywną mapę wypadków śmiertelnych.

dzisiaj, 12:32
W szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek - rozpoczęły się wakacje
W środowy poranek, po kolejnym roku wytężonej pracy i nauki wreszcie nadszedł czas wakacji. Na ten moment uczniowie czekali cały rok. W szkołach w całej Polsce rozbrzmiał w środę ostatni dzwonek, odbyły się uroczyste akademie, wręczono świadectwa i podziękowano nauczycielom. Z naszym aparatem towarzyszyliśmy w uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniom klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach.

dzisiaj, 10:00
Nowoczesne roboty koszące w Centrum Ogrodniczym Garden Life
Od teraz nie muszą Państwo kosić swojego trawnika samodzielnie. Czas ten można poświęcić na przyjemności lub odpoczynek, ponieważ o trawnik zadba Robot koszący. Te inteligentne urządzenia samodzielnie koszą, omijają przeszkody, pokonują lekkie wzniesienia i ładują się same według potrzeb. Wiele ustawień można wykonać za pomocą aplikacji w smartfonie lub na tablecie. Robot koszący zadba aby trawnik wyglądał doskonale a Państwo w tym czasie będą rozkoszować się pięknem swojego ogrodu.

dzisiaj, 09:37
Magdalena Malotka - Trzebiatowska z trzema medalami i tytułem Mistrzyni Polski we Wrocławiu
W dniach 14-16 czerwca Magdalena Malotka Trzebiatowska oraz Dominika Hirsz, reprezentowały Klub Strzelecki "Dziesiątka" na zawodach o "Złoty Muszkiet i Złotą Krucicę" oraz na Mistrzostwach Polski w Konkurencjach nieolimpijskich we Wrocławiu. Magdalena Malotka - Trzebiatowska do Kartuz przywiozła trzy medale, w tym tytuł Mistrzyni Polski.

dzisiaj, 09:26
Sprzedaż atrakcyjnych działek budowlanych w Nowej Karczmie
Gmina Nowa Karczma przeznacza do sprzedaży działki inwestycyjne w miejscowości Nowa Karczma pod zabudowę mieszkaniową oraz pod działalność usługową. Nieruchomości zbywane będą w drodze przetargu nieograniczonego. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Gminy www.nowakarczma.pl