Ubezpieczasz swój dom? Pamiętaj! Ubezpieczenie nie działa bez ważnego przeglądu kominiarskiego!
Okresowe czyszczenie przewodów kominowych, wentylacyjnych, dymowych i spalinowych, to obowiązek każdego właściciela budynku. Jak wynika z przepisów, powinniśmy robić to nawet cztery razy w roku. Niewywiązywanie się z obowiązku skutkować może nie tylko mandatami, ale przede wszystkim pożarami sadzy i uszkodzeniami komina. Bez ważnego przeglądu kominiarskiego nie działa również ubezpieczenie domu. Warto zachować zdrowy rozsądek i skorzystać z profesjonalnych usług.

30 minut temu
Podjazy. Święto Edukacji Narodowej
W poniedziałek, 14 października w całej Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Nie inaczej było w Podjazach. Podczas uroczystej akademii uczniowie Szkoły Podstawowej w Podjazach zaprezentowali inscenizację, w której słowem i piosenką uświetnili ten wyjątkowy dzień. Dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły.

wczoraj, 19:33
ErasmusDays w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie
W piątek 11 października w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie, jednej ze 197 szkół w Polsce, dla uczniów przygotowano szereg wydarzeń, które miały na celu zapoznanie ich z praktyczną stroną funkcjonowania Programu Erasmus+, finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

wczoraj, 11:26
Policjanci ostrzegają przed oszustwami metodą na BLIK
W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu kartuskiego doszło do kolejnego oszustwa z wykorzystaniem kodu BLIK. Policjanci przestrzegają przed złodziejami i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy transakcjach z użyciem kodu.

wczoraj, 11:02
Gor Hovsepyan z Pucharem Polski w zapasach. Dominika Konkel najlepsza w Pelplinie!
Zapaśnicy Cartusii mają za sobą niezwykle udany weekend. Podopieczni Bartłomieja Pryczkowskiego spisali się świetnie na krajowej arenie zapaśniczej w Radomiu. Gor Hovsepyan zdobył Puchar Polski, a ekipa z Kartuz zajęła drużynowo miejsce 7-9 wśród 44 klubów, których reprezentowało 166 zawodników. W Pelplinie nie zawiodły również cztery podopieczne Łukasza Konkel. Do Kartuz przywiozły dwa złote i dwa srebrne medale.

wczoraj, 10:43
Prawie 200 zawodników wystartowało w biegach wokół Ołtarza Papieskiego w Sierakowicach
189 osób wzięło udział w dziewiętnastej edycji Biegów Ulicznych wokół Ołtarza Papieskiego. Impreza w niedzielne popołudnie odbyła się w Sierakowicach.

wczoraj, 09:47
Uczniowie SP w Sulęczynie uczestniczyli w warsztatach z kajakarstwa nizinnego
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sulęczynie we wrześniu mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z kajakarstwa nizinnego na Przystani Kajakowej Kajaki- Słupia. Młodzi adepci kajakarstwa nie tylko spróbowali swoich sił na wodzie, ale również poznali zasady bezpieczeństwa podczas spływu.

wczoraj, 09:29
Suplementy dla sportowców
Sprawność fizyczna zawodowego sportowca jest zazwyczaj na znacznie wyższym poziomie niż każdej innej osoby. Organizm sportowca narażony jest często na rozmaite niedyspozycje, przeciążenia oraz niedomiary składników witaminowych i minerałów. Często również pojawiają się stłuczenia i kontuzje. Każdy sportowiec z pewnością wie, jak ważne jest właściwe odżywianie, wypoczynek, odpowiednie nawadnianie, ale także umiarkowany i rozsądny wysiłek podczas treningów.

wczoraj, 08:00
Paranienormalni rozśmieszyli kartuską widownie do łez
W niedzielę mieszkańcy Kartuz poszli zarówno do urn, jak i na występ kabaretu Paranienormalni w Kartuskim Centrum Kultury. Jedna z najbardziej znanych grup kabaretowych powróciła po latach do stolicy Kaszub w nowym składzie i rozśmieszyła publiczność do łez.

poniedziałek, 14 października 2019 r., 22:59
Za kierownicą z trzema promilami
W miniony weekend policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego troje nietrzeźwych kierujących. W Sławkach dzięki interwencji mieszkańca dalszą jazdę uniemożliwiono 41-latkowi, który miał w organizmie około trzech promili. Zatrzymany w Przodkowie 31-latek miał w organizmie około 2,3 promila. 25-latek ujęty w Kartuzach prowadził pod wpływem środków odurzających.