wczoraj, 15:15
"Pielgrzymowanie uzależnia" - uczestnicy Kaszubskiej Pielgrzymki wrócili z Jasnej Góry
Pokonali pieszo około 560 km, a w drodze spędzili 16 dni. Rankiem 13 sierpnia dotarli do obranego celu - Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Wrócili już do domów, ale emocje towarzyszące ich wędrówce są wciąż żywe, a wspomnienia, które zdobyli pozostaną w ich sercach na lata. Uczestnicy Kaszubskiej Pielgrzymki podzielili się z nami swoimi wrażeniami i przeżyciami.

wczoraj, 13:52
Z Kartuz wystartował rajd Grand Prix Amatorów na Szosie
Kilkudziesięciu uczestników Grand Prix Amatorów na Szosie wystartowało w sobotnie przedpołudnie z ul. Klasztornej w Kartuzach. Uczestnicy rajdu w zależności od wybranego dystansu mieli do pokonania 102 lub 78 km.

piątek, 17 sierpnia 2018 r., 12:56
Miał handlować narkotykami  - były policjant po trzech latach na ławie oskarżonych
Niemal po trzech latach od zatrzymania i przedstawienia zarzutów, ruszył proces przeciwko Wojciechowi F., byłemu policjantowi gdańskich oddziałów prewencji. Przed kartuskim sądem odpowiada on za obrót narkotykami.

piątek, 17 sierpnia 2018 r., 12:55
Weekend z Muzą nad Jeziorem, dożynkami i zawodami strażackimi
Muza nad Jeziorkiem, dożynki gminy Stężyca, zawody strażackie w Chmielnie i Sulęczynie oraz festyn kaszubski w Baninie - w najbliższych dniach w powiecie kartuskim będzie się sporo działo. Warto sprawdzić wszystkie propozycje i zaplanować czas.

piątek, 17 sierpnia 2018 r., 10:35
Tuchom. Panie z KGW rozegrały tradycyjny mecz piłki nożnej
Co roku finałem imprezy "Pływanie na byle czym" jest mecz piłki nożnej, który rozgrywają panie z KGW z Tuchomia i Miszewa. W środowe popołudnie odbyła się szósta już edycja tradycyjnej sportowej imprezy. Dwudziestominutowe spotkanie w damskim wydaniu obfitowało w gole i ostrą walkę o zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla KGW Tuchom.

czwartek, 16 sierpnia 2018 r., 10:53
Reskowo. Rywalizowali, by wyłonić najlepszego rolkarza
Ponad stu zawodników z różnych zakątków Polski wzięło udział w półmaratonie wrotkarskim o Puchar Wójta Chmielna. Na trasie Reskowo - Miechucino już po raz czwarty rolkarze ścigali się by wyłonić najlepszego z nich. Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Wrotkarskie "Gdańskie Lwy".

czwartek, 16 sierpnia 2018 r., 09:41
Nie wiesz, jaki kask i odzież kupić na motor? Zerknij do naszego poradnika!
Odzież na motor powinna być przede wszystkim bezpieczna, przewiewna i komfortowa w noszeniu. Motocyklista nie jest, tak jak kierowca auta, chroniony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, dlatego musi starannie dobierać akcesoria motocyklowe i ubiór w taki sposób, aby niwelować skutki kapryśnej pogody. Zobacz, czym się kierować, dobierając zarówno elementy garderoby, jak również kask motocyklowy.

czwartek, 16 sierpnia 2018 r., 09:37
Posezonowa Wyprzedaż Rowerów w SelaBike
Lato w pełni, a aura bez wątpienia sprzyja rowerowym wycieczkom. Warto więc już dziś pomyśleć o zakupie roweru. Z pomocą przy zakupie odpowiednich dwóch kółek dla Ciebie lub Twoich najbliższych przyjdą Ci fachowcy ze sklepu Sela Bike. Przygotowaliśmy specjalne rabaty dla swoich klientów. Na prawie wszystkie dostępne w sklepie rowery od 2 sierpnia do 30 września zapłacisz 20 proc. mniej!

czwartek, 16 sierpnia 2018 r., 09:07
Tuchom. Pływanie na byle czym, czyli wodne harce z nagrodami
W środowe świąteczne popołudnie po raz szósty na Jeziorze Tuchomskim pojawiły się wodne wehikuły, które wzięły udział w imprezie pod nazwą "Pływanie na byle czym". W tegorocznej edycji wystartowało siedem załóg. Widzowie mogli podziwiać oryginalne pomysły i kunszt płynięcia po wodzie. Tytuł najlepszej jednostki pływającej wywalczyła PT 20 Sosna z Tuchomia.

czwartek, 16 sierpnia 2018 r., 08:17
Żukowo. Jarmark Norbertański z gigantycznym tortem
Lekcje historii z bractwem rycerskim, olbrzymi tort, występy artystyczne i koncert średniowiecznych nieszporów, a także sporo atrakcji dla najmłodszych - tak wyglądał I Jarmark Norbertański w Żukowie.