dzisiaj, 16:00
Sierakowice. Dotacje na likwidację pokryć dachowych z azbestu
Gmina Sierakowice ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie prac związanych z usuwaniem azbestu (eternitu) z budynków mieszkalnych i gospodarskich w 2017 roku.

dzisiaj, 15:50
Dzień liczby Pi w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach
Światem dorosłych rządzą liczby... zwłaszcza 3,14, czyli tzw. liczba Pi, której święto 17 marca obchodzono w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach. Z tej okazji nauczyciele i uczniowie wspólnie przygotowali mnóstwo atrakcji - nie sposób było się nudzić.

dzisiaj, 15:50
Bardzo ważne zwycięstwo GKS Żukowo
W sobotę 25 marca piłkarze ręczni GKS Żukowo rozegrali arcyważny mecz. Rywalem był zespół MKS Mazur Sierpc. Jest to bezpośredni rywal żukowskiej drużyny w walce o utrzymanie w I lidze.

dzisiaj, 15:27
Turniej Piłki Nożnej Halowej rocznika 2006 i młodszych w Somoninie
12 marca na hali w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2006 i młodszych przy współpracy Zespołu Szkół w Somoninie oraz GPRU w Sławkach. Był to już czternasty turniej z cyklu SOMONINO CUP, który odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Somonino.

dzisiaj, 15:15
D&H Bytów zwycięzcą turnieju Grand Prix Żukowa w Siatkówce
Na bardzo wysokim poziomie stał turniej Grand Prix Żukowa w Siatkówce, który odbył się na hali widowiskowo - sportowej w Żukowie w sobotę 18 marca. W turnieju wzięły udział 4 zespoły z gminy Żukowo: EPO Project, KS Pępowo, Gryf Pępowo, Danfoss Tuchom i 4 ekipy z poza gminy: Acrylex Kościerzyna, D&H Bytów, Marszewo i Nasz Dach Stężyca.

dzisiaj, 15:09
Masa atrakcji na Szkolnym Baskecie w Baninie
Siódma edycja "Szkolnego Basketu" za nami. Żółto-czarna młodzież wraz z Kacprem "Kacpą" Lachowiczem odwiedziła w czwartek, 16 marca, Banino w gminie Żukowo, gdzie koszykarską pasją zarażali blisko 150 dzieci z pięciu szkół.

dzisiaj, 13:55
Kartuscy Rebelianci na Mistrzostwach Polski K1
Zawodnicy PCNP Rebelii Kartuzy wzięli udział w Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w K1. Zmagania odbyły się w dniach 10-12 marca w Legnicy.

dzisiaj, 13:36
Kartuzy. Młodzież spotkała się z multimedalistką Alicją Pęczak-Graczyk
"Verba docent, exempla trahunt" - "Słowa uczą, przykłady pociągają". Ta łacińska sentencja stała się motywem spotkania uczniów Katolickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II z Kartuz z 82-krotną mistrzynią Polski w pływaniu, multimedalistką dr Alicją Pęczak - Graczyk.

dzisiaj, 13:23
Dwa medale zawodniczki KS Dziesiątki na zawodach w Siedlcach
Reprezentantki kartuskiego klubu strzeleckiego "Dziesiątka" w dniach 16-19 marca wzięły udział w zawodach strzeleckich w Siedlcach. Odbył się tam "Zlot Orlików" i Ogólnopolski Finał "Strzelania w Sieci".

dzisiaj, 12:52
Kolejne rozgrywki w ramach Kiełpino Cup - rywalizacja juniorów z rocznika 2005
Na początku marca na hali w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2005 przy współpracy Zespołu Szkół w Kiełpinie oraz Amatora Kiełpino. Był to dziesiąty turniej z cyklu Kiełpino Cup, który odbywa się pod patronatem Burmistrza Gminy Kartuzy.