dzisiaj, 01:18
Sobótki w Żukowie z Liberem, Mateuszem Ziółko i Aleksandrą Nizio na finał
Wielkie ognisko, puszczanie wianków na wodę, spotkanie ze szczypiornistami i koncerty gwiazd - tak w wielkim skrócie upłynęły sobótki w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie. Gwiazdami wieczoru byli Halina Mlynkova z zespołem oraz Liber, który wystąpił wraz z Mateuszem Ziółko i Aleksandrą Nizio.

wczoraj, 19:56
Ochotnicy z Prokowa świętowali jubileusz 85-lecia działalności jednostki
85 lat służby na rzecz mieszkańców świętowali w sobotę druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Prokowie. Z okazji jubileuszu jednostki posypały się odznaczenia i wyróżnienia dla zasłużonych druhów. Nie zabrakło też licznych podziękowań i gratulacji dla strażaków, którzy na co dzień walczą z zagrożeniami i ratują ludzkie życie i mienie.

wczoraj, 17:51
Zapaśnicy szlifowali w Chmielnie formę na Mistrzostwa Europy
Tradycyjnie po Międzynarodowym Pucharze Kaszub w zapasach w stylu klasycznym Kadra Narodowa Kadetów oraz spora część uczestników tych zawodów spotkała się na zgrupowaniu sportowym w Chmielnie.

wczoraj, 17:48
Tak rok szkolny pożegnali uczniowie kartuskiej Dwójki
W piątek, 23 czerwca nastał najbardziej oczekiwany przez dzieci dzień w roku - rozpoczęły się wakacje. Na całe dwa miesiące uczniowie będą mogli odłożyć w kąt książki i zeszyty i oddać się wakacyjnej labie. Fotorelacją z zakończenia roku szkolnego podzieliła się z nami społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach.

wczoraj, 17:42
Wysoka pozycja juniorów Cartusii 1923 Kartuzy i powołanie na Letnią Akademię Młodych Orłów
Na początku czerwca młodzi piłkarze Cartusii 1923 Kartuzy z rocznika 2004/2005 trenujący w ramach programu Piłkarska Przyszłość z Lotosem pod wodzą trenera Jerzego Meissnera zakończyli rozgrywki. Kartuski zespół gra w najwyższej, I lidze wojewódzkiej juniorów. Sezon zakończyli na wysokiej, czwartej pozycji w tabeli, ustępując jedynie takim klubom jak Lechia Gdańsk S.A., Jaguar Gdańsk oraz Chojniczanka Chojnice.

wczoraj, 17:14
Rekordowe Mistrzostwa Polski w grze w Baśkę
11 czerwca 2017 roku w Szemudzie w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, odbyły się Mistrzostwa Polski. Turniej zgromadził rekordową liczbę 444 zawodników i był świętem miłośników Polskiej Baśki sportowej.

wczoraj, 16:15
Roszady na parafiach - sprawdź, jakie nastąpią zmiany personalne
Jak co roku, wraz z końcem czerwca do parafii w całej diecezji docierają informacje o dekretach wydanych przez biskupa w sprawie zmian personalnych w kościelnych władzach. Nie inaczej było i w powiecie kartuskim. I choć zmiany wchodzą w życie 20 sierpnia to już wiemy, którzy nowi duchowni zawitają do parafii na terenie powiatu, a którzy będą musieli zmienić miejsce pełnienia służby duszpasterskiej.

wczoraj, 15:37
Tragedia nad jeziorem w Gołubiu. Utonął wędkarz
W sobotnie popołudnie strażacy interweniowali nad jeziorem w Gołubiu, gdzie utonął wędkarz. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn tragedii. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora.

wczoraj, 13:39
Żukowo. Etap gminny konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2017" rozstrzygnięty
W piątek poznaliśmy laureatów gminnego etapu konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2017". Jurorzy oceniali w dwóch kategoriach - zagroda wiejska i wieś. Za najbardziej zadbaną i piękną wieś uznano Małkowo, które tym samym zdobyło I miejsce w konkursie.

wczoraj, 09:17
Somonino. Staczający się samochód przygniótł mężczyznę
Z urazem nogi do szpitala został przetransportowany mężczyzna, który został przygnieciony przez samochód. Do zdarzenia doszło w sobotni poranek w Somoninie.