dzisiaj, 10:23
Długi weekend majowy 2018 - podpowiadamy, gdzie się wybrać
Na sportowo, na wesoło, patriotycznie lub pomagając - tak spędzić można ostatnie dni kwietnia i początek maja w powiecie kartuskim. Tegoroczna Majówka będzie wyjątkowo długa, bo dla niektórych potrwać może nawet dziewięć dni. Tym, którzy jeszcze nie sprecyzowali swoich planów, podpowiadamy, gdzie można się wybrać w tym czasie.

dzisiaj, 10:09
Mistrzowie parkowania w akcji - "Postawiła auto na chodniku i poszła do kiosku"
Za sprawą naszych Czytelników po raz kolejny wracamy do tematu mistrzów parkowania. W tej odsłonie prezentujemy głównie kierowców parkujących na chodnikach, tym samym uniemożliwiając korzystanie z nich pieszym.

dzisiaj, 08:42
Sukcesy zapaśników Cartusii na Mistrzostwach Wielkopolski w Swarzędzu
Sześć złotych, trzy srebrne i pięć brązowych medali zdobyli młodzi zapaśnicy GKS Cartusii Kartuzy podczas zawodów, które 14 kwietnia odbyły się w Swarzędzu. W klasyfikacji drużynowej kartuska reprezentacja zdobyła trzecie miejsce.

dzisiaj, 07:59
Dominik Ropela i Krystian Plichta z "Klasztornej" w czerwcu pojadą do Brukseli
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach znaleźli się w gronie piętnastu laureatów IV Internetowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej , który zorganizował europoseł Janusz Lewandowski. W nagrodę Dominik Ropela i Krystian Plichta w nagrodę w czerwcu odwiedzą Brukselę.

wczoraj, 17:53
Przodkowo. Wójt Andrzej Wyrzykowski ponownie otrzymał jednogłośne absolutorium
Podczas środowej 32. sesji w tej kadencji przodkowscy radni udzielili wójtowi Andrzejowi Wyrzykowskiemu absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu. To pierwszy włodarz w powiecie kartuskim, który został oceniony za całoroczną pracę. Nie było dyskusji ani negatywnych uwag dotyczących realizacji budżetu za ubiegły rok. Po głosowaniu były podziękowania od wójta i kwiaty od radnych.

wczoraj, 13:34
Wyłoniono Mistrzów Parafrazy w konkursie języka angielskiego
Sto zdań sparafrazować musieli uczestnicy szóstej edycji powiatowego konkursu języka angielskiego "Mistrzowie Parafrazy". Rywalizacja w potyczkach językowych odbyła się 13 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Kartuzach.

wczoraj, 12:15
Koncert Sławomira i Kabaret Czwarta Fala już w czerwcu w Gdyni
Uwielbiają go miliony Polaków, jest obecnie jednym z najpopularniejszych artystów w kraju, a jego największy hit pt. "Miłość w Zakopanem" słyszał chyba każdy. Już 14 czerwca Sławomir pojawi się na koncercie w Arenie Gdyni. Podczas tej imprezy wystąpi również Kabaret Czwarta Fala. Sprzedaż biletów już ruszyła.

wczoraj, 12:03
Na jakich portalach szukać pracy?
Wiele osób zastanawia się, jak szukać pracy przez serwis ogłoszeniowy. Jednak mało kto zastanawia się, jak wybrać serwis ogłoszeniowy, z którym będziemy mieli największe szanse, by rzeczywiście tę pracę znaleźć. Internet roi się od różnego rodzaju portali - jest ich tak wiele, że można dostać oczopląsu. Pocieszające jest to, że w niektórych przypadkach już na pierwszy rzut oka możemy stwierdzić, czy dana strona jest coś warta. Czym się kierować? Oto kilka praktycznych wskazówek.

wczoraj, 12:00
O czym informuje księga wieczysta?
Osoba, która ma zamiar zakupić nieruchomość, musi sprawdzić jej stan prawny. W tym celu trzeba koniecznie zapoznać się z księgą wieczystą. Czym jest ten dokument i jakie informacje można w nim znaleźć? Właśnie tym zajmiemy się w poniższym artykule.

wczoraj, 11:50
Wysokiej klasy traktory ogrodowe na raty 0 procent! Odwiedź Garden Life
Trawnik jest jak jeden duży organizm, spełniający różne zadania. Składa się z niezliczonych źdźbeł trawy, z których każde wnosi swój wartościowy wkład w całość, a także stanowi schronienie dla licznych organizmów, znajdujących tu pożywienie i przestrzeń życiową. Zielony dywan z trawy tworzy przytulny klimat w ogrodzie i powiększa go przestrzennie. Zieleń można poczuć wszystkimi zmysłami. Kojący wygląd, zapach świeżo skoszonej trawy, przyjemny chłód pod gołymi stopami.