środa, 18 września 2019 r., 16:56
To oni powalczą o mandat posłów i senatora [Lista kandydatów]
Już za niecały miesiąc udamy się do urn, by wybrać swoich przedstawicieli do parlamentu na kolejną kadencję. Kampania wyborcza nabiera tempa, również i na naszym lokalnym podwórku. Wśród kandydatów nie zabraknie bowiem także i mieszkańców naszego regionu.

środa, 18 września 2019 r., 12:00
13 października wybierzemy nowych posłów i senatorów [Kalendarz wyborczy]
Kampania wyborcza trwa. Już za niespełna cztery tygodnie udamy się do urn, by wybrać naszych reprezentantów do parlamentu, a więc Sejmu i Senatu. Poniżej prezentujemy kalendarz wyborczy, a więc ważne daty, szczególnie dla tych wyborców, którzy zamierzają oddać głos w innym niż swoim obwodzie głosowania, przez pełnomocnika, czy korespondencyjnie.

środa, 4 września 2019 r., 15:18
Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów do Sejmu i Senatu
W Stolicy Kaszub, przy dźwiękach kaszubskiej kapeli w środowe popołudnie odbyła się prezentacja kandydatów ubiegających się o mandat senatora z okręgu nr 63 i posła z okręgu nr 26 z list Koalicji Obywatelskiej. - Program Koalicji Obywatelskiej to program dla ludzi, program dla osób pracujących, związany z podwyżką wynagrodzeń, polityką senioralną i ochroną środowiska - podkreślano podczas spotkania.

środa, 21 sierpnia 2019 r., 17:03
Kandydaci PiS zainaugurowali kampanię wyborczą w Kartuzach
Prawo i Sprawiedliwość zainaugurowało kampanię wyborczą na zbliżające się wielkimi krokami wybory do parlamentu. Kandydaci okręgu gdyńsko-słupskiego na czele z Marcinem Horałą przyjechali do Kartuz, by podczas konferencji prasowej przedstawić swoje hasło i program.

sobota, 17 sierpnia 2019 r., 13:08
Janina Kwiecień powalczy o mandat posła na Sejm RP
Janina Kwiecień, była starosta kartuski, a obecnie członek Zarządu Powiatu Kartuskiego, wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych. Będzie ubiegała się o mandat poselski jako samorządowiec, niezależny kandydat z listy Koalicji Obywatelskiej. Jeśli uda się jej zdobyć mandant, zamierza zająć się sprawami z zakresu rolnictwa, ochrony zdrowia, samorządu, czy polityki senioralnej.

poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 12:44
Wybrano składy komisji w radzie powiatu
Podczas poniedziałkowej sesji rady powiatu kartuskiego wybrano składy komisji stałych. Działa ich tam łącznie osiem.

wtorek, 4 grudnia 2018 r., 15:23
Kartuzy. Radni wybrali składy komisji stałych
Podczas poniedziałkowej sesji członkowie Rady Miejskiej w Kartuzach podjęli uchwały m.in. w sprawie ustalenia składów komisji - rewizyjnej, skarg, wniosków i petycji, gospodarczej, oświaty i spraw społecznych.

wtorek, 27 listopada 2018 r., 22:16
Żukowo. Radni wybrali składy komisji w radzie
Podczas wtorkowych obrad rady gminy Żukowo radni debatowali m.in. nad zatwierdzeniem składów poszczególnych komisji. To, kto, w jakiej będzie pracował ustalono wcześniej. W trakcie obrad członkowie KWW Nasza Gmina Żukowo poinformowali, że każdy z ich reprezentantów będzie należał tylko do jednej komisji, gdyż ich próśb nie uwzględniono podczas podziału pracy.

wtorek, 27 listopada 2018 r., 10:16
Mieczysław Struk ponownie marszałkiem województwa pomorskiego
Przez kolejne pięć lat na czele samorządu województwa pomorskiego stać będzie Mieczysław Struk. Jego kandydaturę na marszałka poparło 20 radnych. Skład Zarządu Województwa Pomorskiego uzupełnią: Wiesław Byczkowski, Ryszard Świlski, Agnieszka Kapała-Sokalska i Józef Sarnowski.

czwartek, 22 listopada 2018 r., 16:00
Przodkowo. Nowo wybrani radni oraz wójt złożyli ślubowanie
W czwartkowe przedpołudnie odbyła się inauguracyjna sesja nowej Rady Gminy Przodkowo kadencji 2018 - 2023. Podczas sesji piętnastu radnych oraz wójt Andrzej Wyrzykowski złożyli uroczyste ślubowanie. Ponadto wybrano prezydium rady oraz członków komisji stałych.