wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 12:14
Poznaliśmy datę wyborów samorządowych - startuje kampania wyborcza
Premier Mateusz Morawiecki, we wtorek 14 sierpnia ogłosił datę tegorocznych wyborów samorządowych. Odbędą się one 21 października. Drugą turę zaplanowano natomiast na 4 listopada. Wraz z podaniem daty wyborów oficjalnie ruszyła kampania wyborcza. Wkrótce powinniśmy poznać kandydatów na wójtów i burmistrzów, oraz do rad gmin i powiatu.

niedziela, 22 lipca 2018 r., 08:05
Wybory tuż tuż. Zadaj pytanie władzy!
W najbliższych tygodniach poznamy datę tegorocznych wyborów samorządowych. Wraz z ogłoszeniem terminu oficjalnie rozpocznie się kampania wyborcza, a tym samym nadejdzie czas oceny minionej kadencji. W tym roku przy podsumowaniach postanowiliśmy oddać głos również naszym czytelnikom. Zachęcamy do dzielenia się z naszą redakcją pytaniami, które przed wyborami warto zadać władzy.

środa, 18 kwietnia 2018 r., 17:17
Żukowo. Komisarz wyborczy oddalił skargi mieszkańców ws. okręgów
Na ostatniej marcowej sesji żukowscy radni ustalili okręgi wyborcze, ich granice oraz liczbę radnych wybieranych w każdym okręgu. Z podjętą uchwałą nie zgadzało się czterech rajów, którzy byli przeciwni takiemu podziałowi. Natomiast mieszkańcy Leźna, Borkowa, Rutek i Czapli skorzystali z przysługującemu im prawa i wnieśli skargę do Komisarza Wyborczego w Słupsku.

czwartek, 22 marca 2018 r., 08:30
Wybory samorządowe 2018 po nowemu. Jakie zmiany?
Dwukadencyjność, wydłużenie kadencji o rok, zakaz startowania do różnych organów samorządowych - to tylko niektóre z istotnych zmian, jakie obejmą tegoroczne wybory samorządowe. A odbędą się one pod koniec października bądź w pierwszą niedzielę listopada. Dokładny termin ustali premier, najpóźniej do 16 sierpnia.

środa, 10 grudnia 2014 r., 09:33
Sierakowice. Wybrali składy komisji, ustalili diety - sprawdź, ile będzie zarabiał radny!
Podczas wtorkowej sesji radni wybrali składy osobowe komisji stałych oraz ustalili wynagrodzenie dla wójta oraz diety dla radnych i sołtysów. Sierakowiccy radni zafundowali sobie podwyżki. Szef rady będzie otrzymywał 1350 zł miesięcznie, zaś przewodniczący komisji 700 zł.

wtorek, 9 grudnia 2014 r., 09:04
Jerzy Grzegorzewski - pierwsze kroki w kadencji 2014-2018
O pierwszych działaniach i planach na przyszłość opowiada nowy wójt Chmielna, Jerzy Grzegorzewski. Zapowiada on dalszą realizację obietnic wyborczych, otwarcie dialogu z mieszkańcami a także rozwiązanie problemów dręczących szkoły i inwestycje drogowe.

poniedziałek, 8 grudnia 2014 r., 19:25
Żukowo. Nowy burmistrz Wojciech Kankowski złożył ślubowanie
Zaprzysiężenie nowego burmistrza i symboliczne przekazanie władzy w gminie było najważniejszym punktem programu drugiej sesji rady Miejskiej w Żukowie. Ponadto podczas obrad uchwalono wynagrodzenie burmistrza i wybrano nowe składy komisji stałych rady.

poniedziałek, 8 grudnia 2014 r., 17:41
Kartuzy. Mieczysław Grzegorz Gołuński zaprzysiężony na burmistrza
W poniedziałek nastąpiła oficjalna zmiana na stanowisku burmistrza Kartuz. Funkcję burmistrza, po Mirosławie Lehman przejął Mieczysław Grzegorz Gołuński, który podczas drugich obrad radnych w tej kadencji został zaprzysiężony. Kartuscy radni wybrali też spośród siebie członków komisji stałych u ich przewodniczących. W toku sesji ustalono także pensje radnych i burmistrza.

poniedziałek, 8 grudnia 2014 r., 16:30
Chmielno. Nowy wójt ślubował - radni wybrali składy komisji
W poniedziałek oficjalnie nastąpiła zmiana warty na stanowisku wójta gminy Chmielno. Funkcję po wieloletnim gospodarzu samorządu przejął Jerzy Grzegorzewski, który podczas drugich obrad radnych w tej kadencji został zaprzysiężony. Chmieleńscy radni wybrali też spośród siebie członków komisji stałych oraz ustalili wysokość pensji wójta.

piątek, 5 grudnia 2014 r., 15:34
Wojciech Kankowski - pierwsze kroki w kadencji 2014-2018
O pierwszych działaniach i planach na przyszłość opowiada nowy burmistrz Żukowa, Wojciech Kankowski. Zapowiada on dalszą realizację obietnic wyborczych, a także reorganizację pracy w Urzędzie Gminy oraz kontynuowanie, realizowanych w zeszłej kadencji, inwestycji.