poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 12:44
Wybrano składy komisji w radzie powiatu
Podczas poniedziałkowej sesji rady powiatu kartuskiego wybrano składy komisji stałych. Działa ich tam łącznie osiem.

wtorek, 4 grudnia 2018 r., 15:23
Kartuzy. Radni wybrali składy komisji stałych
Podczas poniedziałkowej sesji członkowie Rady Miejskiej w Kartuzach podjęli uchwały m.in. w sprawie ustalenia składów komisji - rewizyjnej, skarg, wniosków i petycji, gospodarczej, oświaty i spraw społecznych.

wtorek, 27 listopada 2018 r., 22:16
Żukowo. Radni wybrali składy komisji w radzie
Podczas wtorkowych obrad rady gminy Żukowo radni debatowali m.in. nad zatwierdzeniem składów poszczególnych komisji. To, kto, w jakiej będzie pracował ustalono wcześniej. W trakcie obrad członkowie KWW Nasza Gmina Żukowo poinformowali, że każdy z ich reprezentantów będzie należał tylko do jednej komisji, gdyż ich próśb nie uwzględniono podczas podziału pracy.

wtorek, 27 listopada 2018 r., 10:16
Mieczysław Struk ponownie marszałkiem województwa pomorskiego
Przez kolejne pięć lat na czele samorządu województwa pomorskiego stać będzie Mieczysław Struk. Jego kandydaturę na marszałka poparło 20 radnych. Skład Zarządu Województwa Pomorskiego uzupełnią: Wiesław Byczkowski, Ryszard Świlski, Agnieszka Kapała-Sokalska i Józef Sarnowski.

czwartek, 22 listopada 2018 r., 16:00
Przodkowo. Nowo wybrani radni oraz wójt złożyli ślubowanie
W czwartkowe przedpołudnie odbyła się inauguracyjna sesja nowej Rady Gminy Przodkowo kadencji 2018 - 2023. Podczas sesji piętnastu radnych oraz wójt Andrzej Wyrzykowski złożyli uroczyste ślubowanie. Ponadto wybrano prezydium rady oraz członków komisji stałych.

środa, 21 listopada 2018 r., 09:55
Pierwsze obrady Rady Miejskiej w Kartuzach - przewodniczącym Mariusz Treder
W środę po raz pierwszy w nowej kadencji spotkali się członkowie Rady Miejskiej w Kartuzach. W trakcie obrad wybrano nowego przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących. Przez najbliższe pięć lat radą kierować będzie Mariusz Treder.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 15:12
Radni gminy Sulęczyno ślubowali - sesja inauguracyjna za nami
Sulęczyńscy radni złożyli ślubowanie, odebrali zaświadczenia o wyborze oraz wybrali skład prezydium Rady Gminy Sulęczyno. Na czele rajców ponownie stanie Kazimierz Gliniecki, którego kandydaturę w tajnym głosowaniu poparło jedenastu radnych. Jego zastępcą będzie z kolei Dariusz Kulas.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 15:01
Stefan Literski ponownie na czele Rady Gminy Stężyca
W prezydium Rady Gminy Stężyca bez zmian. Na czele stężyckich rajców ponownie stanie Stefan Literski, z kolei skład prezydium uzupełnią Andrzej Hinc i Kazimierz Gruchała. Pierwsza, inauguracyjna sesja stężyckich radnych za nami.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 12:40
Chmielno. Pierwsze obrady rady nowej kadencji - przewodniczącym Stanisław Klimowicz
We wtorek po raz pierwszy w kadencji 2018-2023 spotkali się członkowie Rady Gminy Chmielno. W trakcie pierwszej sesji radni złożyli uroczyste ślubowanie, wybrano też przewodniczącego i jego zastępców. Zaprzysiężono też nowego wójta gminy Chmielno - Michała Melibrudę.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 12:04
Somonino. Nowy wójt złożył ślubowanie. Na czele rady ponownie Andrzej Sołtysek
We wtorek odbyła się pierwsza sesja rady gminy Somonino. W jej trakcie ślubowanie złożyli radni oraz nowy wójt - Marian Kowalewski. W trakcie obrad radni wybrali m.in. skład nowego prezydium. Na czele rady tak, jak w poprzedniej kadencji stanie Andrzej Sołtysek.