środa, 18 kwietnia 2018 r., 17:17
Żukowo. Komisarz wyborczy oddalił skargi mieszkańców ws. okręgów
Na ostatniej marcowej sesji żukowscy radni ustalili okręgi wyborcze, ich granice oraz liczbę radnych wybieranych w każdym okręgu. Z podjętą uchwałą nie zgadzało się czterech rajów, którzy byli przeciwni takiemu podziałowi. Natomiast mieszkańcy Leźna, Borkowa, Rutek i Czapli skorzystali z przysługującemu im prawa i wnieśli skargę do Komisarza Wyborczego w Słupsku.

czwartek, 22 marca 2018 r., 08:30
Wybory samorządowe 2018 po nowemu. Jakie zmiany?
Dwukadencyjność, wydłużenie kadencji o rok, zakaz startowania do różnych organów samorządowych - to tylko niektóre z istotnych zmian, jakie obejmą tegoroczne wybory samorządowe. A odbędą się one pod koniec października bądź w pierwszą niedzielę listopada. Dokładny termin ustali premier, najpóźniej do 16 sierpnia.

środa, 10 grudnia 2014 r., 09:33
Sierakowice. Wybrali składy komisji, ustalili diety - sprawdź, ile będzie zarabiał radny!
Podczas wtorkowej sesji radni wybrali składy osobowe komisji stałych oraz ustalili wynagrodzenie dla wójta oraz diety dla radnych i sołtysów. Sierakowiccy radni zafundowali sobie podwyżki. Szef rady będzie otrzymywał 1350 zł miesięcznie, zaś przewodniczący komisji 700 zł.

wtorek, 9 grudnia 2014 r., 09:04
Jerzy Grzegorzewski - pierwsze kroki w kadencji 2014-2018
O pierwszych działaniach i planach na przyszłość opowiada nowy wójt Chmielna, Jerzy Grzegorzewski. Zapowiada on dalszą realizację obietnic wyborczych, otwarcie dialogu z mieszkańcami a także rozwiązanie problemów dręczących szkoły i inwestycje drogowe.

poniedziałek, 8 grudnia 2014 r., 19:25
Żukowo. Nowy burmistrz Wojciech Kankowski złożył ślubowanie
Zaprzysiężenie nowego burmistrza i symboliczne przekazanie władzy w gminie było najważniejszym punktem programu drugiej sesji rady Miejskiej w Żukowie. Ponadto podczas obrad uchwalono wynagrodzenie burmistrza i wybrano nowe składy komisji stałych rady.

poniedziałek, 8 grudnia 2014 r., 17:41
Kartuzy. Mieczysław Grzegorz Gołuński zaprzysiężony na burmistrza
W poniedziałek nastąpiła oficjalna zmiana na stanowisku burmistrza Kartuz. Funkcję burmistrza, po Mirosławie Lehman przejął Mieczysław Grzegorz Gołuński, który podczas drugich obrad radnych w tej kadencji został zaprzysiężony. Kartuscy radni wybrali też spośród siebie członków komisji stałych u ich przewodniczących. W toku sesji ustalono także pensje radnych i burmistrza.

poniedziałek, 8 grudnia 2014 r., 16:30
Chmielno. Nowy wójt ślubował - radni wybrali składy komisji
W poniedziałek oficjalnie nastąpiła zmiana warty na stanowisku wójta gminy Chmielno. Funkcję po wieloletnim gospodarzu samorządu przejął Jerzy Grzegorzewski, który podczas drugich obrad radnych w tej kadencji został zaprzysiężony. Chmieleńscy radni wybrali też spośród siebie członków komisji stałych oraz ustalili wysokość pensji wójta.

piątek, 5 grudnia 2014 r., 15:34
Wojciech Kankowski - pierwsze kroki w kadencji 2014-2018
O pierwszych działaniach i planach na przyszłość opowiada nowy burmistrz Żukowa, Wojciech Kankowski. Zapowiada on dalszą realizację obietnic wyborczych, a także reorganizację pracy w Urzędzie Gminy oraz kontynuowanie, realizowanych w zeszłej kadencji, inwestycji.

środa, 3 grudnia 2014 r., 17:55
Najwięksi przegrani wyborów samorządowych 2014
Wybory samorządowe 2014 za nami. Czas więc na podsumowania. Kto okazał się największym przegranym, negatywnie zweryfikowanym przez wyborców? Na naszej liście znalazło się aż kilkanaście nazwisk. Prym wiodą jednak włodarze gmin Jerzy Żurawicz, Mirosława Lehman i Zbigniew Roszkowski. Nie ma wątpliwości, że każdy z trojga wymienionych liczył na wygraną. Co zawiodło? Dlaczego mieszkańcy postawili na innych kandydatów, niekoniecznie doświadczonych w samorządzie?

wtorek, 2 grudnia 2014 r., 16:42
Prezydium sejmiku wojewódzkiego i marszałek wybrani!
Bez większego zaskoczenia zakończył się wybór marszałka województwa pomorskiego. Ponownie został nim Mieczysław Struk. Nowe twarze pojawiły się za to w składzie prezydium sejmiku.