Wybory tuż tuż. Zadaj pytanie władzy!

niedziela, 22 lipca 2018 r., 08:05
fot. archiwum

W najbliższych tygodniach poznamy datę tegorocznych wyborów samorządowych. Wraz z ogłoszeniem terminu oficjalnie rozpocznie się kampania wyborcza, a tym samym nadejdzie czas oceny minionej kadencji. W tym roku przy podsumowaniach postanowiliśmy oddać głos również naszym czytelnikom. Zachęcamy do dzielenia się z naszą redakcją pytaniami, które przed wyborami warto zadać władzy.

21 lub 28 października bądź 4 listopada - w jednym z tych terminów udamy się do urn, by wybrać nowych burmistrzów, wójtów i radnych. Decyzję, kiedy dokładnie odbędą się wybory, podejmie premier. Prezes Rady Ministrów zarządza wybory samorządowe nie wcześniej niż cztery i nie później niż trzy miesiące przed upływem danej kadencji rad. Dokładną datę wyborów poznamy więc najpóźniej do 16 sierpnia.

Wyznaczenie terminu wyborów jest równoznaczne z oficjalnym rozpoczęciem kampanii wyborczej, a co za tym idzie wyścigu o fotele wójtów, burmistrzów, starostów czy mandatów radnych. Czas ten z pewnością będzie obfitował w wyborcze obietnice i prezentacje wizji rozwoju lokalnych środowisk.

Kampania wyborcza to też przede wszystkim czas podsumowań i rozliczenia dotychczasowych szefów samorządów za ich czteroletnie rządy. Z myślą o naszych czytelnikach, uruchomiliśmy specjalny dział wybory, w którym nie zabraknie materiałów podsumowujących ostatnie cztery lata w samorządach.

W tym roku postanowiliśmy również oddać czytelnikom głos podczas podsumowań. Zapraszamy do podsyłania sugestii i pytań, które warto byłoby zadać wójtom, burmistrzom lub staroście. Czekamy na pytania dotyczące inwestycji - i tych zrealizowanych i tych niewykonanych, na które wasza społeczność czeka od lat. Piszcie o obietnicach, z których nie wywiązali się wasi samorządowcy i o tym, co was nurtuje. Przeanalizujemy wasze sugestie i wykorzystamy je podczas rozmów i wywiadów z samorządowcami.

Na pytania czekamy do 31 lipca br. pod adresem [email protected].

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.