Sierakowice. KWW Dobra Zmiana póki co bez kandydata na wójta

sobota, 15 września 2018 r., 13:45
fot. AL

Komitet Wyborczy Wyborców Dobra Zmiana jako pierwszych rozpoczął oficjalnie kampanię w gminie Sierakowice. Mimo jednak wcześniejszych zapewnień, podczas sobotniego spotkania nie zaprezentował kandydata na wójta gminy Sierakowice. Jak tłumaczył rzecznik prasowy komitetu, w tym zakresie wciąż trwają rozmowy.

W sobotnie przedpołudnie na skwerku przy Rondzie 100-lecie Niepodległości Polski w Sierakowicach odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Wyborców Dobra Zmiana, który poza 13 kandydatami na radnych, chce również wystawić pretendenta do fotela wójta gminy Sierakowice. Nazwisko rywala Tadeusza Kobieli mieliśmy poznać w sobotę. Tak się jednak nie stało.

- W dalszym ciągu prowadzimy rozmowy. Z pewnością przedstawimy tego kandydata w stosownym czasie, jak zakończymy rozmowy - wyjaśniał Ronald Werelich, rzecznik prasowy komitetu.

Zaprezentowano za to kandydatów do Rady Gminy Sierakowice, a są nimi: Piotr Chrzanowski, Jan Dawidowski, Michał Smentoch, Paweł Staszek, Wojciech Koszałka, Dorota Wolska, Mariusz Labuda, Ryszard Piasecki, Maciej Naczk, Ronald Werelich, Czesław Wenta, Piotr Woźniak, Andrzej Klasa.

- Od lat obserwujemy w gminie Sierakowice zjawiska niepokojące wielu mieszkańców oraz zaniedbania dlatego ustanowiliśmy cele odnowy sierakowickiego samorządu oraz konkretny plan działania - podkreślali kandydaci na radnych.

Celami komitetu jest m.in. przywrócenie właściwej roli radzie gminy, transparentność pracy rady i wójta, brak nepotyzmu w samorządzie, wspieranie inicjatyw i startupów w biznesie, rolnictwie i agroturystyce, sprawiedliwy podział wszelkich funduszy i dotacji, umożliwienie uczciwego udziału w przetargach publicznych, wsparcie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, wdrożenie funduszy sołeckich i budżetu obywatelskiego dla Sierakowic, czy wydłużenie pracy urzędu raz w tygodniu do godzin wieczornych.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.