Zbyt zajęte? Nie będzie debaty w Chmielnie

poniedziałek, 1 października 2018 r., 12:38
fot. internet/wikipedia.pl

Tylko dwaj z czterech kandydatów - Andrzej Czaja i Michał Melibruda - wyrazili chęć udziału w debacie wyborczej, która miała odbyć się w Chmielnie. Kandydatka PiSu Magdalena Pokojska odmówiła z uwagi na obowiązki służbowe, z kolei Maria Piotrowiak zignorowała nasze zapytania.

Wspólnie z redakcjami Dziennika Bałtyckiego oraz Expressu Kaszubskiego zamierzaliśmy zorganizować debatę wyborczą z udziałem kandydatów na wójta gminy Chmielno. Warunki, które zaproponowaliśmy kandydatom były identyczne, jak te dotyczące debat w Kartuzach, Żukowie i Sulęczynie.

Dzięki spotkaniu, które miało być także transmitowane na żywo w internecie, mieszkańcy mieliby możliwość zapoznania się z wizją rozwoju samorządu prezentowaną przez kandydatów, jak i zadania im pytań na nurtujące ich problemy.

Warunki regulaminu zaakceptowali jedynie dwaj kandydaci. Andrzej Czaja i Michał Melibruda nie bali się konfrontacji i chcieli zaprezentować swoją koncepcję zarządzania gminą, a także odpowiedzieć na pytania zarówno dziennikarzy, kontrkandydatów, jak i wyborców. Kandydat KWW Razem dla Powiatu i Gmin zaznaczył przy tym, że weźmie udział w debacie, gdy zgodzą się na nią wszyscy kandydaci.

Kandydatka KW Prawo i Sprawiedliwość odmówiła wzięcia udziału w debacie z uwagi na obowiązki służbowe. W terminie, w którym miało odbyć się spotkanie, ma zobowiązania służbowe.

Z kolei Maria Piotrowiak, jak również pełnomocnik wyborczy KWW Razem dla Gminy Chmielno zignorowali nasze zapytania - mimo kilkukrotnych telefonów nie potrafili udzielić odpowiedzi, czy kandydatka weźmie udział w debacie. Nie chcieli nawet zapoznać się z regulaminem debaty.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.