KWW Samorządne Kaszuby: "Wspólnie budujmy przyszłość gminy Sulęczyno"

Wybory samorządowe 2018gmina Sulęczyno › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
poniedziałek, 1 października 2018 r., 14:09
fot. nadesłane

Skuteczni w działaniu, doświadczeni, pełni energii, zapału i pomysłów na prężniejszy rozwój gminy Sulęczyno - tacy są kandydaci do Rady Gminy Sulęczyno z KWW Samorządne Kaszuby - Nasze Sprawe. Obdarzenie ich zaufaniem z pewnością zaprocentuje.

Jesteśmy grupą młodych, ale doświadczonych w pracy samorządowej osób, którym na sercu leży przede wszystkim dobro i zrównoważony rozwój całej gminy Sulęczyno. Sprawdziliśmy się w minionej kadencji, staraliśmy się, by mieszkańcy zawsze mogli na nas liczyć i nie zawiedliśmy ich zaufania.

Dla nas każdy mieszkaniec jest ważny. Realizowaliśmy nie tylko inwestycje duże i ważne dla całej gminy, ale też wiele mniejszych, które były za to niezwykle istotne. Myśl, którą się kierowaliśmy w naszym działaniu brzmi "Najważniejszą inwestycją jest inwestycja w młodego człowieka", dlatego też skutecznie udało się nam pozyskać środki na realizację szeregu projektów edukacyjnych.

Nasz potencjał wykorzystaliśmy nie tylko w realizacji teraźniejszych zadań, staramy się też patrzeć w przyszłość i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. W tej kadencji uregulowaliśmy sprawy związane z prawami własności gruntów i przygotowaliśmy projekty pod przyszłe inwestycje drogowe. Chcemy być przygotowani, gdy tylko pojawi się okazja, by sięgnąć po środki zewnętrzne. Chcemy wykorzystywać każdą szansę, jaką dają nam fundusze europejskie.

Realizując zadania, planując przyszłe inwestycje wsłuchujemy się w głos i potrzeby mieszkańców. Jesteśmy otwarci na dialog i sugestie. Zawsze chętni do współpracy. Głos mieszkańców jest dla nas ważny. To dzięki oddolnej inicjatywie mieszkańców i przychylnej współpracy z samorządem udało się między innymi zaadaptować pomieszczenia w szkole w Borku na cele przedszkolne.

Liczy się dla nas rozwój całej gminy, w każdej sferze życia społecznego i gospodarczego. Realizujemy politykę przyjazną przedsiębiorcom. W trosce o wsparcie młodych przedsiębiorców, zwolniliśmy z podatku na okres trzech lat osoby otwierające działalność gospodarczą.

Bierzemy pełną odpowiedzialność za nasze decyzje. Nie zapominamy o złożonych obietnicach. Napotykając przeszkody od nas niezależne, skutecznie szukamy nowych rozwiązań. Po latach starań wreszcie pojawiła się możliwość stworzenia w Sulęczynie wymarzonego kąpieliska. Nasze niepowodzenia przekuwamy w sukcesy. Nowe rozwiązania przynoszą większe korzyści zarówno dla mieszkańców, jak i finansów gminy.

Przez minione cztery lata zrobiliśmy dużo, jednak nasze plany na kolejną kadencję są równie ambitne. Priorytetem jest dokończenie rozbudowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mściszewicach. Będziemy kontynuować budowę dróg, chodników, ścieżek pieszo-rowerowych. Po przygotowaniu dokumentacji, nadszedł czas na budowę drogi Klukowa Huta-Borowiec.

Ważne jest również zadbanie o wizerunek gminy i odpowiednią promocję jej walorów przyrodniczych i turystycznych. Chcemy dostosować ofertę wydarzeń sportowo-kulturalnych do potrzeb i oczekiwań nie tylko mieszkańców, ale też gości odwiedzających naszą gminę. Planujemy stworzyć sekcje, w których dzieci i młodzież będą mogły rozwijać się i realizować w różnych formach aktywności sportowych i rekreacyjnych. Zamierzamy aktywizować seniorów, przygotować dla nich ofertę dostosowaną do ich potrzeb i życzeń. Zależy nam na współpracy z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami, parafią i jednostkami organizacyjnymi działającymi na terenie naszej gminy.

Jesteśmy kreatywni, pełni pomysłów, doświadczeni i otwarci na postęp cywilizacyjny. Znamy potrzeby gminy i jej mieszkańców.

Oddaj na nas swój głos, a Cię nie zawiedziemy!

KWW Samorządne Kaszuby - Nasze Sprawe - lista nr 17!

Zadania, które udało się zrealizować w ciągu ostatniej kadencji oraz zadania realizowane obecnie:

- Ukończono budowę przedszkola w Węsiorach
- Wykonano termomodernizację w szkole w Podjazach i budynku remizy OSP w Mściszewicach
- Ukończono II etap budowy drogi Podjazy-Widna Góra
- Budowa dróg gminnych: Zdunowice-Ogonki, Mściszewice-Bębny, w Borku Kamiennym oraz dróg osiedlowych w Sulęczynie
- Zakup płyt drogowych
- Wykonanie szeregu projektów inwestycyjnych
- Regulacja prawa właności gruntów pod budowę dróg
- Realizacja projerktów związanych z edukacją szkolno-przedszkolną
- Realizowanie zadań związanych z ochroną środowiska poprzez rozbudowanie sieci kanalizacyjno-wodociągowej
- Wykonanie przystani - slipów kajakowych
- Działania związane z przejęciem gruntów pod budowę kąpieliska w Sulęczynie

Zdania, które chcemy realizować w kadencji 2018-2023:

- Ukończenie rozbudowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mściszewicach oraz budowa przedszkola w Sulęczynie
- Budowa drogi Czarlino-Borowiec-Klukowa Huta
- Termomodernizacja szkół na terenie gminy
- Budowa kąpieliska w Sulęczynie
- Poprawa atrakcyjności turystycznej - budowa ścieżek pieszo-rowerych i skuteczna promocja gminy
- Budowa i modernizacja dróg oraz chodników - poprawa bezpieczeństwa na drogach
- Ochrona środowiska poprzez rozbudowę sieci kanalizacyjno-wodociągowej
- Wspieranie lokalnych przedsiębiorczości w celu poprawy rynku pracy
- Skuteczne pozyskiwanie i wykorzystywanie środków z Unii Europejskiej i funduszy krajowych
- Ściślejsza współpraca z organizacjami pozarządowymi działającym na terenie gminy

KWW Samorządne Kaszuby - Nasze Sprawe

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.