KWW Razem dla Powiatu i Gmin zaprezentował kandydatów i program wyborczy

środa, 3 października 2018 r., 19:50
fot. AL

Dynamiczny i skierowany do mieszkańców - tak swój program wyborczy chakteryzuje Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Powiatu i Gmin. - Naszym celem jest to, by każdy mieszkaniec odczuł, że powiat daje pieniądze. To my jesteśmy gwarantem tego, że te pieniądze damy - podkreślał Tomasz Brzoskowski prezentując kandydatów i wizję rozwoju powiatu ugrupowania.

W środę Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Powiatu i Gmin zaprezentował swój program wyborczy oraz kandydatów na wójtów, do rad gmin i powiatu kartuskiego. Z tegoż ugrupowania o najważniejsze stanowiska w gminach powalczą Tomasz Brzoskowski ubiegający się o reelekcję w Stężycy, Marian Kryszewski pretendent do fotela wójta gminy Somonino oraz Michał Melibruda kandydat na włodarza Chmielna. Ponadto komitet wystawia 45 kandydatw do rad gmin (tym siedmiu już wybranych na radnych - w gminie Stężyca - z uwagi na brak kontrkandydatów) oraz 33 do Rady Powiatu Kartuskiego.

- Nasz program jest dynamiczny, skierowany do mieszkańców. Naszym celem jest to, by każdy mieszkaniec odczuł, że powiat daje pieniądze. To my jesteśmy gwarantem tego, że te pieniądze damy. Jak tego dokonamy? - mówił Tomasz Brzoskowski.

- Pierwszym naszym punktem jest czyste powietrze na terenie powiatu kartuskiego. W tej chwili programy azbestowe, na wymianę źródeł ciepła są scentralizowane i będą dzielone z funduszy centralnych. Proponujemy stworzenie programu, który będzie dotował wymianę pieców opalanych węglem, termomodernizację starych budynków, wymianę azbestowych pokryć dachowych - kontynuował.

Kolejnym punktem w programie wyborczym KWW Razem dla Powiatu i Gmin jest stworzenie budżetu na finansowanie czyszczenia rowów melioracyjnych dla rolników, co obecnie jest sporym problemem.

- Skąd weźmiemy na to pieniądze? Z kar za środowisko, z udziału podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych. Samych funduszy z tytułu podatków w budżecie powiatu jest kwota około 33 mln zł. Także znalazłby się mały kąsek dla rolników, o których nigdy nic się nie mówi. My tym rolnikom chcemy coś dać. Jesteśmy jedyną alternatywą w powiecie, która coś chce dać rolnikom. I to jest wszystko do zrealizowania - zaznaczał Tomasz Brzoskowski.

W programie wyborczym znalazły się również takie punkty, jak: bezpieczne drogi i posesje, stworzenie programu sport plus premium, w ramach którego przeznaczona zostanie kwota około pół miliona złotych na sport, dla klubów sportowych i na szkolenie dzieci i młodzieży, wzrost wydatków na stypendia sportowe, czy rozwój szkolnictwa.

- Przede wszystkim szkolnictwa zawodowego, przyjaznego przedsiębiorcom i rolnikom, stanowiących siłę gospodarczą naszego powiatu. Jak wszyscy wiemy, obecnie brakuje ludzi do pracy. Musimy kształcić młodzież, ale również tak, by miała fach w ręku. Dzięki temu przedsiębiorcy będą mogli pozyskiwać nowych pracowników - wyjaśniał wójt Brzoskowski.

Ponadto wśród celów komitetu znalazł się także rozwój społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmocnienie działalności stowarzyszeń i fundacji, realizacja programu "Błękitny powiat dla seniorów", wzmocnienie roli seniorów w powiecie, dbanie o zdrowie mieszkańców poprzez edukację i wykorzystanie programu profilaktyki zdrowotnej oraz współpraca z gminami przy realizacji strategicznych inwestycji dla mieszkańców powatu

- Są to główne nasze cele, osiem tez wyborczych. Jest to program bliski mieszkańcom, skierowany bezprośrednio do Jana Kowalskiego. To będzie warunkiem współpracy z nami. Takie pozycje będą musiały zostać zawarte w budżecie powiatu kartuskiego - podsumował Tomasz Brzoskowski.

Celem KWW Razem dla Powiatu i Gmin jest stworzenie "Błękitnego powiatu".

- Dlaczego błękitnego powiatu? Symbolika błękitu to nie tylko piękne kaszubskie jeziora i błękit naszego nieba, ale przede wszystkim to symbolika działania, radości, spełniania czegoś na co się długo czekało, a szczególnie marzeń, których się i do których się dąży, by się spełniły. Błękit jest symbolem pozytywnej energii i my taką energię jako KWW Razem dla Powiatu i Gmin posiadamy i wierzymy, że jesteśmy w stanie zrealizować nie tylko nasze marzenia, ale przede wszystkim naszych mieszkańców odnośnie całego powiatu, a co najważniejsze równomiernego rozwoju powiatu - wyjaśniała Mirosława Lehman, kandydatka do Rady Powiatu Kartuskiego.

Po przedstawieniu programu, jak i kandydatów, przedstawiciele komitetu odpowiadali także na pytania dziennikarzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.