Zagłosuj mądrze, wybierz: współpracę, doświadczenie, szacunek dla człowieka

Wybory samorządowe 2018gmina Kartuzy › ARTYKUŁ SPONSOROWANY
poniedziałek, 15 października 2018 r., 13:07

Rozwój sieci dróg gminnych, budowa drugiego etapu obwodnicy Kartuz, rozwój kolei, poprawa rozwoju i konkurencyjności całego obszaru gminy - między innymi takie cele stawiają sobie kandydaci do Rady Miejskiej w Kartuzach z ramienia Porozumienia Samorządowego dla Kaszub. Zagłosuj mądrze, wybierz współpracę, doświadczenie i szacunek dla człowieka.

Porozumienie Samorządowe Dla Kaszub skupia ludzi, dla których materiałem dla wspólnego działania jest program:

Rozwoju sieci dróg gminnych (wiejskich i miejskich) w oparciu o fundusze zewnętrzne gdzie wkład własny Gminy wynosi 20 % pozostała kwota to dofinansowanie np. możliwości takie daje ustawa o Funduszu dróg samorządowych.

II część obwodnicy Kartuz - przede wszystkim odblokowanie komunikacyjne naszego miasta. Tereny pomiędzy Grzybnem, Prokowem a Łapalicami przylegające do przyszłej obwodnicy to miejsce na otwarcie terenów służących do rozwoju inwestycji, których brak w Kartuzach.

Metropolia tak, ale zdecydowana zmianą podziału pieniędzy. Czas na obrzeża metropolii, które bez wsparcia pieniędzy z zewnątrz nie są w stanie poradzić sobie z niektórymi problemami.

Rozwój kolei w kierunku Sierakowic i Lęborka- do Kartuz ludzie powinni przyjeżdżać a nie tylko wyjeżdżać.

• Najbardziej istotne działania strategiczne mające poprawić nasz rozwój i konkurencyjność całego obszaru gminy:

1. Kanalizacja Brodnicy Górnej, Kalisk, Łapalic, Kolonii, Sianowa, Staniszewa, Mirachowa to doprowadzenie do standardów, które powinny obowiązywać w całej naszej gminie

2. Podjęcie działań mających na celu rozbudowę sieci gazowniczej kluczem do czystego powietrza.

3. Wreszcie stworzenie programu i jego realizacja dotyczącego oczyszczania naszych jezior.

4. Ścieżki rowerowe tworzące wspólny system, który włączy nas w połączenia z innymi gminami, a przede wszystkim Kartuz z Trójmiastem.

KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.