Kandydaci z KWW Otwarte Kaszuby dyskutowali o rozwoju przedsiębiorczości

środa, 17 października 2018 r., 10:35
fot. nadesłane

We wtorek w restauracji Checz u Kaszebe odbyła się ostatnia już konferencja programowa kandydatów z listy Otwartych Kaszub do Rady Powiatu Kartuskiego. Temat spotkania była przedsiębiorczość.

Kandydaci chcąc pokazać sens wykorzystania kultury kaszubskiej do promocji rodzimej przedsiębiorczości w komplecie ubrani byli w stroje kaszubskie. Krzysztof Rek zwrócił uwagę na fakt, iż strój kaszubski nie może być powodem do "obciachu" i że w innych regionach, np. górach, nosi się stroje regionalne nawet w sytuacjach oficjalnych.

Mirosława Miodowska-Jaroś zauważyła, że rolnicy na Kaszubach produkują wysokiej jakości produkty tradycyjne, ale mają czasami problem z dotarciem do konsumenta.

- Widzimy, że jest zapotrzebowanie na to, by powstały cykliczne targi produktów tradycyjnych, zdrowej żywności, oraz na forum powiatu baza produktów tradycyjnych, produktów, które wytwarzają regionalni wytwórcy, z miejscami, gdzie je można kupić - zaproponowała rozwiązanie.

Beata Lubocka-Gruenholz zaproponowała działania w kierunku przedłużenia sezonu dla przedsiębiorców z branży turystycznej.

- Chmielno kwitnie turystycznie w okresie letnim. Jest to okres zaledwie dwóch miesięcy. Możemy ten sezon przedłużyć poprzez promowanie w okresie jesiennym spływów kajakowych. Mamy sukcesy w kolarstwie - możemy promować turystykę rowerową. W okresie zimowym mamy przecież przepiękne szlaki turystyczne, które możemy wykorzystać do promocji szlaków narciarskich, nie tylko w samym Chmielnie, ale w całym powiecie - mówiła kandydatka.

Krzysztof Rek zwrócił uwagę na możliwości lepszego wykorzystania inkubatora przedsiębiorczości jako darmowego miejsca, gdzie początkujący przedsiębiorca może testować swój pomysł.

Była to ostatnia z serii konferencji programowych listy powiatowej Otwartych Kaszub. Na koniec spotkania uczestnicy mogli skosztować produktów regionalnych wytworzonych przez kaszubskich rolników.

Nadesłane
Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.